کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

داشتن بیش از یک حساب بانکی ممنوع می‌شود ؟

کدخبر:۱۷۰۷۶چهارشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۳:۲۵۱۱۹۷۷ بازدید

مقامات بانک مرکزی اعلام کرده‌اند که براساس برنامه‌ریزی‌های جدید، قرار است هر فرد فقط یک حساب بانکی داشته باشد و تمامی حساب‌ها کددار ...
داشتن بیش از یک حساب بانکی ممنوع می‌شود ؟

مقامات بانک مرکزی اعلام کرده‌اند که براساس برنامه‌ریزی‌های جدید، قرار است هر فرد فقط یک حساب بانکی داشته باشد و تمامی حساب‌ها کددار شوند، در عین حال 38 میلیون حساب بانکی راکد هم مسدود شد. مقامات بانک مرکزی آخرین اقدامات، برنامه ها و دستورات این بانک به بانک‌های کشور برای ساماندهی حساب‌های راکد و بدون شناسه و کد ملی را تشریح کردند.


حساب‌های بانکی واحد می‌شوند

ارجمندنژاد مدیرکل مقررات، مجوزها و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: بسیاری از حساب‌ها با این مضمون، متعلق به افرادی است که مرحوم شده‌اند و این حساب‌ها بسته نشده است. حساب‌هایی متعلق به مثلا ۲۰ یا ۳۰ سال پیش است که آن زمان هنوز کد و شماره ملی وجود نداشت، یا حساب‌ها متعلق به افرادی است که سال‌ها پیش از ایران رفته اند و دیگر بازنگشته اند و یا اگر رجوع کرده باشند، به بانک مراجعه نداشته اند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی با بیان اینکه تعداد حساب‌های فاقد کد شناسایی کم است و بانک مرکزی به بانک‌ها دستور داده است که در اولین مراجعه این افراد برای دریافت خدمات، شماره ملی آنها را اخذ کند، البته در حال حاضر این حساب‌ها تعدادشان کاهش یافته و اصلاحات‌شان رو به اتمام است اما برخی از حساب‌ها متعلق به اشخاص حقوقی است که تعداد آنها بیشتر است، این حساب‌ها فاقد شناسه ملی است.

وی با اشاره به اینکه شماره ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی است که باید بانک‌ها آنها را اخذ کنند، تصریح کرد: با همکاری سازمان ثبت، لازم است که اشخاص حقوقی شناسه ملی خود را به بانک‌ها برای دریافت خدمات ارائه دهند.

ارجمند نژاد خاطرنشان کرد: اشخاص خارجی حقیقی و حقوقی هم باید شماره فراگیر اتباع خارجی را از مراجع ذی ربط دریافت کنند و به بانک مربوطه ارائه دهند تا مشکل مسدودی حساب‌شان رفع شود؛ به ویژه برای اشخاص حقیقی دقت بیشتری باید صورت گیرد. به عنوان مثال، برخی از موسسات غیرمجاز یا برخی موسسات قرض الحسنه که بنا به عللی به مشکلاتی برخورد کردند و در بانک‌ها ادغام شدند، دارای چنین حساب‌های فاقد شناسه ملی بودند که به بانک‌هایی که در آنها ادغام و یا تجمیع شدند، منتقل شد و در حال حاضر به سرعت در حال کاهش این حساب‌ها هستیم.

مدیرکل مقررات، مجوزها و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود درباره ساماندهی و تجمیع حساب‌های متعدد افراد در یک حساب اظهارداشت: اشخاص اعم از اینکه حقیقی یا حقوقی باشند، می توانند در شرایط فعلی حساب‌های متعددی به منظور کارهای مختلف داشته باشند و این بستگی به ساختارهای مالی شرکت‌ها و وضعیت حقیقی و حقوقی افراد دارد. تعداد شرکت‌ها در کشور بالا است و اینکه گفته می شود چندین حساب بانکی متعلق به افراد است، میانگین حساب‌ها در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، حساب‌های متعدد برای افراد، پدیده ای نیست که به تازگی اتفاق افتاده باشد و متعلق به سالیان پیش است که شرکت‌ها برای مقاصد مختلف، حساب‌های مختلفی را در بانک‌ها افتتاح کرده اند؛ به همین ترتیب امکان دارد که افراد حقیقی هم بنابه علل مختلف در چند بانک حساب داشته باشند. فی نفسه طبق مقررات فعلی بانکی این امر منعی ندارد اما براساس برنامه جدید بانک مرکزی، قرار است که این حساب‌ها به سمت یک حساب واحد و یونیک پیش بروند که این کار زمان‌بر است، زیرا نیازمند همکاری برخی دستگاه ها است. براساس این برنامه ریزی، هر فرد فقط دارای یک حساب بانکی خواهد بود.


دلایل ایجاد حساب‌های راکد بانکی

همچنین حمیدرضا آذرگون مدیر مجوزهای بانکی بانک مرکزی هم در این باره به خبرنگار مهر گفت: حساب‌های متعدد بانکی، میراث ساختار سنتی دهه های گذشته است و بخشی از این حساب‌ها راکد است. این حساب‌ها در گذشته باز شده و هر فردی ممکن است که آنها را داشته باشد و مبالغ جزئی هم در آنها باقی مانده باشد. این حساب‌ها ماهیتا عندالمطالبه است و متقاضی باید آن را تعیین تکلیف کند و این کار از عهده بانک‌ها خارج است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از این حساب‌ها باعث ایجاد دردسرهایی برای بانک‌ها از جمله هزینه نگهداری در دیتاها می شود، تصریح کرد: این در حالی است که براساس قانون فعلی، هرکسی می تواند تعدد حساب داشته باشد و این امر نیازبه اصلاح قوانین دارد. به عنوان مثال، فردی از شهری به شهر دیگر نقل مکان کرده و در شهر قبلی دارای حسابی است که مانده آن ۱۰ هزار تومان است. بخشی از بزرگ شدن آمارهای این حساب‌های راکد مربوط به همین موضوعات است.


دستورات تازه بانک مرکزی به بانک‌ها

فرید کیان مدیر اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی هم درباره ۳۸ میلیون حساب بانکی راکد به خبرنگار مهر عنوان کرد: این ۳۸ میلیون حساب فاقد کدملی و شناسه ملی هستند و یا متعلق به اتباع بیگانه فاقد شناسه ملی هستند. این حساب‌ها به نحوی نیست که فعال باشد اما عمده این حساب‌ها مسدود است. به عبارت دیگر، این حساب‌ها مسدودی برداشت دارند و فعالیت بانکی برای دارنده آنها امکان‌پذیر نیست.

این مقام مسئول در بانک مرکزی از دستورات بانک مرکزی به چند بانک در دو روز پیش برای مسدود کردن حساب‌های اشخاص حقیقی فاقد کد ملی خبرداد و با بیان اینکه این بانک‌ها اینگونه حساب‌ها را نبسته بودند، گفت: تمام افراد کشور در حال حاضر دارای کد و شناسه ملی هستند و بانک مرکزی نمی‌پذیرد که حساب بانکی فاقد کد ملی باشد و این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

وی به حساب‌های شرکت‌های حقوقی، اتباع خارجی و غیره که دارای شناسه ملی نیستند و البته تعداد آنها زیاد نیست، اشاره کرد و تعداد این حساب‌ها را ۴ میلیون حساب دانست و اظهارداشت: اینها باید از مراجع مربوطه شناسه ملی را دریافت کنند.

کیان تصریح کرد: تعداد زیادی از ۳۸ میلیون حساب بانکی سالیان قبل افتتاح شده‌اند اما بانک‌ها براساس قانون نمی‌توانند آنها را ببندد اما بانک مرکزی به بانک‌ها اعلام کرده که هیچگونه خدماتی را به دارندگان این حساب‌ها ارائه نکنند تا دارنده آن مجاب به مراجعه به بانک شود. بانک‌ها از این حساب‌ها به عنوان «مسدود برداشت» یاد می‌کنند و در اولین مراجعه دارنده، حساب قابل استفاده خواهد شد.

به گزارش مهر، براساس آخرین آمار اخذ شده از بانک‌ها و موسسات اعتباری در پایان تیرماه سال‌جاری، کل حساب‌های بانکی بالغ بر ۴۱۰ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۲۱۶ حساب است که این تعداد شامل حساب‌های متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی است. از این تعداد، ۳۷۲ میلیون و ۱۰۲ هزار و ۶۰ حساب دارای شماره ملی یا شناسه ملی و یا شماره فراگیر اتباع خارجی هستند.

تعداد حساب‌های بانکی فاقد شماره ملی، شناسه ملی یا شماره فراگیر اتباع خارجی ۳۸ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۱۵۶حساب است که از این تعداد، صرفا  ۲ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۱۷۱ حساب فاقد شماره، فعال هستند. ۳۶ میلیون و ۱۱۶ هزار و  ۹۸۵ حساب هم اگرچه فاقد شماره هستند، لیکن مسدود شده اند تا در اولین مراجعه مشتریان به بانک ها و موسسات اعتباری، شماره یا شناسه آنها اخذ و در سوابق درج شود.

تعداد کل حساب‌های اشخاص حقیقی ایرانی ۴۰۰ میلیون و ۱۰۱ هزار و ۴۸ حساب است و از این تعداد، ۳۶۶ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۴۵۸ حساب دارای شماره ملی و تعداد ۳۳ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۵۹۰ حساب فاقد شماره ملی است. از این تعداد، ۳۳ میلیون و ۲۱۹ هزار و۸۵۳ حساب مسدود شده تا دارندگان آنها در اولین فرصت، اطلاعات لازم را برای تکمیل پرونده های خود در بانک یا موسسه اعتباری تکمیل کنند و صرفا تعداد ۴۸۶ هزار و ۷۳۷ حساب فاقد شماره ملی متعلق به اشخاص حقیقی در کلیه بانک ها و موسسات اعتباری وجود دارد که فعال است. از مجموع ۴۱۰ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۲۱۶ حساب بانکی در کشور، ‌تنها ۴۸۶ هزار و ۷۳۷ حساب یعنی حدود ۰.۱۲ درصد (۱۲ مورد در هر ۱۰.۰۰۰ حساب بانکی) متعلق به اشخاص حقیقی ایرانی در کشور دارای فعالیت است که فاقد شماره ملی است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حرف حساب !: 1394/8/2010:03:22،
226
15
متوجه نشدم.... تيتر خبر ابهام دارد اين چه ربطي به حسابهاي راكد دارد ....فردي در بانك ملت + بانك ملي + بانك صادارت ووو حساب دارد يكي قرض الحسنه يكي ديگر جاري و ديگري سپرده و هر كدام وظيفه هاي مجزا دارد يعني چه هر فرد يك حساب بايد داشته باشد .... اصلا امكان پذير نيست ؟!!!! چون تعريف هر حساب و وظيفه آنها در بانكها مختلف تعيين شده است و در صورت اختلال و اشكال ميتواند مشكلات خود را در توسط بانك ديگر رفع رجوع نمايد . بهتر است بانك از طريق پيامك و رسانه و سايت منظورش را بيان نمايد . !!!!!!!!!!!!!!
پوريا: 1394/8/2010:56:20،
244
16
اگه هر فرد فقط يك حساب داشته باشه پس تعدد بانك ها براي چيه؟يك بانك هم برا مملكت كافيه!بقيه بانك ها هم برند غاز بچرونند!!!
ای داد ای فریاد: 1394/8/2011:03:35،
129
14
همه چی تحت کنترل
پاسخ به حرف حساب: 1394/8/2011:13:56،
99
14
دوست عزیز اینها براشون مهم نیست که هر حساب شما چه کارایی میتونه داشته باشه.میگن یک حساب متمرکز که شما مجبور باشی همه پول خودرا در آن بریزی و حالا هر کاربردی که میخواید رو از یک حساب براتون تعریف میکنن.فریب این حرف ها رو که حساب های راکد رو میخوان ببندن و ... رو نخورید همه این اعمال به این دلیله که تمامی سپرده ها و سرمایه در گردش و ساکن یکجا جمع بشه که بتونن راحتتر مالیات تنظیم کنن براتون.در یک کلام باید مالیات دارایی (حساب بانکیتون)رو هر ساله پرداخت کنید در غیر اینصورت اتوماتیک کسر میکنن.
نسیم: 1394/8/2011:24:51،
12
28
منظور یک حساب در یک بانکه!!!ایا؟؟؟
؟: 1394/8/2011:40:46،
32
14
اصلا خود ادارات وسازمانها وموسسات دولتی وخصوصی پرسنل ویا مراجعین و یا افرادی را که با آنها ارتباط مالی وپولی دارند را وادار به گشایش حساب در بانکی میکنند که حسابهای خودشان در آن بانک یا موسسه تجمیع شده است
فرهاد: 1394/8/2011:49:29،
42
15
یکی از فامیلای ما تو اداره مالیات کار می کنه. ازش می پرسیدم که سرکشی به حسابای بانکی که چن ماه پیش توسط دولت تصویب شد برا چیه؟ گفتش که حسابای مردم رو کنترل کنن و ازشون مالیات گرفته شه. بعدش خودش گفت قرار هستش که از سپرده های بانکی هم یواش یواش مالیات گرفته شه. فرق نمی کنه بانکا و موسسات مالی مجاز یا غیرمجاز.
شهاب: 1394/8/2012:28:06،
73
12
کره شمالی!
علی: 1394/8/2015:41:38،
30
9
اون حسابها که میگید کسی دیگه سراغش نمیاد پول توشه حتی ناچیز مسدود مکنید و پولشو میخورید (میدونی چقدره)
dadahamid: 1394/8/2015:47:20،
28
12
بعضي چيزا مثل روز روشنه ديگه!!!
ميخوان بدونن كي چي داره هم برا ماليات هم يارانه
برا ماكه فرقي نداره همشون يه پخن چه يكي چه 1000تا
ولي از نظر تجربه شخصي هيچ بانكي مثل صادرات اعصاب خورد كن نبود و هيچ بانكي مثل مسكن منظم نبود بقيه چيزاشونم كه گفتم خدمتتون
هرجا سخن از اختلاس است نام بانك....ميدرخشد
جاي خاليرو تو ذهن خودتو باتوجه به اطلاعاتتون پر كنين
علی: 1394/8/2016:53:33،
30
14
عزیز برادر میخوان ازت بگیرند پولا رو. فقط متکا جواب میده و بس!
حسین: 1394/9/708:38:18،
10
13
وقتی خواستم از بانک وام بگیرم مرا مجبور کردن حساب قرض الحسنه باز کنم ، وقتی گفتم حساب دارم گفتن فقط پول وامت به حساب قرض الحسنه ای که باز کنی واریز میشه وگرنه وام خبری نیست.
تائيد حرف حساب !: 1394/9/1714:04:37،
10
8
اگر يك حساب براي هر فرد اجباري است ?!! شما هم همه بانكها را در يك بانك تجميع كنيد ؟ !!!ميشه بفرمائيد اين تصميمات مبتكرانه چه كسي ميگيره ؟
فرغون نمیخوایم: 1394/8/2010:05:29،
139
14
به به آمادگی داشته باشید که باید تا چند سال دیگه برای هر مقدار پولی که در حساب بانکی دارید مالیات پرداخت کنید.همه این کارها برای همینه
حسینقلیخان: 1394/8/2012:43:48،
60
11
کافیه همچبن اعلامی شود انوقت مردم بجای استفاده از ریال دلار را جایگزین نقدینگی خود میکنند و خانه ها میشود بانک مردم.
حساب اقتصاد دو دو تا چهارتاست انگلوک کنند کش تنبانش پاره میشود . دیدید که همین دو درصد اخیر چه بلائی به روزشان آورد که مجبور شدند دو روزه تکذیب کنند .
پاسخ به حسینقلی خان: 1394/8/2013:56:16،
24
14
باهات موافقم اما 2 درصد اخیر دلیلش مخالفت بانک های خصوصی بود که راضی نمیشن سود سپرده مردم رو کاهش بدن حداقل اونها دلشون واسه مردم بیشتر میسوزه.اما باز هم سر و ته یه کرباسن.دلیل اصلی این کارشون هم اینه که اولا دهک های پر درآمد رو مشخص کنند و کاملا از چندر غاز یارانشون حذف کنند که تا الان هم خیلی هارو حذف کردن.در ثانی روی تمامی موجودی هر شخص مالیات ببندن که بتونن یارانه هارو از اونجا تامیین کنن.در واقع از دارا بگیر بده به ندار.بجای تامیین یارانه از فروش نفت از مالیات دربیارن.بدتر دارن.فرداش هم گندش در میاد یک باند مافیایی مالیاتی اختلاس کردن در رفتن خارج.از الان برای سرمایه گذاران خارجی از همین طریق کیسه دوختن فقط نمیفهمم چرا مردم رو دارن باهاش سرکیسه میکنن
مهرداد: 1394/8/2010:11:45،
44
21
نخیر حسابهای قدیمی فقط بسته نشده اگر حسابی هم داشته باشید که 1 سال کار نکنه مسدود میشه و موجودی حساب هم بالا کشیده میشه این هم دزدی جدید بانکهاست
خدا شاهد سر خودم همده و موجودی من را بالا کشیدند
جفری: 1394/8/2010:19:22،
38
19
گل بود به سبزه نیز آراسته شد
123: 1394/8/2010:20:06،
25
10
"به عنوان مثال، فردی از شهری به شهر دیگر نقل مکان کرده و در شهر قبلی دارای حسابی است که مانده آن ۱۰ هزار تومان است. بخشی از بزرگ شدن آمارهای این حساب‌های راکد مربوط به همین موضوعات است."
دلیل اصلی این مسئله عدم ارایه خدمات اصلی حتی به حساب متمرکز افتتاح شده در یک بانک توسط سایر شعب همان بانک می باشد .
فرهنگی : 1394/8/2010:20:48،
37
9

هزینه نگهداری در دیتاها ؟! «در فارسی می گوییم داده ها»

این نگهداری به صورت الکترنیکی و با رایانه انجام میشود، کاغذ استفاده نمیشود و برای رایانه ها فرق بین پردازش یک میلیون حساب با پردازش چندین میلیون حساب ناچیز است «چند ثانیه».

من: 1394/8/2013:29:11،
10
18
نه به اون شوری شور
نه به این بی نمکی!

اطلاعات نداری حرف نزنید نه شما نه این بابای مثلا مسئول

شما از یه جدول چند میلیونی هم کویری بگیری زمان می بره چه برسه به اینکه از به جای یک میلیون 100 میلیون رکورد باشه! اونم نه یه جدول خالی بلکه جداول جوین شده!

حذف داده اضافه یکی موارد مهم توی دیتا بیسه فرزندم مخصوصا برای یک همچین تعداد رکورد بالایی.....

ولی این بابا هم زیاد شلوغش کرده مطمینا قصدشون چیز دیگست! نه کم کردن اطلاعات اضافی!
فرهنگی : پاسخ به من: 1394/8/2107:44:20،
12
12

پدر من،

۱ ـ برای چی باید کویری (؟) بگیری

۲ ـ چه نیازی به حذف داده اضافه توی دیتا بیس(؟) هست ؟

۳ ـ من آخرین مدرکم رو ۲۰ سال پیش گرفتم فرزندم.

۴ ـ راستی این واژه های کویری، دیتا بیس، و جوین تو فارسی چی میشن ؟

حمید: 1394/8/2010:29:30،
22
13
نکته جالب تر اینجاست که شما فرضا دارای یک شرکت هستید و به دلائل گوناگون از جمله بد رفتاری کارکنان بانک ، رئیس شعبه ؛ عدم همکاری متناسب با نیازهای مالی شما و... ) مجبورید حسابهای متعددی برای شرکت و همچنین کار کنان خود در بانکها ایجاد نمائید
همچنین با تغییر محل سکونت ، تغییر شغل و ماهیت شغل هر فرد دارای حسابهای متععدیاست همه ما می دانیم با گردش وجوه بانکها وامهای متناسب با اعتبار به شما پرداخت می کنند
تمام اینها مقدمه است برای ورشکستگی !!
شايان: 1394/8/2010:30:50،
55
13
فقط يك شماره حساب!؟ چون ميخواهند راحتتر حساب مردم را كنترل كنند همين وگرنه چه دليلي دارد.
ش: 1394/8/2010:44:52،
17
40
من چندسال پیش شنیده بودم توی خارج مردم میتونن فقط یک حساب بانکی داشته باشن از این جهت داریم میشیم مثل اروپاییها یا آمریکاییها که فقط یک حساب بانکی دارن
بهنام: 1394/8/2011:28:15،
27
15
چند سالته شما عمو جون؟خارج مگه کشوره؟ما 190تا کشور داریم با قانونهای مختلف اما نه تو امریکا نه تو کشورهای اروپایی که من میدونم همچین قانونی نیست و برای جذب مشتری بین بانک ها رقابته.
پاسخ ؟: 1394/8/2011:33:20،
20
16
آيا نظم وانضباط آنها هم با ما يكي است ؟ ميزان سود آنها با ما يكي است ؟ با عوض شدن دولتها قانون بانكها هم عوض ميشه ؟


از ابتدا فكر كردن بررسي كردن و نتيجه گرفتن كه اينكار با هر نوع اقتصادي سازگاري داره . ( در كل همه چيز سرجايش درست است )
بی نام: 1394/8/2010:46:53،
25
14
اخه عقل کلها بانکها در ایران خدمات یکسانی ندارند که مردم بتوانند
حساب واحدی داشته باشند. مثلا بانک ملی ملت وصادرات پول
بیشتر از 3 میلیون تومان را باخودپرداز انتقال میده وسپه رفاه تجارت و....حقوق ارتشی ها و کارمندها رو میدن و مسکن هم که معلوم کارش چیه....موسسه هام که پول مردم رو میخورن مثل میزان....
بانکهای خصوصی هم که سود بیشتری میدن مثل بانک شهر ایرانگردی و پارسیان و......
بهنام: 1394/8/2010:50:01،
40
14
به کسی ربطی نداره مردم چندتا حساب دارن.من نمیدونم این طرح های من دراوردی رو قبل از صبحانه میدن یا بعد از صبحانه
جواب به ش: 1394/8/2011:06:21،
27
11
بله حسابهارو به روش اروپاوامريکار سيدگي میکنن و مالیات اخذ میشه ودرامدها هنوز شبیه کره شمالی وگينه و آفریقا ميمونه
امید: 1394/8/2011:08:55،
26
10
این مشکل تعدد حسابها را خودشون ایجاد کردن.
الان توهربانکی میری هر کاری داری تا سلام میکنی میگه اول بیا یه سپرده باز کن که حداقل 20،000 تومان موجودیش باشه.
اینم روش جدید جناب آقای سیف هست که مردم و سرکار بزاره یا حتما میخاد جلوی کف قیمت دلارو بگیره که نیاد زیر 3000 تومان.
واقعا متاسفم
007: 1394/8/2011:15:49،
26
13
پس یکی حساب جاری دارد و چند حساب عابر بانک برای فرزندان خود
جهت کنترل برای صحیح خرج کردن پول توسط انها و یک کارت جهت
واریزی سپرده و یک کارت برای پرداخت اقساط اونوقت با یک حساب
چطور می شود همه این کارها را کرد بهتره برید کسانی که هزاران میلیارد دلار پول بیت المال را به هزار راه ازببن می برند را جلویشان را بگیرید چکار به چهار تاحساب زپرتی مردم بدبخت دارید دیگه بسه
قانون های من دراوردی بسه خسته شدیم
امير: 1394/8/2011:29:53،
25
12
بجاي اينكه حساب مردم رو يكي كنند بهتره كل بانك ها رو جمع كنند ويك بانك بزارند اونوقت همه تو يك بانك حساب دارند واقايون راحت حساب مردم رو چك ميكنند
SAM: 1394/8/2011:31:41،
30
11
این طرح احمقانه را چه کسی پیشنهاد داده است؟ مگر اینجا کره شمالی است که همه یک شماره حساب داشته باشند؟ احتمالا این هم راهی جدیدی برای سرکار گذاشتن مردم و زدن جیب آنها،درست مثل کارت بنزین و.....
حسین: 1394/8/2011:54:43،
25
13
همه مردم عادی فقط یک شماره کارت ملی و اسم و فامیل و اسم پدر دارند (برخلاف بعضی ها) . خب بانکها میتوانند سالانه تمام اطلاعات را با این مشخصات کارت ملی بفرستند اداره مالیات و اونجا یک نرم افزار ساده خودش جمع و تفریق کنه و بگه موجودی هر شخص دقیقا چقدر هست.
؟: 1394/8/2014:43:48،
16
12
اونوقت این بودجه واعتبارات چطوری هزینه وهاپولی بشه؟ازاون گذشته چطوری مردم وسرگرم کنند و توجه مردم رو ازموضوعات مهم واساسی منحرف کنند وبگن که داریم کار میکنیم. از آنجائی که موضوعات مالی وپولی بخاطر وضعیت سخت اقتصادی ومعیشتی بسیار مورد توجه مردم هستند اگر دقت کرده باشید اخیرا حجم خبرهائی از این دست افزایش چشم گیری پیدا کرده مانند کاهش سود سپرده ها - اخذ کارمزد از تراکنش های کارت خوان ها - تجمیع حساب های بانکی افراد و....
هادی: 1394/8/2012:44:12،
35
12
یعنی اونی که این طرح رو داده باید ثبت گینسش کرد به عنوان نادون ترین موجود زنده
تکا: 1394/8/2013:21:03،
28
12
هرروز یه تصمیم احمقانه به تصمیمات قبلی اضافه میشه!
نیما: 1394/8/2013:40:32،
25
9
خداییش داشتن عقل و سواد خوب چیزیه
حساب: 1394/8/2014:09:14،
21
9
اقا تو فکر نرو
اینا چرت و پرت زیاد میگن
بنده خدا زیادی کیف شده زده بالا
فکر میکنی بانکها میزارن چند تا احمق جلو دزدیهاشون رو بگیره ؟
م.ق: 1394/8/2014:11:40،
22
12
باید از این ببعد پولهامونو تو بالشت و متکا نگه داریم
حق: 1394/8/2015:02:39،
15
15
هـمش برا ماليات هـستش
مهدی: 1394/8/2015:14:47،
18
12
یک.سواااااااااااااااااال
حسابها راکد رو که میبندن. پولشون. به نفع بانک در بانک میمونه،
باید به خزانه دولت بریزن، یا نه خودشون هاپولی کنن بیصدا
آريا: 1394/8/2015:49:25،
20
14
كسيكه اين پيشنهاد رو داده خودش فقط يك شماره حساب داره؟ امكان نداره چون عملكرد و هدف حسابهاي جاري، قرض الحسنه و ... با هم خيلي فرق داره و هر فرد بنا به اجبار يا سليقه خودش چند حساب در بانكهاي مختلف داره.
ش: 1394/8/2102:16:08،
18
9
تا چند وقت دیگه می گند.: هرکی 2 جفت جوراب داره یارانه بهش تعلق نمی گیره ،مالیات می خوره ،8-9 درصد ارزش افزوده می خوره،و.......
و همه باید یک جوراب داشته باشند........!!!

این بود آرمان های ما.......!!؟؟
به کجا داریم می ریم....!!>>؟

بچه های ما تو تاریخ باید چی ببینند!؟

اونوقت از عدم پیشرفت علمی هم می گند..!!

جوونای ما همه باید برند سراغ بنگی جات و...... ک ....!!
دیگه همه بریدند!! ..... به شقیقه چه.....؟؟
ولی همه مایوس شدیم رفت....!!

همه ی جان و تنم وطنم وطنم.......!!/
رحیم پور: 1394/8/2111:53:49،
13
13
یکی می مرد ز درد بینوایی
یکی میگفت حساب چند تایی داری؟
مصطفی: 1394/8/2112:09:59،
12
11
آیا دموگراسیه اینجا ؟؟؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما