کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

زمان تحویل جدید خودروها؛ حداقل یک هفته، حداکثر 30 روز

کدخبر:۱۷۰۴۸سه شنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۵:۳۷۷۸۸۹ بازدید

مدیران صنعت خودرو اعلام کردند که حداقل زمان تحویل خودرو در قالب طرح تحریک تقاضا و اعطای وام 20 میلیون تومانی، یک هفته تا حداکثر یک ...
زمان تحویل جدید خودروها؛ حداقل یک هفته، حداکثر 30 روز

مدیران صنعت خودرو اعلام کردند که حداقل زمان تحویل خودرو در قالب طرح تحریک تقاضا و اعطای وام 20 میلیون تومانی، یک هفته تا حداکثر یک ماه پس از زمان تکمیل مالی است.

مجتبی خسروتاج در ارتباط تلفنی با برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر گفت: علت تاخیر در اجرا این بود که برای اجرای این طرح، نیاز به هماهنگی با دستگاههای مختلف بود که پیچیدگی‌های زیادی داشت؛ به ویژه در بخش کارت اعتباری که قرار است اجرا شود، آمادگی واحدهای تولیدی مهم  است که بتوانند شماره کد کالا را  ارائه کنند و این کاری زمان‌بر بود. قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این تسهیلات  برای مصرف‌کننده است؛  زیرا قراردادی که خودروسازان با مصرف‌کنندگان منعقد می‌کنند مبنای تسهیلات قرار می‌گیرد و اگر این قراردادها نباشد، تسهیلاتی به خودروساز داده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: در واقع، این تسهیلات براساس تنزیل اسناد تجاری است و بر مبنای آن، تسهیلات به خودروساز داده می‌شود، ضمن اینکه در درجه اول، مصرف‌کنندگان از مزایای این طرح برخوردار می‌شوند، البته فروشنده یا خودروساز هم از این تسهیلات بی‌نصیب نخواهند بود؛ اگرچه باید بیش از گذشته در جهت خدمات پس از فروش و ارتقای کیفیت اقدام کرد و در این زمینه، برنامه‌های مفصلی وجود دارد که باید اجرا شود تا اعتماد مصرف‌کننده به صنعت داخلی از بین نرود.

به گفته خسروتاج، ایران‌خودرو و سایپا در مجموع، در نخستین روز اجرای طرح وام ۲۵ میلیون تومانی، بیش از ۱۲ هزار دستگاه خودرو فروش داشتند و این به معنای استقبال خوب خریداران است.

همچنین خان‌کرمی، معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو در پاسخ به این پرسش که کدام یک از محصولات ایران خودرو در این طرح عرضه شده است، گفت: در فرآیندی که طراحی کردیم؛ تقریبا همه محصولات  ایران‌خودرو اعم از گروه‌های ۲۰۶، پژو ۴۰۵، تندر، سمند، خودروهای رانا، دنا و وانت آریسان و پی‌کاپ تندر و در مجموع، حدود ۲۰ خودرو را شامل می‌شود، این در حالی است که پژو پارس سال که  مطلوبیت ویژه‌ای در بین مشتریان دارد نیز در این طرح مشارکت داده شده است.


۷۲۰۰ نفر پول واریز کردند

وی درباره فرآیند ثبت نام گفت: با توجه به اینکه روز نخست ازدحام بود، در ساعات اولیه  کمی اختلال ایجاد شد اما از ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه فرآیند ثبت نام شروع شد و تا ساعت ۱۳، حدود ۵۵۰۰ دستگاه و تا ساعت حدود ۱۷ و پانزده دقیقه، حدود ۱۱ هزار  پیش ثبت نام  انجام شد و از این مقدار تا ساعت ۱۷، حدود ۷ هزار و ۲۰۰ دستگاه واریز وجه داشتند.

به گزارش مهر، خان‌کرمی معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو درباره زمان تحویل خودروها گفت: بحث بر این بود خودروهایی باید تحویل  مشتریان شود که تحویل آن فوری باشد، این در شرایطی است که حدود ۱۲۰۰ دستگاه خودرو در روز تولید می کنیم و از نظر تحویل مشکلی  نخواهیم داشت، افزود: حداقل زمان تحویل، یک هفته تا حداکثر یک ماه پس از زمان تکمیل مالی است.

در ادامه رضا تقی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: این طرح حدود ۱۸ نوع خودرو از جمله انواع  پراید، تیبا، گروه ال ۹۰، پارس تندر ، آریو، برلیانس و از وانت‌ها هم وانت پی‌کاپ دوکابینه ریچ و وانت ۱۵۱ و زامیاد را شامل می‌شود.

در ادامه تقی زاده گفت: با توجه به اینکه ظرفیت‌های پارکینگ‌های سایپا محدود است ابتدا خودروهای موجود در نمایندگی ها به محض اینکه مدارک تکمیل شد خودرو  همان روز تحویل مشتری  می‌شود و خودروهای داخل پارکینگ نیز بلافاصله حمل می شود و خودروهایی که در مرحله تولید هستند تا حدود یک ماه تحویل مشتری می‌شود.

تقی‌زاده معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی سایپا با اشاره به اینکه تقاضا بیشتر برای تیبا و پراید بود، گفت: حدود ۷۰ درصد از ثبت نام‌ها برای این دو گروه بود و حدود ۲۰ درصد از متقاضیان هم گروه تندر و پارس تندر و حدود ۶ درصد وانت‌های زامیا و ۴ درصد بقیه آریو و برلیانس و ریچ را انتخاب کردند.

وی افزود: براساس مصوبه، این طرح تا ۳۰ اردیبهشت سال ۹۵ خودروهای قابل تحویل بود؛ بنابراین اگر کسی بخواهد در طرح سایپا ثبت نام کند و بخواهد خودرویش را در بهمن یا اسفند یا آذر و فروردین تحویل بگیرد برای آن ماه مورد نظرش هم ظرفیت ثبت نام گذاشتیم و به پیش پرداخت  او سود مشارکت ۲۸ درصدی تعلق می گیرد.

در ادامه خان کرمی معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه نرخ سود مشارکت مناسبی داریم، گفت: تا سقف  ۲۸ درصد پرداخت  می‌کنیم.  این طرح شامل خودروهای تحویل فوری یعنی حداکثر ۳۰ روزه خواهد بود و شامل خودروهای آتی نیست به همین علت  فرآیند را برای تولید روزانه  و ظرفیت ها  برای ثبت نام را بر این اساس  طراحی کردیم.


سند خودرو به نام متقاضی صادر می شود

تقی زاده معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی سایپا هم گفت : نرخ  سود مشارکت  ما ۲۸ تا ۳۰ درصد است  و در طرح های فروش عادی از ۲۶ تا ۲۸ درصد براساس نوع خودرو  متغییر است.وی درباره امکان واگذاری خودروهای با وام ۲۵ میلیونی گفت: از نظر قانونی نمی توان آن را واگذار کرد زیرا سند آن در رهن شخص ثالث است اما برخی توافقی  انجام می دهند  که توصیه ما این است  این کار را نکنند  .

خان کرمی معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو هم در این خصوص گفت: سند خودرو  به نام متقاضی صادر می شود و در رهن شرکت خودروساز باقی می‌ماند تا زمانی که تسویه حساب یا اقساط را پرداخت کند.

تقی زاده معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی سایپا درباره طرح وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو گفت: خودروساز با پذیرش این نوع ثبت نام ریسک بزرگی را پذیرفته؛ زیرا طبق بخشنامه و روال قبلی ۵۰ درصد از نرخ خودرو  را به عنوان حقوق مالکانه می‌گرفتیم و اطمینان داشتیم شخصی که ۵۰ درصد از پول خودرو را پرداخته احتمال اینکه اقساط آن را کامل پرداخت کند زیاد است در نتیجه ما فقط ۲ تا ۳ درصد ریزش داشتیم اما در این طرح پیش‌پرداخت، ۲۰ درصد شده است، بنابراین مشتریان هر قدر میزان پیش پرداخت خود را بیشتر کنند در پایان ۴ سال سود کمتری خواهند پرداخت.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰۰ قطعه ساز خودرو  داریم افزود: افزایش  کیفیت خودرو  فقط به خودروساز  بستگی ندارد بلکه به قطعه سازان هم بستگی دارد و باید فرآیند ها بهبود یابد و فناوری بیشتری وارد کشور و سرمایه گذاری بیشتری شود تا کیفیت افزایش  یابد.  روند رو به رشدی را در کیفیت  خدمات رسانی به مشتری  داریم.

در ادامه خان‌کرمی، معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو گفت: پارسال تیراژ خودروها را افزایش دادیم و امسال مقوله  کیفیت را طراحی کردیم و شورای عالی کیفیت تشکیل شده و حدود ۷۰۰ طرح  کیفی و طراحی چه از نظر قطعه و چه از نظر فرآیند تحویل و تولید در حال اجراست و روز به روز  بهبود می‌یابد.

وی افزود: هدف کیفی  ایران خودرو  برای محصولات  این است که  به گونه ای شود که  خودروهای تولیدی این شرکت زیر ۱۰ هزار کیلومتر مراجعه  به نمایندگی برای دریافت خدمت نداشته باشد.

تقی زاده معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی سایپا با اشاره به اینکه  این وام در حال حاضر یک و نیم میلیون تومان خرید و فروش می شود، از مردم خواست فقط به نمایندگی های مجاز مراجعه کنند و به سایت ها و پیامک های غیر معتبر  توجه نکنند.

به گزارش مهر، اجرای طرح خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی از ساعات ابتدایی صبح دوشنبه در نمایندگی‌های مجاز خودروسازان داخلی از جمله ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو آغاز شد. ابتدا قرار بود که دوره بازپرداخت وام‌های ۲۵ میلیون تومانی، ۷ ساله و با نرخ بهره ۱۶ درصد باشد. اولین بار این خبر را ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی در نشست مشترک سه عضو اقتصادی دولت برای رونمایی از بسته سیاست‌های جدید اقتصادی در نیمه دوم سال اعلام کرد.  

آن روزها خبری از بازپرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو در مدت زمانی کمتر از ۷ سال نبود اما هر چقدر که به زمان آغاز اجرای طرح نزدیک تر شدیم، گفته‌های مقامات بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به روزهای اول اعلام اجرای طرح، متفاوت‌تر می‌شد.

در عین حال، تا قبل از روز اجرا قرار بر این بود که دوره بازپرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو، ۴ تا ۷ ساله باشد اما از صبح دوشنبه که مردم برای ثبت نام و آگاهی از شرایط فروش خودروها با این وام، به نمایندگی‌ها مراجعه کردند، ناگهان متوجه شدند که دوره بازپرداخت طرح، به جای اینکه ۴ تا ۷ ساله باشد، به یک تا ۴ ساله تغییر یافته است.

در تازه ترین اظهارنظرها، مجتبی خسرو تاج قائم مقام وزارت صنعت منکر ۷ ساله بودن بازپرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو شده است، وی گفت: «از ابتدا هم قرار نبوده دوره بازپرداخت ۷ سال باشد بلکه مدت زمان اعلامی تا ۷ سال از سوی دولت عنوان شده بود، بنابراین از ابتدا هم قرار نبود بازپرداخت‌ها به صورت ۷ ساله باشد.»

به همین تناسب، میزان اقساط و نحوه دریافت چک‌ها هم متفاوت بود، این در شرایطی است که اکنون، زوایای دیگری از اجرای این طرح نمایان شده است؛ زاویه ای که نشان می‌دهد بازپرداخت این وام ۲۵ میلیون تومانی، بهره ۱۶ درصد نخواهد داشت بلکه بهره ها، مرکب و با توجه به شرایط بازپرداخت متفاوت است؛ به این معنا که اگر فردی از این تسهیلات استفاده کرده و اقساط آن را ماه به ماه تسویه کند، مشمول دریافت وام با بهره ۱۶ درصدی خواهد شد، در غیر این صورت باید منتظر اعمال بهره مرکب توسط مجریان باشد.

بر همین اساس، طرحی که اکنون به مرحله عملیاتی رسیده است، دیگر آن طرح دولت نیست که از آن با افتخار به عنوان تحریک تقاضای داخلی نام برده می‌شود، چراکه دیگر اجرای طرح با بازپرداخت ۷ ساله و با سود بانکی ۱۶ درصد نخواهد بود، بلکه دوره بازپرداخت از ۷ به ۴ ساله یا کمتر تغییر یافته و در عوض، اگر قرار باشد ماه به ماه تسویه صورت نگیرد، مشتری باید زیر بار بهره مرکب برود که فرمول آن هم اختصاصا در اختیار بانک‌ها است؛ نه کسی از آن سر در‌می آورد و نه کسی به غیر از بانکی‌ها قدرت محاسبه آن را دارند.

نکته حائز اهمیت این است که در مراجعه ای  که صبح دوشنبه خبرنگار مهر به نمایندگی فروش یکی از خودروسازان داشت، متوجه شد در فرم‌هایی که در اختیار مشتری به تناسب نوع خودروی انتخابی‌اش قرار می‌گرفت، مدت زمان بازپرداخت ۱۲ تا ۴۸ ماهه طراحی شده بود، ضمن اینکه خودروسازان دریافت چک از مشتریان را به دوره های ۴ ماهه تغییر داده بودند.  

البته علی اصغر میرمحمد صادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی امروز گفته است: اگر متقاضیان دریافت وام کالا یا خودرو دسته چک نداشته باشند، می توانند از سفته هم استفاده کنند، ضمن اینکه نرخ سود تسهیلات این تسهیلات ۱۶ درصد به شرط اقساط ماهیانه خواهد بود.

در این میان، امیر حسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با نظر بانک مرکزی، بهره مرکب برای آن دسته از تسهیلاتی که در قالب چک و در فواصل زمانی بیش از یک ماه بازپرداخت می‌شود، در نظر گرفته خواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1394/8/1909:59:38،
435
40
اين شيعه كشى كه ايرانخودر وسايپا ميكنه داعش نكرده
شایان: 1394/8/1910:42:07،
86
388
بس کن دیگه ، کمپین تموم شد و رفت خلاص، دیگه فکرشم نکن
پاسخ به رضا: 1394/8/1910:45:19،
61
312
لطفا بخاطر اهداف دلالیه خودت با اعتقادات و احساسات مردم بازی نکن.
پول نداری خب نخر
masoud : 1394/8/1910:48:10،
150
34
من که باور نمی کنم 30 روزه تحویل بدن چون من یکی ازدوستان 206صفر سال قبل ثبت نام کرد اونم نقدی بعد از 4ماه بهش تحویل دادن قرار بود 30روزه تحویل بدن .
اونم به کنار
وقتی کارکنان اون نمایندگی ماشین از رو تریلی میارن پایین انقدر فشار میارن روش منظورم تی کاف هست که همون جا یاطاقان میزنه و ببیجاره انقدر امد رفت تا یه ماشین دیگه گرفت الانم می گه ازدستش رازی نیستم مشکل داره بعدشم نگاش می کنی انگار 4سال ماشین کارکرده
ياكوزا: 1394/8/1910:49:27،
56
210
اونا كه ميگن تحريم من به شخصه مطمعن هستم پول شارژ ايرانسل ندارن بعد ميان راحب خريد ماشين نظر ميدن
حقته: 1394/8/1910:56:22،
116
20
از ديروز ظهر خودرو سازي ها گفتن ديگه چهار ساله نداريم فقط دوساله اين دوساله كه چيز جديدي نيست قبلا هم بود
بویینگ: 1394/8/1911:06:39،
149
26
با سلام و احترام . کسایی که فکر میکتتد کمپین تموم شده خیال خام است . کمپین تا ورشکست شدن این خودروسازان ادامه داره . کسایی هم که رفتن ثبت نام کنند 1 ماه بعد تو صف تعمیرات میبینمشون . واقعا این لگن ها ارزش این قیمت رو دارند چه برسه براشون وام بگیرم ؟ یه سری به باما بزنید که قیمت ها تو مناطق آزاد چه جوریه . ممنون ایرانجیب
کردستان: 1394/8/1911:07:30،
124
26
تحریم با قدرت بیشتر ادامه داره . ما که عقل و شعور داریم .وام نمیگیریم واسه این قرازه ها
اهورا: 1394/8/1911:09:47،
94
28
خرید ماشین خیانته. این ماشینا خیلی گرونن . قیمت اصلی پژو پارس 12 میلیونه ملت . نکنید
حامی سرسخت کمپین: 1394/8/1911:11:22،
68
21
ببینیم ایرانفرعون و یدک سایپا تا چقد تحمل میکنند . این سد داره میشکنه و اگه آب فوران کنه خودتون میفهمید درگیر شدن با خیل عطیم مردم یعنی چی
رادار ایران: 1394/8/1911:11:59،
81
26
اینا همش سیا بازیه . کارشون تمومه به امید خدا . دیگه کی ماشین صفر میخره
زرشک: 1394/8/1911:12:48،
55
14
ای جان برید زودتر ثبت نام کنید این پارکینگ ها خالی بشه خودروهای جدید داره میاد ما اونهارو میخوایم.بدوئید لیاقتتون همین آشغالهاست.اتفاقا از یه طرف خوشحالم که هر چه زودتر خودروهای جدید میاد تو خط تولید و این آشغالهارو فرقون سوارها میخرن
منطقه آزاد بانه-مریوان: 1394/8/1911:13:37،
53
23
ایرانخودرو و سایپا دیگه تمومه کارشون . منتظر تیر خلاصن
پویا: 1394/8/1911:15:56،
43
20
یک هفته ای ماشن رو میگیرین ولی یه عمر در تعمیر گاهن.خخخخ
خلایق هر چه لایق
فل فلی: 1394/8/1911:16:26،
40
22
خطاب به مدیران ایرانخودرو و سایپا : مقاومت در برابر مردم هیچ وقت کار ساز نبوده و نیست . خودتونم میدونید دیگه موندگار نیستید .
بختیار از سنندج: 1394/8/1911:19:08،
44
22
کارشون تمومه و نخرید و مقاوت کنید . پشیمون نمیشید . با پول دنا میتونید انواع مدل تویوتا و هیوندایی و کیا بین 30 تا 50 میلیون سوار شید صفر . خودتون مشاهده کنید
ایثارگر: 1394/8/1911:21:39،
61
10
من به عنوان جانباز 40 درصد از ایرانخودرو و سایپا حمایت نخواهم کرد . متاسفم که اینو میگم . منم جزیی از مردمم
مهم: 1394/8/1911:23:08،
43
13
تویوتا 3اف بعد 60 سال هنوز اخ نمیگه . سمند بعد 2 هفته مرگشه
خخخخخخخخخ: 1394/8/1911:31:47،
36
20
دوستان نظر بدين لطفا!!!
من ميخوام اگه بشه از ايرانخودرو يه ماشين بردارم با وام بعد قسط هاش رو ندم كه اين خودش ميشه تا سر رسيد چك اول شش ماه تا يه سال هم كه دنبالش نميان تا شش ماه هم وكيل شون رو ميزارم سر كار اين ميشه دوسال بعد از دوسال هم كه شده يه ماشين درب و داغون تازه اون موقع هم فقط ميتونن بخوابونن كه. بازم ميشه اسقاط اش كرد فكر چك هاش رو هم كردم خلاصه ميخوام يه ضرر حسابي بزنم به دولت اونم بخاطر اين نامردي كه كرد و تو روي مردم در اومد حالا به نظر من هر كي ميتونه اين كار رو بكنه بسم الله قبلا هم امتحانش كردم جواب داده سال ٨٩
ایرانجیب ممنونیم: 1394/8/1911:33:35،
44
13
ای ملت ساده ای ملت ساندویچی و سبد کلای تاریخ مصرف گذشته ای ملت یارانه 45 هزار تومنی ای ملت سمند 10 میلیونی خریدنش 30 میلیون
شاهو: 1394/8/1911:35:30،
39
15
مردم کردستان همواره با مردم مظلوم بوده و هست . تو کردستان پراید 5 میلیونیو نمیخرن 40 میلیون با وام بدون سند
وحید: 1394/8/1911:36:04،
60
12
با دیدن مردمی که برای خرید ماشین قسطی صف کشیدن یاد یه جوک افتادم که میگه:
یه کشتی نزدیک یه جزیره داشته غرق میشده و مردم میخواستن خودشونو بندازن توی آب و تا جزیره شنا کنن تا زنده بمونن.
موقع پریدن کاپیتان میاد و میگه اول خانومها. اول خانومها بپرن و شنا کنن تا جزیره و بعدش آقایون برن.
چند دقیقه بعد از اینکه آخرین زن پرید توی دریا کاپیتان به آقایون توی کشتی گفت: خب آقایون دیگه کوسه ها سیر شدن. حالا شما میتونید با خیال راحت تا جزیره شنا کنید.

حالا منم به شما میگم آقایون صبر کنید تا کوسه ها سیر بشن بعد شما با خیال راحت برید و ماشین بخرید
محمد: 1394/8/1911:37:23،
45
15
در عرض 8 ساعت اول 12000 خودرو فروش رفت!!!!!!!!!!!!
آفرين ملت هميشه در صحنه ....
واقعا كه از ماست كه بر ماست.............
شهرام: 1394/8/1911:38:11،
30
15
دقت كرديد!؟
گفته ما قبلا ٥٠ درصد قيمت ماشين رو ميگرفتيم كه حقوق مالكانه بوده يني قيمت ماشين نصف قيمت فروش هست يني پرايد ١٠ ميليون و ٤٠٥ براشون ١٥ ميليون تموم ميشه كه بازم دروغه
اردلان از سقز: 1394/8/1911:39:46،
32
14
ملت نگاه کنید دلواپسان برای منفعت جیب خود چه جوری دارن دست و پا میزنن اینجا و میخوان سرتونو کلاه بزارن با این آهن پاره ها با 4 تا چرخ زیرشون . همش برای جیب خودشون دارن میگن بخرید . بهد اینکه ماشینای صفرتون هلاک شد به ریشتون میخندن . بهتون میگن صدای پخش ماشینتونو بلند کنین """"""""""""""""""""
شیخ ووئر: 1394/8/1911:46:04،
52
17
فک کردین تحریم شکست خورده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نخیر عزیزان دل ای سواران بر طابوت های متحرک :ی

فعلا مونده تا 120000 حلب انبار شده رو به امثال شما بندازن


زنده باد تحریم زنده باد خواهان وضعیت بهتر نه ننگ کنونی

تحریم ادامه دارد.
حسین خطاب به خودروسازان: 1394/8/1911:48:46،
43
13
- حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلّم) می فرمایند: از ما نیست هر که با مسلمانی نیرنگ کند.

منبع : اصول کافی(ج٢ص٢٣٧)

پرهیز از حیله ونیرنگ

2- حضرت امام علی (علیه السّلام) فرمودند : ای مردم! وفا همراه راستی است، که سپری محکم تر و نگهدارنده تر از آن سراغ ندارم. آن کس که از بازگشت خود به قیامت آگاه باشد خیانت و نیرنگ ندارد.

امّا امروز در محیط و زمانه ای زندگی می کنیم که بیشتر مردم حیله و نیرنگ را، زیرکی می پندارند، و افراد جاهل آنان را اهل تدبیر می خوانند.

چگونه فکر می کنند؟ خدا بکشد آنها را!

چه بسا شخصی تمام پیش آمدهای آینده را می داند، و راه های مکر و حیله را می شناسد ولی امر و نهی پروردگار مانع اوست، و با اینکه قدرت انجام آن را دارد آن را به روشنی رها می سازد، امّا آن کس که از گناه و مخالفت با دین پروا ندارد از فرصت ها برای نیرنگ بازی، استفاده می کند.
ایرنا: 1394/8/1911:53:40،
26
14
به رغم تلاش خودروسازان برای بالابردن قیمت خودروهای تولیدی، اما در عرصه بالابردن کیفیت خودرو تلاش در خور توجهی صورت نگرفته است. پایین بودن کیفیت خودرو همواره مورد اعتراض هموطنان بوده است.
ناصر از گوانگجو: 1394/8/1912:16:04،
26
11
ماشینای ایرونی واسه کشور چین و هند عالیه . جمعیتشون به تعداد -کشورهای قطر و یا سویس کنترل میشه .
14: 1394/8/1914:27:46،
25
14
خودروسازان :
گیرم که خبر درست باشه !
گیرم 100000 خودرو رو با کلی چک برگشتی و هزار بدبختی دیگه در اینده رد کردین !
از این به بعدش رو چه میکنید؟
نادان: 1394/8/1910:00:50،
134
24
شب دراز است قلندر بیدار . حالا یک ماه آینده معلوم میشه چه کلاهی سر کی رفته
نادان تر از نادان: 1394/8/1910:51:56،
72
14
بهره مرکب!!!! تا جایی که یادمه بهره دیرکرد و بهره مرکب هر دو حرام هستند و مصداق دقیق ربا!!!!

و صد البته خانه خراب کن.
mk: 1394/8/1910:56:24،
55
12
...به این معنا که اگر فردی از این تسهیلات استفاده کرده و اقساط آن را ماه به ماه تسویه کند، مشمول دریافت وام با بهره ۱۶ درصدی خواهد شد، در غیر این صورت باید منتظر اعمال بهره مرکب توسط مجریان باشد.اگر قرار باشد ماه به ماه تسویه صورت نگیرد، مشتری باید زیر بار بهره مرکب برود که فرمول آن هم اختصاصا در اختیار بانک‌ها است؛ نه کسی از آن سر در‌می آورد و نه کسی به غیر از بانکی‌ها قدرت محاسبه آن را دارند.بهره مرکب برای آن دسته از تسهیلاتی که در قالب چک و در فواصل زمانی بیش از یک ماه بازپرداخت می‌شود، در نظر گرفته خواهد شد.
بهره رو بهره ، حرام رو حرام ، ربا رو ربا...
مهدی: 1394/8/1912:53:00،
24
11
دوستان نزول خورها اصطلاحی دارند بدین مضمون که نزول پول رو میگن کره پول و در صورت دیرکرد پرداخت نزول پول میگن کره اش هم کره داره یعنی خود نزول پول هم باز نزول داره عجیب نیست که چقدر این اصطلاح نزولخورها با بهره مرکب بانکها شباهت داره !!!!
پاسخ به نادان: 1394/8/1913:01:06،
17
16
به نظرم فقط سود 24 درصد موسسات به سپرده ها حلاله.
چون من به عنوان یک مسلمان توی سرما جلوی بخاری میشینم و توی گرما جلوی اسپیلت و پول زحمت نکشیده میاد تو حسابم.حلال ترین پول همینه.
وام 16 درصد و ضرب الاجل حرامه.
اصلا ولش کن.
هر کسی به من مفتی پول بده حلال تر از حلاله و هر کسی حتی به حق از من پول بگیره حرامه.
!!!: 1394/8/1910:04:28،
54
15
درود مردم همیشه در صحنه ...خخخ
احسان : 1394/8/1910:05:10،
64
14
این داستان سر درازی خواهد داشت

فقط تحریم
mohammaddehghani: 1394/8/1910:05:53،
68
15
فقط تحریم پراید همان پراید هست قیمتش گران تر شد
Vahid: 1394/8/1910:07:13،
76
32
ای امار الکیه

من یکی از فامیلامون نمایندگی ایرانخودرو داره یکی سایپا

جفتشون رو باهاشون صحبت کردم گفتن هیچ کش استقبال نکرده تا الان
راسگو: 1394/8/1912:29:06،
19
31
آره بابا تو که راس میگی !! خخخخخخ
وطن پرست: 1394/8/1910:08:26،
62
18
به عزيزان اشغال خر تبريک عرض ميکنم. براي تعميرات خودروتون هم با يکي از نمايندگي ها قرارداد امضاء بفرماييد زيرا که يک روز در ميان اونجا تشيف خواهيد داشت.خدا خيرتون بده که انبارها رو خالي کرديد تا شايد در توليدات بعدي حدالقل کيفيت لحاظ شود.در ضمن روزانه مثلا" 3000 خودرو توليد ميشه که با اين حساب موجودي انبارها حالا حالا ها خالي نميشه.
نمایندگی مجاز: 1394/8/1910:11:10،
45
18
خوبه . اونایی که تا حالا به خاطر بی پولی نمیخریدن هم بخرن . بعدش اگر بعد از استفاده از خودروی صفرشون ! سالم موندن ، وقتی که مجبور شدن برای تعمیر یا تعویض گیربکس یا موتور یا هزار و یک عیب و ایراد دیگه خودروی صفرشون ! به ما مراجعه کنن و مدتها منتظر قطعه فابریک چینی بمونن و هنوز تعمیرگاه رو ترک نکرده به خاطر خرابی همون قطعه دوباه برگردن و از خریدن ماشین صفر ! پشیمون شدن اونوقت اونها هم به کمپین تحریم میپیوندن ... در ضمن مردم عزیز بی کیفیتی ماشینا و قطعات و غیره رو از چشم ما نبینید لطفاً . ما فقط نماینده ای بیش نیستیم .
مهم: 1394/8/1910:11:27،
28
70
شرایطش عالیه.به حرف هیچ کسی توجه نکنید.مهم ناموس آدم هستش که زیر برف و بارون و سرما نمونه.فردا کمپین میاد جواب این همه مشکلات رو میده؟
پوريا: 1394/8/1911:04:49،
33
16
اونهايي كه واقعا" خودرو نياز دارند با وام بخرند واقعا" شرايطش خوبه.دقيقا" مثل يارانه ها خواهد شد و يكماه بعد بانك ها عقب نشيني خواهند كرد و يا ورشكست خواهند شد.
قدم به جلو وضعيت بانك ها رو تو همكاري با آشغال سازها روشن خواهد كردو هردو با هم زمين خواهند خورد.
فقط تماشاكن
تشکر ایرانجیب: 1394/8/1911:31:49،
47
13
ناموس ما زیر برف و بارون نمیره که . با تاکسی اینور اونور میره .
محمدرضا777: 1394/8/1912:04:38،
26
21
جمع کن بابا ناموس ناموس راه انداختین ادای با غیرتارو در میارین الکی بهنونه نیار ناموستم با آرژانس اینطرف اونطرف ببر هم به ارافیک کمک کردی هم به آلودگی هوا و هم به مردم کشورت که دیگه به خاطر خودرو های بی استاندارد کشته نشن اگه خیلی با غیرتی...
دلم سوخت: 1394/8/1912:18:43،
22
18
اتفاقا برا همينه كه ماشين ايراني نميخرم چون هر لحظه ممكنه خراب شه سيم كلاجش پاره بشه يا خاموش شه روشن نشه و ...
مهاجر: 1394/8/1910:13:40،
49
14
جالبه این وام مسخره رو فقط برای خودروهای زیر 50 میدن یعنی همون پراید و 405 کهنه و پیر بی کیفیت
جواب کلاغ مهاجر: 1394/8/1916:07:49،
16
23
برای شمایی که همین ماشینا رو هم نمیتونی بخری چه فرقی میکنه ؟؟ !!
حسین: 1394/8/1910:14:45،
22
60
دیروز یه 111 ثبت نام کردم.هر کسی میاد میگه کمپین همش کشکه.
همشون به فکر منافع شخصیه خودشونن.
بهزاد: 1394/8/1910:16:29،
81
10
ای من چند سئوال مطرحه ( اگه بخشنامه ایران خودرو رو خونده باشید ):
اولاً نیاز به 8 برگ چک با شماره سریال پشت سرهم هست که خوب ایشالا.. همه این 12000 نفر بدون اطلاع قبلی با خودشون برده بودند.
دوماً نیاز به یک ضامن هست که اصل وفرع چک رایعنی 41 میلیون را با یک چک جدا تضمین کنه.(منکه برا داداشم هم همچین چکی نمی دم)که بایستی موقع عقد قرار داد دنبالشون بره.البته بدون اطلاع قبلی همشون باید محضر می رفتند وامضاءشون را محضری می کردند که خوب حتماً همه (12000نفر د خواست کننده+12000 نفر ضامن) رفتند
سوماً همشون حتماً حواسشون بوده که باید از قبل یک وکالت فک پلاک به نام ایرانخودرو می گرفتند ،محضرها هم که سریع اینکارها رو حدفاصله 8تا 10 صبح انجام میدهند ووکالتها آماده بوده.چهارماً ضامنها هم فبل از اعلام بخشنامه می دونستند که بایستی اسناد مورد نیاز مثل جواز کسب و.. بیارند.
ملت نوستراداموس بودن ..والا

ارش: 1394/8/1911:00:36،
60
20
مرسی از این همه نکته سنجی .به قول بهزاد جان تا دیروز که شرایط و بخشنامه معلوم نبود .این 12000 هزار مشتاق حتماً علم غیب داشتن.......خخخخخ برین خودتونو خر کنین آشغال سازا .مردم فهمیده شدن. فقط کاهش تا نصف قیمت و کیفیت بالا همین
mohammad redha: 1394/8/1910:17:36،
24
52
دوستان عزیز برای کنجکاوی هم شده یه سری به نمایندگی های فروش سایپا و ایران خودرو بزنید ببینید چه خبره؟
هیچ مملکتی با کامنت گذاشتن در فضای مجازی درست نشده.
هیچ ایرانی هم تصمیم های زندگی خودشو به کامت های فضای مجازی واگذار نمیکنه و هرکسی بر اساس منافع شخصی تصمیم میگیره.
ضمنا" در شرایطی که به هر حال تورم وجود داره و دولت هم به زور داره تورم را مهار کنه هر کسی کمترین اطلاعی از اقتصاد داشته باشه میدانه که وام گیرنده سود میکنه.
دوست: 1394/8/1911:12:16،
26
15
عزیز برادر سود رو وامی که سپرده کنی نه رو ماشینی که هر روز از ارزشش کمتر میشه و باید خرجش و بدی .
علی: 1394/8/1911:39:52،
40
19
آره رفیق منم ایرانخودرو کار میکنه
میگه به یه تعدادشون ماموریت دادن فقط برن تو نمایندگیها و فرم پر کنن .(بعدش فرمها رو هم پاره میکنن)
که شلوغ بشه !!!!!!!!!!
علي: 1394/8/1910:19:22،
22
38
من رفتم ببينم فقط چه خبره
خيلي شلوغ بود بهدا نميخوام جو بدم
داريوش: 1394/8/1910:19:39،
40
9
هركس لياقت سوار شدن به هرخودرويي را ندارد
شهاب: 1394/8/1910:20:27،
92
13
دوستم امروز صبح رفته میگه، نمایندگی ها ویران خودرو میگن:
_ طرح چهارساله تموم شده !!!
_ مبلغ 20درصدرو همین الان باید کارت بکشی
نکته اینجاست که وام 7 ساله شد 4 ساله که اونم نمی دن و به مردم میگن سه ساله رو داریم ، درصورتیکه این وامی که بانک مرکزی می ده رو مشتری میتونه انتخاب کنه مدل بازپرداختشو.
خیلی جالبه ، قشر کم درآمد جامعه رو تا می تونن میچزونند، مسئولین طراح این برنامه کجان که نحوه ی اجرای اونرو ببینند. به نظر می رسه این وسط یه اتفاقایی افتاده که بعدا صداش در میاد......
اکبرم: 1394/8/1910:22:45،
37
15
دوستان میدونم اکثرتون ناراحتین بابت هجوم عزیزان توو صف خرید خودرو ولی این نتیجه زیادم بد نیست حداقل دولت مجبور شد فرقوناشو قسطی بده هرچند کلی نزول بابتش میگیره، با این کارم حد اکثر یکی دوسال بتونن کجدارو مریض پیش برن ولی آخرش باید بیشتر ازینا کوتاه بیان،واسه گام اول خوب بود،گاماس گاماس، تحریم همچنان ادامه داره
13460: 1394/8/1910:23:58،
50
19
دروغ است. کسی خریدار نیست
فرغون نمیخوایم: 1394/8/1910:24:31،
51
17
تناقض سخنان معاون وزیر صنعت و معدن با نمایندگان ایران خودرو و سایپا.دیشب آقای خسرو تاج در شبکه دو سیما به ثبت نام12000دستگاه خودرو اشاره کرد در حالی که نماینده ایرانخودرو فروش 11000 خودرو و نماینده سایپا هم فروش 6000 خودرو رو اعلام کردند.مجری که اختلاف فاحش17000 هزار و 12000هزار دستگاه رو دید سریعا سوال خود را عوض کرد و برنامه را از سر گرفت.میگن وقتی میخوای دروغ بگی دروغ گنده بگو.این است رسانه ملی.برید ثبت نام کنید عقب نمونید الانه که خودرو تموم بشه.
نادر: 1394/8/1910:25:07،
31
11
تجویز مسکن شش ماهه برای طفل پنجاه ساله بیمار!
ایمان: 1394/8/1910:26:08،
46
14
وااااااااای که چقدر مردم سادن . یادمه دیروز یه کلیپ ایران جیب گذاشت که یه جوون موقشنگ و عصا بدست میگفت پولو میزاریم بانک بعد قسط وام 16 درصدی میدیم .
آخه پسر مو قشنگ نمیدونی وام22 درصد هست نه 16 درصد ؟
آخه نمیدونی که ماشین سرمایه نیست و هر لحظه امکان داره با یه تصادف از بین بره؟
آخه نمیدونی سود سپرده امکان داره کم و کمتر بشه چون ناچرن وگرنه رکود ادامه دار میشه ؟
نمیدونی با رفع تحریم ها و خارج شدن انحصاری خودرو افت قیمت خودروهای الان شدید تر هست ؟
آیا نمیدانی این خودرو ها حداقل سه ماه زیر آفتاب و بارون بوده؟
یکم فکر کنید
من خودم ماشین لازم هستم و پولشم دارم ولی الان دارم از مترو استفاده میکنم چون خوشم نمیاد مدام تو نمایندگی باشم.

آفرین: 1394/8/1912:25:52،
22
11
حرف حق جواب نداره واقعا
پاسخ به ایمان: 1394/8/1921:54:17،
13
10
مشکل از گزارش نیست.مشکل از طرز فکرفشماست که فکر میکنی همه چیز پوله.یکم به رفاه زندگیت فکر کن
mk: 1394/8/1910:26:41،
27
11
به این معنا که اگر فردی از این تسهیلات استفاده کرده و اقساط آن را ماه به ماه تسویه کند، مشمول دریافت وام با بهره ۱۶ درصدی خواهد شد، در غیر این صورت باید منتظر اعمال بهره مرکب توسط مجریان باشد.اگر قرار باشد ماه به ماه تسویه صورت نگیرد، مشتری باید زیر بار بهره مرکب برود که فرمول آن هم اختصاصا در اختیار بانک‌ها است؛ نه کسی از آن سر در‌می آورد و نه کسی به غیر از بانکی‌ها قدرت محاسبه آن را دارند.بهره مرکب برای آن دسته از تسهیلاتی که در قالب چک و در فواصل زمانی بیش از یک ماه بازپرداخت می‌شود، در نظر گرفته خواهد شد.
بهره رو بهره ، حرام رو حرام ، ربا رو ربا...
داریوش: 1394/8/1910:27:50،
35
13
مردم عزیز ساده نباشید و گول این گرگ صفت هارو نخورید!
ببینید با یه حساب سر انگشتی ساده میتونید متوجه بشید که برای پنج هزار ثبت و دوازده هزار خودرو ثبت نام شده یقینا پای دلال و نفراتی اجیر شده از سمت شرکت ها در میون هست تا ذهن مردم رو از کمپین دور کنن!
برای هر ثبت نام تقریبا ۲/۵ ماشین!!!!!!!
مردم عزیز به قول کمپین داران اندکی صبر سحر نزدیک است!!!!
مهدی: 1394/8/1910:30:02،
36
14
قابل توجه کسانی که وام 25 تومانی خودرو میگیرند:

١، سند خودرو تا 7 سال در رهن بانک می ماند و شما تا هفت سال مجبورید این فرغون را داشته باشید.

٢، خودرو ها صفر نیستند چرا که چند سال تو پارکینگ مانده اند.

٣، حتى خودروهای صفر هم بدون کیفیت هستند . برای اطمینان از تعمیرگاه های خصوصی بپرسید.

٤، در صورت خرید خودرو صفر هر روز باید بروید نمایندگی برای رفع عیوب . تازه اگر نمایندگی جواب بدهد !

٥، عمر مفید یک لاستیک 4 سال است که به طور میانگین 2 سال آن سپری شده است.

٦، خودروهای داخلی از لاستیک های بی کیفیت و تاریخ گذشته داخلی و یا چینی استفاده کرده اند.

٧، اکثر ماشین های صفر در پارکینگ خودرو سازها در زمان تحریم ساخته شده اند که اکثر آنها از قطعات بی کیفیت چینی استفاده کرده اند.

٨، پس از 7 سال معادل قیمت 2 خودرو پول پرداخت کرده اید.

٩، پس از هفت سال خودرو شما را حتى کمتر از یک چهارم پولی که پرد
مهدی: 1394/8/1910:30:32،
34
15

١٠، همه خودروسازها خودرو را به صورت قسطی تحویل می دهند ولی در کشور ما این طور نیست.

١١، چرا خودرو سازها برای رونق اقتصادی، وام خودرو اختصاص داده اند ؟ چرا این وام را به به جاهای دیگر اختصاص نمی دهند مانند کشاورزی و صنایع دیگر ؟!؟!!!

١٢، چرا خودروهای ساخت داخل فقط باید در بازار داخلی فروش برود ؟! مگر خوددرو هیوندای فقط در کشور کره به فروش می رسد ؟

١٣، بسته رونق اقتصادی نشان میدهد که کشورهای افریقایی و افغانستان و عراق و .... حاضر به خرید چنین خود رو هایی نیستند وگرنه خودروها را در پارکینگ نگه نمی داشتند.

١٤، چرا تصمیم گیرندگان رونق بسته اقتصادی، فقط هدف فروش خودرو را دارند ؟! چرا این بسته را برای خرید خانه اختصاص نمی دهند ؟!؟!!! مردم ما که به خانه نیاز بیشتری دارند تا خودرو !

١٥، بهتر بود اسم بسته رونق اقتصادی را بسته ى رونق خودرو، یا بسته ى شکستن "کمپین ماشین صفر نخرید" می گذاشتند.

ممدی: 1394/8/1910:30:39،
16
38
زنده باد صنعت داخلی و کارگر ایرانی.
کند ذهن: 1394/8/1910:31:18،
32
11
ببخشید من یه سوال دارم!!!این طرح تا پایان اردیبهشت ادامه داره چی شده روز اول اینقدر شلوغ شده یعنی اینهمه مردم یه روزه بی ماشین شدند؟خوب آدم های عاقل 6ماه وقت دارید عجله نکنید بشینید حساب کتاب کنید دودوتا چهارتا کنید مملکت داره روبه پیشرفت میره بعدا پشیمون نشید.از ما گفتن بود
ابی سایلنت: 1394/8/1910:37:55،
22
14
شدیم عین دوره بلشویک ها ده تا گونی پول میبریم که یه چیز ارزون بی کیفیت رو با صدبرابر قیمتش بخریم،تروخدا کسی دیگه ادعای تولید ماشین خوب نکنه،اما ما وجدان داریم و هنوز نمیخریم،کاش وجدان شما هم بیدار میشد.
حسین: 1394/8/1910:40:04،
32
12
ارابه مرگشون مبارک , لیاقتشون به اندازه همون اشغالس
amir: 1394/8/1910:40:24،
27
10
همه بلوف جو میدن که مثلن ثبت نام کردن
در ضمن این اتحاد نخریدن داره جواب میده 6ماه دیگه صبر داستان دیگه پیش میاد..فکر کنید صبور باشید...
علی: 1394/8/1910:40:37،
27
10
خلایق هرچه لایق
ir47: 1394/8/1910:41:26،
39
14
آمــار غلـط میـدن
فـقــــط مـیـخــوان مــردمــو تــحــــریـک کـنن

برای پراید باید 32 ت بدی !!!!
کمپینی ها هم نگران نباشن اتفاقا این طرح باعث میشه اوناییم ک الان خودرو خریدن بعد مدت کوتاهی ب جمع کمپینی ها بپیوندن
کشکول طلایی: 1394/8/1910:42:14،
26
6
در شهر هیچ خبری نیست.کلوخ انداختن در دریاست.خودرو سازان کشور باید سرعقل بیایند.نه باکلک و طرفندنمیتوان معجزه کرد.باش تا صبح دولتت بدمد سرانجام میبینیم خریدار و خودروساز با مخ به زمین میخورند!!....
1: 1394/8/1910:42:21،
25
13
این وام مثل تله موشه!!!
بوی طعمه مستشون کرده ولی خبر ندارن که اخرش چی میشه
مردم: 1394/8/1910:43:43،
30
12
بزودي خيلي از ثبت نام كنندگان از كارشون پشيمون ميشن

خود كرده را تدبير نيست

فرغون كهنه خراب صاحبشو از خريد پشيمون ميكنه

آدم عاقل برا خودش دردسر درست نميكنه

تا آخر سال فرغونسازا ورشكستن،از وام استقبال نشده همش حرفه
کریم: 1394/8/1910:44:18،
14
31
اولا اینکه من ماشین احتیاج دارم
دوما راحتی و مسافرت و پول حمل و نقل و آسایش از دست رفته طی این 7 سال بدون نداشتن ماشین جقدر قیمت داره؟!!
رضا: 1394/8/1910:45:09،
31
12
فقط میتونم بگم که متاسفم
و ای کاش تو کشوری به دنیا میومدم که مردمانش اتحاد داشتن و اینقدر زود پشت سر همدیگه رو خالی نمیکردن
پاسخ: 1394/8/1911:34:22،
14
16
نگران نباش روز انتخابات كمپيني و غير كمپيني پير و جوان مرد و زن كارگر و مهندس پولدار و فقير وهمه قوميت ها با هم متحد ميشن ميرن پاي صندوق راي.
اتحاد از اين بيشتر ميخواي كجاي دنيا پيدا كني؟؟؟
علي: 1394/8/1910:46:03،
30
13
والا ما كسي نديديم بخره اين ٥٧٠٠ نفرم بنظرم كارمنداي خودشونن
ناشناس: 1394/8/1910:46:20،
22
8
بابا من بارها گفتم،بهترین راه بسیج نیروهای مردمی و حمله هوایی و زمینی به ایران خودرو و سایپاست.با کسی که قصدا اشتباه میکنه نمیشه منطقی حرف زد و عمل کرد.این دو تا شرکت مدتهاست که خون مردم ما رو می مکن،سالانه میلیارده دلار به بیمه،محیط زیست ضرر میزنن،سرمایه های ما(نخبه ها و جوانان برومند) باید در جاده ها بمیرند به چه قیمت؟
ff: 1394/8/1910:47:37،
11
49
درود بر دو خودرو ساز بزرگ ایران که در مقابل این کمپین مسخره اصلا کوتاه نیامدن وباشرایطی که دیروز گذاشتن نشان دادن که دیگه کمپین شکست خورده...دیروز نمایندگی های ایران خودرو واقعا غولغوله بود....
دلخور: 1394/8/1910:49:06،
32
13
متاسفانه گروهی از هول حلیم دارن خودشون رو دستی دستی می اندازن توی دیگ
رضا: 1394/8/1910:50:15،
16
29
استقبال 11 هزار نفرتو یک روز فقط از ایرانخودرو نشون داد که مردم پول ندارن و دنبال شرایط مناسب میگردند و ربطی هم به کمپین تحریم خودرو نداشت ،
دوستان واقعا خسته نباشید من که فکر میکردم مردم همراهی میکنند ویه حرکت ملی راه افتاده ، که متاسفانه هرکس دنبال منافع خودشه .... احتمالا راجع به موارد مشابه هم همین اتفاق خواهد افتاد
رویا: 1394/8/1910:51:37،
26
13
چقدر راحت خودروهای انبار شده خود را به مردم قالب کردند.چرا چون دولت و مجلس پشت سر خودروسازان بود .وبه راحتی موفق شدند.این نشان می دهد هیچگاه کیفیت خودروهای داخل ارتقا نخواهد یافت وهمیشه ترفندی جدید در دست خودروسازان با حمایت دولت مردان در راه است.ممنون
الیور: 1394/8/1911:03:15،
20
14
همین خریدم از کمپین دارند خودتونو دست کم نگیرید.اگر صبر میکردید بیشتر گیرتون میومد.بازم افرین.همیشه انسان کامل برنده نمیشه .درود.
وحید: 1394/8/1911:16:16،
17
11
اول اخر این ماشینا رو کجا میبردند که عجله کردید یه خورده صبر کنید .ماشینها زیادند.قحطی نیومده که.
جنگجو: 1394/8/1911:16:18،
23
10
فکر کنم به جای کمپین تحریم خودرو، باید کمپین حمله به فورغون سازی رو راه انداخت.شاید اینطوری دولت صدای مردم مظلوم رو بشنو و مردم عزیزمون به حقشون برسن.


مشتی: 1394/8/1911:23:25،
20
12
به نظر شما برای دولت که از فروش ماشینا مستقیما سود میبره کاری داره تو صد سیما یا روزنامه های در انحصار خودشون تبلیغ مثبت کنن؟ یا یک عده ادم بذارن بیان تو سایتا بر علیه حرکت مردمی نظر بدن؟
اما کور خوندن.اولا بیشتر مردم موقعیت کاری مطمن و حقوق خیلی بالا ندارن این همه قسط بیارن رو قسطای دیگشون. بعدشم تعدادی که پول دارن واسه حمایت از مردم نمیخرن در ضمن پولشون به زحمت و بدبختی جمع کردن و تو حلقوم این خطاکارا نمیریزن
کمپین: 1394/8/1911:23:33،
20
13
سلام .نخرید ن به همبستگی مربوطه وخريدن به خودخودخواهي وگرنه همه امروزه پول یه پرايدو دارن
حرف حساب !: 1394/8/1911:32:59،
18
11
اين يك نظر سنجي واقعي از تمام كشور است ( تحريم ادامه دارد .... ) كه بايد مورد توجه مسئولين وخودرو سازان قرار گيرد
درخواست مردم فقط كاهش قيمت + افزايش كيفيت است .

قطعا وام هيچ كمكي به اين صنعت نخواهد كرد پس بهتر است براي اينكه دنبال شوك به بازار باشيم در صدد رفع مشكل اصلي برآئيم . آن هم افزايش كيفيت و كاهش قيمت است و اگر قيمت كاهش پيدا نكند رقابت خودرو سازان خارجي قالب خواهد شد و خودروهاي داخل پاركينك با مزايد به فروش رود و اين موضوع يعني مرگ صنعت خودرو و اين اتفاق براي كشور خوشايند نيست

پس اميدوارم مسئولين با تدبير و انديشه با برنامه دراز مدت به اين صنعت فكر كنند و مقطعي كاري پيش نمي رود و وضعيت با اخبار ضد و نقيض بدتر هم خواهد شد
مسلمان: 1394/8/1911:38:22،
23
12
دوستان عزیزان سروران دوست نداشته وندارم به صنایع کشورم توهین کنم ولی مونتاژکاران مانشان دادن نه تنهابیکیفیت تولید میکنن بلکه کلاهبردار هم هستند وام۱۶ درصدی شد۱۹ درصد رشدکرددرواقع!!! ولی مدت پرداخت آب رفت از۷ساله تبدیل شدبه ۴سال حالا به نظرتون خودروسازامون لایق چه لقبی هستن؟
وطن: 1394/8/1911:40:40،
20
13
آقا از گوشت مردم دارن می برن میدن به خورد خودشون.
نظرتون رو روی موارد زیر بدین لطفا:

- دولت پول نداره !
- یارانه نان حذف شده
- یارانه بنزین حذف شده
- یارانه همه چی نداریم
- اصلا کدوم 45 هزار تومن منظورتونه و کی گفته
- یارانه ها تبدیل به وام خودرو برای خرید خودرو میشن که بنجل سازها سر پا باشن
- آقا ارابه های ایران خودرو به جون مردم افتادن دارن قتل عام میکنن
- یارانه قطع میشه و میدیم قاتلا که مردمو بکشن

بعد میگن چرا جمعیت داره کم میشه ؟!
نينا: 1394/8/1912:22:04،
14
16
ختم كلام
نميخريم نميخريم از سر ندارى بود!
جريان همون گربه ست كه دستش به گوشت نميرسيد.....
محمد: 1394/8/1912:26:58،
12
8
هنوز وام ندادن به مردم قیمتاداره میره بالا. دارن با25 میلیون کاری میکنن تا ماشینا شونو گرون کنن اگه راست میگن جلوی گرون شدن دوباره ماشینارو بگیرن
واقعیت: 1394/8/1912:33:52،
13
16
دیدید کمپینی در کار نبوده و نیست ، مردم پول ندارن " آب ندیدن مگر نه شناگر ماهرین" ، این رو بارها و بارها به اثبات رسوندن ، بگذریم که کیفیت قطعاتمون هم از بد به آشغال رسیده ولی امان از ما ایرانی ها.....!!!
x: 1394/8/1912:53:45،
19
11
کمپین توسط همین 12000 نفر تشکیل شده بود!!!
اشکان: 1394/8/1912:56:36،
17
12
هرکسی لیاقتی داره
سطحی داره
حتما لیاقتش همین ماشین هاس سقف بعضیا همینه
بزار بخرن
شب. دراز است و....
حرف حق حتما بخونید: 1394/8/1913:00:08،
25
13
سلام
گول نخورید وامی در کار نیست
خودرو سازا با بانک هادست به یکی کردن و یه حرفی ساختن بهر این مبنا که وام بانک مرکزی میده اما دروغه وامی درکار نیست خودروسازا ماشیناشون رو دستشون مونده دارن با یه مبلغ پیش پرداخت ومابقی باصدور چک میدن تو بازار مثل ماشنایی شرایطی چندسال پیش این اصلا ربطی به بانک مرکزی نداره.با دلیل میگم!اگر این وام واسه بانک مرکزی بود یا بانک مرکزی داشت پولشو میداد این چه ربطی خودروساز داره که بخواد سند رو بزاره تورهن به اونا چه یا چه ربطی به خودروساز داره که زده زیرش گفته سفته به جای چک قبول نمیکنه چون خود بانک گفت قبول داره یا چه ربطی به خودرو سازا داره اومدن شرایط باز پرداخت رو 4 ساله کردن و زیر بار7 ساله نرفتن..... ادامه تو حرفای بعدی اینجا دیگه جاش نمیشه..............پایین رو بخونید
حرف حق حتما بخونید: 1394/8/1913:00:15،
22
12
ادامه ی حرفای بالا........اصلا اینا ربطی به خودروسازا نداشت چرا چون روز اول قرار شد مردم مراجعه کنن به شرکتا ماشین بخرن وبعدش چک یا سفته ای که از مردم دریافت میکنن بدن به بانک و به جاش پول نقد بگیرن حالا عقل خودتون قاضی قرار بدید اینایی که گفتم چه ربطی به خودروساز داره اینا قرار شد تمام بانک مرکزی قبول کنه وخودرو ساز فقط پول نقداز بانک بگیره چرا وقتی بانک قرار پول نقد بده به خودرو ساز حالا خودرو ساز بیاد این شرایط بزاره به اون چه ربطی داره تو کار بانک دخالت کنه. درکل میخوام اینو بگم وامی در کار نیست واین وام فقط یه بهانه هست واسه خرید خودرو.این توطه خود خودروسازا هست وبا مبلغی پیش پرداخت دارن خودرو میدن به مردم اومدن شرایط باز پرداخت یه کم زیادتر کردن تا مردم بخرن که اصلا این ربطی به بانک مرکزی نداره.مثل چندسال قبل.وگرنه این شرایط هم اقساطی هم قبل این وامه هم بود.206/405/سمند اینا رو همش..
حرف حق حتما بخونید: 1394/8/1913:00:22،
22
11
........ همش رو اقساطی میدادن.این سود16 درصد هم تو جیب خود خودروساز میره نه بانک.نتیجه ای کلی=این شرایط هیچ ربطی به بانک مرکزی نداره واینا همش یه فیلم بود یه بهانه بود که بانک مرکزی رو سوری اومدن وارد این قضیه کردن تا مردم بیان بخرن چون اگر خودرو ساز میخواست این شرایط رو بزاره کسی نمیخرید اومدن بانک مرکزی رو وارد کردن تا مردم بخرن.اگر بانک مرکزی بود هیچ وقت خودروسازا این شرایطی که گفتم نمیذاشتن تو کار بانک دخالت نمیکردن.
فقط تحریم نخریدنخرید نخرید مطمن باشید بازم شرایط بهترم میزارن شرایط اقساطی اومدن گذاشتن با باز پرداخت کمتر وسود بیشتردیدن کسی نمیخره حالااومدن باز پرداخت بیشتر کردن با سود کمتر ولی به اسم بانک مرکزی خخخخ نخرید بازم شرایط بهتر میشه تحرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررریم
khodayar: 1394/8/1913:36:10،
18
21
بخرید هرچه هست به جیب ایرانی می رود
علیرضا: 1394/8/1914:29:00،
14
11
واقعا کسی اگر برنامه "تیتر امشب" دیشب شبکه خبر رو می دید می تونست بفهمه چه خبره و چه افکاری این دو خودرو ساز در سر دارند!!!
...: 1394/8/1914:37:24،
17
12
قابل توجه کسانی که وام 25 تومانی خودرو میگیرند:

١، سند خودرو تا 7 سال در رهن بانک می ماند و شما تا هفت سال مجبورید این فرغون را داشته باشید.

٢، خودرو ها صفر نیستند چرا که چند سال تو پارکینگ مانده اند.

٣، حتى خودروهای صفر هم بدون کیفیت هستند . برای اطمینان از تعمیرگاه های خصوصی بپرسید.

٤، در صورت خرید خودرو صفر هر روز باید بروید نمایندگی برای رفع عیوب . تازه اگر نمایندگی جواب بدهد !

٥، عمر مفید یک لاستیک 4 سال است که به طور میانگین 2 سال آن سپری شده است.

٦، خودروهای داخلی از لاستیک های بی کیفیت و تاریخ گذشته داخلی و یا چینی استفاده کرده اند.

٧، اکثر ماشین های صفر در پارکینگ خودرو سازها در زمان تحریم ساخته شده اند که اکثر آنها از قطعات بی کیفیت چینی استفاده کرده اند.

٨، پس از 7 سال معادل قیمت 2 خودرو پول پرداخت کرده اید
حق: 1394/8/1916:08:17،
15
17
به خودمون مربوطه و لا غیر
امین: 1394/8/1916:18:03،
14
11
سلام دوستان
بنده هم خودم هم پدرم به شدت به ماشین نیاز داریم و در حال حاضر نقدینگی نداریم اما میتونیم پول 20% نقد رو تهیه و از شرایط استفاده کنیم
پسر دایی خود بنده در شهر کرمانشاه نمایندگی ایران خودرو داره
اما خدا شاهده حتی برای سوال از شرایط هم باهاش تماس نگرفتیم
و ماشین نمیخریم و نمیخریم و نمیخریم
چند نکته هست :
1.گول جنگ روانی و تبلیغی مونتاژکاران را نخورید مطمئن باشین فروششون بسیار کمتر از آمار اعلامی هست
2.همیشه هستن انسان های کوتاه فکر که برای هر چیزی پیش قدم هستند و کاری نمیشه کرد
3.همه کسانی که ماشین میخرن با این شرایط احمق یا به فکر خود نیستند
این شرایط برای کسی که وافعا نیاز داره و میتونه از عهده اقساطش برمیاد
کسانی که بعضا با مسافر کشی یا دست فروشی یا هر چیز دیگه نه تنها میتونن قسط بدن بلکه خرج 1 یا 2 خانواده رو هم میدن
و این شرایط بهترین زمان برای خریدشونه

زنده باد کمپین
امین: 1394/8/1918:42:05،
15
12
با سلام و احترام: بنده در 1394/06/20 از ساییپا یک پراید131seخریداری نموده ام و فقط 50 کیلومتر خوب کار کرده واز 50 کیلومتر درب نمایندگی های مجاز سایپا بودم دراین مدت 60روز 60بار درب تعمیرگاه بوده ام که متاسفانه یا وارد نیستند یا جواب درست حسابی نمی دهندیا میگویند قطعه موجود نیست چرا خودروی 1000 کیلومتر کارکرد دربها باز نشود ویا چرا دیسک صفه وروغن ریزی ویا کاتریژ ویا رله پمپ ویا اکسیژن بالا و پایین در کمتر از 6000 کیلومتر همه خراب شود در صورتی که بندهسال 1385 یک پراید از سایپا خریداری کردم ودر مدت 3سال که دستم بود به تعمیرگاه مراجه نکردم .فلذا باید کیفیت خودرو خوب شود تا مشتری بیشتری جذب شود بنده وامسال من کهبا چنین مشکلی مواجه شده ایم حداقل به چند نفر دیگر بازگو می شود و نارضایتی مشتری بوجود می آید.مسئولین محترم لطفا شما را به هر دینی پرستش می کنید بفکر این ملت غیور و عزیز میهن اسلامی باشید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
اعضای جدید خانواده کوئید در آستانه ورود به بازار ایران
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار