کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ماجرای توزیع برنج‌های تاریخ‌گذشته چیست؟

کدخبر:۱۸۲۶۱شنبه، ۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱:۲۹۱۵۸۴ بازدید

در پی انتشار خبر توزیع برنج‌های آلوده و تاریخ مصرف گذشته از سوی دبیر انجمن برنج، وزیر جهاد کشاورزی نسبت به انتشار این خبر واکنش تندی ...

در پی انتشار خبر توزیع برنج‌های آلوده و تاریخ مصرف گذشته از سوی دبیر انجمن برنج، وزیر جهاد کشاورزی نسبت به انتشار این خبر واکنش تندی از خود نشان داد و این خبر را تکذیب کرد؛ البته این ماجرا هنوز تمام نشده و حتی پای مجلسی‌ها و اعضای هیات دولت در این ماجرا کشانده‌شده‌است.

به گزارش اقتصادنیوز، این خبر اولین بار از سوی دبیر انجمن برنج اعلام شد. جمیل علیزاده شایق در گفت‌و‌گو با تسنیم با اعلام اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید در خصوص توزیع برنج‌های تاریخ مصرف گذشته و آلوده پاسخگو باشد، گفت: از سرنوشت یک‌میلیون تن برنج اطلاعی در دست نیست و بهتر است وزارت کشاورزی مردم را از سرنوشت این برنج‌ها آگاه کند. 

دبیر انجمن برنج درباره ماجرای توزیع برنج‌های آلوده بین مردم در برخی از شهرها توسط دولت گفت: مسئول اصلی تنظیم بازار در ایران وزارت کشاورزی بوده و وظیفه اصلی پاسخگویی در این موضوع به‌عهده این وزارتخانه است.

وی درباره منشأ برنج‌های آلوده و زمان واردات این برنج‌ها به کشور خاطرنشان کرد: ما در سال 92 حدود 2 میلیون تن برنج وارد کشور کردیم که یک‌میلیون تن آن اضافه بوده و در سال 93 نیز به‌دلیل واردات کافی از آن یک‌میلیون تن برنج باقی‌مانده در انبارها استفاده نکردیم.

علیزاده در ادامه با بیان این احتمال که این برنج‌ها ممکن است همان برنج‌های وارداتی سال 92 باشند، افزود: من بارها از طریق رسانه‌ها از وزارت کشاورزی این سؤال را مطرح کردم: سرانجام این یک‌میلیون تن برنج چه شد؟ به‌هرحال این برنج‌ها یا باید در جایی مصرف شده باشند یا ما آن را از طریق ترانزیت به سایر کشورها صادر کرده‌ایم.

واکنش وزیر جهاد به توزیع برنج تاریخ گذشته
پس از انتشار این خبر وزیر جهاد کشاورزی گفت‌: برنج فاسد و تاریخ گذشته‌ توزیع نشده و هر خبری در این باره منتشره شده، دروغ است. 

آن‌طور که مهر گزارش داده است محمود حجتی در حاشیه دیدار وزیر امور خارجه مغولستان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در اخبار صدا و سیما، رادیو و برخی سایت‌ها اخباری مبنی بر توزیع برنج‌های تاریخ گذشته و آلوده منتشر شده‌است، گفت: ‌توزیع و فروش اقلام و کالاهای تاریخ گذشته غیرقانونی و جرم است.

او اظهارکرد: به طور معمول کالاها و محصولات موجود در انبار زمانی که به پایان تاریخ مصرف نزدیک می‌شود، برای آزمایش، تایید بهداشتی و سلامت به سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان ارائه می‌شود و این سازمان در صورت تایید سلامت، مجوز توزیع و تمدید دوباره تاریخ مصرف را صادر می‌کند.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: درباره برنج هایی که صحبت آنها شده نیز همین روال انجام شده و تاریخ مصرف این برنج ها از لحاظ سلامت تایید و تمدید شده است. حجتی تاکید کرد:‌ برنج هایی که توزیع شده هیچگونه مشکلی ندارد و نمی دانم این اخبار از کجا و چگونه درج می‌شود.

ورود رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در ماجرای برنج آلوده
عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی در گفت‌و‌گو با تسنیم گفت: درباره برنج های آلوده و تاریخ مصرف گذشته در حال تهیه اطلاعات جامع، اسناد و مدارک مربوطه هستیم و امیدوارم که نتیجه آن ظرف 10 روز آینده اعلام شود. 

او در خصوص توزیع برنج های تاریخ مصرف گذشته و آلوده بین مردم، اظهار کرد: دراین خصوص در حال تهیه اطلاعات جامع، اسناد و مدارک مربوطه هستیم و امیدوارم که نتیجه آن ظرف 10 روز آینده اعلام شود.

رجایی افزود: وزیر جهادکشاورزی و افراد زیادی به مجلس دعوت می‌شوند و در این ارتباط از آنها سوال می‌شود.

نماینده مردم اراک در مجلس ادامه داد: برای اعلام اینکه چه کسانی در این ارتباط دخیل هستند و ما چگونه عمل خواهیم کرد، اجازه دهید تا بعد از انجام تحقیقات کامل و جامع اعلام کنیم.

رجایی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت بهداشت نیز در این موضوع دخیل است یا خیر؟ گفت: اجازه دهید در این باره به موقع اطلاع رسانی می‌کنیم.

پای برنج آلوده به هیئت دولت نیز کشیده شد
آن‌طور که تسنیم منتشر کرده‌است حجتی با اشاره به جلسه چهارشنبه هیات دولت گفت: در جلسه هیات دولت یکی از همکاران گفت که رسانه‌ها در این زمینه معرکه گرفته‌اند ولی بنده گفتم نمی‌دانم موضوع چیست و مطلب خبرگزاری‌ها را ندیده‌ام.

وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: این امری طبیعی است که در محصولات غذایی کم و بیش اتفاق می‌افتد و از دستگاه‌های ذی‌ربط برای تمدید تاریخ مصرف اجازه تمدید گرفته می‌شود. 

حجتی یادآور شد: هیچ دستگاه و بنگاهی مجوز ندارد و نمی‌تواند غذای فاسد توزیع کند و این امر جرم است.

وی یادآور شد: محصول تاریخ گذشته‌ای که مجوز خاص خود را نگرفته باشد اجازه توزیع ندارد، به‌طوری که حتی یک مغازه هم نمی‌تواند آن را توزیع کند چه برسد به شرکت بازرگانی دولتی که وابسته به دولت است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بی گناه: 1394/10/510:35:11،
27
23
اگر برنج وارداتی با برند خارجی وارد بشود هرگز الود نمی باشد این خلاف مال خوده تجار نما ایرانی هستنند همه جیز وکس را باپول می خرند مثل بهداشت استاندارد وغیره
عاشق صف: 1394/10/510:40:47،
31
24
صف توزیع کجاست بریم وایسیم ؟
مغازه دار: 1394/10/513:17:33،
22
19
توی شهر ما یه مغازه دار هست که جنساشو پایین تر از قیمت خریدش میده جالبه توی پنج سال حالا دوتا فروشگاه بزرگ درست کرده وبقیه مغازه دارا و فروشگاهای دارن ورشکست میشن و دارن جمع میکنند شهر کوچکمون تاکستان توی استان قزوینه و اتحادیه و بازرگانی هم میگن ما نمیتونیم جلوشو بگیریم اقا دوست داره مالشو اتیش بزنه فقط سوال اینه چطور از خریدش پایینتر میده وپیشرفت هم میکنه بعضییا میگن گنج پیدا کرده شاید حالا ااتحدیه وبازگانی کارشون تو جامعه چیه
آرش: 1394/10/510:44:26،
40
20
سردار نقدی:
می‌توانیم در ایران تا یک میلیارد نفر را غذا دهیم / برخی در خیابانی که اوباما خانه دارد، خانه ای به مبلغ 97 میلیون دلار خریده‌ اند
مصرف کننده: 1394/10/510:53:50،
26
22
یک کیسه برنج دستاورد با مارک 1121 حدود دو هفته پیش از بازار شهریار به مبلغ 42000 تومان خریداری کردم . در هنگام پخت بو و مزه گندیده میدهد . این کیسه جهت آزمایش اداره بهداشت مجانی آماده تحویل میباشد .
آريا: 1394/10/510:57:11،
29
28
ترو خدا برنجهاي مسموم و آلوده و بد بو و بيخاصيت هندي و پاكستاني وارد نكنيد بجاي اينهمه واردات توليدات داخلي رو حمايت كنيد يا از يه جاهاي بهتر برنج وارد كنيد.
حسن: 1394/10/511:41:36،
26
23
برنج اگه رطوبت نگیره و حشره نیفته، تا قیامت موندگاری داره! اینا که مال سال۹۲ هستن! شاید برنج طبیعی نباشه! مثلا خاک برنج باشه که پرس کردن به اسم برنج میدن!
فرید: 1394/10/512:27:19،
28
18
شک نکنید سهم بزرگی از این وارادات توسط خود وزیر انجام شده . در هر فسادی دنبال کله گنده ها باش
((( فلفل ))): 1394/10/607:58:12،
19
18
هيچ ماجرايي نيست از هفته آينده به خورد مردم ميدهند مگه براي شما مهم است0

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار