کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دوره استخدام مادام‌العمر به سر آمده است

کدخبر:۱۴۷۴۷جمعه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸:۰۴۳۷۴۸ بازدید

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه دولت در صدد تدوین بسته سیاستی است که بتوان از تغییر شرایط عصر پساتوافق ...

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه دولت در صدد تدوین بسته سیاستی است که بتوان از تغییر شرایط عصر پساتوافق بهترین بهره‌برداری را داشت، عنوان کرد: نیروی کار باید بداند که امروز دوره استخدام مادام‌العمر به سر آمده است و عصر تکنولوژی و رقابت است.

به گزارش ایسنا ، دکتر حسن طایی در گردهمایی سه جانبه گرایی دولت، کارگر و کارفرما اظهار کرد: تحریم‌های ایران از پاییز سال 1358 شروع شد و در طول 35 سال بر ابعاد آن افزوده شد و همین عامل باعث شد تا اقتصاد ایران علی رغم دریافت منابع مالی و انسانی به رشد و شکوفایی مورد انتظار نرسد.

وی افزود: حال که انتظار داریم در عصر پساتوافق تحریم‌های اقتصادی برداشته شود، باید بسته‌ای را تدوین کنیم تا اقتصاد ایران آمادگی لازم برای حضور در اقتصاد جهانی را کسب کند.

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: اقتصاد ایران در طول سالیان گذشته به طور کامل بسته و منزوی نبوده است، اما آنطور که باید هم با اقتصاد جهانی تعامل نداشته است.

بسته سیاستی پساتوافق در دستور کار
وی یادآور شد: چارچوب کلی برنامه اقتصادی پیش رو اقتصاد مقاومتی است و این به معنی افزایش توانمندی اقتصادی در مقابل نوسان‌ها و شوک‌هایی است که از جانب اقتصاد جهانی به کشور وارد می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: توافق هسته‌ای فرصتی سرنوشت ساز است و باید بسته سیاستی لازم را برای بهره برداری از این فرصت و تغییر تعاملات با دنیای خارج آماده کنیم.

طایی ضمن اشاره به چارچوب کلی بسته سیاستی مورد نظر دولت برای دوران پساتوافق گفت: زیرساخت‌های اقتصادی، بازارهای پولی و سرمایه‌ای و کارگزاران اقتصادی در این بسته سیاستی نقش غیر قابل انکاری خواهند داشت که باید تغییراتی را در آنها به وجود آورد.

وی ادامه داد: یکی از تغییرات زیرساختی که باید در این مسیر مورد نظر داشت بحث تغییر در زیرساخت‌های نرم مخصوصا نظام اداری کارآمد و نظام حقوقی صحیح است و در این خصوص بحث همسانی قوانین داخلی با قوانین تجاری بین المللی بسیار اهمیت دارد.

طایی با تاکید بر وجود پنج میلیون دانشجو در کشور گفت: زیرساخت دیگری که برای استفاده از دوران پساتوافق باید تغییر کند زیرساخت‌های ICT و ارتباط اقتصاد و علم و فناوری است که این با رجوع صنعت و اقتصاد به دانشجویانی که اکثر آنها به علم و فناوری مسلط هستند قابل تغییر است.

وی تصریح کرد: سومین تغییر باید در زیرساخت‌های فیزیکی کشور رخ دهد، تاسیساتی مانند خطوط ریلی، هوایی، دریایی و زمینی، امکانات شهری، هتل ها و ... اگرچه در کشور وجود دارد، اما در حد حضور گسترده ایران در اقتصاد جهانی به خصوص حوزه گردشگری نیست و باید این کاستی‌ها جبران شود.

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تغییر در بازار اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: برای حضور پایدار و قدرتمند در اقتصاد جهانی در عصر پساتوافق علاوه بر تغییر در زیرساخت‌ها، باید در بازارهای اقتصادی کشور همچون بازار پول، سرمایه و کار نیز تغییراتی اعمال گردد و به سمت کارآمدی و رقابت سوق داده شود.

نرخ سود 30 درصد مساوی است با فلج اقتصادی
طایی با اشاره بر لزوم تغییرات در بازار پولی کشور تاکید کرد: اولین مساله بازار پول کشور نرخ سود بانکی است. امروز نرخ سود بانک ها به 30 درصد می‌رسد و واقعیت این است که با وجود چنین نرخ سودی، هیچگونه فعالیت اقتصادی از تسهیلات موجود شکل نمی‌گیرد، بنابراین بازار پول باید اصلاح شود.

وی افزود: کاهش دوگانگی بین بانک‌های دولتی و خصوصی و کاهش فاصله بین بازارهای پولی متشکل و غیرمتشکل از دیگر اقداماتی است که باید در بسته سیاستی پساتوافق مورد نظر قرار گرفته شود.

طایی تصریح کرد: بازار کار نیز در این برنامه اهمیت دارد و مهمترین مساله بازار کار اجرای قانون کار به شکل موجود است و در این مسیر باید با اجتناب از سلیقه‌ای عمل کردن، قوانین مزاحم را نیز حذف و یا اصلاح کرد.

دوره استخدام مادام‌العمر تمام شده است
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نیروی کار باید بداند که امروز دوره استخدام مادام‌العمر به سر آمده است و عصر تکنولوژی و رقابت است و هر کس با مهارت بیشتر و یادگیری بیشتر حین کار به این عرصه ورود کند می‌تواند در بازار کار بقا داشته باشد.

وی ضمن تاکید بر استفاده از دانش در تولید کالا در عصر جدید اذعان کرد: رقابت در فروش مساله‌ای مهم است که تحت عنوان نهضت کاهش قیمت تمام شده جریان دارد، اما اقتصاد ما به دلیل عدم استفاده از فناوری ، محصولات را با قیمت بالا تولید می‌کند که این باعث عدم توانایی در رقابت در اقتصاد جهانی می شود و این زمانی اصلاح می‌شود که از دانش در تولید استفاده کنیم.

طایی درباره اهمیت بازار سرمایه در عصر پساتوافق توضیح داد: کارفرمایان کشور با جدیدترین شیوه‌های تامین مالی کسب و کار آشنا شوند. امروز شیوه های استقراضی و غیراستقراضی مختلفی چون فاینانس، سرمایه گذاری مستقیم و غیر مستقیم خارجی و... در دنیا وجود دارد که البته دائما در حال به روز شدن و ارتقا است.

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: دولت و خانوار به عنوان کارگزاران اقتصادی نیز باید در عصر پساتوافق رفتار خود را اصلاح کنند تا به بهترین شکل از فرصت به وجود آمده استفاده شود.

وی افزود: 22 میلیون نفر در عرصه اقتصادی کشور شاغل هستند که از این تعداد پنج میلیون نفر در بخش عمومی و 17 میلیون نفر در بخش خصوصی و تعاونی‌ها فعال هستند و طبق برنامه همه کسانی که در سال‌های آتی وارد حوزه اشتغال می‌شوند باید در بخش خصوصی و تعاونی‌ها فعالیت کنند.

دولت در اقتصاد دخالت نکند و جلو رانت اطلاعاتی دولتی‌ها را بگیرد
طایی افزود: به همین دلیل دولت باید با کاهش دخالت در اقتصاد توسط شرکت های بزرگ، جلوگیری از استفاده دولتی ها از رانت های اطلاعاتی و عدم دخالت در مناقصه ها، مانعی در برابر بخش خصوصی نباشد و از جلو آن کنار رود.

این مسئول ضمن اشاره به نقش خانوار در اقتصاد در شرایط جدید اظهار کرد: مهمترین انتظاری که از خانوار در عصر پساتوافق وجود دارد، افزایش مهارتها و به روز کردن شایستگی‌های خود است و نیروی کار باید بیش از گذشته منظم باشد و از کارگریزی به سمت کاردوستی سوق پیدا کند.

وی افزود: افزایش بهره وری، بهبود فرهنگ کار و فرهنگ استفاده از کالای ساخت داخلی نیز از دیگر وظایفی است که در بسته سیاستی پساتوافق بر عهده خانوار قرار دارد.

شش مشکل بزرگ اقتصاد و راه حل آن
طایی شش مساله را به عنوان مشکلات شاخص بنگاههای اقتصادی مطرح کرد و گفت: مشکلات مربوط به نیروی انسانی، مدیریتی، نقدینگی و نرخ بالای سود تسهیلات، بازاریابی و فروش، نوآوری و فناوری و عدم شناخت از بازارهای موجود از عمده ترین مشکلات این بنگاهها است.

وی افزود: این مشکلات با جداسازی مدیریت از مالکیت، کاهش نرخ سود، اعمال شیوه‌های جدید بازاریابی و برندسازی و حضور جمعی در اقتصاد، استفاده از پتانسیل‌های دانشگاه و دانشجویان و تولید کالا مطابق با سلیقه روز مشتری قابل رفع است و در صورتی که همه با هم متحد باشیم می‌توانیم با قدرت به اقتصاد جهانی ورود کرده و در آن باقی بمانیم.

چرخش در شرکای اقتصادی برای بهره مندی بیشتر در دولت یازدهم
معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لزوم توجه به بخش خارجی در بسته سیاستی پساتوافق گفت: قبل از سال 2005 شرکای تجاری ایران غربی بودند اما بعد از سال 2005 این شرکا را عمدتا کشورهای شرقی تشکیل می دادند.

وی افزود: در دوره قبل از 2005 بهره مندی بیشتری داشتیم چرا که شرقی ها بدون ارائه تکنولوژی فقط به صدور کالای بی کیفیت می پرداختند، اما در حال حاضر این شرکا مجددا غربی شده و ما می توانیم از واردات کالاهای مصرفی به واردات اقلام سرمایه ای بپردازیم.

طایی خاطرنشان کرد: آن چیزی که در این خصوص برای دولت از همه مسائل بیشتر اهمیت و در دستور کار قرار دارد نیاز به ورود تکنولوژی روز دنیا است.

دیگر نمی توان با خام فروشی ادامه داد
وی افزود: امروز بسیاری از تولیدات ما مربوط به 100 سال گذشته است و ما دیگر نمی توانیم به صادرات فله‌ای پسته و زعفران و فرش ادامه دهیم و کالاهای خام بفروشیم به همین دلیل نقش ما از تقسیم کار بین المللی باید از تامین مواد خام به سمت تولید کالا و خدمات دانش بنیان تغییر کند.

طایی در پایان گفت: این مسائل ممکن نمی‌شود مگر اینکه کارفرما به سراغ دانشگاه برود، دانش آموختگان مهارت کسب کنند، دولت در اقتصاد دخالت نکند، زیرساخت‌های اقتصادی کشور متحول شود و خانوار نیز در این زمینه وظایف خود را انجام دهند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حسام: 1394/5/3012:10:39،
117
9
دوره همه چی به سر اومده.
سالار: 1394/5/3012:46:04،
156
12
تحریم خودرو که داره جواب میده
باید چیزهایی مثل رای ندادن و اعتراض علیه برخی مسؤولین هم رایج بشه
11: 1394/5/3013:12:01،
73
33
هر روز یه استرس جدید
خونه که نداریم
پول که نداریم
کار درست و درمونی هم که نداریم
من که به روحانی رای ندادم ولی واقعا متاسفم برای اونایی که به ایشون رای دادن و دولت مردانش اینطور دارن بلا سر ما میارن
رضا 1346: 1394/5/3013:13:50،
139
9
برای آقایان مادام العمر و حتی فراتر از عمر .
برای کارگر جماعت 3 ماه .

آقای محترم چطور برای ما این عصر ، عصر تکنولوژی و رقابته ولی برای شما عصر رفاقت و رابطه و عشق و حال و کانادا و اروپا و سن پترزبورگه؟سجاد: 1394/5/3015:50:30،
61
10
مورد داریم آقازاده رفته دانشگاه پیام نور مدرک گرفته و سربازی رو هم پیچونده (باباش زمان جنگ صدها کیلومتر از خط فاصله داشته) و معاف شده و با بند "پ" رفته شرکت نفت و بعد از دو سال رسمی آزمایشی داره رسمی قطعی میشه!!!
اونوقت بیا وضع ما رو ببین!!!
بعد خدمت یکسال دنبال کاریم انگار نه انگار...
مهرداد: 1394/5/3016:46:05،
33
10
بنده خدایی رو میشناسم که زمان احمدی نژاد از مسکن مهر 100 میلیون تومن خالص گیرش اومد و دوره آخر هم که احمدی نژاد داشت میرفت جذب یه جای دولتی شد (رسمی)
احمد: 1394/5/3016:46:46،
46
9
شما اول برو یه فکری به حال اون کارمندایی که بالای 35 سال سابقه کار دارن و حاظر نیستن بازنشسته بشن تا یه جوون بیاد سر کار بکن بعد بیا ازاین شعار ها بده که دوره استخدام مادام العمر به پایان رسیده
الوند: 1394/5/3109:10:37،
15
7
فقط بازار کار به قول ایشان رقابتی شده بقیه بازارها مثل خودرو نباید رقابتی بشه و نشانی از تکنولوژی روز توش دیده بشه
فقط باید مردم زجر بکشن رقابتی عمل کنن
کارخونه هامون نباید رقابت بکنن؟
ایرانی: 1394/6/109:25:13،
9
10
لطفا بفرمایید دوره غارت و دزدی گرگ زاده ها کی به سر میاد؟
من: 1394/6/109:28:07،
17
8
برای فقرا و بیچاره ها و مستضعف ها همه چیز سرآمده، حتی خوردن یک تکه نان خشک با دلی خوش ، بله با دلی خوش!

گر از هفت آسمان گزند آید ، صاف بر عضو مستمند آید
استاد دانشگاه: 1394/5/3012:17:21،
119
12
آقای وزیر خجالت بکشید خط و نشان کشیدن برای نیروی کار تنها چیزی است که بلدید
آرش: 1394/5/3014:15:11،
55
8
واقعا براشون متاسفم یعنی یه جوون بدبخت هر سال باید دنبال کار جدید باشه؟ یدفعه بگید استخدام نداریم مگر از فامیلهای خودمون! چند وقت دیگه هم میگه بازنشستگی نداریم دیگه از این به بعد...یه 2ماه بعدشم میگه ملت بیاید یه چیز دستی به ما بدین!! واقعا چقدر رو دارن
نام شما: 1394/5/3012:24:46،
97
9
یک سوال؟
پس چرا میگیم مرگ بر آمریکا و غرب؟؟
ما که در زمینه سیاست سرمایه داری (البته ناقص و فقط به نفع فقط پولدارا) از اونا داریم سبقت میگیریم!!!!!
نیما: 1394/5/3021:17:37،
33
8
قول شرف میدم ۱۰ سال دیگه تامین اجتماعی دوزار پولم به هیچکس بابت بازنشستگی نمیده
چرا؟
چون:
یا واگذارش کردن به امثال بابک زنجانی و اینکه تعداد بازنشسته ها خیلی زیاد میشه
پیش بینی ایران ۱۵ سال آینده:
مردم مسن و بیمار و بی پول
دادن انواع مالیات و عوارض
عجب: 1394/5/3012:31:58،
104
9
دوره استخدام مادام‌العمر تمام شده است.........دوره مرگ تدزیجی جوانان شروع شده است
وحيد يوسفي: 1394/5/3012:38:04،
37
13
بسته خوبيه اين بسته سياستي پسا توافق.
البته به شرطي كه اجرا بشه و در حد حرف باقي نمونه.
براي رشد اشتغال بايد به توليد بيشتر بها داد.
مخصوصا توليد كالاي ايراني.
آرش: 1394/5/3014:15:43،
30
9
غیر از خودروهای 30 سال پیش البته
بازنشسته: 1394/5/3012:38:41،
76
11
متاسفانه دوره همه چیز را در این کشور را به اخر رساندید!!خطابم به
اقای وزیر است که ایا جوابی منطقی دارند ایشان برای بیش از هشتاد هزار بازنشسته شرکت ملی فولاد که بیش از دو ماه است
حقوق خود را دریافت نکرده اند.!!! متاسفانه فقط در این مملکت حرف
بدون عمل است که هر روز شنیده می شود.
mohsen: 1394/5/3013:00:26،
44
8
این به سر اومدن استخدام مادام العمر برای همه ست؟؟؟؟ اونایی که پارتی دارن چی؟؟؟؟
شوروشو در اوردین. بعده کلی زحمتو درس خوندن یکی مثل این وزیره بی.... ... میاد میگه استخدام به سر اومده !! پس منه جوون چیکار کنم با کدوم پولم برم مغازه باز کنم اجناس ایرانیتو بفروشم ... ولی عیبی نداره منم مثله خیلیها میرم تو کاره قاچاق ، حداقلش میشم یه قاچاقچییه فوق لیسانس....
ایرانی اصیل: 1394/5/3013:22:07،
43
8
سی واندی ساله فقط حرف ازکمبودونبودواینجور چیزاست(البته برای ملت ایران)وفقط هم خراب میکنند.شمارابخدا تواین مدت یک چیزی بگید که بهتر شده باشه.ضمنا این آقا خودش قراردادموقت کار میکنه؟
علی: 1394/5/3014:10:37،
48
14
برا خانواده های شهدا ایثارگر که به سر نیمده تحریم خودرو یادت نره تا نابودی این صنعت برای همیشه و دیگر صنایع. امین
نخبه: 1394/5/3015:55:35،
31
17
البته که باید سهمیه خواهر و برادر شهید رو حذف کنن که شکی در اون نیست، اما فرزندان شهدا خدائیش حق دارن؛ من خواهر شهید میشناسم رفته با نامه از بنیاد تو دولت رسمی شده!!!
این کارها دیگه درست نیست!
پاسخ به نخبه: 1394/5/3019:37:36،
37
9
توجه کنید! جنگ سال 59 شروع شد و 67 تموم شد. آخرین سری فرزندان شهدا تا 3 سال دیگه 30 سال تموم دارند. و در این سالها دانشگاه رفتند، سر کار رفتند و .... ولی این سهمیه ها همچنان ادامه داره.باید دید فرزندان جدید شهدا از کجا میان و این سهمیه ها و حمایت ها تا کی میخواد ادامه داشته باشه؟!
عباس: 1394/5/3023:56:38،
12
7
فرزند شهید حق داره ولی من نمیفهمم برادر و خواهر شهید چه صیغه ایه؟
چقدرم حالا مهمه مثلا تو خانواده 10 نفری 30 سال قبل یکی شهید شده باشه!
برا پدر مادر مهمه ولی برادر خواهر هرکی پی زندگیه خودشه یه ارثخور هم کمتر!
البته خیلی ازین اقایون با همین سهمیه برادر شهید به خیلی جاها رسیدن. خیلیاشونم هم 10 تا 12 تا برادر خواهر دیگه هم دارن!
نتا: 1394/5/3015:17:43،
32
9
دولت روحانی ادامه دهنده دولت رفسنجانیست،جایی برای مردم عادی نیست.
علیرضا: 1394/5/3016:02:54،
40
8
شما که عرضه ندارید شغل ایجاد کنید با چه منطقی از ملت بیچاره و بیکار میخواهید فرزند بیاورند ؟
من: 1394/6/109:32:52،
12
7
شما اگر عرضه دارین بیایین فقط پول پوشاک و شیرخشک بچه رو بدید من قول میدم هر 2 سال یکبار براتون بچه بیارم تا مبادا کشور از شیعیان تهی بشه! مبادا کشور پیر بشه
فرزاد: 1394/6/113:48:59،
17
7
آقا مدیر مافوق که من بلد نیست از کامپیوترش استفاده کنه و ماهی 5 میلیون حداقل حقوق میگیره با رقابت و تکنولوژی اومده مدیر شده؟!!!
نه شما بگید!
نه خب بگید!
نه .......
علی: 1394/5/3016:44:11،
36
8
این مسئول محترم درست می فرمایند البته فقط برای ملت بدبخت که پارتی ندارند توی سازمان ما فقط فرزندان و بستگان محترم مدیران رده بالا استخدام مادام العمر می شوند
شهلا: 1394/5/3016:59:06،
33
11
بیشتر از 20 سال در اداره دولتی با قرارداد یکساله کار کردم و تمام عمر و زندگیم با استرس و نگرانی از عدم تمدید قرارداد کارم گذشت آنهم برای یک حقوق ناچیز! آنوقت این آقای دکتر .... بیخبر از شرایط جامعه تازه میگوید میخواهیم چنین کنیم. یعنی از این بدتر هم میشود؟؟؟!
حسین : 1394/5/3017:10:15،
35
8
سلام آیا منصفانه است که یک نفرشهیدبشه بعد دههانفر ازسهمیه اون شهید به دانشگاه بروند،سرکاربروند،وام بی بهره درازمدت 100میلیونی بگیرند،زمین چندتاچندتا بگیرند، چرا دوره اینها سرنمی آید مگر ملت ایران تاکی باید بدبخت باشه همین حالا آموزش وپرورش هنوزاستخدام نکرده 1500تاسهمیه خانواده های ایثارگرانه، خب مگرهمه مابااین شرایط بدکشورتحمل نکردیم پس سهمیه ماچی میشه، مگرماآدم نیستیم
رامین: 1394/5/3017:11:00،
32
8
نسل دهه 60 رو سوزوندید رفت. ....
ناصر: 1394/5/3019:39:25،
31
11
درمجموع کشورمون حالتی شده که یه ایرانی در 2حالت میتونه موفق باشه
یا توی ایران بمونه و دزدی کنه..
یا با کشورش وداع کنه..
درغیر اینصورت رنگ راحتی رو نخواهد دید
آخرت: 1394/5/3021:05:35،
22
11
از پل صرات نمیزارم رد بشید

حالا هی از خارجی ها تقلید کنید

جوان های ما رو نابود کردین با بی کفایتی و بی مسئولیتی

دنبال سود خود و نتیجه کوتاه مدت گشتین

پول بیت المال رو بخورید بهترین زندگی مال شما

آون دنیا نمیزارم آب خوش از گلوتون پایین بره

میسپارمتون به خدا خودش درست میکنه شما هارو

نمی بخشمتون


ایرانی: 1394/6/109:35:08،
17
10
من معتقدم که اینها اصلا به آخرت ایمان و اعتقاد ندارن وگرنه ظلم هم اندازه ای داره
غضنفر: 1394/6/113:44:49،
11
15
بنده خدا پول صراط و این حرف ها مال من و تو هست تا سرگرم باشیم.
اگه اون دنیا پلی هم داشته باشه مطمئن باش پایه هاش رو اینا دزدیدن.
رضا: 1394/5/3108:38:51،
14
13
منم اگه جاشمابودم و معاون بودم و برجی خداتومن حقوق مفت داشتم ازاینحرفامیزدم که مثلا استخدام دایم وجود ندارد.
پس خودتم از کارمند رسمی دولت به کارمند پیمانکاری تغییر بده تا درد مردما بفهمی.
متاسفم واسه مملکتی که سردم دارانش ایناهستن.
124: 1394/6/114:00:27،
10
10
عزيزان محترم. تا زمانيكه بشينيد و هر تصميمي كه اينها مي گيرند سر تعظيم فرود بياريد وضع از همين هم كه هست بدتر مي شود يك خورده به كشورهاي ديگه نگاه كنيد تا دولتشون به ضرر مردم تصميم مي گيرند ميريزند بيرون و از حق خودشون دفاع مي كنند. مگر اين دولت مردها چه كسي هستند از خودمون هستند ولي يك چند روزي پستي دارند و اشتباه هم ممكنه زياد بكنند لدا خود مردم بايد محافظ منافع خودشون باشند نه اينكه فقط اينها تصميم نهايي رو بگيرند.
محمد: 1394/6/2215:25:45،
11
7
همچین میگه الان عصر رقابت و تکنولوژیه که آدم یاد ایران خودرو و سایپا میوفته.

استخدام مادام العمر

ما که نفهمیدیم بالاخره تحریم ما رو شکوفا کرد یا جلوی رشدمون رو گرفت. بشینید باهم دیگه سر یه طرفش تفاهم کنید همتون همونو بگید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار