کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

همراه اول و ایرانسل دنبال قبضه بازار اینترنت

کدخبر:۱۸۴۲۹یکشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۵:۱۲۲۱۱۲ بازدید

تکلیف رایتل با حاکمیت علی‌رغم اتمام مهلت راه‌اندازی خدمات آزمایشی نسل چهارم این اپراتور روشن نشده و هنوز معلوم نیست که رایتل قادر به ...

تکلیف رایتل با حاکمیت علی‌رغم اتمام مهلت راه‌اندازی خدمات آزمایشی نسل چهارم این اپراتور روشن نشده و هنوز معلوم نیست که رایتل قادر به ارائه LTE هست یا خیر؛ در چنین شرایطی وعده‌های گذشته این اپراتور برای پوشش نسل چهارم چه می‌‌شود؟

نهم شهریور ماه سال جاری طی مراسمی رسمی پروانه شرکت خدمات ارتباطی رایتل به شکل آزمایشی وارد نسل LTE و LTE-Advanced شد.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مجوز آزمایشی به این اپراتور، خطاب به مدیر عامل رایتل نوشته است:

"با توجه به مصوبه شماره یک جلسه شماره 220 مورخ 94/6/8 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در خصوص ارتقا پروانه فعالیت رایتل برای ارائه خدمات تلفن باند پهن مبتنی بر فناوری نسل چهارم از قبیل LTE و LTE-Advanced براساس استانداردهای ITU و 3GPP، این شرکت می‌تواند یک پروژه آزمایشی برای تست تجهیزات و شبکه بدون بهره‌برداری تجاری و واگذاری خدمات به صورت عمومی به مدت حداکثر 2 ماه از تاریخ این نامه(94/6/9)، در شهرهای تهران، کرج و کیش در نقاط تعیین شده در فهرست پیوست اجرا کند.

بهره‌برداری تجاری و واگذاری خدمات به صورت عمومی و خارج از نقاط فوق، صرفا پس از تصویب شرایط و ضوابط ارتقا پروانه آن شرکت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و تنظیم الحاقیه مربوطه و امضا و مبادله آن امکانپذیر بوده و هرگونه تبلیغات تجاری در خصوص این شبکه در دوره اجرای آزمایشی مجاز نیست."

در اعطای مجوز ارتقای آزمایشی پروانه این شرکت همچون دو اپراتور دیگر (همراه اول و ایرانسل) برخورد نشد زیرا همراه اول و ایرانسل در زمان موافقت کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای ورود آزمایشی به نسل‌های بالاتر ارتباطی، با الحاقیه‌ای تحت عنوان حق لایسنس نسل‌های جدید ارتباطی روبرو شدند که به تأیید هیات دولت هم رسید.

لذا به هر دو اپراتور اول و دوم موبایل پیش از تست نسل‌های جدید ارتباطی گفته شد که برای ارتقای پروانه باید رقم 300 میلیارد تومان را به حساب خزانه دولت واریز کنند.

بعد از ارتقای آزمایشی پروانه رایتل، مدام وعده داده شد که طی هفته‌های آینده حق ارتقای پروانه این اپراتور در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعیین شود اما با گذشت بیش از دو ماه از ارتقای پروانه آزمایشی رایتل، این رقم تعیین نشد.

نکته قابل تأمل دیگر این است که اگر به مجوز آزمایشی نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که مدت زمان بهره‌برداری آزمایشی و تست رایتل در نسل چهارم به پابان رسیده است.

حدود یک ماه و نیم پیش تسنیم در گزارشی با عنوان " پروانه 4G رایتل 80 میلیارد تومان شد" به تعیین حق لایسنس این اپراتور توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پرداخت اما مدیر عامل این اپراتور در نمایشگاه الکامپ در ارتباط با تأیید این رقم ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: در زمینه فرکانس‌ها و حق لایسنسی که قرار است، بپردازیم الحاقیه را به رگولاتوری داده‌ایم.

در صوتی این اظهارات مطرح شده که بیش از چهار ماه از اعطای پروانه آزمایشی می‌گذرد و در چنین شرایطی یا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید پروانه رسمی و تجاری را به رایتل واگذار کند تا خدمات آن قابل ارائه به تمام مشترکان این اپراتور باشد یا اینکه از خدمات 4G رایتل رضایت نداشته و باید شبکه نسل چهارم آن را خاموش کند.

نحوه رفتار و تعامل با این اپراتور به واسطه دولتی بودنش همواره متفاوت بوده و در این موضوع نیز همچنان مشخص نیست که رایتل قادر به رقابت با ایرانسل و همراه اول در زمینه خدمات نسل چهارم هست یا خیر.

حال جدا از این بحث و با در نظر گرفتن اینکه بالاخره پروانه تجاری به رایتل داده می شود و همان حق لایسنس 80 میلیارد تومانی را بابت آن می‌پردازد، بد نیست نگاهی به اظهارات پیشین مجید صدری مدیر عامل اپراتور سوم در زمینه برنامه توسعه‌ای این اپراتور بیندازیم.

مجید صدری در نشست خبری مربوط به 4G شدن آزمایشی رایتل که شهریور ماه سال جاری برگزار شد با بیان اینکه تا شهریورماه سال 1392 حدود 926 سایت نصب شده داشتیم که اکنون این رقم به بیش از 3000 سایت رسیده است، گفت: امیدواریم این رقم را تا پایان سال 1394 به بالغ بر 4139 سایت نسل سه و 870 سایت نسل چهار برسانیم.

وی درباره راه‌اندازی شبکه آزمایشی ارائه خدمات نسل چهار رایتل گفت: این شبکه در شهرهای تهران، کرج و کیش به صورت آزمایشی راه‌اندازی می‌شود و برنامه ما آن است که تا پایان سال، 400 سایت نسل چهار نیز نصب کنیم تا حدود 500 هزار مشترک هم در این بخش داشته باشیم.

او افزود: تاکنون حدود 700 سایت LTE توسط رایتل نصب شده است.

حال با توجه به اینکه حدود دو ماه تا پایان سال جاری فرصت باقی است و چنین وعده هایی توسط مدیر عامل رایتل برای پوشش نسل چهارم داده شده است، آیا رایتل قادر به انجام این کار خواهد بود؟

در شرایطی که هنوز تکلیف این اپراتور با حاکمیت بر سر ارائه خدمات نسل چهارم ارتباطی روشن نشده، آیا با گذشت زمان این اپراتور قادر به رقابت با همراه اول و ایرانسل خواهد بود یا اینکه در میدان 3G و 4G دیگر اپراتورها به زانو در می‌آید؟

بلیط هواپیمادیدگاه ها

Vahid: 1394/10/1319:05:05،
55
12
طوری نوشته قبضه انگار at&t رقیبشه...
کلا بازار دست خودتونه قبضه چی چیه؟!
Number : 1394/10/1414:15:40،
14
14
ایول خوب اومدی
دزدگیر: 1394/10/1319:13:17،
41
11
متاسفانه همراه اول بدون اطلاع کاربران ماهانه با ارسال بعضی از پیامکهای بیهوده, اقدام به کسر هزینه ماهیانه از مشترکان میکند. این سرویسها بصورت "سرویس ارزش افزوده" در قبض تلفن همراه قابل مشاهده است دقت کنید این هیچ ربطی به مالیات بر ارزش افزوده ندارد. شخصا از من و همسرم ماهانه 24 هزارتومان کم میشد که بعد از تماس با 9990 از ادامه این بنوعی دزدی جلوگیری کردم.
سهیل : 1394/10/1400:37:56،
14
8
دزدگیر جان سلام

خیلی خوب نوشتی. همراه اول یه کم کاره تمام عیاره. مخصوصاً با سرویس ارزش افزوده مسخره اش. برای من 4 هزار تومان هزینه ارزش افزوده اومده. کل قبض ماه آذر من 12 هزار تومن شده که با 4 هزار تومان ارزش افزوده که یک سوم کل مبلغ مکالممه و کوفت و زهر مار حدود 20 هزار تومان شده. جالبه بنده تمام پیامکهای تبلیغاتی رو حذف کردم چه از شماره های ثابت و چه هر شماره ای و شکایت هم کردم. اما پیامکهای تبلیغاتی دست از سرم برنمیدارن و منم با هر پیام مزاحم چند تا حرف بد نثار صاحب همراه اول و دار و دستشون میکنم باسد که گوارای وجودشان شود. جالبه که شماره های مهمی که عضو نظاماتشون هستم پیامکش برام حذف شده و حتی با درخواست خودم هم دیگه نمیاد.ارزش افزوده هم به شما پیام میده پولش از 50 تومان تا 500 تومان برای هر پیام از جیب شما کم میشود.از قوه قضاییه و مدعی العموم میخوام پیگیر باشن.
alireza: 1394/10/1408:43:25،
13
11
سلام بر دوستان
بهترین راه رو که خیلی ها نمیدونن بهتون معرفی میکنم.
برید تو سایت سازمان تنظیم مقررات ارتباطی (یا همون رگولاتوری)
شکایتتون رو ثبت کنید.
من این کار رو کردم و جواب گرفتم.
با مستندات درخواستتون رو ثبت کنید.
اطلاع رسانی کنید تا دیگران هم بدونن.
جواب میگیرید. مطمین باشید
ناشناس: 1394/10/1319:51:30،
36
16
اگر سهام دار رایتل هم مثل همراه اول و ایرانسل سپاه باشه بله میتونه چرا نتونه
رهسپار: 1394/10/1320:29:44،
34
8
بنده با پرداخت 10000 تومان به همراه اول بسته ی مکالمه ی نامحدود ماهیانه رو فعال کردم و بعد از اون هر شارژی رو وارد گوشیم کنم در عرض سه چهار روز بدونیکه حتی یک بار رو ایرانسل یا اوپراتورهایی غیر از همراه اول زنگ زده باشم شارژم ته میکشه و فقط همون بسته ی مکالمه ی نامحدود برام باقی میمونه !!! من نمیدونم اگر این دزدی نیس پس چه اسم دیگه ای رو میشه روش گذاشت!
mahan: 1394/10/1320:40:23،
16
11
هر روز خط همراه اولم رو شارژ میکنم و بدون اینکه پیامک یا مکالمه ای داشته باشم(نهایتش بعضی اوقات چهار یا پنج پیام) با این وجود هرشب پیام همراه اول برام میاد که اعتبارم کمتر از چهارصد تومنه.تمام کارایی که برای کنسل کردن پیام تبلیغاتی لازمه هم انجام دادم ولی فایده ای نداشته.همراه اول یک کم کاره تمام عیاره.اپراتورهاشم یه سری ادم ساده هستن .منتظر پیام مهمی هستم،همینکه بیاد این خط رو میندازم دور.حالم از همراه اول بهم میخوره.
بهنام: 1394/10/1320:50:42،
19
12
با فروش ۱۰۰ مگ اینترنت به قیمت ۲۵۰۰ تومن میخواد قبضه کنه؟
والا اینترنت adsl با قیمت ۲۵۰۰ تومن بهت یک گیگابایت حجم میده
امیر: 1394/10/1321:06:28،
18
13
یعنی دزد تر از همراه اول نیست من اینترنت بسته فعال کردم حتی تاییدشم اومد 2 گیگ دانلود کردم 100 هزار تومن واسم پول اینترنت حساب کردش هر جا هم مراجعه کردم جوابمو ندادن
محمد: 1394/10/1321:40:22،
19
14
به نظر من این 3 اپراتور نه تنها بازار را قبضه نخواهند کرد بلکه اینترنت را هم به چالش می کشند حال در متن به 4g رایتل اشاره شده مگر 4g همراه اول و ایرانسل کیفیت دارد که مال رایتل داشته باشد
رضا: 1394/10/1408:23:01،
11
13
اینترنت همراه اول الان تواصفهان حدودیک ماهه که افتضاح شده هم کیفیتش هم تقلیل یافته.علتشم نمیدونم.ولی این همه پول لسته10هزارتومنی بدون استفاده چی میشه؟!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما