کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قفل 1500 ميليارد تومانی بال‌ ايرلاين‌ها

کدخبر:۱۶۶۲۰دوشنبه، ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱:۴۷۲۱۰۸ بازدید

بدهي ايرلاين‌ها به همه حالا صداي اعتراض دستگاه‌ها را در آورده است؛ از شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي گرفته تا شركت فرودگاه‌هاي كشور كه ...

بدهي ايرلاين‌ها به همه حالا صداي اعتراض دستگاه‌ها را در آورده است؛ از شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي گرفته تا شركت فرودگاه‌هاي كشور كه يكي ايرلاين‌ها را تهديد به قطع سوخت‌رساني مي‌كند و ديگري مي‌گويد تا بدهي‌تان را صاف نكنيد مجوز تردد صادر نمي‌شود. 

بدهي ايرلاين‌ها همچنان روند صعودي خود با كمترين پرداختي را طي مي‌كند؛ شركت ملي پخش به عنوان اصلي‌ترين طلبكار ايرلاین‌‌ها تا امروز چندين بار از اين وضعيت «سيم آخر» را آزمايش و سوخت‌رساني را متوقف كرد كه با «ريش سفيدي» و «پا در مياني» مديران ارشد اجرا ختم به خير شد. 

صاحبان خطوط هوايي تا به امروز بيش از 870 ميليارد تومان بدهي را به شركت پخش ثبت كرده‌اند؛ اختر اسماعيليان مدير مالي اين شركت با بيان اينكه بدهي شركت‌هاي هواپيمايي از سال ٩٢ تا كنون، ٦٢ درصد افزايش يافته است، اظهار كرد: بدهي اين شركت‌ها به شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ٥٣٧ ميليارد تومان بود كه روز به روز بر اين ميزان بدهي، افزوده شده است. 

وي درباره شركت‌هاي هواپيمايي بدهكار به شركت ملي پخش گفت: ماهان با ٣٤٨ ميليارد تومان، آسمان با ٢٥٣ ميليارد تومان، ايران اير(هواپيمايي جمهوري اسلامي) با ٢٢٠ميليارد تومان، همچنين ايران ايرتور با ٥٤ ميليارد تومان، از جمله شركت‌هاي مهم بدهكار به شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي هستند. اسماعيليان در گفت و گو با شانا تصريح كرد: ١٣٣ ميليارد تومان از بدهي شركت هواپيمايي ماهان مربوط به شركت سرمايه‌گذاري صنعت نفت (پيمانكار سوخت رسان در فرودگاه امام خميني(ره) ) است. 

 
بدهي به شركت فرودگاه‌ها

از سوي ديگر ايرلاين‌ها بيش از 600 ميليارد تومان بدهي معوق به شركت فرودگاه‌هاي كشور دارند. معاون برنامه‌ريزي و نظارت شركت فرودگاه‌هاي كشور با بيان اينكه تمام ايرلاين‌ها به شركت فرودگاه‌ها بدهي دارند، گفت: هيچ محدوديتي براي پروازهاي برنامه‌اي شركت‌هاي هواپيمايي در فرودگاه‌ها ايجاد نمي‌شود اما در صدور مجوز براي انجام پروازهاي فوق‌العاده توسط برخي شركت‌هاي هواپيمايي سختگيري‌هاي بيشتري توسط سازمان هواپيمايي كشوري مي‌شود. 

غلامحسين باقريان درباره روند پرداخت بدهي ايرلاين‌ها به شركت فرودگاه‌هاي كشور بابت استفاده از خدمات فرودگاهي اظهار كرد: پيگيري‌هاي لازم براي وصول مطالبات شركت فرودگاه‌هاي كشور از شركت‌هاي هواپيمايي ادامه دارد كه اين پيگيري‌ها تشديد شده است. 

وي با بيان اينكه پرداخت بدهي ايرلاين‌ها به شركت فرودگاه‌ها روند كندي دارد، درباره نحوه ارائه خدمات فرودگاه‌ها به ايرلاين‌هاي بدهكار افزود: شركت فرودگاه‌ها هيچ خدماتي به ايرلاين‌ها را به دليل بدهي محدود نكرده است فقط در خصوص ارائه مجوز براي انجام پروازهاي فوق‌العاده براي برخي ايرلاين‌ها توسط سازمان هواپيمايي كشوري سختگيري‌هاي بيشتري صورت مي‌گيرد و به راحتي براي برخي ايرلاين‌ها مجوز پروازهاي فوق‌العاده صادر نمي‌شود. 

باقريان ميزان بدهي ايرلاين‌ها به شركت فرودگاه‌هاي كشور بابت خدمات فرودگاهي را حدود ۶۰۰ ميليارد تومان اعلام كرد و به پايگاه خبري وزارت راه افزود: تمام ايرلاين‌ها به شركت فرودگاه‌ها بدهي دارند اما ميزان بدهي برخي ايرلاين‌ها كم است اما ايرلاين بدون بدهكار به شركت فرودگاه‌ها نداريم. 

عضو هيئت مديره شركت فرودگاه‌هاي كشور گفت: ايرلاين‌ها براي پرداخت بدهي‌هاي جاري خود از زمان دريافت صورت حساب تا زمان پرداخت حدود ۴۵ روز تا دو ماه فرصت دارند؛ همچنين درباره بدهي ۶۰۰ ميليارد توماني معوق نيز توافقي حدود سه ماه گذشته صورت گرفته تا اين بدهي‌ها به صورت ماهانه و به صورت منظم پرداخت و در نهايت تا بهمن‌ماه اين بدهي‌هاي معوق تسويه شود اما با توجه به روند كند پرداخت بدهي‌ها بعيد است تا زمان تعيين شده بدهي‌ها تسويه شود. 

 
خواسته ايرلاين‌ها

مشاور وزير راه و شهرسازي در صنعت هواپيمايي اما معتقد است: آزاد‌سازي نرخ بليت هواپيما مي‌تواند وضعيت اقتصادي ايرلاين‌ها را بهبود بخشيده و نسبت به افزايش توان آنها در بازار‌هاي پساتحريم تأثيري مثبت داشته باشد. 

محمدعلي ايلخاني در گفت‌وگو با ايسنا، با ابراز اميدواري به اجرايي شدن طرح آزاد‌سازي نرخ بليت هواپيما تأكيد كرد: اين طرح مي‌تواند به عنوان مقدمه‌اي مناسب براي بالا‌بردن رقابت‌ها در بازار‌هاي داخلي باشد و البته در راستاي آن وضعيت درآمدي ايرلاين‌ها نيز تغيير كند. 

وي با بيان اين‌كه در سال‌هاي گذشته بسياري از شركت‌هاي هواپيمايي داخلي از نظر اقتصادي در شرايط سختي قرار داشتند، اظهار كرد: اين موضوع كه از يكسو به دليل مشكلات و مسائل اقتصادي داخلي و از سوي ديگر فشار تحريم‌ها به وجود آمد باعث شد درصد قابل توجهي از ايرلاين‌ها از نظر درآمد افت كرده و لااقل در پروازهاي داخلي درآمد چنداني نداشته باشند. 

مشاور وزير راه و شهرسازي در صنعت هواپيمايي اضافه كرد: اين شرايط باعث شد ايرلاين‌ها نه تنها در حوزه خريد هواپيما‌هاي جديد نتوانند عملكرد قابل توجهي از خود به جاي بگذارند كه حتي در هزينه‌هاي جاري مانند خدمات فرودگاهي و نرخ سوخت هواپيما نيز با مشكلات جدي روبه‌رو شوند. 

ايلخاني با اشاره به چشم‌انداز مثبت صنعت هواپيمايي كشور در روزهاي پس از تحريم اظهار كرد: در اين روزها مي‌توان با مديريت درست منابع نسبت به خريد هواپيماهاي جديد اقدام كرد به شرط آنكه اوضاع درآمد ايرلاين‌ها بهبود يابد كه شايد يكي از نخستين راهكارها براي بهبود آن اجرايي كردن طرح آزاد‌سازي نرخ بليت هواپيماست.  وي ادامه داد: در اين راستا طرح سازمان هواپيمايي كه قصد آزاد‌سازي نرخ بليت تا پايان امسال را دارد مي‌تواند هم به افزايش درآمد ايرلاين‌ها كمك كند و هم با رقابتي‌كردن بازار‌هاي داخلي مقدمات وارد كردن هواپيماهاي جديد را به وجود بياورد. البته نحوه‌ اجراي اين برنامه نيز در نوع خود اهميت بالايي دارد و ما اميدواريم بتوانيم در قالب آن وضعيت درآمدي ايرلاين‌ها را در شرايط بهتري ببينيم. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بهروز: 1394/8/411:38:25،
60
9
آخرش مردم باید هزینه سوء مدیریت رو بدن. چطور ایلاین های خارجی با سرویس بهتر و ارزانتر سود ده هم هستند؟ معلومه همش بخور بخور و دزدی!!!!!!!!!!!!
آریا: 1394/8/412:47:22،
33
8
هواپیمایی AirAsia پروازاش از کوالالومپور تا جزیره لنکاوی توی تخفیف تا 20000 تومن قیمت میخوره و در مواقع عادی 135000 تومن...
حالا اینجا عین همون پرواز اما از مشهد به تهران باید تا 200 تومن بدیم اونم با فرغونای عهد بوق
ایران: 1394/8/415:25:31،
16
4
آقا به خدا تحریم هیچ اثری رو ایران نداشته نمونه اش تو مدت تحریمها بیشترین ماشین و کالا و ماشین آلات وارد کشور شد همه مشکل داخلی بود و دلاللي یه عده آدم خاص که تا اعلام تحریم میشد همه چیز رو دوبرابر کردن الان توافق که انجام شده اکثر تحریم ها برداشته شده تازه میکند دوران پساتحريم حالا معلوم نیست بیست سال دیگه باشه یا صد سال
hamed: 1394/8/417:44:02،
13
5
پس این پولی که از مسافر ها میگیرن کجا خرج میشه؟
زرشک: 1394/8/412:11:53،
29
7
حالا کاری بکنین که همین چند نفر هم که جرات میکنن سوار هواپیما بشن دیگه نشن !
ممد: 1394/8/412:13:13،
32
8
حالا همه اینها رو بافتید که بگید قیمت بلیط ارزونه باید 50 درصد گرون بشه ؟
تعارف نکنید تورو خدا, ما دیگه عادت کردیم !!!
حسین: 1394/8/412:56:11،
30
7
اروپا : همه هواپیما ها نو .و مدرن و ایمنی بالا بنزین گران . حقوق پرسونل دلاری . بهترین خدمات فرودگاهی . ظرفیت پرواز نیمه خالی . قیمت هم در حد ایران و بعضی مسیرها ارزانتر
ایران: همه هواپیماه کهنه و از رده خارج و ایمنی پایین. بنزین ارزان . حقوق ریالی. بدترین خدمات فرودپگاهی. ظرفیت تمام پر و بدون صندلی خالی. همیشه در حال ضرر و زیان. و بدهکار چندین میلیاردی . آیا مشکل را در مدیریت نمیبینید.
دلخور: 1394/8/413:25:52،
22
13
خوش به حال این تحفه های سفارشی اون وقت برای من و ضامنم برای پنج ملیون و سیصد اجراییه صادر کردن .
کارمند بانک: 1394/8/422:58:52،
13
10
اقا شرمندم نمیدونم شما همان شخص مورد نظر من هسثید یا نه ولی اگر باشید خدا میداند من بابت صدور این اجراییه با ریس ام دعوام شد چون برای مبلغ دویست و هشتاد میلیون از نود و دو تا حالا ما اخطار هم نفرستادیم وقتی این را به ریس مطرح کردم گفت رو پروندش دستور راکد خورده تو دخالت نکن و دنبال کارت باش خدا میدونه تاراحتی وجدان گرفتم
و از اون روز تا حالا دنبال کار هستم تا بلکه از این دربار یزید استعفا بدم بازم شرمندم شرمنده
هادی: 1394/8/414:32:23،
14
14
پرواز تهران دبی : هواپیمایی امارات با بهترین هواپیماهای روز دنیا قیمت یک میلیون و پنجاه هزار تومن
پرواز تهران دبی : هواپیمایی ماهان با یک ابوطیاره از رده خارج یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان !!
مسئولین محترم پیدا کنید پرتقال فروش را !؟!؟
بهزاد تحریم: 1394/8/416:00:48،
15
6
فکر میکنید صاحبان ایرلاین ها کیا هستند؟ مگه میشه کسی به جز خودشون باشن که بتونن یه همچی بدهیه کلونی از سال 92 تا حالا داشته باشن و بدون هیچ مشکلی طلبکارشون باهاشون کنار بیاد؟ معلومه که تو همه چی با هم شریکن. سود و زیان
سیا: 1394/8/417:08:05،
13
5
من چندی پیش کیش بودم اونجا میگفتن هتل داریوش وپارک دلفینها رو یه ایر لاین احتمالا ماهان 110 میلیارد تومن خریده من که گیج شدم!!!!!!!!!
کلنگ: 1394/8/418:17:17،
12
7
عزیزان من خودم ایرلاینی هستم باور کنید با شرایط تحریم ما قطعات رو گاهی اوقات تا سیصد در صد گرونتر میخریم. هواپیماهامون هم مال بیست تا چهل سال قبل هستند مثل پیکان مدل ۴۷ هستند هر چی درمیاریم خرج خودشون میکنیم از بس قراضه هستند.
انشا... تحریم ها رفع بشن تا ما هم یک نفسی بکشیم و مردم هم با هواپیماهای مدل جدید و امن به سفر برن. چون حقشونه
Z: 1394/8/421:43:34،
9
5
تحریمها هم رفع شود، باز آش همان آش و کاسه همان کاسه!!!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار