کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

واردات خودرو و لوازم آرایش با دلار ارزان !

کدخبر:۱۶۷۱۰پنجشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳:۴۷۴۷۵۸ بازدید

ابراهیم رزاقی، اقتصاددان و استاد دانشگاه درباره تاریخ خصوصی‌سازی کشور گفت: موضوع خصوصی‌سازی از بعد از وفات امام(ره) جدی شد و در ...
واردات خودرو و لوازم آرایش با دلار ارزان !

ابراهیم رزاقی، اقتصاددان و استاد دانشگاه درباره تاریخ خصوصی‌سازی کشور گفت: موضوع خصوصی‌سازی از بعد از وفات امام(ره) جدی شد و در سال 68 برنامه‌ای داشتند که براساس آن شرکت‌های دولتی، خصوصی‌سازی ‌شوند. اجرای سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول و اقتصاد آزاد در دوران کارگزاران با گفته‌های آقای هاشمی‌رفسنجانی در نمازهای جمعه‌ در تضاد بود. گفته‌های وی درباره حضرت علی(ع) یا شیوه‌های اقتصادی‌ که حاکم باید پیاده کند در عمل با آنچه اتفاق می‌افتاد، متضاد بود. همچنین با رحلت امام(ره)، آقای هاشمی به عنوان کسی که جانشین امام در نیرو‌های مسلح بودند، دست‌شان باز بود.

توده‌های مردم نیز متوجه آنچه در حال وقوع بود، نبودند و البته به این دلیل بود که دولت، کژدار و مریض رفتار می‌کرد؛ مثلاً سیاست‌های مربوط به اقتصاد سرمایه‌داری را به صورت یکجا برای تصویب به مجلس نمی‌بردند بلکه به صورت جزئی و گام به گام این کار انجام می‌شد. وی افزود: مساله مهم دیگر صدمات و خسارات ناشی از جنگ برای ایران بود. صنایع نفتی و پالایشگاه‌های ما در کنار محیط‌زیست و شهرها دچار لطمه‌های بزرگی شده بود؛ در نتیجه دولتی که پس از جنگ بر سر کار آمد خود را با عنوان «سازندگی» معرفی کرد، البته واژه «سازندگی» نیز مبهم بود. در ادامه این افراد «سیاست‌های تعدیل اقتصادی» را مطرح کردند و این همان برنامه‌ای است که صندوق بین‌المللی پول با عنوان «سیاست‌های تغییر ساختاری» عرضه داشته بود. به هر حال به نظر می‌آید این سیاست‌ها به آرامی در کشور پیاده شد. همچنین القائات مطبوعات و جایگاهی که در کشور برای آقای هاشمی تعریف شده بود باعث شد همگان گمان کنند ایشان هیچگونه اشتباهی مرتکب نمی‌شود و از نقد مبراست.

رزاقی ادامه داد: بعد از انقلاب تاکنون در چارچوب سیاست‌های تعدیل 1300 میلیارد دلار ما واردات داشتیم که 130 میلیون شغل می‌توانست ایجاد کند. اگر به دنبال ایجاد شغل می‌رفتیم، تا حالا یک کشور مستقل بودیم ولی برعکس این پول جایی وارد شده است که مصرف ما را بالا برده نه تولید را. برای همین 13 میلیون شغل ایجاد شده است. ببینید! هر 4 رئیس‌جمهور همین روال را داشتند. از این 1300 میلیاردی که ما خرج کردیم 13 میلیون شغل به وجود آمد که 4 یا 5 میلیون آن واسطه‌گری است. وی در تشریح موضوع واردات و سودجویی در این زمینه گفت: نکته بسیار مهم دیگر این است که این واردات با دلار ارزان صورت می‌گیرد. اگر الان دلار 9 هزار تومان بود مصرف ما به این شدت بالا نبود و تولیدکننده داخلی می‌توانست مقاومت کند. هنگامی که ما دلار را به یک‌سوم کاهش می‌دهیم، هر چیز که از خارج وارد شود ارزان‌تر از تولید داخل تمام می‌شود. بنابراین واردات موادغذایی و حتی صنایع داخلی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بالطبع زمینه‌های دیگر از جمله فرهنگ ما را نیز تغییر می‌دهد.

این اقتصاددان افزود: مثلا در دوره آقای روحانی همین سال پیش، اینقدر که می‌گویند درآمدشان کاهش یافته و نسبت به دوره آقای احمدی‌نژاد 50 تا 60 درصد کم شده است؛ می‌بینیم که صدها میلیون‌ دلار برای سفرهای خارجی به 6 میلیون ایرانی داده‌اند! و اکثر آنها هم به ترکیه سفر کرده‌اند! چرا باید این اتفاق بیفتد؟ همچنین با همین دلار ارزان مبلغ 2 میلیارد دلار برای واردات اتومبیل‌های تجملی، 1.5 تا 2 میلیارد دلار برای لوازم آرایشی و 14 میلیارد دلار برای واردات مواد غذایی اختصاص یافته است، در صورتی که می‌توانستند این مبالغ را به تولیدکننده داخلی بدهند تا نیاز کشور برطرف شود و واردات به این حجم نداشته باشیم. وی درباره آینده اقتصاد با نگاه لیبرالی گفت: ما با دلارهای نفتی، با واردات 1300 میلیارد دلار، با ارزان‌تر کردن دلار، با تبدیل تولیدکنندگان‌مان به واسطه و دلال و... میلیون‌ها هموطن خود را به مصرف کالای خارجی، وابسته کرده‌ایم. این هموطنان‌ ما که این وابستگی مصرفی را دارند، تا چه اندازه حاضرند ایثار کنند؟ چه اندازه فرهنگ ایرانی برای این هموطن‌های ما ارزش دارد؟ تجربه سال 88 نشان می‌دهد روشنفکران خودباخته نمی‌توانند با توده‌های پایین مردم که اعتقادات راسخ دینی دارند مقابله کنند. با این اوضاع اگر آمریکایی‌ها یا عوامل‌ داخلی‌شان، حوادثی را برای نظام به وجود آورند- مثلا در زمان‌های انتخابات ریاست‌جمهوری یا مجلس یا واقعه‌ای که در مهاباد پیش آمده بود- عده‌ای به خیابان می‌آیند؛ عده‌ای که با فرهنگ آمریکایی ارتباط دائمی دارند اجراکننده برنامه‌ریزی‌های آمریکا می‌شوند. اگر در این شرایط مردم عادی از نظام دفاع نکنند یا در بدترین شرایط مردم عادی به براندازان، کمک کنند، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ البته براندازی هم اشکال متفاوت دارد، مثلا تغییر قانون اساسی و برداشتن ولی فقیه یا تبدیل اسلام انقلابی به اسلام آمریکایی.

 رزاقی اظهار کرد: برخی این عقاید مرا بدبینانه می‌دانند اما اینها طرح‌های آمریکایی‌هاست و تاکنون چندین جا هم پیاده کرده‌اند. همین الان دارند مردم اوکراین را به جان هم می‌اندازند. می‌بینیم تمام کشورهایی که پروژه انقلاب‌های رنگین در آنها پیاده شده، وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند. وی در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی افتاد که در دانشگاه‌های ما از ابتدا اندیشه‌های لیبرالی رواج پیدا کرد و تقویت شد؟ گفت: اندیشه‌های اقتصادی که جهان‌بینی و اعتقادات ما می‌شود، چگونگی بکارگیری «ابزار‌های اقتصادی» را نشان می‌دهد. مثلاً بانک در نظام سرمایه‌داری تنها در اختیار سرمایه‌داری بخش خصوصی است اما در سوسیالیسم در خدمت دولت است و در جمهوری اسلامی، در اختیار 3 بخش دولتی، تعاونی و خصوصی است. این درحالی است که سرمایه‌ها عملاً در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته و به دلیل اینکه سود فعالیت‌های تولیدی، پایین و سود فعالیت‌های اقتصادی بالاست، بانک‌های ما با وجود اینکه سپرده‌های مردم را جمع‌آوری می‌کنند، سود عادلانه به آنها نمی‌دهند و سرمایه‌ها را وارد فعالیت‌های غیرتولیدی می‌کنند. به همین دلیل بدترین نوع سرمایه‌داری در ایران به‌وجود آمده است که متکی به فروش نفت خام است. از همان ابتدا نیز مسؤولانی انتخاب شدند که به آنها گفته شد اصلاً احتیاجی ندارد که شما تعهد داشته باشی؛ شما باید تخصص داشته باشی! به این هم کاری نداشته‌اند که وقتی جای خاصی را اداره می‌کرد و نتیجه نداد باید تجدید نظر کنند. آن فضا با آن دولتمردان بازسازی شدند و اکنون رئیس‌جمهور می‌گوید سرمایه‌داری چیز بدی نیست و بخش خصوصی خوب است! رئیس‌جمهور ما می‌گوید اگر ما با آمریکایی‌ها ستیز نکنیم و برای‌ آنها مشکل‌ساز نباشیم سرمایه‌ها می‌آید و ایران را توسعه می‌دهد! اما رئیس‌جمهور اصلا فکر نمی‌کند که اگر اینگونه بود، زمان شاه باید ما توسعه‌یافته‌ترین کشور دنیا می‌شدیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ایرانی: 1394/8/715:34:06،
118
20
یعنی از سال 68 به بعد (از 57 تا 67 رو کاری نداریم!) درصد بازدهی دولت ها 5 تا 6 درصد و در خوشبینانه ترین حالت 10 درصد بوده!، عجیب نیست که حال روز ایران اسلامی اینجوریه!
مسافر ترکیه: 1394/8/716:16:21،
113
11
این رو میگین هیاهو دورغین
این جمله عوام فریبانه:::::
((می‌بینیم که صدها میلیون‌ دلار برای سفرهای خارجی به 6 میلیون ایرانی داده‌اند! و اکثر آنها هم به ترکیه سفر کرده‌اند!))

اگر طبق گفته خودتون هم محاسبه کنیم به این 6 میلیون ایرانی بجای دلار 3300 تومانی دلار 3000 تومانی دادند که اختلاف نرخ 300 تومان است و بعبارتی به 6 میلیون ایرانی فقط 1 ملیارد 800 میلیون دادید
یا
نکنه انتظار دارید 3000 تومنی که از جیب مردم گرفتید رو هم حساب کنیم از شما بوده
واقعا پر رو هستید
خون به دل کردید مسافر رو بخاطر 300 دلار
بعد آقای ف ن خب بیلیارد دلار میخوره ووووووو...............
کاتب: 1394/8/717:02:39،
188
20
قطع به یقین این آقای رزاقی نیازمبرم به مشاوره روانپزشکی داره چون ایشون ازبیماری خودتوانمندی کاذب رنج میبره.آخه یکی نیست به ایشون بگه ما بعد57 چه صنعت زیرساختی روبه صورت مادر راه اندازی کردیم؟ واونموقع که دلار 7تومن بود تمامی کارخونه ها وصنایع زیرساختی واردشدومردم باهمون دلار7تومن خارج هم میرفتن البته نه ترکیه وسوریه و...وخودروهم وارد میکردن ودرایران هم خودروتولیدمیشدومردم هم میخریدن درضمن همون امریکای جهانخوارواردات خودرو ولوازم آرایش ولوازم خونگیش 10برابرماست پس چرایه اقتصادورشکسته نیست ودلارش برای دنیاتصمیم میگیره ؟میدونی چرا اقای رزاقی؟چون واردات براساس رقابت ونیازاقتصادو فلج نمیکنه بلکه اختلاص. انحصار. رانت.زدوبندهای مافیایی اقتصادی و... اقتصادی فاسدوناکارامدروبوجودمیاره
عبد الله: 1394/8/717:56:43،
20
124
در پاسخ به جناب کاتب
نمیدونم شما چند سالتونه ولی در مورد کسی که تا حالا ندیده ایید به روانپزشک توصیه کردن خلاف ادب است ،

میدونی کسی هم میتونه به شما این پیشنهاد رو بده ، ولی کسی این کار را انجام نمیده ، چون فرق بی ادب و با ادب
باید مشخص بشه ،
در ضمن راه خروجی این کشور کاملا باز و خروج از کشور بدون مشکل انجام میشه
الان که اواره های سوری دارند فرار میکنند و تو ترکیه ول هستند فرصت خوبی برای پناهنده شدنه ، دراین کشور انقلاب
شده نه سو تفاهم ما بایستی به ارزشهای انقلاب وفادار باشیم ، تا جوابگوی خانواده شهدا وجانبازان عزیز باشیم،
با ادب بودن و تحمل صحبتهای مخالف ما اولین درس دمکراسی است ، پس بردبار و متین با هم سخن بگوییم
زارعی: 1394/8/718:06:13،
56
10
میتوانستیم 130 میلیون شغل ایجاد کنیممممم!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
حالت خوووووبه ؟؟؟؟؟
یعنی توهم زدی در حد بنز.
امیر: 1394/8/722:34:45،
42
19
آقای عبدالله فکر کنم جوابتو از ملت با این منفیایی که میخوری گرفته باشی که چقدر مردم برای ارزش هایی که امثال شما دلواپسان قائلید ارزش قائلند. دوران این ادبیات چماق بدستی و دلواپسی سال هاست که بسر اومده اونجایی که البته بزور رسانه آتیش زیر خاکستر مونده. زنده باد ملت بزرگ کشور ایران.
بابي: 1394/8/723:05:35،
45
10
در پاسخ به عبدالله:

آقاي عبدالله عزيز، در مورد ادب و بي ادب و اينكه بايد در اينجور مباحث ادبيات گفتاري رو رعايت كرد، كاملا با شما موافقم. ولي لطفا ميشه بفرماييد كه تا چه زماني به بهانه احترام به ارزش هاي انقلاب و خانواده هاي شهدا بايد سرمونو مثل كبك زير برف بكنيم.
لطفا زمانشو بفرماييد تا اون موقع انتقاد كنيم.
برادر من مملكت رو چاپيدن و يه آب هم روش خوردن. آخه ديگه اينهمه اختلاس واقعا شرم آوره. !!!
جواب به عبد الله: 1394/8/823:17:36،
22
15
اقاي دموكراسي شما تو مملكتي زندگي ميكني كه ميخان حق زنده بودن رو ازت بگيرن بعد حرف از ادب و دموكراسي و اخلاص ميزني مرد حسابي يه نگاه به دور و برت بكن بعدا حرف بزن واقعا تو كدوم شهرستان محروم و دور افتاده اي داري زندگي ميكني كه اينقد احساس بي نيازي ميكني
ممد: 1394/8/715:40:32،
77
20
عزیزم یک مقداری از حرفات درسته, خصوصا در زمینه واردات کالاهای مصرفی. اما در زمینه سفر به خارج از کشور, دلار 9 هزار تومانی و ... دیگه خیلی حرف های شما ..... آره.
از قدیم الایام گفته اند یکسال بخور نون و تره, صد سال بخور نون و کره. بنده به خودی خود راضی هستم که واردات کالاهای مصرفی خارجی محدود بشه و در عوض ارز کشور صرف ارتقای صنایع, بالا بردن سطح آموزشی کشور و سرمایه گذاری در بخش های علمی / تولیدی بشه.
اما چیزی که شاهدش هستیم اینه که یک عده قلیلی می خوان تا آخر عمر نون و کره بخورن به هزینه اینکه مردم نون خالی رو هم با زحمت پیدا کنن گاز بزنن. این نمیشه.
اگر به این حرف هایی که زدید اعتقاد دارید, بسم الله. اول از همه مسئولان از خودشان شروع کنن و باغات هزاران متری و ماشین های میلیاردی رو واگذار کنن, مردم هم حتما تبعیت خواهند کرد.
استاد : 1394/8/715:45:03،
97
26
خداییش، این اقتصاد دانه؟ برای اینکه تولید داخلی بتونه رقابت کنه، دلار باید 9000 تومن باشه؟ اصلا چیزی به اسم بهره وری، مدیریت، صرفه جویی، ارتقا، تکنولوژی، ابداع، بازار یابی، مدیریت فروش و... تو فکر این آقا هست؟ الانم واسه واردات اینقدر تعرفه بالاست که انگار دلار 8 الی 10000 هزاره، متاسفم که هر بیسوادی شده اقتصاددان...
اکبر: 1394/8/800:18:42،
21
16
عزیزم مدرک ایشان هم ازهمان نوعهای خاص برای افرادخاص است ونمونه اش همان دوکلمه انگلیسی صحبت کردن ان اقای دکتر استاد دانشگاه است که فارسی وانگلیسی قاطی میکرد تا فقط سه کلمه را بگوید.!!
ایرانی: 1394/8/715:46:25،
90
9
من این خبر و تمام افاضات این اقتصاد دان!!! رو نخوندم!، اولا در این کشور چیزی به نام فرهنگ ایرانی وجود نداره و تبلیغ نمیشه!، اون چیزی که هست فرهنگ عربیه!، دوما وقتی ریال ایران اسلامیتون رو در برابر دلار آمریکا بی ارزش میکنین این نشانه شکست خوردن و تلاش مذبوحانه 37 ساله شماست چون همه چیتون داره از خارج میاد و چیزی جز نفت و پسته و زعفران و لواشک و قرقوروت و ادعاء برای صادر کردن ندارین!. نتیجه اینکه شکست خوردین و افاضات شما اقتصاد دان نابغه هم شاهدی بر این مدعاست!
ss: 1394/8/715:52:17،
79
12
این آقا داره نعلو وارونه میزنه ، آقای کارشناس دلار سه برابر شده یک سوم نشده
با داشتن همچین کارشناسای آبکی هست که به هیج جا نمیرسیم
خرید خودرو ممنوع: 1394/8/715:55:17،
84
14
به نظر من که بعد با مثبت یا منفی دادن دوستان مشخص خواهد شد که درست میگم یا نه این آقای به اصطلاح اقتصاد دان باید برود کنج عزلت بنشیند و کارهای دنیوی کاری نداشته یاشد

آقا جون تمام کشورهای پیشرفته دنیا که تو ناخن اقتصاد دانهاشون هم نمیشی به تجارت آزاد و بدون مرز رو آوردن و تنها راه پیشرفت و بروز شدن فقط و فقط رقابت و نو آوری که این به نفع تو و اربابات نیست اینطوری مردم کار دارن و رفاه و آزادی که شماها این و نمی خواین

تنها راه مردم ایران تحریم و ما در قدم اول با تحریم فرغون سازها تا ورشکستگی کامل اونها و صفر شدن تعرفه واردات خودرو شروع کردیم
و به امید خداوند یکتا و وحدت مردم ایران در مراحل بعد به مراتب بالا تری دست پیدا خواهیم کرد ایرانی مستحق بهترینهاست دگر اجازه چپاول رو نخواهیم داد

ما لایق اون چیزی هستیم که مطالبه میکنیم به امید روزی ایرانی آباد و آزاد رو با کمک هموطنانمان بسازیم
حمید: 1394/8/715:58:58،
78
19
این بابا اقتصاد دان بود یا مقاله نویس روزنامه وطن امروز ؟!!!! چرا هیچ اشاره ای به فجایع اقتصادی , اختلاسها و سوء مدیریت و دزدیهای 8 سال دکتر محمود !! نکرده.
ایران جیب اینها به اندازه کافی تریبون دارن، تریبون اینا نشو لطفا... وگرنه طرفداراتو از دست میدی!
@-@: 1394/8/716:07:06،
48
8
کار ما مردم عادی که نیست


بگردید ببینید کی میتونه از این رانت ها بگیره
کله پز: 1394/8/716:24:54،
25
19
این نظریه کاملا درست و بر پایه واقعیت های موجود مطرح گردیده ، در زمان دولت سازندگی که اغاز واگذاری ها شروع شد ، کسانی که ان زمان دست اندر کار فعالیت های اقتصادی بودند بخاطر دارند که چه چپاولی شروع شد که اگر کار گروهی مسول بررسی معاملات ان زمان شود و فروش به بخش خصوصی را بازدید نماید متوجه خواهید شد که استارت
فساد از سال 68 شروع شد ،، بطور مثال کارخانه ایی با وسعت بسیار زیاد بر اتوبان تهران کرج و یک بر دیگر جاده مخصوص
به مبلغ 4 میلیارد تومان به دو برادر اراکی واگذار شد که این دو برادر مواد اولیه موجود در انبار را در طی 6 ماه بمبلغ
7میلیارد تومان در بازار فروختند ، گروه بهمن به قیمتی واگذار شد که اگر عدد ان را بگویم میگویید دیوانه ام ،
ولی امیدوارم روز حساب برسد تا متوجه شوید ما میوه های درختی را الان میخوریم که سال 68 کاشته شد ه
فقط خدا میداند که این شهوت قدرت همه چیز را میبرد ،
علی: 1394/8/716:36:26،
19
51
بابا راست میگه. دیگه. دولت روحانی برای حفظ پرستیژ خودش دلار را ثابت نگاه داشته وپدر صادرات را در اورده است تولید مرده است رکود سیاه امده است بیکاری بیداد میکنه .امید وتدبیر این دولت. در نهایت به دستهای خارجیها است که بیایند ومشکلات ما را حل کنند .من شخصا به عنوان یک شهروند ضعیف ترین نمره در تاریخ بعد از انقلابرا به دولت یازده ام میدهم بخصوص در زمینه اقتصاد .
توپ: 1394/8/716:52:04،
27
14
خلایق هرچه لایق
مسعود: 1394/8/717:22:36،
53
18
ایرانجیب موضوع قالب کردن 206 پلاس به جای 207 به مردم پیگیری کن و همچنین اینکه مردم 3 ساله دارند خودروی چینی را به جای 206 و 405 از ایران خودرو میخرند
بیزار از دروغ: 1394/8/718:31:41،
24
15
چشم تدبیر وامید روشن.....یک تبریک جانانه به سیف..نعمت زاده...طیب نیا...کشتی آرا....وازهمه جانانه تر به جناب وعده آقای روحانی...دلار در بازار3500تومان...مردم زیر فشار وگرانی آنوقت دلار برای خودشان وآقازاده ها مثل کاه فراوانه....ان شالله دیری نمیپاید مردم در انتخابات منتظرتان هستند؟؟؟؟؟
فلفل: 1394/8/718:38:12،
23
5
ما توافق نکردیم که خارجیها پولهایمان رابدهند ، توافق کردیم جنس های بنجل به ما بندازن؟؟؟؟؟؟!!!!!
reza: 1394/8/718:52:50،
21
15
بخاطر وجود چنین اساتید داننشمندی تا حالا اینهمه پیشرفت کردیم
خادم درجه یک نظام: 1394/8/718:53:22،
22
17
سلام ایران جیب ! به نظرم همانند اینطور کارشناس ها توی مملکت کم نیست ! و مشابه چنین نظرات کارشناسی دیده شده ! مردم حواستون باشه اینطور اشخاص اکثرا ضربه های سنگینی به کشور تاکنون زدن و مردم رو به جان دولت و دولت رو به جان مردم می اندازند تا در اخر جوانان به این عقیده برسند این مملکت آینده موندن نداره و معلوم نیست دقیقا مشکل چیه این تلقین رو واقعا بطور غیر مستقیم منتقل کردن به مردم ولی به اسم مشاوره و راه حل مشکلات اقتصادی !!! خیلی نگران کننداس به عقیده بنده و مسئولین باید به عواقب استفاده از چنین اشخاصی برای آینده داشته باشند ! این گاف ها رو بعضی موقع این اشخاص تو مصاحبه هاشون میدن و مردم خیلی سریع متحیر یا سردرگم میکنند شاید دست خودشون نیست و بعضی وقت ها موضع خودشون رو لو میدن !

یاشار : 1394/8/813:19:28،
23
9
خادم درجه یک خراب کردین الان من یک جوان 20 ساله ام میدونی ک رفیق زیاد داریم والا تا اونجای ک چش من و گوش من کار میکنه همه میگن از این جا باید رفت چنتاشونم الان رفتن منم سال بعد بعد کنکور میرم خراب کردین همه فراری ان خراب کردین خراب خراب
محمد: 1394/8/722:22:55،
22
13
این شخص مشاور اقتصادی سعید جلیلی در انتخابات بود
میگن هر واژه و مفهومی یک اصل داره یک بدل
این فرد بدل یک اقتصاد دانه همونطورکه جلیلی بدل یک مذاکره کننده بود
این افراد در توهم و شعار اسیرند
م ح: 1394/8/800:12:36،
21
10
دوستان گرامی جناب دکتر رزاقی از معدود اقتصاددانانی هستند که در دوره احمدی نژاد خیلی از نظرات او را تایید می کردند. شاید به عنوان یک متخصص بعضی گفته های ایشان درست باشدام صحبت این است که به نظر میزسد برای زدن این حرفها و انتقاد از دولت از جای دیگر خط میگیرند. الان هم میبینید که از دولت اقای هاشمی و اقای روحانی نام بردن و انتقاد می کنند. افتضاحات و بلای کشور سوزی که احمدی نژاد سر کشور اورد در اندیشه اقای رزاقی جایی ندارد. ایشان بفرمایند وقتی در برنامه ثریای شبکه یک حضور پیدا کرده و به نوعی سیاستهای احمدی نژاد را تایید می کردند به عاقبت کار احمدی نژاد و ورشکست شدن اقتصاد ملی فکر می کردند؟ چند درصد اقتصاددانان کشور با نظرات ایشان موافقند؟ ایا ۲۰۰ اقتصاد دانی که به احمدی نژاد نامه هشدار دهنده در مورد عواقب سیاستها اقتصادی اش دادن با ایشان موافقند.
متاالغه: 1394/8/800:44:28،
21
7
یه سری اقتصاددان هستند که 2 تا عدد اعشاری را هم نمیتونند با هم جمع بزنند!دلار بشه 9000 تومان،یکی به این اقتصاددان نما بگه مواد اولیه و دستگاههایی که وارد میشه قیمت تمام شده محصول را به عرش میبره!خدایا اینها یا واقعا نفهمند و یا دارند باطلی را با این حرفها دنبال میکنند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار