کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

برنامه دولت برای اداره کشور با نفت 30 دلاری

کدخبر:۱۸۱۷۰سه شنبه، ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۹:۴۹۳۱۴۸ بازدید

وزیر اقتصاد، تحریم‌های جدید دشمن را در قالب کاهش قیمت نفت به 30 دلار اعلام کرد و گفت: حجم بدهی بنگاه‌های دولتی به سیستم بانکی به ...

وزیر اقتصاد، تحریم‌های جدید دشمن را در قالب کاهش قیمت نفت به 30 دلار اعلام کرد و گفت: حجم بدهی بنگاه‌های دولتی به سیستم بانکی به 380 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

علی طیب‌نیا امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه در حال حاضر در نبرد اقتصادی سهمگینی قرار داریم که از جنگ تحمیلی سخت‌تر است، گفت: با وجود تداوم تحریم‌‌ها، دولت در مهار تورم و برقراری رونق اقتصادی موفق بوده است و توانسته در سال ۹۳ برای چهار فصل، رشد اقتصادی مثبت را به دست آورد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در حالی که روند نزولی تورم ادامه داشت، دشمنان ضربه بعدی یعنی کاهش قیمت نفت از ۱۱۰ دلار به ۳۰ دلار را وارد کردند. در عین حال، دشمن از تمام ابزارها و حربه‌ها برای بر زمین زدن اقتصاد کشورمان استفاده می‌کند. البته مقابله با این جنگ امکان‌پذیر و در توان ملت ایران است که با مدیریت جهادی و ایثارگرایانه، سعی کنیم که استعدادها را به ظهور برسانیم.

عضو کابینه دولت یازدهم با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌ریزی دولت براساس منطق اقتصادی برای رفع چالش‌ها، تصریح کرد: تکمیل طرح جامع عملیاتی باعث قطع وابستگی بودجه دولت به نفت می‌شود.

به گفته طیب‌نیا، وضعیت کشور، وضعیت خطیری است، تحریم‌های بی‌سابقه به کشور تحمیل شد که بخشی از آن متوجه نظام بانکی است و بانک سپه نیز یکی از قربانیان این تحریم‌های ظالمانه به شمار می‌رود. دشمن با شناسایی نقاط ضعف ما، تحریم‌ها را اعمال کرد و در حال حاضر نیز با توجه به وابستگی اقتصاد به جریان نفت و درآمدهای نفتی و همچنین نقش نظام بانکی در اقتصاد کشور، این تحریم‌ها و فشارها از سوی دشمنان تحمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال ۹۰ میزان درآمدهای نفتی حدود ۱۲۰ میلیارد دلار بود که این رقم در سال جاری به ۲۰ میلیارد دلار کاهش یافته است، افزود: این در حالی است که تمام این رقم وارد بودجه دولت نمی‌شود، سهمی از آن به صندوق توسعه ملی می‌رود و بخشی هم سهم شرکت ملی نفت است، در عین حال بخشی وارد بودجه می‌شود و بخشی در اختیار دولت قرار نمی‌گیرد و در خارج از کشور بلوکه می‌شود. در شرایط حاضر نیز از منابع درآمدهای نفتی که از منابع اصلی اقتصاد کشور است، در مضیقه هستیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بازارهای مالی در کشورمان، بانک‌محور هستند و نقش تامین مالی بر عهده بانک‌ها به ویژه بانک‌های دولتی و خصوصی قرار دارد، افزود: سیستم بانکی ما به دلایل مختلف در شرایط آسیب‌پذیری قرار گرفته است. نسبت کفایت سرمایه بانک‌های کشور حدود ۴ درصد است در حالی که این رقم باید بین ۸ تا ۱۲ درصد باشد، بنابراین با ارقام استاندارد فاصله زیادی داریم.

طیب‌نیا با اشاره به سرمایه منفی برخی بانک‌های کشور، عنوان کرد: حجم بالای مطالبات بانک‌ها از دولت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است که این مطالبات، منابع قابل وام‌دهی بانک‌ها را درگیر کرده است. در دو سال گذشته تلاش کردیم که به بانک‌ها به عنوان جیب دولت نگاه نکنیم و کسری منابع‌مان را از نظام بانکی تامین نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: دولت حق ندارد دست به جیب بانک‌ها که سپرده‌های مردم در آنها نگهداری می‌شود، بکُند؛ این بانک‌ها چه دولتی باشند و چه بانک مرکزی باشد. برداشت از منابع بانک مرکزی، ایجاد تورم می‌کند که مالیاتی است که به صورت کور به عموم مردم بسته می‌شود و در اصل مالیات ناکارآمد است، این در حالی است که در شرایط تنگنای مالی، سخت است که خود را مقید به این کنیم که از منابع بانک‌ها استفاده نکنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه زمانی با وفور درآمدهای نفتی مواجه بودیم که این درآمدها به ۷۰۰-۸۰۰ میلیارد دلار می‌رسید، گفت: در عین حال در همان زمان بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سهام شرکت‌های دولتی فروخته می‌شد اما متاسفانه حجم بالایی از بدهی‌ها به سیستم بانکی ایجاد شد که اگر در شرایط فعلی به اصل این بدهی، مبلغی اضافه نشود، بدهی دولت همچنان در حال افزایش است.

طیب‌نیا، حجم بدهی شرکت‌ها و بنگاه‌های دولتی به سیستم بانکی را ۳۸۰ هزار میلیارد تومان که دولت یازدهم وارد به آن است، اعلام و تصریح کرد: در عین حال، حداقل مطالبات غیرجاری بانک‌ها به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بالغ می‌شود.

وی گفت: نظام بانکی در سال ۹۳، ۳۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده اما بخش عمده آن از جنس استمهال است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به موضوع واگذاری شرکت‌هایی که کارآیی ندارند، به نظام بانکی اشاره کرد و افزود: بخشی از اموال مازاد بانک‌ها با این شیوه به آنها تحمیل شده و به تملیک بانک‌ها درآمده که این امر در مقابل مطالبات سیستم بانکی از دولت صورت گرفته است که این امر قدرت وام‌دهی بانک‌ها را به شدت محدود می‌کند.

طیب‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع بالای نرخ سود بانکی، گفت: با وجود کاهش تورم، نرخ سود کاهش نیافته است که این به شرایط بازار، منابع کم قابل وام‌دهی و محدودیت توان وام‌دهی بانک‌ها بازمی‌گردد. در عین حال تورم، افزایش شدید نرخ ارز و تحریم‌های اعمال شده بر سیستم بانکی و موانع گشایش‌های ارزی، دلایلی هستند که تقاضا را برای منابع بالا می‌برند، این در حالی است که با شرایط اضافه‌ تقاضا برای دریافت تسهیلات بانکی در بازار مواجه هستیم.

به گفته وی، بزرگترین مشکل اقتصاد ما که باعث رکود و کسادی پاسخ‌دهی به اضافه تقاضاها می‌شود، کمبود منابع قابل وام‌دهی با نرخ سود بالای بانکی استف همچنین موسسات مالی غیرمتشکل، شرایط را حادتر کرده به طوری که بانک‌های منضبط، نرخ سود را رعایت می‌کنند اما موسسات غیرمنضبط، رعایت نمی‌کنند و این کار باعث حرکت منابع به سمت این موسسات بدون مجوز می‌شود که این امر به تنگنای مالی دامن می‌زند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه اصلاح نظام بانکی کشور در دستور کار است، افزود: بانک‌ها از محل منابع پیش‌بینی شده و ظرفیت‌های بودجه‌ای باید استفاده کنند تا بتوانند مشکلاتی از جمله تامین سرمایه خود را حل کنند. احکامی در قانون بودجه سال ۹۵ در این زمینه پیش‌بینی شده است که بانک‌ها باید نسبت به آن اقدام کنند.

طیب‌نیا به موضوع اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها اشاره کرد و گفت: بانک‌ها واسطه وجوه هستند و قرار نیست بنگاهداری و فعالیت‌های اقتصادی انجام دهند. لازم است که بانک‌ها، هزینه‌های پول را کاهش دهند و دارایی‌های مازاد را بفروشند و در بخش اعطای تسهیلات به فعالیت‌های اقتصادی توجه داشته باشند. سال آینده پیش‌بینی می‌شود با حذف تحریم‌ها، زمینه برای فروش دارایی‌های مازاد بانک‌ها فراهم شود اما در سال جاری امکان این فروش به راحتی فراهم نیست. شاهد این مدعا، مزایده‌هایی است که توسط سازمان خصوصی‌سازی برگزار کرده که طی آنها فقط ۱۵ درصد این مزایده‌ها به نتیجه رسیده و ۸۵ درصد آن به دلیل شرایط بازار، ناموفق بوده است.

وی گفت: کارشناسان اقتصادی رشد ۵.۶ درصدی را برای اقتصاد ایران در سال آینده پیش‌بینی کرده‌اند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه باید همه ابزارها برای حصول مطالبات از بدهکاران بدحساب استفاده کنیم، گفت: انتظار برای وصول مطالبات جدی‌تر شده است. هیچ فعال اقتصادی قادر نیست نرخ سودهای ۲۴، ۲۶ و ۲۷ درصد را تامین پرداخت کند. هزینه تجهیز منابع در بانک‌ها هم‌اکنون ۲۰، ۲۱ و ۲۲ درصد به بالاست. بانک‌ها در خط اول جنگ اقتصادی قرار گرفته‌اند.

محمدکاظم چقازردی مدیرعامل جدید بانک سپه نیز در مراسم معارفه خود گفت: بانک سپه از سال ۸۵ تحریم شد و از آن زمان به بعد این بانک با ریال فعالیت‌های خود را انجام داد اما امیدواریم که بانک از تحریم خارج شود تا به عنوان بانکی موثر برای اقتصاد ملی انجام وظیفه کند.

وی افزود: طی دو، سه سال گذشته ساختارسازی‌هایی برای امور ارزی انجام شده است تا بتوانیم در بخش ارزی نیز فعالیت‌هایی انجام دهیم و امیدواریم که به زودی اخبار نویدبخشی داشته باشیم.

همچنین در این مراسم سید کامل تقوی‌نژاد مدیرعامل سابق بانک سپه گفت: حصول مطالبات به عنوان حقوق حقه مردم و نظام، جدی است. در این زمینه بسیاری از دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه با نظام بانکی همکاری کرده‌اند و نتایجی نیز حاصل شده است. بانک سپه نیز یک برنامه استراتژیک برای حصول مطالبات معوق تدوین و تهیه کرده است.

وی بر اصلاح سیستم‌ها و روش‌های بانکی تاکید کرد و افزود: نظام اقتصادی کشورمان در حال حاضر بانک‌محور است.

تقوی‌نژاد تصریح کرد: بانک سپه در یک سال، ۹ میلیارد دلار قرارداد ارزی منعقد کرده است، ضمن اینکه در مرز مهران طی یک سال در قرارداد ۸۰۰ میلیون دلاری، ۸۰۰ میلیون دلار تجهیزات توسط بانک سپه تامین مالی شد که با این تامین مالی، ۳۵ تا ۶۵ هزار بشکه نفت در سال آینده از این طرح می‌توانیم استخراج کنیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سوشا : 1394/10/119:31:25،
126
24
امیدوارم بشه 1 دلار. 100 دلار که بود چیزیش تو جیب ما نمیرفت
عدالت: 1394/10/122:26:31،
109
14
دشمن ؟!! دشمن اصلی این مردم شما هستید اقای طیب نیا که از هر راهی و با گران کردن دلار و از جیب مردم می خواهید کسری بوجه خود را حل کنید و مافیای صادرات از رانت 3 برابری ارز میلیارتر شوند....به جای حل کسری بوجه از طریق مالیات گرفتن از نهادهایی نظامی و خاص و غیر پاسخگو که بدون حسابرسی هستن و یک ریال مالیات نمی دهند که تقریبا تمام اقتصاد کشور و نفت ک گاز دستشان است.....
سعید: 1394/10/207:58:50،
63
17
برنامه دولت:
از مردم بگیرید!!!!
حسام: 1394/10/209:22:07،
34
42
مرد مومن کشور خودت رو نفرین نکن. کمی با انصاف باشید.دولت تغییر کرده و دولتی که با درآمد های چند صد میلیاردی تمام منابع ارزشمند کشور رو هدر داد کنار رفته. اگه همون تفکر هنوز هم حاکم بود تورم الا بالای 70 درصد بود. اما به عنوان مثال قیمت شیر در سال 92 پاکتی 2300 بود الان شده 2600 این یعنی 12 درصد افزایش قیمت در 2 سال و نیم. منصف باشید. خودروها درسته کیفیت ندارن اما همون خودروهای قدیمی هستن و قیمتشون افزایش نداشته تو این دو سال و نیم. مسکن ارزون تر شده. رکود الان هم به خاطر قدرت خرید پایینه مردمه که به خاطر سیاست های غلط دولت گذشته بود که یه یکباره حامل های انرژی رو چند صد درصد گرون کرد. الان دولت درامد نفتش به یک سوم رسیده تحریم ها تازه تو این دو سال اثراتش رو گذاشته و دولت با کاهش درامد همراه شده. آزادسازی قیمت ها هم در راستای حمایت از بخش خصوصی از الزامات اقتصاد مقاومتی هستش.
حسام: 1394/10/209:26:08،
31
28
یعنی عملا دولت تو این دو سال و نیم داشته بیمار اقتصادی ایران رو جلوی مرگش رو میگرفته و الان که جلوی مرگش گرفته شده و تورم به زیر 13 درصد رسیده وقتی تجویز دارو بعد از رفع تحریم ها و ورود به رونق اقتصادی هست. بنده به عنوان یک فرد رسانه ای با تجربه خدمت شما عرض کنم که بسیاری از رسانه های بزرگ و پر نفوذ در راستای نا امید کردن مردم و تخریب دولت گام بر میدارن که در نهایت دودش به چشم خود مردم میره. شما به دو سال و نیم پیش برگردید آیا گزینه ای بهتر از روحانی بود؟ فردی معتدل که با فحاشی و درشت گویی و سو مدیریت میونه ای نداره و تمام سعی خودش رو با روی کار آوردن وزرای باتجربه برای حل مشکلات انجام دادن. حالا صبر کنید ببینید سال آینده گشایش اقتصادی خواهیم داشت یا خیر. مشکلات کشور بیش از حدی هست که تصور کنید تما اقشار مردم و اصناف مختلف توقع دارن از دولت و این باعث شده دولت اولویت بندی کنه.
amiran: 1394/10/211:01:13،
50
20
والا سید محمد با نفت 7 دلاری مملکت و چرخوند. کلی ذخیره ی ارزی واسه دکتر محمود گذاشت و رفت. همه چی هم تقریبا ثبات داشت.
تورو خدا مال مردم و این ور و اونور خرج نکنید.
آلبالو: 1394/10/213:20:57،
25
19
یعنی دولت دستشو بیشتر و عمیق تر بکنه در جیب مردم!!!!
مردم: 1394/10/213:28:03،
36
23
حتما زمان احمدی نژاد هم دشمن خواست که نفت تا ۱۵۰ دلار برسه تا کشور در پول غوطه ور شود؟!!!!!

دشمن این مردم و مملکت عملکردهای غلط شماست که در این ۳۷ سال فقط نفت فرختید و بذل و بخشش به دیگران و بریز و بپاش بین خودی ها کردید اما وقتی قیمت نفت پایین آمد و یا تحریم شدید از رفاه خودی ها و بذل و بخشش به دیگران کاسته نشد فقط سفره مردم کوچک و کوچک تر شد.
حسین: 1394/10/219:38:13،
21
17
مگه به جز خالی کردن جیب مردم چیز دیگه ای بلدید ؟!! از بودجه ی رفیق رفقا و فلانی و فلانی که نمی زنید فقط بلدید گرون کنید . صد رحمت یه دربار الان هزاران دربار داریم.
دلخون: 1394/10/219:42:47،
20
20
من فکر میکنم هدف وبرنامه طی این 30تا40سال نابودی ایران فرهنگ ایرانی وزدن اخرین ضربه بر کشوری به نام ایران ونژاد پارس بوده که به امید ایزد یکتا موفق نخواهند بود ودوباره ایران زنده خواهد شد.
اسماعیل : 1394/10/119:36:15،
117
34
چطور داعش باهمین نفت تمام شهروندانش تویوتا لنکروز سوارن ولی ما با دنیایی از نفت.گاز .معادن غنی . پتروشیمی وغیره شهروندان ما لنگ پراید قسطی هستند
حقیقت: 1394/10/209:49:34،
30
33
چه ربطی داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-؟
داعش جاده سازی هم میکنه؟
حقوق اداره جات هم میده؟
سکوی نفتی هم میزنه؟و.......
تا اونجا که همه میدونن داعش نه تنها زیرساخت ها رو درست نمکینه بلکه تمام اونها رو هم به خرابه تبدیل میکنه بابا از یه موزه نمیگذره و با خاک یکیش میکنه
درست دولت ما هم باعث نارضایتی همه شده و هیچ برنامه ای نداره ولی دیگه قیاس گودرز با شقایق نکن دیگه
علی: 1394/10/215:14:46،
15
16
من واقعا این نظرات رو میخونم از حماقت مردم مو به تنم سیخ میشه ، واقعا چه ربطی داشت!
حسین: 1394/10/119:40:46،
80
19
برنامه دولت تو این جور مواقع گرون کردن دلار و تامین کسری بودجه از جیب مردمه
حق: 1394/10/119:47:11،
70
21
اون موقع كه ١٤٠ دلار بود به جاى برنامه ريزى اختلاس صورت گرفت انشاالله ايندفعه اختلاس نشه
فقیر: 1394/10/119:48:13،
65
20
شرکت نفت از هر بشکه نفت 15%برمیداره یعنی با همین نفت 30دلاری میشه 4.5دلار در حالی که به گفته خودشون هزینه ی استخراج نفت 2دلار است پس بقیه ی پول کجا میره حالا با نفت 100دلاری بقیه ی پول رو حساب کنید
آی عدالت کجایی
آرش: 1394/10/119:49:42،
69
20
برنامه دولت:
از مردم بگیرید!!!!
امین: 1394/10/119:50:11،
69
27
برنامه خاصی نداره فقط نگاهش به جیب مردمه ایرانجیب جان
مملی: 1394/10/119:50:47،
69
18
نمی دونم اگه این دشمن نبود مشکلات رو گردن کی می خواستن بندازن.
کسی که با همه مشکل داره در واقع باید ریشه مشکلات رو در خودش جستجو کنه.
علی: 1394/10/119:57:36،
55
21
البته نفت 20 دلار میشود فعلا 30 دلاره
محمد: 1394/10/119:59:40،
56
25
خدا تو این مملکت از هر کس بگذرد از مسولان آمار نمیگذرد که دایم میگن تورم در حال کاهشه ولی مردم آنرا تو زندگیشون حس نمیکنن و مدام میگن دریغ از پارسال
ایران دوست: 1394/10/120:02:06،
58
27
راه درست این است باید طیب نیا وسیف استعفا بدهند
مازیار: 1394/10/122:27:16،
60
24
چرا فقط این دو نفر؟ کل دولت باید استعفا دهند
صابر: 1394/10/120:04:24،
59
13
خوب شد این دشمن بود وگرنه شما کم کاری تون میزدید پای کی
امیر.: 1394/10/120:04:30،
42
22
ایران جیب عزیز چاپ هم نکردی عیبی نداره ... . شما هم محدودیت دارید

تیتر "به گفته وی، بزرگترین مشکل اقتصاد.. همچنین موسسات مالی غیرمتشکل،....سمت این موسسات بدون مجوز می‌شود که این امر به تنگنای مالی دامن می‌زند.""

دولت جرات بستن این موسسات را ندارد.
حمید: 1394/10/120:25:45،
57
21
اونوقت که 120 دلار بود جلسه ای گرفتین که اضافیشو چیکار کنین .؟..من که امیدوارم بشه مجانی
زيتون: 1394/10/120:27:37،
66
13
پس شعار نه شرقي نه غربي جمهوري اسلامي در عمل پاسخ نمي دهد چون بعد از 37 متوجه شديم با تحريم ما قلب اقتصادي كشورمان از كار مي افتد. حال بماند چرا كاري كرديم كه تحريم شويم كه با اين خفت و خواري مواجه شويم. هميشه ميگفتم چه مردمي بودند كه قرارداد تركمنچاي و گلستان را گذاشتند تصويب شود. حالا متوجه شدم همه چيز زير ساخت ميخواهد كه ما در هيچ عصري نداشتيم حتي صفويه كه اوج كشورداري ايران بود. هميشه عده اي قليل چاپلوس دور حاكمان هستند كه حقيقت را وارونه جلوه ميدهند و در مواقع حساس رنگ عوض ميكنند.مردم هم كه فقط تا جلوي پايشان را ميبينند.
Amir: 1394/10/122:02:59،
37
16
تا وقتی مردم دچار شعار زدگی باشند زندگی این نذری خواهند داشت ملت ایران باید از این سنت خالی غلط پرهیز کنند که امکان نداره،جناب کارشناس خبره اقتصادی وقتی نفت 150 دلار بود چجوری اداره کردید همونجوری هم اداره میکنید
re: 1394/10/120:44:46،
53
18
درعین حال بخشی وارد بودجه می‌شود و بخشی در اختیار دولت قرار نمی‌گیرد
یعنی دریمن وسوریه وعراق وبحرین وتازگی ها به برادران جدید نیجریه داده می شود
دلخور: 1394/10/121:10:08،
49
14
متاسفانه بر حسب نتایج قبلی کارکرد نخبه های اقتصادی تنها کار و برنامه ای که دولت انجام خواهد داد افزایش دوباره و چند باره نرخ و بهای خدماتی هستش که انحصارا در اختیار خودشه و تنها همین و مصیبت بیشتر برای همه
Sadegh: 1394/10/121:18:10،
38
19
برنامه ی دولت؟

خوب برنامه نیاز نیست معلومه کاره دولت دیگه بنزین و گران میکنه به قول خودش آزاد سازی مثل بلیط هواپیما که همه تبانی کردن ماشالا یهویی گرون شد اینم همون جور میشه

من کلا عاشق این اقتصاد دانایی هستم که توی کشور داریم و اون بالا نشستن هرجا کم میاد فقط جیب مردم بدبخت که خالی میکنن.

کاش ما حداقل خودمون صادرات نفت نداشتیم شاید اونموقع به ضررمون نبود دیگه
توی همه ی کشور ها وقتی نفت جهانب میاد پایین قیمت بزین اون کشور هم میاد پایین حالا ایجا بس که این اقتصاد دانامون قوی کار میکنن با این که خودمو نفت داریم و صادر میکنیم ولی نفت که بیاد پایین بودجه نفت رو از جیب مردم بدبخت میکشن بیرون.
برسیسا: 1394/10/121:24:33،
51
15
واقعیت اینه که اگه الان نفت ۱۲۰دلارم بود بازم وضع مردم همین بود چون اقایون حکومتی همین الانم از این ۳۰دلار فقط ۵دلارشو خرج مردم و مملکت میکنند و الباقیش چه ۲۵دلار باشه چه ۱۱۵دلار خرج جاهایی میشه که هیچ خیریش به ملت نمیرسه ...خدا جای حق نشسته است ایا؟؟؟؟!!!همه فشار ها همیشه رو مردمه همیشه...
Amir: 1394/10/122:00:38،
30
22
ایرانجیب توام که چاپ نکردی خلاصه توام جزی از این فرهنگی و از حقیقت فرار میکنی،آیتم میدونم چاپ نمیکنی
نت: 1394/10/122:08:59،
41
21
کلا مگه این دوسال با برنامه پیش رفتند اقایون تدبیر و امید
آرمان: 1394/10/200:36:21،
33
12
من نمیفهمم یه جوری صحبت میشه انگار منبع درآمد ایران فقط و فقط نفته :| ایران اونقدر منابع داره که اگه حتی نفت هم نفروشه بتونه یه کشور سر پا باشه از نظر اقتصادی. گول نخورید مردم.
یاحق: 1394/10/209:27:26،
30
16
البته منابع داریم ولی متقابلا در هدر دادن و نفله کردن
ثروت ملی استادیم !
یاهو: 1394/10/208:19:06،
39
31
برای کشور
مدام دشمن می سازند تا با این بهانه به عوام فریبی و زور گویی ادامه دهند

چرا دست از غرب ستیزی بر نمی دارند ؟!
تا کی باید مردم ایران تاوان نادانی و جهل مسولان را بدهند؟
علی: 1394/10/208:42:46،
37
26
درصد بالایی از پول نفت به نام کارهای فرهنگی ،اجتماعی که ذره ای مفید نیست توسط یه سری سازمانها و ارگانها توسط یه سری افراد بیسواد و بی هنر هپول هپول میشه.
حمید: 1394/10/208:42:48،
31
18
اگه نفت بشه بشکه ای 1000 دلارم دولت بفکر مردم نیس.پس بذار بشه 1 دلار تا اونا هم بفهمن بی پولی یعنی چه.
آرمان: 1394/10/210:51:45،
25
12
ارزون شدن نفت رو با جيب من و شما جبران ميكنن.
بترس از خدا: 1394/10/209:13:00،
42
14
بابا شما مردم یه کم منطق داشته باشید
روسیه . چین. فلسطین . لبنان. یمن . عراق . افغانستان. جدیدا نیجریه هر وقت اضاف اومد میرسه به شما مسلمان هستید و باید به برادر خود کمک کنید( البته اونای که خدا رو نمیپرستند هم برادر ما هستند) فقط بگید مرگ بر امریکا کار درست میشه ایران جیب مدیونی اگر درج نکنی
فرهاد: 1394/10/211:05:51،
35
20
دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن به خدا دشمن ما شمایین یکی ما رو نجات بده

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار