کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ایران پنجمین کشور دارای جاذبه های گردشگری

کدخبر:۱۷۹۳۶سه شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۳:۲۱۱۸۶۴ بازدید

با اجرای برنامه‌های رشد، توسعه و آبادانی جزایر ایرانی در خلیج فارس ، خواب راحت و خوش از چشمان رقبای گردشگری و تجارت در منطقه به‌ویژه در ...

با اجرای برنامه‌های رشد، توسعه و آبادانی جزایر ایرانی در خلیج فارس ، خواب راحت و خوش از چشمان رقبای گردشگری و تجارت در منطقه به‌ویژه در کشورهای حوزه خلیج‌فارس گرفته‌ شده است. با اجرایی شدن برنامه‌های توسعه و آبادانی جزایر ایرانی در خلیج‌فارس در راستای گردشگری، تجارت و تولید صادرات محصولات داخلی اعم از صنایع نفت و گاز، انواع کالاهای پزشکی، لوازم بهداشتی در دو دهه گذشته تا به امروز، خواب راحت و خوش را از چشمان رقبای گردشگری و تجارت ما در منطقه به‌ویژه در کشورهای حوزه خلیج‌فارس گرفته‌ است.

مطالعه توسعه و آبادانی جزایر کیش، هندورابی در طرح جامع سال‌هاست که به پایان رسیده و امروز نه‌تنها این جزایر می‌توانند خود را در جذب سرمایه‌گذاران و گردشگران داخلی و خارجی مطرح کنند بلکه جزایر دیگر نیز می‌توانند باهمت مسئولان استانی اهداف مهم دولت را با انجام مراحل پایانی زیرساخت‌ها در جزایر بکر ایرانی محقق کنند.

بی‌تردید رشد و توسعه جزایر و بنادر کشورمان، عزم ملی و همت والای دولت‌مردان را در تمامی عرصه‌های سازندگی می‌طلبد. سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۸۰ یکی از دغدغه‌های دولت و مجلس توسعه و آبادانی جزایر ایرانی در خلیج‌فارس بود و بر همین اساس سه منطقه آزاد کیش، چابهار و قشم به‌عنوان مناطق آزاد کشور در مجلس شورای اسلامی و دولت وقت به تصویب رسید اما روند کاروان پیشرفت، سازندگی و توسعه در این جزایر حرکتی لاک‌پشتی به خود گرفت و در پی آن عقب‌ماندگی از رقبای اماراتی را همراه باذوق‌زدگی آن‌ها در پی داشت.

اگرچه نگاه معنادار و مثبت روسای جمهور در دولت‌های پنجم تا هشتم به جزایری که به‌عنوان منطقه آزاد به‌ دوراز قیدوبندهای سرزمین اصلی و قوانین دست‌وپا گیر به‌سوی نخستین تجارت آزاد و مهم‌تر از آن صنعت گردشگری بود، امافقدان یک استراتژی مشخص و پایدار در راستای توسعه تجارت و گردشگری باعث شد که تغییر مدیریت‌های زودهنگام مدام صورت بگیرد تا این مناطق از اهداف اصلی فاصله بگیرند و روند توسعه آن‌ها نیز با یکسری سلیقه‌های شخصی بعضی از مسئولان با کندی و حتی رکود اقتصادی دست‌وپنجه نرم کند.

آسیب‌های خواسته و ناخواسته درروند توسعه مناطق آزاد کشور

مجید رضا حریری نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در گفتگو با خبرنگار مهر به یک دهه قبل تا به امروز در ارتباط با عملکرد مناطق آزاد کشورمان اشاره کرد و می‌گوید: طی ۱۰ سال گذشته تا به امروز آسیب‌هایی در مناطق آزاد ایران به وجود آمد و بیشترین ضربه را به روند روبه رشد حرکتی در این مناطق وارد کرده است. در کشور ابتدا دست به تأسیس مناطق آزاد می‌زنیم و بعدازآن به تأمین هزینه‌ها و زیرساخت‌های آن فکر می‌کنیم، بر همین اساس دولت نیز مجبور می‌شود واردات کالا و انجام پروژه‌های ساختمانی را در دستور کار قرار بدهد تا هزینه‌های آن تأمین شود.

حریری شفافیت و ثبات قوانین را در مناطق آزاد اولویت جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی دانست و اظهار داشت: سرمایه‌گذاران واقعی در جهان به کشور و یا به منطقه‌ای برای سرمایه‌گذاری می‌روند که اولا بسترهای مناسب و زیرساخت‌های اولیه شکل‌گرفته باشد و دیگر اینکه شفافیت و ثبات قوانین در آن به‌وضوح مشاهده شود. این دو بستر هنوز در مناطق آزاد کشور با مشکلاتی مواجه است. اما دولت با ارائه تضمین‌های بلندمدت می‌تواند امنیت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را تأمین کند.


سلایق شخصی غیرمسئولانه در مناطق آزاد سرمایه‌گذاران را فراری می‌دهد

اردشیر کمالوند فعال اقتصادی درباره عملکرد مسئولان جدید در دولت یازدهم گفت: مسئولان جدید در ۳۰  ماه گذشته همواره سعی دارند بر روند توسعه و آبادانی به دو بخش تجارت و گردشگری جزیره کیش و هندورابی سروسامانی بدهند و اوضاع را بهبود ببخشند اما همواره با چالش‌های متعددی روبرو هستند که این علاوه بر ضربه زدن به توسعه و آبادانی این جزایر، جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را نیز برای ورود به مناطق آزاد سخت و دشوار می‌کند و حتی منجر به فرار سرمایه‌گذار می‌شود.

کمالوند با انتقاد از بعضی مسئولان ناآشنا در حوزه مناطق آزاد افزود: باکمال تأسف، بعضی افراد غیرمسئولانه و از روی سلیقه شخصی و امتیازگیری در کیش و هندورابی برای خود و بستگان همراه با بهانه‌های غیر کارشناسی و خصومت‌آمیز چوب لای چرخ توسعه و آبادانی این دو جزیره زیبا می‌گذارند که با هیچ اصول منطقی سازگار نیست. این کارها به جز ذوق‌زدگی رقبای ما در تجارت و گردشگری در منطقه خلیج‌فارس منافعی ندارد چراکه دوران بی‌قانونی به پایان رسیده است.

این فعال اقتصادی تصریح کرد: برای توسعه و آبادانی جزایر ایرانی به‌ویژه کیش، هندورابی، قشم ،هرمز و....... خرد جمعی لازم است و باید برای شکوفایی و جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی همه دست‌اندرکاران و مسئولان در شورای عالی مناطق آزاد باید با جدیت جلوی اعمال سلیقه‌های شخصی  که باعث توقف، کندی توسعه و آبادانی این جزایر می‌شوند را بگیرند.


درباره جزیره کیش تبلیغات مناسب و درستی انجام‌نشده است

حجت‌الاسلام حسن علی دادی نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه جزیره کیش در ارتباط با منطقه آزاد کیش به نکاتی ارزشمند اشاره کرد و گفت: من معتقدم اظهارنظرها درباره عملکرد دولت‌ها و افرادی که مسئولیتی بر عهده‌دارند باید منصفانه باشد و در بخش‌هایی مانند بخش‌های اجرایی نمی‌توان انتظار داشت که تمام عملکردها در سطح بسیار قابل قبولی باشد و این امکان وجود دارد در بعضی از بخش‌ها نیز ضعف‌هایی وجود داشته باشد.

دکتر علی دادی مدرس دانشگاه و امام‌جمعه کیش افزود: ما پس از انقلاب نتوانستیم درباره کیش تبلیغات مناسب و درستی انجام بدهیم واقعیت این است که در این منطقه نگاه و رویکرد گردشگری است اما اگر بخواهیم صنعت گردشگری در جزیره کیش رونق داشته باشد به‌طور یقین این مستلزم زیرساخت‌های متعدد گردشگری است که این جزیره بدان نیاز دارد و بطور طبیعی رشد و توسعه روزافزون ورود مسافران و گردشگران داخلی و خارجی را نیز به دنبال خواهد داشت.


غفلت از ظرفیت‌های منحصربه‌فرد و جذاب مناطق آزاد

عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های منحصربه‌فرد و جذاب مناطق آزاد کشورمان بیان کرد: ایران اسلامی با داشتن تاریخ غنی فرهنگی اسلامی و ویژگی‌های طبیعی آب‌وهوایی کم‌نظیر می‌تواند جایگاه  ویژه خود را در بین قطب‌های توریستی جهان بازیابد اما  در سال‌های گذشته به دلایل مختلف آز آن غفلت شده است به‌طوری‌که در این زمینه خیلی از کشورها گوی سبقت را از ایران ربودند.

عزیزی با اشاره به اینکه در سال‌های متمادی و هم اکنون ایرانیان به‌تنهایی موجب رونق و حتی آبادکننده صنعت گردشگری بسیاری از کشورهای منطقه شده‌اند افزود: در این سال‌ها توجه به گردشگری اگرچه شعار و هدف مسئولان و دستگاه متولی بوده است اما تا به امروز دستاوردهای به‌دست‌آمده در این رابطه بسیار ناچیز و محدود نشان داده شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: ایران باید در پایان سال ۱۴۰۴ سالیانه پذیرای ۲۰ میلیون گردشگر خارجی باشد و این هدف تنها با توجه به ظرفیت‌های موجود در مناطق آزاد کشور مانند کیش، قشم، چاه‌بهار، هندورابی، هرمز...... تحقق‌پذیر است و ما باید به این واقعیت  توجه کنیم که مناطق آزاد به‌خوبی می‌توانند به شرایط نابرابر رقابت و تضعیف موقعیت نسبی ایران در صنعت گردشگری پایان بدهند.


مناطق آزاد در ایران محلی برای جذب سرمایه است

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در سفر به جزیره کیش تصمیمات دولت را برای بازگشت مناطق آزاد به جایگاه واقعی‌شان در تولید و صادرات کالا تشریح کرد و اظهار داشت: رفع محدودیت‌ها در روابط بانکی و بین‌المللی در دوران بسا تحریم بهبود وضعیت کار در کشورهای خارجی و سرمایه‌گذاران این کشورها رقم خواهد خورد.

وی تصریح کرد: هدف از ایجاد مناطق آزاد در جهان جذب سرمایه‌ها و فناوری‌های پیشرفته خارجی برای تولید محصول و سپس صادرات این کالاهای تولیدی است که  درگذشته برای مناطق آزاد در کشورمان اتفاق افتاده است. ولی در این راستا و معافیت‌ها و اولویت‌بندی‌ها  بیشتر برای تسهیل واردات کالاهای خارجی به کشور تبدیل‌شده بود درصورتی‌که تسهیلات موجود در مناطق آزاد می‌بایست نقطه ورود سرمایه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی باشن

طیب نیا افزود: جزیره کیش امکانات و ظرفیت‌های قابل قبولی دارد که به‌خوبی می‌تواند با مراکز گردشگری در منطقه رقابت کند و مانع سفر گردشگران ایرانی به خارج از کشور شود.گردشگران داخلی که در جست‌وجوی مناطقی با آب‌وهوای گرمسیری هستند می‌توانند از این شرایط آب‌وهوایی در جزیره زیبای کیش استفاده کنند و از طرفی در جذب گردشگران خارجی نیز به پشتوانه این امکانات و شرایط اقلیمی جزیره کیش می‌تواند موفق عمل کند.


رونق جذب سرمایه‌گذاری خارجی در جزیره کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران زیادی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های جزیره کیش را رصد می‌کنند گفت: با مناسب شدن فضای تجاری کشور با کشورهای مختلف جهان پس از مذاکرات و حضور هیئت‌های تجاری، ما به رونق سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد کیش امیدوار هستیم.

دکتر علی‌اصغر مونسان با اشاره به اینکه در زمینه توسعه زیرساخت‌ها، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، صادرات و واردات، تجهیز ناوگان هوایی، توسعه بندرگاه، همچنین زیرساخت‌های ارتباطی و درآمدهای پایدار و فروش زمین،  چالش‌های زیادی داشتیم اظهار کرد: مأموریت‌های اصلی منطقه آزاد کیش گردشگری و تجارت است و در کنار آن جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های وظایف سازمان منطقه آزاد کیش است.

وی افزود: تا قبل از جمع‌بندی مذاکرات فضای سنگینی بر کشور حاکم بود و ما تنها یک پروژه سرمایه‌گذاری خارجی داشتیم و مسیرهای انتقال پول و ارز مسدود شده بود، بیمه‌های بین‌المللی وجود نداشت و همچنین فضای تبلیغاتی مناسبی برای کشور در آن‌طرف مرزها در سال‌های گذشته ایجاد نشده بود و این کار و امور توسعه را سخت می‌کرد.

رئیس هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ما و تمامی نیروهای متخصص در کیش به دنبال سرعت بخشیدن به انجام اهداف مهم برنامه‌ریزی‌شده هستیم، که با انجام زیرساخت‌های کیش اهدافمان را دنبال می‌کنیم.

دکتر مونسان در ادامه اظهار کرد: امروز منطقه آزاد کیش به دلیل وجود مزیت‌های مناسب مانند معافیت‌های گمرکی بسیار پایین، بروکراسی در سطح پایین اداری در کیش و منطقه که گزینه‌ای مناسب برای شرکت‌های خارجی است و این منطقه را به‌عنوان پایگاه سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند و باوجود فضای راحت و آسان در جهت فعالیت‌های گردشگری، تجارت و سرمایه‌گذاری طبعاً بهبود فضای کسب‌وکار نیز فراهم می‌شود.


روابط جمهوری اسلامی با دیگر کشورهای جهان احیا می‌شود

دکتر محسن مهر علیزاده عضو هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد کیش به نکات مهمی در ارتباط با رویکرد جدید کیش اشاره کرد و گفت: بهترین زمان با شرایط مطلوب فرا رسیده است که ما برای ورود گردشگران خارجی از سراسر جهان آمادگی داریم و استقبال خواهیم کرد تا از این راه فرهنگ والای ایران را به جهانیان بشناسانیم و از درآمدهای صنعت گردشگری همچنین فرصت‌های اشتغال‌زایی برای جای‌جای کشور به‌ویژه مناطق آزاد استفاده کنیم.

این مدیرعامل سال‌های ۱۳۷۰ لغایت ۱۳۷۲ در سازمان منطقه آزاد کیش افزود: خسارت‌هایی درگذشته به علل مختلف بی‌اعتمادی جهان نسبت به ایران بود که خوشبختانه بعد از توافق هسته‌ای این بی‌اعتمادی برطرف شده است و امروز رفت‌وآمدها به کشورمان افزایش پیداکرده است وطبعا باعث می‌شود روابط ایران با دیگر کشورهای جهان احیا شود.

دکتر مهر علیزاده تصریح کرد: در احکامی که تحت سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور توسط مقام معظم رهبری ابلاغ‌شده است در انتهای برنامه ششم عنوان شد که باید حجم مسافران و گردشگران به کشور پنج برابر افزایش یابد که با توجه به ظرفیت‌های بالا و پتانسیل‌های موجود در این زمینه باید در کوتاه‌مدت با برنامه‌ریزی‌های دقیق و اصولی به این سمت حرکت کنیم.


ایران دارای جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعت بکراست

محمد انصاری از کارشناسان گردشگری کشورمان در ارتباط با جذب گردشگران خارجی به کشور اظهار داشت: ایران با دارا بودن جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی‌، طبیعت بی‌شمار و یکر و منحصربه‌فرد در دریا و خشکی  دارای مقاصد متعدد گردشگری است تا آنجائی که ازلحاظ جاذبه‌های طبیعی جزو پنج کشور ثروتمند جهان مطرح‌شده است.

وی افزود: مناطقی مانند جزیره زیبای کیش با سواحل کم‌نظیرش و جزیره هندورابی با طبیعت و سواحل خیره‌کننده‌اش می‌توان این مناطق را به سطح انتخاب اول گردشگران داخلی و خارجی برای سفرشان مطرح کرد و این کار سختی نیست، باید بپذیریم گردشگری یک صنعت درآمدزا و قابل رقابت در جهت کسب سهم بیشتری از گردشگران کشورهای مختلف جهان است وطبعا شهرها و مناطق نیز بیشترین بهره را از این بازار بزرگ می‌برند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

فرهاد: 1394/9/2408:57:56،
87
15
بيشتر از آبادي ، آزادي براي توريست مهمتر است چون جهان از نظر آبادي به مرحله اي رسيده كه اگر آنها توقف كنند و ما با ماكسيمم سرعت تلاش كنيم تا صد سال ديگه هم به اونا نميرسيم .
با توريست نميشه مثل ملت خود برخورد كرد ...
اکبر: 1394/9/2410:16:20،
38
15
من ایرانی کشورهایی چون کره شمالی،عربستان وسوریه و...راهرچند زیبا باشند برای مسافرت وگردشگری انتخاب نمیکنم چون کشورهایی هستند که به همه چیزت کار دارند وراخت نیستم پس به همین علت دیگران هم همین برداشت را ازمسافرت به ایران دارند.
ارش: 1394/9/2410:18:30،
31
11
برخی مدیران دوست ندارند ارتباطها برقرار باشه .
بدبختی های ما که دیدن نداره حداقل بذارید بدانیم در دنیا چقدر خوشبختی هست که ما به لطف بزرگان محرومیم .
فرد: 1394/9/2408:58:33،
53
10
به خدادروغه.فقط واسه ماایرونیهای از دنیا بی خبر بزرگه.برو دنیا رو ببین بعد شرمنده شو.هند و چین و ترکیه از ما بیشتر.یونان و ایتالیا و سپانیا تو اروپا.مصر و سوریه و اردن...مکزیک و پرو....تازه اینا آزادی هم دارند.
علي: 1394/9/2409:00:28،
36
9
اين مديران دوست ندارن كسي بيات ايران , مي خوان ايران به هر طريقي منزوي كنن
ارش: 1394/9/2409:06:45،
44
11
با اجرای برنامه‌های رشد، توسعه و آبادانی جزایر ایرانی در خلیج فارس ، خواب راحت و خوش از چشمان رقبای گردشگری و تجارت در منطقه به‌ویژه در کشورهای حوزه خلیج‌فارس گرفته‌ شده است.

فقط در جواب. خخخخخخخ. عجب جوکی. مردم از خنده . از قدیم گفتن تا گوساله گاو شود دل صاحبش آب شود تا ما بجنبیم 300 سال دیگه طول میکشه اگه بزارن . کدوم هتل کدوم امکانات به کیش مینازید چی داره هیچی در برابر دبی یه کشور عربی زیر صفره . برم کیش که گشت ارشاد گیر بده مگه خرم . 500 دیگه میزارم میرم دبی . الان هم ترکیه نیم بها شده
نادان: 1394/9/2409:07:28،
35
11
جمع کن بابا خود ایرانی جماعت هم از رو ناچاری میره این مناطق رقابت با حوزه خلیج فارس پیشکشش
ساعد: 1394/9/2409:38:50،
39
12
پاراگراف اول خيلي زيبا هست . نويسنده عزيز تين مقاله ظاهرا تاكنون به دبي تشريف نيرده اند كه ميگويند ايران خواب را از چشمان همسايگان گرفته واقعا براي اين مردم با اين مسئولين متاسفم
طلا : 1394/9/2409:57:27،
22
11
هرجا گردشگر خارجی دیدید اسفند دود کنید کدام گرپشگر خودتون گرفتید
سعید: 1394/9/2409:59:39،
24
14
به نفع آقایون نیست که کسی بیاد و بره چرا که از تعامل مردم با خارجیها کاملا ترس و دلهره دارن و بهونه حجاب و چیزای دیگه راه رو کاملا بستن.ولی با وجود شبکه های مجازی و افزایش ارتباطات و در نتیجه افزایش اطلاعات عمومی مردم،حالا مردم از حق و حقوق خود کاملا آشنا هستن و دیگه سانسور و انزوا هیچ جایی نداره.
رهرو: 1394/9/2411:02:19،
8
11
متاسفانه هر مسئولی یه شعار میده وتمام.الان من همان مناطق هستم تواین سرمای پاییزی تو کشور ما همین جمعه رفیم شنا وقعا خداوند نعمت داده ولی کو مسئولین دلسوز که از این مناطق پول پارو کنند تا افکار دگم وانحطاطی داریم همینه باید دید را تغییر داد او دوستمون هم اشاره کرده باید آزادی بدیم به توریست راحت باشه والا عمرا مابتونیم حالا به زیر ساخت کشور های دارای گردشگری برسیم
تورک: 1394/9/2412:22:10،
17
12
تحریمی که آمریکا برای توریسم ایران تصویب کرد که هرکس به ایران برود به آمریکا نمی تواند برود، کلا 2-3 تا توریستی که می اومدن و من خودم هم دیدم و صحبت کردم آنها هم نمی آیند و من هم اثری از آنها در شهر مان هم نمی بینم چون من کارم در بازار تبریزه.
معتقد: 1394/9/2413:16:23،
12
11
همه اش لاف و گزاف بیش نیست. توریست هایی که میرن به ساحل اغلب افرادی هستند که برای استراحت، افتاب گرفتن و تفریح میرن. تصور کن توریستی که بخواد بیاد تو جزایر جنوب کشور با مانتو و روسری تو گرما، خانواده از هم جدا، گیر های عجیب و غریب و خیلی چیزای دیگه و بدون هیچ امکانات مناسب. بقول نقی مگه داریم مگه میشه.
بابک: 1394/9/2414:42:11،
8
10
پیش از انقلاب درآمد ایران از گردشگری از درآمد نفت بیشتر بود ، امسال نشنال جئوگرافیک اولین پیشنهاد گردشگری برای سال 2016 را ایران اعلام کرده ، می دونیم جاذبه های طبیعی و تاریخی و حتی مردمی ایران در دنیا کم نظیره اما اینها کافیست ؟ صد در صد خیر در کشور ما عده ای دوست ندارند مردم ایران با مردم دنیا ارتباط داشته باشند حالا چه از طریق اینترنت چه از طریق گردشگری و روز به روز می خوان مردم ایران رو محدودتر کنند با این افراد هیچوقت در هیچ زمینه ای پیشرفت نمی کنیم. اگر جزیره ی کیش یا قشم را جزیره ی آزاد بین المللی اعلام می کردن ترکیه و امارات تعطیل می شدن و ایران نیازی به صدور نفت هم نداشت اما قدرت رشوه خیلی قویه !!!!
Amir: 1394/9/2415:32:37،
6
12
باز یک مقاله سفارشی دیگر سردبیر جان محترم کدوم آبادانی و پیشرفت جزایر تو کیش را با دوبی مقایسه میکنی؟ تو ایران شما یک هتل پنچ ستاره تاپ نام ببر! ایران هیچ جذبه ی برای توریست ها نداره الی که بخاد تو قرن 21 بخاد بیاد عدم پیشرفت و مترقی و مدرنیسم را ببینه من نمیدونم چزا ایرانی جماعت فک میکنه بهتر از آنها وجود نداره و ایران بهشته! بابا بیدارشید همه دنیا تو اتوبان تجدد تخت گاز میرن جلو.بچاپ

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما