کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بررسی مزایا و معایب پرداخت تسهیلات دولتی

کدخبر:۱۷۲۶۱سه شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۲:۳۴۱۹۴۱ بازدید

اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل 44 مجلس شورای اسلامی در نشست خود با وزیر صنعت ...

اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل 44 مجلس شورای اسلامی در نشست خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان بانک مرکزی نقاط ضعف و قوت اعطای تسهیلات برای خرید خودرو و لوازم خانگی را بررسی کردند.

 امروز (سه‌شنبه) حمیدرضا فولادگر در نشست اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل 44 مجلس شورای اسلامی با "محمدرضا نعمت زاده" وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان بانک مرکزی که برای بررسی نقاط ضعف و قوت اعطای تسهیلات برای خرید خودرو و لوازم خانگی تشکیل شده بود،گفت: فروش خودرو به هر طریقی در راستای حمایت از تولید ملی می‌تواند به نفع کشور باشد.

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعطای تسهیلات برای خرید خودرو، جاذبه‌های بسیاری برای مردم ایجاد کرد، افزود: با ارائه تسهیلات مذکور 130 هزار خودرو به فروش رفته است.

وی با بیان اینکه حمایت از تولیدملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید در دستورکار باشد تصریح کرد: تلاش برای ارتقای کیفیت خودروهای داخلی در راستای حمایت از تولید ملی باید مدنظر مسئولان باشد.

فولادگر با اشاره به اینکه حمایت ازخودروسازی‌ها به ایجاد اشتغال و جلوگیری از بیکاری منجر می‌شود، گفت:باید به این مهم توجه شود که اعطای تسهیلات و در پیش گرفتن سیاست انبساطی منجر به ایجاد تورم بیشتر در جامعه نکند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی تاکید کرد: باید مشخص شود منبع پرداخت تسهیلات به مردم برای خرید خودرو و لوازم خانگی بادوام ایرانی کجاست.

در ادامه جلسه مذکور هادی قوامی نماینده مردم اسفراین و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر حمایت از حقوق مصرف کننده گفت: ارائه تسهیلات به مردم نباید به گونه‌ای باشد که به فشار اقتصادی منجر شود.

همچنین درادامه جلسه مذکور نادرقاضی پورعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت حمایت از تولید ملی تصریح کرد: در قوانین مرتبط با حمایت از تولید ملی به ویژه تولید خودرو ملی به پرداخت بدهی دولت به خودروسازی‌ها بحث ارتقاء کیفیت و کاهش قیمت‌ها نیز اشاره شده اما متاسفانه مورد توجه نبوده است.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت از خودروسازی‌ها و قطعه سازان به ماندگاری و ایجاد 20 هزار شغل منجر می‌شود، گفت: دولت باید پول قطعه‌سازان و کارگران را پرداخت کند.

در ادامه نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی سید حسین ذوالانوار با یادآوری پرداخت تسهیلات به مردم برای خرید خودرو و لوازم خانگی ایرانی گفت: باید پول‌های ارائه شده به مردم در قالب تسهیلات سازمان دهی شوند تا از مسیر اصلی خود خارج نشوند.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر خودروسازی‌ها ما صنایع دیگری از جمله سیمان و فولاد نیز داریم که نیازمند حمایت هستند.

در این جلسه پیمان قربانی معاون بانک مرکزی با بیان اینکه ورود به بازار با خدمات بین بانکی دستاوردهای خوبی داشته است، گفت: تبعیت از نرخ‌های سود بانکی بهتر شده است.

وی ادامه داد: در خصوص تولید خودرو هدف بانک مرکزی از ارائه تسهیلات مساعدت به خودروسازان بوده که این هدف باید قابل برگشت باشد.

قربانی با بیان اینکه محل تامین تسهیلات خودرو از خط اعتباری بانک مرکزی است،گفت: کارت‌های اعتباری اعطایی به مردم برای خرید کالاهای بادوام ایرانی از منابع بانکی تامین شده‌اند.

وی با تاکید براینکه تسهیلات خرید دین به تولیدکنندگانی که کالاهای بسیاری در انبار دارند،اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: تمامی تسهیلات اعطایی به مردم در راستای تحریک تقاضا و کاهش رکود بوده است.

قربانی با اشاره به کاهش مدت زمان باز پرداخت تسهیلات خرید خودرو گفت:علت کاهش زمان باز پرداخت این تسهیلات این بود که بازار خودرو کشش بیش از 4 سال را ندارد.

وی ادامه داد: دررابطه با کالاهای واسطه‌ای باید تولیدکننده‌ها فروش نسیه داشته باشند تا به این ترتیب بهبود اقتصادی حاصل شود.

وزیر صنعت،معدن و تجارت با حضور در نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه درحال حاضر رکود در صنعت پیش آمده و بسیاری از شاخص‌ها که تاکنون رو به رشد بوده روند منفی در پیش گرفته‌اند، گفت:اعطای تسهیلات برای خرید خودرو و لوازم خانگی ایرانی در جهت تحریک تقاضا و کاهش رکود بوده است.

وی با بیان اینکه درخصوص حمایت ازتولید ملی تاکنون پیشنهادات بسیاری ارائه شده است،افزود: ارائه تسهیلات اقساطی خودرو و کارت‌های یکصد میلیونی برای خرید اقساطی کالاهای داخلی، از نمونه پیشنهادات مطرح بود که ارائه تسهیلات به شیوه کنونی به خودرو و لوازم خانگی در دستورکار قرار گرفت.

وزیرصنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه درحال حاضر هزینه تولید در کشور بالا است،تصریح کرد:در صورتی که هزینه تولید در کشور کاهش یابد، به طور حتم قیمت خودرو کم شده و صادرات آن افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: درصورتی که درراستای افزایش توان خرید مردم و کاهش هزینه‌های تولید حرکت نکنیم، نمی‌توانیم جوابگوی بیکاری باشیم.

نعمت زاده با اشاره به رکود تورمی موجود در اقتصاد کشور تاکید کرد: تحریک تقاضا بهترین راهکار موجود پیش روی ما بود.

به گزارش ایسنا به نقل از خانه ملت،‌ رئیس کمیسیون ویژه حمایت ازتولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل 44 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در راستای بررسی بسته خروج از رکود دولت کمیسیون ویژه تولید ملی به بررسی مسیر تحریک تقاضا پرداخته است، تصریح کرد: در این جلسه مشخص شد منابع تامین اعتبار دولت و بانک مرکزی برای اعطای تسهیلات کجا بوده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بنده خدا: 1394/8/2619:25:39،
96
23
بیشتر این جلسات و کمیسیون رو محوریت چگونگی بدبخت تر کردن ملت ایرانه و رونق به زندگی اعراب حاشیه نشین
فكر كن: 1394/8/2619:52:22،
40
21
اعراب نشين اقتصادشون هزار برابر از اقتصاد ايران بهتره . ببين مردمشون در جه رفاهي هستن . مردم ما به خاطر يه سبد كالا جند نفر كشنه شدن به خاطر يه وام ماشين جشم بسته حمله كردن
تبریزی: 1394/8/2620:08:17،
20
30
وام 25میلیونی باید سودش بلای 24درصد باشد تا اختلای در بانکه به وجود نیاید و موجب فشار بر بانکها نشود.
@-@: 1394/8/2621:01:43،
73
23
وام خوبه

خوب بده به ازدواج

بده به خانه اولی ها


بده به دانشجوها

نه خون آشامهای شکم گنده
کمپینی: 1394/8/2621:36:21،
50
22


بعد از اینکه ماشیناشونو کردن توی پاچه ملت، دارن از معایب این طرح و مشکلات تکنولوژی 30 ساله خودروهای پیش فروش شده صحبت میکنن
ضمنا زمان تحویل خودروها به 45 روز افزایش پیدا کرد
علی s: 1394/8/2700:53:04،
29
21
یکی به من توضیح بده کجای دنیا اول طرحی رو اجرا میکنند, بعد میشینن بررسیش میکنن !!!!!!!!!!!!!!
علي: 1394/8/2619:26:16،
49
25
هر جه معايب داره براي اونها منافع . ضررش براي اون مردم فقير مملكت كه شايد به خاطر همين وام نتونن نون شبشون جور كنن
لايق: 1394/8/2619:32:47،
65
15
وزیرصنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه درحال حاضر هزینه تولید در کشور بالا است،تصریح کرد:در صورتی که هزینه تولید در کشور کاهش یابد، به طور حتم قیمت خودرو کم شده و صادرات آن افزایش می‌یابد. نمي دونم اين وزير تا كي خواب باشه ؟ صادرات اشغال به كي و كجا ؟ خودتون اين اشغالها سوار نمي شيد جه برسه به كشورهاي ديكه
کارشناس اقتصاد: 1394/8/2619:50:32،
39
18
یادمه دردولت گذشته اومدن برای مسکن مهر وام ۲۰میلیونی باسود ۴درصد دادن.دولت جدیددراولین مصاحبه تلویزیونی خودش مسکن مهروباعث ایجادتورم توی مملکت دانست وحرکت دولت قبل وبه شدت تقبیح وبرخلاف اصول اقتصادی دانست.
حالامن ازشخص ایشون وهمچنین وزیرمسکن ایشون وهم آقای طیب نیا که خودرامدعی علم اقتصادمیدونن وهمچنین آقای سیف(که نگران یه وقت دلاربه زیر ۳۰۰۰ تومان نرسه)وهمچنین وزیر صنعت ومعدن ایشون که دارای سن وتجربه بالاولی راندمان پایین میباشن این سوال ودارم آیا تعداد صدهزاروام۲۵ میلیونی با سودحداقل ۱۶درصد اونم در شش روزبرای خودروکه یک کالای رفاهی وبادوام پایین درعلم اقتصادتعریف میشه نه یک کالای لازم مثل مسکن،تورم بوجود نمیاره؟
البته بایدبگم من متاسفانه به ایشون درانتخابات رای دادم چون به اشتباه فکرمیکردم باآمدن ایشون منطق برهمه چیز حکمفرما میشه ولی حیف که فکرم یک خیال باطل بود.
Ehsank2: 1394/8/2619:50:33،
20
24
رکن های اساسی ما خیلی جالبن اول تصمیم میگیرن بعد اجرایی میکنن بعد میاد فکرمیکنن ببینن این کار درسته یا نه.یه سلامی هم بکنیم به این دولت مردان


سلام...
معین: 1394/8/2620:00:29،
20
30
ای مردم از این فضای مجازی بیاین بیرون دنیای واقعی رو در یابید.
بزودی مسکن گران میشود و شما در حسرت خانه دار شدن می مانید
احمد: 1394/8/2620:11:45،
26
24
اخه لايق جان از يك افتاب لب بوم چه انتظاري داري؟ اين با اين سن ديگه اگر خودش هم بخواهد نميتونه حرف درست و حسابي بزنه، لذا بيخيالش بشيم بهتره،
شهرستانی!!!!: 1394/8/2620:29:43،
31
22
مهمترین نکته در زمینه وام خودرو، محل تأمین اعتبار آن است. دولت از چه طریق این 3250 میلیارد تومان را می خواهد تأمین کند؟ چون همه می دانیم دولت به شدت کسر بودجه دارد. بنابراین، به احتمال خیلی زیاد، تأمین اعتبار لازم برای پرداخت این وامها از محل استقراض از بانک مرکزی (یعنی چاپ اسکناس بدون پشتوانه) خواهد بود که نتیجه اجتناب ناپذیر آن، افزایش نرخ تورم از چندماه آینده خواهد بود.

یعنی باز دولت برای حفظ صنعت خودروسازی ناکارآمد، مجدداً دست در جیب مردم کرده و عموم ملت باید تاوان سوء مدیریت این صنعت را بپردازند.
يك دو سه: 1394/8/2620:30:27،
26
20
خوبه ديگه تمام صنايع احتياج به حمايت دارن به نظر فقط مصرف كننده احتياج به حمايت نداره و بايد هميشه در حقش اجحاف بشه اينجوري كه پدر بزرگ منم توليد كننده نمونه ميشه -- توليد موفق يعني با كمترين امكانات بهترين توليدو بيشترين رضايت مصرف كننده.
احمد: 1394/8/2620:44:04،
33
24
محمد حسین ادیب استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان:بانک مرکزی نباید
به کارخانه هایی که کمترین نرخ بهره وری را دارند پاداش بدهد با اعطای تسهیلات.!!!
داعش : 1394/8/2621:26:39،
33
22
تا وقتی سایپا و ایرانخودرو هستش نیازی حمله وکشتار مردم ایران نیست این دوتا شرکت کار مارو انجام میدن
محمد: 1394/8/2621:34:11،
29
24
واقعا تا وقتی وزیر صنعت و معدن با اون کارنامه درخشان در دوره های قبل و کلمات قصارش در این دوره رو داریم نباید نگران هیج جیزی باشیم. یک تنه توان اینو دارن ایشون ، که صنعت که هیچ کل ایران و خاورمیانه رو آباد کنه. البته اگر مخالفین نظرات ایشون که همه خائن هستن اجازه بدن.
تو این دو سال من یه جمله بدرد بخور ندیدم بگن. این جمله آخرشون هم که عالیییییییییییییه.
امير : 1394/8/2621:42:56،
28
33
پدر من نمايندگي ايران خودرو داره تو شيراز ، واقعا اگر يك ماه ديگه كمپين ادامه داشت ، اكثر نمايندگيا تعطيل ميكردن ، واقعا معجزه كرد دولت ، دمش گرم ، حداقل تا ٤ سال اينده نمايندگيا رو شارژ كرد ، ١٥٦ ثبت نام تو ٤ روز عالي بود ، هر ثبت نام كمسيون فروشش از سازمان ٥٠٠٠٠٠ تومن ، خلاصه پول خريد جنسيس ٢٠١٣ رفيقم جور شد ، مرسي ايران خودرو ، مرسي بابا ، مرسي دولت ، مرسي كمپين ، خدايا شكرت ...
یادگار به فنا رفته ی کوروش: 1394/8/2707:38:35،
27
22
لعنت بر هرچی مفسد و دزده ، دقیقاً یاد چهل دزد بغداد افتادم که پس از دزدی تو یه غار جمع می شدند و به ریش امت می خندیدند خخخخخخخخ
یاهو: 1394/8/2708:24:20،
18
21
این کارها درد اصلی کشور را که تولید است درمان نمی کند
چون موانع اصلی توسعه همچنان وجود دارند و با وجود
ارگان ها فوق دولتی و قدرت سیاسی و اقتصادی آنها کشور
در وضعیت قرمز باقی می ماند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار