کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دلار در میانه کانال 3500 تومان

کدخبر:۱۷۲۲۹سه شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۱:۲۷۱۲۹۸ بازدید

روز دوشنبه، روند کاهشی شاخص بازار ارز تحت‌تاثیر اعلام خبر افزایش عرضه ارز از سوی بازارساز ادامه یافت تا زمینه نزدیک شدن دلار به سطح 3 هزار و ...

روز دوشنبه، روند کاهشی شاخص بازار ارز تحت‌تاثیر اعلام خبر افزایش عرضه ارز از سوی بازارساز ادامه یافت تا زمینه نزدیک شدن دلار به سطح 3 هزار و 550 تومانی فراهم شود. دلار که روز یکشنبه با 5 تومان کاهش به قیمت 3 هزار و 585 تومان رسیده بود، در سومین روز هفته، 25 تومان دیگر از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 3 هزار و 560 تومان رسید.

دنیای‌اقتصاد نوشت : به گفته فعالان، گفته‌های مدیر اداره صادرات بانک مرکزی، مبنی بر دقت فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در بازار و همچنین افزایش عرضه ارز، عمده‌ترین عاملی بود که روز دوشنبه معامله‌گران ارزی را در صف فروش قرار داد و موجب افت دلار شد. در کنار این فشار درونی و روانی، عرضه حواله درهم در بازار دبی دومین عاملی بود که به افت قیمت کمک کرد. در سومین روز هفته، همسو با افت دلار، قیمت یورو نیز کاهش یافت و با 20 تومان کاهش به قیمت 3 هزار و 835 تومان رسید. تضعیف ارزش این ارز در بازارهای جهانی به واسطه حملات تروریستی روز جمعه در فرانسه، اصلی ترین علت این کاهش بود. سکه تمام نیز روز دوشنبه تحت‌تاثیر افت دلار قرار گرفت تا از اوج روزانه‌ای که تحت‌تاثیر رشد اونس تجربه کرده بود، ‌پایین بیاید. روز گذشته، سکه تا قیمت 924 هزار تومان بالا رفت، ولی نهایتا تحت‌تاثیر افت دلار و افت اونس از اوج روزانه، روی قیمت روز یکشنبه؛ یعنی 918 هزار تومان آرام گرفت.


شروع هیجانی

دوشنبه، بازار ارز شروعی نسبتا هیجانی داشت و دلار در کمتر از یک ساعت 15 تومان از ارزش خود را از دست داد. در سومین روز هفته، شاخص بازار ارز معاملات خود را با قیمت 3 هزار و 574 تومان آغاز کرد که 11 تومان کمتر از قیمت بسته شده روز یکشنبه بود. در ادامه این روند کاهشی، قیمت به سرعت راه نزولی خود را ادامه داد. نبود خریدار موجب شد فروشندگان، مرتب نرخ فروش خود را پایین‌تر بیاورند تا بلکه بالاخره در نقطه‌ای خریداری برای ارز خود پیدا کنند. در چنین فضایی، قیمت دلار بدون معامله خاصی به نرخ 3 هزار و 570 تومان رسید و پس از ثبت این قیمت، بدون مقاومت خاصی تا پیش از ساعت یک بعدازظهر به نقطه 3هزار و 560 تومانی رسید. با رسیدن دلار به این نرخ، مقاومت معامله‌گران ارزی بالا رفت تا از فشار کاهشی کمی ‌کاسته شود. به گفته فعالان، روز دوشنبه نقطه 3 هزار و 560 تومان نقش حیاتی را بازی کرد و مقاومت در این محدوده موجب شد که امید به افزایش در میان برخی معامله‌گران زنده شود، هر چند به گفته برخی فعالان، فشار اخبار کاهشی به اندازه‌ای بوده که ممکن است در 2 روز آینده کمتر کسی مخاطره خرید کلان ارز را در سر بپروراند. به‌عبارتی، معامله‌گران ارزی که در ابتدای هفته انتظار لحظه به لحظه عبور دلار از سطح 3 هزار و 600 تومان را داشتند، در حال حاضر بیشتر در لاک دفاعی فرو رفته‌اند.

 

هراس کاهشی فردایی‌ها

بازار ارز از بعدازظهر روز یکشنبه تحت‌تاثیر اظهارات مدیر اداره صادرات بانک مرکزی قرار گرفت. صمد کریمی، مدیر اداره صادرات بانک مرکزی، بعدازظهر یکشنبه، از اتصال برخی بانک‌ها به شبکه سوئیفت خبر داد و گفت: «بانک‌های غیرتحریمی به سوئیفت وصل شده‌اند و بعد از توافق برجام همه بانک‌ها به این شبکه وصل خواهند شد.» شناسایی عوامل غیربنیادین افزایشی در بازار ارز، افزایش عرضه ارز، کاهش هزینه نقل و انتقالات ارز با استفاده از ابزارهای پرداخت بین‌المللی از دیگر اظهارات این مقام مسوول بود که رفتار معامله‌گران را از بعدازظهر روز یکشنبه تحت‌تاثیر قرار داد. به گفته فعالان، به خصوص اعلام افزایش عرضه ارز و گذرا بودن افزایش اخیر موجب شد جو روانی کاهشی در بازار شکل بگیرد و معامله‌گران با تغییر موقعیت، در صف فروش قرار بگیرند. این روند در ابتدای روز دوشنبه نیز ادامه یافت تا جایی که در مقاطعی از روز نرخ خرید معامله‌گران فردایی کمتر از نرخ معاملات نقدی بازار شد؛ موضوعی که به گفته فعالان، نشان‌دهنده انتظار کاهش بیشتر قیمت از سوی بازیگران فردایی بود.

گروهی دیگر از فعالان پایین بودن نرخ آتی نسبت به نرخ فروش نقدی را حاصل تلاش خالی فروشان نوسان‌گیری دانسته‌اند که سعی دارند از جو کاهشی اخیر به سود خود استفاده کنند. گفته می‌شود آنها قصد دارند زمانی که دلار به کف قیمت خود نزدیک شد وارد بازار شوند و با خریدهای ارزی بار دیگر جهت قیمت را تغییر دهند. جدا از این جو کاهشی، عامل دیگری که به افت دلار در روز دوشنبه کمک کرد، افزایش عرضه حواله درهم در بازار دبی بود. در واقع روز گذشته، شایعه‌ای مبنی بر افزایش عرضه حواله درهم در بازار دبی وجود داشت. نوسانات نرخ درهم به طور سنتی بازار ارز داخلی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و بازار روز دوشنبه نیز از این موضوع مستثنا نبود. حال، پس از کاهش دو روزه دلار، برخی معامله‌گران انتظار دارند که با عبور از جو روانی و افزایش تقاضا، بازار بار دیگر وارد فاز افزایشی شود، حال آنکه دسته دیگر اعتقاد دارند که معامله‌گران ارزی تا مدتی در لاک احتیاطی فرو خواهند رفت تا از افزایش‌های نوسانی دلار خبری نباشد.

 

افت سکه از اوج روزانه

سکه تمام که در آغاز روز دوشنبه به کانال 920 هزار تومان وارد شده بود، در ادامه روز از این سقف قیمتی روزانه پایین آمد و نهایتا روی قیمت 918 هزار تومان آرام گرفت. به این ترتیب، سکه که در ساعات آغازین کاری روز گذشته، تحت‌تاثیر رشد اونس تا قیمت 924 هزار تومان نیز بالا رفته بود، با شروع افت دلار و پایین آمدن قیمت اونس، از این کانال قیمتی عقب‌نشینی کرد و روی قیمت بسته شده روز یکشنبه آرام گرفت.
 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

یاهو: 1394/8/2608:09:40،
22
19
هر وقت قیمت ارز از خط قرمز بانک مرکزی بالاتر رود با عرضه و
تزریق ارز به بازار کمی فروکش می کند ! این کار بارها تکرار شده و ادامه دارد . مشکل فعلی کمبود ارز در بانک مرکزی است چون هنوز تحریم های بانکی بر طرف نشده و سپرده های بلوکه شده آزاد نشده اند !
شهروند: 1394/8/2609:20:05،
25
17
به امید روزی که ارزش ریال روز به روز بالا بره
mohammad: 1394/8/2609:27:45،
17
19
به نظر من اینقدر بالا پایین میشه تا دلال خرده پا از بین بره و سراغ دلار دیگه نیاد
بازار: 1394/8/2609:31:08،
20
19
قیمت مد نظردولت وبانک مرکزی حدودی3400تومان است با 5درصدبالا وپایین یعنی خط قرمز بانک مرکزی تقریبا3250تا3600تومان است بعبارت واضحتر سیاست شناور مدیریت شده در این بازه دولتی وبانک مرکزی دخالتی نمیکنند وقیمت را بازار براساس تقاضا وجو روانی خودش دربازه3250تا3600تعیین میکند
زيتون: 1394/8/2610:52:06،
15
19
خط قرمز 3600 بايد به 3400 بر گردد .
ش: 1394/8/2610:36:39،
21
13
یکی بیاد درست توضیح بده دلار چرا انقدر داره میره بالا؟ اصلا چرا دلار 2000تومان نمیشه؟
علی: 1394/8/2611:14:33،
19
16
هنوز خیلی جا داره بالا بره
حقوق بگير: 1394/8/2616:41:16،
16
16
ضمن تشكر از مسئولين عرب و عراقي امان كه ملت و كشورمان را به فلاكت كشانده اند !!! اگر قيمت دلار را پائين بياورند و در حدود 2000 الي 2500 تومان تثبيت كنند مشكل همه توليد كنندگان و اكثريت جامعه حل خواهد شد در غير اينصورت و تا زماني كه دلار بالا مي رود هيچكس به جز رانت خواران وزارت صنعت و بانك مركزي و معدودي صادر كنندگان منتفع نخواهند شد و اقتصاد سروسامان نخواهد گرفت.
اگر بانك مركزي قيمت ارز رسمي را روزانه دستكاري نكند ثبات بيشتري هم به وجود مي آيد،حال آنكه با دستكاري چند ريالي نرخ رسمي -كه معلوم نيست بر چه مبنايي تعيين مي شود - به دلالان بازار ارز علامت مي دهيد. بانك مركزي نرخ رسمي ارز را ماهانه تعيين كند ، ساير كشورهاي عربي وهابي و بهايي چكار مي كنند كه دهها سال است نرخ برابري دلار با پول ملي اشان ثابت است آقاي سيف برود از آنها ياد بگيرد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
اعضای جدید خانواده کوئید در آستانه ورود به بازار ایران
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار