کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

درياخواری قانونی در دولت قبل

کدخبر:۱۷۰۸۸چهارشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۰:۱۰۱۸۰۲ بازدید

پيروز حناچي، معاون معماري و شهرسازي وزير راه و شهرسازي با اعلام درياخواري قانوني در رامسر گفت: در دهه قبل كه نهادهای مدنی و ...
درياخواری قانونی در دولت قبل

پيروز حناچي، معاون معماري و شهرسازي وزير راه و شهرسازي با اعلام درياخواري قانوني در رامسر گفت: در دهه قبل كه نهادهاي مدني و رسانه‌ها نقشي كمرنگ در آگاهي‌رساني به جامعه داشتند، تخريب‌ها و انواع تخلفات با شدت بيشتري ادامه يافت.

حناچي با اشاره به تخلفات زمين‌خواري، درياخواري، كوه‌خواري و نحوه برخورد با اين تخلفات گفت: اگرچه پديده‌هاي زمين‌خواري، درياخواري و كوه‌خواري هميشه وجود داشته اما در هيچ دوره‌يي به گستردگي و فراواني سال‌هاي اخير نبوده است.

به گزارش تعادل، معاون معماري و شهرسازي وزير راه و شهرسازي با اشاره به نمونه‌هايي همچون درگهان قشم افزود: بررسي تغيير و تحولات در عكس‌هاي هوايي سال‌هاي اخير نشان‌دهنده پيشروي در دريا بر خلاف طرح جامع است و در اين تخلفات بخشي از جنگل‌هاي حرا كه فقط در آب‌هاي خليج‌فارس رشد مي‌كنند از بين رفته است. همچنين لنگرگاه درگهان قشم  طي چند ساله اخير تغيير موقعيت داده و بخشي از آب‌هاي نوار ساحلي جزيره خشك شده است. قطعا در دوره جديد انتظار حساسيت بيشتر و جلوگيري از اقدامات خلاف توسط مسوولان محلي مناطق آزاد داريم. اين رويكرد بايد تغيير كند.

وي در گفت‌وگو با پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي درباره ديگر تخلفات به درياخواري در كيش همچنين بندرعباس اشاره كرد و گفت: در بندرعباس در بازار ماهي‌فروشان همچنين در محدوده جنوب شرقي شهر بندرعباس پديده درياخواري و خشك كردن آب‌هاي دريا براي ساخت و ساز انجام شده كه در اين زمينه اقدامات لازم براي جلوگيري از ادامه روند ساخت و سازها درحال انجام است. براساس طرح جامع نبايد هيچگونه ساخت‌و‌سازي در اطراف بلوار ساحلي بندرعباس انجام شود اما متاسفانه اين اتفاق افتاده است.

دبير شوراي عالي معماري و شهرسازي با اشاره به ساخت‌و‌سازهاي بي‌رويه در رامسر كه مصوبه شوراي عالي معماري و شهرسازي در دوره قبل را نيز دارد، گفت: در رامسر نيز پيشروي‌هاي غيرمجاز به دريا صورت گرفته كه متاسفانه مصوبات شوراي عالي معماري و شهرسازي را در دوره قبل اخذ كرده است اما درحال حاضر ادامه روند ساخت و ساز در آن منطقه مورد تاييد شوراي عالي معماري و شهرسازي نيست.

حناچي درباره دلايل ساخت و سازهاي غيرمجاز در كيش به‌روز نبودن نقشه‌هاي هوايي اين منطقه در گوگل اشاره كرد و افزود: سواحل كيش دستكاري و استحصال شده و بخش عمده‌يي از زمين‌ها براي ساخت و سازهاي غيرمجاز به كار گرفته شده‌اند.


متخلفان به دنبال استحصال هستند

دبير شوراي عالي معماري و شهرسازي با اشاره به افزايش قيمت زمين در مناطقي كه درياخواري و زمين‌خواري در آنها رخ داده است، گفت: هر جايي كه زمين ارزش پيدا مي‌كند، عده‌يي به دنبال استحصال زمين هستند. بدين‌ معنا كه مثلا تلاش مي‌كنند منبع طبيعي يا زمين‌هاي دولتي را به مالكيت خود درآورند يا در كوه‌خواري جداره كوه را تراش مي‌دهند و بدين‌ترتيب بخش‌هايي از آن را به زمين مسطحي تبديل مي‌كنند. زمين‌هايي كه با اين شيوه ايجاد مي‌شوند در صورت بروز زلزله در اثر رانش خاك مدفون مي‌شوند و از بين مي‌روند.

حناچي ادامه داد: پديده‌هايي همچون كوه‌خواري، درياخواري و زمين‌خواري ازجمله اتفاقاتي است كه نوعي دست بردن در طبيعت به شمار مي‌رود كه نبايد خود را مجاز به اينگونه اقدامات بدانيم. به هر حال وقوع چنين حوادثي ريشه در افزايش قيمت زمين دارد و افرادي با دور زدن قانون براي تخلفات خود مجوز دريافت مي‌كنند. معاون وزير راه و شهرسازي تاكيد كرد: طرح‌هاي جامع به هيچ عنوان اجازه دور زدن‌هاي قانوني و پايمال كردن حقوق ملي و شهروندي از اين دست را نمي‌دهد. وي درباره نحوه برخورد معاونت معماري و شهرسازي با تخلفات عدم مطابقت طرح‌هاي جامع و تفصيلي و بارگذاري‌هاي غيرمجاز گفت: اقدامات معاونت معماري و شهرسازي در برخورد با تخلفات در وهله اول با اطلاع‌رساني سپس با برخوردهاي بازدارنده در سطح استان‌هاي مختلف است اما بهترين راه مبارزه با اينگونه تخلفات، فعاليت‌هاي رسانه‌ها و نهادهاي مدني است كه با اطلاع‌رساني به موقع جلو ادامه فعاليت‌هاي غيرقانوني را مي‌گيرند.

دبير شوراي عالي معماري و شهرسازي تاكيد كرد: دولت به وظايف خود در مورد جلوگيري از تخلفات پايبند است اما اينكه بتوان در اينگونه تخلفات با اطلاع‌رساني حساسيت‌هاي لازم را در جامعه ايجاد كرد، كاري است كه قاعدتا از عهده رسانه‌ها و نهادهاي مدني برمي‌آيد و در اينگونه موارد بايد به كمك‌هاي آنها تكيه كرد.

حناچي اظهار كرد: در دهه قبل كه نهادهاي مدني و رسانه‌ها نقش كمرنگ‌تري در آگاهي‌رساني به جامعه داشتند، تخريب‌ها و انواع تخلفات با شدت بيشتري ادامه يافت. در شرايط فعلي كه گزارش انواع تخلفات درياخواري، زمين‌خواري و كوه‌خواري در رسانه‌ها، مطبوعات و راديو و تلويزيون منتشر شده است، نشان از اين دارد كه بعضي از مسوولان تصميم‌گير و سياست‌گذار در دهه قبل به بخش عمده‌يي از وظايف ترويجي خود پايبندي نشان ندادند.

وي معتقد است: اگر در دوره قبل نسبت به انواع تخلفات حساسيت وجود  ‌داشت و مسوولان به واكنش‌هاي رسانه‌ها، مطبوعات و نهادهاي مدني پاسخ مي‌دادند شاهد ادامه اين قبيل تخلفات نبوديم. به همين ‌خاطر نيز تلاش مي‌كنيم تا در دوران جديد ضوابط را طوري تعيين كنيم تا تخلفات كاهش پيدا كنند و به حداقل ممكن برسند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی بی غم: 1394/8/2022:05:24،
28
18
اگه دنبال دریا خار میگردین برین جلوی این عربها بگیرین چیکار هم ملت خودت دارین البطه اگه پارسیها رو جز هم وطن خودتون بدونید
محمد: 1394/8/2112:07:10،
15
12
من نمیفهمم چرا وقتی به کشورای دیگه میرسه میشه :
ساحل مصنوعی
جزیره نخل
تفریحات دریایی
شهر رویایی

بعد به ما که میرسه میشه دریاخواری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یه اسمی هم براش میزارن که فکر کنیم کار بدیه!!!!

آخه چه اشکالی داره با یه معماری خوب هم جاذبه تفریحی ایجاد کنیم هم درآمدزایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه کشورایی مثل دبی بدشو دیدن که اونا اسمشو میزان جاذبه توریستی و مجللترین هتل 7 ستاره دنیا رو وسط آب میسازن و ما اسمشو میزاریم دریاخواری و مخالفت میکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کوکی: 1394/8/2022:10:26،
25
12
زمین پر
دریا پر
کوه پر
جنگل پر
.
.
.
مردم پر...
اره: 1394/8/2022:25:40،
22
17
استحقاق این مردم همینه .
رضا: 1394/8/2023:16:59،
21
51
تو ایران اگه یه نفر به نفع ملت کار کنه عاقبتش همینه...!
بیچاره احمدی نژاد با اون همه خدمت، بیبن چه تهمت هایی بهش میزنن.

یکی نیست بگه اگه اینطوریه چرا به احمدی صلاحیت داده بودین؟.
امیر: 1394/8/2100:09:30،
13
40
من به احمدی نژاد رای نداده بودم اما به خاطر طرز برخورد این دولت یازدهم با پدیده شاندیز و آواره کردن هزاران نفر این بار اگر احمدی نژاد بیایید با جان و دل از احمدی نژاد حمایت خواهیم کرد.
سعید: 1394/8/2101:09:14،
12
32
حالا نه که الان دریا خواری نمیشه شمام دیواری کوتاه تر از احمدی نژاد پیدا نکردید همه چیو میندازید گردنش همین امسال در آتش سوزی مراتع و جنگها رکورد زدیم چرا صداتون درنیومد چرا وقتی وزارت نیروی دولت فعلی طرح انتقال آب خزر به کویر برای تولید برق رو استارت زد نگران دریا نشدید حالا جنبه اکوسیستم و محیط زیستی انتقال آب خزر به کویر بماند در مسخره بودن این طرح باید گریست در کشوری که مشکل بی آبی داره این آبی که ازش برق تولید بشه دیگه هیچ ارزشی نداره حتی باهاش نمیشه جایی رو آبیاری کرد حداقل با دستگاه آب شیرین کن آب خزر و شیرین میکردن بجای انتقال به کویر و در کویر از نیروگاههای حرارتی یا صفحات خورشیدی برای تولید برق استفاده میکردن انصافم خوب چیزیه نکنه اینم تقصیر دولت قبل
پلاسیده: 1394/8/2110:52:27،
16
13
تمامی این چند دولتی که اومدن به جز ویرانی هیچ کاری نکردن چون ادم این کارها نبودن
****: 1394/8/2111:26:17،
13
15
کاش اینا هم مثل احمدی نژاد بودن (دور از انصاف این همه تخریب )اگه جرات دارین مناظره بزارین چرا پشت سرش حرف میزنید
****: 1394/8/2111:44:46،
14
16
در دولت قبل دو شیفت تولید مبکردیم با 20کارگر نمیرسیدیم چون مردم توان خرید داشتن / ولی الان به لطف دولت تدبیر و امید هممون بیکاریم (اینو میگن حمایت ازتولید)

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما