کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سکه به بالاترین قیمت 50 روزه رسید

کدخبر:۱۸۲۰۵پنجشنبه، ۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۹:۲۸۲۱۳۸ بازدید

روز چهارشنبه، قیمت دلار از سطح مقاومتی 3 هزار و 650 تومانی عبور کرد و به اوج قیمتی 8 آذر بازگشت. در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ...

روز چهارشنبه، قیمت دلار از سطح مقاومتی 3 هزار و 650 تومانی عبور کرد و به اوج قیمتی 8 آذر بازگشت. در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ارز با ثبت سومین افزایش متوالی و 10 تومان رشد به قیمت 3 هزار و 660 تومان رسید، قیمتی که بالاترین قیمت سال 94 بود. به گفته فعالان بازار، «افزایش نرخ حواله درهم»، «انتظار کاهش بیشتر قیمت نفت»، «کاهش عرضه ارز» و «افزایش معاملات بازیگران غیررسمی» از جمله عواملی بودند که قیمت دلار را تحریک کردند. در دومین روز دی ماه، سکه تمام بهار آزادی نیز همسو با رشد دلار افزایش پیدا کرد و با 4هزار تومان رشد به قیمت 928 هزار تومان رسید. این بالاترین نرخ فروش سکه از 13 آبان سال جاری بود که رکوردی 50 روزه را رقم زد. 


شروع افزایشی

در دومین روز دی ماه، دلار معاملات خود را با قیمت 3 هزار و 655 تومان آغاز کرد که افزایشی 5 تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز سه‌شنبه داشت. معامله‌گران با عبور ابتدایی دلار از سطح 3 هزار و 650 تومانی به افزایش بیشتر قیمت دلگرم شدند؛ چراکه شاخص بازار ارز حدود 25 روز در زیر این سطح معامله شده بود. با این وجود، دلار تا انتهای روز تنها توانست 5 تومان دیگر افزایش ارزش را تجربه کند و نهایتا با قیمت 3 هزار و 660 تومان به کار خود پایان داد. این سومین افزایش پیاپی شاخص بازار ارز بود و تا حدودی نشان‌دهنده جابه‌جایی موقعیت معامله‌گران ارزی به سوی خرید بود. برخلاف افزایش دلار در بازار آزاد، نرخ رسمی این ارز در مرکز مبادلات ارزی سیر نزولی به خود گرفته است. چهارشنبه دلار مبادله‌ای یک ریال دیگر از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 3 هزار و 11 تومان و 6 ریال رسید تا چهارمین افت پیاپی آن ثبت شود. 

4 نیروی تحریک

روز گذشته قیمت دلار به کمک 4 نیرو توانست سطح 3 هزار و 650 تومانی را بشکند. به گفته فعالان، افزایش قیمت درهم در بازار دبی یکی از نیروهای افزایشی بود. چهارشنبه نرخ حواله درهم از مرز هزار تومان عبور کرد و تا قیمت 1003 تومان نیز بالا رفت. بالا رفتن قیمت درهم به طور سنتی انتظار معامله‌گران داخلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛‌ چراکه معمولا قیمت حواله درهم و دلار هم‌جهت با هم عمل می‌کنند. به گفته فعالان، با نزدیک شدن به ماه ژانویه و تسویه حساب شرکت‌ها با یکدیگر، تقاضا افزایش می‌یابد. به‌نظر می‌رسد این عامل در تقویت نرخ حواله درهم و دلار تاثیر داشته است. انتظار معامله‌گران برای کاهش بیشتر قیمت نفت دیگر عاملی بود که موجب افزایش تقاضا در بازار شد. با آنکه بهای نفت اندکی از کف 11 ساله بالا آمده، اخباری که این روزها از بازار نفت به گوش بازار می‌رسد، حکایت از بالا رفتن فشارها بر قیمت طلای سیاه دارد. 

کاهش قیمت نفت و به تبع آن کاهش درآمدهای ارزی این انتظار را در میان معامله‌گران ایجاد کرده که سمت عرضه در آینده تضعیف خواهد شد. البته معامله‌گران نیز پیرامون این کاهش، جوسازی‌های خود را داشته‌اند و سعی کرده‌اند با استفاده از آن نوسان‌گیری کنند. در حالی که هفته گذشته فعالیت معامله‌گران غیررسمی به حداقل رسیده بود، در 3 روز گذشته تحرکات این دسته بالا رفته و موجب شده که این نیرو نیز به تحریک قیمت کمک کند. نهایتا اینکه در روز چهارشنبه شایعه‌ای مبنی بر کاهش عرضه ارز صرافی‌های مجاز بازارساز نیز وجود داشت تا این عامل نیز قیمت را تحت‌تاثیر قرار دهد. البته نشانه رسمی دال بر تایید این شایعه وجود نداشت، اما صرف وجود آن، جوی افزایشی را در بازار به وجود آورده بود.  رئیس‌کل بانک مرکزی روز سه‌شنبه اعلام کرد: «در رابطه با صادرات به روسیه به صادرکنندگان اجازه داده‌ایم که ارز خود را در بازار آزاد به فروش برسانند و این حمایت خوبی از صادرکنندگان است.» به نظر می‌رسد با این تاکتیک سمت عرضه تا حدی تقویت شود. با نزدیک شدن به ماه ژانویه و تسویه حساب شرکت‌ها با یکدیگر تقاضا برای دلار افزایش می‌یابد.

سکه نزدیک کانال جدید

در پنجمین روز هفته، قیمت سکه تحت تاثیر رشد دلار به افزایش خود ادامه داد و با 4هزار تومان افزایش به قیمت 928 هزار تومان رسید. به این ترتیب، سکه در این روز در حالی در آستانه کانال 930 هزار تومان قرار گرفت که آخرین بار در تاریخ 12 آبان در این محدوده قیمتی قرار داشت. رشد روز چهارشنبه سکه بیشتر ناشی از افزایش دلار در بازار آزاد بود. در کنار این نیرو،‌کاهش انتظارات معامله‌گران سکه برای افت اونس دیگر عاملی بود که پایه افزایش سکه را محکم‌تر کرد و احتیاط‌ها در بازار داخلی را پایین آورد. البته همچنان کمتر معامله‌گری تمایل دارد که خریدهای سفته‌بازانه انجام دهد و اکثر آنها به سرعت کالای خریداری شده خود را به فروش می‌رسانند.

 
بلیط هواپیمادیدگاه ها

پیچیده: 1394/10/309:52:06،
22
16
کل سال به دو بخش تقسیم میشه. بخش اول اربعین.بخش دوم ژانویه.پس همیشه منتظر افزایش قیمت دلار باشید!!!!
میلاد: 1394/10/313:43:13،
13
15
دیگر سکه از سکه افتاده ، چه در بازار داخلی و چه جهانی
اتی کار: 1394/10/310:39:51،
17
23
یه اصلاحه و میریزه
بهترین فرصت فروش
انس قبل از پایان سال میلادی به 1033 میرسه
سامان: 1394/10/310:51:00،
18
23
شما نميخواي منطقي به قضايا و واقعيت هاي دنيا نگاه كني؟؟؟ پسر خوب انس 1900$ شده 1070$ و شما باز ميگي مرغ يه پا داره؟؟؟ خيلي ساده اييييييييييييييييييييييييييييييييييي
فقط يه چيز به شما ميگم: اقتصاد بر مبناي خواسته ها و آمال و آرزوي من و شما گردش نمي كند.
برای سامان: 1394/10/311:46:07،
16
19

با سلام به الباس عزیز

سامان خان درست است که طلا از 1900 به 1070 رسیده

ولی بدان که سکه همین چند روز قبل 909 هزار بود و الان 933 هزار.

سامان جان آیا میزان تفاوت سکه 909 هزار تا سکه 933 هزار را می دانی؟

شما که الیاس را متهم می کنی که مرغش یک پا دارد آیا مطمئن هستی مرغ خودت 2 پا دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!

آیا می توانی واقعیت را ببینی؟

اکبر: 1394/10/316:28:17،
14
17
اگرکسی به این اندازه اگاه نباشد که گرانترشدن سکه به علت گران شدن دلار است نه طلا بهتر که اصلا وارد گود بازارنشود وطلا درسال2016درمعرض ارزان شدن تاحد900دلاتردرهر انس است پس اگر دلارهم ارزان شود ازدوطرف به قیمت سکه شوک وارد میشود پس عقل میگه اول که دراینگونه بازاری که از2طرف ریسک است وارد نشوید ویا لااقل به جای طلا دلارخرید که ازیک جهت ریسک داشته باشه چون تااینجای کاراگرکسی ابتدای امسال سکه خریده 960هزارتمان دربرابر شخص دیگری که همان زمان دلارخریده 3100تومان 59تا60دلار ضررکرده. قیمت یک سکه 960هزارتومانی راتقسیم برقیمت 3100دلارابتدای سال وقیمت 932هزارتوانی فعلی راتقسیم بر3670فعلی بکنید تاببینید کی ضرر کرده.
H: 1394/10/322:14:18،
12
14
من اگه تو ایران زندگی‌ می‌کردم نه طلا می‌‌خریدم و نه دلار.

پولم رو می‌‌بردم یه بانک معتبر با سود ۲۰ در صد تا حد اقل بخشی از کاهش ارزش پول جبران بشه.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما