کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حقوق 31 میلیونی مدیران یک صندوق بازنشستگی ورشکسته

کدخبر:۱۷۵۷۲دوشنبه، ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۷:۰۶۳۴۶۰ بازدید

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی از حقوق 31 میلیونی مدیران یک صندوق بازنشستگی ورشکسته و طبقه بندی اطلاعاتی آمار فقر در ...

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی از حقوق 31 میلیونی مدیران یک صندوق بازنشستگی ورشکسته و طبقه بندی اطلاعاتی آمار فقر در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خبر داد.

سید احسان خان دوزی عضو هیأت‌علمی دانشکده‌ اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی دیشب با حضور در برنامه پایش وضعیت فقر و عدالت در کشور را بررسی کرد.

خاندوزی در این برنامه گفت: وضعیت عدالت در حال حاضر در کشور مناسب نیست، با وجود تمام آموزه های دینی و علیرغم تمام کارهایی که در زمینه عدالت تاکنون صورت گرفته تا وضع مطلوب فاصله زیادی داریم.

عضو هیأت‌علمی دانشکده‌ اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی در بیان مصادیق یکی از بی عدالتی‌ها اظهارداشت: بررسی فیش حقوقی مجموعه مدیران یک صندوق بازنشستگی که در شرف ورشکستگی است، نشان می‌دهد که حقوق پایه مدیران این صندوق بازنشستگی ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که با جمع مزایا حقوق مدیران این صندوق بازنشستگی ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌شود.

این اقتصاددان تصریح کرد: صندوقی که در حال ورشکستگی است و اعضای آن در ماه‌ها و هفته های اخیر بارها در مقابل مجلس تجمع کرده‌اند، مدیران آن این‌گونه حق سایر اعضا را می‌خورند و نمی‌توانند مطالبات آن‌ها را برآورده کنند.

وی در بیان وضع فقر در کشور گفت: مردم ما مثل مردم کشوری مثل هند با فقر مواجه نیستند، در هند افراد فقیر در کنار خیابان به دنیا می آیند و در کنار خیابان می‌میرند اما خوشبختانه این‌چنین صورتی از فقر را در کشور نداریم. در دنیا هر ۴۰ روز یک میلیون نفر بر اثر فقر می‌میرند که ۸۵ درصد از این افراد کودکان زیر ۵ سال هستند.

خاندوزی افزود: در کشور ما اما وجود دیگری از فقر وجود دارد. براساس آمار رسمی ۱۵ درصد خانوارهای کشور زیر خط فقر هستند که پژوهش‌های برخی از اساتید نشان می‌دهد ۴۰ درصد از خانوارهای کشور زیر خط فقر هستند. آخرین سرشماری کشور در سال ۹۰ انجام شد، مرکز آمار کشور اعلام کرد ۷۵ هزار خانوار در کشور در زاغه، کپر و چادر زندگی می‌کنند. خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرمان بیشترین جمعیت کپر نشینی را دارند.

عضو هیأت‌ علمی دانشکده‌ اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: اعداد و ارقامی که گفته شد خیلی بیشتر از این اعداد، حق مسئله عدالت است که باید به آن بپردازیم. هنوز وزارت رفاه در کشور برای اعلام جمعیت زیر خط فقر طبقه بندی اطلاعاتی قائل شده است که این موضوع بسیار عجیب است.

به گفته وی، یک پژوهشگر براساس آمارها می‌تواند بررسی کند که سیاست‌های جمعیت زیر خط فقر کاهش یا افزایش داشته است. چندین دهه است که مسئولان این اطلاعات مهم را از جامعه پنهان می‌کنند.

این اقتصاددان گفت: همه جا برابری به معنای عدالت نیست، یک جاهایی عدالت اقتصادی در برابر قانون قرار دارد و در جاهایی عدالت، همان برابری است. گاهی ممکن است در جاهایی برای اجرای عدالت، نابرابری اعمال کنیم. در حال حاضر عین بی عدالتی است که به بعضی از اقشار ثروتمند جامعه یارانه ۴۵ هزار تومانی داده شود.

وی افزود: در پژوهشی که اخیراً انجام داده‌ام، مشخص شده که در دهه ۸۰ شاخص عدالت که ترکیبی از امنیت جانی مردم، حداقل سلامت، آموزش تا متوسطه و مسکن حداقل است، در ابتدای دهه شش دهم ۰.۶ بوده که انتهای دهه به ۰.۷ رسیده است. به عبارت دیگر، عدالت اجتماعی در حداقل‌های خودش در دهه ۸۰ بهبود پیدا کرده است.این استاد دانشگاه گفت: اما در حوزه عدالت اقتصادی در اوایل دهه ۸۰ از ۰.۵۲ به ۰.۴۸ کاهش پیدا کرده است. این نشان می‌دهد که در دهه ۸۰ عدالت اقتصادی کاهش پیدا کرده است. در این دهه مالکیت‌ها و قراردادها متزلزل شده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حقوق بگير: 1394/9/909:29:32،
219
13
اين 37 سال فقط فقر و بدبختي براي مردم به ارمغان آورد و لا غير.
وطن پرست: 1394/9/910:15:28،
108
7
يه سوال تخصصي از سه قوه نظام اسلامي کشورمون دارم : ايا کسي رو ميشناسند که هزينه هاي زندگي چهار نفره بنده رو با دريافتي 000/200/1 تومان برنامه ريزي بکنه؟ بايد چه کسي به فکر اين مردم باشه. با حلوا حلوا دهن شيرين نميشه . عدالت"قانون"امنيت"و انسانيت کجاست؟؟؟؟؟
مهدی: 1394/9/922:02:08،
12
8
خجالت بکشید
مسلمان: 1394/9/909:30:29،
65
9
جناب اقتصاددان اكثرمردم ايران كارگرهستندوزيرخط فقر زندگي ميكنندوشماوهمه اقتصاددانان مثل شما ميدانيد.تا چند وقت ديگر كشور ما ازهند بدتر خواهد واين موضوع را با چشمان خود خواهيد ديد.اگرحالا مشخص نيست بدليل آنست كه مردم ايران صورت خودرا باسيلي سرخ ميكنند. چه خوب است انتقادكردن وبهترازآن افشاگري ولي جلوگيري ازفساداقتصادي دزدي اختلاس رانت خواري و...بسيارواجب و ازهمه مهمتر مجازات عاملين اين مواردزشت است با استفاده از مديران لايق ومتعهد وسيستم حسابداري پاك وسالم
مهدی: 1394/9/912:16:42،
57
13
چرا کسی به حقوق های میلیونی پزشکان و دندانپزشکان گیر نمیده.
الان به یه پزشک عمومی توی طرح پزشک خانواده تو کرمان از بودجه دولت ماهی 17 میلیون تومن حقوق میدن(پزشک عمومی از لحاظ مدرک برابر با کارشناس ارشد هست)
یه پزشک متخصص تو رشته های قلب،اعصاب، ارتوپدی ،پوست و.... در بیمارستان های دولتی ماهانه از 50 میلیون تومن کارانه میگیره تا 167 میلیون تومن (مدرک پزشک متخصص برابر هست با دکتری سایر رشته ها فکر نکنید اینا از مریخ اومدن)
یه دندون پزشک هم که درامدش تز پزشک عمومی بیشتره بطور متوسط ماهانه 20 میلیون نومن درآمد داره(مدرک برابر با کارشناس ارشد)
اینها تعدادشون خیلی زیاده با 1000 تا مدیر قابل مقایسه نیست سالی 30000 میلیارد تومان میره برای حقوق پزشکان .چرا هیشکی چیزی نمیگه؟مهران مدیری نتونست در حاشیه رو ادامه بده.
اگه کسی مرده با مافیا پزشکان مبارزه کنه
sam: 1394/9/913:57:37،
39
8
با مهدی موافقم.شما فقط کافی یه نگاهی به کسانی که از کشور مهاجرت می کنند بیاندازید خیلی کم توی آنها پزشک می بینید اکثر مهاجرین به خارج از کشور، از فارغ التحصیلان رشته های دیگر علی الخصوص مهندسی هستند.چون هیچ جای دنیا مثل ایران پزشکان نمی توانندپول پارو کنند و مریض ها رو هم اینطور آش و لاش کنند.مافیای پزشکی تو ایران از مافیای خودروسازی هم قوی تره و کیفیت کارش هم از خودروسازان به مراتب بدتر است.فقط کافی است به عفونت های بیمارستانی یه نگاهی بیاندازید که 5 تا 10برابر استاندارد جهانی آن است.
آرمين: 1394/9/916:56:25،
12
22
عزيز دلم مهدي جان، من برادرم پزشك هست.
الان ٢٠ ساله درس ميخونه و تو سن ٣٠ سالگي هنوز هيچ درآمدي نداره. صفر.
اولا نميدوني نگو. حقوق ١٧ ميليوني اصلا وجود نداره و اگه هم باشه ٥ ميليونش بابت ماليات كسر ميشه!!!
در ضمن يه پزشك از اواسط دوره عمومي خر كاري ميكنه و درآمد داره! اون پزشكي كه حتي به قول شما ماهي ١٧ ميليون به فرض حقوق ميگيره، داره ماهي بيش از ٥٠٠٠ بيمار ميبينه و از اين طريق براي بيمارستان بيش از ١٠٠ ميليون درآمد زايي داره كه فقط ١٧ تومنش رو بهش ميدن.
برادر بنده بدون هيچ پارتي بازي ٢٠ سال سخت درس خونده، شب بيداري كشيده، كشيك داده اونم ١٥ روز در ماه و الانم داره ماهي بيشتر از ٥٠٠ ساعت كار ميكنه بدون حقوق!!!! حالا از ٣٥-٤٠ سالگي كه ميخواد درآمد داشته باشه به نظرت چقدر بايد داشته باشه؟؟
اگه خودت توانايي و عرضه تحمل اين شرايط رو داري بسم الله. برو فردا كنكور بده.
حمید: 1394/9/918:43:04،
15
6
مهدی جان. منم با کارشناسی ارشد مکانیک جامدات تهران جنوب ماهی 1 میلیون میگیرم. آخه من دردمو به کی بگم.
آرمين: 1394/9/919:00:57،
11
6
البته در مورد دندانپزشك ها من اطلاعي ندارم و اظهار نظر نميكنم.

با تشكر از ايرانجيب.
متحیر: 1394/9/920:20:42،
13
8
پاسخ به آرمین
در این که قبولی در رشته های پزشکی سخته شکی نیست، و در این هم که در طول تحصیل تلاش زیادی می کنند بازهم شکی وجود نداره، ولی شما فکر می کنید مابقی رشته ها زحمت نمی کشند؟ اگر برادر شما صدها بیمار را درمان می کنه و برای بیمارستان کلی درآمد داره، آیا معلمی که هزاران پزشک مثل برادر شما را تربیت کرده زحمت کش نیست؟ یا اساتید دانشگاهی که در رشته هایی غیر از پزشکی تدریس می کنند؟ فکر می کنید اونها جوونی و عمرشون را برای تحصیل نگذاشتند؟ برای اخذ دکتری در رشته های علوم انسانی باید حداقل ده سال را در دانشگاه گذروند.چهار سال کارشناسی، دو سال ارشد و چهارسال دکتری. یعنی اگر طرف هجده سالش باشه و وارد دانشگاه بشه در بهترین حالت در حدود سی سالگی دکتری می گیره و تازه اول دربدری و بیکاریشه. حالا به نظرت انصافه که یک دکتر علوم پزشکی میلیونها درآمد داشته باشه و دکتری رشته های دیگه بیکار و سرگردان؟
آرمين: 1394/9/1016:46:01،
11
5
در جواب متحير خدمتتون عرض كنم درست ميفرماييد من فقط خواستم بگم نسبت به رشته هاي ديگه اينا خيلي بيشتر سختي ميكشند، وگرنه هر كس كه تحصيلات داره و كار و فكر مفيد ميتونه انجام بده بايد در راستاش درامد داشته باشه. نه مثل الان كه مملكت شده سرمايه داري مطلق. من بيشتر روي صحبتم با كساني بود كه يا اصلا سواد و اطلاعي ندارند و به خودشون حق ميدن راجع به هر چيزي نظر بدن و يا كساني مثل من كه چون خودشون نتونستن پزشكي قبول بشن، حالا ميگن پزشكا فلانن و بهمانن!!
يه بار تو يه آژانس املاك بودم تا فهميد برادر بنده پزشكه، شروع كرد بابا اين دكترا هيچي نميفهمن و...
در صورتي كه خودش افتخارش اين بود كه هيچوقت درس نخونده!
شما يه آمار بگيريد ميبينيد چقدر از كشورهاي همسايه مثل آذربايجان براي درمان ميان ايران. چون اونجا كيفيت خدمات خيلي پايينتر و با هزينه هاي چندين برابر هست.
ايشالا همه تحصيل كرده ها به همه چي برسن
جواب نادان : 1394/9/909:31:19،
76
13
مردم ما مثل مردم کشوری مثل هند با فقر مواجه نیستند، در هند افراد فقیر در کنار خیابان به دنیا می آیند و در کنار خیابان می‌میرند !!!!!!! عجب يه سري به كارتون خوابهاي پارك بزن بعد بيا اين مقاله بنويس
علی: 1394/9/909:51:24،
72
23
کدام نامرد ماهی سی میلیون تومان حقوق میگیره؟من که فوق لیسانس فنی دارم و روی سکوهای نفتی هستم بعد از ۱۳ سال سابقه ۷ میلیون دریافتیم بیشتر نیست که اگر مالیات و یک سری کسورات نرمال را کم کنید اندکی بیش از ۶ میلیون نمیشود.چه خبره تو این مملکت؟!؟!
مهدی: 1394/9/910:11:30،
67
11
7 ملیون می گیری! عجب..
مصطفی: 1394/9/911:12:52،
56
7
ما که مهندسی کامپیوتر داریم کلی هم سابقه ماهی 1 میلیون به زور میگیریم تازه خیر سرشون شرکت معروفی هستیم
پاسخ به مهدی: 1394/9/912:14:22،
35
25
داره میگه رو دکل نفتیم نمیگه که پشت میزم شما تو هوای 45 درجه تو اون هوای کثیف از خانواده به دور بودنو نمیبینی،مطمئن باش شما 1 هفته اونجا دووم نمیاری بعد میای میگی 7 میلیون ماهی زیاد میگیری عجب !!!!
احمد: 1394/9/910:19:03،
39
13
عجب صبری خدا دارد!!!
باز نشسته: 1394/9/910:28:16،
47
6
خانم ایراندخت... مدیر اسبق صندوق بازنشستگی حدود سه چهار سال پیش طبق چاپ حکم حقوق و حکم مزایایش درایسنا ماهانه 22میلیون تومان دریافتی داشتند! از( آرشیو ایسنا قابل بازدید است) آنوقت برای یک میلیون وام بهره دار بازنشستگان باید چشم انتظار نتیجه قرعه کشی باشند! راستی باید پی جور شد که آیا مدیر فعلی نیز چنین دریافتی ای دارد؟
علی: 1394/9/910:44:09،
41
6
اون وقت من بیکار وبدون درامد ثابت بایدهر سه ماه بابت بیمه تامین اجتمایی اختیاری بالای 600 هزار تومان بدم به مدیران تامین اجتمایی تا فربه تر بشوند . مدیران بخورند بالاخره یک روز جواب پس می دهند البته ریشه این وضع برمیگرده به بی لیاقتی و دزد بودن بعضی از. رده بالاها.
حمید: 1394/9/918:46:42،
9
7
من بیکار هم باید ماهی 300 هزار تومن پول جنس بدم. خدایا چیکار کنم.
امير: 1394/9/910:52:23،
34
6
سلام
من ميدونم
صندوق حمايت و بازنشستگي آينده ساز كه افتاده دست يه مشت دزد
جالبه كه نحوه گرفت مجوزشون از دولت هم در ابهام است
از بيمه تامين اجتماعي بيشتر پول ميگيره اما رسما اعلام ميكنه كه ما تابع قوانين دولت و بيمه مركزي نيستيم و پرداختي هاي بازنشستگيش نصف تامين اجتماعيه
چندين ماه هست كه اعضا جلو مجلس اعتراض ميكنن و هيچ مسئولي به فكر مردم نيست و در حدود 20 هزار نفر عضو داره كه با خانواده هاشون در حدود 70 هزار نفر رو سر كار گذاشته
علی: 1394/9/911:16:30،
37
6
این صندوقی که در آستانه ورشکستگی قرار داره اسمش صندوق بیمه آینده سازه که مدیراش حقوق های کلان میگیرن و با قدرتی که دارن حتی باعث شدن میشن طرح ادغام این صندوق با بیمه تامین اجتماعی در مجلس بشه. از ایران جیب خواهش میکنم این موضوع پیگیری کنه
محبوب: 1394/9/911:28:36،
28
12
اصلن این آقایون می ارزند ومی توانند 30 میلیون بشمارند
وحید: 1394/9/911:31:01،
26
25
آقا مهدی علی رو سکوی نفتی کار میکنه
اگه جنابعالی 5 دقیقه تو شرایط جوی و کاری (هوای گرم و شرجی) سکو کار کردی ، خیلی مردی
شاطر: 1394/9/912:32:21،
25
7
در گرمای جنوب کنار تنور نانوایی کار کردن و حقوق حداقلی و... تا امکانات الله ماشاالله شرکت نفت! نگو فوق لیسا نس که کم نیستند بیکاراش!
دلخور: 1394/9/911:38:55،
31
5
کدام صندوق/همین طوری اطلاع رسانی میکنید که هر روز این دزدان بیت المال وقیح تر و پررو تر میشن با خبال راحت تر اعمال کثیف خودشون رو ادامه می دن
رضا: 1394/9/911:40:53،
24
6
یکی اینجوری اونوقت ما کارکنان آب و فاضلاب روستایی خوزستان هم با متوسط دریافتی بین یک تا دومیلیون تومان در ماه از شهریور تا الان حقوق نگرفتیم
حرف هم بزنیم میگن برید خدا روشکر کنید خیلی جاهاست این 24 ماهه حقوق نگرفتن
عوام: 1394/9/911:45:37،
26
9
همش کار استکبار جهانیه
دلارام: 1394/9/912:46:31،
13
20
این روند هیچچچچچ وقت درست نمیشه
تا ظهور امام زمان عج بدتر میشه که بهتر نمیشه
تو احادیث گفته شده در اخر زمان بیکاری، تورم و... بیداد میکنه ، غذا ها و میوه ها طعم اب میدهند و کم ابی بدترین چیز...
به امید بهبود سران مملکت ها نباشید، نه در ایران، نه در هیچچچچچ کجای دنیا
فقط به امید منجی بشریت و حق گستر عدالت خواه حقیقی باید بود
پاسخ به دلارام: 1394/9/914:03:50،
26
8
تو مطمئنی الان آخر زمان است؟ پس اگه هست پس چرا فقط واسه ایرانیه و برای کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی که هیچی،حتی برای برای کشورهای ترکیه و اعراب حوزه خلیج فارس اینطور نیست.چون تا اونجا که من می دونم هم وضع مردم کشورها از ما بهتره و هم تورمشان هم بمراتب کمتر.بی لیاقتی و فساد و بی سوادی مسئولین رو گردن آخر زمان نیانداز پدر جان!
اقتصاددان: 1394/9/912:56:14،
12
24
هرکی هر چی میگیره نوش جانش خدا روزی رسانه من با چارتا تلفن و سرمایه گذاری درست خیلی بیشتر از اینا در میارم خدا اگر برای کسی بخواد دست به سنگ بذاره طلا میشه کسی که کارمنده روزی خودش را از بنده خدا طلب کرده پس انتظارش بدست بنده خداست اگر راست میگه و به خدا توکل داره کار آفرینی کنه تا ببینه خدا چطوری برکت میده من که دارم میبینم
آنتی دلال: 1394/9/1013:46:15،
10
7
جناب دلال وقتی افتادی دست مردمی که با کارهات بیچاره شون کردی،میفهمی زرنگ نیستی.اونیم که داره بهت "برکت" میده خدا نیست.اسمش چیز دیگریه.تازه گویا نمیفهمی که همون کارمندها دارن پولهات رو مدیریت میکنن،برق و آب و تلفن دفترت رو راه میاندازن،و هزار خدمات دیگه بهت میدن که گویا فکر میکنی اتوماتیک انجام میشه!! و جز تحقیر امثال تو چیزی نصیبشون نمیشه.اسم خدا رو نیار که خیلی برات بزرگه...
محسنl: 1394/9/914:38:33،
23
6
اقا رضا خدارا شکر کن ماهی2000000 میلیون میگیری من با 20 سال سابقه بیمه با 4 بچه و نوه سر پیری 800 هزار میگیرم با با اون سیب زمینی را چرا معدوم کردی حداقل میدادی به امثال من که این لشکر شکست خورده را سیر کنم
امیر: 1394/9/915:11:19،
9
14
نوش جونش
خوشبخت: 1394/9/915:20:53،
26
5
خیلی دورنیست بااین روندی که درکشوراست بزودی وضعیت اکثرمردم ماازهندی هابدترخواهدشد.
بیکار: 1395/9/2022:07:44،
1
1
سلام.من چی بگم که 42 سالومه و بیکار شدم.هرجا می رم که تو یه شرکت کار کنم میگن سمت بالاست شامل حال شماها نمیشه.مگه من و امثال من انسان نیستیم.خدایا چه کنم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار