کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کاهش چشمگیر گردشگران ایرانی به ترکیه

کدخبر:۱۸۴۷۳سه شنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۵:۲۶۴۷۵۲ بازدید

روابط نزدیک اقتصادی و سیاسی میان دو کشور ترکیه و ایران و همچنین برخی جذابیت‏ های اجتماعی ترکیه برای گردشگران ایرانی، در سال‏ های گذشته این ...
کاهش چشمگیر گردشگران ایرانی به ترکیه

«روابط نزدیک اقتصادی و سیاسی میان دو کشور ترکیه و ایران و همچنین برخی جذابیت‏ های اجتماعی ترکیه برای گردشگران ایرانی، در سال‏ های گذشته این کشور را به نخستین مقصد گردشگران ایرانی تبدیل کرده بود؛ اما در سال 2015 میلادی بنا به دلایل مختلف از اقبال ایرانی‏ ها به این مقصد توریستی کاسته شده است.»

این تحلیل «المانیتور» از رابطه توریستی ایران و ترکیه است. این رسانه در گزارشی به کاهش سفرهای ایرانی ‏ها به ترکیه پرداخته و علل آن را بررسی کرده است.  براساس این گزارش، کسانی که در گذشته راهی اروپا می‏شدند، پس از تحریم‏ها و سخت شدن گرفتن ویزای اروپا، ترکیه را جایگزین این مقاصد کردند؛ مقصدی که برای ایرانی ‏ها نیاز به ویزا ندارد. اما در سال ۲۰۱۵ رشته حوادثی موجب شد که سواحل ترکیه از چشم گردشگران ایرانی بیفتد. شرایط بد امنیتی، جنگ داخلی، برخورد نامناسب با گردشگران و لحن بعضا ضدایرانی مقامات ترکیه در قبال ایران، موجب شده ایرانی‏ های کمتری به‌عنوان توریست وارد ترکیه شوند و در ازای آن راهی مقاصد دیگر شوند.

واکنش توریسم در برابر تروریسم

المانیتور اضافه می‏کند: «اگر انفجار ۲۳ دسامبر فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول را هم نادیده بگیریم، وضعیت امنیتی ترکیه با سال گذشته که آتش‌بس دولت ترکیه با حزب کارگران کردستان هنوز لغو نشده بود قابل مقایسه نیست.» یک دانشجوی ایرانی دکترای اقتصاد گردشگری در دانشگاه ازمیر ترکیه در این‌باره به این رسانه گفته است که وضعیت امنیتی ترکیه و اخبار مربوط به جنگ داخلی در شرق این کشور در مطبوعات و رسانه‏ های ایرانی بازتاب زیادی دارد و در ماه‏های اخیر به‌ویژه پس از عملیات نظامی ارتش ترکیه در استان‏ های کردنشین شرق این کشور حساسیت گردشگران ایرانی نیز بسیار بیشتر شده است. به گفته وی، خانواده‏ های ایرانی که سال‏ های پیش برای گردشگری به ترکیه می ‏آمدند، مقاصد دیگری همچون ارمنستان یا دبی را انتخاب می‏کنند.همچنین یک کارشناس گردشگری نیز در این خصوص به المانیتور گفته: «از آغاز جنگ سوریه و تنش ‏های مربوط به آن به مرور تمایل ایرانیان برای سفر به ترکیه کاهش پیدا کرد؛ به صورتی که حتی تخفیف ‏های ویژه و ارزان‏تر کردن تورهای گردشگری به مقصد ترکیه هم چندان نتوانسته گردشگران را مثل سابق جذب کند.

در کنار اینها، اظهارات ضدایرانی مقامات ترکیه بازتاب بسیار منفی در افکار عمومی ایرانیان داشته است؛ تا جایی که بسیاری از ایرانیان به دنبال مقاصد گردشگری جایگزین هستند.» براساس تحلیل این کارشناس، در این میان کشورهایی همچون ارمنستان یا تاجیکستان و گرجستان به عنوان مقاصد جایگزین در میان گردشگران ایرانی در سال‏های اخیر جایگاه بالاتری پیدا کرده است. بنا به آمار منتشر شده نیمی از گردشگران ورودی به کشور ارمنستان از ایران هستند. او تاکید کرده که این روند در آینده ادامه خواهد یافت و ترکیه دیگر مقصد جذابی برای ایرانیان نخواهد بود و دیگر کشورها جایگزین آن می‏شوند.طبق گزارش المانیتور، این کارشناس ایرانی همچنین با اشاره به انتشار اخبار بد حمله به اتوبوس گردشگران ایرانی در شرق ترکیه یا دوبار حمله به قطار تهران - آنکارا در بهار و تابستان امسال این اخبار را برای گردشگری ترکیه فاجعه ‏آمیز خوانده و افزوده است: «در گردشگری اصل اولیه وجود امنیت است. گردشگر به جایی سفر می‏کند که قطعا احساس امنیت داشته باشد. اگر در اخبار بشنود که در کشوری بمب‌گذاری شده و تنش داخلی وجود دارد، آن کشور را از لیست مقاصد گردشگری خود حذف می‏کند. در مورد سفر ایرانیان به ترکیه هم این وضعیت آرام آرام دارد اتفاق می ‏افتد. حتی حملات تروریستی به اتوبوس ‏های حامل گردشگران ایرانی موجب ممنوعیت سفر زمینی از ایران به ترکیه شد.» او تحلیل کرده که بر همین اساس بسیاری از ایرانیان با ایجاد این حس که ترکیه ناامن شده، سفرهای خود را به این کشور کاهش خواهند داد و اگر وضعیت داخلی کشور ترکیه به این شکل ادامه یابد و در اذهان گردشگران ایران، ترکیه به‌عنوان یک کشور ناامن مطرح شود قطعا گردشگران ایرانی به آنجا نخواهند رفت چون امنیت اصل اولیه و زیربنای هر نوع گردشگری است؛ هرچقدر هم سفر به ترکیه ارزان باشد.این همه در حالی است که بنا به آمار منتشره گردشگران ایرانی پیش از این حملات، پس از آلمانی‏ها بیشترین گردشگران ترکیه بودند.


سختگیری ترکیه به آژانس‌‏های ایرانی

المانیتور با اشاره به وضعیت دشوار امنیتی در شرق ترکیه، به نقل از یک مدیر آژانس ایرانی تصریح کرده است: «به‌دلیل این ناامنی ‏ها برگزاری تورهای حاشیه دریاچه وان که از مقاصد محبوب گردشگران ایرانی در سال‏ های گذشته بوده به کلی منتفی شده است.»او اضافه کرده: «در کنار انتشار اخبار حمله‏ های مسلحانه و بمب‏گذاری‏ ها در استانبول و همچنین انتشار اخبار غرق شدن پناهجویان در آب‏های جنوبی ترکیه، سختگیری مقامات ترکیه به شرکت‌های ایرانی در این کشور و اخبار برخوردهای بد با توریست‏های ایرانی، بر دیگر مشکلات ما افزوده شده است. از سوی دیگر، خبر برخورد تند با یک زن توریست ایرانی نیز بازتاب بسیار زیادی در رسانه ‏های ایرانی داشت.»این تورگردان ایرانی در مورد نگرانی مسافران ایرانی از سرقت چمدان‏ هایشان در پروازهای ترکیش ایرلاینز هم افزوده: «در سال گذشته رسانه ‏های مختلف گزارش ‏هایی در مورد این اتفاق منتشر کردند. این اخبار در کنار برخورد با مسافران ایرانی در فرودگاه ‏های ترکیه و بازداشت توریست‏های ایرانی معترض به تاخیر پرواز، موجبات نارضایتی گردشگران ایرانی را بیش از پیش فراهم آورده است. علاوه‌بر این، مسمومیت غذایی ایرانی‏ها و عدم رسیدگی درمانی و دریافت مبالغ بسیار گزاف برای درمان هم یکی از اخبار بسیار بد بود.»

۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ خبری در یک روزنامه ترکیه به چاپ رسید مبنی بر اینکه مقامات ترکیه گفته‏ اند قصد دارند ۳۸۰۰ شرکت ایرانی فعال در این کشور را زیر ذره‌بین قراردهند. این مدیر آژانس در این‌باره نیز به المانیتور گفته است: «این سختگیری‏ ها تازگی ندارد. از هنگام ماجرای فساد اقتصادی دولت اردوغان و استعفای وزرا و دستگیری رضا ضراب مقامات پلیس و اتباع خارجی این کشور، سختگیری‏ های زیادی روی بازرگانان ایرانی و شرکت‌های ایرانی داشتند. این کارشکنی ‏ها از تمدید نکردن ویزای کار گرفته تا ایجاد شرایط سخت برای بیمه کارمندان، همه و همه نشان‏دهنده رفتار غیردوستانه پلیس ترکیه با ایرانی‏ها بود.» او اعتقاد دارد که سطح مناسبات اقتصادی، فرهنگی و پیوستگی دو کشور آن‏چنان بود که تنش‏های زودگذر سیاسی تاثیر چندانی بر آن نداشته باشد اما رفتار خصمانه مقامات ترک در هفته ‏های اخیر و رویدادهای امنیتی در ماه‏های گذشته شرایط دشواری را فراهم آورد.براساس این گزارش، برخوردها و تنش میان روسیه و ترکیه فرصت خوبی را برای جذب گردشگران روس به ایران فراهم کرده است. در واقع با توجه به اینکه روابط روسیه و ترکیه تیره شده و روابط دولت ایران و روسیه خوب است، یک فرصت طلایی برای جذب گردشگران روس به ایران فراهم می‏شود؛ آن هم در شرایطی که از دیرباز روس‏ها علاقه ‏مند به رفتن به سواحل گرم خلیج‌فارس بوده ‏اند و این سواحل برای گردشگران روس بسیار جذاب است.به گزارش «دنیای اقتصاد»، در سال 2013، بیش از یک میلیون و 196هزار گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کردند و این درحالی است که گردشگران ورودی از ترکیه به ایران، تنها کمی بیش از 8 درصد از سهم بازار گردشگری ایران را به خود اختصاص می‏دهند و تعداد آنها در سال 2013، 391هزار نفر بوده است. همچنین این کشور براساس نمایه آماری مرکز پژوهش ‏های مجلس، در جایگاه چهارم کشورهای گردشگرفرست به ایران در سال 2013 قرار داشته است. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهدی: 1394/10/1509:01:44،
123
115
الان زمستونه.. صبر کن تابستون بشه 60 برابر می شه..
بابک: 1394/10/1510:11:40،
95
40
آی کیو !! وقتی می گن کاهش داشته یعنی با شرایط گذشته مقایسه شده نه با نوروز ، یعنی مثلا توریست های ایرانی در سال گذشته تا آذر ماه با توریست های ایرانی از اول امسال تا آذر ماه امسال مقایسه شده و کاهش داشته متوجه شدی ؟ یعنی دوست دارید توی هر چیزی نظر بدین ولو اینکه اطلاعاتتون صفر باشه.
ملنگ: 1394/10/1510:27:32،
60
18
قطعا مساله امنیت در اولویت اول خیلی از ایرانیها نیست چونکه در عراق اوضاع امنیتی بسیار افتضاح تر از ترکیه است.تا زه قرارشده دوباره سفر به سوریه هم برقرار بشه!!!!
leader: 1394/10/1510:41:05،
34
38
المانیتور !!! عجب سایت معتبری ! الان دیگه سال 2016 هست دوست گرامی . مردم خودشون عقل و شعور دارن میتونن تشخیص بدن کجا خوبه کجا بد!! اصرار بر هر کاری نتیجه معکوس داره! باشه ترکیه نمیریم خیالتون راحت
فرید: 1394/10/1510:50:27،
90
68
تحریم سفر به ترکیه
اگر حضور 5 میلیون ایرانی با سرانه 1200 دلار را حساب کنین
متوجه میشویم که
چه اندازه زیادی از دلارهای نفتی
ایران دارد وارد جیب این ترکهای ترکیه میشود
ترکیه لایق نیست
خواهشا ایرانیهای عزیز همگی سفر به ترکیه که مدافع و حامی داعش است را تحریم کنیم
این کمپین تحریم سفر به ترکیه را به اطلاع همه برسانیم
محمدعلی: 1394/10/1510:59:51،
30
18
یه برنامه بزاره دولت این مغزها رو فراری بده از کشور
جواب فرید: 1394/10/1514:21:42،
34
24
فرید جان یه ذره برو بخواب عزیزم برات خوبه
جواب به فريد: 1394/10/1518:08:47،
26
21
داداش گلم تا حالا از شهر خودت اومدي تهران كه حالا تركيه رو تحريم ميكني
پاسخ به فرید کوچولو: 1394/10/1521:12:18،
25
18
فرید جون کسی شمارو به زور به ترکیه دعوت نکرده. شما همون افغانستانتو برو کاری به دیگران نداشته باش. خوب افرین خوشگلم.
ebi: 1395/2/1121:12:48،
19
20
ترکیه عالیه ..
هوتن: 1394/10/1509:03:09،
101
43
اینطور هم نیست . . . فعلا زمستون هست و مردم رغبت به رفتن ترکیه ندارند قدری تامل بفرمایید دم عید بهتون میگم چه خبر میشه . . . ملت ایران اگر تو فرودگاههای ترکیه یکی یه دونه ترکه آلبالو هم کف دستشون بزنن باز هم بی غیرت تر از این حرفا هستن که با نرفتن بخواهند سیستم توریستی ترکیه رو ادب کنن . . . .
بابک: 1394/10/1510:16:45،
40
25
برادر من اصلا نمی دونی آمار و مقایسه یعنی چی و بعد نظر می دی ، مگه خبر نوشته توریست های زمستون با بهار مقایسه شده ؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی مقایسه انجام می شه در شرایط یکسانه نه این فصل با فصل دیگه . توریست های ایرانی که هر سال تا این موقع به ترکیه می رفتن امسال نسبت به همین مدت مشابه در سال های گذشته کم شده چه ربطی به زمستون داره ؟؟؟؟؟؟ دلیلشم اتفاقا همین مسایلی هست که در خبر نوشته نبود امنیت ، برخورد نامناسب و دزدی از اموال ایرانی ها .
محسن: 1394/10/1516:20:30،
23
18
بابک جون نه مثل اینکه شمل متوجه نیستی حالا صبر کن عید برسه بعد امارو نیگا کن عزیز دل برادر.
من: 1394/10/1509:09:25،
71
27
سریالهای ابکی ترکی مثل این که دیگر تاثیر ندارند و سر مردم با تلگرام و اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی گرم است خخخ
رضا: 1394/10/1509:09:30،
88
11
نه که دلار ارزون شده، همه توانایی مسافرتشون زیاد شده !!!
امیرحسین: 1394/10/1509:13:41،
103
11
شما فکر کردی واقعا توریست های ایرانی چرا میرن ترکیه ؟؟
مثلا ما عاشق چشم و ابرو اونهایم ؟؟

نه اونجا چیزی هست به نام آزادی - نه حجاب و گشت ارشاد و ی مشت عقده ای که به همه چی گیر بدن

اونچا چیزی هست به نام جاذبه توریستی و مرکز خرید های اصلی نه پاساژ با جنسهای فیک با 2 برابر قیمت !!

قیمتها خیلی معقول تره ببین الان شما ی کیش بری حداقل 2 میلیون برای 3-4 شب برای ی زوج در میاد خب معلومه میره ترکیه
( یعنی در واقع سفر خارجی از ایرانی کمتر میوفته )

متاسفانه اینارو ی مشت آدمی که الان دارن مملکت داری میکنن نفهمیدن یا نمیخوان بفهمن ( بهتر بگم دستور میدن که نفهمن )
یه نفر: 1394/10/1510:55:08،
17
76
قیمتای ترکیه عموما خیلی بالاتر از ایرانه...
ظاهرا نرفتی خبر نداری
منصور: 1394/10/1516:25:19،
31
10
موافقم.
***اون دوست عزیزی ک گفت در واقع قیمتا بالاتر از ایرانه، بیدار شو عزیز، صبح شده:))))))
هفته پیش ترکیه بودم، برندها از 30 تا 70 درصد تخفیف داشت. مثلا ی کاپشن Colins گرفتم نصف قیمت، mango توو outletاش قشنگ یک سوم قیمت میداد مدلش ها. قیمت خورد و خوراک هم ک طی یک سال و نیم گذشته ثابت مونده اونجا. کلا کشور چندان خوبی نیست ولی از ایران فعلی خودمون خیلی بهتره.
علی: 1394/10/1509:15:56،
64
61
حیف کوفت که بریزی تو گلو ترکیه و عربستان
majid: 1394/10/1509:46:34،
93
28
کسی شما رو به ترکیه دعوت نکرده خب برید بریزید گلوی افعانستان پاکستان.
دوتا کشور درست حسابی و مدرن و مسلمان تو همسایگی ما باشه یکی اذربایجانه یکی ترکیه حالا نه اینکه ما خیلی با فرهنگ هستیم و از تروریست بدمون میاد و حامی سرسخت حقوق بشر هستیم رفتا ر ترکیه مار وناراحت میکنه نه جانم از حمله به سفارت عربستان توسط یه مشت وحشی دنیا به فرهنگ و ادب ایرانیها واقف شد.
متاسفانه کاری کردن که ایرانیها کمترین ارزشی در خارج از مرزها ندارن اگه اطلاع داشته باشین قبله انقلاب اینطور نبود و کلا مقصر خوده ما وسیساتمدارا هستن که با قلدر بازی تازه انتظار دارن همه تحویلشون بگیرن.
Amir: 1394/10/1510:18:58،
54
26
ادب هم خوب چیزیه،تورکیه نیازی به توریست ایرانی نداره عزیزم نریست اروپایی و عرب میاد پول خرج میکنه نه مثل ایرانی که چند صد دلار میاره برای خرید کردن و بردن آن به ایران برای فروش و تامین هزینه سفر، در افکارت تجدید نظر کن. بچاپ
پاسخ به جوابهای من: 1394/10/1511:20:37،
28
31
آقا مجید و آقا امیر ،اگه همه ایرانی ها به اندازه یه جو به مملکتشون و ایرانی بودنشون عرق داشتن 50% مسائل حل میشد ، بقدری که ترکیه و عربستان علیه منافع ملی ما تا الان کار کردن فکر نمیکنم آمریکا کرده باشه. از کشتارو تجاور به حجاج و تریستها بگیر تا دزدی و دلالی های کلان و کاهش قیمت نفت که همه از قاموس و جیب من و شما بوده .طرف دار نژادپرستی نیستم بالعکس از اعراب و ترکهای نژادپرست به شدت متنفرم که اگر بتونن مطمئن باش یک لحظه در نابود کردن همسایگانشون تعلل نمیکنن .در ضمن من جزء حمله کنندگان به سفارت عربستان نبودم و موافقم که اشتباه ترین کار همین بود . زمانی که چندصد نفر از حجاج در منا کشته شدن هیچ کس ککش هم نگزید بعد یه شیخ عربو که معلوم نبود توی عربستان چیکارا می کنه اعدام کردن همچین واکنش نابخردانه ای انجام دادن
سوزش: 1394/10/1516:17:15،
23
12
علی جون من اینقد از این ادمایی که فکر میکنن دنیا دهن باز کرده و این جماعت فاشیسم بوجود اومدن بدم میاد. هنوز توهمواتشون تو تاریخی که معلوم نیست درسته یا غلطه سرگردونه و فکر می کنن باید به کل دنیا باید حکمرانی کنن . شما متنفر باش کسی به عقیده شما کاری نداره اصن برای مسی مهم نیست همون طور که منم از افغانی جماعت متنفرم.
ادمین اگه چاپ نکنی تو هم هم عقیده علیی در سطح تفکر اونی ولی اگه چاپ کردی ....
محسن: 1394/10/1509:25:42،
35
41
بهتر شد ، وقتی ترکیه این حس واضحه کهواضحهترکها انسانها رو به شکل لیر و دلار میببنند ، با ایدولتمرداشونتاجیکستانه کردن دیگه سفر به ترکیه دلیلی نداره ، فعلا بهترین گزینه تاجیکستانه
Amir: 1394/10/1510:20:27،
35
18
شما امکانات خدمات و زیبایی و جذابه های طبعی. و اجتماعی تاجیکستان را به تورکیه در یک حد میبینید؟ تا حالا به این دو کشور سفر کردی؟ خیلی جالبه
برباد رفته: 1394/10/1509:28:21،
68
9
((از دیرباز روس‏ها علاقه ‏مند به رفتن به سواحل گرم خلیج‌فارس بوده ‏اند و این سواحل برای گردشگران روس بسیار جذاب است)). آخه کارشناس محترم اون روسی که با زن و بچش میاد سواحل خلیج فارس دوست داره زن و بچش آزاد باشن نه اینکه با چادر و مانتو برن تو آب!!! مطمئنن ایران نمیاد میره دبی.....
مهرداد: 1394/10/1509:47:48،
37
8
تا وقتی که زمینه تفریح و گردش برای مردم در داخل کشور خودمون فراهم نشه هیچ وقت سفرهاي توریستی به خارج کم نمیشه نميدونم اين دولت ما که همش میگه جلوی ارزبری رو میخام بگیرم آیا در بحث توريسم میخاد کاری بکنه برای کم تر خارج شدن ارز از کشور یا نه؟؟ البته کلا ساخت اماکن تفریحی و توریستی در کشور ما خلاف عرفه حداقل به نابودی کشاندن مسئله پدیده شاندیز این پیامو داد به مردم که تفریح نباید باشه
kasra: 1394/10/1509:56:22،
59
10
نزدیکای عید برو ببین چه خبره مشتی
تو سواحل آنتالیا داد بزن هوی ممد
ببین چند نفر بر میگردن نگات میکنن
م.ط: 1394/10/1510:00:40،
53
11
ديروز رسيدم ميتونم بگم تو 10 نفر آدم تو خيابون استقلال كه از كنارشون رد ميشدي 5 تا عرب بود 3 تا ايراني 2تا غيره
ماشالله تو فروشگاه ها كه نگو همه فارسي حرف ميزدن
محمد: 1394/10/1510:20:01،
35
10
متاسفانه به وضعیت بد اقتصادی مردم ایران اشاره نشده که در بدست اوردن نان روزانه خود با این بحران اقتصادی عاجزند . چه برسد سفر به ترکیه و دبی
سیا: 1394/10/1510:49:42،
86
17
الا وکیلی اگه تور مجانی تو تابستون هتل 5* مشهد همزمان با 5*آنتالیا بخوره شما کدومو انتخاب میکنید؟

رای گیری با مثبت و منفی:
بترتیب حروف الفبا:

آنتالیا +++
مشهد---
1: 1394/10/1510:52:07،
44
11
کوووووووووووووووووووو پول که مردم برن سفر

ا
مردم اینقدر خسته هستن که اگر پول داشته باشن
کلا میرن ترکیه زنذدگی میکنن
خسرو: 1394/10/1511:07:13،
32
9
همین ترکیه فقط برای ایران مانده.با قطع روابط با دبی و قطر.البته با افزایش دلار و کاهش رشد اقتصاد و عدم رونق امکان پول دراوردن کم شده و کار بشدت کمیابه! با ادامه این روند ملت فقط برای خوردن نون برنامه میریزن سفر خارج پیشکش
اطلس جت: 1394/10/1511:15:47،
49
11
حضار گرامی،حداقل یه بار به ترکیه سفر کنید،بعدش اظهار نظر کنید.
سفر به شابدولعزیم و امامزاده داوود که معیار نمیشه!
ترکیه یکی از بهترین و نزدیکترین و اقتصادی ترین مسیرهای توریستیه.
حداقل شب هاش از ایران امن تره.
والا یه شمال میری یه تومن خرجت میشه،!!!!
Amir: 1394/10/1512:31:12،
33
12
نمیدونم سیاست این سایت چیه فقط مقاله و پست در مورد تورکیه میزنه نمیدانم هدفش از این کار چیه؟! چرا یک مطلب در نورد دوبی و سایر همسایگان ایران نمیزنه و نوع رفتار آنها، جناب سردبیر محترم جهت اطلاع بیش از نیم جمعیت ایران تورک هستند شما نمیدانم دز پی چی هستی، وقتی حرف حق هم میزنی چاپ نمیکنی،شجاعت داشته باش و به دمکراسی احترام بذار و نظرات مخالف رل هم بچاپ و حرف آخر اینکه شان و منزلت یک ملت دست خودش است اگه الان کل دنیا با ایران مشکل داره نشانه جایگاه ایران است کل دنیا که دشمنی نداره مشکل خود ایرانی جاعت است که این رفتارها را میبینه!
اردبیل: 1394/10/1514:39:15،
29
11
آقا امیر چه انتظاراتی داری برادر من , دموکراسی -ایران مگه داریم مگه میشه من صبح کامنت گذاشتم ولی بدلیل دموکراسی موجود در ایران جیب چاپ نشد .همه تقصیرها را همیشه گردن حکومت میاندازند در صورتی که افکار ایرانیها پدید آورنده وضع موجود است وبخاطر گذشته خیالی با همه دنیا مشکل دارند.
محمد: 1394/10/1516:21:34،
13
27
من شنیدم بیشتر مردم ایران آذری هستند مثل مردم آذربایجان ونه تووورک.
رفیقای آذریم میگن ما نه زبانی و نه احساسی دخلی به ترکیه نداریم اما کشور آذربایجان فرقی با استانهای آذری ما نداره و ما اونها رو احساسی و زبانی و لهجه ای دوست داریم.
میگن تووورکها از آذری ها و ایرانیها متنفرن.
شنیدم دشمن اول ترکیه در طراحی دفاعی ایرانه.
من عاشق ایرانم دوست آذری زیاد دارم و از دشمنای مردم و وطنم متنفرم هر نژادی که داشته باشه برام فرقی نداره، دشمن دشمنه، توووورک یا عرب، یاشاسین ایران...
علی: 1394/10/1518:00:33،
15
19
عموجان برو یه سر به سایتهایی مثل اتنولوگ و سیافکت بوکس بزن بعدش آمار بده. 17 درصد و نه 50 درصد
برو ترکیه نوش جون تو و امثال تو. من هم امسال برای نوروز اتفاقا میرم تاجیکستان. پولم رو جایی خرج میکنم که بر خلاف منافع ملی کشورم در آینده خرج نشه.
فعلا سفر به عربستان و ترکیه و آذربایجان و امارات نوعی خودزنیه.
جواب ب محمد و علی: 1394/10/1519:26:06،
26
10
جناب محمد جهت اطلاع ما تورک بودیم هستیم و خواهیم بود به کوری چشم دشمنان من نمیدونم شما چه اصراری دارید ما تورکهای آذربایجان را آذری بنامید نژاد من در آوردی دوران منفور پهلوی،مردم آذربایجان همیشه خودشان رل تورک ذونستن و دست از شعار و دشمن تراشی بردارید به اندازه کافی ملت ایران دشمن درست کردید بخاطر افکار امثال شما و دیگه اینکه مردم تورکیه هیچ دشمنی با ایرانی ها ندارند من با اینجا زندگی میکنم انسان های شریفی هستند و ایرانی ها را دوس دارند الکی شعار نده،
و اما علی خان خوش بگذره فقط نواحی شرق تاجیک نرو مخصوصا مرز افغان اصلا امنیت نداره تو دوشنبه هم خیلی مواظب باش تا توسط ایرانی ها و عم زبانهات سرت کلاه نره.یاشاسین انسانیت
بهرام: 1394/10/1512:55:19،
21
29
اگه کیش یا قشم به عنوان منطقه ی آزاد اعلام می شد ترکیه و امارات تعطیل می شد . ما بهترین امکانات توریستی رو داریم فقط مدیریت درست وجود نداره و اراذل و اوباش ارزشی هم که کلا مخالف پیشرفت کشور هستند.
بی نام: 1394/10/1521:09:27،
22
8
به چند نکته دقت کنید
1 - اگر ترکیه نا امن باشد برای توریست های غیر ایرانی هم امنیت ندارد و در کل باید توریست های ترکیه کم شده باشد

2 - ورود گردشگران انبوه ایرانی به ترکیه و خرج کردن دلار های ارزشمند ایرانیان در آن کشور تابع سه عامل است:
الف - خواست مردم
ب- زمینه سازی و زیرساخت های توریستی در ترکیه
ج- اقدامات و همکاری های دولت ایران با ترکیه (در غیر این صورت مسافرت ایرانیان به ترکیه مدت ها پیش کاهش می یافت)

3- توهین ترک ها و سایر بیگانگان به ایرانیان به خاطر خودباختگی و بی غیرتی و بدرفتاری مردم ایران در برابر سایر کشورها و رسیدگی نکردن دولت ایران به تحقیر ایرانیان در خارج کشور است.
یک دوست: 1394/10/1603:52:10،
20
9
اینکه سفرهای توریستی به ترکیه کم شده دلیلش اون چیزایی نیست که تو این مطلب گفته شده
دلیلش فقط بدتر شدن وضع اقتصادی مردم ورکود بیشتر در همه زمینه های اقتصادی نسبت به سال گذشته هست
همه کسب و کارها نسبت به سال گذشته در افت شدید هستند از جمله توریسم
من خودم کاسبم معنی رکود رو با تمام وجود دارم حس میکنم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما