کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حمل لوکس‌های مزاحم با جرثقیل قانون

کدخبر:۱۶۹۴۵جمعه، ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۳:۴۷۱۱۳۷۷ بازدید

خودرو لوکسی که برق آن چشم را می‌زند در حال نشستن روی جرثقیل است که صدای همهمه بالا می‌گیرد، چند نفر با هم گلاویز می‌شوند.
حمل لوکس‌های مزاحم با جرثقیل قانون

 خودرو لوکسی که برق آن چشم را می‌زند در حال نشستن روی جرثقیل است که صدای همهمه بالا می‌گیرد، چند نفر با هم گلاویز می‌شوند.

حالا خیابان از ازدحام آدم‌ها بسته می‌شود. مردم تلاش می‌کنند طرف‌های دعوا را از هم سوا کنند. دست آخر هم ماموران کلانتری به ماجرا فیصله می‌دهند و خودرو لوکس، سوار بر جرثقیل، دور می‌شود... 

نمایشگاه‌های اتومبیل در چند روز گذشته، یک بار دیگر مرکز توجه شده‌اند و بحث توقف خودروهای این نمایشگاه‌ها در پیاده‌روها یا اشغال محل‌های پارک کنار خیابان توسط خودروهای آنها، بار دیگر محل انتقاد مدیران شهری و پلیس راهور شده است. همین چند روز پیش بود که در خیابان شهید بهشتی تهران، هنگام حمل تعدادی از خودروهای پارک شده در خیابان و پیاده‌رو، بین عوامل شهرداری و نمایشگاه‌دارها برخورد و درگیری پیش آمد. به گفته مدیر شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، بیش از یک سال است که برای برخورد با متخلفان، مقدمه‌چینی و درباره آن اخطار داده شده است اما نمایشگاه‌داران اتومبیل این اخطارها را انکار می‌کنند و روایت متفاوتی از ماجرا دارند. غلامحسین قاسمیان، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل تهران در گفت‌وگو با صمت، با اشاره به برخورد انجام شده در روزهای اخیر با نمایشگاه‌داران اتومبیل در تهران، به ویژه در خیابان شهیدبهشتی، از نبود اخطارهای قبلی در این زمینه گلایه دارد. او در توصیف برخوردکنندگان با نمایشگاه‌داران متخلف می‌گوید: چندین کامیون خودروبر همراه با چند خودرو مربوط به شرکت ساماندهی به علاوه خودرو و موتورسواران پلیس، به طور ناگهانی سراغ نمایشگاه‌داران می‌روند و به محض دیدن یک خودرو بدون پلاک جلو نمایشگاه یا روی پل، بدون هیچ اخطاری، آن را با جرثقیل می‌برند. پرسش این است که راه افتادن این کاروان و جمع شدن مردم بیشتر ترافیک ایجاد می‌کند یا توقف خودروهای نمایشگاه‌داران در بیرون نمایشگاه؟

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل مدعی است که هیچ نمایشگاه‌داری خودرو فروشی را داخل پیاده‌رو نمی‌گذارد زیرا اتحادیه نظارت مداوم بر عملکرد نمایشگاه‌داران دارد و به موارد تخلف، فوری رسیدگی می‌کند. او می‌گوید: ما اخطار می‌دهیم و اگر تخلفی تکرار شد، برخورد قانونی انجام می‌دهیم. نمایشگاه‌داران نیز چون مجوز دارند می‌دانند که حق بیرون گذاشتن اتومبیل را ندارند. آنطور که قاسمیان ادعا می‌کند، اگر هنگام حمل خودروهای نمایشگاه‌داران با جرثقیل به پارکینگ‌های پلیس، خسارتی به خودروها وارد شود، حمل‌کنندگان، شهرداری یا پلیس، هیچ‌یک پاسخگو نیستند. او با اشاره به پلمب تعدادی از نمایشگاه‌های اتومبیل به بهانه تصرف پیاده‌رو، یادآوری می‌کند که در بیشتر پیاده‌روها امکان پارک برای نمایشگاه‌داران وجود ندارد زیرا شهرداری جلو مغازه‌ها مانع گذاشته یا فضای سبز ایجاد کرده است.


نمایشگاه‌ها مجوز تصرف پیاده‌رو را ندارند

نمایشگاه‌داران هیچ‌گونه مجوزی از سوی نهادهایی مانند شهرداری برای تصرف پیاده‌رو و کنار خیابان ندارند. رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران این موضوع را تایید می‌کند و معتقد است که اگر استفاده از فضای جلوی نمایشگاه‌ها، برای نمایشگاه‌داران ممنوع است باید برای دیگران هم ممنوع باشد، بنابراین باید امکان استفاده برای همه، با ایجاد مانع محدود شود. او که چندی پیش اعلام کرده بود حدود ۵۰۰ نمایشگاه غیرمجاز اتومبیل در تهران مشغول فعالیت هستند، حالا خبر از ساماندهی این واحدها می‌دهد و می‌افزاید: واحدهایی که شرایط لازم را دارند پروانه کسب می‌گیرند و بقیه، تعطیل می‌شوند. 

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل معتقد است که نمایشگاه‌داران باید برای ساعاتی از روز مجاز به استفاده از پیاده‌رو و کنار خیابان باشند. او می‌گوید: برای ساماندهی این وضعیت، شهرداری یا پلیس می‌تواند به نمایشگاه‌داران اعلام کند که بین ساعت ۲ تا ۴ بعدازظهر یا بعد از ۸ شب، می‌توانند از فضاهای بیرون از مغازه استفاده کرده و خودروهای خود را جابه‌جا کنند. نمایشگاه‌داران نیز می‌توانند به مشتریان اعلام کنند که در همین زمان برای تحویل خودروی خریداری شده مراجعه کنند.

 

ابطال مجوز، مرحله نهایی برخورد با تخلفات

سخنان رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران در حالی بیان می‌شود که مدیر شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، بخش زیادی از آنها را نادرست می‌داند و تاکید می‌کند که قاسمیان از اوضاع اطلاع درستی ندارد! رضا قدیمی در پاسخ به صمت، تاکید می‌کند که برخورد با نمایشگاه‌داران، اتفاق تازه‌ای نیست و یک سال است آغاز شده و در تمام این مدت، ابتدا اخطار و تذکر و جلسه در کار بوده و بعد، حمل خودرو. او معتقد است که یکی از دلایل نابسامانی در عملکرد نمایشگاه‌های اتومبیل، تزلزل در اتحادیه آنها است. به گفته او این اتحادیه وضعیت مشخصی ندارد و مدتی است به طور مرتب رییس عوض می‌کند. 

آنطور که قدیمی می‌گوید، برخورد انجام شده در روزهای گذشته در خیابان بهشتی هم در ادامه طرح برخورد با تخلفات و امری طبیعی بوده است. مدیر شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ادامه می‌دهد: یک سال است به نمایشگاه‌داران متخلف در خیابان‌های مطهری، بهشتی، سردار جنگل، سهروردی و... اخطار شفاهی داده‌ایم، بنر زده‌ایم، حتی طرح اصلاح هندسی در پیاده‌روها اجرا کرده و در تعدادی از پیاده‌روها، فضای سبز ایجاد کرده‌ایم. اما باز هم عده‌ای هستند که تخلف می‌کنند. قدیمی تاکید می‌کند که حمل با جرثقیل، آخرین راه برخورد با متخلفان نیست زیرا در صورت تکرار تخلف، واحد متخلف پلمب شده و جوازش باطل می‌شود. به گفته قدیمی، انتقال خودروها به پارکینگ توسط نیروهای کاربلد انجام می‌شود و در این باره جای نگرانی نیست. او می‌گوید: در این طرح تاکنون دستکم هزار خودرو جابه‌جا کرده‌ایم و تاکنون هیچ‌یک آسیب ندیده است. به گفته او نمایشگاه‌داران با پرداخت جریمه تعیین شده در پلیس راهور، می‌توانند خودرو خود را تحویل بگیرند. قدیمی با تاکید بر اینکه نمایشگاه‌داران هیچ مجوزی برای اشغال فضای پیاده‌رو از شهرداری ندارند، می‌گوید: حتی محل‌های پارک کنار خیابان هم نباید توسط آنها استفاده شود زیرا اولویت استفاده از این مکان‌ها با مردم است.


پلمب ۱۲۰ نمایشگاه متخلف در یک سال

در طرح برخورد با نمایشگاه‌داران متخلف در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۴۰۰ خودرو توسط شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و با همکاری پلیس راهور ناجا به پارکینگ‌های پلیس منتقل شده است. همچنین حدود ۱۲۰ نمایشگاه اتومبیل در این طرح پلمب شده که در صورت تعهد محضری نمایشگاه‌داران نسبت به تکرار نشدن، بعد از ۱۰ روز می‌توانند برای بازگشایی واحد خود اقدام کنند. 

 قدیمی این آمار را ارائه می‌دهد و از راهکارهایی می‌گوید که به اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل برای ساماندهی ارائه شده اما با بی‌توجهی آنها مواجه شده است. او با تاکید بر لزوم خروج نمایشگاه‌داران اتومبیل از شهر تهران به عنوان راه ساماندهی وضعیت آنها می‌افزاید: چند مکان را برای استقرار نمایشگاه‌داران معرفی کرده‌ایم اما از آنجا که اتحادیه مدتی است اوضاع مرتبی ندارد یا به دلایل دیگر، به پیشنهاد ما توجه نکرده‌اند. به عنوان نمونه بیش از ۱۰۰مکان در مرکز خرید و فروش خودرو در چیتگر برای استقرار نمایشگاه‌ها در نظر گرفته شده است. چند مرکز خرید و فروش دیگر مانند خاوران و دوران نیز به آنها معرفی شده اما استقبال نکرده‌اند. قدیمی معتقد است که برخوردهایی مانند آنچه در چند روز گذشته در خیابان بهشتی رخ داد به دلیل تکرار تخلفات نمایشگاه‌داران، تبدیل به یک اتفاق معمولی شده است. او می‌گوید: برخی نمایشگاه‌داران افراد ورزشکار و تنومندی را استخدام کرده‌اند که حضور همین افراد درگیری ایجاد می‌کند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سامی: 1394/8/1514:57:57،
256
28
عایا کیا اپتیما خودرویی لوکس حساب میشود که عکس آن را گذاشته اید؟
نیما: 1394/8/1516:09:15،
263
12
از نظر مسئولین بالاتر از پراید برای ملت لوکس هست
بابك: 1394/8/1518:41:38،
87
19
دوست عزيز با قيمتي كه تو ايران داره ١٦٠ مليون حتما لوكسه وقتي تو خيابون فقط پرايد و پژو ميبيني خودرو بالا ٨٠ مليوم كه واسه خيليا ارزو شده يعني لوكس
آفرودر حرفه ای: 1394/8/1520:23:43،
45
14
وقتی تهش 2500 سی سی هست و کادنزا که یه سایز بزرگتره بالا 3000 سی سی پس حداقل لوکسترین سواری کیا که وارد ایران میشه بایدم اپتیما باشه با 2400 سی سی یعنی ته فلاکتیم!
مهدی: 1394/8/1601:14:07،
15
28
دوستان بیشتر توجه کنند متوجه می شوند خودروی فوق سراتو 2015 است نه اپتیما .
و جالبتر می شود که در ایران سراتو لوکس است ! البته کمی خنده دار و بیشتر گریه دار است .
احمد: 1394/8/1514:58:17،
183
19
ببین چقد بدبخت شدیم که اپتیما شده خودرو لوکس
melat: 1394/8/1515:09:49،
131
13
گل بگیرید دره این دلال خانه ها را که خون ملت رو میمکن
مهرداد: 1394/8/1515:12:09،
109
17
نمیدونستم اپتیما خودرو لوکس حساب میشه
علی: 1394/8/1516:07:00،
116
21
کیا اپتیما در همه جای دنیا یک خودروی معمولی و درحد سمند و 405 ما هستش.....خیلی بدبختیم.....واقعا گناه مردم چیست که حق ندارن خودروهای با کیفیت و ایمن روز دنیا رو با قیمت جهانی بخرند و سوار بشوند ؟؟؟؟؟؟؟؟
افشین: 1394/8/1515:24:17،
84
10
شما اگر یک نگاهی جلوی شهرداری ها و پاسگاه های پلیس بندازید می بینید فضای بسیار زیادی از معابر پیاده رو و سواره رو به اشغال این عزیزان در آمده
نمی دانم آیا قانون برای افراد و اصناف و اداره ها فرقی قایل شده
حسین: 1394/8/1612:26:18،
10
13
خدا خیرت بده ,خونه ما دم خیابون ازادی یادگار هستش پنج شنبه با اینکه تابلو حمل با جرثقیله ضلع شمال خیابون میشه پارکینگه اختصاصی پایگاه مقداد ما مسیری که چندیقه گذشتن ازش طول میکشه تا بیست دیقه تو ترافیک حالشو میبریم
اینا هم حقه مردمه که برای هیچ کسی ارزشی نداره
آرش کمان گیر: 1394/8/1515:37:08،
77
16
اگه اینقدرزور دارین بریدماشینهای آشغال آدم کش ویران خودرو وسایپا رو جمع کنین همشون بایدبازیافت بشن جون تمام ملت روبه مسخره گرفتن
امیر: 1394/8/1515:42:06،
81
4
قانون قانونه.نمایشگاه دار ملک رو خریدا یا اجاره کرده نه پایده رو یا خیابان جلوی نمایشگاه رو.مثل انسان های بی فرهنگی که یکی یک دونه صندلی جلوی مغازه هاشون گذاشتند کسی پارک نکنه! اگر شما ماشین داری پارک کن نواری بیجا می کنی صندلی میذاری جلوی مغازه مگه خیابون رو خریدی. شعور به تربیت خانوادگی و وجدانه نه سرمایه یا ملک که عده ای کلا توی این زمینه خلاصن.
مرسدس: 1394/8/1516:10:21،
46
16
معنی خودروی لوکسم فهمیدیم...
عماد: 1394/8/1523:15:29،
13
22
تو نخر دادش من واست لوكس ني. والا ملت ماهنوز باورشون نميشه تو ايرانن. شما كه داري بنز بخر
c: 1394/8/1516:26:59،
30
17
تویوتا و هیوندا تو کشور ما لوکس حساب میشن
آرش: 1394/8/1519:42:13،
20
6
متاسفانه !
حمید: 1394/8/1517:05:05،
21
33
حالا همین شمایی که می گید اپتیما لوکس هست یا نه عمرا همون و هم داشته باشید، یه عده جیب خالی وپز عالی هستند فقط ، حتما برای شما 160میلیون پول خوردتونه اره?
پاسخ حمید : 1394/8/1519:46:07،
32
15
برادرجان اگه یه روز نگاهت از جیب بابات ( ددی جون )دور بشه 16000 تومن هم برات آرزو میشه !
بهزاد تحریم: 1394/8/1517:34:17،
25
10
آقای رئیس اتحادیه، شما مثل اینکه تو این شهر تردد نداری، تمام پیاده روهای عباس آباد تو محدوده ی مورد بحث همیشه پر از ماشینای این نمایشگاه داراس. اونوقت شما میگی ماشین نمیذارن؟ اگه اینا فروشی نیستن، پس میشه بگی برا چی جلوی نمایشگاه ها پارک شدن؟ لابد مال منه؟ البته معلومه که باید هواشونو داشته باشی چون خودت یکی از اونا هستی.
احسان: 1394/8/1518:39:37،
21
8
به اپتيما لوكس نميگن ولي به پولي كه پاش ميدن تو ايران تا سوارش شن،تو كشوراي ديگه ميگن لوكس چون با اون پول ميشه مثلا تو امريكا ماشين لوكس خريد!به سايت carmaxي سر بزنين تا متوجه بشين با ٤٠ هزار دلار چه ماشيناي لوكسي ميشه خريد تو امريكا
استاد : 1394/8/1518:53:58،
25
13
خواهش میکنم یه سری هم به خیابان آذربایجان، جمهوری، و.گلشن هم بزنید، جای پارک واسه کسی نذاشتن هیچ، دوبل هم پارک میکنند، البته پلاک داراشونو میذارن نه صفراشونو، دمار مردمو در آوردن
مهدى: 1394/8/1519:12:45،
32
17
اگه لوكس نبود قيمتش ١٦٠ ميليون نبود كه از لوكس هم لوكستره تمام ابشنهاى روز دنيا را داره ميگين نه بريد نگاه كنيد
HAMID: 1394/8/1519:20:50،
47
89
اپتیما رو اگه به قیمت جهانی هم بدن بازم نمیتونیم بخرین
63000 درهم قیمت داره که میشه 60 میلیون تومان

پس با این حقوقایی که به مردم میدن با قیمت جهانی هم لوکس جساب میشه
امیر امیری: 1394/8/1521:13:51،
26
21
سلام . کلمه لوکس بستگی به اقتصاد و پیشرفت هر کشوری دارد .نه به خودروی موجود در آن کشور .در کشور آمریکا خودروی لوکس یعنی لامبورگینی اما در کشور افغانستان خودروی لوکس یعنی سمند× در هر صورت اپتیما در ایران یک خودرو متوسط به بالا است نه یک خودروی لوکس
پاسخ به امیر امیری: 1394/8/1522:09:53،
17
13
قبول دارم که مردم افغانستان خیلی فقیرند ولی قیمت ماشین در آنجا یک سوم ایرانه و مردم عادی هم اکثرا تویوتا کرولا دست دوم سوار می شوند و اتفاقا آشغال هایی مثل سمند و پراید رو اصلا قبول ندارند چون استهلاک شون خیلی بالاست و توی جاده های خراب و داغون افغانستان دوام نمیارن.
Dt: 1394/8/1522:20:07،
12
9
ببرید.........حقشونه .... ..
فرجام: 1394/8/1522:36:54،
15
7
اين همه نوشته ايد اصل موضوع رو هيچكي بهش نپرداخته
افرين به اين همه دقت
سعید: 1394/8/1523:27:09،
16
11
متاسفانه این برخورد فقط در بعضی خیابان ها انجام می شه در بقیه ی خیابانها پیاده رو و خیابون کلا در اشغال این بنگاههاست. الانم که بازار خوردو با تحریم مردم راکده بیشتر فضا رو اشغال کردن.
علی: 1394/8/1523:41:42،
17
12
آقای رییس اتحادیه نمایشدارها،بنگاهدار بیخود میکنه که مزاحمت ایجاد میکنه که قرار باشه تذکر بدهند،خوبه من بیام محکم بزنم تو گوش تو و زن و بچت و اگر اعتراض کردی بگم قبلا باید تذکر میدادی؟! این چه مزخرفیه که میگی؟! چرا تحت تاثیر حرفهای همکاران ،بدون فکر حرف میزنی،کی تو را با این طرز فکرت رییس کرده؟!!
کله پز : 1394/8/1600:55:07،
29
14
در طبقه دوم یک واحد اداری بنده خودم دیدم جواز اتوموبیل نصب شده ، رییس اتحادیه قبلی به همه جواز داده و مبالغی هم دریافت نموده که صدایش هم در نیامد ، یک لیوان اب پرتقال هم روی پولها نوش جان کرد ، و رفت بی سر وصدا
از اقای قاسمیان سوال کنید پاسخ میدهد
اسم جواز طبقه دوم هم بنام اقای ا ک صادر شده قابل توجه مسولین
چه خبره: 1394/8/1601:36:37،
39
9
آقا من موندم یارو میگه بدون اطلاع قبلی میبرن.عجب ! بنگاهی های معصوم اصلا خبر نداشتند پارک در پیاده رو خلافه.یا توقع دارند چون لوکس دارند همه به اونا احترام بگذارند و اونا فخر بفروشند.دم مامورای شهرداری گرم.
آریا: 1394/8/1603:09:49،
12
49
به جای ایجاد شغل و خارج کردن بازار از رکود
میان کاسبی مردم خراب میکنند
ناشناس: 1394/8/1608:55:36،
11
11
باید با متخلف برخورد بشه یه مغازه داره انگار پیاده رو و کل خیابان روبرو و اطرافش رو خریده و برای مردم مزاحمت ایجاد میکنه
امیر: 1394/8/1610:11:30،
13
7
موضوع اگه برخورد قانونی فقط بود خوب بود... احتمالا بنگاه دار ها اوضاع اقتصادیشون بد شده، شیتیل پلیس راهور رو ندادن... این اخطار بود که شیتیل ندید اینجور میشه...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما