کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تحليل مجله تايم از ايران 2025

کدخبر:۱۶۹۵۸شنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۸:۳۷۱۱۱۹۶ بازدید

مجله تايم در شماره نوامبر خود پرونده‌اي درباره ايران منتشر كرده ‌است. اين مجله تيتر «ايران 2025» را براي عكس جلد خود انتخاب كرده ‌است. در صفحات ...

مجله تايم در شماره نوامبر خود پرونده‌اي درباره ايران منتشر كرده ‌است. اين مجله تيتر «ايران 2025» را براي عكس جلد خود انتخاب كرده ‌است. در صفحات داخلي و در متن اين مقاله اين سؤال پرسيده شده كه «آيا نهايتا ايران آماده تغيير است؟» انتخاب عكس‌هايي از نيوشا توكليان، عكاس ايراني برای روي جلد تايم تجربه بديعي است. در ادامه گزيده‌اي از متن اين مقاله را مي‌خوانيد.    

f3ticcl6a8yaj9a7qfaz.jpg

تصویری از ایران 2025

باوجود اینکه دنیای سیاست ایران بسیار پیچیده و غامض است، اما در همه این سال‌ها می‌توانستیم مسیر کلی امور را از نحوه پوشش جوانان این کشور بیابیم. در این سال‌ها اين مسئله در جامعه ایران از اهمیت بسزایی برخوردار بود... اما پرسش اینجاست که چه تغییری به‌وقوع پیوسته است؟ فقط این ایران است که هیچ‌وقت منفعل و ثابت نمی‌ماند، اما این‌بار آهنگ تغییر و سمت‌وسوی آن ‌است که مشخص می‌کند آیا توافق هسته‌ای پابرجا مي‌ماند يانه. برنامه جامع اقدام مشترک از ١٨ اکتبر رسما وارد فاز عملیاتی شد. براساس این برنامه، برخی از مؤلفه‌های برنامه اتمی ایران محدود خواهد شد، اما نه برای همیشه. در مدت تنها ١٠ ‌سال، ایران آزاد خواهد بود که از سانتریفیوژهای جدیدتر و به‌مراتب کاراتر استفاده کند و اورانیوم را با سرعت ١٦ برابری غنی‌سازی کند. مدت ١٥سال به هرمقدار که بخواهد و با هر سرعتی می‌تواند به فرایند غنی‌سازی خود ادامه دهد.در یک متن ١١٠‌صفحه‌ای که به زبان پیچیده تخصصی به نگارش درآمده است، بارزترین فرض (که ایران در طول این دوره همچنان قابل‌اعتماد باقی بماند) همچنان اصل تعهد و پایبندی ایران است.یک‌دهه مدت زمان کمی نیست، اما پیشرفت‌های حاصله اولیه دلیل مناسبی برای خوش‌بین بودن نیست.و چرا نحوه پوشش جوانان دیگر دلیلی متقن و مطلق از عالم سیاست نیست؟ اگر لحظه‌ای درنگ کنيم به اصل قضیه پی خواهیم برد.

تندروها دلواپس‌اند و تلاش دارند از نابودی امور جلوگیری کنند.از طرفی دیگر جریاناتی به‌مراتب بزرگ‌تر که شامل جمعیت کثیری از جوانانی است که مشتاق به برقراری ارتباط با دنیای بیرون‌اند، بیشتر علاقه‌مند به قشر میانه‌رو معتدل هستند؛ برای نمونه «محمد بصیر» فعال در حوزه نرم‌افزار درحالی‌که در کنار یکی از دریاچه‌های مصنوعی در قسمت‌های غربی تهران به همراه همسر خود نشسته و مشغول نوشیدن چای است، می‌گوید: «تغییر توقف‌ناپذیر است و حتی در دوران تحریم‌ها نیز در جریان بود و برداشته‌شدن تحریم‌ها فقط به آن سرعت می‌بخشد، به نحوی که وسیع‌تر و سریع‌تر خواهد بود». ایران، در طول تاريخ، هرچه که بوده است، سرزمین زاهدان گوشه‌گیر نبوده است. تصور تنگ‌‌نظرانه، شاید تنها تصوير جمعیت چندفرهنگه و کلان‌شهری خاورمیانه را مخدوش و مبهم می‌کند.در روز ١٥ پرواز بین ایران و استانبول که دروازه ایران به غرب است، صورت می‌گیرد. ایران در دورانی هم که به پارس معروف بود، عصر طلایی اسلام را رقم زد و عصر طلایی شاعرانی چون حافظ را. حتی روحانيان نیز از حافظ نقل‌قول می‌کنند. همین به فهم (دليل و چرايي) رفتار ايرانيان كمك می‌کند.کلاس‌های زبان انگلیسی بیشتر محبوب شده‌‌اند.

يكي از كساني كه با او گفت‌وگو كردم، مي‌گويد شخصیت انسان ایرانی به فصل‌های سال تکیه دارد و به همین علت خوش‌بین است. او می‌گوید بهار در راه است و این در «دي‌ان‌ای» (در خون و رگ) ماست که به رقم‌خوردن بهترین چیزها امیدوار باشیم.... «بنابراین این بهار من است... همه این کارها شبیه انتظار برای آمدن گودو است.»هنگامی‌که در مصاحبه‌ای خبرنگار تلویزیونی در سال ٢٠٠٥ از هاشمی‌رفسنجانی درباره لباس معمول جامعه، پس از پیروزی او، پرسید، آیت‌الله هاشمی انگشتش را بالا برد و با خنده‌ای گفت که برهنگی در کار نخواهد بود. این سخن به‌خودی‌خود دلیل و شاهدی بود بر آنکه نه‌تنها ایران تغییر می‌کند، بلکه افرادی که مسئولیت دارند نیز تغییر می‌کنند. جریان موسوم به اصلاح‌طلب که در سال ١٩٩٧ با شکست محافظه‌کاران به قدرت رسید، مردم را قوی ساخت و چندتن از مدیران خود را از میان دانشجویانی انتخاب کرد که در تسخیر سفارت آمریکا در سال ١٩٧٩ دخالت داشتند.

مهدی خانعلی‌زاده كه در ٢٩ نوامبر ٢٠١١ جز حمله‌کنندگان به سفارت انگليس بود و کارمند خبرگزاری جناح‌راستی رجاست به من می‌گوید که تندرو، تندروست و افتخار می‌کند به اینکه بطری‌های شیشه‌ای را در مقرهای دیپلماتیک انگلیس شکسته است...باوجوداین در آگوست امسال انگلیسی‌ها به سفارت خود بازگشتند.خانعلی‌زاده معتقد است که آمریکایی‌ها نیز می‌توانند برگردند، اما شروطی برای این بازگشت می‌شمارد: «نخست اینکه ایران را به‌عنوان یک دولت مشروع به رسمیت بشناسند. دوم اینکه اعتراف کنند ایران مثل قذافی نیست. کره‌شمالی نیست. ایران کشوری با عقلانیت است که در بعضی موارد مواضعی میانه‌رو و در بعضی موارد دیگر سخت‌گیر است».ممکن است نوعی مصلحت‌اندیشی در این تناقض‌گویی نهفته باشد که برای همه کسانی که اولویت‌های ریاست‌جمهوری آمریکا را دنبال می‌کنند آشناست؛ یعنی جایی‌که تناقضات برای به‌وجدآوردن هواداران استفاده می‌شود. سعید لیلاز تحليلگر، اقتصادی اصلاح‌طلب عقیده دارد که «آنها این نوع رادیکالیسم را برای مصرف داخلی لازم دارند» شرایط را مهیای دو انتخابات آینده که هر دو قرار است در فوریه برگزار شوند می‌کنند... رأی‌گیری دیگری که در همان روز برگزار خواهد شد به مراتب اختصاصی‌تر خواهد بود؛ به این معنی که رأی‌دهندگان اعضای مجلس خبرگان را تعیین خواهند کرد...به‌ نظر می‌رسد با وجود ازدست‌رفتن محبوبیت احمدی‌نژاد در سال ٢٠١٣ (هنوز هم حدود ٢٠درصد از مردم همچنان طرفدار رويكرد راديكال‌ها هستند)،  اکنون محبوبیت گروه میانه‌رو به رهبری روحانی رو به ‌افزایش است.

یک روزنامه انگلیسی‌زبان همه مذاکرات اقتصادی و اولیه را پوشش می‌دهد. روی تابلویی که در بیرون هتل پارسیان در تهران نصب شده، نوشته شده است که یک میلیارد توریست، یک میلیارد فرصت.روحانی ٦٦ساله، برخلاف اصلاح‌طلبان، روابطی دیرینه و همراه با اعتماد با مقامات ارشد نظام دارد. روحانی برای مدتی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی بود که مسئولیت رسیدگی به حساس‌ترین مسائل ایران را بر عهده دارد، اما پاشنه آشیل روحانی جای دیگری است. اقتصاددانان بر این باورند که اقتصاد ایران مبتنی بر نوعی شادی و خلسه است. به گفته كارمند يك بانک خصوصی «متأسفانه انتظارات خیلی بالاست». تا زمانی‌که سازمان ملل تأیید نکند ایران در چارچوب موافقت‌نامه عمل کرده است، تحريم‌ها پابرجا خواهند بود که تا قبل از بهار خواهد بود. اما حتی پایان‌دادن به تحریم‌ها تأثير محدودی به‌دنبال خواهد داشت؛ زیرا زمانی‌که تحریم‌ها پابرجا بودند، برخی از کشورهایی که نفت سنگین و سولفوری ایران را خریده بودند، پالایشگاه‌های خود را بازطراحی کردند تا بتوانند نفت سبک را از کشورهایی که حاشیه سیاسی کمتری داشتد خریداری کنند، اما خطر بزرگ‌تر، اقتصادی است که حتی قبل از تحریم‌ها نیز حال‌وروز خوشی نداشت.اما اگر قرار است رابطه ایران و آمریکا در جهت مثبتی تغییر کند، این برعهده تصميم‌گيرندگان ارشد نظام است. صادق خرازی، دیپلمات سابق ایران که متن پیشنهادی «معامله بزرگ» با آمریکا را در سال ٢٠٠٣ نوشت، می‌گوید: «ما حرکات مثبت بیشتری از سوی آمریکا نیاز داریم.»

در آن سند محرمانه، توافق شد واشنگتن تغییر رژیم را کنار بگذارد، تهران شفافیت هسته‌ای داشته باشد و  حمایت از پیکارجویان فلسطینی را پایان دهد. جورج بوش اعتنایی به این نامه نمی‌کند. خرازی که به مقامات ارشد نظام نزدیک است می‌گوید: «ما متوجه حرکات مثبت کری و اوباما هستیم، اما مطمئن نیستیم پس از ترک کاخ سفید توسط اوباما چه اتفاقی خواهد افتاد».دراین‌بین اعتماد در خفا و عموم تشویق می‌شود. در ٣٠ اکتبر ایران به گفت‌وگوهای سوریه پیوست؛ درحالی‌که واشنگتن پیش‌تر مخالف آن بود. این کانال دیپلماتیک ایجادشده بین دولت‌ها برای گفت‌وگوهای هسته‌ای می‌تواند به دفع بحران‌هایی که ممکن است به‌صورت دیگر اجتناب‌ناپذیر باشند، کمک کنند.و درباره بحران‌هایی که هنوز اجتناب‌ناپذیرند؟ اسرائیل، به‌عنوان یک نقطه کلیدی درگیری، اولویت نبوده است و در طول یک‌هفته مصاحبه هیچ مقام ایرانی موضوع اسرائیل را مطرح نکرده است؛ هرچند اشاره‌هایی به آیپک شده است. عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه جوان، می‌گوید: «ما متعقدیم آمریکا واقعا به‌دنبال تغییر رژیم است».

او می‌افزاید: «یک مشکل دیگر این است که غرب همیشه سعی می‌کند فرهنگ و باورهای خود را ترویج دهد و ما در مقابل آن مقاومت می‌کنیم».اگر مقصد این مشاجره به‌راستی یک جنگ فرهنگی است، این موضوع با چیرگی غرب بر کارزار جهانی در حال آغاز است. هشدارهای جدید درباره نفوذ فرهنگی یادآور هشدارهای قبلي درباره غرب‌زدگی است.

اما نگاهی کنید به قفسه‌های اسباب‌بازی‌فروشی. مرتضی محمدی در شمال‌غرب تهران- هلوکیتی، باب‌اسفنجی، همه‌چیز از شخصیت‌های شرکت انیمیشن‌سازی پیکسار، دفا لوسی (کپی چینی باربی) که همچنان در ایران ممنوع است، اما مغازه‌دار حتی سارا، عروسکی را که توسط محافل داخلی تبلیغ می‌شود، در مغازه خود ندارد. او می‌گوید بچه‌ها اين عروسك را دوست ندارند.وقتی از مغازه‌دار می‌پرسم ایرانی‌ها ١٠-١٥ سال در آينده چگونه خواهند بود، می‌گوید: «آنها بايد هم با جهان و هم با مردمشان زندگی کنند.» بیشتر شرایط اقتصادی بستگی به قیمت نفت دارد که البته رقیب دیرینه‌ ایران چندان بدش نمی‌آید در حد قیمت ٤٠ و ٥٠ دلار فعلی نگه دارد؛ چراکه از عواقب آن برای ایران اطلاع دارد. به اعتقاد ليلاز، قیمت نفت به بشکه‌ای 70 تا 80 دلار خواهد رسید. به‌نحوی‌که پاسخگوی تعهد دولت در قبال مردم خواهد بود؛ چرا‌که در غیر این‌صورت باید با وضع مالیات بیشتر جبران کند. قیمت پایین نفت، دولت ایران را در تنگنا قرار خواهد داد؛ اما تحریم‌ها تأثیر متعادل‌کننده‌ای روی برخی از تندروترین چهره‌ها، یعنی حلقه‌ نزدیک به احمدی‌نژاد داشته‌اند؛ احمدی‌نژادی که به‌عنوان یک پوپوليست بر سر کار آمد، به‌عنوان ماشین پول و نقدینگی عمل کرد و مبالغ هنگفتی را بین حامیان سیاسی خود تقسیم کرد که بسیاری از آنها سرمایه‌های هنگفتی را از همین راه به‌دست آوردند. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بهزاد: 1394/8/1607:59:26،
397
45
ایران در حال گذراندن رنسانس مخصوص خودشه تا چند سال آینده تغییرات زیادی در ایران اتفاق خواهد افتاد. پایان 1400 سال نزدیک شده!!
طالب: 1394/8/1608:45:38،
172
27
بهزاد ، عمو چی میگی ؟

حرفات درسته ولی هیچکی دوست نداره آنها رو بشنوه !

چند تا کلمه یا اصطلاح بکار بردی که .....
رنسانس مخصوص!
تغییرات!
1400!

ولی با همه اینها ، متاسفانه ما یک چیز کم داریم ! اونم فکر ، توان ، همت ، یا بقول خیلی ها فرهنگ :
" کار کردن "
البته قبلا داشتیم . خدا کنه دوباره شروع کنیم به " کار کردن "
شهرستانی!!!!: 1394/8/1609:37:59،
91
23
چه تعبیر زیبایی.....
seven: 1394/8/1610:53:24،
29
149
امید وارم که منظورت از 1400 سال با تعنه به اسلام نباشد و چیز دیگر اینکه همیشه این رو بدون تغییرات در خود انسانه که یک جامعه رو تغییر میده و زمانی که دزدان و رانت خواران در بیرون مسولین هستن و در خانه پدرو خواهرو برادرو مادرو ... هستن و من و شما هنوز احترام به یک شخص را خارج از قوانین لفظی! روی خط عابر می ایستیم و یا از زیر عایر پیاده بیشتر استفاده میکنیم وخیلی چیزهای دیگه .... !! تغییراتی در هیچ جامعه ایی به وجود نمیاد . حتی اون جامعه در خود بهشت باشه . پس تغییرات رو با حرفای پوچ که در ذهن ما میگنجانندو دلیلش ارتباط با تحریم و ... خطاب میکنن تا یکجامعه رو از درون متلاشی کنند و این سیاست و جنگ نرم هست . کاری که در کتابهای باستانی خود نوشته اند تا آیندگانشان از اون برای نابودی یک ملت استفاده کنند .ژاپن و مردمی که ساختن آنجه را که یک شبه خراب شده بود مثال خوبیست.
خسرو: 1394/8/1611:24:49،
77
22
ایرانی ها و مخصوصا تندروهاش خیلی قالتاق تر از این حرفان که بخوان اجازه کوچکترین تغییر در جامعه رو بدن که هیچ هرروز اونرو بیشتر سنتی تر و عقب مانده تر میکنن.ایرانیا از لحاظ فکر کردن به مدرنیته از افغانها هم عقبتر هستن!
ایرانی: 1394/8/1611:43:02،
54
13
اونهایی که شما میگی اجازه تغییر در جامعه رو نمیدن اصلا خودشون رو ایرانی نمیدونن که البته هم نیستن و این کاملا از اون عبارتی که اول اسمشون میذارن مشخصه!، آقا خودشون با گفتار و رفتار ضد ایرانیشون اعلام میکنن که ایرانی نیستن مثل اون طرفی که 6 ساله تو زندانه و مشمول رأفت اسلامی شد و اعدام نشد!، هدفشون کاملا مشخصه و کلا دنبال تغییر هویت و بعد تغییر زبان ایران هستن!، کاری که اجدادشون نتونستن تو ایران انجام بدن و اینها هم نمیتونن!، باید برشون گردوند به سرزمین اجدادیشون تا هر کاری دوست داشتن اونجا بکنن، ایران برای ایرانی با طرز فکر ایرانی!
سعید: 1394/8/1611:59:18،
83
14
امیر کبیر میگفت : من اول فکر میکردم مملکت به یک وزیر با سواد و میهن پرست نیاز دارد - بعد گفتم نه حتمن به یک شاه مقتدر و با فرهنگ شجاع و ملی نیاز دارد ولی الان میفهمم که در اصل مملکت به مردمان شجاع و با فرهنگ نیاز دارد
پاسخ به خسرو: 1394/8/1612:20:05،
24
97
با شما کاملا موافقم.آمریکایی های احمق فکر می کنند که با یک مشت هالو طرف هستند،ممکن است ایران از لحاظ اقتصادی کشور عقب افتاده ای باشد ولی دولتمردان بسیار زیرک و باهوشی و کارکشته ای دارد که به راحتی دم به تله نمی دهند و مدرنیته آمریکایی را در همان آغاز کار در نطفه خفه می کنند همانطور که در این چند روز اخیر دارند این کار را می کنند.
من: 1394/8/1618:43:59،
26
17
همیشه اینو یادتون باشه که از کوزه همان برون تراود که در اوست.
جامعه ما و وضعیت اقتصاد و سیاست و ... ما این مدلیست که امروز هست, فقط و فقط به دلیل اینکه مردم ما هم دقیقا به همین شکل و همین صورت تفکر و رفتار می کنن. بارزترین نمونه اون رو در رانندگی روزمره می تونید ببینید.
اینکه فکر کنید وضعیت امروز ما به دست تعدادی انگشت شمار از عناصر و افراد رقم خورده, باور بسیار ناپخته و بچگانه ایست.
به seven: 1394/8/1621:46:06،
23
17
سوء مدیریت فرهنگ مردم رو خراب می کنه به مردم خرده نگیر . چرا فولکس آلمان تقلب کرد ؟ آیا آلمانی ها هم بدند ؟ آیا آلمانی ها اهل تقلب هستند ؟ خیر وقتی یک سیستمی خودش فاسد باشه یا نتونه جلوی فساد رو بگیره مردم هم خراب می شن پس ایراد از مردم نگیر.
اکبر: 1394/8/1621:56:02،
11
21
ایران اینده ای چون تاریخ فرانسه دارد واین اجتناب ناپذیرشده است
sajad afshar: 1394/9/810:42:30،
19
10
واقعا لذت بردم نظرارو خوندم دم ايراني ها گرم اينا ايراني هاي واقعي هستند
ايرنجيب نظر مخطبارو ببين
حمید: 1394/8/1608:46:39،
188
21
گاندی خیلی قشنگ میگه:مردمی که نمیتونن از لباس های کهنه تو انباریشون دل بکنن و بریزن دور چطور میتونن اعتقاداته اشتباهی که سال ها تو ذهنشون انبار شده رو دور بریزن.
رضا: 1394/8/1609:41:06،
38
202
گاندی حالا یه چیزی واسه خودش میگه تو اگه اعتقا د مذهبی داشتی این حرف رو نمی زدی شماها هنوز فرق بین اعتقاد ولباس رونمیدونید اعتقاد شخصیت ادم هاست اما میشه با لباس شخصیت ساخت ؟.تن آدمی شریف است به جان ادمیت - نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
به رضا: 1394/8/1610:18:09،
101
29
متاسفم برات با این افکارت گاندی یک چیزی برای خودش نگفت برای 800 میلیون هندی گفت که گوش دادن و نجات پیدا کردن اما مطمئنا در مورد امثال جنابعالی هزارتا از این چیزها هم از بیماری که توی فکرتون هست نجاتتون نمی ده.
موحد: 1394/8/1610:22:11،
28
89
امیدوارم منظورت از اعتقادات کهنه انباشته در ذهنها خدایی ناکرده باورهای عقیدتی دین مبین و مترقی اسلام نباشه که اگر شیطان اینچنین وسوسه ای به ذهنت انداخته بهتر است بروی ببینی همان گاندی در موردش چه گفته و چگونه شیفته تعالیم الهی آن بوده.
البته یقینا اسلام چیزی نیست که این سالها بعنوان سپر بلا در مقابل اشتباهات افراد مورد استفاده قرار میگیرد و با اشتباه بودن این سبک مسلمانی شدیدا موافقم!
ایرانی: 1394/8/1611:04:26،
87
23
آقای موحد اینقدر اسلام اسلام نکن!، کشورهای اسلامی یکی از دیگری عقب مانده تر و بدبخت تر هستن!، همه اش عقب ماندگی علمی و فرهنگی و بدبختی و آشوب و جنگ داخلی و نقض حقوق بشر!، فکر میکنی دلیل این بدبختیهای مشترک بین کشورهای فوق پیشرفته اسلامی چی میتونه باشه؟، ترکیه ای که الان داری میبینی (بیزانس متمدن پیشرفته سابق) قبل از اشغال شدن به دست مسلمانان پیشرفته ترین کشور مسیحی روی زمین بود، الان حداقل باید در حد ایتالیا بود که خوابش رو هم نمیتونن ببینن و تازه سعی میکنن سکولار باشن و با اسلام کاری نداشته باشن وگرنه همین رو هم نداشتن!، مالزی رو هم مهاجرین با اصل هندی و چینی ساختن و میسازن نه مالایی مسلمون که چیزی از علم و تکنولوژی نمیدونه!، دین از سیاست باید جدا باشه تا اعتقادات مردم بیشتر از این سست نشه و به اعتقادات کسی توهین نشه، زنده باد ایران ایرانی!
حمید: 1394/8/1611:15:42،
36
22
دوستان من اصلا منظورم خدا و دین اسلام نیست.برعکس من خودم فوق العاده خدا و دین اسلام رو دوست میدارم.منظور اعتقادات خرافی هست که بعضیا هنوز گریبانگیرش هستن.مثال می زنم:قبلا ی نفر سکته قلبی میکرده و میمرده بعد مردم میگفتن دیوش زده.در صورتیکه الان علم ثابت کرده سکته هست نه دیو.منظور من اینه و کسی برداشت دیگه ای نکنه.
رضا به حمید: 1394/8/1612:14:39،
20
70
اگه آرامش نماز منو مریض میکنه من بیمار نماز . اگه خوندن قرآن آرامش میده درس میده بعد تو میگی مریض میکنه من بیمار . شما سالم باش تا صبح دولتت بدمد
به رضا: 1394/8/1614:33:22،
49
16
کسی به آرامشی که نماز به شما می ده ایرادی نمی گیره مشکل اینه که ای شماها هستین که به خواسته های دیگران ایراد می گیرید.
احمد: 1394/8/1608:53:23،
121
18
اون تیکه مصاحبه طرف تو حلقمه: ایران کشوری با عقلانیت است.!!!
بعد روز روشن حمله می کند به سفارت کشور خارجی که در همه
دنیا محل امن حساب می شود و پیامد این حمله هم دادن کلی
خسارت و عذرخواهی تا دوباره همان سفارت بازگشایی شود.!!!
مهدی: 1394/8/1610:45:21،
48
15
منظورش جامعه ی ایران بوده ، جامعه ی ایران با هیچکدوم از همسایه هاش قابل مقایسه نیست هر توریستی که از کشورهای دیگه اومده به راحتی اینو می فهمه . اون عده هم که به سفارت خونه ها حمله می کنن کارشون و شغلشون اینه .
ایرانی: 1394/8/1610:56:21،
17
77
ما هر چه داریم از اسلام و سادات و عزیزان دلواپس داریم!
گاليور: 1394/8/1609:53:42،
77
32
اين مملكت درست نميشه، من ميدونم !!!
مسعود: 1394/8/1610:43:13،
37
16
تا موقعی که اینجوری فکر کنی درست نمی شه هر موقع خواستیم درست بشه حتما درست می شه اما این خواستن اول از درست کردن خودمون باید باشه اگه توان داشتیم خودمون رو درست کنیم کشور رو هم درست می کنیم . فکر نکن سوییس یا آلمان یک عده آدم فضایی درستشون کردن . مردم ما سالی 50 میلیارد تومن فقط آدامس می خورن اما چقدر کتاب می خونن؟!!!!
رضا د.: 1394/8/1614:27:30،
23
15
شعار نده آقا مسعود خودتم ميدوني كه گاليور درست ميگه
پیشرفت ...: 1394/8/1616:31:07،
24
21
وقتی اینترنت هست ،،کتاب رو میخوایم چیکار ...

حال خوشی داریا ،،،

یا وضع مالیت اضافه کرده برای خرید کتاب ؟

اونم بااین قیمتها ....
فرج: 1394/8/1619:11:23،
16
20
اینقدر آدم نون به نرخ روز خور زیاده که برای منافعشون حاضرند همه رو بدند لب تیغ تا خودشون تو این آشفته بازار کاسبی کنند.
یکی نیست بگه بابا هرکه ایران رو دوست نداره بره عراق، سوریه، لبنان و عربستان و ...
حسین: 1394/8/1621:22:09،
20
17
مرد حسابی کتاب گرونتره یا پیتزا ؟ کتاب گرونتر در می آد یا خرج سیگار یک ماه ؟ کتاب گرونتر در می آد یا خرج چیپس و پفک یک ماه ؟
کشورهای پیشرفته رو نگاه کنید همه از کتاب خونی پیشرفتشون شروع شده ما هم همین راهو داریم هیچ راه دیگه ای برای تغییر سرنوشتون نیست حالا با خودمونه که بدبخت بمونیم و نق بزنیم یا تغییرش بدیم.
ایرانی: 1394/8/1610:05:02،
82
23
اینها چهار، پنج سال دیگه بمونن دیگه چیزی از ایران باقی نمیذارن که بخواد به 2025 برسه!
شكرستان#####: 1394/8/1610:13:01،
54
21

برخي دولت هاي قدرتمند دنيا (از بلوك شرق يا غرب) تعيين كننده سياست داخلي در ايران هستند .

بنابراين بايد ديد منافع آنها در هر مقطع زماني چگونه تامين خواهد شد .

فعلا" كه بلوك شرق( بارز ترين آن روسيه وچين) دو دستي افتاده رو اين مملكت و دست بردار نيست . حتي توان داخلي راست ها يا چپ ها از طرف اونها تعيين ميشه ،تقسيم ثروت هم وابسته به نقشه آنها است .
مردم ايران غالبا" روي موجي حركت مي كنند كه ساخته آنها است ؛عقلانيت چنداني در كار نيست متاسفانه!!!!!!!!!!
ایرانی: 1394/8/1610:29:59،
51
14
متاسفانه در طول این سالها هویت ایرانی به عمد از بین برده شد و این حال و روز امروز مردم و رفتارهای خارج از عرف ایرانی که میبینیم ناشی از تهی شدن از هویت است و بی هویتی مردم را منفعل و بی انگیزه و غمگین کرده.اینگونه نبود رفتار این مردم در روزگاران نه چندان دور.
ایرانی: 1394/8/1611:10:45،
34
20
بله عزیزم، بی هویت سازی ایران و ایرانی، مثل پاکستان و پاکستانیها هدف اصلی بعضیهاست!
خسرو: 1394/8/1611:42:57،
22
26
اتفاقا روی هویت ایرانی خیلی زیاد کار شده.اگر منظورت آزادی و اقتصاد آزاد و این حرفاست اینا تعاریف غربی است و فرهنگ ایرانی همون درویشی تو خانقاه و تو سر و کله خود زدن و گریه و زاری است
ایرانی: 1394/8/1612:30:31،
34
19
کی روی هویت ایرانی کار کرده؟،دولت قاجار امامزاده ساز یا دولت صفوی که چیزی رو در ایران باب کرد که چیزی جز تقدیس بیگانگان نبود و همون بیگانگان از شاخه سنی، ایرانیها رو به عنوان مسلمون قبول ندارن به خاطر خصوصیات اون مذهب؟، این کشور 1400 ساله که فرهنگ ایرانی نداره که اگر داشت وضعش این نبود، سامانیها و آل بویه هم دنباله روی اعراب بودن و کلا دولتی جز دولت پهلوی (خصوصا پهلوی پدر) وجود نداشته که بخواد به طور نصفه و نیمه هویت ایرانی رو دوباره زنده کنه!
مهدي: 1394/8/1610:35:14،
56
23
هيچي نيستيم،
هيچي نداريم،
هيچي نميفهميم،
هيچي ..........
فقط دلمون خوشه كه قديما اينچنين و آنچنان بوديم !!!
سپهر: 1394/8/1617:21:41،
20
17
راست میگی رفیق ما فقط تو تاریخ همه چی داشتیم و حرف برا گفتن
الان فقط اون تاریخ رو داریم و دیگر هیچ !
سینا: 1394/8/1621:19:26،
15
16
برای اینکه از تاریخ باید درس بگیریم نه پز بدیم . ما گذشته ی پر افتخاری داشتیم باید کتاب بخونیم که چرا از 1400 سال پیش تا حالا دومینوی بدبختی ما شروع شده و تغییر نکرده و راز پیشرفت اجدادمون رو دوباره زنده کنیم وگرنه با نق زدن و نشستن هیچ اتفاقی نمی افته.
ابوالفضل : 1394/8/2922:56:07،
22
25
چرا اینقدر خودمونو دست کم میگیریم . آخه راسته که میگن مرغ همسایه غازه . الحمدلله همه چی داریم ، براخودمون کسی هستیم ؛ اگه غیر این بود ما که چهار دورمون ناامنه ، فکر کردی چرا تو امنیتیم ؟ نعمت ولایت و امنیت همه چیز ماست . الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین و الائمه علیهم السلام .
سلام : 1394/8/1610:47:13،
21
25
این تصویر مال الان میدان بوعلی همدان هستش کی ایین پیش بینی کرده مال سال2025 باشه
sam: 1394/8/1611:30:23،
26
42
این عکس ها توسط نیوشا توکلیان عکاس و زن هزار چهره و مرموز تاریخ ایران گرفته شده است که همسر توماس اردبرینک خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز در تهران است و هر دو آنها از آدم های فوق العاده مشکوکی هستند و چرت و پرت هم زیاد می گویند.شما خودتان قضاوت کنید که چطور یک زن ایرانی آنهم زن یک خبرنگار آمریکایی راست راست توی خیابان های تهران می گردد و عکس می گیرد و کسی باهاش کار ندارد مگر اینکه به بچه های بالا وصل باشد و......
siya: 1394/8/1611:32:06،
31
17
فقط همگی به رفتن فکر کنیم
بابک: 1394/8/1614:31:03،
28
16
به فکر شاختن ، فرق ما با سویسی ها و آلمانی ها و ژاپنی ها همینه زود جا می زنیم .
اسی: 1394/8/1615:56:58،
23
22
اینکه ده سال بعد چه اتفاقاتی میفته به خود ما بستگی داره که بعنوان عضوی از جامعه چطور از فرهنگ مان حفاظت میکنم.اونچه که واقعیت داره اینکه فرهنگ ما نه اون چیزیه که تو تلویزیون و کتاب هامون به ما گفته میشه ونه او چیزیه که آمریکایی ها میخوان به خوردمون بدن.فرهنگ ما همونیه که الان تو جامعه حاکمه با تماپ جوانبش و با خوبی و بدی هاش.فقط یه عده ای خیلی سخت گرفتن و یه عده ای خیلی شل. اینکه فک کنیم دلیل همه مشکلات و عقب افتادگی مون اسلامه کاملا اشتباهه چون چون ده قرن پیش با همین اسلان بود که به اون همه پیشرفت رسیدیم وباز هم میتونیم.اگه فکر میکنیم دلیل مشکلات ما باغرب و آمریکا اسلامه باز اشتباهه دلیلش هم اوضاع اوکراین مسیحی هست ببینین چه بلایی سرش آوردن یادمه که چطور کاترین اشتون تو اکراین تو تظاهرات اکراینی ها شرکت!! میکرد.حتی مشکلشون با حکومت دینی ما و حقوق بشر هم نیست نمونه اش همین عربستان با حکومت دینی و حقوق بشرش. آنها فقط یک چیز از ما میخواهند اون اینکه که نوچه و بله قربان گوی آنها باشیم .فرقی هم نمیکنه که چه دینی و چه نوع حکومتی داشته باشیم.فقط موقعی خوبیم که بی غیرت باشیم.همین

ایرانی: 1394/8/1618:50:52،
22
22
اسلام هیچ ربطی به پیشرفت نداره، اگر داشت الان کشورهای اسلامی و سردسته اونها عربستان باید سردمدار تکنولوژی دنیا بودن نه اینقدر محتاج و بدبخت و عقب مانده!، ژن های یک ملت ربطی به اسلام نداره به همین خاطر حتی یک دانشمند از سرزمین اسلام که عربستان باشه در اون دوران به دنیا معرفی نشد!، همه اون دانشمندها از ایران بزرگ (فلات ایران)، میان رودان، سوریه و لبنان، مصر، تونس امازیغی و جنوب اسپانیا بودن!، دلیل پیدایش اون دانشمندان هم این بود که حاکمان مسلمان اسلام بازی در نمی آوردن و به نوعی سکولار بودن زمانی که اروپا به خاطر قدرت گرفتن بیش از حد کشیش ها حال و روز بدی داشت!، این شما رو یاد جایی در دنیای امروز نمی اندازه؟، دین و سیاست باید از هم جدا باشن، الان ایران با این حال و روزش بیشترین خروجی علمی رو بین کشورهای اسلامی داره، خودتون تصور کنید اگر حکومت سکولار داشته باشیم وضع چه خواهد شد بدون تحریم
ایرانی: 1394/8/1618:56:56،
20
14
و کمتر شدن فرار مغزها که الان رکورد دار در دنیا هستیم!، با بقیه نظرت هم موافقم اما باید بدونی آدم نباید خودش رو با کسی در بندازه که زورش بهش نمیرسه و با حمله به سفارتش بهانه دستش بده و از اون طرف هم کشور رو ول کنه به امان خدا و هر روز یک فساد و اختلاس جدید جوری که ایران اسلامیشون در رده 137 ناسالمترین اقتصادهای دنیا قرار بگیره و از طرف دیگه هم با فرهنگ ایرانی دشمنی کنن!، اینجوری میخوان جلوی آمریکا بایستن؟، روسیه و چین هم نمیتونن جلوی آمریکا بایستن و همون آمریکا، روسیه رو تحریم کرده و اقتصادش رو با مشکل مواجه کرده، نمیگم آمریکا خوبه اما حداقل هوای ملت و کشور خودش رو داره!
بابک: 1394/8/1621:16:59،
21
15
از اون تحلیل های سطحی و آبکی که نتیجه می خواد بگیره هر کشوری پیشرفت کرده و رفاه مردم و عدالت اجتماعی رو پیاده کرده تسلیم شده !!! و هر کشور بدبخت بیچاره که فساد و رانت خواری و دزدی و رشوه و سوء مدیریت حاکم شده استقلال داره !!!! ژاپن تسلیم شده ؟ سویس تسلیم شده ؟ برزیل تسلیم شده ؟ کره جنوبی تسلیم شده ؟ سنگاپور تسلیم شده همین ویتنام و تایلند رو برو ببین در این 20 ساله چقدر تغییر کردن و وضعشون بهتر شده . ما چی شدیم ؟ کی گفته هر کسی به دنبال استقلال باشه باید عقب گرد داشته باشه و پس رفت کنه ؟مگه هند که استقلال پیدا کرده عقب گرد داشته که ابر قدرت آینده است، از این توهم بیا بیرون .در ضمن اون دانشمندان اسلامی فقط عربی می نوشتن و هیچ ربطی به اسلام نداشتن زکریای رازی بر ضد مذهب کتاب نوشت.
الیور: 1394/8/1617:46:49،
20
18
اگر یه پیروزی دیدی سلام بهش برسون. توهم زدن هم حدی داره.کسی نیست ما رو از کوچه بن بست نجات بده.
شهرام کورد: 1394/8/1723:10:55،
16
14
ماشالا همه میدونن باید از خودمون شروع کنیم و تزای قشنگیم میدیم ولی خودتون بهتر میدونید حسش نیست باشه یه وقت دیگه
خدا نگهتون داره با این فرهنگ شعار پرست و سخن محور
شهرام کورد: 1394/8/1723:12:02،
18
14
ماشالا همه میدونن باید از خودمون شروع کنیم و تزای قشنگیم میدیم ولی خودتون بهتر میدونید حسش نیست باشه یه وقت دیگه
خدا نگهتون داره با این فرهنگ شعار پرست و سخن محور
reza: 1395/8/2823:43:20،
2
1
ايران تا سال 2025 در تجارت نتورک ماركتينگ، فاتح بازار خاورميانه خواهد بود و بعد وارد بازار جهانی خواهد شد.
روزانه 70 هزار نفر وارد اين صنعت عظيم میشن ...
جان میلتون فاگ
به نقل از مجله تايمز در شيكاگو

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما