کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

واكنش افزايشی دلار به نتيجه نشست شورای حكام

کدخبر:۱۸۰۰۳چهارشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۸:۲۰۴۷۷۶ بازدید

يك روز پس از نشست شوراي حكام آژانس بين‌المللي انرژي هسته‌ای و در شرايطي كه انتظار مي‌رفت اخبار بسته شدن پرونده پي‌ام‌دي ايران بعد از 12سال ...

يك روز پس از نشست شوراي حكام آژانس بين‌المللي انرژي هسته‌اي و در شرايطي كه انتظار مي‌رفت اخبار بسته شدن پرونده پي‌ام‌دي ايران بعد از 12سال منجر به اخبار مثبت در بازار ارز، بورس و ساير بازارها شود، نرخ‌هاي بازار ارز روز گذشته با افزايش مواجه شد و شاخص بورس نيز ريزش داشته است.

به گزارش تعادل، كارشناسان معتقدند كه علاوه بر اخبار شوراي حكام بايد به واقعيت‌هاي رشد تقاضاي ارز در آستانه سال ميلادي جديد، كاهش قيمت نفت، نگراني از افزايش نرخ بهره و تقويت دلار امريكا توجه داشت؛ زيرا اين تحولات باعث رشد تقاضا و كاهش عرضه ارز و تقويت نرخ دلار مي‌شود.

صرافان بازار ارز و سكه نرخ هر دلار امريكا را روز چهارشنبه 25 آذر 94 با 20 تومان رشد نسبت به روز سه‌شنبه سه هزار و 640 تومان و هر قطعه سكه تمام بهار آزادي طرح جديد را با سه هزار تومان افزايش 913 هزار تومان تعيين قيمت كردند. همچنين نرخ هر يورو در بازار آزاد با 18 تومان كاهش، سه هزار و 990 تومان و هر پوند نيز با 15 تومان كاهش پنج هزار و 485 تومان معامله شد.

هر قطعه سكه تمام بهار آزادي طرح جديد و قديم نيز به ترتيب 913 و 912 هزار تومان تعيين قيمت شده است. همچنين نرخ هر نيم سكه بهار آزادي بدون تغيير قيمت، 463 هزار تومان و هر ربع سكه نيز مانند روز سه شنبه 256 هزار تومان فروخته شد. هر سكه يك گرمي نيز بدون تغيير قيمت 167هزار تومان و هر گرم طلاي 18 عيار نيز 93 هزار و 400تومان خريد و فروش شد؛ همچنين هر اونس طلا با سه دلار رشد 1066دلار قيمت‌گذاري شد. اين در حالي است كه نيروي انتظامي چهارشنبه هفته گذشته عمليات ضربتي عليه دلالان در بازار ارز را اجرا كرد و اين روند در هفته كنوني نيز ادامه يافته و عرضه ارز در پاساژ افشار انجام نمي‌شود.


 تقويت نرخ يورو

ناظران با اشاره به دلايل رشد نرخ يورو در هفته‌هاي اخير، معتقدند كه اصلاحات اقتصادي بانك مركزي اروپا، كمك به تقويت اقتصاد حوزه يورو، حمايت از برنامه‌هاي حل مشكل يونان و موضوعاتي مانند كاهش قيمت نفت و كاهش هزينه تمام شده توليد وتجارت ازجمله هزينه حمل و نقل ، سوخت و... مسائلي هستند كه در مجموع به تقويت ارزش يورو و اقتصاد حوزه يورو منجر شده است.


 نگراني از رشد نرخ بهره در امريكا

عده‌يي از صاحبنظران نيز معتقدند، برخي فعالان اقتصادي در ايران و ساير نقاط جهان، اخبار تحولات سياست پولي و افزايش احتمالي نرخ بهره در امريكا را دنبال مي‌كنند و از آنجا كه برنامه‌هايي براي افزايش نرخ بهره در امريكا توسط فدرال رزرو اعلام شده است، درنتيجه اين تحولات باعث تقويت ارزش دلار خواهد شد و اثر خود را بر ساير بازارهاي ارزي، نرخ طلا، سكه و... خواهد گذاشت. اين موضوع موجب شده كه متاثر از تقويت ارزش دلار و رشد نرخ بهره در امريكا، تمايل بازار به افزايش نرخ دلار بيشتر شود و از آنجا كه عده‌يي از فعالان اقتصادي، بازرگانان و واردكنندگان نگران رشد نرخ دلار هستند، درنتيجه تقاضاي خود براي دلار را افزايش داده‌اند و همين موضوع موجب تشديد روند رشد نرخ دلار و تقاضا براي دلار شده است.


 سال ميلادي جديد و رشد تقاضاي ارز

دكتر سهراب اشرفي، كارشناس و تحليلگر بازار ارز نيز در گفت‌وگو با خبرنگار تعادل در اين زمينه گفت: بازار ارز با ديگر بازارها متفاوت است و بيشتر روي روال طبيعي عرضه و تقاضا حركت مي‌كند و كمتر تحت تاثير اخبار سياسي و پيش‌بيني‌هاي آينده بهبود درآمد ارزي و... است.

وي در تحليل علت عدم ريزش نرخ ارز بعد از بسته شدن پرونده پي‌ام‌دي در شوراي حكام آژانس بين‌المللي انرژي اتمي گفت: در شرايط كنوني به هيچ‌وجه انتظار سقوط دلار را نمي‌توانيم داشته باشيم؛ زيرا دو هفته به پايان سال ميلادي باقي مانده و متقاضيان با شروع سال جديد، به سفرهاي خارجي خواهند رفت و تقاضاي بيشتري براي خريد ارز خواهند داشت. وي اضافه كرد: لذا نرخ دلار به خاطر رشد گردشگري، سفرهاي خارجي و شروع سال جديد و افزايش واردات و خريد كالا در اين فصل، افزايش يافته است. به‌طوري كه ديروز، بازار با رشد تقاضاي خريد همراه بود و شاهد حضور بيشتر متقاضيان در بازار ارز بوديم. وي افزود: بازار در شرايطي با كاهش قيمت مواجه مي‌شود كه عرضه ارز نسبت به تقاضاي ارز افزايش يابد و نرخ دلار در كف بازار بريزد اما در شرايط كنوني كه تقاضاي بالا وجود دارد عرضه ارز به همان نسبت رشد نكرده و لذا نمي‌توان انتظار ريزش نرخ ارز را داشت. وي تصريح كرد: بانك مركزي در حال حاضر از طريق صرافي پارسيان، دلار عرضه مي‌كند و روزانه معادل 50هزار دلار به تمام صرافي‌هاي مجاز براي فروش پرداخت مي‌كند تا عرضه و تقاضا را متعادل كند. اگر اين رقم و عرضه ارز توسط بانك مركزي افزايش يابد در آن صورت مي‌توان انتظار كاهش نرخ ارز را داشت اما وقتي عرضه ارز تقريبا ثابت است، با رشد تقاضا به خاطر سفرهاي خارجي و سال ميلادي جديد، نرخ ارز نيز افزايش مي‌يابد.
 

 دخالت بانك مركزي در بازار ارز

كامياب، معاون ارزي بانك مركزي نيز درباره وضعيت بازار ارز و گراني دلار و اقدامات بانك مركزي براي تعادل‌بخشي به قيمت‌ها از طريق افزايش تزريق ارز گفت: بانك مركزي روي بازار ارز كار مي‌كند. اين مسوول بانك مركزي درخصوص جمع‌آوري ضربتي دلالان ارزي از بازار در يك هفته اخير و اينكه آيا اين همان گام چهارم بانك مركزي و شوراي امنيت ملي در بازار ارز است؟ گفت: بانك مركزي مقررات ناظر بر عمليات ارزي را سال گذشته ابلاغ كرده و اقدام اخير در بازار ارز براي اجراي اين مقررات بوده است.وي با اظهار بي‌اطلاعي از شناسايي دلالان پيش از دستگيري افزود: بانك مركزي به دنبال تك‌تك آنها نبوده است؛ آيين‌نامه‌يي را ابلاغ كرديم و بايد مقررات آن اجرايي شود و اگر كسي آن را اجرا نكرد، بايد با آن برخورد شود.


 برخورد با معاملات فردايي در فضاي مجازي

كامياب در مورد معاملات فردايي و واكنش بانك مركزي به اقدام تعدادي از دلالان در فضاي مجازي كه معاملات فردايي انجام مي‌دهند، گفت: معاملات فردايي مورد تاييد بانك مركزي نيست و تا آنجا كه بتوانيم جلوي آن را مي‌گيريم و برخورد مي‌كنيم.

وي در پاسخ به اينكه آيا بخشي از افزايش قيمت ارز به معاملات فردايي مربوط مي‌شود؟ گفت: معاملات فردايي به‌طور عمده معاملات صوري براي متاثر كردن بازار و براي سوءاستفاده سفته‌بازان است.


 برنامه يكسان سان‌سازي نرخ ارز

در شرايطي كه معاون ارزي بانك مركزي در روزهاي اخير، خبر از تهيه برنامه يكسان‌سازي نرخ ارز و كاهش فاصله نرخ دولتي و نرخ بازار آزاد داده است، اخبار ديگري از جمله كاهش قيمت نفت، موجب شده كه كارشناسان خبر از افزايش نرخ ارز در آينده بدهند.

زيرا به دنبال كاهش قيمت نفت، درآمد ارزي كشور نيز كاهش يافته و در نتيجه عرضه ارز نيز تحت تاثي قيمت نفت كاهش خواهد يافت و به دنبال آن، نرخ ارز تمايل به افزايش خواهد داشت. اين موضوع در كنار احتمال لغو تحريم‌ها، رشد تقاضا براي واردات، ارز و... احتمال رشد نرخ ارز را تقويت كرده است. اما در عين حال، برخي كارشناسان معتقدند كه توليد و صادرات نفت ايران در ماه‌هاي آينده افزايش خواهد يافت و در‌نتيجه درآمد ارزي باوجود كاهش قيمت نفت بيشتر خواهد شد. از سوي ديگر، برخي صاحبنظران معتقدند كه تا پايان سال 95 نمي‌توان انتظار افزايش قيمت نفت و رشد درآمد ارزي كشور را داشت و در نتيجه بازار ارز، بورس، مسكن و ساير صنايع و بازارها نيز در ماه‌هاي آينده با تحول جدي مواجه نخواهند شد.


 چالش بانك مركزي براي اجراي برنامه تك نرخي

معاون ارزي بانك مركزي با بيان اينكه برنامه يكسان‌سازي نرخ ارز در حال تهيه است، درخصوص راه‌اندازي بورس ارز گفت: بانك مركزي تنها با راه‌اندازي بازار مشتقات ارزي موافقت كرده است. غلامعلي كامياب در جمع خبرنگاران با بيان اينكه بانك مركزي در حال تهيه برنامه يكسان‌سازي نرخ ارز است، درخصوص نرخ مورد نظر بانك مركزي براي ارز تك نرخي، اظهارداشت: فعلا نمي‌توانم در اين مورد

پاسخ دهم. وي در پاسخ به اين سوال كه آيا بانك‌هاي خارجي درخواستي براي همكاري با نظام بانكي ايران در پساتحريم داشته‌اند، گفت: تعداد درخواست‌هاي همكاري بسيار زياد است. وي ادامه داد: اين درخواست‌ها از سوي بانك‌هاي بزرگ كشورهاي اروپايي و تعدادي نيز از سوي كشورهاي آسيايي بوده است؛ البته برخي از اين تقاضاها نيز براي ايجاد شعبه در كشور بوده است. معاون ارزي بانك مركزي گفت: افتتاح حساب، ايجاد روابط كارگزاري، انجام عمليات بانكي، گشايش اعتبار اسنادي، ضمانتنامه، حواله و غيره هم در دستور كار است، اما در نهايت با ايجاد روابط كارگزاري، همه اين مراحل و پرداخت‌ها امكان پذير مي‌شود.


راه‌اندازي بازار مشتقات ارزي

وي در پاسخ به پرسشي درباره راه‌اندازي بورس ارز و اينكه مسوولان بورس اعلام كرده‌اند در صورت تك نرخي نشدن ارز، باز اين بورس راه‌اندازي مي‌شود، تصريح كرد: بانك مركزي تنها با راه‌اندازي بازار محصولات مشتقات ارزي موافقت كرده است.

كامياب افزود: اطلاعي درباره زمان راه‌اندازي اين بورس ندارم زيرا سازمان بورس بايد آن را راه‌اندازي و آماده كند اما بانك مركزي برنامه آن را آماده كرده است. معاون ارزي بانك مركزي در مورد پيمان‌هاي پولي دوجانبه با كشورهايي همچون روسيه، تركيه و عراق نيز گفت: اين پيمان‌هاي پولي دوجانبه را همچنان ادامه مي‌دهيم.


 عملياتي شدن پيمان پولي ايران و روسيه

وي در پاسخ به اين پرسش كه «شنيده شده در سفر اخير پوتين به تهران، مسائل و مشكلاتي درباره پيمان‌هاي پولي مطرح شده است» افزود: ايران و روسيه قراردادي را در اين زمينه منعقد كرده‌اند و موضوع نهايي شده است؛ به زودي اين برنامه عملياتي مي‌شود و هيچ مشكلي وجود ندارد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سعید: 1394/9/2523:25:22،
276
117
دور بعد من یکی که به روحانی رای نمیدم شمارو نمیدونم
Rabolf: 1394/9/2523:33:42،
96
203
سعید شما احیاناً فامیلیت جلیلی نیست ؟
D:
محمدرضا: 1394/9/2523:35:20،
88
184
دلواپس برو بیرون!!!!!!!!
ممد: 1394/9/2523:47:00،
80
45
من تا حالا یکبار هم رای ندادم ولی سری بعدی میرم به هر کسی بشه رای میدم جز روحانی. خسته شدم از گرونی هر روزه با شیب ملایم ! سالی سه بار داره همه چیز رو گرون می کنه.
سهراب: 1394/9/2523:50:56،
125
32
دوست عزیز شما به هر کسی رای بدی همینه. در حال حاضر اگه احمدی نژاد بود وضع همین بود، اگه جلیلی بود همین بود روحانی که هست هم وضع همینه.
شما چه انتظاری از یک اقتصاد فاسد دولتی داری؟
خانه اقتصاد ایران از پایبست ویران است. هیچ کس هم نمیتونه با این شرایط کاری از پیش ببره، مگه اینکه سیاست های اقتصادی فوق العاده کلان مثل تجارت آزاد و سرمایه گذاری در صنایع غیر نفتی و... روی کار بیاد.
متاسفانه ما فقط میتونیم بزنیم توی سر و کله همدیگه، اصول گرا فقط میتونه به اصلاح طلب گیر بده و اصلاح طلب هم به اصول گرا.
خدایی این وضع مملکت داریه که حالا شما اومدی ازش انتقاد هم میکنی؟
فکر کردی روحانی بره و اصلا اوباما(ناجی اقتصاد غرب) بیاد چیکار میکنه؟ باور کنید وضع همینه که هست مگه اینکه خانه خراب اقتصاد رو با خاک یکسان کنیم و یک کاخ زیبا به جاش بسازیم. همون کاری که چین و کره و ترکیه و برزیل و... کردن.
پاسخ: 1394/9/2600:10:33،
82
19
ميخواي به كي راي بدي . خدا شكر همه جورشونو امتحان كرديم.
-: 1394/9/2600:39:07،
84
27
به اونی رای بده که دلار رو 800 تومن تحویل گرفت و 3600 تومن تحویل داد!
ناصر: 1394/9/2601:12:37،
27
60
منم طرفدار جلیلی ام.یکی بیاد که بنگ بنگ داشته باشیم و هیجانی باشه.با سوسول بازی نه اقتصاد درست میشه نه سیاست و تبعات این عقب نشینی رو درایندهنه چندان دور در فروپاشی اقتصاد و ورشکستگی ایران و مشکلات دیگر خواهند دید.اگه مشکل شما پایین اومدن دلار بود مطمین باشین همین امسال 4تومنم رد میکنه.اگه مشکل فقط اینکه رییس جمهور امریکا بگه ایران اله شد بله شد اون مسیله دیگست.
داریوش: 1394/9/2601:21:51،
58
16
اقتصاد ایران دچار بحرانه بیمار سرطانی با قرص سرماخوردگی درست بشو نیس
باید ساختاری و ریشه ای با مساله برخورد کرد که این کارو هیچ دولتی چه روحانی چه هر کس دیگه ای نمیتونه اصولا دولت نمیتونه قدرتشو نداره حالا تو دل ببند به اینکه چهار سال دیگه یکی دیگه بیاد شاید درس شد
ا
علی: 1394/9/2601:22:38،
55
23
اقای روحانی با حمایت اصلاخ طلبان رای اورد ولی بعد انتخاب شدن اصلاح طلبان را در ناباوری کنار گذاشت و اکثر پستها را به اصولگریان و اقتصاد رو به تیم شکست خورده اقتصادی دوران سازندگی داد مثل نیلی نوبخت طیب نیا سیف و نعمت زاده و سیاستهای همان دوران را ادامه می دهند مثل افزایش قیمت ارز و درامد از گرانی دلار....همین چند وقت پیش نیلی مشاور اقتصادی اقای روحانی گفته بودند باز هم باید دلار گران شود ! اقای روحانی کو وعده بازگشت ارزش ریال بعد توافق ؟؟؟ شما به هیچ یک از قولهای خود عمل نکرده اید و توافق کردید که خود سود ببرید نه مردم...تنها چیزی که به سود مردم از کاهش قیمت دلار است تا قدرت خرید بالا رود و قیمتها کاهش یابد دلیل اصلی رکود هم همین سیاست گرانی دلار ودکاهش ارزش پول کشور است دیگر مردم به شما رای نخواهند داد.....
عدالت: 1394/9/2601:28:57،
42
17
افزایش قیمت دلار ادامه سیاست مقاومتی توسط دولت است....
اسفندیار: 1394/9/2601:55:43،
40
29
در ضم رد خور نداره دلار بعد عید4000 تومن هس
مهندس: 1394/9/2602:08:30،
33
19
کلا هر اتفاقی هرجای دنیا بیوفته رو دلار ما تاثیر میزاره همشم به خاطر دلال بازی هستش هفته قبل دولت آذربایجان بود فکر کنم که به خاطر نوسان بالای ارز و دلال بازی درب تمام صرافی هارو پلمپ کرد و گفت هرکس ارز میخواد بیاد از بانک بگیره.شاید این تنها راه حل باشه برا اینکه اقصاد جون بگیره والا با این نوسانات کسی جرات سرمایه گذاری نداره!!!متاسفانه دولت آقای روحانی چیزی جز بی تدبیری و ناامیدی به بار نیاورده مطمئن باشید بعد از انتخابات یارانه هم تمومه;-)
آلبالو: 1394/9/2607:00:55،
33
20
این یعنی امید به بهبود اقتصادی یعنی کشک و در به همان پاشنه اقتصاد رانتی و واردات بنجل از چین توسط افراد خاص می چرخد.
اکبر: 1394/9/2610:50:24،
26
26
هم وطن نگذارید ازنارضایتی مردم ازوضع موجود گروهی که خودمسبب همه این بدبختیها بوده بهره برداری به نفع خودش بکنه وقندتودلشان اب بشه که مردم باردیگه گولشان بخورند. دوستان درسته که دولت نتوانسته به وعده ها درست عمل کند اما همان موقع هم تمام کارشناسهای سیاسی واقتصادی میدونستند که عمق فاجعه انقدرزیاد است که حداکثر کاری که شاید میشد کرد جلوگیری ازسقوط به دره است نه رونق دادن وتوی ان فاجعه نمره دولت درسته20نیست اما نمره مردودی هم نداره نمونه اینکه ازوقتی امده دیگه خودرو وملک واهن وسیمان و...گران نشده بلکه ارزان هم شده وفکر کنید اگر بنابود مثل دولت گذشته گران بشه کجا میرسید برای نمونه خونه 16میلیونی سال83 سال93 قیمت شد250م وخودرو6میلیون 21میلیون درکل کار ازریشه خراب است اما این دربرابر ان یکی قبوله
محمود: 1394/9/2618:01:45،
20
23
علی آقا انتظار داشتی وزیر اصلاح طلب بتونه از این مجلس رای بگیره؟
مرور انتخاب وزیر علوم رو بهت توصیه می کنم.
پیمان : 1394/9/2600:24:21،
42
25
در زمانی که باتوجه به قیمت بالای نفت بایستی بالاترین رشد اقتصادی رو تجربه میکردیم کشور مسیر پسرفت طی کرد.
حالا دوستان با این قیمت نفت انتظار پیشرفت هم داریم...!!؟؟
mehdi: 1394/9/2600:50:20،
58
12
تحریم میشیم همه چیز گران میشود توافق می کنند همه چیز گران میشود نفت میشه بشکه 140 دلار همه چیز گران میشود دوباره نفت میشه بشکه 30 دلار بازم همه چیز گران میشود ای درود بر شما مدیران لایق و کارامد از دوران سازندگی و قبل اون گرفته تا الان که اینقدر مردمتون دوست دارید (اگه حرف دلم بگم که ایران جیب هم حذفش میکنه ) و از ان بیشتر درود به مردم همیشه در صحنه
محمد: 1394/9/2600:50:34،
46
26
منم بهش رای نمیدم
قبلیا که هیچ چیزی نبودن و شعار بودن و تو خالی و تازه این یکی بدتره
چیزی که من اصلا رنگ و بویی ازش تو این دولت نمیبینم راستگوییه

دولت راستگویان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سجاد: 1394/9/2601:20:36،
53
21
تا دیروز که می گفتن به خاطر افزایش تقاضا توی اربعین، ارز گرون شده..امروز می گن به خاطر سال جدید میلادیه..فردا هم یه بهانه ی دیگه میارن
شما دروغگوها لایق تاسف هم نیستید!
بهرام: 1394/9/2601:22:50،
41
28
این بهمونه ها و دور باطل و نخ نما واسه افزایش همیشگی و بدون بازگشت نرخ دلار به این بهانه ها همیشه ادامه داره!!
- عید نوروز و افزایش تقاضای دلار واسه سفر
- سفر حج و افزایش تقاضای دلار واسه سفر
- سفر اربعین و افزایش تقاضای دلار واسه سفر
- کریسمس و افزایش تقاضای دلار واسه سفر
- مناسبت های متفرقه و افزایش تقاضای دلار واسه نیاز
...
حالا دلایل کاهش قیمت نفت و کاهش درآمد دولت و رکود و عدم تحقق درآمد ها و ... هم که بماند.
شیب بسیار ملایم و مطبوع افزایش قیمت ها هم که به جای خود
معنی تدبیر و امید و کلید رو هم فهمیدیم!
انشااله شاهد اولین دولت چهار ساله خواهیم بود.
آقای روحانی واقعا گل کاشتی!!
مهدی: 1394/9/2601:29:20،
23
21


یحتمل به خاطر بالارفتن نرخ بهره توسط فدرال رزرو در آمریکاست که موجب تقویت دلار شده
بچه زرنگ: 1394/9/2601:31:14،
26
21
اين چه مسخره بازي ديگه . كم كم بايد خودمون دست به كار بشيم و درب صرافيها رو تخته كنيم از اين دولت كه بخاري بلند نميشه اَه اَه اَه
نقی: 1394/9/2622:52:21،
15
14
بزرگترین صرافی همون بانک مرکزیه! فکر کردی یک صرافی فکسنی جلوی بانک مرکزی عددیه؟!!
بازیچه: 1394/9/2602:47:19،
34
13
عجب دلارهای هوشمندی هستند همه رو سر کار میگذارند ، ما فکر میکردیم بانک مرکزی همه چیز رو
کنترل میکنه!
یاهو: 1394/9/2608:05:52،
31
29
قیمت نفت روزبروز کاهش می یابد وبدیهی است که پول ملی
کشوری هایی که تنها منبع درآمد ارزیشان نفت است
بی ارزش می شود !ولی بعضی از سر هیجان زدگی و بدون
داشتن اندک سواد اقتصادی انتظار دارند قیمت ارز ثابت بماند
که چیزی جز خیالات کودکانه نیست!
Amir: 1394/9/2612:06:32،
24
16
خوب بعداز کریسمس عید است پس تقاضا میره بالا بعد عید تعطیلات تابستان است پس بازم میره بالا بعداز تابستان باز مراسم ها است پس بازم میره بالا پس دلخوش ارزونی نباشید چون این گربه ادامه داره این اقتصاد خیلی وقته مرده چون مار اقتصادی سواد میخاد که ندارند سلام. بچاپ
ایرانی: 1394/9/2619:32:01،
20
21
وقتی صنعت تولید تقویت نشه - وقتی همه چیز دولتیه و راه برای شرکت های خصوصی هموار نیست - وقتی کارهای بزرگ دست آدم های کوچک و کارهای کوچک دست آدم های بزرگ باشه چه انتظاری میشه داشت !

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار