کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

هتل‌های کیش ستاره‌های خیالی می‌فروشند!

کدخبر:۱۶۶۱۸دوشنبه، ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹:۴۷۴۶۶۰ بازدید

در حالی که رئیس سازمان میراث فرهنگی از سونامی گردشگران در سال‌های آینده خبر می‌دهد، اما هتل‌های جزیره گردشگرپذیر کیش همچنان برای ...

در حالی که رئیس سازمان میراث فرهنگی از سونامی گردشگران در سال‌های آینده خبر می‌دهد، اما هتل‌های جزیره گردشگرپذیر کیش همچنان برای جذب مسافر، ستاره خیالی می‌فروشند.

جزیره کیش 50 هتل آماده برای پذیرش مسافر دارد که طبق طرح استانداردسازی انجام شده در سال ۸۹، از این تعداد ۵ هتل دارای ۵ ستاره و ۸ هتل دارای ۴ ستاره هستند و بقیه هتل‌ها نیز دو و سه ستاره دارند. در مجموع جزیره کیش دارای ۴ هزار اتاق و نزدیک به ۱۲ هزار تخت است. ستاره گذاری برای هتلهای جزیره کیش چهار سال پیش انجام شده بود و در همان زمان برخی از هتلداران به علت تخلفاتی که انجام داده بودند از جمله فروش گران اتاق، مشمول جریمه و ریزش ستاره هایشان شدند.

ولی هنوز هم برخی از هتلداران این جزیره از درجه هتل برای درخشان نشان دادن ستاره استفاده می کنند. هتلها معمولا دارای هر ستاره‌ای که باشند، درجه بندی می‌شوند از TOP گرفته تا درجه C .

برای بسیاری از هتلداران، هتلی با دو ستاره و درجه TOP سه ستاره محسوب می‌شود. به همین علت در تبلیغات رسانه‌ای خود از واژه سه ستاره یا هتل بزرگ استفاده می کنند حتی برخی از آنها سعی می کنند تا ستاره‌های هتل خود را از چشمان مسافر دور نگه دارند. بنابراین ستاره ای را در سر در هتل نصب نمی‌کنند.

نمونه این دست هتل‌ها در جزیره کیش کم نیست. حتی چند وقت پیش یکی از مشهورترین هتل‌های این جزیره که مهمانانی از سازمان مناطق آزاد کیش هم در بخش هتل ۴ ستاره آن اقامت داشتند، به علت شکایت‌های متعدد یک ستاره خود را از دست داد.

با این حال این هتل در بخش اقامتگاه‌های دو ستاره خود، خدماتی در اندازه هتل یک ستاره ارائه می‌کند ولی هزینه اتاق ۳ ستاره را از مسافر می‌گیرد!

هتل‌های دیگر نیز مانند آبادگران، پانیذ، اسپادانا و... به بازرسی و بازنگری مجدد در ارائه خدمات، هزینه‌ها و ستاره و درجه بندی نیاز دارند.

به عنوان مثال یکی از هتل‌های دارای دو ستاره، در تبلیغات خود از عنوان سه ستاره استفاده می‌کند درحالی که حتی برخی از کارکنان این هتل در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گویند: «خودمان هم نمی‌دانیم بالاخره چند ستاره در این هتل می‌درخشد. چون نرخ اتاق دو تخته در این هتل ۲۵۰ هزار تومان است و این نرخ در ایام عید صد هزار تومان نیز گران تر می‌شود.»

هتل دیگری هم هم اگرچه ظاهر فریبنده‌ای دارد ولی مشاهده اتاق‌های آن باعث می‌شود تا کمتر گردشگری رغبت به اقامت در آنها را داشته باشد.

رسیدگی به وضعیت این هتل‌ها و بازنگری در ستاره آنها بر عهده سازمان منطقه آزاد کیش است اما از چهار سال پیش تاکنون این اقدام را انجام نداده است.

جامعه هتلداران جزیره کیش نیز آنطور که رئیسش می گوید قدرت اجرایی برای این کار ندارد.


سلایق دولت، استانداردسازی را کند کرده است

مسیح‌الله صفا به خبرنگار مهر می‌گوید: برخی سلایق بخش دولتی باعث شده تا روند استانداردسازی هتل‌ها کند پیش برود چون دولتی‌ها می‌خواهند که در این زمینه نقش داشته باشند و تعیین کننده آن کسی باشد که آنها صلاحیتش را تایید کرده باشند.

وی ادامه می‌دهد: این روند نه تنها در مناطق آزاد بلکه در سازمان میراث فرهنگی کشور نیز وجود دارد. ما از سال ۹۱ مکاتبات متعددی با مسئولان منطقه آزاد کیش درباره استانداردسازی هتل‌ها داشتیم حتی گروهی نیز برای این کار تعیین شدند ولی هنوز اقدامی در این جهت انجام نشده است.

هتلداران در جزیره کیش معمولا در سایت‌های اطلاع‌رسانی خود از تصاویری جذاب برای جلب نظر مسافر استفاده می‌کنند ولی وقتی گردشگر در اتاق را باز می‌کند با واقعیت مواجه شده و متوجه می‌شود رویایی که برایش ساخته بودند، پوچ است اما از آنجا که در ایامی مانند نوروز و یا تابستان و برخی از ایام تعطیل سال راهی برای جابه جایی و یا انصراف ندارد، به همان اتاق‌ها اکتفا می کند.

بنابراین تنها کاری که می‌تواند انجام دهد این است که خدمات بهتری از کارکنان هتل دریافت کند اما متاسفانه بیشتر هتلداران کیش به غیر از چند هتل ۵ ستاره خدمات مناسبی به مسافر ارائه نمی کنند به خصوص در ایام تعطیل که تعداد مسافران زیاد و میزان فعالیت کارکنان نیز بیشتر می‌شود.


نظارت طبق قانون با صنوف است

رئیس جامعه هتلداران کیش که عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران نیز هست در این زمینه به خبرنگار مهر می‌گوید: نظارت بر عملکرد هتل‌ها و استانداردسازی آنها طبق قانون باید توسط صنوف انجام شود ولی این قانون عملیاتی نمی‌شود. هتلدارن، هتل سه ستاره را با چهار ستاره تبلیغ می‌کنند. اگر به ما قدرت اجرایی نمی‌دهند حداقل باید معاونت های گردشگری جلوی این کار را بگیرند. نظارت‌های ما نصفه و نیمه است. به ما می گویند نظارت عالیه بر عهده دولت است. ولی متاسفانه اکنون نظارت های جزئی نیز توسط دولتی‌ها انجام می شود.

به نظر می‌رسد سازمان منطقه آزاد کیش در سالهای اخیر نتوانسته از عهده نظارت بر هتل‌ها و استانداردسازی آنها برآید چرا که اکنون کارشناسان حوزه هتلداری در این جزیره آماده نظارت و استانداردسازی هتل‌ها هستند اما تعلل به وجود آمده باعث سو استفاده برخی از هتلداران جزیره شده است.

همچنین عملکرد مدیریت گردشگری و معاونت اجتماعی، فرهنگی و گردشگری در دبیرخانه سازمان مناطق آزاد کشور نیز در سالهای اخیر ثابت کرده که کمتر نظارتی بر حوزه گردشگری مناطق تحت پوشش خود دارد.

از سوی دیگر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری وظایف خود را در حیطه مناطق آزاد کشور نمی داند، به همین دلیل نسبت به جزایر گردشگری ایران مانند کیش بی تفاوت است. این درحالی است که رئیس سازمان میراث فرهنگی چندی پیش از سونامی ورود گردشگران خارجی به ایران در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ خبر داد. با این وجود به نظر می رسد که هتل‌های جزیره کیش از آنجا که سالهاست استانداردسازی نشده اند، برای استقبال از سونامی گردشگران خارجی چندان آماده نیستند.

 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

پوریا: 1394/8/411:29:27،
138
14
سال قبل 4 شب کیش بودیم که تور ان بدون شام و نهار 900 هزار
تومان بود هوا هم به غایت گرم و اجناس هم بنجل و به قیمت تهران
از تفریح چی بگم که نگفتنم بهتره.!!! حالا تور دبی هم تقریبا همین
قیمت با کلاس بسیار بالاتر از لحاظ مراکز خرید و گردش و اینکه حداقل خوشحالی که یک کشور خارجی رفته ای.!!هتل داری و گردشگری این کشور هم مثل صنعت و اقتصادمون می مونه که هر
روز بدتر از دیروز است.
علی جون: 1394/8/412:20:19،
26
41
من هر فصلی کیش رفتم
اذر فصل حراجی و بهمن بهترین اب و هوا رو داره
کیش هم میشه خوش گذروند بد نیست
ولی خرید بدرد نمی خوره و واقعا هتل هاش کلاه بردارن
ولی یه شب شام هتل داریوش ارزش رفتن داره
بردیا: 1394/8/412:39:44،
65
21
حیف پول که تو ایران بری مسافرت...ادم ارمنستان بره ولی کیش نره
كيشگرد: 1394/8/412:54:01،
57
17
در ايران هتل ٤ ستاره يا ٥ ستاره اصلا وجود نداره معيار هتل هاي درجه يك ديسكو بار استخر رو باز و غيره هست كه هيچ كدوم هتل هاي كيش ندارن پس كلا ما در ايران هتل ٤ يا ٥ ستاره اصلا نداريم
مسعود: 1394/8/411:37:56،
99
20
هر کس می خواد بره کیش یه مقدار دیگه بذاره روش بره دبی خیلی بهتره
رضا: 1394/8/412:06:05،
18
67
دبی زیر 4 ستاره فایده نداره. قیمتش هم 3 برابر تور کیش هست. حدود 500 تومن پرواز، 320 تومن ویزا، هتل هم شبی حدود 200 درهم. یعنی یک تور سه شب و چهار روزش میشه حدود 1500 تومان. اما تور کیش چهار ستارش میشه 500
مسعود: 1394/8/412:50:32،
40
11
1500 مال 5 ستاره هست که خودم دو ماه پیش رفتم. برای سه ستاره تاپ میشه حدود 1 میلیون تومان. کیش هم هتل بدون سوسک حدود 800 تومانه
محمد: 1394/8/411:39:22،
65
13
حیف از اون ستاره که در کیش برای هتل هاشون: بهتره بگیم
......مسافرخانه هاشون.....گذاشتن
علي: 1394/8/411:53:24،
58
12
هيچي نداره كيش فقط گندش كردن
آرش66: 1394/8/412:06:36،
56
17
کیش خیلی سوت و کور شده. بیشتر مغازه دارا و کسبه در حال تعطیلی کسب و کار و ترک کیش هستن. مشکلات اقتصادی و برخوردهای نامناسب با جوانان (نظیر گشت ارشاد) به تدریج در حال نابودی کیش و تهی کردنش از مسافر هستند.
بابک: 1394/8/412:20:39،
60
17
ما عرضه اداره یک جزیره چند کیلومتر مربعی را نداریم ولی ادعای مدیریت جهانی داریم!!!!
عليرضا: 1394/8/412:21:01،
30
5
بخدا بعضي هتل هاي پنج ستاره كيش اتاقاش مثل هتل دو تا سه ستاره دبي ميمونه
دبي هوا شرجيه كيشم شرجيه اما وارد اتاق تو كيش ميشي همه جا بوي نم ميده
حالا قيمت خودتون بريد مقايسه كنيد همه چيمون به همه چيمون مياد
رامین: 1394/8/412:21:54،
57
16
دوستان
بنده به جاهای مختلفی از دنیا سفر کرده ام
باور کنید جایی ارزان تر و بهتر ترکیه تقریبا ندیدم
هتل های خوب
سرویس خوب
فرهنگ نزدیک به ایرانی ها
خرید البسه مناسب
عادات غذایی مشابه
و تمیز و نزدیک
یک هفته استراحت مطلق با حدود دو نیم میلیون تومان
والا کارشون درسته
علی: 1394/8/511:04:54،
8
13
احتمالا برزیل و اکوادور رو امتحان نکردی.برو اونجا.اگر بلیط اون راه طولانی رو در نظر نگیریم،مخارجش نصف ترکیه هست.من رفتم و ترکیه و دوبی و...از چشمم افتاد دربست.تفریحاتش رو نگو که تلگرام فیلتر میشه ها!!
وحيد يوسفي: 1394/8/413:26:38،
28
31
كيش
نگين خليج فارس
بهزاد تحریم: 1394/8/416:06:44،
23
12
کیش جای خیلی خوبیه به شرطی که آدمای شارلاتان توش نباشه. البته همه جای ایران خوبه، این خودمون هستیم که خوب یا بدش میکنیم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما