کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مالیات بر ارزش افزوده در سال 95 افزایش نمی‌یابد

کدخبر:۱۷۸۱۵سه شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰:۰۱۵۲۱۷ بازدید

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ضمن رد خبر برکناری‌اش، اعلام کرد: مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده افزایش نمی‌یابد و همچنین ...

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ضمن رد خبر برکناری‌اش، اعلام کرد: مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده افزایش نمی‌یابد و همچنین در پیش‌نویس بودجه سال آینده کشور پیش‌بینی رشد مالیات‌ها از پیش‌بینی رشد مالیات‌های امسال کمتر است.

به گزارش ایسنا، علی عسکری امروز - سه‌شنبه - در حاشیه چهارمین اجلاس سراسری اتاق اصناف ایران درباره اخبار منتشر شده مبنی بر برکناری‌ یا استعفا از سمتش اظهار کرد: هیچ استعفایی ندادم و همچنان با عنوان رئیس سازمان امور مالیاتی مشغول به کار هستم.

وی در مورد فرد جایگزین معرفی‌شده برای سازمان امور مالیاتی که در برخی رسانه‌ها منتشر شده است، توضیح داد: رسانه‌ها این موضوعات را منتشر می‌کنند و شاید هم دروغ باشد ولی هیچ صحبتی از برکناری بنده به میان نیامده و اگر قرار باشد چنین اتفاقی رخ دهد حتما فقط یک تصمیم خواهد بود.

رئیس سازمان امور مالیاتی همچنین در مورد سیاست‌های مالیاتی در بودجه 1395 تاکید کرد: قرار نیست نرخ مالیات بر ارزش افزوده در بودجه سال آتی افزایش یابد.

معاون وزیراقتصاد در عین حال بیان کرد: در پیش‌نویس بودجه سال آینده کشور پیش‌بینی رشد مالیات‌ها از پیش‌بینی رشد مالیات‌های امسال کمتر است. تاکنون که حدود هشت ماه از سال می‌گذرد 83 درصد اهداف مالیاتی بودجه محقق شده که نشانگر آن است که سازمان براساس نبض اقتصاد مالیات دریافت کرده است.


گردش مالی سالانه 4 هزار میلیارد تومان با مالیات ناچیز!

وی با بیان اینکه کسانی هستند که گردش مالی آنها در کشور سالانه 2 تا 4 هزار میلیارد تومان است، اما پرونده مالیاتی‌شان ربطی به این ارقام ندارد در مورد اصلاح قانون مالیاتی اظهار کرد: در قانون مالیاتی جدید عنوان کردیم مالیات مشاغل خرد را مقطوع کنیم چرا که نزدیک به یک میلیون و 500 هزار مؤدی مالیاتی مشاغل خرد داریم.

عسکری همچنین در چهارمین اجلاسیه دوره ششم اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بسیاری از مودیان مالیاتی نزد امور مالیاتی پرونده دارند و در چارچوب نظام مالیاتی مالیات خود را می‌پردازند، افزود: اما برخی دیگر پرونده ندارند که با مذاکرات صورت گرفته با قائم مقام وزیر صنعت لیست افرادی که در نظام صنفی در وزارت صنعت ثبت‌نام کردند در اختیار سازمان قرار می‌گیرد که این فهرست به سازمان ارائه شده و در مقابل فهرست افرادی که نزد سازمان پرونده مالیاتی دارند نیز به وزارت صنعت ارجاع داده شد.

وی اظهار کرد: براساس اطلاعاتی که از سوی قائم مقام وزیرصنعت،معدن و تجارت به سازمان ارسال شد 265 هزار نفر پرونده مالیاتی نداشتند که اقدامات لازم برای آنها انجام خواهد شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی در عین حال تاکید کرد: در نظام مالیاتی هر فعال اقتصادی که به نحوی فعالیت دارد باید پرونده تشکیل دهد، حتی اگر شامل معافیت مالیاتی شود. چون اگر این افراد اعم از حقیقی و حقوقی از پرداخت مالیات معاف باشند ولی با فعالان اقتصادی دیگری در تعامل باشند که ممکن است آن افراد از مالیات معاف نباشند، این شناسایی به سازمان امور مالیاتی این امکان را می‌دهد که چرخ دنده‌های اقتصاد را شناسایی کرده و به درستی به وظایف خود عمل کند.

وی در عین حال تاکید کرد: رسالت سازمان و البته اصناف این است که با یکدیگر تعامل و همکاری کنند.

عسکری در بخشی از سخنان خود از حذف تشخیص علی‌الراس از سال آینده خبر داد و افزود: بر این اساس راهکار دیگری جایگزین آن خواهد شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به موضوع دستفروشی نیز گفت: اگر یک کانون نباشد که بداند کجا دستفروشی صورت می‌گیرد اوضاع وخیم‌تر خواهد شد همانطور که بانک مرکزی برای ساماندهی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز با آن مواجه شد و شاهد بودیم که دستگاه‌های دیگری مجوز تاسیس برخی از این موسسات را صادر کرده بودند.

عسکری ادامه داد: بانک مرکزی از سازمان امور مالیاتی سوال کرد که از چه تعداد صندوق قرض‌الحسنه مالیات دریافت می‌کند که بر این اساس دو هزار و 600 موسسه مالی قرض‌الحسنه که برای آنها پرونده مالیاتی وجود دارد به بانک مرکزی معرفی شد.

وی افزود: برخی صنوف به سازمان امور مالیاتی آمده و فهرست افرادی را ارائه کرده‌اند که مالیات نمی‌دهند و یا افرادی که بیش از حد مالیات می‌دهند و حتی برخی افرادی وجود دارند که سالانه 4 هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته ولی پرونده مالیاتی آنها با این اعداد ارتباط منطقی ندارد که همه این مباحث ساماندهی و شفاف می‌شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حمید: 1394/9/1717:12:36،
44
37
تا زمانی که زیر ساخت ها درست نشه و صندوق فروش مکانیزه متصل به دارایی به فروشگاهها داده نشه گرفتن مالیات هرکی هر کیه و دو مغازه همکار یکی با جنس و فروش زیاد و دیگری با جنس کم و فروش کم به یک اندازه و یا با اندکی اختلاف به یک اندازه مالیات میدن و تازه اون که از نظر مالی قویتره با ممیزها رایزنی و تبانی میکنه و
ممد: 1394/9/1719:12:38،
43
26
عزیزم سازمان امور مالیاتی اصلا اهمیتی براش نداره که تو چقدر درآمد داری.
الان بهت میگم چجوری حساب می کنن.
میان میگن یه مغازه داری اجارش هست ماهی 5 تومن, اینهمه اجناس ریختی توش پس حتما گردشت هست ماهی 20 تومن.
این میشه ماهی 25 تومن.
حساب می کنه میگه ماهی 4 - 5 تومن سود می کنی که درش رو باز نگه داشتی.
از این 4 - 5 تومن ماهی 1 تومن یعنی 12 تومن برای یه سالت مالیات می بره در بهترین حالت.
حالا بالا برو پایین بیا دستگاه مکانیزه و فاکتور مهردار و ... بده فرقی براشون نداره. اونا کار خودشون رو می کنن. این داستان هایی هم که شما تعریف می کنی مال کسانی هست که هنوز نفهمیدن دارن تو ایران زندگی می کنن و دلشون به صندوق و برنامه و کامپیوتر خوشه.
کارمند: 1394/9/1719:25:21،
27
24
روحانی متشکریم.
؟: 1394/9/1719:48:01،
22
23
نظریه شما درخصوص فروشگاه ها و اصناف خرد صدق میکند آنچه که قابل تامل و بحث برانگیز است معاملات کلان ومخفی است که نیازی هم به صندوق فروش مکانیزه ندارند و فاقد سند ومدرک و فاکتور نیز می باشند
محمد از اصفهان: 1394/9/1721:42:46،
26
18
برای تمام کاسبی ها.
الفاتحه .
حالا که همه کاسبی ها تو رکود رفته.
پاسخ به ممد: 1394/9/1809:49:19،
14
20
دقیقا داری درست میگی ممد جان.دقیقا با همین شیوه یه پوستی از من کندن که اون سرش ناپیدا.بهشون گفتم من ندارم بدم هر کاری دلتون خواست بکنید.کل درآمدم رو بردم از مبلغ مالیاتی که واسه اون دوره واسم در نظر گرفته بودن کمتر شده بود.
حسن : 1394/9/1717:31:11،
18
45
توروخدا مالیات بیشتر کنیذ
وحيد يوسفي: 1394/9/1720:38:33،
20
19
ماليات شما يكي رو ميگم زياد كنند.
خخخخخخ
قانون گریز: 1394/9/1717:34:14،
43
22
مالیات بر ارزش افزوده طبق قانون خودشان سقفش باید 8 درصد می بود
مسعود: 1394/9/1717:57:21،
34
25
خسته نباشند مگه قراره چقدر مالیات بگیرند 40 درصد 70 درصد یا 100 درصد !!!قرار نیست مردم بدبخت بیش از این قربانی بشوند برای چی برای اینکه پول نفت کفاف خرج و مخارج عریض و طویلشون نمیده
امیر: 1394/9/1718:01:24،
25
23
طبق قانون (خود دولت ومجلس) هر سال 1% به ارزش افزوده اضافه میگردد پارسال 2% اضافه شد که معلوم نیست 1% اضافی پولش کجا صرف شد.(البته شاید هم سال 92 بود ولی در آرشیو خبرها موجود است ولی به احتمال زیاد 1393 بود اگر کالایی در خانه دارید معلوم میشود...سال 92 ارزش 6% بوده ولی در سال 1393 ارزش افزوده 8% شد وامسال 9%) و طبق قانون امسال نباید زیاد میشد نه سال بعد... .
البته خود شما انتخاب یه نفر دیگه هستید و مقامتان در جایی نیست به تنهایی معافیت را تعین کنید. و منتش را سر ما بگذارید.
و ... البته ارزش افزوده خود مبحث طولانی دارد.
حالا مالیات ما را زیاد نبندی عزیز جون...
امین: 1394/9/1718:06:28،
41
26
ارزش افزوده کلا یه قانون الکیه که باید اسمشو پول زور میزاشتن اخه کدوم یکی از استانداردای کشورمون شبیه اروپاست که ارزش افزوده هم به همه چی تعلق میگیره
حرف دل: 1394/9/1718:10:59،
25
18
دسته گل محمدی خوش آمدی گفته بودن رفتی خیلی ناراحت شدیم از دیشب تا صبح هیچ چیزی از گلوم پایین نرفت
کشکول طلایی: 1394/9/1718:43:32،
21
21
از درب وارد نمیشوند از پشت بام راحتتر میتوانند ملت را را سر کیسه کنند!!!1
حرف حساب !: 1394/9/1720:29:33،
40
18
ماليات گرفتنتون ميخواهيد مثل اروپاييها بشه و خدمات دهي مثل كشورهاي افريقايي ؟!!!

يه چيزي بگيد بهمون بخوره ؟ !!!


كشوري كه منابع ملي نفت و گاز و پتروشيمي و صنعت كشاورزي ووو داره نبايد مالياتش مثل كشورهاي بدون منابع نفت و گاز باشه ؟ اين اجحاف در حق مردم است و گرفتن ماليات و عوارض دو منظوره باعث افزايش هزينه ها و كاهش درآمد قشر ضعيف جامعه و ركود و تورم و فساد بيشتر شده است و بجاي ارائه خدمات بيشتر و بهتر گراني را به كشور تحميل كرده است مقايسه سالهاي گذشته نشان داده است مردم آرامش خاطر و آسايش بيشتري داشته اند و ماليات بجز پر كردن جيب دولت براي مردم بدبختي و نكبت چيزي ديگري نداشته است . بيكاري دسته جمعي و تعطيلي واحدهاي توليدي و خدماتي و اصناف در كل كشور باعث شده مردم از تلاش دست بردارند و پولشان را به بانكها بسپارند و سود بگيرند و اين يعني ضربه شديد به اقتصاد و ديكتاتوري اقتصاد دولتي .
وحيد يوسفي: 1394/9/1720:40:34،
24
21
يك بار ماليات بر ارزش افزوده رو بايد تعيين كرد و ديگه بهش نبايد دست زد.
مردم كه بازيچه دست دولتي ها نيستند كه هر سال يه خوابي براشون ببينند.
morteza: 1394/9/1722:24:42،
23
23
الان موندم چطور باید از لطف دولتمردان روحانی تشکر کنم.واقعاً شرمنده مان کردند.خوش به حال آنان که رفتند و این روزها را ندیدند تا بفهمند چه کلاهی سرشان رفته است.شهدا شرمنده ایم.
پوریا: 1394/9/1813:24:25،
19
15
نه تعارف نکنید.! سال دیگه هم مالیات ارزش افزوده را افزایش دهید.!
تبلت فرزندم را در نمایندگی برای تعمیرات بردم و موقع صدور فاکتور
9% بابت مالیات کم کرده اند. اخه کجای دنیا بابت تعمیرات هم از مردم مالیات می گیرند.!!!!؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار