کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سقوط قیمت دلار قطعی است

کدخبر:۱۷۸۲۶سه شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۸:۴۵۱۲۷۰۱ بازدید

روند فعلی بازار ارز به گونه‌ای است که روزهای پرتلاطم سال 91– 90 را تداعی می‌کند، زمانی که ارز هر روز رکورد جدیدی را به نام خود ثبت می‌کرد و ...

روند فعلی بازار ارز به گونه‌ای است که روزهای پرتلاطم سال 91– 90 را تداعی می‌کند، زمانی که ارز هر روز رکورد جدیدی را به نام خود ثبت می‌کرد و قدرت پیش‌بینی را از فعالان اقتصادی گرفته بود.

به هر حال این روزها گویا با نزدیک شدن به زمان اجرایی شدن برجام، بازار ارز و دلالان این بازار زورهای آخر را به امید کسب سودهای مقطعی می‌زنند، چرا که خودشان هم بر این باورند با اجرای برجام احتمال اینکه این روزها به تاریخ بپیوندد، وجود دارد. در تازه‌ترین خبرها از نتایج برجام آنطور که معاون وزیر خارجه ایران گفته است، گزارش اخیر آژانس درباره برنامه گذشته هسته‌ای ایران بیشتر مثبت و سفید بوده است تا منفی و سیاه. به گفته عراقچی هرچند گزارش آژانس حاوی ضعف‌هایی است اما جمع‌بندی آن به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران منجر می‌شود. مدیرکل آژانس هسته‌ای هم تاکید کرده است که مسئولان آژانس درحال‌حاضر در مراحل نهایی تحلیل و بررسی اطلاعاتی که در اختیار دارند، هستند و تا 15 دسامبر امسال نتایج این بررسی‌ها برای تصمیم‌گیری‌های مقتضی در اختیار شورای حکام این آژانس قرار خواهد گرفت. به هر ترتیب، مقدمات اجرای برجام در شرایطی در حال فراهم شدن بوده و انتظارها در این رابطه در حال پایان یافتن است که کارشناسان و صاحبنظران این حوزه با وجود بالا بودن قیمت دلار تا سطح حدود ۳هزار و 700 تومان، معتقدند این نوسان‌ها در بازار ناپایدار است و به زودی شاهد افت شدید قیمت‌ها خواهیم بود. به گفته آنها دلالان با ایجاد یک نوع هیجان ساختاری در تلاشند تا بتوانند بازار ارز را ملتهب کنند که با اجرای برجام و اعمال سیاست‌های بانک مرکزی این شرایط کوتاه خواهد بود.


دست دلالان از بازار ارز کوتاه شود

آلبرت بغزیان یکی از کارشناسان اقتصادی در گفت‌وگو با صمت با تاکید بر این موضوع که افزایش تقاضا در بازار ارز عامل مهمی است که از سوی مسئولان اقتصادی درباره رشد قیمت‌ها در بازار ارز مطرح می‌شود، گفت: مسئولان اقتصادی معتقدند افزایش تقاضای ناشی از خرید ارز از سوی زائران کربلا در ایام اربعین باعث شده، در کنار سایر عوامل روانی، قیمت ارز در بازار بالا برود. وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد در این مدت به جز این عوامل که گفته می‌شود، دلالان و واسطه‌گران نقش اثرگذاری در رشد قیمت دلار در بازار داشته‌اند و باعث شده‌اند این بازارملتهب شود، افزود: به نظر بنده، افزایش نرخ ارز درحال‌حاضر برای اقتصاد بسیار مضر است و باعث تشدید رکود تورمی در کشور خواهد شد، از این‌رو اگر دولت و بانک مرکزی این اراده را داشته باشند که نرخ فعلی ارز برای اقتصاد مضر است به‌طور حتم با اعمال برخی سیاست‌ها می‌توان تا حد قابل‌توجهی قیمت‌ها را در این بازار کنترل کرد.

او با تاکید بر اینکه دولت و بانک مرکزی باید به صورت مدیریت‌شده تلاش کنند نرخ ارز را کاهش دهند، افزود: در چنین شرایطی به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به زمان برجام، درصورتی که بانک مرکزی اقدامات مناسب و عملیاتی در بازار ارز داشته باشد و به وضعیت سوداگری ارز سامانی بدهد، به طور حتم سقوط نرخ ارز دور از انتظار نخواهد بود. به گفته بغزیان، شرایطی که در زمان افزایش قیمت ارز وجود داشت در حال برداشته شدن است و با اجرای برجام می‌توان شاهد این بود که قیمت‌ها در بازار ارز کاهش یابد، ضمن اینکه در این بین باید دست واسطه‌گران و دلالان در این بازار کوتاه شود. عبدالرضا امیرتاش از دیگر کارشناسان اقتصادی نیز در گفت‌وگو با صمت با تاکید بر اینکه عوامل موثر بر رشد قیمت‌ها در هفته‌های اخیر باید ریشه‌یابی و برطرف شود، افزود: درحال‌حاضر شرایط اقتصادی کشور به‌دلیل توافق‌هایی که درباره مسئله هسته‌ای شده و انتظار برای اجرای برجام را امکانپذیر می‌کند، این پیش‌بینی را ایجاد کرده که قیمت‌ها کشش افزایش را در بازار ارز ندارند و به نظر می‌رسد قیمت‌ها کاهشی باشد.

وی با این پیش‌بینی که قیمت ارز به زودی کاهش خواهد یافت، اظهار کرد: به طورحتم در صورت اجرای برجام که زمانی به مشخص‌شدن آن نمانده است، قیمت ارز در بازار پایین خواهد آمد و این دور از انتظار نیست. به گفته او، با لغو تحریم‌ها ارز زیادی وارد کشور شده و مشکلات اقتصادی تا حدودی رفع خواهد شد و این امر می‌تواند زمینه‌ساز افت قیمت‌ها در بازارهای سرمایه‌ای همچون ارز باشد، ضمن اینکه شرایط واسطه‌گری و دلالی در بازار ارز هم از بین خواهد رفت. امیرتاش تصریح کرد: البته در این بین این نگرانی وجود دارد که شاید کاهش قیمت‌ها بعد از اجرای برجام تداوم نیابد و بازهم بازار دچار نوسان شود که به نظر بنده این امر بستگی به مدیریت دولت خواهد داشت و اینکه بانک مرکزی و دولت چه سیاستی را در این دوران اعمال کنند.


کاهش قیمت‌ها در پی تخلیه عوامل روانی از بازار

بیشتر فعالان بازار با نظر کارشناسان درباره اینکه عوامل روانی باعث نوسان‌های بازار ارز شده است موافق هستند. آنها معتقدند در این مدت افزایش تقاضا در بازار باعث رشد قیمت‌ها شده است و درصورتی که عرضه و تقاضا متعادل شود دور از انتظار نیست که با تخلیه عوامل روانی از بازار و اجرای برجام، دلار به زیر ۳ هزار تومان هم برسد. این موضوع از نگاه آنها باید مورد توجه مردم هم باشد و سعی کنند کمتر تحت‌تاثیر نوسان‌های تصنعی قرار بگیرند و برای سرمایه‌گذاری وارد این بازار شوند. صراف‌ها معتقدند نوسان‌های اخیر به گونه‌ای است که با یک مداخله کوچک از سوی بانک مرکزی در بازار و اخبار مربوط به برجام، قیمت‌ها به سرعت نزولی و به سمت ثبات حرکت خواهد کرد.

مصطفی خانزاده یکی از فعالان بازار ارز در گفت‌وگو با صمت با تاکید بر این موضوع که بالا بودن قیمت ارز با توجه به شرایط پیش روی اقتصاد که انتظار برای اجرای برجام وجود دارد، مقطعی خواهد بود، افزود: از آنجا که بعد از توافق‌ها انتظار کاهش قیمت ارز وجود داشت اما این امر محقق نشد از این‌رو، به دلیل جو روانی که حاکم شد، تقاضاها کم‌کم وارد بازار شد و در کنار افزایش خرید ارز زائران کربلا، همین امر منجر به افزایش نرخ ارز در بازار شد. وی با تاکید بر اینکه درحال‌حاضر به نظر می‌رسد دلیلی برای افزایش قیمت‌ها وجود نداشته باشد و از همین‌رو قیمت‌ها باید کاهش یابد، گفت: به‌طور حتم در صورتی که نتیجه برجام مشخص شود و اقتصاد از حالت انتظار خارج شود و از سوی دیگر باعث رونق اقتصاد و بهبود روابط بین‌المللی ما شود، به‌طور حتم بازار ارز به ثبات خواهد رسید و رسیدن نرخ ارز به ۳هزار تومان در میان‌مدت دور از انتظار نخواهد بود.

 امیر صادقی یکی دیگر از صرافان و فعالان بازار ارز نیز در همین رابطه در گفت‌وگو با "روزنامه صمت" با تاکید بر این موضوع که باتوجه به شرایط فعلی اقتصاد پیش‌بینی می‌شود افزایش قیمت در بازار ارز نداشته باشیم گفت: در هفته‌های اخیر اربعین و جو روانی که از بابت افزایش تقاضا ایجاد شد زمینه رشد قیمت‌ها را در این بازار فراهم کرد که به نظر می‌رسد با تخلیه این عوامل روانی، قیمت‌ها در بازار ارز کاهش یابد.  او به اظهارات اخیر رییس کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه قیمت ارز کاهش خواهد یافت و هر فردی برای سرمایه‌گذاری وارد این بازار شود درنهایت ضرر خواهد کرد، اشاره کرده و افزود: به نظر بنده هم بازار ارز، دیگر برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست و مردم نباید براساس تغییرات قیمتی که در ارزها ایجاد می‌شود، وارد این بازار می‌شوند. به طور حتم افرادی که وارد بازار ارز شوند در نهایت ضرر خواهند کرد چراکه بعد از اجرای برجام، کاهش قیمت‌ها حتمی خواهد بود. سیاست‌های بانک مرکزی هم در کنار برجام باعث می‌شود قیمت‌ها پایین آید که به این ترتیب زمانی که عرضه و تقاضا اگر متعادل شود به‌طور حتم شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.


ارز، دیگر مبنای سرمایه‌گذاری نیست

ولی‌الله سیف، رییس‌کل بانک مرکزی معتقد است: با سیاست‌هایی که این بانک دنبال می‌کند ارز دیگر مبنایی برای سرمایه‌گذاری نیست و اگر کسی بخواهد ارز بخرد تا در آینده گران شود به‌طور حتم ضرر خواهد کرد. به گفته او در گذشته نیز چندین بار این موضوع امتحان شد و این جمع‌بندی به عمل آمد. وی گفت: به‌طور مسلم قیمت ارز به حدی که اکنون در بازار است نخواهد بود و پایین خواهد آمد. وی با بیان اینکه قیمت ارز در روزهای گذشته به دلیل تقاضای مسافران اربعین و همچنین به دلیل تقاضای سفرهای آخر سال میلادی رو به افزایش گذاشت، افزود: در روزهای اخیر روند نزولی قیمت ارز شروع شده و به نظر می‌رسد این روند ادامه می‌یابد و به‌طور حتم به وضع تعادلی قبلی برمی‌گردد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بی خبر: 1394/9/1723:46:34،
177
34
یکی به من بگه قیمت دلار واقعا دست کیه ؟
علی: 1394/9/1800:20:11،
240
63
دست بانک مرکزی و شخص اقای سیف.... اقای روحانی مردم سه سال است بعد انتخاب شما از دلار گران را تحمل می کند و ان را با وجود توافق 3800 کرده اید همه قیمت ها چهار برابر شده یک یخچال دو میلیونی شده 7 میلیون و نیم ولی حقوق مردم 1 میلیون است نه دلار را ارزان می کنید بخاطر درامد نجومی خود از دلار گران نه حقوق و دستمزد را سه برابر می کنید واقعا گناه این مردم چیست که فقط گویا وطیفه دارند رای بدهند و بعد این شرایط باشد و عدم پایبندی به وعده ها قولها این است جواب اعتماد و امید مردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مردم دیگر فریب نمی خورد و دیگر به شما رای نخواهند داد.......
افشين: 1394/9/1800:27:09،
233
26
داداش جمشيد بسم الله
تقی: 1394/9/1800:29:37،
129
149
دلار بعد از 24 آذر 3050 تومان ا
علی: 1394/9/1800:49:52،
155
178
این دولت بدتر از 8 سال احمدی نژاد است...این از اقتصاد و افزایش دلار 3700 با وجوددتوافق و رفع تحریمها و حذف یارانه های مردم و کاهش سود بانکی و افزایش هر روز برق اب گاز مالیاتها بنزین تعرفه های درمانی و گمرکی و روز به روز فقیرکردن مردم و رکود در کشور و ببخشنامه نعمت زاده برای ممنوعت واردات کالاهای با کفیت امریکایی بجای جلوگیری از واردت کالاهای بی کفیت وپبنجول و الوده چینی و روسی...و وام خودرو و بی توجهی به اعتراض مردم به قیمت و کیفیت خودرو ..ان از سیاست داخلی و فضای بسته و امنیتی جامعه و کشور و ممنوع تصویری و ممنوع البیانی و فعالیتها...ان فرهنگی و لغو مکرر کنسرتها و فیلم ها و افزایش کشت ارشاد... در سیاست خارجه هم دوستانمان همچنان چین روسیه سوریه و ونزولا و بولیوی و فلسطین هستند....از رای که دادم واقعا متاسفم اقای روحانی..
مسعود: 1394/9/1800:57:38،
185
23
دلال اصلی خود بانک مرکزی
سیفی: 1394/9/1801:02:42،
80
23
مگر دلال توی مملکت میتونه تعیین قیمت کنه برای دلار!! باچه پشتوانه اي ،قیمت رو عرضه و تقاضا تعیین میکنه کسی هم تو این کشور ارز نميخره سود کنه فقط بخاطر حفظ ارزش پولش ریالو به ارز تبدیل میکنه دولت وقتی دستوری قیمت ارزو پایین نگه ميداره بعدازيکمدت عین فنر رها میشه ، اونروز نزديکه
shaho: 1394/9/1801:20:42،
76
41
با این وضعیت فروش نفت وقیمت پایینش هیچ امیدی به پایین اومدن قیمت دلار نیست چند هفته دیگه کریسمسه قیمت باز بالا میره.
در زمن با نابودیه تولید تو کشور و نیازه جامعه به واردات باز تقاضای دلار بالاست
حالا چطور میگن پایین میاد الله و اعلم !!!!!؟؟
عباس آقا: 1394/9/1805:49:20،
133
33
همون سال ٩١-٩٠ كه دلار روزي ١٠٠ تومان گرون ميشد و از ١٤٠٠ ظرف يكسال رسيد به ٣٥٠٠ تومان تحليل ها هم همين بود ... ميگفتن ملت هجوم نياريد به خريد دلار كه قيمت ها كاذبه و ناشي از حالت روانيه بازاره ... هركي بخره پشيمون ميشه و اين حرفا

بعدش هم جمشيد بشم الله و دستگير كردن به عنوان تعيين كننده نرخ ارز تو بازار :))))

كلا مملكت كه رو آب باشه همينه

خيالتون راحت . تا زماني كه قيمت نفت افت ميكنه دلار ميره بالا. حتي بعد از شكسته شدن تحريم و وارد شدن روزي يك ميليون نفت اضافه از طرف ايران پيش بيني ميشه كه نفت ايران به زيره ٣٠دلار برسه و مطمئن باشيد كه دلار ٣٨٠٠ تا ٣٩٠٠ خواهد بود

ولي مساله اينه چرا هيچ كس با مردم رو راست نيست كه واقعيت و بگه ... شايد مردم و نفهم فرض ميكنن شايد هم اصلا هيچي فرض نميكنن كه بخوان بهشون توضيح بدن
ریز بین: 1394/9/1806:38:53،
80
30
دلار از نفت، نفت راهم که دولت میفروشد پس این دلال سودجو خود دولتیها هستن.قیمت دلار کاملا تحت کنترل دولت سودجو است برجام وعده سر خرمن است آنهم برای چند روز بعد برجام هم دلایل زیادی پیدا میشه که دلارو بالا ببرن
جواب به علي: 1394/9/1807:33:44،
97
60
داداش يه چيزي ميگيا !!!! يا شما از دلواپسان هستي كه داري از آب گل آلود ماهي ميگيره يا از روي نا آگاهي اين پست و ميذاري ...

روحاني زماني كه دولت و از احمدي نژاد تحويل گرفت، يك دولت ورشكسته به همراه كل بدهي به بانك مركزي شركت هاي بيمه و صندوق هاي بازنشستگي و پيمانكاران عمراني و غيره بود ... مملكتي به همراه تورم ٤٠ درصدي و ركود. ماشاالله احمدي نژاد هم با اينكه نفت بشكه ١٠٠دلاري فروخته بود يك دلار هم تو صندوق توسعه ملي و ذخيره ارزي نگذاشته بود . اينارو جمع كن با نفت بشكه اي ٣٥ دلار و تحريم هاي سنگين و از اون بدتر فسادها و رانت هاي ميلياردي زمان احمدي نژاد مثل خاوري زنجاني و غيره كه يكي يكي داره رو ميشه ...

خوب برادر من روحاني كه معجزه نمي تونه بكنه ...
اکبر: 1394/9/1809:20:31،
60
27
وقتی 37سال فقط شعارداده شده وعملا اقتصاد ومنبع درامد کشور نفت وعلاوه بران مواد خام فروشی معادن راهم به ان اضافه کردند میخواستی چه بشود معلوم است وقتی اینها خریدارنداشت دیگه منبعی هم برای درامد نیست چنین بلایی سرارزش پولمان میاد.
جواب جواب علي: 1394/9/1810:12:52،
46
68
پول هاي نفت بشكه ١٠٠ دلاري را
اقاي روحاني داره ميگيره
١٨٠ ميليارد دلار پول هاي بلوكه شده را
NBA: 1394/9/1810:33:16،
58
29
تا زمانی که برجام اجرایی نشده ، همین اش است و همین کاسه ، و اگر برجام اجرایی شود ( مهمترین قسمت مربوط به لغو تحریم انرژی و بانک مرکزی است ) ، قیمت ارز ، مسکن و کلیه کالاهای سرمایه ای به ثبات می رسند ، نرخ تورم می تواند تک رقمی شود ، کم کم بازار به سمت اشتغالزایی حرکت کند و ...
در صورت اجرایی نشدن بر جام ( به هر علتی ) ، بازار ارز و غیره با یک روند رو به رشد مواجه خواهد بود ، کافی است به روند اقتصاد در چند دهه قبل ترکیه مطالعه شود ، کشوری با تورم 50 تا 60 در صد و فقیر ، تا کشوری با نرخ تورم تک رقمی و جز 20 کشور از لحاظ بزرگی اقتصاد ( البته منظور بنده تبلیغات برای کشور ترکیه نبوده ، من باب مثال عرض کردم ) .
پس هر 2 گزینه وجود دارد ، اما احتمال گزینه اول بسیار بالاتر است .
پیروز باشید .
جواب جواب به علي: 1394/9/1811:16:04،
55
30
كدوم ١٨٠ ميليارد دلار !!!؟؟؟؟؟ تورو خدا يكم اخبار گوش كنيم يكم منابع مطالعه كنيم. همين ساده لوحي هاست كه مملكت و به نابودي كشونده ...

داداش من اون پول هاي بلوكه شده به گفته بانك مركزي زمان احمدي نژاد معادل مقدار زيادش و ريال چاپ كرد. به پشتوانه پول بلوكه شده اي كه عملا وجود نداشت و نتيجش شد همين تورم ٤٠ درصدي كه ديدي ...
اگه پولي هم آزاد بشه مقدار زياديش ميشه پشتوانه همون پول هاي چاپ شده بي پشتوانه احمدي نژاد. يه مقداره قابل توجهش هم توي چين به عنوان اعتبار واردات كالا گذاشته شده بوده و ... عملا ٢٠ ٢٥ ميليارد دلار بيشتر نيست ...

به خدا حقمونه هرچي سرمون مياد چون كلا ما آدمهاي بي اطلاعي هستيم و راحت ميشه سرمون و كلاه گذاشت
يكي: 1394/9/1811:23:03،
44
27
علي آقا به خاطر اين كه گفتي مردم ديگر فريب نمي خورند بهت منفي دادم .
mehdi: 1394/9/1811:36:18،
39
40
جواب به جواب آقا علی
به خدا یک عده انگار بین مردم و تو جامعه زندگی نمیکنن
مگه این همه تورم و رکود و افزایش چند برابری بهای خدمات و آب و برق و گاز و یارانه و .... رو نمیبینید. چرا کورکورانه فقط حمایت میکنی داداش. بخدا قسم من خودم به روحانی رای دادم اما حالا پشیمونم. گفتم دیگه رای ندم اما بر علیه روحانی پای صندوق میرم. یه بچه ای هم جای این اقا باشه میتونه با پول چاپ کردن و چند برابر کردن قیمتا اینطوری مملکتو اداره کنه. یارانه هام که داره قطع میکنه. اگه احمدی دولت ورشکسنه رو تحویل ایشون داد، روحانی ورشکسته ترین دولت تاریخ رو تحویل نفر بعدی میده. شعاراشو فراموش نکردین که.
بیکار: 1394/9/1813:23:22،
45
23
چیزی که قطعیه اینه که امیدی به آینده نیست
بنده 28 سالمه ، لیسانسه ، بیکار ، حتی کارگری هم توی شهرستان 800هزار نفری ما گیر نمیاد ، اینقد وضع خرابه .
ریشم داره سفید میشه

40 ساله پیش طرف وقتی میشد 50 سالش تازه ریشش شروع میکرد به سفید شدن

البته خیلی های دیگه هم مثل بنده شدن
پس چیزی که قطعیه سوختن مردمیه که دارن چوب حماقت مسئولینشون رو میخورن و مسئولین که فشار تحریم ها رو میزارن روی دوش مردم ، همچنان میگن که تحریم ها اثری نداره و ما ملتی بدون مشکل و الگویی برای همه ی کشورها هستیم
با انصاف: 1394/9/1815:43:06،
33
39
قیمت دلار بزودی میره بالای 4000 تومن
جواب به مهدي: 1394/9/1817:18:36،
22
26
خواستم چيزي ننويسم اما نتونستم ...

داداش من اقتصاد كه يك روند يكساله و دو ساله نيست. اقتصاد الان ناشي از كارهايي كه ٧ يا ٨ سال پيش انجام دادن. يارانه اگه زملن احمدي نژاد دادن، اگه پول آب و برق و گاز و بر اساس متوسط تورم ٢٥ درصدي اضافه نكرد و غيره به خاطر پشتوانه نفت بشكه ١٠٠ دلاري و صندوق ذخيره ارزي ٧٥ ميليارد دلاري زمان خاتمي بود . اين سياست پوپوليستي احمدي نژاد واسه راضي نگه داشتن توده عوام بود كه نتيجش شد اين فاجعه ... چه اقتصادي و حتي محيط زيستي مثل حفر٢٠٠هزار چاه و خشك شدن درياچه اروميه و پريشان تا زدن سدي مثل گتوند كه فاجعه زيست محيطي قرن بود ... تازه اينا به كنار فساد گسترده اي كه داره كم كم رو ميشه به اسم دور زدن تحريم وپولهاي كلاني در اختيار عده اي قرار گرفت كه هيچ وقت به نظام مالي كشور برنگشته. مضافا كه تاالان ٣تا از وزرا ومعاون اول ايشون هم به جرم اختلاص زندان هستن. باز بگم !
سینا: 1394/9/1723:51:04،
47
89
یخورده کشورهای شرقی همت کنن میتونن جولان دلار توی دنیارو جلوشو بگیرن . بنظرم ارز هم باید رقابتی باشه . چندتا ارز قوی بیان وسط باهم رقابت کنن . اینجوری همه هجوم نمیارن رو دلار .
ايراني: 1394/9/1802:23:10،
68
23
تا كي شعار الكي ميدين، پشتوانه دلار قدرت اقتصادي و تكنولوژي پيشرفته آمريكاس.
ما هم نشتيم تو ايران فقط شعار مي ديم ،
رضا: 1394/9/1810:01:59،
56
32
وقتی دولت قبل به دولت فعلی تحویل داده شد دلار 2800 تومان بود و تازه وعده 100 روزه دادن که رونق بازار. تورم کمتر اسایش بیشتر .اعتبار پاسپورت ایرانی و ..... کدامش تحقق پیدا کرد کارمان به جایی رسیده ترکیه ما را تهدید میکند هر روز بد تر از دیروز شده!
داریوش: 1394/9/1723:59:09،
130
41
شصت و پنج بار کلمه اربعین اومده تو این متن،،این تحلیل نیست یه مقاله سفارشیه یه مشت حرف و شعار، وعده سر خرمن ،فعلا که ارز تو بازار هر روز میره بالا،قسم حضرت عباس رو باور کنیم یا دم خروس رو
سیاستمدار: 1394/9/1800:26:13،
87
25
من خودم اربعین رفتم عراق . در آنجا همه چیز از غذا گرفته تا جای خواب و حمل و نقل رایگان بود و فقط هزینه ویزا و عوارض خروج از مرز و هزینه رفت و برگشت اتوبوس برای رسیدن به مرز و باز گشت از مرز به تهران را پرداخت کردیم و حتی از سفر به مشهد ارزانتر بود . و دلیل گرانی دلار به خاطر اربعین کاملا دروغ است و دلیل گرانی دلار خود دولت و بانک مرکزی است .
انگولک: 1394/9/1800:33:40،
50
25
نه قسم حضرت عباس و نه دم خروس !!!
بهتره شاخ کرگدن رو باور کنید :)))))))
چون قیمت دلار مثل شاخ کرگدن داره صعود میکنه :)))))
ايراني: 1394/9/1802:20:28،
62
21
كاملا درسته، اون هايي كه واسه اربعين رفتن كربلا، مي دونن اونجا دلار خيلي كم مبادله مي شه و بيشتر مبادلات با ريال ايرانه ، بعلاوه اينكه اغلب از قشر پايين جامعه هستند و سرمايه چنداني ندارن كه بخوان دلار بخرن ببرن كربلا خرج كنن.
اين مقاله كاملا يه مقاله غير منطقي است ، با اين مولفه هاي اقتصادي قيمت دلار در خوشبينانه ترين حالت در همين محدوده باقي مي مونه، دلار ٣٠٠٠ تومان ، نياز به يك معجزه واقعي داره
عجب!!!: 1394/9/1804:03:13،
40
21
پاسخ به داریوش:
موافقم باهات، بیشتر به تقلا شبیه هست تا تحلیل
اشکان: 1394/9/1800:06:41،
43
26
قبلا نویسنده ها اینقدر تابلو و با قسم و آیه در مورد آرزوها و طرفداری از عقاید دوستاشون نمینوشتن.آره دلار میاد پایین ایران گلستان میشه.اینجور که این گفته بطور حتم بزودی یک ریال میشه 4000 هزار دلار!!
حمید: 1394/9/1800:09:17،
54
60
دلار بزودی ۴۰۰۰ تومان
محمود: 1394/9/1800:10:54،
37
19
وقتي پول ملي كشور كالاي بازار سوداگران ميشه توقعي بيش از اين نيست
مملی: 1394/9/1800:18:05،
50
22
دولت دلال اصلی دلار و ارز هست، نوسان دلار را طوری تنظیم میکنه که به سود خودش باشه.
بيكار تحصيل كرده: 1394/9/1800:25:06،
43
26
تا نفت داره سقوط مي كنه دولت براي جبران كسري بودجه نرخ دلار رو به بالا هدايت مي كنه البته اگر بازار دچار ركود نبود شايد ركورد تازه هم از نظر قيمت براي دلار دو اين روز ها ثبت مي شد .البته اين نظر شخصي من نه كارشناس اقتصادي هستم نه دلال ارز
پاسخ: 1394/9/1808:56:56،
36
32
کاملا منطقی و عالی.
زيتون: 1394/9/1800:44:06،
50
30
اگه دولت دخالت نكنه دلار واقعا در بدترين شرايط به 2800 ميرسد. ولي دولت با برنامه حذف خرده صراف ها تنها قدرت قيمت گذار ارز در ايران شده است و نمي گذارد ارز به زير 3000 سقوط كند.
کنترل مردم: 1394/9/1800:54:37،
34
38
اره اینها همه برای این است که مردم به سمت خرید دلار نروند
شب عید دلار 4000 خواهد شد
سابقه: 1394/9/1802:08:28،
32
27
الان با خریدهای تصنعی یه مقدار بالا میبرن
بعد به بهانه توافقات برجام کاذب پایین میاد
اونوخت همه دلار ارزونها رو از سطح جامعه
جمع آوری میکنن اونوخت دوباره بعدش
دیگه دیگه
گول نخوریم همون موقع که میاد پایین و همه
فروشنده شدن خرید کنید
اگه میخواید سود کنید اگرهم که برنامه
دیگه یی دارید تو گرونی بخرید
تو ارزونی بفروشید
زيتون: 1394/9/1809:40:43،
24
35
براي چي خريد كنند و تو خونه نگه دارند و ركود چند برابر شود. سرمايه گذري منطقي سود اور تر است. هيچ جاي دنيا كسي پول و طلا در خانه نگه نمي دارد.
مهدی: 1394/9/1811:39:49،
37
22
زیتون جون هیچ جای دنیا هم به این روشا اقتصاد اداره نمیشه.
عجب!!!: 1394/9/1804:01:09،
37
17
اگه میخای با تلاطم 91-90 مقایسه کنی و مثل اون شرایط بخاد باشه که کلاهمون پس معرکه هست!!!
دلار از 1200 رسید تا بیش از 3800 تومن، بعد اومد رو حدود 3200 تومن،
خب اونوقت این ینی تلاطم الکی و موقت و برگشت پذیر بوده؟!!!
پوریا: 1394/9/1807:20:13،
34
27
از عوامل اصلی تعیین قیمت دلار تورم هست. من هم به عنوان یه شهروند طرفدار دلار ارزان هستم ولی اگه بخوام اصولی صحبت کنم قیمت دلار بالا خواهد رفت. با مقایسه نمودار قیمت دلار و تورم در ۲۰ سال اخیر رو سایت بانک مرکزی خودتون هم میتونید بررسی کنید
در جواب سینا: 1394/9/1807:25:26،
29
24
دوست عزیز شما هم انگار دانشگاه علم و صنعت درس خوندی حرفات ادم رو یاد شخصی مینداره که کارشناس ارشد همه چیز بود
رضا از تبریز: 1394/9/1807:32:38،
38
20
هر وقت مسئولان از کاهش قیمت دلار سخن گفتن قیمت دلار بالا رفته. متاسفانه با در نظر گرفتن شرایط سیاسی منطقه و پایئن امدن قیمت جهانی نفت و کسری بوجه دولت چشم انداز قیمت دلار انچنان روشن نخواهد بود.
Amir: 1394/9/1807:46:16،
33
22
يكي نيست بگه اخه بچه كول ميزنين ؟ مگه اينايي كه رفتن كربلا چقدر دلار با خودشون بردن ، كربلا رفتن كه براي سوغاتي اوردن نيست ، بعدشم اونجا غذا كه مفتي و ندري بود ، اسكان هم مفتي بود ، اصلا اونجا چي داره كه بخواي سوغاتي بياري كه احتياج به دلار داشته باشه ؟؟؟
xx: 1394/9/1809:43:49،
27
24
به طور متوسط نفري سيصد دلار خرج كردند. همون پيراهن سه دلاري كه براي من سوغات اوردند خوب نذري نبوده است.
عبدلله: 1394/9/1807:58:22،
42
27
موضوع کنترل قیمت دلار در هر صورت از سیاستهای دولت و صد البته توسط دولت است . زیرا اگر دولت نمی تواند کنترل کند این اشکال از دولت است و اگر توانمند است و می تواند پس چرا کنترل نمی کند این موضوع بر همگان روشن است که متاسفانه سیاست رابینهودی دولت قبل ظاهرا گاهی اوقات برای دولت تدبیر وامید خالی از فایده نیست حال چه به سر مردم می آید بماند...
دوستانی هم که میفرمایند بالا رفتن قیمت ارز به نفع صادرات است . کمی واقع بینانه اظهار لطف کنند کدام صادرات آماری که انتقال محصول به مناطق آزاد را جزء صادرات می داند یک نوع گمراهی است بقول مردان دهه 60 تمام صادرات ما به اندازه لوازم آرایشی که وارد می کنیم نمیشود. پس خودمان را فریب ندهیم و اینقدر به بی اعتباری پول ملی کمک نکنیم امروزه خوراک روزانه ما در سوپر مارکتها هم بر اساس نرخ دلار بالا و پایین می شود . وجدانا روند میزان،کیفیت وقیمت یک قالب پنیر را ...
یاهو: 1394/9/1809:06:43،
25
32
اکثر نظرات در اینجا هیچ مبنای کارشناسی ندارد و فقط بخاطر تخلیه هیجانات است ! دولت 130 میلیارد دلار بدهی دارد و برای باز سازی ویرانی ها ی گذشته حداقل 200 میلیارد دلار لازم است سرمایه گذاری شود تا کشور به یک رشد متعارف برسد
آنهایی که ادعا دارند بفرمایند این مقدار ارز از کجا باید بدست آید؟!
اصلا چرا باید دولت قیمت ارز را تعیین کند مگر در اروپا و آمریکاو...
دولت این کار را می کند ؟! چرا کسانی که هیچ دانشی ندارند
حرف های الکی می زنند؟!
علی: 1394/9/1811:38:10،
22
28
کارشناس . این امار من دراوردی رو از کجا اوردی؟ نکنه مدرکتو پیان نور علی اباد کتول گرفتی که اینقدر نظرت دقیقه
siya: 1394/9/1809:18:57،
31
32
بعد تحریم میاد پایین ولی دولت ترمزشو میگیره با شیب ملایم پایین میاد
mmt: 1394/9/1809:34:36،
43
29
بشین تا سقوط کنه!
حمید: 1394/9/1809:34:40،
34
26
پاسخ به سیاستمدار :
اینجور که پیداست فقط عراق مجانی بوده !!! ما ارز خریدیم برای خرج مملکت خودمون!
محمد: 1394/9/1810:03:28،
35
21
اینا هر روز برای گران کردن دلار یه بهانه می آورند.اربعین.عیدنوروز.ماه رمضان.عیدفطر.تحریم.بانک.جو روانی.زلزله.جنگ تو فلان کشور.امیدوارم وضعیت سروسامان پیداکند.
دلال دلار : 1394/9/1810:32:45،
31
23
مگه دلال چقدر سرمایه داره که قیمت جهانی دولار بالا پائین کنه اخه دروغ تا چه قدر مردم حالو نیستن
مسعود: 1394/9/1810:45:39،
44
26
قیمت دلار سقوط نخواهد کرد. این حرفها را باور نکنید
سخن: 1394/9/1811:08:07،
30
28
چقدر گروني اقاي روحاني ؟
روحانی: 1394/9/1814:04:43،
27
26
تا هر جا که جا داشته باشه!!!!!!!
مهدی: 1394/9/1811:18:33،
28
27
با نفت بشکه ایی ۳۵ دلار چرا بیاد پایین

الان رونق اقتصادی و تولید تو کشور داغونه

توقع از پایین اومدن دلار .خیال خام هست..
mrt: 1394/9/1811:47:51،
33
19
دلار باید بشه 1500 تومن
دولت اونوقت رونق اقتصادی رو ببینه
مردم رو مسخره کردن ........
شاهرخ: 1394/9/1811:53:09،
25
28
عزيزان شما كي ديديداخر سال دلار افت كنه از اخر دي بعلت عيد و مسافرت گران تر ميشه بس اين دروغا باور نكنيد
حق: 1394/9/1812:07:04،
32
22
اقاى سيف دلار داشت پايين مى اومد چرا نگذاشتى اگر دخالت جنابعالى نبود باور كنيد دلار به دو هـزارو پانصد تومان مى رسيد
ولى : 1394/9/1812:14:53،
29
19
اخه لامصب اگه مياد پايين پس چرا دولتى را گران كرديد نمى دونيم قسم حضرت عباس را باور كنيم يا دم خروس
خسرو: 1394/9/1812:27:57،
33
23
همین الان 3650 شده.معنای سقوط رو هم با این کارشناسهای پفکی خواهیم فهمید!تا سال بعد رو 4300 میره و بعد دولت با افتخار و منت رو 4000 تک نرخی میکنه.
حميد: 1394/9/1812:40:24،
24
28
بنده به عنوان شخصي كه هميشه از ابتداء معترض سياستهاي دولت قبل بودم امروز نيز تأكيد ميكنم دولت در قدم اول 70درصد از يارانه بگيران را بايد حذف كند وبا برداشتن تحريمها با استفاده از ابزارها ومكانيسمهاي موجود توسط افراد زبده اقتصادي چه در داخل وچه در خارج پول ملي را در برابر ارزهاي خارجي تقويت نمايد تا استارت شكستن ركود زده شود وتوليد به جريان افتد تنها راه رسيدن به شكوفايي اقتصاد همين است وبس .
راستگو: 1394/9/1813:15:30،
25
25
بله , صد در صد میاد پایین , سختیش همین .....سال اوله
حاقظه تاریخی: 1394/9/1813:38:39،
38
27
در سال 1357 حجم نقدینگی حدود 500 میلیارد تومان و قیمت دلار 7 تومان و رشد اقتصادی 14% بود.در سال 1394 حجم نقدینگی 870000 میلیارد تومان و قیمت دلار 3700 تومان و رشد اقتصادی 3%- . اگر تورم در آمریکا را طی 37 سال گذشته بطور متوسط سالی 1% در نظر بگیریم ارزش دلار 37% کم شده و نرخ واقعی آن در مقابل کاغذپاره ای به اسم ریال ایران میشود7673 تومان. اقتصاد بر خلاف سیاست با دروغ و تبلیغات سروسامان نمیگیره.
amir: 1394/9/1814:17:03،
26
21
تا زمانیکه ما مردم اتحاد وغیرت نداشته باشیم شک نکنید هیچی درست بشو نیست ازما حرکت از خدا حرکت....
چي فرض كرديد ؟ : 1394/9/1815:04:57،
28
16
وقتي كسي بگه قيمت دلار كاهش پيدا ميكنه ؟ پس همان فرد هم در افزايش قيمت دلار دخيل است ؟

بگرديد پرتغال فروش را ؟

تا جايي كه ما مي دانستيم قيمت دلار جهاني بالا و پايين ميشد و كسي قادر به پيش بيني نبود ؟ حتي صاحب اصلي دلار آمريكا

مردم را چي فرض كرديد ؟
ﻋﻠﻲ: 1394/9/1820:59:48،
25
25
ﺑﻪ ﺯﻭﺩﻱ ﺑﺎ ﺭﻓﻊ ﺗﺤﺮﻳﻢ ﻫﺎ ﺳﻘﻮﻁ ﺩﻻﺭ ﻭ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﺭﻭﻧﻖ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﻭ ﺭﺷﺪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬﺍﺭﻱ ﺧﺎﺭﺟﻲ
علی: 1394/9/1821:07:50،
24
23
بشین تا قیمت دلار سقوط کنه
محمد: 1394/9/1821:52:23،
23
23
دولت کسری بودجه داره پس باید دلار رو ببره بالا از طرفی ایران در جنگ نیابتی هستش که کلی خرج داره پس این آقای کارشناس حرف چرت میزنه دلار حداقل 3700 خواهد بود تا شب عید سال بعد بستگی به نفت داره که اونم همینطوری داره میاد پایین فقط شانس بیاریم مجلس بعدی با دولت همراه باشه وگرنه وضعیت بدتر از این خواهد شد
حميد: 1394/9/1901:21:46،
21
20
آقا همش بگيد توافق شد دلار ارزون نشد ، خب برادر من مگه اجرا شده؟
كافيه توافق اجرا بشه و سوئيفت باز بشه . سوئيفت يعنى چى ؟ يعنى شما بخواى پول حواله كنى ميرى بانك حواله ميكنى نه صرافى . بسته شدن سوئيفت دليل اصلى گرون شدن دلار بود .
فكر كنيد يكى بخواد از خارج مبلغ سنگين واريز كنه به حساب ايران ، بايد چى كار كنه ؟ بايد پولشو بده دست صرافى و به خدا توكل كنه كه بلايي سر پولش نمياد .
وقتى سوئيفت باز بشه قيمت ارز آزاد كم كم مياد پايين و ٤٠ ،٥٠ تومن بيشتر از نرخ بانك مركزى ثابت ميشه .
علیرضا: 1394/10/117:22:41،
23
15
گناه ما مردم چیه که تو ایران بدنیا آمدیم و جز آقا زاده ها نیستم
بیخیال: 1395/9/1023:30:26،
7
6
باید گفت خدابیامرزه کفن دزد اولیو.داستان دیگه برای همه روشنه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار