کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جزئیات اقدامات بانکی برای پسابرجام

کدخبر:۱۸۶۶۰دوشنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷:۴۳۱۷۰۳ بازدید

مدیر اداره بین‌الملل بانک مرکزی جزئیات اقدمات بانکی برای پسابرجام را اعلام کرد.

مدیر اداره بین‌الملل بانک مرکزی جزئیات اقدمات بانکی برای پسابرجام را اعلام کرد.

حسین یعقوبی در نشست مدیران بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌‌ها با فعالان اقتصادی از جلسه چهارشنبه نمایندگان بانک مرکزی با مدیران سوئیفت خبر داد و گفت: این جلسه که با هماهنگی سفیر ایران در بلژیک برگزار خواهد شد، مباحث مرتبط با نهایی کردن سوئیفت را پیگیری خواهد کرد.

وی افزود: بر اساس متن برجام استفاده از تمام خدمات شرکت‌های مالی و اعتباری بین بانکی دنیا برای ایران فراهم خواهد بود و در همین رابطه با سوئیفت نیز مذاکرات خوبی انجام شده و چهارشنبه در جلسه‌ای که با مدیران سوئیفت انجام خواهد شد، برقراری مجدد این خدمت مالی نهایی می شود.

مدیر اداره بین الملل بانک مرکزی ادامه داد: ۹ بانک شامل بانک مرکزی از دریافت خدمات سوئیفت محروم بودند و حال که مجدد قرار است سوئیف برقرار شود، ما به عنوان عضو جدید مجدد باید ثبت نام کنیم که به نظر می رسد فرآیند الحاق مجدد ایران به سوئیفت کمتر از ۲ هفته صورت خواهد گرفت.

یعقوبی تصریح کرد: اگر به فرض سه‌شنبه برجام اجرایی شود، روز چهارشنبه هیات مدیره سوئیفت الحاق مجدد ایران را در دستور کار فوری خود قرار خواهند داد و فرآیند الحاق مجدد آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: روابط متعارف و کم ریسکی که بانک مرکزی از این پس برای ارائه خدمات مالی و پولی در شرایط بعد از تحریم لحاظ خواهد کرد، اجرای اعتبارات اسنادی خواهد بود و دیگر قرار نیست حواله برای انجام خدمات مالی ارائه شود؛ چراکه صرفا در یک مقطعی برای رفع نیازهای تامین مالی از این ابزار استفاده کنیم.

مدیر اداره بین الملل بانک مرکزی اضافه کرد: در اعتبارات اسنادی دستورالعمل جامع و مجموع مقررات کامل ارزی را داریم که مجدد پس از تحریم احیا خواهد شد و حواله نیز حتی در زمان تحریم نیز یک مجموعه ارزی نشد و مورد به مورد در کمیته ارزی برای انتقال از طریق حواله مجوز صادر شد.

یعقوبی عنوان کرد: ایجاد حساب های بانکی ایران در بانک های مختلف در دستور کار قرار گرفته و عمده امور مستندسازی و ارائه مدارک لازم انجام شده است، ضمن اینکه شماره حساب ها نیز در برخی موارد گرفته شده است.

وی اظهار کرد: بانک مسقط عمان از جمله بانک هایی است که مذاکرات ما برای گشایش اعتبارات اسنادی با این بانک نهایی شده که بر این اساس ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار برای اعتبارات اسنادی برای ایران در نظر گرفته است. ما می توانیم شروع ارائه اعتبارات اسنادی را از بانک مسقط داشته باشیم که در ایجاد روابط کارگزاری نیز کار انجام خواهد شد، ضمن اینکه بانک مرکزی نیز در مرکز مبادلات ارزی کدی را برای بانک مسقط تعریف کرده است.

مدیر اداره بین الملل بانک مرکزی گفت: انجام تمام خدمات مرتبط با نظام بانکی، پولی و مالی حتی آنهایی که به صراحت در متن برجام آورده نشده برای ایران مجاز خواهد بود، ضمن اینکه نکته دیگر این است که خط مشی بانک مرکزی تعامل نزدیک و جدی با جامعه بانکی بین المللی است که فرایندسازی آن را آغاز کرده ایم.

یعقوبی خاطرنشان کرد: باید در این مسیر ایجاد روابط کارگزاری بانکی و مالی منطبق با مقررات جاری بین المللی در دستور کار قرار گیرد و حتی بانک هایی که علاقه‌مند به کار با ایران هستند یکی از سوالات عمده‌شان این است که چقدر سیستم بانکی ایران مقررات جاری بین المللی را رعایت کرده است.

وی مدیریت انتظارات را در دوران اجرایی شدن برجام مهم دانست و توضیح داد: در زمان قبل تحریم همه بانک های دنیا با بانک های ایرانی ارتباط نداشتند و هر بانک بین المللی بر اساس سیاست های داخلی بانک و سهامداران خود، با ایران کار می کرد.

مدیر اداره بین الملل بانک مرکزی تصریح کرد: بانک ICBC که بزرگترین بانک جهانی است، مذاکرات جدی را با ایران آغاز کرده و امیدواریم در حوزه فاینانس و عملیات خزانه‌داری بانک ها، بتوانیم روابط خوبی با این بانک داشته باشیم، ضمن اینکه با بانک های کوچک نیز در دنیا وارد مذاکره شده ایم.

یعقوبی اظهار کرد: انتظار نباید این باشد که در شروع برجام با بانک های متنوع و متعددی کار کنیم. بنابراین سیاست بانک مرکزی این است که در شروع کار را در حجم متعادل با بانک های متعارف آغاز کرده و کار را به صورت غیرهیجانی انجام دهیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

عاشق امریکا: 1394/10/2112:45:08،
24
38
برفرض سوییفت برقرار شد ، با کدام رونق تجار واردات انجام دهند ، الان که نداریم ، تجار با هر دلار 50ریال از صرافیها
حواله میکنند ، این که اینهمه شاطار و شوطور نداره ،
هنرمندید ، کردیت و فاینانس بگیرید ، ببینم اونوقت برجام میره لبه جام یا نه !!!!!!!!!!
کوروش: 1394/10/2113:22:59،
23
29
رونق با تولید انجام میشه خود به خودی رونق نمیاد،واردات فقط در زمینه کالاهای لوکس برای قشر مرفه جامعه و با گمرکی بالا باید انجام بشه،یا مواردی که لازم و ضروریه اونم تحت نظارت البته اصولش اینه
مگه اینکه مثل دوران اون احمدی نژاد دلارا رو بده یه عده آقازاده و رونق کاذب موقتی و یه فاجعه در آینده نزدیک و نابودی کامل اقتصاد
علی: 1394/10/2114:15:58،
31
29
با این سیاست افزایش هر روز دلا توسط دولت اقای روحانی اگر دلار ازران نشود و ارزش ریال بر نگردد ووقدرت خرید مردم بالا نرود و چیزی ارزان نشود رفع تحریمها چه سودی برای مردم دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا کسی جواب نمی دهد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بانکی: 1394/10/2200:50:41،
18
23
در کل سود بانکی باید بیاد پایین تا این اقتصاد مرده دوباره جون بگیره
رک: 1394/10/2112:45:17،
26
35
حالا کو برجام که فکرپسا برجامشید
bb: 1394/10/2113:38:52،
22
23
حتا در امور بانکی‌ هم مجبور هستیم که یک بانک چینی‌ را انتخاب کنیم ، حالا چرا ICBC ، صد ها بانک دیگر هم وجود داره !
حسین: 1394/10/2113:43:27،
20
25
تحریم های بانکی و کشتیرانی و بیمه در مجموع 10% هزینه اضافه در واردات و صادرات و تولید و قیمت تمام شده کالا داشته است. این به معنای این که سفره هر ایرانی بطور متوسط 10% کوچک شده است. در اقتصاد کل کشور و کل جمعیت 80 میلیونی که حساب کنید ارقام ضرر و زیان سر به فلک می کشد و ارقام اختلاص بابک زنجانی و غیره پول خرد به نظر می آید.
زيتون: 1394/10/2114:17:07،
36
26
دلار داره افت تاريخي ميكنه. صرافان پيش بيني ميكنند به 3200 هم تا چند روز ديگه برسد. البته هيچ چيز در اين كشور قابل پيش بيني نيست. ولي افت محسوس در پيش است.
رضا: 1394/10/2116:18:29،
22
34
افت شدید میکنه قبوله ولی کمتر از 3200 بعیده
پاسخ رضا: 1394/10/2117:50:56،
24
24
قيمتش اگر دخالت دولت نبود و الان قيمت دوماه پيش بود يعني 3300 با اجراي لغو تحريم و بازگشت 150 ميليارد دلار به كشور شيرين تا اواسط بهمن به 2400 ميرسيد.
ﻋﻠﯽ: 1394/10/2116:45:35،
23
27
ﺳﻘﻮﻁ ﺩﻻﺭ ﻧﺰﺩﯾﮑﻪ،ﺍﯾﻦ ﺗﻨﺸﻬﺎﯼ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻓﻘﻂ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﺩﻻﻻﻥ ﻭ ﺳﻮﺩﺟﻮﯾﺎﻥ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺳﺘﻨﺪ ﺩﻻﺭ ﻫﺎﯼ ﮔﺮﺍﻧﯽ ﺭﻭ ﮐﻪ ﻗﺒﻼ ﺧﺮﯾﺪﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺑﻔﺮﻭﺷﻨﺪ ﮐﻪ ﺗﺎ ﺣﺪﻭﺩﯼ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺭﺍ ﻣﺘﺸﻨﺞ ﮐﻨﻨﺪ،ﻭﻟﯽ ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ ﻣﻠﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺁﮔﺎﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار