کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بدترین روز حسابرسی تاریخ شهرداری تهران !

کدخبر:۱۶۸۴۶سه شنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۴:۵۱۲۸۷۲ بازدید

«یاغی‌گری مالی» و «نکبت»، اینها اصطلاحاتی بودند که اعضای اصولگرای شورای شهر روز گذشته در صحن شورا، برای توصیف گزارش حسابرسی ...

«یاغی‌گری مالی» و «نکبت»، اینها اصطلاحاتی بودند که اعضای اصولگرای شورای شهر روز گذشته در صحن شورا، برای توصیف گزارش حسابرسی از اراضی عباس‌آباد به کار بردند. گزارشی که تنها یک تخلف آن بالغ بر دو هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود و به روایت اعداد و ارقام، بزرگ‌ترین تخلف مالی تاریخ شهرداری تهران به نظر می‌رسد. اقبال شاکری، عضو اصولگرای شورای شهر، پس از استماع گزارش حسابرسی اراضی عباس‌آباد، گفت: گزارش حسابرسی شرکت نوسازی عباس‌آباد تمثیلی از یاغی‌گری مالی است  و مجتبی شاکری، دیگر عضو اصولگرای شورا، پیش‌بینی کرد: نکبت گزارش شرکت نوسازی عباس‌آباد دامن مدیران را می‌گیرد. اصولگرایانی که تاکنون حامیان بی‌چون‌وچرای شهرداری تهران بوده‌‌اند و حالا این‌گونه در برابر نخستین گزارش حسابرسی شورای چهارم از شهرداری تهران موضع گرفته‌اند.

به گزارش سایت علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری تهران روز گذشته بدترین روز حسابرسی شرکت‌های وابسته به شهرداری با دو گزارش مردود و یک گزارش عدم اظهارنظر رقم خورد. 

فروش ٨٠ هزار متر از زمین‌های ممنوعه اراضی عباس‌آباد

فروش ٨٠ هزار متر زمین از اراضی عباس‌آباد تخلف آشکار قانونی است. این اتفاق در حالی رخ داد که رهبر معظم انقلاب دستور حفظ اراضی عباس‌آباد را داده بودند و قالیباف پیش‌ازاین درباره این دستور رهبری گفته بودند تدبیر رهبری ناجی تپه‌های عباس‌آباد از آسیب ساخت‌وساز شد.رحمت‌الله حافظی، روز گذشته در صحن شورای شهر با اشاره به این فروش گفت: مصادیق متعددی از تخلف سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران وجود دارد، یکی از این موارد، فروش ٨٠هزارو ٢٥ متر از اراضی ممنوعه عباس‌آباد در سال ٩٠ است.وی با اشاره به بند چهار گزارش حسابرس شورا از عملکرد مالی شرکت نوسازی عباس‌آباد، گفت: شورای‌عالی معماری و شهرسازی در سال ٨٤ مصوبه‌ای داشته که به استناد این مصوبه هرگونه خریدوفروش، واگذاری، تملک و تصرف در اراضی عباس‌آباد ممنوع است. وی با بیان اینکه این مصوبه در سال ٨٥ ابلاغ شده است، تصریح کرد: براساس گزارش حسابرس شورا در سال ٩٠ حدود ٨٠ هزار متر از این املاک به‌صورت غیرقانونی فروخته شده است. این اقدام قابل قبول نیست، چگونه می‌توانیم این مسئله را بپذیریم.رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با تأکید بر اینکه مصادیق متعددی درخصوص عملکرد نامناسب شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران وجود دارد، افزود: شهرداری با این تخلفات و بی‌توجهی به مصوبات بالادست، از شورا می‌خواهد تا برای بازپس‌گرفتن اراضی عباس‌آباد به شهرداری کمک کنیم.حافظی گفت: شهرداری تهران مکلف است نسبت به این تخلف و سایر تخلفات مندرج در گزارش حسابرس پاسخ‌گو باشد.

براساس گزارش حسابرس شورای شهر از سال ١٣٩٠ باوجود قانون اراضی عباس‌آباد که اجازه واگذاری املاک را نمی‌دهد، به ترتیب ٧٥ هزار متر و پنج هزار متر از این اراضی به سازمان املاک و شهرداری، یک بنیاد و یک بانک فروخته شده و تحویل شده است. حسابرس، عبارت تخلف آشکار قانونی را به کار می‌برد. ارزش این زمین‌ها با احتساب متری ٢٥ میلیون تومان به ارزش روز بالغ بر دوهزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. شنیده می‌شود این ارگان نیز برخی از زمین‌های خود را در اختیار شهرداری گذاشته که توسط... به مدرسه تبدیل شده و ادعا می‌شود که مربوط به شهرداری نیست. مورد بعدی ١٧٤ میلیارد ریال برای مخارج عمرانی اراضی عباس‌آباد در سال‌های بعد از سال ٩٠ ذخیره گرفته شده است. درحالی‌که این پول معلوم نیست چه اتفاقی برایش افتاده چون در اراضی به مصرف نرسیده است مشخص نیست چرا این ذخیره بدون هیچ تغییری به سال‌های بعد منتقل شده است. مستندات این کار هم مفقود شده است. پولشویی شرکت بازرگانی کارکنان، قرارداد صوری و  نقل‌وانتقال پول برای ردگم‌کردن عنوان مشکل مورد بعدی گزارش حسابرسی مالی است. در سال ٩١ شرکت نوسازی حدود ٤٩ میلیارد ریال از شرکت بازرگانی و بهره‌برداری کارکنان شهرداری با واسطه‌گری شرکت «دیدار ایرانیان» بابت خرید چراغ پیش‌پرداخت داده که پس از مدت کوتاهی قرارداد فسخ شده است اما هنوز پس از سه سال پول برگشت داده نشده است. فقط اگر سود این مبلغ در این چهار سال محاسبه شود تقریبا برابر چهار میلیارد تومان می‌شود! بنا به اظهارات حسابرس برای نشان‌دادن سود در سال ٩٢ سندسازی شده و به‌جای ٩٠٠ میلیارد ریال (طلب سهامدار یعنی شهرداری) تنها پنج میلیارد ریال به حساب اداره کل امور مالی شهرداری تهران پرداخت شده است تا مدیران شرکت بتوانند پاداش بیشتری دریافت کنند! حساب‌سازی و سندسازی مالی عنوان مشکل این بند حسابرسی از شهرداری تهران است. اجاره اراضی، غرفه‌ها و املاک واقع در اراضی هیچ‌کدام با مزایده واگذار نشده‌اند و تنها برپایه قیمت کارشناسی شده حدود ٢٥ میلیارد اجاره سالانه دریافت می‌شود درحالی‌که طبق قانون باید مزایده برگزار می‌شد. اجاره اراضی بدون مزایده خلاف نص صریح قانون است. طبق قانون برای واگذاری هر مکان و هر تجهیزاتی باید مزایده برگزار شود. عدم انجام مزایده و عدم انجام امور معمول قانونی شبهات زیادی را ایجاد می‌کند.

واگذاری‌های بدون مزایده و غیرشفاف

دو رستوران بزرگ واقع در اراضی، بدون کارشناسی، بدون مزایده، بدون اخذ تضامین لازم، بدون مشخص‌کردن آورده سرمایه‌ای سرمایه‌گذاران و بدون نظارت بر میزان فروش (با توجه به سهیم‌بودن شرکت نوسازی در میزان فروش) با قراردادهای ١٥ و هشت‌ساله واگذار شده‌اند! همچنین پارکینگ اراضی، بدون دریافت هزینه به ایشان واگذار شده است.واگذاری بدون قیمت کارشناسی، تخلفی است که حکم کیفری دارد و دخل‌و‌تصرف در اموال عمومی محسوب می‌شود. در سال ٩٢، دو قطعه زمین ٦٠٠‌متری با ترک تشریفات، بدون رعایت قیمت کارشناسی و ٣٠ درصد پایین‌تر از آن و بدون دریافت پول نقد با اشخاص حقیقی معاوضه شده است از این اشخاص در ظاهر فقط دو واحد آپارتمان در خیابان تابان دریافت شده است که اسناد این انتقال و اسناد این دو واحد به حسابرسان داده نشده است! همچنین بابت این معاوضه ٣٧ میلیارد ریال درآمد در حساب‌های شرکت نوسازی منظور شده که حسابرسان صحت وجود این مبلغ را به چالش کشیده‌اند! این موضوع تخلف کیفری، تصرف در اموال غیر و تضییع حقوق عمومی است. در این مورد قیمت کارشناسی وجود داشته است و با‌این‌حال، ٣٠ درصد پایین‌تر واگذار شده است. این مسئله بسیار روشن است و باید کاملا به صورت قضائی پیگیری شود.

تخلف مالی ٥٤٠‌ میلیون‌تومانی مدیرعامل

براساس گزارش حسابرس، ٣٠٠ میلیارد ريال وجوه عملیاتی که در سال ٩٢ در اختیار مدیرعامل شرکت نوسازی بوده، مشخص نیست چه شده است و هیچ سندی هم برای آن موجود نیست و ارائه نشده است!  موضوعی که نشان‌دهنده تخلف مالی مبرز مدیرعامل و سوءاستفاده از اختیارات است. براساس بند دیگر دو‌میلیارد‌و ٤٠٠ میلیون ريال دستمزد مشاوران مدیرعامل شرکت نوسازی، بدون حتی اسناد حضوری و گزارش کارکرد، به صورت صوری پرداخت شده است!مبلغی که  برای حق‌ مشاوره زیاد است. همچنین بدون گزارش کار، پرداخت آن غیرقانونی و تخلف محسوب می‌شود!

پاداش خلاف دستور یک‌میلیارد و‌ ٩٠٠‌ میلیون‌تومانی

با توجه به ماده ١٣ ابلاغی شهردار، مورخ ٢٨/١٢/٩١ مبنی بر ممنوعیت پرداخت‌هایی غیر از پاداش و عیدی، فقط در سال ٩٢ حدود ١٩ میلیارد ريال، با عنوان مزایای غیرنقد، کارانه، پاداش به پرسنل و به‌ویژه معاونان پرداخت شده است. درحالی‌که قالیباف در تاریخ فوق، ابلاغیه را برای کلیه شرکت‌ها ارسال و مورد فوق را بیان کرد. این در هیچ‌کدام از شرکت‌ها رعایت نشده است. فقط در این شرکت ١٩ میلیارد ريال به مدیرعامل، هیأت‌مدیره و کارکنان پرداخت شده که مبلغ بزرگی است. خلاف ماده ١٥٥ ابلاغی شهردار، ماهانه ١٥٠ ساعت به صورت ثابت برای مدیرعامل، قائم‌مقام مدیرعامل، معاونین و حتی مشاوران، اضافه‌کار منظور و پرداخت شده است که با توجه به ابلاغیه شهردار تهران که سهام‌دار است، خلاف محسوب می‌شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

reza: 1394/8/1207:46:25،
130
15
آفرین بر فردی که می خواست رییس جمهور این مملکت شود اینم از زیر مجموعه هاش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
زال الدین: 1394/8/1208:38:22،
75
7
تو این مملکت آدم هر روز جگرش از شنیدن این دزدی ها میسوزه. میشنویم و باید تحمل کنیم و هیچ کاری نمیتونیم بکنیم.
MUNICIPALITY: 1394/8/1209:30:14،
35
6
شهرداری رو تو این یه دهه ی اخیر همه جوره به قهقرا بردن مدیران جهادی!!شما از تراکم فروشی سوداگرانه ی این سالها که به قیمت تخریب هزاران هکتار باغ و افزایش بیش از پیش تراکم جمعیتی در تهران برای ملت آبخورده بگیر و برو تا تمام مفاسد مالی پنهان و عیانی که در شهرداری رخ داده یا در حال رخ دادن است,اما برای من یک سوال بی جواب است و اینکه چرا همین شورای شهریها که اینچنین لب به اعتراض میگشایند باز هم ایشان را برای یک دوره پنج ساله منتصب میکنند؟؟!
شهردار باید با رای مستقیم مردم تعیین شود و در تهران و سایر کلانشهرها هم که شده اند شهر72ملت صرفا بایستی حق رای به ساکنین بومی آنها داده شود که چون دلشان برای شهر میتپد قطعا بهترین انتخاب را خواهند کرد
محمد: 1394/8/1209:38:10،
4
7
حرف و زدن و فکر کردن چه بی فایدس واقعا
ش: 1394/8/1210:10:00،
14
12
باز جای شکرش باقیه که توی این دولت میشنویم چه خبره...
فرد: 1394/8/1210:21:10،
26
7
شما هیچ وقت نمیتونی یه نهاد درست کنی مثل جهاد یا سپاه بعد بگی شما ای اقشار ندار و محروم و مستضعف جامعه دست به دست هم بدید و مملکتتون رو اباد کتید.اخه کجا کشوری اینطوری ساخته شد؟
پس اگر اینطوریه چرا اینقدر دانشگاه زدید؟
نتیجه؛اگر ا ز شرق ایران تا کربلا پیاده بری احتمال اینکه رییس جمهور بشی بیشتره تا اگر از پنج قاره مدرک دکتری داشته باشی.

البته هیچ کاری بدون زحمت نمیشه.ولی ورزشکار برای مدال طلا باید ورزش کنه.تمرین کنه.نظم داشته باشه نه اینکه کل زندگی رو دعا بخونه و صلوات بفرسته.نهادهای دولتی هم همینند.باید کار رو بلد بود.افراد شورا و شهرداری باید سابقه زندگی تو شهر داشته باشند و تحصیلات مربوطه نه وابسته به نهادهای نظامی و غیر مربوط.
زال الدین: 1394/8/1207:55:20،
66
7
تو این مملکت آدم هر روز جگرش از شنیدن این دزدی ها میسوزه. میشنویم و باید تحمل کنیم و هیچ کاری نمیتونیم بکنیم.
11: 1394/8/1208:01:01،
47
11
هر کی تو شهرداری استخدامه حال میکنه از آبدارچیش گرفته تا مدیر کلش
مهران: 1394/8/1208:03:38،
43
5
یه زمانی اصولگرایان بزرگترین منتقدین معتدلین و اصلاح طلب ها بودند که شما دزدی رو رواج دادید و به دنبال سیاستهای سرمایه داری هستید.
اما حالا که قدرت در ریاست جمهوری و شهرداری تهران رو به دست گرفتند، میبینیم که دزدیها و غارتهایی رو میشه که دزدیهای قدیم در برابر اینها دزدی حساب نمیشه!
آزاد: 1394/8/1208:05:01،
21
5
هر دم از این باغ بری می رسد
دولت روحانی برو یارانه رو قطع کن
علی: 1394/8/1208:21:41،
32
6
تصور کنین نمونه های اینچنینی که به وفور در این اقتصاد مریض وجود داره و گهگاهی بعضی از اونها لو میره و می خوان نشون بدن که سیستم های بازرسی و حسابرسی چقدر دقیق دارن کار می کنن.
وای بر ماااااااااااااااااااااا
اسماعیل: 1394/8/1208:23:23،
33
6
چه بخور بخوریه!!!!
آقاجان همه شهرداریهای کشور، هرماه 120ساعت اضاف کار (بدون کارکرد) برای کارمندا و تا 180 ساعت برا روسا و شهردارا در نظر میگیره!! آیا این تخلف نیست؟ کارفرما که اینجوری تخلف کنه پیمانکار نکنه؟؟!!
محمد: 1394/8/1208:30:02،
25
6
خانه از پای بست ویران است
۲۱: 1394/8/1208:34:58،
27
4
تمام اتفاقات سال ۹۰و۹۲ افتاده حالا صداشو درمیان !اونایی که داد وبیداد میکنن همش الکیه چرا این ۴سال حرف نزدین معلومه که شیتیلشون نرسیده دستشون
ایرانی: 1394/8/1208:36:29،
27
11
مافیا کل مملکت رو فراگرفته ؛این بگیر و ببندهایی هم میبینید ناشی از درگیریهای باندهای مافیایی.مثلا ب-ز یک نمونه از همین تصفیه حسابهای باندی هست.هر کسی با این باندها کار کنه عاقبتش همینه و متاسفانه جایی نیست که آلوده به این معضل نشده باشه.
واقعه بین: 1394/8/1208:42:13،
31
5
یعنی اگر دستور مقام معظم رهبری نبود قالی باف کاری ازش بر نمیومد؟ پس چکاره است این سردارخلبان شهردار و 40تا مهارت دیگه؟
عشق وطن: 1394/8/1210:03:48،
17
2
فقر و فساد در این مملکت بیداد میکنه وهر کی سر پستی میاد شروع میکنه جیب خودشو پر کنه ،ما مردم هم خودمون به خودمون رحم نمیکنیم وشاید اگر خود ما بودیم وضع از این بدتر میشد خدایا به مردم ایران رحم کن
حسن: 1394/8/1212:24:21،
14
4
این هم تقصیر بابک زنجانیه؟
شاکی: 1394/8/1220:17:05،
8
6
در پایان سال 92 مدیرعامل کنونی ا.ن. در یک حرکت ناجوانمردانه فقط باعث بیکار شدن 35 نفر از کارمندان ساده و زحمتکش با حداقل حقوق و دستمزد شدند که در مواردی سابقه کاری حتی بالای 20 سال داشته اند و در زمان مدیرعاملین پیشین با صداقت کامل امور شرکت را پیش می بردند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما