کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جنوب پايتخت تكان خورد

کدخبر:۱۶۸۰۴دوشنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۷:۴۲۴۷۳۵ بازدید

تكاپو براي پرس و جوي قيمت ملك در هفته‌هاي اخير افزايش يافت.

 هر چه بيشتر به سمت جنوب تهران حركت كنيم، تكاپوي ناشي از پرداخت وام مسكن در بازار ملك بيشتر قابل مشاهده است. تكاپو و پرس و جو در بازار ملك در حالي آغاز شده است كه اين بازار مدت‌هاست در ركودي سخت و سنگين به سر مي‌برد. دولت يازدهم از زمان روي كار آمدن سعي كرده تا به‌نوعي اين بخش را به تحرك غير‌تورمي وا دارد، اما به نظر مي‌رسد تصميم اخير دولت براي تحريك تقاضا
كم كم بازار را آماده رونقي نسبي مي‌كند.

وزارت راه و شهرسازي در همين رابطه در ابتداي سال ١٣٩٤ خبر از پرداخت وام ٨٠ ميليون توماني به متقاضيان خريد مسكن داد. ولي چنين امري با مخالفت شوراي پول و اعتبار رو به‌رو شد. شوراي فوق ادعا كرد كه بانك‌هاي كشور در شرايط ورشكستگي قرار دارند و امكان پرداخت چنين تسهيلاتي را در شرايط امروز ندارند. درنتيجه براي مدتي مساله وام مسكن در ابهام باقي ماند تا بسته اخير خروج شش ماهه از ركود. يكي از بندهاي اين برنامه پرداخت وام ٦٠ ميليوني با استفاده از اوراق، به متقاضيان خريد مسكن است.

 

جنوب تهران به تكاپو افتاد

گزارش ميداني «اعتماد» از سطح شهر تهران نشان مي‌دهد در حالي كه شمال شهر و مركز تاثير چنداني از اخبار تازه دولت براي تحريم تقاضا نگرفته است، جنوب هيجان خود را از شرايط جديد به نمايش گذاشته است. يك فروشنده املاك در منطقه ظفر تهران، در رابطه با تاثيرات اين بسته در بازار مسكن گفت: بسته فوق در مناطقي مانند ظفر تاثير بسزايي نخواهد داشت، چرا كه در منطقه فوق حداقل قيمت هر واحد آپارتماني متري هشت ميليون تومان است. به همين خاطر نمي‌توان اميدوار بود كه اين بسته بتواند تقاضا در مناطق اين‌چنيني را بالا ببرد. در منطقه ما، قيمت يك آپارتمان ١٠٠ متري نوساز بيش از يك ميليارد تومان خواهد بود، به همين خاطر حتي به نظر هم نمي‌رسد كه دولت قصد تحريك تقاضا در مناطق شمال تهران را داشته باشد. وي افزود: البته در مورد جنوب‌شهر به نظر قضيه متفاوت خواهد بود. اما آنچه امروز واضح است، وجود ركودي عميق در بازار است. خريد و فروش به‌شدت كم شده و حتي توافقات هسته‌اي هم نتوانسته گره بحران را باز كند. در هر حال فعلا اميدي به بهبود وضعيت خريد و فروش مسكن در شمال شهر و واحدهايي با قيمت‌هاي بالاي پنج‌ميليون تومان ديده نمي‌شود و اين طور كه از شواهد بر مي‌آيد، تا يكي دو سال آينده هم وضع كنوني پا برجا خواهد ماند.

هر چند وي اميدي به رونق كارش ندارد اما يكي از همكارانش در منطقه پيروزي نظر ديگري دارد. او با اشاره به مراجعه مكرر مردم براي اطلاع از تسهيلات جديد به واحد صنفي‌اش پيش‌بيني مي‌كند متقاضيان واقعي مسكن رو به افزايش باشند.

او به خبرنگار «اعتماد» گفت: اين وام حتما تاثير خوبي در بازار خواهد داشت. از روزي كه اين جزييات اعلام شده، مردم دايما براي پرس‌و جو مي‌آيند و من مطمئنم اگر اين وام پرداخته شود،
خريد و فروش بالا مي‌رود.

اين فروشنده جوان تصريح كرد: در منطقه پيروزي فاصله قيمت‌ها نسبتا بالاست، اما ميانگين قيمتي در اين منطقه بين سه تا چهار ميليون تومان به ازاي هر متر است. البته امكان هم دارد وام فوق باعث افزايش قيمت خانه‌هاي با متراژ پايين شود كه بهتر است براي آن هم برنامه مناسبي اتخاذ شود. به هر حال اين وام اميد ما را به بهبود وضعيت در آينده بيشتر كرد و بي‌صبرانه منتظر اين هستيم كه وام فوق پرداخت شود.

از قضا به نظر مي‌آيد كه تاثيرات اين وام در بازار مسكن، يا حداقل اميدواري‌هايي كه ايجاد كرده، به‌شدت منطقه‌اي است چرا كه وقتي با يكي دو نفر ديگر از املاكي‌هاي اين منطقه صحبت كرديم، حرف‌هايي مشابه با جوان فروشنده شنيديم.

 

خانه‌دار شدن با ٢٠ ميليون تومان

منطقه نواب، يكي از شلوغ‌ترين مناطق تهران است و علاوه بر اين، منطقه‌اي است كه شايد بيش از مناطق ديگر تهران، زوج‌هاي جوان يا افراد مجرد تمايل به زندگي در آن داشته باشند. يكي از مشاوران املاك اين منطقه مردي حدود سي ساله، با رويي گشاده پذيراي صحبت با ما مي‌شود. وي درباره تاثيرات وام مسكن گفت: در حال حاضر كه البته خريد و فروشي شكل نگرفته اما به‌شدت پرس و جوها بيشتر شده و تعداد افرادي كه روزانه به ما مراجعه مي‌كنند كه جوياي وضعيت شوند، رو به افزايش است. به همين خاطر من فكر مي‌كنم اجراي اين برنامه قطعا خوب خواهد بود و من حداقل از آن استقبال مي‌كنم.

اين فروشنده مسكن در منطقه نواب ادامه داد: قيمت واحد آپارتماني در منطقه ما بين دو ميليون و ٤٠٠ هزار تومان تا چهار ميليون است. به همين خاطر اگر وام فوق پرداخت شود، ما واحدي داريم به قيمت ١١٠ ميليون تومان. مشتري كه ٦٠ ميليون وام بگيرد، براي خريد اين خانه مي‌تواند آن را بين ٣٠ تا ٣٥ ميليون هم رهن دهد و تنها كافي است كه حدود ٢٠ ميليون تومان پول نقد داشته باشد. هر چند كه قطعا در مناطقي مانند نواب تاثيرات اين طرح قطعا بيشتر خواهد بود. اما به هر حال ما منتظر اجراي اين طرح هستيم و فكر مي‌كنيم خيلي طرح خوبي است.

نبش يكي از تقاطع‌هاي بلوار فردوس، مردي ميانسال، در حين خوردن ناهار مي‌پذيرد كه سوالات ما را پاسخ دهد. وي در مورد تاثيرات پرداخت وام فوق گفت: هنوز تاثير آنچناني ما حس نكرديم اما بايد منتظر ماند و ديد كه اگر اين ايده عملي شود، مردم چه واكنشي نشان مي‌دهند. پيش‌بيني من اين است كه وام فوق بتواند تاثيراتي داشته باشد، اما اين تاثيرات كافي نخواهند بود و ركود مسكن براي حل شدن نياز به برنامه‌هاي بيشتري دارد. اين فرد كه ادعا مي‌كند بيش از دو و نيم دهه است، در بازار ملك فعال است، در پاسخ به اين سوال كه تاثيرات اين وام در مناطقي مانند بلوار فردوس چطور است، گفت: ببينيد اساسا تحريك اصلي بازار بايد از پايين و جنوب‌شهر شروع شود. چرا كه اگر بازار ملك در اسلامشهر هم رونق بگيرد، تاثيرات آن قطعا در مناطق ديگر حس مي‌شود ولي مثلا اگر الهيه خريد و فروش خانه داشته باشد، در بخش‌هاي پايين‌تر اين مساله حس نمي‌شود.

زيرا وقتي وام مسكن پرداخت مي‌شود، احتمالا برخي از ساكنان اسلامشهر خانه خود را مي‌فروشند و به مناطق داخل شهر و مثلا سه‌راه آذري مي‌‌آيند. ساكن سه راه آذري هم مي‌تواند خانه خود را بفروشد و با وام در منطقه آزادي خانه بخرد و اين روند ادامه پيدا كند. پر واضح است كه همه تمايل دارند حداقل منطقه‌ سكونت خود را بهبود دهند، به همين خاطر نه تنها خوب بلكه حتما بايد رونق از پايين شروع شود. وي افزود: قيمت خانه در منطقه فردوس بين سه تا شش‌ميليون تومان است. ولي همان‌طور كه بالاتر هم گفتم بعيد نيست كه به هر حال خريد و فروش مسكن به شكل حداقلي در منطقه ما هم افزايش پيدا كند اما خوب است كه دولت به چنين برنامه‌هايي اكتفا نكند و برنامه‌هاي ديگري هم مدنظر داشته باشد.

 

خبرهاي جديد مسكني در راه است

معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه پيشنهادات اين وزارتخانه در مورد خروج مسكن از ركود به دولت ارايه شده است، گفت: هنوز تمام جزييات بسته خروج از ركود مسكن رونمايي نشده است.

حامد مظاهريان درباره بسته جديد خروج از ركود بخش مسكن، به مهر گفت: پيشنهادهايي از سوي وزارت راه و شهرسازي به دولت ارايه شده، تيم دولت هم در حال بررسي اين موضوع است و منتظريم تا نتايج نهايي را اعلام كنند. معاون وزير راه و شهرسازي در خصوص تغييرات حذف شروط از وام ۸۰ ميليون توماني مسكن، گفت: در ابتدا براي صندوق پس‌انداز مسكن يكم، يك تامين اعتباري پيش‌بيني شده بود اما فرآيند تعداد متقاضيان اين سطح را پر نمي‌كرد، بنابراين برخي شروط از شرايط لازم دريافت اين وام حذف شد. وي با بيان اينكه بانك مركزي براي اينكه اين امكان تسهيلاتي اجرا شود، برخي شرايط را حذف كرد، افزود: اين اقدام در راستاي افزايش تعداد متقاضيان انجام شده است تا تعداد بيشتري مشمول دريافت اين وام شوند. شرط استعلام فرم «ج» همسر متقاضي، شرط تاهل و شرط حداكثر سه سال عمر واحد مسكوني و تبديل آن به حداكثر ۱۵ سال عمر واحد از شرايط دريافت وام ۸۰ ميليون توماني مسكن حذف شده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حمید: 1394/8/1109:04:00،
47
146
انصافا خیلی شرایط خوبیه.با 20 میلیون میشه صاحب خونه بشی.کجای دنیا اینجوریه.مردم دیگه نباید معطل کنن.
پیمان: 1394/8/1110:26:18،
42
44
این وام واسه کسایی که پول ندارن عالیه,طرف میخاد بره مستاجر بشه کرایه بده ولی میره وام میگیره هم خونه دار میشه هم اون کرایه که باید بده واسه مستاجری قسط وام میده,خیلی عالیه
مهدی: 1394/8/1110:41:00،
64
16
این خبر کلا بر اساس فرضیات و اینکه عده ای در جنوب شهر بر اساس فرضیات در خصوص وام مسکن پرس و جو کرده اند نوشته شده و در آن هیچ اشاره ای به آمار کاهشی ثبت معاملات مسکن نشده است .
احمد: 1394/8/1110:43:27،
54
26
آخه من بدبخت پایین شهری که تو پول اجاره و قبوض خود درمانده ام ، چطور پول قسط وام مسکن بدهم !!!!؟
ایران: 1394/8/1110:51:39،
53
14
چه اتفاقی افتاده که مردم در تکاپویند نکنه وامی که باید دو برابر پرداخت کرد
بردیا: 1394/8/1111:26:52،
42
15
بقول شهردار تهران در جنوب شهر مردم نان نسیه میخرند بعدا چه جوری مسکن تکان خورده لطفا دقیق تر مطلب بگزارین در ضمن رونق از مناطق پولدار نشین شروع میشود
x: 1394/8/1111:31:39،
25
16
تیتر این خبر من یاد هیاهوی دوره گردهای خیابانی می اندازد
بشتابید بشتابید .....
کارشناس: 1394/8/1111:34:07،
22
9
در گذشته با توجه به این‌که قیمت مسکن مرتب بالا می‌رفت و سود بیشتری نسبت به سایر بخش‌های اقتصاد داشت، عده‌ای به ساختمان‌سازی مشغول شدند و به سودهای کلان عادت کردند اما جامعه باید این عادت غلط را کنار بگذارد.
کارشناس : 1394/8/1111:35:37،
17
22
براساس اعلام بانک مرکزی میانگین قیمت خانه بین ۳ تا ۸ میلیون تومان است. حال آن‌که هزینه ساخت بین یک تا ۲ میلیون تومان است و مابقی این قیمت متعلق به سود سازندگان و قیمت زمین است و تا زمانی که این دو مولفه با شرایط اقتصادی کشور در تعادل قرار نگیرند نمی‌توان گفت قیمت مسکن به کف واقعی خود رسیده است.
کارشناس: 1394/8/1111:36:28،
17
18
اگر دولت به خاطر ایجاد اشتغال و رفع رکود مسکن مرتب بگوید قیمت‌ها به کف رسیده یا برخی تشکیلات قصد احتکار مسکن را دارند و بعدا تکذیب کنند قیمت مسکن هیچ‌گاه به کف واقعی خود نمی‌رسد
میثم: 1394/8/1112:35:07،
24
9
ایرانجیب خدا خیرت بده . اولش که تیتر رو خوندم یه لحظه فکر کردم جنوب تهران زلزله شده ! خخخخخخ
مهدی: 1394/8/1113:30:47،
11
19
چه خوش خیال! به خونه ای که ارزش معامله ای 110 باشه که 60 وام نمیدن! تازه اون ارزش معامله ای چیزیه که فروشنده و خریدار توافق کردن و معلوم نیست کارشناس بانک هم نظرش همونقدر باشه! کارشناس حدودا یک سوم ارزش ملک رو قابل وام دادن ارزیابی میکنه یعنی برای 110 همون حدود 35
پاسخ به مهدی: 1394/8/1115:17:52،
11
12
خیر داداش همچین چیزی نیست. هیچ محدودیتی در پرداخت وام وجود نداره.
رهگذر: 1394/8/1115:18:37،
17
12
در پاسخ به مهدی عزیز وام مسکن اصلاً به ارزش ملک ارتباطی نداره و فقط وام تصویب شده پرداخت میشه (مثل وام مضاربه و وام های دیگه که روی ارزش سند ملک میدن نیست ) ضمناً این که گفته 60 تومن وام میدن درسته یادش رفته بگه وام جاعله هم داریم که توی خبرا اومده بود 20 تومنه(در حال حاظر 10 تومنه) یعنی 80 تومن بدون نقدینگی هم میشه اون خونه ای که این دوستمون گفته رو خرید...
123: 1394/8/1109:05:42،
69
21
سفره مردم کوچک شده.
زور مردم به
پرداخت قبوض نمی رسه چه برسه به فکر خرید خونه....
کریم: 1394/8/1114:30:42،
18
5
کجا هستند آون افرادی که همش بر طلب گرانی و خرید میکوبید


در تمام شهرها ی ایران هزاران خانه خالی از سکنه وجود دارد
کافی هست به یک بنگاه املاک مراجعه کنید

پشه هم پر نمیزند
رضا: 1394/8/1114:31:41،
12
8
باید قیمتها 50 درصد دیگه پایین بیاد تا خریدش قابل انجام باشه،مردم نون ندارن بخورن،پولشون کجابوده که آپارتمان بخرن.شروع کاهش قیمتها هم با دولت هستش،باید به سازنده ها تسهیلات بدن و در نهایت روی قیمت گذاری ملکشون نظارت مستقیم داشته باشن تا هر کسی هر قیمتی که میخواد نفروشه.
محمود: 1394/8/1109:05:56،
41
15
تو ایران همه دلالن اونی که مصرف کننده هم هست میخره میره میشینه که گرون بشه چون گرون نمیشه نمیخره بازار تکون نمیخوره راکده
ناشناس: 1394/8/1109:07:21،
50
16
بابا این چه تیتری هست زدین ..... ترسیدم فکر کردم زلزله اومده
جنوبی: 1394/8/1109:08:55،
36
17
همچین گفتید فکر کردم زلزله اومده !!

کاش میشد یه زلزله واقعی بیاد تا یک تکونی مشتی بخوره این تهران
امیر: 1394/8/1114:39:28،
16
12
فقط میشه گفت متاسفم
مجتبي: 1394/8/1109:10:37،
35
12
باش تا صبح دولتت بدمد
بازاری: 1394/8/1109:13:21،
37
17
تیتر خبر با متن آن متفاوت است در متن خبر دلالان پایین شهر ی امید دارند بازار رونق گیرد و خانه های 100 میلیونی معامله شود که ساکنان آنان نیز نمی توانند اقساط پرداخت کنند با این اخبار های کوچه بازاری نمی توان مسکن را راه انداخت
شراره: 1394/8/1109:13:47،
30
28
جو بیخودیه

هرکی وام 80 میلیونی بگیره برسزه تو شکم این سانده ها تا آخر عمر باید قسط ماهی 1 میلیون بده

دارید اصلا این پول رو؟!!!!
حاجی: 1394/8/1109:16:44،
26
22
ایرانجیب جان لطفا تو به سهم خودت بذار بازار اروم باشه. هر کی پول داره و خونخ لازمه خودش می دونه چیکار کنه. بریکلا سایت خوب!!
مهران: 1394/8/1109:24:26،
23
20
عزیز من چهار نفر رفتن چهار تا قیمت پرسیدن شده تکون؟
نرخ بهره بشه 17 ، وام 80 و 60 میلیونی و امکان تجمیعش فراهم بشه اون موقع تکون میخوره
bq: 1394/8/1109:40:47،
27
22
اونهایی که این وام ها رو میگیرن به فکر باز گردوندنش هم باید باشند وگرنه به بد مصیبتی دچار میشوند اینجور آدمها کم نبوده اند
پوریا: 1394/8/1109:48:02،
36
7
شمال تهران که زمانی از لحاظ معیارهای زندگی حرفی برای گفتن داشت الان به شدت شلوغ و الوده از نظر هوا است جنوب تهران که
هیچی نگم بهتره.!!!
امیر: 1394/8/1114:41:48،
10
20
شما هم معلومه شمال تهران رو خوب نمیشناسی
همه چیزش عالیه
امکانات
آرامش
رسیدگی خوب شهرداری
مردم با فرهنگ و با تمدن تر
امنیت بالا
هیچ کجای ایران به شمال تهران نمیرسه
رضا: 1394/8/1109:58:23،
25
45
رونق مسکن سال 95 مخصوصا 6 ماهه دوم قطعی است .
احسان: 1394/8/1111:39:28،
19
15
راست ميگي اخه حقوق ما سه برابر شده و اماده ايم تا بساز بفروشايي مثل تورو به پورشه تون برسونيم با خريد ملك ٥٠ متري به قيمته ٢٠٠ ميليون!!
پاسخ به احسان: 1394/8/1115:38:43،
5
20
من تو نخ بی ام و هستم پورشه دوست ندارم
sam: 1394/8/1110:10:08،
29
12
از لحاظ وضعیت زندگی و فرهنگ،جنوب تهران وضعش از بعضی شهرستان ها هم وخیم تر است.شهرهای شمال اگر کار داشته باشید از لحاظ زندگی از جنوب تهران خیلی بهترن.
پیمان: 1394/8/1113:50:47،
9
16
معلومه تا حالا تهران نیومدی میتونی ی سر بیای نازی اباد جنوب تهران
sam: 1394/8/1116:40:16،
12
8
آقا پیمان،من خودم مقیم تهرانم.یکجوری میگی نازی آباد انگار دوبی هست! اتفاقا اونجا از همه جا عقب افتاده تره .قبول کن که جنوب شهر تهران نسبت به خیلی از شهرستان ها عقب افتاده تره،می دونی چرا؟ چون توی تهران،طرف وقتی که پولدار شد میره بالای شهر و توی محلش خودش سرمایه گذاری نمی کنه.
انریکو: 1394/8/1110:59:38،
21
44
اصفهان واسه زندگی از تهران بهتره.قیمت های ارزان مردمان خوب هوای بهتر از تهران و ...

وحيد يوسفي: 1394/8/1112:49:41،
16
9
ميشه اطلاعات بيشتري بدي دوست عزيز
يه آپارتمان توي اصفهان متري چنده؟
جوادیه: 1394/8/1112:36:02،
16
15
دوستان الان جوادیه نوساز متری چنده با پارکینگ؟؟؟حداقل قیمت رو میگم یعنی کسی واقعا فروشنده واقعی باشه و قیمت الکی نده.
آتیلا: 1394/8/1113:06:11،
15
17
دلالها زیاد خوشحال نشن ، تکان مذکور مربوط به یه زلزله 2 ریشتری بوده :-)
مهران: 1394/8/1113:32:23،
11
16
دوستان.!!مزیت زندگی در اصفهان و قیمت اپارتمان در این شهر را
مناسب می دانند و ایا منطقه خاصی در این شهر برای زندگی کارمندی را نام ببرید.
امید: 1394/8/1115:00:17،
13
19
باید خیلی ساده باشیم گول این حرفها رو بخوریم. فقط ننننننننباید خرید و بس. اینا فقط میخوان ّسرمایه مردم بیاد تو بازار تا به هزار ترفند کسریه بودجشون دراد . نخرین ببینیم بدون مشتری چجوری میخوان گرون کنن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار