کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

عملکرد سازمان مالیاتی متناسب با شرایط اقتصادی نیست

کدخبر:۱۴۷۳۷جمعه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۱:۴۷۱۹۸۵ بازدید

رییس کنفدراسیون صادرات به بیان عملکرد وزیر اقتصاد در بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت و گفت: عملکرد سازمان مالیاتی در دو - سه سال ...

رییس کنفدراسیون صادرات به بیان عملکرد وزیر اقتصاد در بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت و گفت: عملکرد سازمان مالیاتی در دو - سه سال گذشته متناسب با وضعیت اقتصادی کشور نبوده است؛ به این معنی که تورم کاهش پیدا کرده و رشد اقتصادی مثبت شده اما معاملات داخلی با کاهش مواجه شده است.

محمد لاهوتی درباره عملکرد و سیاست‌های وزیر اقتصاد در دو سال گذشته و همچنین استیضاح احتمالی وی اظهار کرد: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و بعد از هیجاناتی که در دو دولت قبل به کشور وارد شده بود، دولت یازدهم سیاست خود را بر آرامش،ثبات و براساس تدبیر گذاشت.

وی ادامه داد: وقتی عملکرد حدود دو سال گذشته دولت را نگاه می‌کنیم چه درزمینه‌های سیاسی، اقتصادی نمره قابل قبولی می‌گیرد، چرا که موفق شده است درصد زیادی از وعده‌های خود را در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست خارجی و اقتصاد جامع عمل بپوشاند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی عنوان کرد: یکی از مهمترین فاکتور‌های تاثیرگذار در ایجاد این ثبات عملکرد وزارت اقتصاد و دارایی بوده است، البته باید این را در نظر بگیریم که سیاست‌های اقتصادی کشور تنها به عهده وزارت اقتصاد نیست، بانک مرکزی، وزارت صنعت،معدن و تجارت،وزارت جهاد کشاورزی و بخش‌های دیگر دراین عرصه نقش داشته اند، اما زمانی که کار تیمی را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم روی هم رفته مجموعه اقتصادی دولت عملکرد قابل قبولی بوده است.

رییس کنفدراسیون صادرات، وجود ثبات در بازار را یکی از دستاورد‌های مهم وزارت اقتصاد دانست و گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که در دو سال گذشته رشد منفی اقتصادی تبدیل به رشد مثبت شده و تورم کاهش پیدا کرده است اما تنها اتفاق منفی که طی این مدت در اقتصاد کشور رخ داده این بوده که برون رفت از رکود حاصل نشده است که دلیل آن هم نبود منابع کافی بانک‌ها برای تحریک تقاضا بوده است.

لاهوتی در ادامه به بیان نتایج سیاست ضد تورم دولت پرداخت و گفت: یکی از نقاط ضعف دولت یازدهم و وزارت اقتصاد این بوده است که تمام تلاش خود را معطوف به کاهش تورم شد و دولت برای اینکه بتواند تورم را کاهش دهد توجه کمتری به خروج از رکود داشته است، البته هدف دولت این بوده که افزایش قیمت‌ها را تا میزان قابل قبولی پایین بیاورد و کنترل کند اما این مهم باعث شد که امکان فروش واحد‌های تولیدی پایین بیاید و به دلیل اینکه قدرت خرید کاهش پیدا کرد یافت عملا رکود تشدید شد.

رییس کنفدراسیون صادرات درباره عملکرد سازمان مالیاتی تصریح کرد: رفتار و عملکرد سازمان مالیاتی در دو - سه سال گذشته متناسب با وضعیت اقتصادی کشور نبوده است، به این معنی که تورم کاهش پیدا کرده است و رشد اقتصادی مثبت شده اما در معاملات داخلی با کاهش مواجه شده است. امروز اتفاقی که اقتصاد ما از آن رنج می‌برد، نبود شفافیت است؛ اتفاقی که هزینه زیادی را برای اقتصاد ما ایجاد کرده است.

وی افزود: سیستم مالیاتی در کشور سیستم کارآمدی نیست و عملا شفافیتی در آن وجود ندارد و اخذ مالیات فقط منوط شده است به اخذ افراد شناسنامه دار و کسانی که فعال اقتصادی مشخص با جایگاه مشخص هستند، در مقابل بیشتر اقتصاد ما در اختیار کسانی است که پایگاهی ندارند و در جایی ثبت نشده اند و عملکردشان در حیطه اختیار وزارت اقتصاد و دارایی نیست که بخواهد مالیات حق را از آن‌ها بگیرد.

لاهوتی اضافه کرد: بیشترین سود‌ها برای کار‌هایی هستند که در جایی ثبت نمی‌شوند، مانند دلالی و سفته بازی. عملا مشاهده می‌کنیم که مالیات را قشر کارمند، تولیدکننده شناسنامه دار و واردکننده‌هایی که با کارت خودشان کالا وارد می‌کنند پرداخت می‌کند. با توجه به اینکه این اقدام منصفانه نیست عملا حالت دفاعی را برای فعال اقتصادی ایجاد می‌کند، فعال اقتصادی که اشتغال زایی و تولید می‌کند باید چند برابر حق اش هم مالیات پرداخت کند.

وی افزود: این اقدام باعث می‌شود که واحد‌های تولید تعطیل شود و اشتغال کاهش پیدا کند و همه را به سمت وسوی کارهای بی شناسنامه معطوف شوند. اما در دراز مدت هزینه کشور باید پرداخت کند بسیار بیشتر از مالیاتی است که درحال حاضر اخذ می‌شود.

رییس کنفدراسیون صادرات همچنین درباره ارزیابی خود از استیضاح وزیر اقتصاد گفت: در این شرایط خاص که از یک طرف مصوب شدن برجام در دستور کار است و از طرف دیگر نیز شاهد حضور شرکت‌ها و هیات‌های بزرگ تجاری در سطح عالی هستیم و با ترافیک هیات‌های تجاری روبرو شده‌ایم و همچنین با توجه به اینکه انتخابات مجلس در اسفند ماه برگزار می‌شود و عملکرد مجلس هم تحت تاثیر مسائل انتخاباتی قرار می‌گیرد، همگی عواملی است که باعث می‌شود در صورت رای آوردن استیضاح، یک وزارتخانه مهم و تاثیرگذار مدتی با سرپرست اداره شود و با توجه به اینکه انتخابات مجلس در پیش است وزیر بعدی تا بخواهد برنامه خود را ارائه دهد و رای اعتماد بگیرد ممکن است که دیگر به این مجلس نرسد.

لاهوتی اظهار کرد: با وجود اینکه استیضاح یکی از اختیارات مجلس است و کسی نمی‌تواند مانع این اختیار شود ولی در شرایط فعلی مصلحت در این است که با تذکرات و با اصلاحاتی وزیر اقتصاد به کار خود ادامه دهد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حسین : 1394/5/3003:14:48،
32
18
سلام. ستمکارانه. است که از دستمزد ماهانه کارگران وسایرمشاغل مالیات اخذشودولی اززمینداران وکسانی که صدهاملک ومنزل دارند وتورم ارزش دارایی شان راهرروزبیشتربالا میبردمالیات نگیرند.اصلا چطورمیشودبرخی افراد اینهمه پول ودارایی داشته باشند. ضمنا چرا دولت زمین به افراد بدون خانه نمی فروشد؟ چرازمینخواران همیشه ودرهمه دوره ها هستند؟جالبتراینست که بدانیم در سیستم مالیاتی ایران، فقط طبقه متوسط همیشه نابودشده ودلال وکاسب وسرمایه دار هیچ مالیاتی نداده باتشکرازایران جیب
ایرانی با عشق: 1394/5/3004:48:12،
31
12
سازمان مالیاتی چی میگه این وسط؟!بابا بذارید ملت کارشون رو بکنند و یه نفسی بکشند!
تو کشور غنی و نفت خیزی مثل ایران که متاسفانه زیرساختاش ضعف داره و رانت خواری و دلالی و پارتی بازی و ضعیف کشی توش بیداد میکنه و مردمش مجبورند ماشین خارجی رو چند برابر قیمت جهانی بخرید چون خودروسازای وطنیش بی حالند و درجا دارن میزنند و خون مردم رو تو شیشه کردن،کسر بودجشون رو از ملت به ناحق نمیگیرن !آقای مالیات چی می فهمی؟!
مملکت باحال: 1394/5/3008:42:07،
13
57
آیا از عملکرد وزیر اقتصاد راضی هستید؟

بله +++
خیر - - -
علی: 1394/5/3109:53:05،
11
11
با توجه به این نظرسنجی پس حتما باید استیضاح بشه
میثم: 1394/5/3009:10:53،
39
17
نباید توو این شرایط اقتصادی از هرچیزی مالیات گرفت... کلا مردمم دارن ورشکست میکنن
amir: 1394/5/3010:06:43،
30
16
در کشور ما
طبقه مرفع و پر درآمد و بازاری های قدیمی ( صرف خود بازار تهران )
اصلا مالیات نمیدن
یعنی هر چی پر قدرت تر و پول دار تر مالیات کمتر
و حالا هر چی شرکت کوچک تر و همچنین کارمندان و کارگران مالیات صحیح تر و بیشتر و بی انصاف تر

قوانین جنگل هم از این کشور خراب شده بهتره !!!
نام شما: 1394/5/3012:18:19،
22
15
قانون مالیاتی مثل تار انکبوت هست
حشره های ریزو میگیره اما حیوونای بزرگ تورشو پاره میکنن
وزیر: 1394/5/3012:06:18،
17
16
اگه در این 2 سال بقیه وزیرهای دولت روحانی مثل وزیر امور خارجه کار میکردند اوضاع کشور خیلی بهتر از این بود ولی احتمالا در امور داخلی منافع خیلی ها به خطر می افته که کار نمیکنند.
وحيد يوسفي: 1394/5/3012:57:08،
13
17
عملكرد دولت در دو سال گذشته اصلا قابل قبول نبوده و فقط جلوي بدتر شدن اوضاع رو گرفته. همين.
هيچ پيشرفتي ما نديديم.
یاهو: 1394/5/3017:06:32،
10
15
این حضرات بخوبی می دانند که اقتصاد دولتی در بن بست قرار
گرفته و دولت بهیچوجه قادر به ایجاد رشد و توسعه در کشور نیست و این مشکل فراتر از کار یک وزیر است و استیضاح او
پاک کردن صورت مسئله است !!
بهلول: 1394/5/3022:46:22،
16
14
راستی به اختلاس کننده ها مالیات تعلق میگیره ؟؟؟؟یا فقط از مردم بدبخت مالیات میگیرین.یک معلم در سال حدود 1 میلیون مالیات میده از حقوق حدود 20 میلیون در کشوری که حدود 20 درصد تورم داره مالیات چه معنی داره پول نفت ، گاز ،و....کم تونه افتادین به جان مردم. بسکنین تو رو خدا .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما