کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اعتراض رسمی فعالان اقتصادی به مصوبه کنگره آمریکا

کدخبر:۱۸۰۶۲شنبه، ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵:۲۹۲۶۲۰ بازدید

رئیس پارلمان بخش خصوصی از آغاز نامه‌نگاری با اتاق‌های بازرگانی دنیا به منظور اعتراض به مصوبه اخیر کنگره آمریکا در سفر به ایران خبرداد و ...

رئیس پارلمان بخش خصوصی از آغاز نامه‌نگاری با اتاق‌های بازرگانی دنیا به منظور اعتراض به مصوبه اخیر کنگره آمریکا در سفر به ایران خبرداد و گفت: وقفه‌ای در اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری ایجاد نخواهد شد.

محسن جلال‌پور با اشاره به مصوبه اخیر کنگره آمریکا مبنی بر محدودیت صدور ویزای ورود به این کشور برای متقاضیانی که به ایران سفر می‌کنند، گفت: مصوبه کنگره آمریکا، جریانی بر خلاف تجارت آزاد و رقابتی در دنیا است و البته جای نگرانی هم برای ایران ندارد، این در شرایطی است که تمام اقداماتی که ایران در دوران پساتحریم و بعد از بیانیه لوزان انجام داده است، بر این پایه بوده که ارتباطات اقتصادی خود را با دنیا گسترش دهد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اشاره به سفر اخیر هیات ایرانی به الجزایر، افزود: ایران حتی اگر بتواند تنها با کشورهای آفریقایی ارتباطات تجاری خود را گسترش دهد، حجم عظیمی از تجارت را با دنیا خواهد داشت، این در حالی است که در دوران تحریم، به دلیل قطع روابط بانکی و ارتباطات مالی، کار تجارت ایران با کشورهای آفریقایی با محدودیت مواجه شده است در حالی که به نظر می‌رسد بعد از گشایش‌های بانکی و رفع کامل تحریم‌ها، این روابط می‌تواند در حد مناسبی برقرار شود.

وی تصریح کرد: ایران به دنبال دو اقدام اساسی در عرصه تجارت با دنیا است؛ اول آنکه وقتی قرار است دنیا به سمتی برود که در آن تجارت آزاد و رقابتی برقرار شود، معنایی ندارد که یک کشور از دور برای سایرین تصمیم گیری کرده و تعیین تکلیف کند، چراکه زمینه‌های تجارت ایران با دنیا تعریف شده است و اگر قرار باشد که کشوری بر علیه این مصوبه بدهد، در واقع اقدامی غیرعادلانه انجام داده است، ضمن اینکه صدور مصوبه از سوی کنگره یک کشور، جایگاه والایی به لحاظ حقوقی برای دنیا ندارد در حالی که اگر این مصوبه از سوی سازمان ملل متحد صادر می‌شد، همه دنیا را مکلف و موظف به اجرایش می‌کرد، همانطور که در سال‌های گذشته تحریم‌های سازمان ملل بیشترین تاثیر را در تجارت ایران داشت.

به گفته جلال پور، یک کشور در عرصه بین‌المللی نباید کار را برای سایران سخت کند، ضمن اینکه یک کشور نمی تواند برای سایرین تعیین تکلیف کند و به افراد بگوید که به کدام کشور سفر کنند و به کدام کشور سفر نکنند، و این اقدامی غیرقابل قبول است.

وی اظهار داشت: هم اکنون فعالان اقتصادی در اعتراض به این تصمیم کنگره آمریکا، کمپینی تشکیل داده‌اند که به تمامی کشورهای دنیا این مطلب را منتقل کنند که ایران کشوری کاملا آزاد و مستقل است و از دنیا نیز درخواست می‌کند که در شرایط مساوی با سایر کشورها، با ایران تعامل کند، چراکه این اقدام کنگره، اقدامی غیرمنصفانه در رفت و آمد افراد در دنیا تلقی می شود.

رئیس پارلمان بخش خصوصی خاطرنشان کرد: به موازات تشکیل این کمپین، نامه‌نگاری هایی با سازمان جهانی تجارت و اتاق بازرگانی بین‌الملل صورت گرفته تا به این اقدام غیرقانونی اعتراض شود، ضمن اینکه به دنبال این نامه‌نگاری‌ها، رایزنی‌هایی نیز با اتاق‌های بازرگانی سایر کشورها نیز صورت گرفته است.  

جلال پور گفت: کشورهای فراوانی وجود دارند که ایران هم اکنون با آنها تجارت و مراودات اقتصادی دارد، ضمن اینکه اتاق بازرگانی ایران هم به صورت مساوی و عادلانه و با دید مثبت، رایزنی‌هایی در سطوح مختلف با هیات‌های اعزامی از کشورهای دنیا به ایران داشته، این در شرایطی است که ۳۰ درصد از هیات‌هایی که به ایران آمده‌اند، ارتباطی به کشورهای 1+5 نداشتند ولی به دلیل محدودیت‌ها نمی‌توانستند با ایران کار کنند.

وی اظهار داشت: بعد از برداشته شدن تحریم‌ها نیز اگر لازم باشد با کشورهایی غیر از ۳۸ کشوری که مشمول مصوبه کنگره آمریکا قرار می‌گیرند و کشورهای ۱+۵، وارد مراودات تجاری می‌شویم، همانطور که سفر به الجزایر نشان داد زمینه های همکاری مناسبی در حوزه های مختلف از جمله نفت و گاز، صدور خدمات فنی و مهندسی و انبوه سازی مسکن با آفریقا وجود دارد، ضمن اینکه می توان ارتباطات اقتصادی را با کشورهای آسیایی، آفریقایی، CIS  و بلوک شرق توسعه بیشتری داد، چراکه اقدام اخیر کنگره آمریکا مخالف شئوناتی است که در یک قانون عادلانه و منصفانه برای تجارت با دنیا وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: در هفته پیش رو هیات‌هایی را در ایران خواهیم داشت و وزرایی نیز از کشورهای دنیا برای مذاکره اقتصادی به ایران خواهند آمد، ضمن اینکه ما نیز در حال تنظیم برنامه هایی برای اعزام هیات‌های تجاری به کشورهای دنیا از جمله اندونزی هستیم.

جلال پور گفت: رئیس جمهور ایران در سال ۲۰۱۶ به فرانسه و ایتالیا سفر خواهد کرد و به نظر هم نمی‌رسد که تجارت ایران با دنیا تحت تاثیر این مصوبه کنگره آمریکا قرار بگیرد، ضمن اینکه سفر رئیس جمهور تحت تاثیر این مصوبه نخواهد بود. در نهایت ما می خواهیم به دنیا بگوییم که نباید با بی عدالتی، بی انصافی و تصمیمات خودخواهانه و منحصر به فرد، مانع تجارت آزاد و منصفانه در دنیا شویم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

خسرو: 1394/9/2811:12:00،
153
32
اونزمان که تو خیابونو مرگ بر اینو تون میگفتین فکر اینجاهاشم باید میکردین! حتی داعش یا طالبان یا هرکشوری رو هم بگین شعار نمیدن همش مرگ بر این مرگ بر اون!
حامد: 1394/9/2812:31:10،
82
21
حالا که فعلا می بینین یک کشور می تونه برای بقیه کشورها تعیین تکلیف کنه!
بابک: 1394/9/2812:38:42،
77
18
گسترش تجارت با آفریقا یعنی بهشون وام بدید بیان جنس ایرانی بخرن تازه بعد هم وامو پس ندن.!!!!

راستی فعالان اقتصادی به این امریه اعتراض ندارن که چرا نباید از یک کشور جنس با کیفیت وارد کرد ولی در عوض از چین سیل کالاهای بنجل و بی کیفیت وارد کرد؟
این خلاف روند تجارت آزاد نیست؟
نقی: 1394/9/2812:54:52،
54
19
راست میگی.همین آقای جلال پور و همپالکیهاش دائم فکر این بودند که چطور تنش ایجاد کنند تا کشور ایزوله تر شود و دست اینان به جیب مردم بازتر.گمان نمیکردند که روزی تحریم به در خانه خودشان هم برسد!! بله جناب جلال پور،حالا برو با الجزایر و کشورهای آفریقایی تجارت کن،کسی جلوت رو نگرفته...
تقی: 1394/9/2811:12:56،
105
28
اون زمان که با آمریکا و دنیا شاخ و شونه میکشیدی باید فکر اینجاشم میکردی ...
ِحسین: 1394/9/2811:31:38،
50
18
پول فاضلاب دادم چند میلیون دوباره قبض نوسازی امده ششصد هزار تومان قبض پسماند امده صدو خوردهای هزار تومان شهرداری تهدید کرده برق را قطع میکنه پول نفت پایین امده افتادن تو جون ملت نداریم بابا نداریم قطع کنید برقو مثل قاجار چراغ گرد سوز. می گذاریم .
امیر: 1394/9/2811:48:21،
65
21
ما تکلیفمون در داخل کشور با خودمون مشخص نیست بعد به دنیا
خط و نشان می کشیم.!!چرا این مصوبه برای دیگر کشورهای مسلمان مثل مالزی و ترکیه و... نیست و فقط این بدبختی ها باید
شامل مردم ما بشود.!!
ناشناس: 1394/9/2812:05:01،
72
26
خیلی ساده !!! گفته اونایی که به ایران برن دیگه حق رفتن به امریکا رو ندارن . حالا مسئولان بشینن تبصره ماده بزنن . چه فایده . امریکا اختیار داره واسه هرکی دوست داره ویزا صادر کنه واسه هر کی دوست نداره نکنه . حالا ببین کشورای دیگه ایرانو انتخاب میکنن یا امریکا رو . شما هم برین شعار بدین مرگ بر تمام دنیا . ببین کی برنده میشه !!!
علی: 1394/9/2812:45:27،
43
23
نگفته حق ندارن،گفته باید ویزا بگیرن!
آرش: 1394/9/2816:28:02،
34
22
دقيقا
آمريكا نگفته به ايران نريد
گفته اگه بعد از ٢٠١١ به ايران عراق سوريه و سودان بريد براي ورود به خاك آمريكا بايد حتما ويزا بگيريد
اين يعني اي افراد دنيا از بين دو كشور آمريكا و ايران بايد يكي رو انتخاب كنيد
البته تجربه ثابت كرده كه بالاي ٩٥٪‏ افرادي كه مي خواهند هم به آمريكا برن و هم به ايران ، كشور آمريكارو انتخاب خواهند كرد :) واقعا كه سياست مداران آمريكايي خيلي هوشمند هستند
اين نوع رفتار آنها را ني توان دشمني دانست چون زوري در كار نيست و حق انتخاب وجود دارد
یا هو : 1394/9/2812:29:59،
52
18
این پاسخ همان سیاست های آمریکا ستیزی است که باید مردم ایران متحمل شوند.
siya: 1394/9/2815:51:59،
24
26
بیا مهاجرت آمریکا که شد 800000 تا حالا این مصوبه هم یه مصیبت جدید مثل اینکه هیچ رقم نمیشه دنیای جدیدو دید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار