کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

غرب مازندران در انتظار تصويب يك منطقه آزاد تجاری

کدخبر:۱۸۴۵۱دوشنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹:۲۹۴۴۶۲ بازدید

استان مازندران به دليل وجود زيرساخت‌هاي اقتصادي و فرهنگي، در ميان ساير استان هاي كشور از پتانسيل بالايي برخوردار است. از اين ويژگي ميتوان ...
غرب مازندران در انتظار تصويب يك منطقه آزاد تجاری

استان مازندران به دليل وجود زيرساخت‌هاي اقتصادي و فرهنگي، در ميان ساير استان هاي كشور از پتانسيل بالايي برخوردار است. از اين ويژگي ميتوان در جهت رونق منطقه بهره برد و براي تجارت با كشورهاي خارجي استفاده كرد.

اين استان از سال 1318 داراي بندر تجاري بوده و از آن زمان تاكنون بندرنوشهر در اين منطقه نقش قابل توجهي داشته است. علاوه بر نوشهر، فريدون كنار، بهشهر و اميرآباد هم جزو اولويت هاي منطقه آزاد شدن در اين استان هستند. تبديل نوشهر به منطقه ويژه اقتصادي جزو مصوباتي بوده كه قانون آن از سوي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در سال 90 ابلاغ شده است. از آن زمان تاكنون مسئولان كشور در مورد اعلام منطقه آزاد شدن تأكيد دارند اما وقتي به عمل مي رسد اين موضوع مسكوت مي ماند و به آن پرداخته نمي شود.

ماجراي تصويب منطقه آزاد در غرب مازندران به سالها قبل برميگردد اما در چند سال اخير صحبت ها و وعده ها باعث شده كه مردم اين منطقه نسبت به تحول اقتصادي و تجاري اميدوار شوند. در سال 92، اكبر تركان، دبير شوراي هماهنگي مناطق آزاد و ويژه كشور اعلام كرد: تبديل برخي شهرهاي استان مازندران به منطقه آزاد تجاري در دست بررسي است. استاندار مازندران در حال بررسي مناطق است و هر زمان تأييد كرد، اقدامات منطقه آزاد براي اين مناطق شروع ميشود. البته از سال 90 قرار بود به اين مسئله رسيدگي شود اما بلاتكليفي اين استان همچنان ادامه دارد. مازندران با گستره حدود 24 هزار كيلومتر مربع از موقعيت ويژه و خاصي برخوردار است. با توجه به استقرار اداره كل بنادر و دريانوردي درمنطقه ويژه اقتصادي نوشهر، وجود فرودگاه در شهرهاي ساحلي نوشهر و رامسر، طرح ملي آزادراه تهران - شمال، مجموعه گردشگري، تفريحي و اقامتي نمك آبرود چالوس، دانشگاه علوم دريايي ارتش، اداره كل گمركات در نوشهر، بوستان هاي جنگلي نور، سيسنگان و پايانه گل و گياه در عباس آباد و ساير امكانات مهم شرايط مطلوبي براي ايجاد منطقه ويژه آزاد تجاري و گردشگري در اين استان ايجاد شده است. فراهم كردن اين زيرساخت ها براي اين استان، آمادگي مازندران را براي منطقه آزاد شدن برخي شهرها اعلام ميكند و به گفته مسئولان استان جزو نيازهاي ضروري مازندران است.

اميد به سفر هيئت دولت

در همان ابتداي سال و در فروردين ماه مسئولان مازندران در مورد مصوب شدن منطقه آزاد براي اين استان جلساتي برگزار كردند و به طور جدي اين مسئله را پيگيري ميكردند. در اين زمينه نماينده مردم شهرستان هاي نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس شوراي اسلامي نام هاي با امضاي نمايندگان شهرهاي غرب مازندران به دبير مناطق آزاد كشور ارسال كرد.

قاسم احمدي از راه اندازي دبيرخانه منطقه آزاد تجاري در بندر نوشهر خبرداد و گفت: به طور حتم رئيس جمهوري توجه ويژه اي به غرب اين استان دارد و اين نشست ها نيز بايد دستاورد خوبي داشته باشد.

وي افزود: اين منطقه ظرفيت هاي لازم را براي ايجاد منطقه آزاد دارد و نبود زمين نمي تواند بهانه اي براي برخي از مسئولان باشد. در واقع اين حق غرب استان است كه با توجه به ظرفيت هاي مطلوبي كه در اين حوزه دارد، مورد توجه ويژه قرار گيرد.

علي احساني اعلام كرد: از زمان روي كار آمدن دولت يازدهم و استاندار جديد نگاه شهرستاني كمرنگ شده است. وي افزود: ايجاد منطقه آزاد تجاري گردشگري نيمه دوم سال گذشته مطرح شد تا نقاط مختلف مازندران مورد توجه قرار گيرد و براي عملياتي شدن مستلزم تصويب در دولت و مجلس است و اكنون در پي به كارگيري مشاور قوي هستيم كه بايد اين پروسه طي شود. معاون استاندار مازندران گفت: اكنون منطقه نوشهر كارايي اقتصادي دارد و جزو بنادر لجستيك است و بر اساس طرح آمايش سرزميني، غرب مازندران با نگاه عملكرد صنعتي، تجاري و گردشگري، شرايط لازم را دارد. احساني گفت: در نظر است براي سفر رئيس جمهوري بحث مناطق آزاد نيز مطرح شود كه لازم است كارگروه شكل بگيرد تا بررسي هاي لازم صورت بگيرد و در زمان سفر دچار مشكل نشويم. به گفته فرماندار چالوس همه شرايط براي غرب مازندران فراهم است.

انوشيروان محسني با اشاره به اينكه منطقه آزاد يك فرصت و مزيت است، اعلام كرد: منطقه آزاد تجاري مي تواند تمامي قفل ها را باز و بسترها را فراهم كند تا غرب مازندران توسعه يابد.

سفر بي نتيجه براي مازندراني ها

همه مسيرها و وعده ها به سفر هيئت دولت به اين استان ختم شد. در سفر اخير رئيس جمهور به مازندران كه اواخر مهرماه امسال بود، همه مسئولان و مردم اين استان انتظار داشتند كه به خواسته چندين ساله آنها پاسخ داده شود و يكي از بنادر اين استان به عنوان منطقه آزاد تجاري معرفي گردد. ايجاد منطقه آزاد تجاري و گردشگري در مازندران به ويژه در غرب اين استان نقش اساسي در جهش اقتصادي اين استان و منطقه است كه با رسيدن به آن ظرفيت هاي بالقوه موجود در مازندران به مرحله اجرايي شدن ميرسد.

در سخنراني هاي رئيس جمهور و جلساتي كه با مسئولان استان برگزار شد، به اين مسئله اشاره نشد و در اين مورد سكوت معناداري داشتند. فقط در جلسه هيئت دولت در اين استان، رئيس جمهور درباره ايجاد منطقه آزاد در مازندران كوتاه صحبت كرد. روحاني گفت: از ابتداي دولت دستور دادم هر طرحي براي منطقه آزاد ارائه ميشود، مورد بررسي قرار گيرد. گزارش كاملي از مازندران براي ايجاد منطقه آزاد به دولت نرسيده است، برخي از اعضاي شوراي اداري برنامه اي در اين زمينه مطرح كردند كه بايد بررسي بشود و به نتيجه برسد. در آخرين اظهارنظرها مشاور رئيس جمهور در مورد اين مسئله گفت: هنوز تصميم گيري درباره گزارش و مطالعاتي كه استانداري انجام داد نشده ولي مطالعات نشان ميدهد، ظرفيت خوبي وجود دارد.

اكبرتركان اعلام كرد: اينكه سه منطقه آزاد در استان مطرح شده منطقي و قابل دفاع نيست و بايد روي يك منطقه اجماع و تصميم گيري شود و به نظر ميرسد تصميم در اين باره هم ساده نيست. 

* فرزانه فریدونی

بلیط هواپیمادیدگاه ها

اردشیر: 1394/10/1411:49:22،
44
115
بهترین نقطه برای منطقه آزاد فریدونکنار می باشد زیرا رابط بین غرب و شرق استان است و همچنین دارای زمین مناسب برای ایجاد کارخانه و همچنین دارای بندر می باشد.
کارمند تحصیلکرده: 1394/10/1412:18:26،
67
61
اصلا قابل مقایسه با مزیتهای نوشهر نیست.
شاهرخ: 1394/10/1413:06:37،
44
100
بابلسر منطقه آزاد بشه +
نشه_
اردشیر: 1394/10/1415:35:24،
37
41
کارمند به قول خودت تحصیل کرده بندر نوشهر همین الان با مشکل ایجاد ترافیک برای ورودی شهر دست و پنجه نرم می کنه صف کامیونها جلوی ورودی بندر لاین ورود به شهر رو میبنده چطور میخواد منطقه آزاد رو ساماندهی کنه در ضمن نوشهر چند هکتار زمین داره تا در اختیار سرمایه گذاران برای احداث کارخانه قرار بده؟
مهران: 1394/10/1417:28:25،
28
36
قطعا نوشهر منطقه آزاد ميشه بدليل اينكه جذب سرمايه بدليل نزديكي ب تهران راحت تر انجام ميشه مخصوصا اگه آزاد راه تكميل بشه
داراي فرودگاه و بندر است و محور مواصلاتي بين شرق و غرب درياچه خزر محسوب ميشه
اگر دقت كنيد در اين چند سال كمربندي در حال تعريض شدن هست و جايگاه هاي سوخت اضافه شده و حتي براي دسترسي سريعتر هم بين چالوس و نوشهر تونل و پل داره احداث ميشه
منبع موثقه فقط بايد صبر كنيد بودجه لازم برسه
reza: 1394/10/1422:22:05،
21
32
مهران جون اگه نوشهر به تهران نزدیکه ... پس آمل چیه...؟همه می دونن شاهراه ورود و خروج به استان آمله... چند تا کارخونه تو امل و بابل وبابلسر ساری و .. هستش..؟ حالا چند تا تو غرب مازندرانه..؟ هدف منطقه ازاد چی بوده..؟ ایا غیر از این بود که هدفش توسعه صادرات به بنادر و پایانه های سایر کشور ها هست..؟البته از نظر جنبه توریستی غرب مازندران به خاطر نوار مرزی با دریا حرف اول رو داره ولی این با هدف ایجاد مناطق ازاد هم خونی نداره....اگه قرار بر نزدیکی به کارخانه ها مراکز صنعتی مثل کارخانه های تولید خودرو و... باشه این سهمیه به فریدونکنار میرسه.... و اگر قرار بر وسعت مناسب باشه این سهم امیر اباده.... فلسفه تشکیل بندر فریدونکنار کم کردن فاصله با مرکز جهت سهولت صادرات و واردات و بوده و شک هم نکنید این منطقه در اینده نزدیک اعلام میشه و زونی تشکیل می شود که کل مازندران را باشعاع 110 کیلومتری داره
کارشناس: 1395/6/2613:55:54،
14
5
در جواب شما میگویم دوست عزیز فریدونکنار توسط بخش خصوصی دارای ۲موجشکن شده.ما داریم حرف از بندر و گمرک بخش دولتی میزنیم.آن هم سازمان گمرکات کل استان مازندران و سازمان بنادر کل استان مازندران در نوشهر.در ضمن منطقه آزاد باید توسط بخش دولتی زده شه.و تاسیس در بندر خصوصی منع قانونی دارد.شما با ۴سال قدمت تاسیس.بهتره دنبال منطقه ویژه باشی .انشا الله تجربه پیدا کردی در مراحل بعد
کارشناس: 1395/6/2613:59:38،
17
7
جواب به آنهایی که ادعا دارند که نوشهر زمین کم دارد.اگر منظورتان زمین امیراباد هست که ضلع غربی تالاب میانکاله را نابود کردند زمین جور کردند.اگر منظورت از راه شهری هست تا جایی که من دیدم شهر فریدونکنار کمربندی هم ندارد.راه روستای امیراباد و زاغمرز هم عرض عبور یک تراکتور را دارد.تشریف بیار نوشهر ببین که بندر کلی زمین با خشک کردن دریا هر سال اضافه میکند.مثل کشور هلند.شما نگران زمین نوشهر نباش
کارشناس: 1395/6/2614:03:50،
13
6
در جواب رضا.دوست عزیز آمل بندر نیست.داریم در مورد نزدیکترین بندر به پایتخت حرف میزنیم.نه نزدیکترین شهر.فلسفه بندر امیراباد را گفتی.فلسفش نفوذ لابی ساروی هاست همین.حتی فرودگاه ساری را تو جراید امیراباد جا میزنند تا توجیه کنند.فلسفه فریدونکنار هم نفوذ و فشار استاندار بابلی هست.ای کاش فرهنگ مدیران گیلان در مازندران هم بود مثل گیلانیها منصفانه قدیمی ترین بندرشان را حمایت میکردند.تا موجب خنده مقامات پایتخت نشوند
وحید: 1394/10/1413:03:25،
106
20
ماایرانیها از منطقه آزاد فقط (((ماشین )))می خواهیم
1: 1394/10/1413:05:06،
29
54
مناطق ازاد از هر نظر باید بررسی بشن تا بهترین گزینه از نظر زیر ساخت از قبیل حمل و نقل ریلی و جاده ای- فرودگاه-برخورداری از منطقه وسیع ومناسب و ارایه خدمات گمرکی و امکانات دیگهانتخاب بشه
تا جایی که من اطلاع دارم تو مازندران بندر امیراباد تا حدودی این امکانات داراست
کارشناس: 1395/6/2614:06:12،
9
5
فرودگاه دشت ناز ساری چه ربطی به امیراباد داره؟الان چند نفر و چند هتل در امیراباد هست؟تکلیف اون چند نفری هم که برای دیدن تالاب میانکاله میامدند پس از خشکی تالاب و خلیج گرگان با اسکله امیراباد معلومه.
حرف حساب !: 1394/10/1413:05:09،
24
21
چهار گوشه اين كشور تماما داراي پتانسيل تعامل با كشورهاي همسايه و تبادل كالا و خدمات است چرا فرصتها را ناديده ميگيريم و اين اجازه را نمي دهيم كالاهايي كه با ارزش افزوده باعث رونق كسب و كار در كشور و مهاجرت بي رويه به شهرهاي بزرگ را فراهم ميكند و قشر ضعيف جامعه كه عموما و اصولا در مراكز مرز نشين هستند آنها را محروم ميكنيم در حالي براي تهيه مايحتاج خود ميتواند در بازارچه هاي مرزي با اصول و قواعد تجارت آزاد آنها را براي تامين كالا هاي مجاز تشويق نمود تا متحمل هزينه هاي حمل و نقل و تردد و ترافيك و آلودگي و مواد اوليه توليد محصولات و هزاران اقلام مشاركت با كشورهاي همسايه را در نظر نمي گيريم صنايع دستي داخلي بيشترين صادارت را در مرز دارد و چرا نمي خواهيم اين فرصت را به آنها بدهيم تا آنها درآمد خود را به مراكز استانها محدود نكنند و بجاي فرصت سوزي فرصت سازي را در دستور كارهاي آنها بگنجانيم .
آرسام: 1394/10/1413:16:55،
40
47
توانايي هاي شهر نوشهر بيشتر از هر شهري هستش طوري بود كه زمان قبل از انقلاب يكي از پايتختهاي تابستاني شاه بود.وجود بندر-جاده چالوس تهران-فرودگاه-مناطق زيستي محيطي-آب وهواي فوق العاده-مجتمع تفريحي توريستي و....خودش واسه اين شهرستان زيبا كم نيست.البته رامسرم شهر خوبي هستش ولي از مركز استان دور ميشه...استعداد نوشهر بيشتره...
ALi: 1394/10/1413:50:11،
23
61
اینچه برون گرگان رو کنسل کردن اونوقت میخوان مازندران بذارن ؟!!!
mehdi: 1394/10/1415:23:12،
37
18
مگه نمیدونی مناطق محروم نمیتونن منطقه آزاد بشن؟
علی اصغر: 1394/10/1415:04:39،
25
44
نکا بخاطر نزدیکی به فرودگاه دشت ناز ساری و بندر امیر آباد و داشتن خط راه آهن و کارخانه ارد و نیروگاه بزرگ خاورمیانه و سیلو بزرگ خاورمیانه و شرکت کشتی سازی صدرا و کارخانه سیمان و شرکت حفاری شرکت نفت گاز و شرکت نکا چوب یا کارخانه ساخت وسایل هوا فضاو هواپیما یا کارخانه ساخت مقوا کارتون شرکت فولاد گستر نکا شرکت کیسه سازی و بیست کارخانه بزرگ دیگر باید منطقه آزاد بشه تا بتونه این محصولات رو صادر کنه. (لطفاً حق جو باشیم.)
علی اصغر : 1394/10/1415:44:52،
24
41
نکا بخاطر نزدیکی به فرودگاه دشت ناز ساری و بندر امیر آباد و داشتن خط راه آهن و کارخانه ارد و نیروگاه بزرگ خاورمیانه و سیلو بزرگ خاورمیانه و شرکت کشتی سازی صدرا و کارخانه سیمان و شرکت حفاری شرکت نفت گاز و شرکت نکا چوب یا کارخانه ساخت وسایل هوا فضاو هواپیما یا کارخانه ساخت مقوا کارتون شرکت فولاد گستر نکا شرکت کیسه سازی و بیست کارخانه بزرگ دیگر باید منطقه آزاد بشه تا بتونه این محصولات رو صادر کنه. (لطفاً حق جو باشیم.)
رانت: 1394/10/1418:05:50،
23
27
دست بردارید از این مناطق ازاد همه جای ایران پس باید مناطق ازاد بشه , فقط سرمایه دارها ماشین های خارجی سوار بشن و گمرک و عوارض ندن شما یک منطقه ازاد بگو که تولید کار کرده باشه برای بیکاران!
حسن: 1394/10/1420:31:57،
23
35
غرب مازندران نسبت به شرقش، از مواهب دولتی بهره بیشتری داره! حتی از نظر سطح زندگی هم بالاتره واگه از غرب به شرق این استان حرکت کنید به وضوح میبینید که فقر بیشتر میشه! حالا اگه منطقه ی ویژه هم بشه که دیگه هیچی! همین حالاش هم به شرق استان به چشم مستعمره نگاه میکنن! تا بوده همین بوده! فقط دلم میسوزه برای اون همه استعدادی که در شرق این استان دیده نشده! غرب استان که همه چیو گرفت! اینم روش! مطمئن باشید غرب استان فربه تر و شرقش نحیفتر میشه!
کارشناس: 1395/6/2614:12:23،
11
9
من احساس کردم شما از یک کشور دیگر به استان مازندران آمدید؟شرق استان مازندران چند بیمارستان مجهز دارد.غرب استان چند تا؟جاده شرق استان هر ماه روکش جدید میشود یا غرب استان؟کارخانجات آمل و بابل بیشتر هست؟یا غرب استان؟در ادارات کارمندهای شرق استانی بیشتر هست؟یا غرب استان؟تمام امکانات بودجه دولت در شرق استان ریخته شده.کارخانه ایرانخودرو را بردند روستای رجه بابل.تمام امکانات دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه فنی دولتی را بردند شرق استان.هر چه امکانات در غرب استان داریم توسط بخش خصوصی برای رفاه توربست احداث شده.واقعا حرف تابلوئی بود.
Pepan: 1394/10/1422:47:20،
16
26
اول منطقه آزاد مغان که اردبیل می خواد به نام خودش دربیاره...
ممد: 1394/10/1422:49:54،
18
30
یه چی میگم نه نیارین ناراحت میشم
جویبار منطقه ازاد شه
(:
مجتبی : 1394/10/1819:04:08،
18
18
من هیچی نمیگم فقط ببینین تو نت بند امیر اباد وسعتش رو و میزان توسع ه در اینده و همجنین میزان سکو و سیلو در این بندر چقدره ببینین تو نت بد بیاین ج منو بدین بابا امیر اباد بزرگترن بند شمال کشور کجای کارین شما
کارشناس: 1395/6/2602:48:44،
11
4
باتوجه به بازگشایی فاز یک و دو آزادراه تهران شمال از همت غرب تا سیاه بیشه کندوان با فاصله ۳۷کیلومتر در عید۹۶.و فاصله یک ساعته تهران از نوشهر پس از اتمام فاز۳.ترکیب جمعیتی غرب مازندران تغییر کرده و مثل کرج افراد غیربومی سرازیر میشوند.اگر مسئولین شرق استانی مازندران حق بندر صدساله نوشهر را پایمال کنند مطمئنا پس از بازگشایی آزادراه غرب مازندران تبدیل به استان جدید خواهد شد.مگر مازندران با توسعه منطقه آزاد نوشهر بتواند هزینه این جدایی را بالا برده و هویت مازندرانی را در مقابل سیل ساکنان جدید شاغل در تهران حفظ کند
مجتبی: 1395/6/2615:13:30،
8
10
دوست من نت ببین مساحت بند امیر اباد 100000هکتاره و کل مساحت نوشهر 1716کیلومتر مربع اگه برین اون دو رو تبدیل کنید میبینید که 100000هکتار =1000کیلومتر مربع میشه یعنی بیش از نصف مساحت نوشهر بند امیر اباده ایا این حق که شما منطقع ازاد بشین که ارتباط ریلی نداری ولی هوای دارین ما هم ریلی داریم و هم هوایی بازم حق این که شما منطقه ازاد بشین؟؟منطق چی میگه؟؟
کارشناس: 1395/6/2617:17:29،
7
8
شما اگر به قیمت از بین بردن تالاب بین المللی امیراباد را زمین دار کردی.افتخار نداره.افتخار اینه از دریا زمین بگیری که ما در نوشهر این کار را میبینیم.محدودیت هم نداره.ریل هم که درصد اندکی از حمل و نقل کشور را دارد.حمل و نقل کشور اکثرش جاده ایه.ریل زمان رضاشاه فرسوده تر از بارکشیه.
کارشناس: 1395/6/2602:55:41،
10
7
مدیران فبیله پرست مازندران اکثرا شرق استانی هستند و در رقابت با بندر نوشهر که صد سال قدمت دارد در ده سال گذشته بندر امیراباد را در ضلع غربی تالاب میانکاله احداث کردند.اما غافل بودند که کارشناسان هلندی ساحل خزر را بررسی کردند و عمیق ترین نقطه با عمق ۹۰۰متر در نوشهر یافتند و بندر نوشهر را صد سال پیش ساختند.یک بچه هم میداند اگر کسی در ساحل رامسر غرق شود جریان آب خزر جنازه را در نوشهر پس میدهد.اما مسئولین مازندران با لجاجت در ناحیه تالابی امیراباد بندر علم کردند.و جریان آب خزر در این ناحیه شرقی تمام شده پ تمام رسوب را آنجا میگذارد.اکنون هر روز کشتی لایروب کف امیراباد را میکند و اما فرداش چاله پر از رسوب میشود.کشتی لایروب رسوبات کنده شده را مجبور است جلوی میانکاله خالی کند و جریان رسوبات را در خلیج گرگان تخلیه میکند و خلیج گرگان تحت تاثیر موجشکن امیراباد خشک شد.این مطلب حتی در ویکیپدیا هم هست
مجتبی: 1395/6/2620:22:21،
10
11
ممنون ولی اینا همه از ویکی پیدا بود که خودم خونده بودم.حرف من اینه که شما عمق ابتون بیشتر باید منطقه ازاد بشین؟این همه مزایا امیر اباد باید نا دیده گرفته بشه نه انصافا اگه ادم منطقی هستین جواب بدین واقعا حق نوشهره؟
کارشناس: 1395/6/2622:52:58،
7
8
آقای عزیز شما توقع داری تا روز قیامت کشتی لایروب امیراباد شما را هر روز لایروبی کنه.باز فرداش پر بشه؟شما که از منطق حرف میزنی حساب ۲ضربدر ۲هست.مطلب علمی ساده هست.آب خزر در شرق از حرکت وای میسته.یعنی نوشهر ماهی یکبار لایروبی میخواهد.امیراباد هر روز.واضح هست بندری که در کنار تالاب ساخته شده محل رسوب آب هست.این که ربطی به منطقه آزاد نداره.اگر دوست داری از ناخدای کشتی لایروب برو سوال کن.بگو هر وند وقت نوشهر کار داره.چند وقت امیراباد هست‌.البته که عمق کشتیرانی شرط احداث بندره.حالا منطقه آزاد پیشکش
کارشناس: 1395/6/2603:00:08،
10
9
بندر نوشهر عمیق ترین.و نزدیک ترین بندر به پایتخت و قدیمی ترین بندر خزر هست.اولین محموله گمرک را سال۱۳۱۷ متعلق به ذوب آهن کرج از روسیه ترخیص کرده است.اگر فرهنگ مدیران مازندران مثل گیلان بود مازندران الان منطقه آزاد داشت.مدیران گیلان مثل آدم از قدیمی ترین بندرشان انزلی حمایت کردند و پایتخت هم حمایت کرد.مدیران گیلان نیامدند ده ساله برای انزلی رقبای پوشالی لنگرود و آستارا درست کنند.اما مدیران قبیله پرست مازندران برای بندر صد ساله نوشهر آبچاله های کمعمق شرق استان را علم کردند.امیراباد.چپکرود.بابلسر......
کارشناس: 1395/6/2616:44:14،
9
7
آن عزیزی که به ریل اشاره کرد.شما برین داخل نت ببین چند درصر حمل و نقل ما ریلی صورت میگیرد.من خودم متولد قائمشهر هستم .یه سر به ریلهای فرسوده گردنه های سوادکوه و فیروزکوه بزن.هر کس این را میداند اکثر حمل و نقل کشور ما جاده ای هست.البته شما یک نکته جالب اشاره کردی.جهت اطلاع در بین تونلهای رفت و برگشت آزادراه تهران شمال تونل قطار هم احداث شده.قطار زمان رضاشاه فقط سمبل ریل پیشرفته هست.شما فرض کن آزادراه یک ساعته از تهران تا شمال بیاد مترو برای مردم تهران نگذارند که صبح بروند سر کار!شما اول لایروبی هر روزه امیراباد و رسوب جریان را حل کن.بعد دنبال منطقه آزاد باش.دیگر تو مازندران هر کسی میدونه رگبار باران از غرب به خانه ها میخوره.اگر روزی جریان باد و آب خزر از شرق به غرب شد.امیراباد هم جای خوبی برای بندر میشه.هر چند با روند پسروی خلیج گرگان بعید میدونم تا سال بعد آب دریا تو بندر امیراباد بمونه
مجتبی : 1395/6/2710:45:42،
5
7
دوست من طرح های که نام بریدین افتتاح شده؟؟؟؟ من نمیدونم طرح افتتاح نشده اخه چه پزی داره که شما میگین خیلی از دولت های نتونست این طرح ها که شما گفتی رو احداث یا بهربرداری کنن این دولت هم قد نداد که بهربرداری بشه ایشالاه 10 سال دیگه این طرح ها احداث میشن حتما ما دارین امروز حرف میزنیم نه عید 96 اگه از فردا حرف بزنیم برای خیلی جاها اتفاق می افته
کارشناس: 1395/6/2620:08:23،
8
6
بالا بروند.پایین بیایند.نسبت امیراباد و فریدونکنار به بندر صد ساله نوشهر نسبت رودسر و لنگرود به بندر انزلی هست.خدا رو شکر که ترکیب جمعیتی غرب مازندران داره تغییر میکنه.اینجوری خوردن حق نوشهر ،لقمه گلوگیر میشه واسه شرق استانیها
شمس: 1395/6/2620:16:30،
8
8
مسئولین شرق استانی مازندران دارند با طبیعت میجنگند.در مورد فریدونکنار و امیراباد باید فقط سه تا سوال پرسید.1چقدر سابقه کار دارید؟2چقدر عمق داری؟3امکانات امیراباد را مگر از جایی غیر از نوشهر برداشتند با زور بردند امیراباد؟
مازنی: 1395/6/2620:17:42،
4
7
بیچاره بهشهر یک جاذبه توریستی مهم داشت که تالاب میانکاله بود.همین استعداد هم با جهالت داره خشک میشه
کارشناس: 1395/6/2713:39:33،
8
10
آزادراه تهران شمال یک پروژه ملی هست.و قطعا بهار دو فازش افتتاح میشه.پ فاصله تهران تا شمال۲ساعته میشه.فاز۳ که آخرین فازه شروع نشده.اما من مطمئنم تا ده سال دیگر تالاب میانکاله و خلیج گرگان خشک میشه.برای توهم بندر امیراباد.
حمید: 1395/9/1809:48:08،
2
5
سلام به همه ی هم استانیهای عزیز دوستان یک تصمیم گیری جامع وخوب برای رونق استان بردارید فقط بفکر خرید خودرو نباشیم قیمتهای پلاک ازاد چندان فرقی باپلاک ملی تو نوار مرزی دریای خزر نداره بفکر رونق اقتصادی تجاری واسه ی استان باشیم باشرق غرب گفتن مشکل بیکاری و خیلی چیزاتواستان حل نمیشه نمیگم حتما باید نوشهر بشه اما همه مون بهتر میدونیم از هر لحاظ شرایط ش مناسب باتشکر از همه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما