کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حداقل حق کشاورزان رعایت نشد

کدخبر:۱۶۸۷۰سه شنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳:۴۱۱۰۹۱ بازدید

رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی گفت: نرخ خرید تضمینی تصویب شده برای گندم، 65 تومان از حداقل حق قانونی کشاورزان کمتر است.

رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی گفت: نرخ خرید تضمینی تصویب شده برای گندم، 65 تومان از حداقل حق قانونی کشاورزان کمتر است.
مسعود اسدی در گفتگو با مهر درپاسخ به این پرسش که آیا نرخ خرید تضمینی مصوب شده برای گندم در سال زراعی جدید، رقم خوبی است؟ اظهارداشت: حداقل نرخ قانونی خرید تضمینی گندم برای سال زراعی ۹۴ – ۹۵ براساس نرخ تورم بیش از 15 درصدی که به صورت رسمی از سوی بانک مرکزی اعلام شده است، باید عدد ۱۳۳۵ تومان تصویب می‌شد. وی با بیان اینکه 1335 تومان کف قیمت تضمینی گندم برای سال جدید است، گفت: بنابراین نرخ ۱۲۷۰ تومان اعلام شده از سوی دولت، حدود ۶۵ تومان از نرخ قانونی آن کمتر است.

اسدی تصریح کرد: ما انتظار داشتیم دولت این کف قیمت را در نظر داشته باشد و پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه مورد تایید واقع شود  که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.وی با بیان اینکه به هر حال جامعه کشاورزان مشکلات دولت را درک و مسئولان را در این مسیر همراهی می‌کند، افزود: حق کشاورزان را قانون تعیین می‌کند. قانون هم در این زمینه گفته حداقل، میزان نرخ رسمی تورم باید به قیمت گندم در سال جدید افزوده شود، بنابراین قیمت کنونی ۶۵ تومان کمتر از حداقل حق قانونی کشاورزان است.


نرخی که مناسب خوانده شد

در همین حال، معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه پیشنهاد این وزارتخانه برای نرخ جدید خرید تضمینی گندم 1370 تومان بود، در عین حال گفت: نرخ ۱۲۷۰ تومان تصویب شده برای خرید تضمینی گندم هم نرخ خوبی است.

عباس کشاورز در گفتگو با مهر با بیان اینکه رقم تصویب شده برای نرخ خرید تضمینی گندم با نرخ پیشنهادی وزارت جهادکشاورزی بین ۶ تا ۷ درصد فاصله دارد، اظهار داشت: در کل نرخ تصویب شده عدد خوبی است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: پیشنهاد این وزارتخانه برای قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۹۵-۹۴، ۱۳۷۰ تومان بوده است.کشاورز درباره نرخ‌های تصویب شده برای سایر محصولات کشاورزی اظهارداشت: روز گذشته پیشنهادهای وزارت جهادکشاورزی برای قیمت‌های تضمینی در شورای اقتصاد مورد بررسی و تصویب قرار گرفت، ضمن اینکه امروز این قیمت‌ها اعلام می‌شود.

به گزارش مهر، در جلسه روز گذشته شورای اقتصاد قیمت تضمینی گندم برای سال زراعی جاری ۱۲۷۰ تومان اعلام شد. این عدد پیش از این ۱۱۵۵ تومان بوده است.نرخ تضمینی ۴۵ قلم کالای زراعی و باغی به‌جز چای برای سال زراعی ۹۴ - ۹۵ در شورای اقتصاد مصوب شد.


دفاع دولت از نرخ 1270 تومانی خرید تضمینی گندم

البته سخنگوی دولت هم امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: شورای اقتصاد در جلسه روز گذشته قیمت خرید تضمینی گندم را برای سال آینده به ازای هر کیلو ۱۲۷۰ تومان اعلام کرد.

محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی با خبرنگاران افزود: دولت با هدف تأمین امنیت غذایی مردم و افزایش تولید از طریق پرداخت وجوه در موقع مقرر و افزایش قیمت خرید تضمینی تلاش کرد قیمت خرید تضمینی گندم را افزایش دهد.

وی گفت: قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری ۱۱۵۰ تومان است و این در حالی است که قیمت خرید تضمینی در سال ۱۳۹۱ مبلغ ۴۲۰ تومان بود. سخنگوی دولت افزود: این روند در قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای هم رعایت شده است و در سال جاری شاهد افزایش تولید برگ سبز چای به میزان ۳۰ درصد بوده ایم.

نوبخت با اشاره به اختصاص ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در سال جاری برای خرید گندم اظهارداشت: دولت برای تأمین این منابع تسهیلاتی را از چند بانک خصوصی دریافت و در اختیار گندم کاران قرار داد که باید با سود مقرر به شبکه بانکی بازگرداند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کشاورز: 1394/8/1213:43:48،
24
14
قیمت واقعی گندم با هزینه های که دارد باید ۱۵۰۰تومان باشد که کشاورزان تمایل بیشتری برای کاشت داشته باشند
vahid sicily: 1394/8/1214:34:59،
23
8
خودم امروز بذر رو برای کاشت به صورت نقد کیلویی به مبلغ 1490 خریدم ،کود سیاه کیسه ای 55000 هزینه کاشت هکتاری صد هزار تومان ..بماند مراحل بعدی سمپاشی افات و کود سفید ودشتبان ...5 سال دارم زمین میکارم فقط دور خودم میچرخم ...دریغ از یک نلاش کوچک برای بدست اوردن بذر مقاوم و پرمحصول....یا یک وام کم درصد مضاربه میدن صد رحمت به نزول ....خدا به داد همه برسه ...ما رفتیم سر زمین دور خودمون بچرخیم
pepan: 1394/8/1308:48:20،
15
9
بر باعث و بانیش لعنت داداش..
منم دقیقا مثل تو ...
کشت اول یه مقدار سود کردم رفتم کشت دوم قیمت ذرت سیلویی رو از 180 تومن آوردن تنها به 60 تومن که خرج کاشت به کنار خرج اجاره زمین رو هم در نیاورد..
ما برای سود آوری کشاورزی می کنیم یا واسه ضررمون..
این چه جور مملکت مداری هست آخه..
آنرژی هسته ایی رو من می خوام چیکار؟پیش خونوادمون شرمنده شدیم ای مسولین
رعیت: 1394/8/1219:10:13،
15
19
شما بگید کی رعایت میشد که الان رعایت نشد! مچکریم روحانی
محقق کشاورزی: 1394/8/1311:29:53،
13
17
عزیز جان
1- در کشت آبی گندم تحقیقات زیادی انجام شده و ارقام مختلف با مقاومت به آفات، بیماری، تنشهای محیطی و با پتانسیل تولید بالا معرفی شده است.
2- تمام مشکلات کشاورزی فقط رقم نیست و رعایت اصول کاشت مانند انتخاب رقم منایب منطقه، انتخاب و آماده سازی زمین، تراکم بذر، تاریخ کاشت - رعایت اصول داشت مانند مبارزه با آفات، بیماری، علف هرز، کود سرک و آبیاری مناسب و به موقع... مهم و ضروری است.
3- تولید عملکرد های بالای 12 تن در هکتار فقط و فقط حرف بوده و غیر ممکن است
4- قیمت گندم واقعا کم و به ضرر کشاورز است. بایستی درصدی ازکمکهای حمایت از تولید کننده، به سمت کشاورزان گندمکار هدایت شود تا جبران قسمتی از هزینه ها شده و برای تولید گندم راغب شوند. قیمت گندم بایستی حداقل 1500 تومان باشد.
pepan: 1394/8/1308:39:00،
15
15
جنتاب نوبخت نشستی اون بالا نمیدونی که من کشاورز پدرم در میاد تا محصول تولید کنم..
اگر 5 تن در هکتار برداشت کنم هزینه کاشت و داشت و برداشت و اجاره زمین رو کفاف می کنه
من باید حداقل 7 تن برداشت کنم که سودی عاید من شه و کشاورزی هم ریسک داره بیماری فوزاریوم بگیره زیر 3 تن میده که باید از زندگی انصراف داد..
با توجه به نرخ تورم افزایش بدین واسمون کافیه...زود تند سریع..
پویا: 1394/8/1309:05:09،
8
22
با این شرایط کسی گندم کشت نمیکنه و باعث زیاد شدن کشت محصولاتی که آب زیادی احتیاج دارد می شود.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار