کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

با اقساط وام 25 ميليونی خودرو چه می‌توان كرد؟

کدخبر:۱۶۹۱۵پنجشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۴:۳۰۱۰۷۰۸ بازدید

چندوقتی که از ارائه بسته جدید اقتصادی دولت می‌گذرد و بحث‌ها بر سر اعطای وام خودرو 25 میلیونی با سود 16 درصد آن بر سر زبان‌ها افتاده‌ ...

چندوقتی که از ارائه بسته جدید اقتصادی دولت می‌گذرد و بحث‌ها بر سر اعطای وام خودرو 25 میلیونی با سود 16 درصد آن بر سر زبان‌ها افتاده‌ است. وامی که گفته مي‌شود با اقساط 496 هزار تومانی آن با بازپرداخت هفت‌ساله، چیزی حدود 47 میلیون تومان از جیب خریدار خودرو کسر می‌کند. بعد از آن بود که در گروه‌های مجازی، اخباری از میزان سود بالای این وام مطرح و قیاس‌هایی هم شد. یکی از این قیاس‌های بسیار خبرساز مربوط به خرید بیمه عمر و پس‌انداز (سرمایه‌گذاری) بود که با احتساب اقساط 496 هزار تومانی، دستاورد 106 میلیون تومانی را برای خریدار به همراه داشت. برای صحت این آمار با یکی از نمایندگی‌ها تماس گرفتیم تا قیاس این دو بازار را تکمیل‌تر کنیم.


سود تضمینی 70 میلیون تومانی بعد از 7 سال

با یکی از نمایندگان بیمه ایران تماس گرفتیم. به‌گفته این نمایندگی، با درنظرگرفتن سرمایه فوت، 25 میلیون تومان برای بیمه‌گزار (خریدار بیمه) و پرداخت ماهانه 496 هزار تومان به بیمه‌گر (بیمه ایران)، می‌توان دو روند را در نظر گرفت. اینکه بیمه عمر بدون هیچ پوشش بیمه‌ای با آیتم‌های تکمیلی باشد یا تمامی پوشش‌های بیمه‌ای را در بر گیرد، در هر دو حالت بعد از هفت سال، ٤١میلیون‌و ٦٦٤ تومان از جانب بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

در نوع نخست بدون هیچ‌گونه پوشش ‌بیمه‌ای تکمیلی، بیمه‌گر مکلف به پرداخت ٧٠‌ میلیون تومان با حداقل‌های تضمینی پس از هفت سال به بیمه‌گزار است و در نوع دوم این رقم ٦٨ میلیون تومان خواهد بود. دو ‌میلیون کسرشده به دلیل آیتم‌هایی به شرح زیر است: ١. اگر بیمه‌گزار در اثر حادثه فوت کند، بیمه‌گر مکلف به پرداخت ٢٥‌ میلیون تومان دیگر به او خواهد بود. ٢. پوشش نقص عضو کلی و جزئی در اثر حادثه. یعنی اگر بیمه‌گزار هر عضوی از بدن خود را به دلیل حادثه از دست بدهد، درصد آن را از ٢٥‌ میلیون تومان اولیه دریافت خواهد کرد. ٣. پوشش پرداخت هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه تا ٢٠ درصد از ٢٥ میلیون تومان (پنج میلیون تومان). به این معنا که اگر فرد در اثر هر حادثه‌ای راهی بیمارستان شود، بیمه‌گر این پنج ‌میلیون را پرداخت خواهد کرد. ٤. پوشش معافیت پرداخت حق بیمه. اگر بیمه‌گزار در اثر حادثه ازکارافتاده شود، حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کند و شرکت بیمه‌گر، مابقی اقساط آن را پرداخت می‌کند. ٥. پوشش دریافت مستمری ازکارافتادگی کامل. به معنای دیگر، بیمه‌گر علاوه بر اینکه معافیت پرداخت حق ‌بیمه در صورت ازکارافتادگی را برای بیمه‌گزار درنظر می‌گیرد، ماهانه ٤٩٦ هزار تومان را نیز به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. ٦. پرداخت ٢٥ درصد از ٢٥‌ میلیون تومان برای امراض خاص (بدون احتساب سرطان). یعنی اگر فرد سکته کرده یا هر نوع پیوند اعضای اصلی داشته باشد، حدود شش‌میلیون‌و ٢٠٠ هزار تومان بلاعوض به‌عنوان غرامت از شرکت بیمه دریافت می‌کند. ٧. پوشش غرامت سرطان نصف ٢٥ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض. یعنی ١٢,٥ میلیون تومان در صورت ابتلا به سرطان به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد. به گفته یکی از نمایندگی‌های بیمه ایران، این‌ موارد در حالی است که به اصل بیمه‌نامه خللی وارد نمی‌شود. این موارد با احتساب سود تضمینی ١٨ درصد در پنج سال اول، ١٥ درصد در پنج سال دوم و ١٠ درصد از سال یازدهم به بعد است و اگر شرکت‌های بیمه به سود بیشتری دست پیدا کردند، «سود مشارکت در منافع» را یعنی ٨٥ درصد از مابه‌التفاوت سود تضمینی با سود جدید را به بیمه‌گزار پرداخت می‌کنند. به‌عنوان مثال اگر شرکت بیمه در پنج سال اول ٢٧ درصد سود کرد، از مابه‌التفاوت ١٨ تا ٢٧ درصد، ٨٥ درصد به بیمه‌شده تعلق می‌گیرد.

این نمایندگی در پاسخ به اینکه چرا رقم اعلامی نسبت به ١٠٦‌ میلیون تومانی که در گروه‌های مجازی دست‌به‌دست می‌چرخد، کمتر است، افزود: در این دو، سه روز، سود شرکت‌های بیمه بنا بر دستور بیمه مرکزی تعدیل شده است، چراکه کاهش سود بانکی در راه است و بیمه‌ای‌ها زودتر وارد عمل شده‎اند. حال اگر نرخ سود را ٢٥ درصد در نظر بگیریم، ٧٠‌ میلیون به ٩٣‌ میلیون تومان و ٦٨ میلیون به ٩١‌ میلیون تومان افزایش می‌یابد، اما نرخ سود ٢٥ درصد مطمئن نیست، اما رقم‌های اعلامی قبلی تضمینی است. به گفته او، خرید بیمه عمر نسبت به خرید خودرو با وام اعطایی ٢٥ ‌میلیون تومان و اقساط ٤٩٦ هزار تومانی در طول هفت سال، برای فرد بسیار به‌صرفه‌تر خواهد بود. به‌طوری‌که فرد می‌تواند با ٧٠‌ میلیون پس از هفت سال، یک خودروی صفر روز بخرد، درعین‌حال بیمه هم باشد و اگر هر اتفاقی بیفتد، پرداخت شرکت بیمه نیز سر جای خود بماند. براي بررسي بيشتر ديدگاه دو كارشناس كلان و بانكي را نيز جويا شديم.


خريد بيمه عمر از خريد خودرو  به صرفه‌تر است
وحيد شقاقي‌شهري، کارشناس اقتصادی


با عميق‌ترشدن ركود، اقتصاد ايران درگير كسادي بازار شد و در نهايت موجودي انبار بالاي ٩هزار ميليارد تومان، روي دست توليدكنندگان باقي ماند. بر اين اساس دولت بسته جديد اقتصادي خود را با هدف كاهش موجودي انبار ارائه داد، زيرا موجودي بالاي انبار تبعات منفي بالايي براي كشور به همراه دارد. موجودي بالاي انبار سبب مي‌شود توليدكننده ميزان توليد خود را پايين بياورد و كاهش توليد نيز عمق‌بخشيدن به ركود و دامن‌زدن به بي‌كاري را به دنبال خواهد داشت. بر اين اساس فشاري كه توليدكننده داخلي بابت اعمال سياست تعديل نيرو و كاهش توليد به خاطر افزايش موجودي انبارها بر دولت ‌آورد، دولت را مجبور به پذيرش اعمال سياست‌هايي در جهت كاهش موجودي انبارها كرد. در اين شرايط دولت براي كاهش موجودي انبارها چاره‌اي جز اعطاي وام نداشت. بازار خودرو به عنوان يكي از بازارهاي هدف در اين ميان در نظر گرفته شد. اعطاي وام ٢٥ ميليون توماني خودرو با سود ١٦ درصد كه به گفته مسئولان ٨٠درصد قيمت خودرو را شامل مي‌شود، براين اساس در برنامه‌هاي دولت قرار گرفت. اين در حالي است كه وام كمتر از سود ٢٠درصد در کشور تقريبا وجود ندارد، اما نكته‌اي كه در اين ميان توجه را به خود جلب مي‌كند، به اين بازمي‌گردد كه وام خودرو با اين ميزان بهره، نمي‌تواند مردم را ترغيب به خريد خودرو كند، چراكه مردم در شرايط كنوني كمتر امكان خريد خودرو را با اين بهره دارند.

به بيان ديگر، ممكن است بخشي از مردم، كه بخش محدودي محسوب مي‌شوند، از اين طرح استقبال كنند، اما بعيد مي‌دانم اين طرح موجي را به همراه بياورد و تحرك خاصي را در صنعت خودرو ايجاد كند، زيرا يك وام حتي با ١٦درصد سود براي بسياري از افراد در شرايط فعلي به صرفه نيست. شايد اگر دولت درصد پايين‌تري را براي اعطاي اين وام در نظر مي‌گرفت و در كنار آن مابه‌التفاوت درصد پايين‌تر تا ١٦درصد را خود پرداخت مي‌كرد، استقبال عمومي از آن افزايش مي‌يافت. بنابراين آنچه از شواهد پيداست شايد كارت ١٠ ميليوني براي خريد كالاهاي خانگي با ١٢درصد سود، بيشتر مورد استقبال قرار گيرد تا خودرو، در مقابل اين طرح‌ها سرمايه‌گذاري در بيمه عمر قطعا براي مردم به‌صرفه‌تر خواهد بود. حتي سود بانكي روزشمار ٢٠درصد هم مي‌تواند با اين طرح رقابت كند. بيمه عمر وضعيت بهتري دارد؛ زيرا سود آن تضميني است و هر زمان كه فرد تمايل به خروج از آن را داشته باشد، البته بعد از سه يا پنج سال، مبلغ با همان سود تضميني پرداخت خواهد شد. به همین دلیل گرايش و تمايل به سرمايه‌گذاري در بيمه عمر و سپس گرايش به پس‌انداز در بانك‌ها با سودهاي روزشمار ٢٠ درصد نسبت به وام خودرو بيشتر خواهد بود. در حقيقت ما در ايران اقتصاد رفتاري نداريم كه طبق آن اقتصاددانان رفتاري با درنظرگرفتن رفتار آتي مردم، برنامه‌ريزي كرده و حضور مردم را در بازارهاي مختلف ارزيابي كنند تا طبق آن برنامه‌ريزي‌هاي لازم صورت گيرد. اين طرح و بسياري از طرح‌هاي ديگر نيز بدون درنظر‌گرفتن رفتار مردم ارائه شده است و نمي‌توان برآورد مشخصي از آن ارائه داد.


خودروي خريداري‌شده با وام را اجاره دهيد
بهاءالدين حسيني‌هاشمي، كارشناس بانكي


ايده پرداخت وام براي خريد موجودي انبارهاي صنايع ايده خوبي است، اما نه فقط براي يك كالا، زيرا كل اقتصاد در ركود است، نه‌فقط بخش خودرو. اعطاي وام فقط به بخش خودرو ممكن است نه‌تنها موجب رونق در اين بخش نشود، بلكه واسطه‌گري و دلالي را افزايش دهد و فرد خودرو را خريده، سپس بفروشد و اين چرخه معيوب ادامه پيدا كند. با اين حال وام ٢٥ ميليون توماني خودرو با سود ١٦ درصد هزينه بالايي محسوب نمي‌شود و در حقيقت وامي با سوبسيد بالاست، زيرا اگر فرد خودرو را خريده و اجاره دهد، مي‌تواند يك ميليون تومان ماهانه دريافت كند، اما در مقابل فقط به‌طور ميانگين حدود ٥٠٠ تومان قسط بپردازد يا اينكه با خودرو كار كرده و دو ميليون درآمد داشته باشد و اقساط آن را به‌راحتي بپردازد. در واقع فرد مي‌تواند با باقي مبلغ اجاره، به زندگي خود رونقي بخشد. بيان اين نكته نيز ضروري است كه با اعطاي اين وام، وام‌دهنده ضرر مي‌كند نه وام‌گيرنده. در عين حال اين وام در حالي اعطا مي‌شود كه فرد هيچ پولي براي خريد خودرو ندارد، اما اگر فرد داراي نقدينگي باشد، بهتر است كه در بانك يا بيمه پس‌انداز كند نه اينكه خودرو بخرد. اما اگر فرد نقدينگي ندارد و قصد دارد براي خريد خودرو استقراض كند، اين وام براي او به‌صرفه خواهد بود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

م: 1394/8/1408:39:43،
181
23
میتوان پول اصلی خودرو را بعنوان پیش قسط پرداخت نمود و25 میلیون اضافه قیمت که بصورت وام است را 50 میلیون س داد به این میگن کلاه برداری صنعتی حالامعلوم میشه خائن وضد انقلاب کیه
علي: 1394/8/1409:23:43،
73
20
افرين افرين افرين بر تو خوب حرفي زدي
شهر خيام: 1394/8/1409:29:25،
78
16
اي جماعت اين وام نرخ بهرش ١٩٪ هست اينا به دروغ ميگن ١٦٪
برين تو فرمولش بزارين متوجه ميشين ، يا اينكه از يك كارمند اشنا بانك سوال كنين
سلام: 1394/8/1409:30:11،
65
13
مردم تا هفت پشتشون باید پرایدرو ببینن!!!؟؟؟ بابا خودرو وارداتی رو قسطی بدین بدون تعرفه
)): 1394/8/1409:30:18،
55
22
درصورتی که پول اقساط ۲۵ میلیون تومن خودرو را در یکی از شرکتهای بیمه ای سرمایه گذاری کنیم در پایان ۷ سال چه مبلغی خواهیم داشت؟
شما خودرویی میخرید و ۷ میلیون تومن آن را نقد و ۲۵ میلیون آن را طی اقساط ۷ ساله که ماهانه چیزی حدود 496 هزار تومن میشود میپردازید در پایان سال هفتم شما یک خودروی ۷ ساله با ۲۱۰ هزار کیلومتر کارکرد و ۴۹ میلیون پول پرداخت کرده اید ارزش زمانی خودرو چیزی حدود ۱۸ میلیون تومان است
در گزینه دوم اگر ۴۹۶ هزار تومن در هر ماه در یک شرکت بیمه عمر سرمایه گذاری کنید و ۷ میلیون تومان در یکی از بانک ها سپرده گذاری کنید در پایان سال هفتم
شما از شرکت بیمه با سود تضمینی ۲۵ درصد حدودا ١٠۶ میلیون پول و از بانکی که در آن سپرده گذاری کردید حدود ٣١ میلیون و جمعا در پایان سال هفتم ١٣٧ میلیون پول خواهید داشت
عاقلانه فکر کنید!
جیمی: 1394/8/1409:31:30،
50
17
خیلی جالبه، هر کسی یه جوری دندون تیز کرده برای این ملت مظلوم، ‌شرکتهای بیمه از خودروسازان ستمکارتر و دزد تر هستن، تو این ‌شرایط هم اونا فرصت رو مناسب دیدن یه تبلیغات خوب برای کلاه گذاشتن سر مردم بکنن
تاد: 1394/8/1410:10:39،
34
15
آقای بها الدین الحسینی الهاشمی شما هم استعدادی کشف نشده میباشی!!!!

آخه چطور به چنین کشف محیرالعقولی رسیدی که بریم ماشینمونو بدیم اجاره یه تومن بگیریم یا خودمون روش کار کنیم دو تومن در بیاریم؟؟؟؟

حالا شما اول ثابت کن دولت میتونه چنین وامی بده بعدبیا براش تبلیغ کن
کارشناس!!!!: 1394/8/1410:34:24،
35
28
این چه مقایسه ای هست؟!!!
مثل اینکه بگیم طرف هزینه خوراک ماهیانشو هم بزنه و به جاش سود بگیره!
MGH: 1394/8/1413:02:25،
29
21
درسته این وام و خرید خیانت به کل هموطنان هست اگر کسی بگیره...
درسته که خرید خودرو بی کیفیت وطنی خیانت هست
درسته که به خاطر اشتغال 20هزار کارگر سالی 120هزار انشان در این ماشین ها میمیرند...
ولی
عاقلانه هم کامنت بزارید و صرفا کپی کننده نباشید
کدوم بانک کشور 7 میلیون بزاری بعد 7 سال 31 میلیون میده؟؟ نهایتش بدون در نظر گرفتن عدم کاهش سود بانکی خیلی خوب بگیرید 19 میلیون هست

یا کدوم بیمه عمر با اقساط 500تومان ماهانه اخر سر 100 میلیون میده

سود بانکی رو که میدونید...بیمه عمر هم که توی سایت بیمه ها هست
بخدا زشته مثل تلگرام فقط کپی کننده باشید
میخواهید ملت رو منصرف کنید اطلاعات غلط ندهید
++: 1394/8/1419:25:20،
12
18
جناب )) ممکنه بگید که اگه این وام رو دریافت کنم این منم که مالک خودرو هستم یا ایران خودرو ؟ این سوال رو به این دلیل از شما میکنم که بعد از مالکیت خودرو و تموم نشدن وام آن حق فروشش رو در بازار دارم یانه ؟
سلام: 1394/8/1408:42:28،
87
23
من وام رو بگیرم تور اروپا ثبت نام میکنم ...اقلا دنیا رو میبینیم که بهتر از سوار شدن بر خودورهایی با طراحی (ذهن) دهه 90 میلادیهRamin : 1394/8/1409:08:03،
97
15
داداش پول و ۲ دستی نمیدن که شما بری اروپا باید ماشین بگیری تا وام اوکی شه .اونم نه مونتاژ از اونا یی که مونده رو دستشون و میخواهن ردش کنن به هر قیمتی .
HAMID: 1394/8/1408:42:34،
30
109
خلاصه کنم واستون
کجا وام میدن 16 درصد 7 ساله ؟ هیچ جا زیر 23 % نمیدن پس وام خییییلی خوبه
ولی کلن خرید ماشین از قدیم به صرفه نبوده
از قدیم گفتن تو معامله ملک همیشه فروشنده ضرر میکنه تو ماشین خریدار .

ولی وام وام فوق العاده ای است
صفر درجه: 1394/8/1409:29:36،
29
18
بانكي كه خودش به پول ما ٢٠ درصد سود ميده هيچ وقت نمياد تسهيلات ١٦ درصد بده مگر اينكه اصل پول براي بانك نباشه يا اينكه به زودي سود بانكي زير ١٦ درصد بياد يا همون ١٦ بشه . البته اين اتفاق وقتي ميوفته كه ماشين ها رو با وام به مردم انداخته باشن
دانای بزرگ: 1394/8/1408:53:03،
60
23
احساس خطر بزرگی میکنم موضوع برجام مانند طرح هدفمندی یارانه هاست که قرار بود تحول بزرگی در اقتصاد ایجاد کند و در عمل میبینیم که این طور نشد من فکر میکنم که این موضوع ومشکل را باید در داخل کشور حل کنیم نه در خارج
ننه: 1394/8/1409:42:55،
25
16
همه میدونیم مشکل کیه و منافع و جایگاه کی به خطر می افته در صورت داشتن روابط معقول طبق برجام با دنیا پس تا وقتی که از راه دژمن پول درمی اورد و به تثبیت جایگاهش کمک می شود این طرح راهم تا پرکردن جیبش اجازه اجرا و بصورت ناقص میدهد نه بیشتر
اشکانیان: 1394/8/1408:54:26،
111
22
زگهواره تا گور قسط بده ...(شرکت سایپا)(شرکت ویران خودرو)
کارگر: 1394/8/1408:55:01،
27
66
بابا هیچکی این وامو نمیگذره الکی خودتونو دلخوش نکنید
حسن موید: 1394/8/1408:55:32،
53
48
آقا تا 7 سال کی زنده کی مرده ؟اصلا ممکنه من بعد 7 سال شرایط جسمی ام طوری بشه که نتونم رانندگی کنم تازه معلوم نیست با 70 میلیون بشه یه سمندی، پژو پارسی خرید.خانواده من چه گناهی کرده اند که همه فامیل بعد یه مهمونی سوار ماشینشون بشن و ما منتطر بشیم که چه کسی به ما میگه کجا تشریف میبرین برسونیمتون تازه اگه بگن. وآخر اینکه اونیکه وام میگیره پول نداره که بذاره بیمه تازه میخواد وام بگیره واصولا ماشین برا سود کردن نیست که برا راحتی خانواده ست.
14: 1394/8/1414:29:06،
32
15
مطمئنی راحت میشی
تعمیرگاه و نبود قطعه و خرابی ماشینشان و ... و از همه مهمتر جون خانواده رو هم در نظر بگیر!
تا میخوای پول به اینا بدی و کلی قسط با آژانس برو اینور اونور و مسافرت هم با قطار و هواپیما خیلی به صرفه تره
یه مدتی دندون رو جگر بزاری به ته خط میرسند فعلا دارن دست و پا میزنند تا اینجا که اومدیم تا آخرش با هم باشیم
مونگول خان: 1394/8/1408:59:04،
30
81
شما 7 سال دیگه رو نپرس با 70 میلیون چه ماشینی میشه خرید. 7 سال قبل ببین قیمت پراید چند بوده!

7 سال پیش 5 میلیون بوده الان 20 میلیون که 4 برابر شده.
اگه قیمت پراید 7 سال بعد هم 4 برابر بشه میشه 80 میلیون که با اون 70 میلیون شرکت بیمه نمیشه پراید خرید.

صفر درجه: 1394/8/1409:31:04،
22
23
علت بالا رفتن قيمت ماشين ٣_٤ برابر شدن دلار بوده كه بعيده توي ٧-٨ سال آينده دوباره تكرار بشه
Saman: 1394/8/1410:26:33،
32
24
روتونو برم یعنی تا هفت سال دیگه بازم میخواین پراید بزنین؟؟؟؟!!!!
مجید: 1394/8/1410:44:05،
23
17
آقا کی گفته چون قیمت پراید تو این 7سال 4برابر شده پس حتما تو 7سال بعدی هم 4برابر میشه..
سال 91 دلار یباره 3برابر شد...
Behnam: 1394/8/1409:09:43،
83
15
بس کنید دیگه مردم حوصله اراجیف های شما رو ندارند
مردم خودرو صفر نمیخرنن چون خودرو خیلی بی کیفیته
حالا شما بگو ببرن اجاره بدن، مسافرکشی کنن...
تحریم همچنان ادامه دارد.....
کمپین پیروز است
محسن هستم: 1394/8/1409:19:49،
24
20
کسی که میخواد سی تومن بده ماشین بخره پولشو میزاره بانک سودشو میگیره میده قسط وامش.بعد هفت سال هم پول ماشینش تو بانکه وهم ماشینش رو با وام خریده وتورم هم به ماشینش خورده.عاااالیه.من ماشینمو میفروشم اینکارو میکنم.ماشین رو سوار میشن وبرای راحتیه کلا مقایسه ش با بیمه عمر درست نیست.
پوریا: 1394/8/1409:25:55،
26
15
بهتر است بگویید با 25 میلیون تومان چه اشغالهایی می توان خرید.
حیف پول بدی برای خرید خودروهایی چون 405 و سمند و پارس و..
که همگی دارای یک موتور و گیربکس مشترک و قدیمی و بی کیفیت
هستند.بنده در المان خودروهایی چون بنز e200 و bmw 320 مدلهای 2006 و 2007 را دیدم که با حداکثر 6000 یورو خرید و فروش
می شدند و اینجا مردم با دیوار بلند تعرفه رویای سوار شدن به خودروی خوب را بابد داشته باشند. چرا.!!!!؟
علیرضا : 1394/8/1409:29:30،
14
32
مردم ما مردمی هستند که هرکی نیاز داشته باشه میخره پس خودتونا خسته نکنید کمپین تشکیل بدین مردم ما به این اراجیف اهمیت نمیدن شما فعلا دلخوش این کمپین باشید
بی تدبیر: 1394/8/1501:25:04،
22
19
بی ادب کلامتو درست کن پسرجون
خیبر: 1394/8/1801:52:11،
14
16
بابا این چه کاری است شما خجالت نمی کشید خیلی بده خیلی ؟
خمسه: 1394/8/1801:55:55،
16
20
مردم نخرید بیچاره می شویم با این وام ؟
علیرضا : 1394/8/1409:30:57،
11
27
مردم ما هروقت نیاز به خودرو داشته باشن میخرن پس خودتون خسته نکنید باتشکیل کمپین
ملت: 1394/8/1409:32:58،
16
21
اینگ.نه اخبار جز اینکه ملت را عصبانی کند حاصل دیگه ای ندارد..
ابی سایلنت: 1394/8/1409:57:04،
18
23
پراید رو فروختم به امید اینکه پژو سوار بشم،حالا میگن وام رو فقط به افراد خاص میدن،واقعا شرم بر این سیاست های پوچ و بی پایه و اساس اقتصادی دولت باد که یک درصد از مردم فقط توی رفاه هستند.
آدم بره پناهنده بشه میگن پناهنده اس ما تو خونه خودمون از پناهنده بدتر بامون رفتار میشه.
فرغون نمیخایم: 1394/8/1413:03:45،
33
16
ببخشید دوست عزیز ولی حقته این همه مردم زور زدن که تحریم کنیم.شما دوئیدی ماشینت رو فروختی که یه آشغال دیگه بخری؟بازم خدا رو شکر کن که وام بهت تعلق نمیگیره همینجوری هم جلویی.تا تو باشی با این طناب ها تو چاه نری
ali: 1394/8/1410:25:39،
16
26
دلار که 5000تومن اون موقعه میخرن.
تا عید بالای 4تومن هست.
خییلی مهم: 1394/8/1411:53:34،
13
19
خودرو چه ربطی به بیمه عمر داره
محم: 1394/8/1412:00:30،
16
23
اینجامشخص میشه که دولت ومجلس وسرمایه دارن وکشوروبانکهاچقدربفکرملت هستندکه شب روزدارن فکرمیکنندبعدازگران کردن آب وبرق وگاز و.....اون مقدارکمی که اضاف برنیازبرای ملت میمونه کای بکنندتا حدرش ندند وباگرفتن وام بدونه ربا وریا اون مقدارنان خوردن ملت روهم کمتربشه تابمونه برای صادرات وپرشدن ارزی حساب خزانه شخصی
امیدوار: 1394/8/1413:27:37،
23
25
این وام و اقساطش براحتی آدمو یک عمر بیچاره میکنه

بدون دردسر
حقگو: 1394/8/1413:33:25،
19
20
حالا چه تضمینی 7سال دیگه بیمه پولمون را بده؟شاید مثل بیمه توسعه و موسسه میزان شد
khodayar: 1394/8/1419:45:11،
12
11
دریافت وام را آسان کنید تا بتوانند استفاده بکنند
محمد: 1394/8/1419:47:29،
18
16
در اینده ای نه چندان دور مردم از وضعیت اقتصادی اگاه میشوند متاسفانه تمام انبارهای کالاها لوازم خانگی خوراک مصرفی خودرو پر شده حتی اگه تا سه سال هیچ جنسی وار نشه کالا هست متاسفانه قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده به ریال حقوق بگیر به تومان خرج کن
علی: 1394/8/1421:04:51،
15
19
آخ شما که میگید این وام بده و...
افرادی مثل من که کم هم نیستن.و نمیتونن یک خودرو بیست ملیونی رو هم ده سال دیگه هم نقد بخرن باید چیکار کنن.
معلومه که پراید در هیچ شرایطی نمیشه کم تر از 15 ملیون.اون وقت من بدون وام چجوری ماشین بخرم؟
جعفر: 1394/8/1500:34:17،
20
23
نخرید درست میشه
نترسید حل میشه
یکی از اهالی برره: 1394/8/1500:47:44،
21
10
مقایسه بیمه ها و بانک ها مث مقایسه آمریکا و انگلیسه که هر دو قصد کلاه برداری و گوش بریدن دارن منتها روشاشون با هم فرق فوکوله!!
بابا بخدا سگ زرد برادر شغاله!!
بیمه ای می گه بعد از 7 سال 70 میلیون میدیم در حالی که هیچ معلوم نیست تا 7 سال دیگه تو این مملکت قیمت پراید از 70 میلیون تومان رد نکنه! والا بخدا!
موسی: 1394/8/1517:00:37،
12
26
من یک جوان مجرد هستم پراید مدل 94 داشتم دو ماه پیش فروخش 20 تا یک خانه کوچک با هشتاد میلیون در اهواز کنار خانواده ام خریدم ولی چون پولم کافی نبود اجاره اش دادم خیالم راحت راحت شد ما شین را هروقت بخواهی میتوانی بخری ولی خانه اینطور نیست خدای شکرت
مجید: 1394/8/1612:46:03،
18
20
اکثر این افرادی که میگن این وام مناسب نیست به عمل که برسه وام میگیرن مردم ما حرف و عملشون یکی نیست به نظر من خیلی ها این وام میگرن.بعد از چند هفته هم دولت پرداخت وام قطع می کنه و قیمت ماشین بالا می بره.من چند سال در یکی از موسسات مالی کار می کردم بنده مسول پرداخت وام بودم اکثر مردم وام 32 درصد می گرفتن که برن پرشیا بخرن این وام که به ظاهر 16 درصده ولی در واقع 19 درصد رو هوا میزنند.مردم ما الان می خوان از زندگی لذت ببرند و آینده قابل پیش بینی نیست که چی مشه
majid: 1394/8/1715:24:49،
17
15
واقع بینانه فک کنیم، درسته که اکثرا راضی نیستن و تمایل ندارن برای خرید ، اما افرادی هم هستن که منتظره چنین شرایطی هستن مثل تاکسی های درب و داغان و فرسوده،به هرحال تاثیرمثبت میذاره تو خخودرو. تا وقتی که دولت ورود پیدا کنه تو صنعت خودرو و سیاستش این باشه که با فروش خودرو اوضاع محاسباتی خودش مث رشد اقتصادی و نرخ بیکاری و ...... رو در نهایت به نفع خودش بالا ببره .اوضاع از این بهتر نمیشه. ولی اگر کمی حوصله کنیم و نخریم حداقلش اینه که یا 16 درصدو واقعی و یا پایینتر میاره ، چون معلومه مشخصه که دولت میخواداز خودرو به نفع خودشم استفاده کنه پس مجبور میشن که شرایط رو بهتر کنن ،
اینم بدونیم که اگر کسایی باشن که بخرن در نهایت به ضرر اونایی هست که نمیخرن چون فروش بره و انبارا خالی شه بیست و چهار ساعت نشده میکشن بالا مطمین باشید،

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار