کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

آنتالیای ترکیه ؛ بلای جان مسافران ایرانی؟

کدخبر:۱۶۶۷۶چهارشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۳:۵۵۱۱۵۳۹ بازدید

مقصد «آنتالیا» است اما هواپیما در یک فرودگاه نظامی فرود می‌آید، بعضا چهار ساعت دیگر تا آنتالیا راه باقی مانده که باید با اتوبوس رفت. گاهی هم ...
آنتالیای ترکیه ؛ بلای جان مسافران ایرانی؟

مقصد «آنتالیا» است اما هواپیما در یک فرودگاه نظامی فرود می‌آید، بعضا چهار ساعت دیگر تا آنتالیا راه باقی مانده که باید با اتوبوس رفت. گاهی هم هواپیما پس از توقفی نیم‌ساعته، راهی آنتالیا می‌شود.

بدین ترتیب، روزانه جان مسافران بسیاری در معرض ریسک یک فرود و پرواز مجدد در یک فرودگاه کوچک نظامی قرار می‌گیرد؛ چرا؟ چون برخی به این نتیجه رسیده بودند که برای کشور ما خوب نیست که ایرلاین‌های وطنی، روزانه تعداد قابل توجهی پرواز به یک مقصد گردشگری بدنام همچون آنتالیا داشته باشد.

درواقع خود موضوع سفر بسیاری از هموطنان به چنین مقدهای گردشگری در کشورهایی چون ترکیه و تایلندف قابل تامل و قطعا تاسف‌آور است اما تمهید اندیشیده شده در دولت قبل برای این موضوع که خود یک کلاه شرعی محسوب می‌شود هم در نوع خود بسیار تامل‌برانگیز است.

به گزارش ایسنا، شاید به یک دهه برسد که تبلیغ «آنتالیا»، به عنوان مقصد بدنام در روزنامه‌های کشور ممنوع شد، چند سال بعد تصاویری از مسافران ایرانی در ساحل جنوبی ترکیه منتشر شد و بعد دستور لغو پروازهای مستقیم به آنتالیا صادر شد. از آن به بعد هواپیماهای ایرانی دیگر پروازی به نام آنتالیا ندارند؛ اما آژانس‌های مسافرتی ایران کماکان با وجود ممنوعیت ذکر آنتالیا، به تبلیغات‌شان ادامه می‌دهند.

راه‌های رسیدن به ساحلی که می‌گویند نباید اسم‌اش برده شود، زیاد است. اولین و راحت‌ترین‌اش پروازهای چارتری است، پروازهایی متعلق به شرکت‌های هواپیمایی ترک که از خلاء پرواز مستقیم شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به این مقصد به نفع خود استفاده کردند.

آژانس‌های ایرانی که روی مقصد ترکیه کار می‌کنند و خودشان یک طرف قضیه‌ی پروازهای چارتری ترکیه هستند، می‌گویند: با تصمیمی که مقامات عالی‌رتبه‌ی اجرایی وقت برای پروازهای آنتالیا گرفتند، ضرر و ضربه‌ی بزرگی به اقتصاد کشور زدند، چراکه فرصت را برای شرکت‌های هواپیمایی ترکیه - برای انجام پروازهای راحت‌تر و ایمن‌تر مستقیم - فراهم کردند و پولی که می‌شد به جیب صنعت هوایی ایران برود، حالا نصیب آن‌ها شده است.

اما شرکت‌های هواپیمایی ایرانی برای دور زدن تصمیمی که به ضرر اقتصادی‌شان منجر شد، پرواز به فرودگاه‌های نزدیک همان شهری که اسم‌اش را نباید برد برقرار کردند، مثل اسپارتا، قازیان‌تپه و آدانا که هر یک دست‌کم با مقصد نهایی چند ساعتی فاصله دارند و ادامه‌ی این مسیر هم معمولا زمینی و با اتوبوس طی می‌شود.

این ممنوعیت پرواز فقط برای آنتالیا نبوده است، چراکه پس از صدور آن امریه‌ی قانونی، مسافران به سواحل دیگری از جنوب ترکیه گرایش پیدا کردند که دست‌کم از ایران پرواز مستقیم داشتند؛ از جمله کوش‌آداسی و بدروم که بعدها لغو پرواز مستقیم، به آن‌ها نیز سرایت کرد و ازمیر مقصد پرواز مسافران این شهرها شد که با دو شهر دیگر از مسیر زمینی حدود چهار ساعت فاصله دارد.

اما همه‌ی قضیه‌ی آنتالیا و دیگر سواحل جنوبی ترکیه فقط یک سود و زیان معولی در صنعت هوایی نیست، بلکه مساله «جان» مسافران ایرانی است که میان این دستورهای خاص مغفول مانده است.

با آن‌که در ابتدا سعی شد با ممنوعیت اجرای تور به آنتالیا و سپس با لغو پروازهای مستقیم میزان سفر ایرانی‌ها به ساحل بدنام خوانده شده، کاهش یافته یا حذف شود اما آمارها نشان می‌دهد، در این مدت از میزان جمعیت مسافران ایرانی نه‌تنها کاسته نشده، بلکه به شمار آن‌ها اضافه شده است.

طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس که به سالنامه آماری سازمان جهانی جهانگردی استناد کرده است، در سال 2013 ترکیه همچنان نخستین مقصد گردشگران ایرانی بوده و در آن سال یک میلیون و 196 هزار و 482 ایرانی به ترکیه سفر کردند.

تابستان که می‌شود ترک‌ها منتظرند ایرانی‌ها از راه برسند و از صدقه‌سری آن‌ها سواحل جنوبی ترکیه نیز سرمایه‌گذار ایرانی، کم ندارد.

با وجود چنین استقبالی به نظر می‌رسد پاک کردن صورت مساله نه تنها منفعت اقتصادی در یک دهه گذشته نداشته، بلکه باعث شده مسافران ایرانی نیز در کشور همسایه از حقوق حقه‌ی خود باز بمانند و تحت تاثیر این تصمیم، پروازهای غیرمستقیم ایرانی‌ها به فرودگاه‌های کوچک یا نظامی قدیمی که از مدار فعالیت خارج شده‌اند و فاقد ایمنی و امکانات متناسب مسافرتی هستند، منتقل شوند.

در دوره‌ای حتی بابت آبادانی این فرودگاه‌های کوچک و نظامی هزینه‌ای سربار مسافران ایرانی شده است؛ بدون آن‌که آگاه باشند. برای همین هم آژانس‌های مسافرتی می‌گویند، سواحل و فرودگاه‌های جنوبی ترکیه را ایرانی‌ها آباد کرده‌اند.

در چند کیلومتری این فرودگاه‌ها هیچ امکانات شهری و اقامتی وجود ندارد و اگر پرواز مسافران نیمه‌شب یا با تاخیر وارد شود، مسافر مجبور است در آن فضای محدود که امکانات کافی ندارد، معطل بماند و بعد هم چند ساعتی را در جاده و اتوبوس بگذراند؛ حتی شده شبانه. این میان خستگی و کلافگی به حدی است که دیگر رمقی برای فکر کردن درباره به‌خطر افتادن جان در جاده‌ای خلوت نمی‌ماند.

یکی از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی می‌گوید: خودکرده را تدبیر نیست، شرایطی که ماحصل یک دستور شبه‌امنیتی بوده، اکنون سبب تضییع حقوق مسافران ایرانی شده است؛ چراکه نه شرکت‌های هواپیمایی پاسخگوی این وضع نامناسب هستند و نه مقامات ایرانی و ترک.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

م.ط: 1394/8/608:00:14،
620
28
هرچيز تو كشور ما منع شد بيشتر استقبال پيدا كرد يعني بعد 37 سال اينو مسئول بي خرد متوجه نشده؟در ضمن جون مسافر ايراني؟؟واسه كي مهمه برادر
علیرضا: 1394/8/608:11:39،
363
30
37 ساله پیش بر علیه مدرنیزه شدن میجنگیدیم ( که حتی یکی از خبرنگار های CBS NEWS اومد گفت مردم ایران خواسته هاشونم با تمام دنیا فرق داره )
الان بر علیه سنتی بودن

من نمیگم درسته یا غلط ولی بی خود نیست میگن 82 درصد ایرانیا دچار اختلال شخصیتی و فکری ن
خیلی ملت باحالی هستیم
هر چی سرمون میاد از ماست که بر ماست !!!
مهدي: 1394/8/608:16:09،
421
35
من خودم دو بار با خانوادم رفتم انتاليا اتفاقا خيلي مسافر ازاروپا داره كه اونها هم با بچه هاشون ميان هركي رفته حرف من رو تاييد ميكنه كه خانوادگيه اونجا و اينكه ميگن اونجا بد نامه حرف مفتي بيش نيست
مردم: 1394/8/608:28:35،
276
33
مردم دست اینا اسیرن . بترسید از روزی که
واقعيت تلخ: 1394/8/608:41:41،
205
30
متاسفانه بايد گفت خلايق هرچه لايق . مطمئنا مردم ايران لايق چنين تصميم هايي از چنين مسئولاني هستند چرا كه اگر غير از اين بود كه اين وضع الان ما نبود !!
جمله يه كمي سنگين بود ولي واقعي و غمگين .
سسل: 1394/8/608:43:43،
233
25
مسئولی که سواد نداره پاسخگو هم نیست
وقتی ملت تفریح ندارن حتما میرن اون جا که نباید اسمشو ببریم
توحید : 1394/8/610:12:08،
165
33
یعنی یه کار می کنیم که تو دنیا مسخرمون می کنن . اولا اینکه تو آنتالیا بیشترین توریست ها مال اروپا هستند متل آلمان و انگلیس و روسها ایرانیا تو رتبه پنجم یا ششم هستند . اگر صرفا بحث بی بندوباری و از این حرفاست که کشورهای اروپایی پره ولی اون چیزی که توریست رو به آنتالیا میکشونه قیمت مناسب تمیزی و احترامی هست که به توریست ها می گذارن . ایرانی جماعت هم سیاستش اینه نه خودش می تونه کاری بکنه نه اونی که می تونه رو میزاره کاری بکنه
مهدی: 1394/8/612:55:19،
88
32
این نحوه برخورد با موضوعات کاملا اشتباه است
همه خاطرشون هست وقتی کیش به عنوان جازبه توریستی مطرح شد ایرانی ها چگونه به اونجا هجوم آوردند
آیا اونجا بی بند و باری بود آیا اونجا نوامیس را به مزایده می گذاشتند ؟
نه این ملت دنبال یه تفریح مناسب و در عین حال مقرون به صرفه هستند.
از بی لیاقتی مسئولین کشور زیبا و پر پناسیل ایران دبی ، دبی شد آنتالیا آنتالیا شد چند وقت دیگه هم مزارشریف و کابل
حسرت........................
آدم: 1394/8/615:59:58،
38
39
رواقع خود موضوع سفر بسیاری از هموطنان به چنین مقدهای گردشگری در کشورهایی چون ترکیه و تایلندف قابل تامل و قطعا تاسف‌آور است

تاسف‌آوره؟؟؟؟؟؟؟
ضصصثق: 1394/8/616:32:11،
64
32
ایران هیچ جای توریستی نداره فقط خارج. هم زیبا هم فرهنگ بالا. ما فقط ادعای فرهنگ دیرینه داریم. تو خیابون موقع رانندگی کسی به کسی راه نمیده، آب دهان و بینی به بیرون انداختن شده فرهنگ،در جای عمومی بلند با موبایل صحبت کردن و دری وری گفتن شده کلاس،و... خیلی مشکل فرهنگی وجود داره
ققنوس شهر: 1394/8/608:01:49،
202
34
اين مورد هم مثل اختلاسهاي ديگر است. تعدادش زياد و بدون تامل. البته اينبار اختلاس جان و مال است.
اتاترک: 1394/8/609:21:32،
79
32
دوستان اینها همش الکیه هم دولت ایران و هم ترکیه می خوان ایرانیها برن اونجا فکر کردید در ملاقات هاشون با مقامات ترکیه راجع به چی حرف می زنند با هم بده و بسون دارند همین سریالهای ترکیه قیمت گزافی برای پخش دارند در صورتی که ترکها با قیمت ناچیزی ان را در اختیار کانال های ایرانی می گذارند
علیرضا: 1394/8/609:51:03،
103
28
شعار این بود دیگه !!

ما شما رو به بهشت میفرستیم
حتی با زور
شکنجه و گشت ارشاد ( که البته قبلش توسط برادرا اداره میشد )
امیر: 1394/8/610:09:10،
90
23
در پاسخ به آتا ترک عزیز
بله من قبول دارم
چون شما توجه کن همه کانالها پارازیت داره جز اون کانالهای معروف
و جالب تر بعضی تبلیغاش محصولات تولید داخل !!!

ولی موضوع بعدی
از ابتدا بحث محدودیت و اجبار و اسلامی شدن
چی شد نتیجه ش ؟؟
خود اعتقادات کم رنگ تر شد و از اون طرف زد بیرون
ali: 1394/8/608:11:48،
128
32
خودشونو دارن گول می زنند پرواز میره کایسری نیم ساعت توقف داره بعد میره انتالیا تو فرودگاه های ایران هم نوشتند پرواز مثلا تهران به کایسری
خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
حسین: 1394/8/608:27:20،
91
28
این همه حماقت صورت گرفته ،اینم روش
حسن: 1394/8/608:27:33،
61
21
ممنون از اين مقاله . درسته تو فرودگاه اسپارتا با ما مثل تبعيديا برخورد شد .
ضمنن مسئولين فكر ميكنن تو دبي ارمنستان و غيره اسباب سرگرمي نيست؟ متوجهين كه ؟
س.ش: 1394/8/608:30:13،
76
30
جای تامل و تاسف داره
حمید: 1394/8/608:31:27،
138
38
حیف ایرانی که بره اونجاها.ما کشور خودمون از این بهتر میتونیم اینجور مکانا رو درست کنیم که ی مشت افراطی نمیذارن.
یا حق: 1394/8/608:34:26،
113
27
این مسولان در همه چیز ولو بی اهمیت دخالت می کنند
انگار متولیان و صاحب اختیار مردم اند! برایشان مهم نیست
که تصمیماتشان چه مشکلاتی برای مردم ایجاد می کند !
به شما چه که مردم در خارج کشور کجا می روند ویا چه تفریحی می کنند ؟! چرا در داخل جلوی فساد های اقتصادی را
نمی گیرید ؟! چرا در مقابل فروپاشی اخلاق عمومی و اعتیاد گسترده و تبهکاری ها ساکت اید و حساسیتی ندارید ؟!
هادی: 1394/8/608:35:05،
138
29
من که رفتم واقعا لذت بخش بود.هرکی تو ایران بره مسافرت کیش و شمال واقعا اشتباه میکنه.شلوغی کثیفی گیر دادن های بی مورد و ....
ولی رفتم استانبول با خانواده خیلی عالی بود.امنیت ؛ آزادی ؛خرید خوب و ....
پیشنهاد میدم دوستان حتما برن
ک ا: 1394/8/608:42:26،
81
27
این مقاله هر چند محتاطانه است ولی کاملا درست است قبول حقیقت همیشه برای صاحبان قدرت در ایران سخت بوده چه دوست داشته باشن چه نه آنتالیا مقصد گردشگری بسیاری از ایرانی هاست حتی برخی افراد به قول حکومت خودی. بهتره شرایط گردشگری آنتالیا رو مثل هتلهای با استاندارد جهانی در ایران درست کنن و اگر آرمانهای انقلاب اجازه نمی ده بیشتر از این با جون مردم در فرود و برخاست اضافی هواپیما بازی نکنن.
khoshsafar: 1394/8/608:42:40،
70
23
متاسفانه از اول انقلاب راهكارهاي هيجاني و متعصبانه باعث از دست دادن ارزشها ، جان ها و مالهاي زيادي توي كشورما شده كه اين هم يك از همين موارده. بجاي اينكه راه حل اساسي براي مسائل پيدا كنند هميشه دنبال ظاهر سازي و عوام فريبي هستند
رضا:: 1394/8/608:50:23،
77
23
مسئولینی که همه خرافه ای و کهنه پرستن و جان و مال مردم براشون اهمیت ندارد و تخصصی در پستهاشون ندارن، از این بهتر نمیشه.در دنیای مدرن امروز مخوان با مردم مثل عقب افتاده های هزارو اندی سال پیش رفتار کنن.وای بر شما که مردم رو از گوسفند هم کمتر میدانید.
مردم: 1394/8/609:29:36،
88
27
اشتباه نکن دوست من اینهایی که میگی خرافه و کهنه پرستن تو جیب همشون گرین کارته و مرتب سفرای اروپایی آمریکایی دارن خودشون و خونواده هاشون.اینها را برای ما تبلیغ میکنن
بهروز: 1394/8/608:51:35،
76
32
نمیخوام در مورد تصمیمات آقایون نظر بدم چون هیچوقت صلاح مردم مد نظر نبوده فقط مقایسه آنتالیا با تایلند بنظر اصلا جالب و جایز نیست...!!!
مسافر: 1394/8/609:02:49،
98
29
معلومه که باید آباد بشه ، با دو سه میلیون تومن یه هفته میری عشق و حال و رفع خستگی و صبحانه و ناهار و شام و میان وعده و انواع تفریحات متنوع و ریلکسیشن و آرامش و آزادی و ... آفرین به باهوشی سیاست مدارانشون که از یه دریا اینقد درآمد زائی میتونن بکنن و کشوره ما با این همه مکان های زیبا و متنوع و جاهای دیدنی توانائی جذب 4 تا توریست نداره. حالااز اینور مثال اگه بخوای بری یه هفته به شهر شعر و ادب شیراز فقط هتل و پروازت بالای 2000000 درمیاد (هتل میکنه شبی 270 هزار تومن که 7 شبش میشه 1900000 تومن + یه هواپیما هم رفت و برگشت 300 هزار تومن) شامل گشت ارشاد ، بدبختی ، مصیبت و هزار تا چیزه دیگه
ُسوئیچ: 1394/8/609:03:04،
62
32
تصمیمات یه شبه از سوی دولت قبلی مخصوصا شخص رییس جمهور ، زیاد گرفته شده این یکی از هزاران تصمیم بوده جالبه که بعد از حدودا 7 سال تازه نگران جون مسافرین ایرانی شدند بسی جای تعجب هست . وقتی مردم تو خونه خودشون آزادی نداشته باشن هر جا که پیش بیاد آزادانه میگردن و ترکها هم از ایم موقعیت سود خوبی میبرن
رضا: 1394/8/609:05:45،
65
25
حاجی ناراحت نباش اگر آنتالیا و .... شهرهای بد و حرام هستند حدیث داریم که اگر هواپیما جای دیگر بنشیند و از آنجا با وسیله دیگر به آن شهر حرام برویم اتوماتیک حلال میشود.
سعید: 1394/8/609:16:13،
51
20
کل این داستان ممنوعیت برای هواپیماهای ایرانی شده منبع درآمد چند تا هواپیمایی گمنام ترکی یا کمترین خدمات که معلوم نیست مال ترکهاست یا بعضی آقایون
sam: 1394/8/609:33:19،
77
26
مشکل حکومت در ایران اینه که با سبک زندگی متعارف مردم عادی و نه لزوما طرفداراش، شدیدا مشکل داره و تمامی انرژی خودش رو مصروف مبارزه با زندگی عادی مردم کرده.به همین خاطر هم هست که تمام کارها معطل مونده و پا در هواست از سیاست خارجی بگیر تا اقتصاد تا ترافیک تا حتی جمع آوری زباله در سواحل!
ش: 1394/8/610:38:36،
53
28
حرفهای شما درست ولی کی زباله توی سواحل میریزه؟! ترافیک کی باعثشه؟! همین خود ما هستیم که فرهنگ نداریم و بلد نیستیم چه جوری رفتار کنیم
مجید: 1394/8/613:10:31،
39
25
این جناب ش فکر میکنه که مشکل کشور ما ترافیک و زباله ست!!! و چون مردم بد رانندگی میکنن و زباله میریزن مسول تمام نابهنجاری های کشور هستند!!! همین مردم!
محمود: 1394/8/609:49:01،
55
32
همش بخاطر بی حجابی و.... که تقریبا در همه کشورهای دنیا این مسله یک بحث شخصی است و اصلا به این قبیل مسایل توجه نمی شود توان و بودجه آنها صرف این مسایل نمیشه بلکه صرف جذب توریست و اصلاحات اقتصادی و عمران میشه و معمولا هم خوب جواب میگیرن من به آنتالیا رفتم اصلا بدنام نیست خیلی از ترویست ها روسیه و سویس و دیگر کشورهای اروپایی می آیند ضمنا مسله حجاب که این همه درایران برای آن هزینه میشود هنگامیکه رفتم خارج چقدر زود عادی میشود و به مسله ای بی اهمیت مبدل میگردد ایکاش این همه هزینه به اصطلاح فرهنگی در جای دیگر هزینه میشد
reza: 1394/8/610:14:02،
52
27
مقصد گردشگری بدنام همچون آنتالیا !!!!!!!!!!
تاسف برانگیزه واقعا
آقا شما یه ذره به مردم آزادی بدید ببینید سواحل شمالتون چقد بدنام میشه گرچه همین الان هم موردهایی هست بعد تو این مملکت اسلامی جاهای بدنام زیادی هستن چرا رسیدگی نمیکنید.
بعدشم شما نگران آخرت مردم نباشید بذارید راحت تفریح کنن و آزاد باشن.
ماشا... هر جا تفریح شادی رونق اقتصادی باشه برای شما بدنامه یدفعه فتوا صادر کنید که حرامه و هر کس به این مناطق بدنام صفر کند مرتد هست.
پیمان: 1394/8/610:25:14،
49
26
انتالیا به دلیل اینکه محل تفریح است حرام است.
reza: 1394/8/610:30:39،
85
22
تجربه ای که از سفر به ترکیه داشتم
اولا مردمان خونگرمی داره و سریع با آدم صمیمی میشن بعد راستگو هستند دزد نیستن فروشگاهها واقعن عالین اکثرا خیلی بزرگ جنس اشغال هم نمیتونی پیدا کنی همه هم برند مثله رودی مودی دفاکتو ال سی والکیکی بعد مثله ایران نیس فروشنده کاری به سلیقه مشتری نداره فقط میخاد جنسو به طرف بنداره اونجا راحت میری صد تا لباس پروف کن پسند نکردی مشکلی نیس قیمتها هم همه جا یکیه.
خوده استانبول وقت اذان از هرجا صدای اذان به گوش میرسه واقعا زیباس مدرنیته و سنت یکجا.
اتوبوس های بین شهری فوق العادس با کلی امکانات واقعا به مردمشون ارزش قاعلن.
کارشناس: 1394/8/610:33:27،
29
104
برو بابا دلت خوشه. ایرانجیب محرمی بساط این جور نظرات مشعشع رو جمع کن.
حمید: 1394/8/612:55:47،
55
29
چقد منفی خوردی کارشناس
ym: 1394/8/610:34:03،
91
19
من چند ساليه ساكن مشهدم تو اين مدت متوجه شدم واقعا واسه تفريح و سرگرمي مردم خيلي بي توجهي ميشه. باغ وحشش رفتيم آقا افتتضاح !! از 4 سال پيش دست بهش نزدن از بس كثيفه. 4000 تومان هم وروديش!!!!!!!!!!!
پديده رو هم كه ميخواست بشه مركز تفريح كله پا كردند. خوب ديگه چي داره؟ يكسري رستوران طرقبه و شانديز و ديگر هيچ. فقط كوهسنگي كه همش پاركه. جز پارك چيز ديگه نيست تو شهر هاي ايران. گرد مرده پاشيدن انگار تو شهر. مردم اصلا روحيه و اعصاب ندارند. همش بايد برن زيارت و گريه كنن.
س: 1394/8/610:34:26،
43
27
البته منکر این نمیشه شد که چرا به تفریح مردم گیر میدن ولی من یادمه دوستم یه مدتی توی آژانس هواپیمایی کار میکرد میگفت خیلی پرواز برای آنتالیا زیاد شده بود و طوری شده بود که دیگه برای پرواز به مشهد یا یزد هواپیما نداشتن میگفت روزی چندتا پرواز به آنتالیا ترافیک هوایی رو زیاد کرده بود واسه همین گفتن که پرواز رو بردارن
البته کاش پرواز رو کم میکردن تا اینکه بخوان محدودیت بذارن
احمد: 1394/8/610:36:54،
44
20
شما در کشور ارامش ایجاد کنید و به خواسته های انها توجه کنید تا
انها به کشورهای اجنبی پناه نبرند.هر روز هم که شعار بدهید که مردم چنین و چنان هستند و ما پشتیبان داریم ولی در سال میلیونها
ایرانی اینچنین در امارات و ترکیه و....اواره و مورد توهین قرار می گیرند تبلیغ شما اثری ندارد.
محمد: 1394/8/610:43:02،
55
31
شما یک کشور بگو که به پاس ایرانی احترام بذاره و ایرانی رو به چند تا کشور راحت راه میدن؟ اصلا بلاد کفر برا چی بریم؟
ف: 1394/8/611:14:09،
54
29
من خیلی کشورها رفتم.
اولا آنتالیا اصلا این خبرها نیست! بی بند و باری کجا بود. یه شهره ساحلیه ارزون و خانوادگیه
دوم اگه کسی دنبال مسائل دیگه باشه والله من تو مالزی دیدم که تو خیابون داد میزدن که تو آنتالیا ندیدم! یعنی همه جا هست فرقی نمیکنه
سوما اصلاح مطلب خود بدروم فرودگاه نداره یه فرودگاهی هست نزدیکش که فاصلش با فرودگاه ازمیر 1 ساعت زمینی هست خیلی از این نظر تفاوتی نمیکنه ولی آنتالیا واقعا از اسپارتا 4 ساعت زمینی راه هست و خیلی بده من خودم همیشه پرواز ترک میرم که البته اون هم آدانا یه فرود داره چون اجازه پرواز مستقیم از تهران نمیدن به آنتالیا
7 Minutes: 1394/8/611:14:36،
47
23
من تقریبا 10 مقصد گردشگری دنیا رو گشتم و همچنین آنتالیا اون چیزی در این شهر دیدیم ارزانی راحتی بدون دقدقه ویزا اما چیزی به نام بدنامی ندیدیم! عجیبه فکر نکنم دیگه بدتر از بانکوک و امستردام باشه که پرواز مستقیم دارن.شایدم چون مقصد ارزونی نسبت به دیگر جاهای گردشگری هست و اکثرا مردم میتونن با حداقل هزینه برن شده بدنام!!
بینام: 1394/8/611:32:52،
44
28
ایکاش این نویسنده متن و سایر شرکاء کمی هم دلشون برای نابسامانیهای اقتصادی، رانت و دزدی چند هزار میلیاردی و علت آمار بیسابقه جهانی طلاق در کشور میسوخت وروشنگری میکردند
مسافرت شخصی مردم به تو چه ربطی داره شما این موضوعات پیش پا افتاده را مطرح میکنید تا مسئله اختلاس چند هزار میلیاردی این مملکت لوث شود و منافع اختلاسگران با منحرف کردن ذهن مردم به سمت آنتالیا ،خواسته یا ناخواسته منافع آنها را تامین میکنید
بهنام: 1394/8/612:53:56،
49
32
3روز پیش داشتم میتینگ تبلیغاتیه اقای داووداغلو رو میدیدم وعده میداد دولت جدیدش به جوونها پاسپورته رایگان خواهد داد و از اونجایی که ترکیه در اینده نزدیک وارد شینگن میشه به جوونهایی که قصد سفر به اروپا راداشته باشند وعده داد 20درصد پول بلیط هواپیماشونو دولت خواهد دادیعنی برن اروپا رو ببینن هم تفریح کنن هم با جهان متمدن اشنا بشن حالا ما میریم هواپیما رو قبلا تو غازی عنتاب میشوندیم حالا اسپارتا ولی نگران نباشید با رفتن ترکیه تو شنگن این مسئله حل خواهد شدچون گرفتن ویزای ترکیه برا خیلی ها ارزو خواهد شد
فرزاد: 1394/8/612:55:53،
53
26
آقا بحث فقط ایرلاین های وطنی نیست اینها به قدری قدرت دارند که ایرلان های ترک هم باید همین کار رو بکنند.
من با ایرلاین ترک رفتم آنتالیا ولی هواپیما مجبور شد تو یک شهر دیگه توی یک فرودگاه کوچیک بشینه و بعد از نیم ساعت دوباره بلند بشه اصطلاحا چون داشتیم میرفتیم آنتالیا اونجا رومون آب توبه ریختن بعد اجازه دادن بلند بشیم.
اگه ایرلاین های خارجی هم زورگویی اینها رو اطاعت نکنند و به فرمان اینها نباشند ضرر میکنند بهشون اجازه مسافرگیری نمیدن.
تمام پرسنل هواپیمای ترک از این موضوع ناراحت بودند ولی برای صنعت توریسم کشورشون مجبورن به ساز اینها برقصن.
برگشت هم همینطور بود وسط راه توی یک شهر کوچیک نشستیم آب توبه ریختن سرمون گناهان آنتالیا پاک شد برگشتیم تهران!!!
میدونین این نشستن و بلند شدن های دوباره علاوه بر استهلاک هواپیما و هزینه های تعمیراتی که روی دست صنایع هوایی کشورها میذاره چقدر خطر جونی ...
تحریم خودروی صفر: 1394/8/615:19:23،
42
24
اقا شما مملکت خودت رو اصلاح کن و اختلاس و دزدی هاش رو بردار ... بعد به کشورهای دیگه هم یاد بده و اونها رو اصلاح کن ...
فرهاد: 1394/8/618:26:49،
31
46
ایرانجیب برو همون آنتالیا منتشرشو و جیبت رو پر کن.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار