کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

آغاز شمارش معکوس برای احیای اقتصاد ایران

کدخبر:۱۶۶۳۹سه شنبه، ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۸:۴۷۲۵۶۴ بازدید

روز گذشته ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی و محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در همایش تراکنش بانکی به‌عنوان دو ...

روز گذشته ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی و محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در همایش تراکنش بانکی به‌عنوان دو تن از اعضای کابینه دولت و دو عضو مهم اقتصادی حضور یافتند تا با استفاده از موقعیت و با تشریح موقعیت، شرایط بهتری را نوید دهند. این دو عضو کابینه با گفتن واقعیت‌ها تلاش کردند تا برای فضای کسب و کار بهتر ایران اعتمادها را بالا ببرند. مهم‌ترین موضوعی که رئیس‌کل بانک مرکزی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به آن اشاره کردند آمادگی برای رفع تحریم‌ها بود.  آنها به این نکته اشاره کردند که بخش بانکی زودتر و به‌طور مستقیم از برداشته شدن تحریم‌ها تاثیر می‌پذیرد و همین گام بزرگی برای بهبود وضع اقتصادی ایران خواهد شد.

اما نکته مهم دیگر، اجرایی شدن بسته خروج از رکود و بهبود وضع اقتصادی کشور بود که به زعم این دو عضو اقتصادی کابینه، تغییرهایی را در پی دارد که به واسطه تغییر شرایط بخش بانکی است.  همه این نکته‌های گفته شده نشان می‌دهد که تکاپو در بخش‌های مختلف برای احیای اقتصاد به راه افتاده است.

نیمه دوم آبان، شروع اجرای بسته

ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی از اجرای بسته خروج از رکود از نیمه دوم آبان ۹۴ خبر داد و گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اقداماتی را در این زمینه آغاز کرده و تزریق منابع به طرح‌های عمرانی آغاز شده است. دستگاه‌های مختلف در این زمینه مسئولیت‌های متفاوتی دارند و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اقدامات لازم در این زمینه را آغاز کرده است. بانک مرکزی مسئول مراقبت از رشد نقدینگی و تورم حاصل از اجرای بسته خروج از رکود است و این بسته را قطعا با ملاحظاتی اجرا خواهد کرد.

رئیس کل بانک مرکزی در مورد نحوه آزادسازی پول‌های بلوکه شده گفت:  نیازی به ورود نقدی ارز در پول‌های بلوکه شده نیست و این پول‌ها به حساب‌های بانکی در خارج از کشور و کارگزاری‌ها منتقل می‌شوند. این منابع با دستوراتی که از طرح بانک مرکزی و صاحب حساب صادر می‌شود، به مصرف می‌رسد.

سیف گفت: مسأله‌ای که برای دولت اولویت دارد، سرمایه‌گذاری‌هایی است که منجر به توسعه اشتغال و بهبود شرایط اقتصادی شود. رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان این‌که حجم تراکنش‌های بانکی ١٠ برابر حجم کل نقدینگی است، گفت:  سیستم ساتنا نیز ٥,٧ برابر نقدینگی عملیات مالی انجام می‌دهد.رئیس کل بانک مرکزی گفت: ‌سال گذشته ۲۰‌میلیارد تراکنش الکترونیکی بین بانکی برای ارایه ۱۱‌میلیارد خدمت بانکی در سامانه‌های ملی پرداخت با موفقیت پردازش شد که ۱۰ برابر نقدینگی است. تنها در روز ٢٨ اسفند ماه‌سال ٩٣ بیش از ١٥٠‌میلیون تراکنش بین بانکی در سامانه‌های ملی پرداخت، پردازش شده است. مبلغ این تراکنش‌ها در‌سال گذشته بیش از ١٠ برابر نقدینگی است و تنها ٥,٧ برابر نقدینگی از طریق سامانه تسویه ناخالص آنی (ساتنا) پردازش شده است.

دو برنامه بانک مرکزی برای تسهیل بازرگانی  

رئیس کل بانک مرکزی همچنین در این همایش به دو برنامه این بانک برای تسهیل بازرگانی خارجی در شرایط پساتحریم نیز اشاره کرد و گفت:  برنامه نخست، بازگشت دوباره بانک مرکزی و بانک‌های جداشده از شبکه جهانی سوئیفت به آن شبکه است، چرا که عدم حضور گسترده در گذشته موجب ایجاد مشکلاتی در بازرگانی خارجی شد که امیدواریم در آینده این مسائل برطرف شود. سیف ادامه داد: برنامه دوم ما برای تسهیل بازرگانی خارجی اتصال شبکه ملی پرداخت به شبکه‌های خرد و کلان بین‌الملل ازجمله سوئیچ پرداخت کارتی کشورهای همسایه و شبکه‌های معتمد پرداخت کارتی در دنیاست که البته نقشه راه دستیابی به آن در دستور کار قرار دارد.

نیاز به يك هزار تریلیون تومان منابع

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از آغاز شمارش معکوس برای رفع تحریم نظام بانکی و بانک مرکزی خبر داد و گفت: نظام بانکی این رخداد را در آینده نزدیک پیش رو دارد.نوبخت افزود:  هرچند انتظارات از نظام بانکی و بانک مرکزی به درستی تحقق نیافته اما با توجه به فضای سخت و محدود‌کننده که به نظام بانکی کشور حاکم بوده تاکنون اقدامات ارزشمندی توسط نظام بانکی انجام شده است.

وی ادامه داد:  براساس آماری که مرکز آمار در روز گذشته منتشر کرد شاخص تورم برای مهرماه به روند کاهنده خود ادامه داد و به رقم ١٣,٣‌درصد تقلیل یافته ضمن آن‌که نرخ تورم نقطه به نقطه ١٠.٩‌درصد و ماهانه ٠.٨‌درصد بوده که این رقم در مقایسه با نرخ تورم ٤٠‌درصدی که در ابتدای فعالیت دولت یازدهم بود، نشان از سنجیدگی فعالیت مردان بانکی دارد.رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تصریح کرد:  پساتحریم که قرار است در قالب برنامه ششم توسعه اجرایی شود، هم اکنون در دست تهیه است لذا گسترش ابزارهای مالی در آن مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

به گفته وی، برای دستیابی به رشد ٨‌درصدی اقتصاد نیاز به 800 هزار‌میلیارد تومان تا 1063 تریلیون تومان در‌سال داریم که می‌توان بخشی از آن را از ابزارهای فناوری اطلاعات تامین مالی کرد.یادآور می‌شود، همایش و نمایشگاه تراکنش(ITE) با هدف گسترش همکاری بین‌المللی در حوزه فناوری اطلاعات صنایع مالی، کارت و پرداخت برگزار شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

صابر: 1394/8/507:19:08،
74
20
ملت تو خواب ببینن اقتصاد درست بشه
دانی : 1394/8/509:26:07،
25
15
شماها عمق ماجرا را نمیبینید کشور تا جنگ داخلی رفت وامد شرایط ما از جنگم بدتره و مطمین باشین همین شرایطم میمونه
من: 1394/8/510:34:01،
11
10
800 هزار میلیارد تومن میشه حدود 250 میلیارد دلار.
یعنی بیشتر از صادرات نفت سالانه کشور در اوج قیمت نفت.
این عزیزان مثل اینکه شدیدا دچار جو زدگی و توهم هستند که خیال می کنن همچین پول هایی در سال برای ما قابل درست یافتنه.
کله پز: 1394/8/510:35:02،
11
9
نگو جون داداش حسابی دلخور میشن این اقایان صبحها که میان کله پزی حسابی چرب و چیلی کله رو میزنند بعد میرن
سر کار ، هی بهشون میگم چربی واسه عقل خوب نیست ولی گوش نمیکنن تازه اون کاشونیه که دم در دوتا چشم پشبند هممیخواد کو گوش شنوا ، کلا میگن چربی عقل و ضایع میکنه به همه توصیه میکنم ،، اول به خودم تا بقیه ناراحت نشن
عزت زیاد ،
ساده: 1394/8/511:30:19،
17
9
قراره مثل بمب صدا کنه شکوفایی اقتصاد ایران . مثلا دلاز از 3500 می خواد بشه 3300 ! همه هم از خوشحالی بیان ولیعصر ! من و امثال من چه ساده ان . موقع تحریم یه عده خاصی سود بردن . بعد از برداشته شدن هم بازم همون عده سودش رو می برن !
فعلا: 1394/8/511:55:40،
16
7
الان مسولان و کارمندان دولت کیف میکنند مردم تو رکودند و ورشکستگی اینا دارن از این وضعیت سود میبرن و سال به سال حقوق و دزدی هاشون از بیتالمال بیشتر میشه اگه سنگ هم از اسمون بباره اینا بازم در رفاهند؟؟ حالا خودتان قضاوت کنید
غلامرضا: 1394/8/507:42:10،
49
8
روی کاغذ و عدد و ارقام نشون میده کاهش نرخ تورم داشتیم. اما جیب مردم کلا خالیه و همه در حال ورشکستگی هستند . به نظر بنده به این زودی حل نمیشه خیلی زمان میخواد
غلامرضا: 1394/8/507:44:18،
15
13
من یه طرح اقتصادی و فرهنگی دارم که واسه هفت میلیون نفر شغل ایجاد میکنه . ولی نمیدونم این طرح و باید به کی بگم
سید: 1394/8/508:13:14،
31
11
اقتصاد ایران آدم کار بلد و متعهد می خواهد تقریبا اکثر اقتصادیون بر این باورند که افزایش ارزش پول ملی باعث رونق و پیشرفت می شود وقتی رئیس بانک مرکزی دنبال دلالی هست مگر می شود انتظار معجزه داشت تقریبا بچه های دبستانی هم این موضوع را فهمیدن حالا چرا رئیس جمهور از ایشان حمایت می کند ما هم نمی دانیم آخر یک نفر به آقای روحانی بگوید ما به شما رای دادیم که ظرف 100 روز اول وضع اقتصادی را سروسامان بدهید پس چی شد خوب حالا که همه مردم ایران بر این باورند که با این آقای سیف وضع اقتصاد و مردم هر روز از روز قبل دارد بدتر می شود .
مهدی: 1394/8/508:31:50،
33
7
بسته تون رو هم دیدیم.. بسته های لُپ لُپ خیلی از بسته های شما بهتره.. با این بسته های فقط خودتون رو سره کار گذاشتید..
واقعیت: 1394/8/508:33:13،
30
19
دولت قبلی چیزی از اقتصاد باقی نگذاشت...
محتشم: 1394/8/510:38:03،
21
10
شما چکار کردید ؟
همش وعده و وعید ، همش حواله به اینده ، همش حواله به برجام ، همش رانت و قبلی ها ، قبلی ها مقصرند
رکود بازار و ورشکستگی تولید و تورم و .... دستپخت کیه؟؟؟
اوج تدبیر و کلید ، حذف یارانه بگیران و عرضه سبد کالا و وام 25 میلیونی برای خودرو سازها....
مردم هم شدند گوشت قربونی شما ،
یه خورده به کار و وضع مردم برسید به جای فرافکنی و اتهام افکنی
واقعیت: 1394/8/510:52:44،
15
14
آقای محتشم باید جلو افزایش قیمتو میگرفتیم والا پراید میشد ۴۰ تومن این یه نمونشه ... بازم بگم .شما به این میگی رونق یا بدبختی؟
پاسخ به واقعیت : 1394/8/511:35:59،
13
17
پراید همین الانشم با وام 25 تومنی 45 تومن در میاد
در ضمن شک نکن اگر مردم با هم متحد نشده بودند همین الانم پراید رو به مردم 40 ملیون تحویل یک ساله میدادند با هزار منت ، پس اتحاد و عقل مردم رو پا حساب خدمات تدبیر و امید نزارید که وضع معلومه
مردم هم دیگه انقدر عاقل شدند اسیر سیاه بازی عده ایی نشوند
این امام زاده کور نکنه ، شفا نمیده ....
رضا: 1394/8/508:38:24،
26
10
اقا جون درامدها رو بیشتر ازمخارج کنید مثل کشورهای جهان اول
غمگسار: 1394/8/509:15:32،
18
8
ما شماره معکوس عمرمون به پایان رسید اما چیزی که از اول مال خر بود رو نه دیدیم نه چشیدیم.واقعا دهه شصت تو ایران از دوران حمله مغول هم بد موقع تر بود که ما متولد شدیم.با اینهمه منابع و استعداد فقط فساد و رانت و زمین خواری و انحصارگری طلبی و جنگ و دشمن تراشی و تحریم زهر مار کردیم.
آرش: 1394/8/509:18:39،
19
8
تيتر در حد حرف خوبه اگر اختلاسها بگذارد !!
sam: 1394/8/509:39:37،
19
7
زمانی اقتصاد درست می شود که اکثریت جوان ها راحت کار پیدا کنند،با اقساط متعارف ماشین با کیفیت بخرند،بتوانند با تسهیلات خانه بخرند و.....وقتی اکثریت مردم در فقر و بدبختی هستند و دزدی و فحشا و اختلاس از سر و روی مملکت می بارد،شما حتی اگر صد تا نمودار رشد اقتصادی هم که بیرون بدهی هیچ فرقی به حال جامعه نمی کند،روی کاغذ و در دنیای رویا و توهم مسئولان ما، همه مردم ایران خوشبخت و میلیاردند! ولی آنچه که مهم است واقعیت زندگی است.واقعیت این است که در ایران امروز ثروت، رفاه و راحتی در «انحصار مطلق» درصد بسیار اندکی از مردم است و تا زمانی که این انحصار شکسته نشود وضع اقتصادی عامه هم هیچ تغییری نخواهد کرد.
کارگر روز مزد بیکار: 1394/8/515:34:03،
9
7
شمارش معکوس از چه شماره ای وبا چه وازه ای ؟ قرن؟ دهه؟ ماه؟ شروع شده؟ فکر کنم باشماره 99999999999999999 ماه شروع شده؟ ....زحمت نکشین آقایون ..ما ملت صبرایوب وغیرت بادهوا..داریم..... به کارتون طبق قبل ادامه بدین..خدای نکرده خاطر حضرات رنجیده نشه به فکر رفاه مردم بیفتین.... اونم مملکتی با 44 میلیون بیکار طبق فرمایشات خودتون....واقعاااااا خسته نباشین

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار