کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
دهکده ساحلی الیت
آژانش مسافرتی الی گشت
زیرپوش ضد عرق
کانال تلگرام ایران جیب

فیروزآبادی: 4G فعلا اقتصادی نیست

کدخبر:۱۷۴۵۰سه شنبه، ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳:۲۹۲۸۳۰ بازدید

معاون فناوری اطلاعات شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: آنچه آمار مربوط به سال گذشته و امسال نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاری در 4G همچنان ...

معاون فناوری اطلاعات شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: آنچه آمار مربوط به سال گذشته و امسال نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاری در 4G همچنان اقتصادی نیست اما طی یکی دو سال آینده اقتصادی می‌شود.

سید علی فیروزآبادی با اشاره به اینکه برنامه‌های سرمایه‌گذاری‌ همراه اول جهت نوسازی و توسعه‌ شامل دو بخش شبکه و فناوری اطلاعات می‌شود، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری‌های مربوط به فناوری اطلاعات در حوزه امور مشترکین، شارژینگ و بیلینگ، انبارش داده و پردازش اطلاعات بر مبنای استخراج هوش تجاری، ERP (سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی) و سایر سامانه‌های فناوری اطلاعات که در مخابرات به آنها BSS OSS گفته می‌شود، خواهد بود.

وی درباره حوزه شبکه هم گفت: طی سال‌های گذشته در این بخش و تکنولوژی‌های 3G و 4G سرمایه‌گذاری‌های وسیعی صورت گرفته که مربوط به لایه‌های کور (Core)، رادیو و اکسس می‌شود و به نوعی در حال اورهال (نوسازی) کردن شبکه هستیم.

معاون فناوری اطلاعات اپراتور اول ارتباطی ادامه داد: در برنامه توسعه ما این هست که طی دو سال آینده راه‌اندازی 10 هزار BTS نسل چهارم، هفت هزار BTS نسل سوم و میکروسل‌هایی جهت تسهیل دسترسی مشترکان به دیتای نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی را داشته باشیم.

او با بیان اینکه حجم سرمایه‌گذاری‌های ما وسیع است، اذعان کرد: پیش‌بینی ما از رشد مصرف دیتا به اندازه‌ای است که امسال نودهای Core را طی یک قرارداد به 11 برابر ظرفیت در حوزه PS Core (اِلمان‌هایی از Core که مسئولیت انتقال و مدیریت دیتا را برعهده دارند) می‌رسانیم؛ همراه اول خودش را آماده فضای رقابتی می‌کند تا همچنان بتواند در حوزه پهنای باند به عنوان بزرگترین اپراتور کشور مطرح باشد.

فیروزآبادی که از قضا نسبت برادری با دبیر شورای عالی فضای مجازی دارد، در پاسخ به این سوال که چرا 4G را نسبت به ایرانسل با تأخیر شروع می‌کنید و این باعث ریزش مشترکان شما نمی‌شود؟، گفت: چند برنامه استراتژیک در حوزه‌های مختلف داشتیم و یک مورد آن که با حضور مشاوران تدوین شد مر بوط به سال‌های 90 تا 95 می‌شود.

وی افزود: برنامه جدیدی برای توسعه پهنای باند براساس برنامه‌ریزی مشاوران در حال تدوین داریم که راه‌اندازی 4G که تقریبا کار آن شروع شده، مربوط به این برنامه می‌شود.

او با تأکید بر اینکه معتقدیم سرمایه‌گذاری ایرانسل در 4G طی یکی دو سال اخیر ارزش اقتصادی را برای آن نداشته است، اظهار کرد:  اما در حال حاضر با بازاری که برای دیتا به وجود آمده، سرمایه‌گذاری روی پهنای باند این نسل بیشتر اقتصادی می‌شود.

فیروزآبادی ابراز کرد: رویکرد ما برای سرمایه‌گذاری در این بخش این بوده که بازگشت اقتصادی داشته باشیم لذا آنچه آمار مربوط به سال گذشته و امسال نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاری در 4G همچنان اقتصادی نیست اما طی یکی دو سال آینده اقتصادی می‌شود.

معاون فناوری اطلاعات همراه اول با بیان اینکه عدم توجه ما به 4G به معنای عقب ماندگی نیست، گفت: کارهای مربوط به این بخش را شروع کرده و به سرعت برنامه‌اش را جلو می‌بریم اما سرویس‌های ما در این نسل همچنان ازمایشی است و به مرحله بهره‌برداری تجاری نرسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که روند رو به رشد تقاضای مشترکان برای مصرف هر چه بیشتر پهنای باند و ورود به نسل‌های بالاتر ارتباطی و عدم توسعه 4G تاکنون مانعی برای شرکت ارتباطات سیار در اینده و مواجه شدن با طرح‌هایی نظیر "ترابردپذیری شماره‌های موبایل" نخواهد بود؟، گفت: طی سال گذشته مصرف دیتا از ابتدای سال تا انتهای آن تقریبا هفت برابر شد و امسال نیز تقریبا 2.5 برابر شده و رشد مصرف دیتا مشترکان می‌گوید که فضا برای ارائه خدمات 4G آماده است. نصب شبکه 4G را شروع کرده‌ایم و طی چند ماه اینده استفاده تجاری آن را شروع می‌کنیم.

او افزود: بنابراین سرمایه‌گذاری را شروع کرده‌ایم و در خصوص اینکه بعد از اجرای ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه (MNP) و ورود به فضای رقابتی‌تر سهم بازارمان را حفظ کنیم قطعا راهکارهایی نظیر ارتقای کیفیت دیتا، افزایش پوشش شبکه 3G و پیاده‌سازی وسیع شبکه 4G را خواهیم داشت.

فیروزآبادی همچنین گفت: اگر پوشش و کیفیت 3G را طی یک سال آینده به حد کافی برسانیم، رقابت‌پذیری ما حفظ خواهد شد.

همراه مکانیکدیدگاه ها

هادی: 1394/9/312:12:12،
78
9
فقط فکر صرفه اقتصادی در زمان حالت هستی؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا رو شکر شرکتی مثل ایرانسل بود که تو مجبور بشی راه بندازی....
وگرنه میخواستی اینترنت نسل دوم که خرجی برات نداره رو با قیمت پنج برابر نسل چهار بدی به ملت.
سلام: 1394/9/314:03:35،
51
13
آقای رییس فعلا خود شخص شما برای جامعه اقتصادی نیست...4g کاملا هم اقتصادیه...استعفا کنین تا مدیر کارامد بتونه مدیریت کنه نه اینکه برای کم شدن وظایف زیرش بزنی
وحيد يوسفي: 1394/9/316:21:30،
21
7
خارج شدن از ايران و مهاجرت به يه كشور ديگه اقتصادي ترين كاره.
t: 1394/9/318:10:34،
14
8
این آقای فیروزآبادی با اون سرلشگر فیروزآبادی نسبتی داره؟ آیا
مردم بدبخت : 1394/9/312:20:39،
44
13
ما كجا ( لاك پشت )و كشورهاي ديگه كجا ( خرگوش ) !!!! ما 10 سال به عقب , اونها 50 سال به جلو ... بيدار شيد 3G , 4G مال جند سال قبل اونها
حمید: 1394/9/312:26:01،
76
14
4g اقتصادی نیست ولی وای فا رایگان در حد فاصل نجف به کربلا اقتصادی است .خدایا این مدیران عزیز را برای ما حفظ کن !!!!!!!
ایرانی: 1394/9/313:40:00،
47
11
آخه اینها اصل کشورشون عراقه نه ایران ، خسارت جنگ رو بخشیدن با پول ما نجف و کربلا رو آباد کردن به جاشون داریم با داعش می جنگیم . وقتی می گن سوریه برای ما از خوزستان مهمتره معنیش چیه ؟
اکبر: 1394/9/320:02:10،
15
7
وقتی امور بدست کسانی میافتد که وطندوستی درخونشان نیست غیراین اگربود باید تعجب کنی چون دوست داشتن وطن اولین شرط یک مسول درهرکشوری است.
مهدی: 1394/9/312:28:20،
45
13
زمانی که دنیا 5g رو اجرایی کردن از نظر این ها 4g اقتصادی می شه برای ما!
سهیل: 1394/9/312:55:38،
50
11
چطور برای ایرانسل و رایتل میصرفه ؟
شما مخابراتیا برای اینکه فقط به فکر چاپیدن مردیمین و حاضر نیستین یک درصد از درامد میلیاردیتونو بدید بابت 4G
تو تهران و کرج حتی یک BTS جدیدم به 3G تجهیز نکردید ، یه شبکه قدیمی درب و داغون باسرعت مذخرف گذاشتید ملت سرشون با همین گرم باشه
فرهاد: 1394/9/313:34:23،
24
8
گل گفتي. تو تهران كه افتضاح شده. ترافيك به شدت بالاست. شهرستان ها هم فوق العاده افتضاح.
علی: 1394/9/313:18:58،
40
13
4G با سرعت 256 کیلوبیت در ثانیه !!!!
ضیا: 1394/9/313:29:56،
39
8
یا حضرت عباس 256 کیلو بیت در ثانیه سرعت داره!!!!
(یادداشتهای من در سال 1950 میلادی در اتیوپی)

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
ایران تلنت
نگین خودرو
آیسان پرواز

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
دیجی استایل