کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دستفروش‌ها را دستگیر نکنید، دست‌گیری کنید

کدخبر:۱۷۷۵۴دوشنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۰:۱۰۳۰۴۱ بازدید

دستفروشی به طور کل قانوني نيست و از گذشته بسيار دور به اشكال مختلف وجود داشته است و با شكل‌‌گيري بنگاه‌های تجاری حالا دستفروشی ...
دستفروش‌ها را دستگیر نکنید، دست‌گیری کنید

دستفروشی در کل قانونی نيست و از گذشته بسيار دور به اشكال مختلف وجود داشته است و با شكل‌‌گيري بنگاه‌هاي تجاري حالا دستفروشي به عنوان يك شغل كاذب به حساب مي‌آيد و در شرايط كنوني كه وضعيت اقتصادي و اشتغال مناسب نيست دستفروشي به اشكال مختلف بيشتر ديده مي‌شود و سال‌هاست كه شهرداري نتوانسته اين مشاغل خرده‌فروش را ساماندهي كند. دستفروشان در همه جا روي زمين و زيرزمين (مترو) هستند و به دليل عرضه كالاهاي خود به قيمت‌هاي كمتر از مغازه‌ها مشتريان خود را نيز دارند.

چند هفته‌اي است كه شهرداري تهران با اجراي طرح انضباط شهري قصد دارد دستفروشان را ساماندهي كند براين اساس ساماندهي دستفروشان از حوالي بازار تهران بزرگ آغاز شده و قرار است با ثبت‌نام از دستفروشان مكان‌هاي خاصي در اختيار اين افراد قرار بگيرد تا آنها بتوانند در مكان‌هاي تعيين شده بساط خود را عرضه كنند و با اين اقدام شهرداري قصد دارد با يك تير چند نشان را بزند هم رضايت كسبه و بازاريان را جلب كند و هم با سد معبر‌ها مقابله كرده و رضايت بساط‌گستران را فراهم كند و نبايد فراموش كرد كه بسياري از اين دستفروشان نان‌آور خانواده خود هستند و در اين شرايط مجبور به اين كار شده‌اند و هرگونه برخورد نامناسب مي‌تواند زندگي آنها و خانواده‌هايشان را به آسيب نزديك كند. بايد ديد شهرداري در ساماندهي اين مشاغل تا چه حدي مي‌تواند به انضباط شهري و اين افراد نيازمند كمك كند تا دستفروشان هم آسيب نبينند.
   
بازار گرم دستفروشی

كمتر كسي است كه از بساط‌گستران و دستفروشان جنسي نخريده باشد. قيمت پايين اجناس در كنار قيمت‌هاي بالاي همين اجناس در مغازه‌هاي اطراف دستفروشان سبب شده تا بازار دستفروشي همواره گرم باشد.هر چند قيمت‌ها پايين است ولي به همان اندازه نيز كيفيت محصولات و اجناس هم در بيشتر موارد قابل مقايسه با اجناس مغازه‌ها نبوده و نيست.

c4fjvuvqxhn7lmdon3qs.jpg

وقتي صحبت از دستفروشان و بساط‌گستران به ميان مي‌آيد بحث سد معبر نيز مطرح مي‌شود. گويا اين دو موضوع با هم در ارتباط تنگاتنگ و مستقيم هستند. بسياري از كسبه به خصوص در حوالي بازار تهران از وجود دستفروشان گلايه‌مند هستند و وجود این افراد را براي كاسبي خود ضرر مي‌پندارند و مي‌گويند ما پول مغازه، عوارض و ماليات‌هاي مختلف را به شهرداري و ساير دستگاه‌ها مي‌پردازيم و اين دستفروشان و بساط‌گستران هستند كه سود آن را مي‌برند.

در حقيقت عدم برخورد و جمع‌آوري نكردن اين افراد را به نوعي بي‌عدالتي عنوان مي‌كنند. اين در حالي است كه بسياري از دستفروشان فروش اجناس را كسب روزي عنوان مي‌كنند و اعلام مي‌كنند كه اگر اين كار را نكنيم چطور شكم زن و بچه خود را سير كنيم؟ دست به كارهاي خلاف بزنيم؟

در حقيقت وجود دستفروشان و بساط‌گستران چهره شهر و نظم شهري را بر هم زده است و كنترل آنها را بسيار دشوار كرده است.در اين ميان افراد سودجويي نيز هستند كه در ازاي دستفروشي اقدام به كارهاي خلاف مي‌كنند. هر چند تعداد آنها نسبت به دستفروشان بسيار كم است اما همين تعداد كم نيز بساط دستفروشان را در مظان خلاف و اتهام قرار داده است.
  
سد معبر؛ سلب آرامش و امنيت

بسياري از دستفروشان و بساط‌گستران قبل از باز شدن مغازه‌هاي بازار و اطراف آن با اشغال سطح معابر و پياده‌روها بساط خود را در يك سو و يا در دو سوي حاشيه معابر پهن كرده و كار خود را آغاز مي‌كنند. در بسياري از موارد اين افراد به صورت باندي و يا گروهي مكان‌هايي را به خود اختصاص داده و هميشه آنجا بساط مي‌كنند.
بساط كردن دستفروشان از يك سو و حضور مأموران شهرداري براي برخورد با سد معبر‌كنندگان جنگ زرگري است كه از قديم‌الايام به همين منوال بوده است. با حضور مأموران، دستفروشان بساط خود را جمع كرده و به اصطلاح پنهان مي‌شوند و پس از رفتن آنها بازگشته و باز هم بساط مي‌كنند.اين اتفاق در بسياري از محل‌هاي تجاري و اقتصادي پرتردد همچنان در حال تكرار است و اين قصه هيچ زمان پاياني ندارد.

برخي از دستفروشان اعلام مي‌كنند كه مأموران از آنها حق بساط مي‌گيرند و به آنها اجازه فروش مي‌دهند و اگر پولي به آنها نپردازند مأموران بساطشان را با خود مي‌برند.
درگيري‌هاي مأموران سد معبر با  دستفروشان به ديروز و امروز ختم نمي‌شود؛ اين اتفاقي است كه هميشه ادامه داشته و دارد. با اين حال به گفته يكي از كسبه بازار با  حضور مأموران شهرداري دستفروشان بساط خود را جمع كرده و در خيابان‌ها و كوچه‌هاي اطراف بازار پنهان مي‌كنند و با رفتن آنها دوباره به كار خود ادامه مي‌دهند. بارها براي اين موضوع به شورا و شهرداري مراجعه كرده‌ايم و نامه نوشته‌ايم و از مسئولان دستگاه‌هاي مختلف درخواست كرده‌ايم تا به اين موضوع رسيدگي كنند ولي تاكنون كار خاصي انجام نداد‌ه‌اند و چند هفته‌اي است كه محوطه بازار بسيار از وجود دستفروشان شلوغ خالي شده است و حالا شهرداري مي‌خواهد اينها را ساماندهي كند و قرار است در مكاني به آنها فضايي اختصاص دهند تا مردم انتخاب كنند كه نزد مغازه‌دارها بروند يا دستفروشان.
   
شب بازار و روز بازار براي دستفروشان

عابد ملكي با اشاره به اجراي طرح انضباط شهري و ساماندهي دستفروشان بازار گفت: يكي از اقدامات شهرداري در راستاي طرح انضباط شهري منطقه 12 ساماندهي بساط‌گستران و دستفروشان بود كه كسبه و مردم بيشترين درخواست براي ساماندهي آنها را داشتند. وي با بيان اينكه طرح جمع‌آوري بساط‌گستران با هماهنگي يگان حفاظت شهرداري و يگان امداد در دستور كار قرار دارد، گفت: براي آنكه دستفروشان بتوانند رزق حلال براي خانواده‌هايشان ببرند ايجاد بازار و روز بازارهايي را در خيابان‌هاي مختلف پايتخت از جمله صور اسرافيل در نظر گرفته‌ايم و دستفروشان مي‌توانند در طرح ساماندهي شهرداري شركت كرده و ثبت‌نام كنند.

شهردار منطقه 12 همچنين افزود: با برخي مأموران كه تخلفاتي داشتند و وجهي را از دستفروشان دريافت مي‌كردند تا با آنها برخورد نكنند برخورد صورت گرفته و حتي با برخي از آنها فسخ قرارداد شده است و حتي پيمانكار جديد در اين حوزه انتخاب شده است. از سوي ديگر عزيزالله رجب‌زاده فرمانده قرارگاه انضباط شهري با اشاره به ثبت‌نام هزار و اندي در طرح انضباط شهري بازار تهران گفت: طي يك ماه اخير تردد مردم در اين محدوده با مشكلات عديده‌اي مواجه شده بود، به طوري كه جمع‌آوري دستفروش‌ها مطالبه اصلي كسبه بازار بود. وي با اشاره به همكاري ناجا در طرح انضباط شهري با شهرداري تهران افزود: ناجا با تمام امكانات در اين طرح همكاري داشته و در بازار حضور خواهد داشت و اين روند ادامه خواهد داشت. بعد از اتمام مأموريت نيروهاي ناجا نيز شهرداري تهران اين وضعيت را حفظ مي‌كنند.

رجب‌زاده با تأكيد بر آغاز فعاليت شب بازارها خاطر نشان كرد: دستفروش‌ها مي‌توانند در قالب شب بازار فعاليت كنند، چرا كه به دستور شهردار تهران نبايد براي كار و امرار معاش اين افراد اتفاقي بيفتد و با مشكل مواجه شوند. با راه‌اندازي بازارهاي پيش‌بيني شده مطمئناً درآمد اين افراد از قبل بيشتر خواهد شد.

وي همچنين با تأكيد بر اينكه تمهيداتي انديشيده شده تا ديگر دستفروش‌ها به اين محدوده بازنگردند اظهار كرد: ديگر اجازه فعاليت به بساط‌گستران داده نمي‌شود، چرا كه فرمانده انتظامي تهران در اين طرح حضور پررنگي دارد و در اين طرح با مافياي دستفروش‌ها در بازار برخورد شده و ديگر اجازه فعاليت به اين افراد نخواهيم داد و با افرادي كه اقدام به اعمال باج‌خواهانه از دستفروش‌ها كنند به شدت برخورد خواهيم كرد. 

رضا قديمي، مديرعامل شركت ساماندهي صنايع و مشاغل شهرداري هم از افتتاح نخستين شب بازار در پياده‌راه‌ باب همايون خبر داد و گفت: به دنبال نبود رضايت كسبه از بساط‌گستري و سد معبر در محدوده بازار و وجود مشكل در تردد شهروندان اولين شب بازار در روز دوشنبه هفته گذشته در باب همايون برگزار شد. وي در خصوص روز بازارها نيز به وجود 39 بازار در سطح شهر تهران اشاره كرد و گفت: معضل بساط‌گستري تنها به محدوده پياده‌راه 17 شهريور و ميدان 15 خرداد ختم نمي‌شود و ما در ديگر نقاط شهر مانند ميدان هفت تير، تجريش، ونك، نارمك، نازي‌آباد و... نيز با اين مشكل روبه‌رو هستيم. قديمي با بيان اينكه تاكنون تعداد اين روز بازارها را به 50 بازار افزايش داده‌ايم افزود: مي‌توانيم تمام بساط‌گستران را تحت پوشش و حمايت قرار دهيم.
   

وانتي‌ها و خریداران  اوراقي‌ را ساماندهي كنيد

انتظار مي‌رود با اجراي طرح انضباط شهري و ساماندهي دستفروشان اين طرح به جاي جاي پايتخت گسترش يابد و با سامان بخشيدن به اين افراد، ضمن رسيدگي وضعيت كاري آنان را نيز مشخص كنند و از سد معبرها نيز جلوگيري به عمل آيد. در اين ميان لازم و ضروري است تا با وانتي‌ها كه در محلات چرخ زده و با سر و صدا اقدام به فروش اجناس و يا خريد ضايعات منازل مي‌كنند نيز برخورد شود تا مزاحمت اين افراد سبب سلب آرامش و امنيت شهروندان نشود. در حقيقت انتظار مي‌رود دستفروشان اتوبوس‌ها و مترو نيز مورد توجه مسئولان قرار گيرند و با برنامه‌ريزي جامع‌تر براي ساماندهي اين افراد نيز كاري اساسي و ماندگار صورت بگيرد تا ديگر شاهد آن نباشيم كه مشكلات روي زمين به زير زمين (مترو) منتقل شود. 

fe249pahdj3wr24grb.jpg
  

دستفروش‌هاي مترو بايد مديريت شوند

مرتضي طلايي با اشاره به آسيب‌هاي موجود در مترو تهران اظهار كرد: مديريت شهري بايد به دنبال ساماندهي و مديريت دستفروشان در متروي تهران باشد. 
اين عضو شوراي اسلامي شهر تهران تصريح كرد: در رابطه با وضع خاص مترو واقعيت اين است كه فضاي موجود زيبنده تهران و شهروندان ما نيست. بحث معضلات اجتماعي و پديده دستفروشي چهره مترو را نازيبا و به دور از شأن شهروندان كرده است. به خاطر دارم در دوره سوم شورا در صحن علني نسبت به وقوع اين شرايط هشدار دادم و امروز عرض مي‌كنم كه اگر اين واقعيت در مترو ادامه يابد شاهد شكل‌گيري باندهاي جرايم و انتقال وقوع جرم به زير زمين خواهيم بود. 

طلايي اظهار كرد: بايد وضع موجود و اين پديده را قبول و مديريت كنيم زيرا اين پديده حاصل مشكلات اقتصادي، بيكاري و پيامدهاي آن است. پيشنهاد دارم مديريت شهري به صورت جدي به دنبال ساماندهي دستفروش‌ها در مترو و مديريت آنها باشند و نه حذف آنها. وي تصريح كرد: وظيفه شركت بهره‌برداري مترو تنها فروختن بليت نيست. متروي تهران تنها يك سامانه حمل و نقل نيست بلكه يك شبكه اجتماعي است كه مهم‌ترين و شلوغ‌ترين فضاهاي شهري را در خود جاي داده است بنابراين لازم است با برنامه‌ريزي و اقدامات صحيح فرهنگي متناسب با اين شرايط در جهت ارتقاي فرهنگ استفاده از مترو اقدام عملي انجام شود زيرا مي‌توان با فرهنگ‌سازي مناسب در اين شبكه گسترده اجتماعي در ارتقاي فرهنگ عمومي گام مؤثري برداشت. 

  ***

اميد آن است كه مسئولان طرح انضباط شهري و طرح ساماندهي دستفروشان را نصفه و نيمه رها نكنند و مسئولان متولي و مديريت شهري (شورا و شهرداري) اينگونه طرح‌ها را به صورت مستمر به اجرا درآورند تا چهره و سيماي شهر زيباتر شود و در ضمن حقي از كسي ضايع نشود و دستفروشان و بساط‌گستران نيز بتوانند در مكان‌هاي خاص و با برنامه‌ريزي‌هاي منسجم روزي حلال به دست بياورند و اينگونه طرح‌هاي شهري كه با اقتصاد برخي شهروندان درآميخته است ابتر رها نشود.

* جوان آنلاین

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محمد: 1394/9/1610:56:13،
106
18
یه باج به شهرداری بدن کافیه تمام فکرشون همینه
بردیا: 1394/9/1611:47:58،
78
18
اول اشتغال ایجاد کنید بعدا این کار راانجام دهید .....دستفروشی اخرین پله است برای بیکاران و بعد از ان کارهای خلاف شروع میشود که کل کشور باید تاوان انرا بدهند.......درضمن فکری به حال تنبیه شیرینی بگیران بکنید و فقط از همه شیرینی زور میخواهند
سید: 1394/9/1612:26:30،
39
17
کلا سازمان دهی و مدیریت و اینجور حرفا یعنی یه پولی ازشون بگیریم نمیشه که همینجوری پول دربیارن به ما هیچی ندن
بردیا: 1394/9/1612:41:47،
51
18
چرا قانون فقط برای بدبخت و بیچاره ها با تمام قدرت انجام میشود؟؟؟؟؟؟؟؟
نیما: 1394/9/1614:53:30،
16
14
فقط کافیه پول یدونه از این اختلاص ها رو بین افراد فقیر پخش کنند تا فقط کلا ریشه کن بشه
ولی دوست ندارند اینطوری بشه
زيتون: 1394/9/1620:17:59،
17
20
تو عكس دوم دست فروشه ايت بهجت رحمه الله نيست.
من: 1394/9/1611:15:09،
64
19
بنده دو بار به عینه دیدم که ماموران شهرداری این بنده خداهارو تلکه می کنن.
باز دیدم که این پیکاپ های شهرداری به این وانتی های میوه فروش گیر دادند که چرا بغل خیابون پارک کردی میوه می فروشی و دعوا درست کردند.
واقعا شهرداری با وجود اینهمه مشکلات معابر مثل آسفالت, خط کشی, تابلو, همسطح سازی یوتیلیتی های کف خیابان و ... کار دیگه ای برای انجام دادن نداره جز استخدام کردن نیروهای بیخودی و گشت زدن توی خیابون با وانت ؟؟؟
بهزاد تحریم: 1394/9/1611:16:33،
84
17
ای بابا، درسته که دستفروشی قانونی نیست، ولی اینا انقدر شرف دارن که تن به انجام کارهای غیر قانونی ندادن و دارن با دستفروشی یه لقمه نون حلال در می یارن. پاک کردن صورت مسئله مثل همیشه نتیجه ی برعکس میده. هیچ فکر کردین این عده آدم بعد از بیکار شدنشون چی به سرشون میاد؟ مسلماً نه.
شلغم: 1394/9/1612:30:24،
22
18
موافقم
بهزاد تحریم: 1394/9/1616:51:26،
21
18
ای کسانی که منفی میدین، میشه علت منفی دادنتونو بپرسم؟ کجای این حرفم اشتباهه؟ جون مادرتون بیاین با هم حرف بزنیم. من به سلامت عقلتون شک دارم
مهدی: 1394/9/1611:18:19،
30
26
قبلا دست فروشها بیرون ایستگاه بساط پهن میکردن و حالا هجوم آوردن داخل قطارها. درسته که اونها هم باید نون شب کسب کنن اما به چه قیمتی؟ این مسافر رو هول بده اونو هول بده که میخوام زورکی از بین جمعیت رد بشم! یکی دوتا بودن قابل تحمل بود ولی طِی یه مسیر 20 دقیقه ای راحت 10-15 با میان از پشت و جلوت رد بشن و وضیفه هم داری راه رو براشون باز کنی به هر شکلی شده! بعضی هاشون والا اندازه یه بقالی جنس باهاشونه! ظرفیت یه چیزی رو داشتن خیلی مورد خوبیه. تا چند وقت پیش هند و پاکشتان و بنگلادش رو مثال میزدیم که اوضاع مملکتشون فلاو بیساره و مثلا میگفتیم انقلاب مثل بمبئی میمونه، حالا خیلی چیزامون بدتر از اونها شده
مهدی: 1394/9/1612:23:40،
16
18
خودم اصلاح میکنم:
وظیفه اشتباه تایپ شده
پیمان: 1394/9/1611:26:50،
26
42
به دستفروشای خیابون کاری ندارم ولی دستفروشای داخل مترو خیلی اذیت میکنن,خیلی هم زیاد شدن,نمیدونم چرا ولی همشونم کرد هستن
یک نفر: 1394/9/1611:37:38،
41
19
اصلا به بیکاری و توسعه نیافتگی مناطق کرد نشین و نبود کارخانه و صنعت تو این مناطق مربوط نمی شه.
لابد اینا خوشی زده زیر دلشون خانواده و زن و بچه رو ول کردن آواره این شهر و اون شهر شدن برای یک للقمه نان.
قبل از حرف زدن یک مقدار هم فکر کنیم بد نیست.
مهدی: 1394/9/1612:25:58،
27
18
نگفته چون کردن بدن! و نگفته تقصیر اونهاست. اشاره کرده که از اون سمت بیشتر هستند و باید بررسی بشه چرا خب از اونجا بیشترن. و یکی از علل توسعه نیافتگی و مشکلاته دیگست.
به پیمان : 1394/9/1615:30:38،
20
17
نه بابا تو مناطق کردنشین مثل بانه که مرکز قاچاق اونجا بساط پهن کنن موفق ترن کرد نیستن شاید حالا تک و توک توشون کرد بودن ولی من خودم دیدم خیلیشون کرد نیستن
حمید: 1394/9/1612:42:45،
18
19
وقتی ک میگیم خودرو گرونه همه میگن کارگراش مشغولن و دارن نون در میارن از این صنعت و ... حالا ک ب دست فروشا رسیده فکره کار و درامد اونا نیستیم??? شما خدا رو در نظر دارید??? شما مسلمونید??? قشر اسیب پذیر کشک??? این دستفروش ا از کا بیکار بشن مشکلات بیشتری ایجاد میکنه یا سد معبر ??? مغازه دار از بی پولی گشنه نمیمونه اما دستفروش چی??? فکر میکنم دلایل این کار چیز دیگه ای هست ک والا میترسم بگم تا الانشم ک گفتم واسه نوع دوستیم بود
khodayar: 1394/9/1612:43:46،
26
19
اول کارش را پیدا کن بعد از خیابان جمع کن....................
س: 1394/9/1616:15:49،
21
16
طرف کشاورزه، دامداره، به امیدهای واهی راهی شهر شده خب دولت چه جوری برای اینا توی شهر کار پیدا کنه. اینا باید توی شهر و روستای خودشون کار کنن
پاسخ به س: 1394/9/1623:06:57،
16
18
چون امکانات ورفاه در شهر جمع شده
چون توی تهران بخیه دختر 4 ساله رو به خاطر بی پولی شاید نکشند
چون توی تهران اگه غبار بشه تلوزیون خودشو میکشه ولی اگه غرب کشور نابود بشه کسی نمیفهمه
چون
چون .
.
.
حمايت بجاي محدوديت !: 1394/9/1612:44:14،
29
18
دستفروشي كار پسنديده و در خور و شايسته پايتخت كشور نيست و شان مردم به محيطي تميز و آرام و تامل با آرامش است . اما ميتوانيم بدون اينكه اين افراد را حذف كنيم در ايجاد محلي مناسب براي روز بازار يا شب بازار كه در ايام شب عيد شاهد و ناظر بوديم در مكانهايي بزرگ با خط كشي و سقف و نور مناسب و سرويس بهداشتي يك مكان براي عرضه محصولات دستفروشي ايجاد نمائيم كه كسب درآمد حلال بهتر است از كارهاي خلاف كه هر كدام فرهنگ مشتري مداري كيفيت و قيمت و رضايت مندي را رعايت كنند امتياز بيشتري كسب خواهند كرد و در نتيجه هم خدا رضاي هم بنده خدا رضاي و خشنود خواهد بود ... مسلمان بودن يعني همين ؟ ...!
اگر موافقيت بزن لايك رو ... خير ببيني انشالله شهرداري هم موافق است .
بیطرف: 1394/9/1613:43:51،
20
17
یارانه انها را قطع کنید
احساساتی نشو : 1394/9/1615:45:59،
24
21
من نمیدونم چرا تا حرف جمع کردن دست فروشها میشه سریع همه احساساتی میشن که ای وای نون حلاله و نون زن وبچه است و از این حرفها .من خودم به عینه دیدم که بیشترشون وضع مالی بدی هم ندارن ولی بودنشون باعث سد معبر و الودگی صوتی و بی نظمی میشه حالا سر و سامون بدن یا نه در هر صورت جمعشون کنن خیلی بهتره
ش: 1394/9/1616:14:17،
23
15
دلتون برای دستفروش نسوزه من هفته پیش توی بازار از یکیشون 6تا باطری قلمی خریدم نمیدونم چی بود که اصلا کار نکرد و دوباره رفتم خریدم از مغازه که این دفعه کار کرد.
محمد: 1394/9/1616:54:00،
13
20
دست فروشی یک عرف متعارف است.چیزی که عرف است جزء قانون است .مگر در قانون بر خلاف بودن آن تصریح گردیده باشد
حامد: 1394/9/1619:14:16،
17
19
دولت عرضه نداره برا مردم شغل ایجاد کنه.اینام خودشون غیرت دارن میرن دست فروشی.
رضا امیدوار: 1394/9/1622:21:16،
15
20
عکس ان پیرمرده واقعا درد اوره!!!!
عباس: 1394/9/1712:10:58،
19
13
ای خدا اونهایی که طرفدار این قشر (اکثرا) کلاهبر دار هستن به روز ما زخم خورده گرفتار بشن هرکی میخونه بگه انشاءا...
حوالی میدان آزادی - پیرزنه بوتCAT رو نشونم داد و پام کردم و موقع پول دادن با شلوغ بازی و حرفه ای گری خاص لنگه به لنگه گذاشت تو پلاستیک داد دستم و در رفت خدایش از این پیرمرده تو عکس داغون تر بود .
حالا هی بگید گناه دارن گناه دارن
امین: 1394/9/1708:45:33،
13
16
دستفروشی چیزیه که تا ابد وجود خواهد داشت
حسین: 1394/9/1712:11:54،
15
17
با سلام،
شهرداری ها باج گیرند.باید کارمند ها توسط بازرس های خصوصی کنترل شوند.
دست فروش ها باید غرفه از شهرداری اجاره کنند،و کنترل شوند.امنیت،بهداشت،مالیات.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
در هنگام عبور از دست‌انداز، پدال ترمز را نگه ندارید
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما