کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تبانی دلالان برای خرید سیم‌کارت‌های رند

کدخبر:۱۸۲۴۹شنبه، ۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸:۴۷۴۱۶۴ بازدید

اپراتور اول ارتباطی دور جدید حراج آنلاین سیم‌کارت‌های رند خود را بعد از مدت زمانی به ‌نسبت طولانی در واگذاری این خطوط، تحت عنوان ...

با شروع دور جدید واگذاری سیم‌کارت‌های رند همراه اول، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی زمینه سوءاستفاده و خرید سیم‌کارت‌های رند را توسط دلالان بازار موبایل و سیم‌کارت مطرح کرده‌اند که کمیته فروش شماره تلفن‌های رند همراه اول به آنها پاسخ گفته است.

اپراتور اول ارتباطی دور جدید حراج آنلاین سیم‌کارت‌های رند خود را بعد از مدت زمانی به ‌نسبت طولانی در واگذاری این خطوط، تحت عنوان "خوش‌خطی برازنده شماست" از هفته گذشته آغاز کرد. واگذاری خطوط رند شرکت ارتباطات سیار از طریق مزایده به ‌دلیل نداشتن مصوبه قیمت‌گذاری عملاً از سال 89 متوقف شد در حالی که ‌برخی سیم‌کارت‌های مشمول رُندی، مربوط به سال‌های 73 و 74 بود که در مزایده‌های قبلی به فروش نرفت.

پیش از این در گزارش "حراج آنلاین سیم‌کارت‌های رند همراه اول آغاز شد" به جزییات اجرای این حراج آنلاین با شرایط به نسبت مساوی و عادلانه پرداخته شد اما موضوعی که این روزها و بعد از اجرای این حراج آنلاین در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد، سوءاستفاده از این حراج توسط دلالان سیم‌کارت است.

نحوه شرکت در این حراج به این شکل است که باید به پایگاه رند همراه اول مراجعه و در آن ثبت‌نام کرد؛ بعد از آن با توجه به اینکه پرداخت در این حراج به ‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد، حراج‌گران می‌بایست با خرید اعتبار حساب خود را برای شرکت در حراج آماده و مطابق با راهنمای شرکت در حراج نسبت به خرید اقدام نمایند.

طبق قوانین شرکت کنندگان موظفند معادل 30 درصد مبلغ پایه را بابت یک شماره تلفن بعنوان تضمین شرکت در حراج (ودیعه شرکت در حراج) پرداخت نمایند تا مشخص شود افراد واقعا قصد خرید دارند؛ ازاین رو اگر بعد از پیشنهاد برای خطی خاص پشیمان شوند یا از مزایده سر باز زنند این مبلغ از سوی اپراتور برداشت می‌شود.

حال این شایعه به وجود آمده که دلالان کنونی بازار سیم‌کارت که در سطح جامعه پراکنده‌اند، از موقعیت پایگاه رند همراه اول سوءاستفاده کرده و سیم‌کارت‌های رند را با پیشنهادهایی کم صاحب می‌شوند.

با توجه به اینکه برای شرکت در مزایده سیم‌کارت‌ها، پیشنهاد قیمتی برای هر خط باید بالاتر از آخرین پیشنهاد باشد برخی سوء استفاده‌گران با ارائه رقمی پایین در ابتدا و رقمی نجومی در مرحله بعدی، شرایط شرکت در مزایده را برای افراد دیگر محدود می‌کنند و در نهایت از آخرین پیشنهاد خود امتناع کرده و خسارت آن را می‌دهند اما در نهایت با رقمی کم سیم‌کارت رند را می‌خرند.

به عنوان مثال یکی از کاربران در فضای مجازی با انتشار این مطلب عکسی را به عنوان سند ضمیمه کرده که به شرح زیر است:

"امروز به سایت فروش سیم‌کارت‌های رند همراه اول مراجعه کردم و نمونه عجیبی از تاخت‌و‌تاز دلالها و سوء‌استفاده شدید از منابع ملی را دیدم که به استحضار می‌رسانم تا مسئولان محترم در جریان قرار بگیرند.

روند واگذاری از طریق مزایده است که حسب اعلام سایت دو نکته مهم وجود دارد که زمینه‌ساز این سوءاستفاده شده؛ نکته اول اینکه  قیمت اعلامی نباید از آخرین قیمت اعلام شده سایرین پایین‌تر باشد. نکته بعد اینکه بعد از اعلام برنده در صورتیکه صاحب بالاترین قیمت انصراف بدهد مبلغ ناچیزی (همان 30 درصد مبلغ پایه) از اعتبار او کسر شده و به نفر بعد واگذار می‌شود.


تا اینجا همه چیز منطقی به نظر می‌رسد و اما روش سوءاستفاده:

برای یک خط که قیمت آن در بازار به عنوان مثال 8 میلیون تومان ارزش دارد، ابتدا از جانب سوءاستفاده کننده قیمت مثلا 600 هزار توان و بعد با یک نام دیگر قیمت 15 میلیون اعلام می‌شود در نتیجه سایر اشخاص طبعا قیمتی بالاتر از 15 میلیون ارائه نمی‌دهند و شخص مزبور برنده شده و فورا انصراف می‌دهد تا خط به نفر بعدی که در واقع از خود او یا از شرکای اوست با قیمت ناچیز 600 هزار تومان واگذار شود."

 

92no76hefiw0nictveai.jpg


با این حال، نظارت بر حسن اجرای فرآیند واگذاری این سیم‌کارت‌ها به‌عهده کمیته منتخب همراه اول است که این کمیته هم در ضوابط خود صراحتا اعلام کرده است:

"در صورتی که برنده نهایی از واریز کل بهای مورد حراج خودداری یا از شرایط معامله عدول نماید، سپرده وی به نفع شرکت ارتباطات سیار ایران ضبط و به برنده دوم ابلاغ می‌گردد تا نسبت به پرداخت اقدام نماید.

انتخاب نفرات بعدی به عنوان برنده حراج مشروط بر این است که کمیته فروش شماره تلفن‌های رند تشخیص دهد، تفاوت قیمت پیشنهادی حراج گران اول، دوم و سوم معقول و منطقی بوده و طی فرآیند سالم رقابتی انجام گردیده باشد.

در صورت تشخیص تبانی بین دو یا چند نفر از شرکت کنندگان در حراج، توسط کمیته فروش ضمن باطل کردن آن مرحله حراج و ضبط ودایع واریز شده نسبت به حضور حراج‌گران در حراج‌های آتی جلوگیری بعمل آمده و از طریق مراجع قضائی برعلیه نفرات متخلف اقدام قانونی صورت خواهد پذیرفت."

شرکت ارتباطات سیار در بخش شرایط و ضوابط شرکت در حراج سیم‌کارت‌های رند برای دومین بار کمیته فروش شماره تلفن‌های رند را متولی و ناظر اجرای عملکرد فروش تعیین نموده و کمیته مربوطه مجاز است در صورت مشاهده هر گونه خطای سیستمی و موارد مشکوک به رقابت ناسالم، نسبت به لغو حراج، ضبط مبلغ سپرده اولیه و استرداد مبالغ مازاد بر 30% واریزی اقدام نماید.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهندس: 1394/10/417:41:56،
66
34
این دولت از این کلاه ها سرش نمیره خیالتون راحت باشه
علی: 1394/10/419:02:40،
26
40
همراه اول و مخابرات واگذار شده.
از خواب بیدار شو.
محمد: 1394/10/420:24:41،
45
21
اولا خود مخابرات اول دلاله
دوما این کجاش تاراج منابع ملیه؟ به جهنم که سر مخابرات کلاه بگذارند مگه کم سر ما با این ودیعه 800 هزارتومانی کلاه گذاشت
سوما اصول مزایده به این صورته که درصورتی به نفر دوم مزایده انتقال پیدا میکنه که فاصله دو تا پیشنهاد از اون 30 درصد تضمین کمتر نباشه. مطمئن باشید کلاه سرش نمیره
چهارما مگه ما مزایده رو میبینیم که به فضای برگذاری اطمینان داشته باشیم از کجا معلوم خودش پیشنهاد کاذب اضافه نمیکنه مثل اکثر مزایده های ارگان های خاص
رام رام: 1394/10/418:00:17،
43
21
به نظرم مزايده حضورى بر گزار بشه خيلى بهتره
نقی: 1394/10/418:46:47،
17
33
من تو سایت رند دات آی آر یک سیم کارت دیدم به قیمت 370 میلیون با این شماره 0912homayun !!!!
علیرضا: 1394/10/421:58:17،
20
19
این روشی که بالا گفتین دقیقا کاریه که تو ebay انجام میشه.....
بید بالا میزارن. بعد انصراف....میفته به پایینی...
ابی طلا : 1394/10/503:36:31،
20
21
اینطور نیست بابا من 30سال در مخابرات ریس بود یه شماره رند به من نداد ولی عده‌ای هستند به آنان بخاطر دلیل شماره خیلی رند میدند
پول نفت: 1394/10/521:43:01،
18
19
این ترفند رو تو بیشتر مزایده ها بکار میبرن خودم دیدم یه ملکی رو با این ترفند نزدیک به یک چهارم قیمت واقعی خریدن و حالشو بردن سرمایه دارا که چندر غاز براشون نمیصرفه فقط دنبال سودای کلان و تپل هستن دولت فقط میتونه از جیب ما بدبخت بیچاره ها بکشه بیرون و هر روز فقیرتر بشیم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری رنو کپچر 2017 از سوی ایران خودرو با قیمت جدید/ مهر 96 + شرایط
بخشنامه شماره 2 پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه مهر 96
زمان واریز و برداشت یارانه نقدی مهر ماه 96 اعلام شد
لیست قیمت جدید کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو - نیمه دوم مهر 96
بخش‌هایی از سخنرانی روز جمعه ترامپ درباره ایران فاش شد
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز شنبه 22 مهرماه
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
قیمت روز پژو 2008 در بازار تهران
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز پنجشنبه 20 مهرماه
مهم‌ترین خودروهایی که ورودشان به ایران ممنوع شد
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
قیمت خودروهای صفر در بازار تهران امروز پنجشنبه 20 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز دوشنبه 24 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز یکشنبه 23 مهرماه
آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار