کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

وزارت ارتباطات، مخابرات را تحریم کرده است

کدخبر:۱۴۷۱۶پنجشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۵:۴۷۲۲۷۹ بازدید

مدتی است وزارت ارتباطات اختلافات خود را با شرکت مخابرات علنی کرده و از هیچ تلاشی برای فشار بر این شرکت دریغ ...

مدتی است وزارت ارتباطات اختلافات خود را با شرکت مخابرات علنی کرده و از هیچ تلاشی برای فشار بر این شرکت دریغ نمی‌کند. به گزارش وطن‌امروز، وزارت ارتباطات حتی برای فشار به شرکت مخابرات حاضر شده بود برخی خدمات مشترکان را نادیده بگیرد و محدودیتی برای مردم فراهم آورد. در این بین مسؤولان شرکت مخابرات نیز بدهی به دولت را پذیرفته‌اند اما از طرفی اعتقاد دارند دولت و بسیاری از ارگان‌ها به شرکت مخابرات بدهکار هستند و باید برای رفع مشکلات گفت‌وگو کرد.

با این وجود وزیر ارتباطات از هر فرصتی برای فشار بر مخابرات استفاده کرده و در اظهارات خود مسؤولان این شرکت را مقصر ایجاد بسیاری از مشکلات می‌داند و حتی مخابرات را گران‌فروش خطاب می‌کند. این در حالی است که بسیاری از خدمات دولتی بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم افزایش قیمت داشته‌ است و معلوم نیست اگر مخابرات در دست وزارت ارتباطات بود به بهانه تامین بودجه، تعرفه‌ها چقدر گران می‌شد. اظهارات اخیر واعظی، وزیر ارتباطات علیه مخابرات، مسؤول این شرکت را وادار کرد اطلاعیه‌ای رسمی را منتشر کند و از تحریم‌ مخابرات توسط وزارت ارتباطات سخن بگوید.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: وزیر محترم ارتباطات در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های متعدد خود، افزایش هزینه آبونمان بعد از هم‌کدی را 900 تومان اعلام کرده‌اند که لازم است تعرفه واقعی به مردم و بویژه مشترکان محترم اعلام و فرمایشات ایشان اصلاح شود:

الف- آبونمان تلفن ثابت تا پایان سال 1391، مبلغ 30 تومان به‌علاوه 100 پالس به عنوان حداقل کارکرد- 480 تومان – بوده است.

ب- این آبونمان در سال 92 یعنی قبل از وزارت آقای دکتر واعظی، توسط کمیسیون ارتباطات رگولاتوری 900 تومان مصوب که بلافاصله بعد از ورود به وزارت توسط همان اعضا و البته به دستور ایشان لغو شد.

ج- در حال حاضر و بعد از اجرای طرح هم‌کدی، آبونمان مصوب به شرح زیر است: حداقل آبونمان در روستاها 100 تومان، شهرها 300 تومان، تهران و شهرهای بزرگ 360 تومان و حداکثر تا سقف 1200 تومان براساس کارکرد تعیین می‌شود. لیکن با توجه به اجرای طرح هم‌کدی و کاهش درآمد شرکت مخابرات ایران، متوسط درآمد آبونمان دریافتی از مشترکان حدود 600 تومان است.

ضمنا هزینه یک دقیقه مکالمه شهری و درون استانی 30 ریال و بین استانی 330 ریال تعیین‌شده است. نتیجه چنین تعرفه‌گذاری نه‌تنها افزایش درآمد مخابرات (به ادعای وزیر محترم) نبوده، بلکه کاهش درآمد این شرکت را موجب شده به‌نحوی‌که در حال حاضر برای 5 میلیون مشترک به دلیل کارکرد پایین، قبض صادر نمی‌شود و مخابرات مجبور است هزینه گزاف نگهداری این تلفن‌ها را بپردازد. همچنین در بخش دیگری از اطلاعیه آمده است: برخلاف نظر وزیر محترم ارتباطات، شرکت مخابرات ایران تعرفه پیشنهادی، بسته توسعه‌ای و مصوبه هیأت‌مدیره شرکت را در سال گذشته به سازمان تنظیم مقررات ارسال کرده اما با کمال تأسف تاکنون بی‌پاسخ‌ مانده است. توسعه ICT کشور در 4 سال آینده فقط در بخش تلفن ثابت به 7200 میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد.

برگزاری همایش‌های تکراری و فروش پروانه‌های متعدد برای کسب درآمد، توسعه ارتباطات را در پی نخواهد داشت. باید به بخش خصوصی کمک شود تا علاوه بر سرمایه‌گذاری مناسب به اشتغال و تولید داخلی در این بخش آسیب نرسد. مدیریت شرکت مخابرات ایران با تعرفه‌های سال 82 و هزینه‌های 94 یک معجزه است. به نظر می‌رسد ضعف‌های حوزه ICT در بخش دولتی برای مردم و رسانه‌ها کاملا آشکار است و جناب وزیر به آن توجهی ندارند. شرکت ایرانیان نت بعد از نزدیک به 6 سال فعالیت چه عملکردی داشته است؟ شبکه ملی اطلاعات بعد از 10 سال به کجا رسیده است؟ هزاران نفر کارمند، کارشناس و... در سایر بخش‌های ستادی وزارتخانه چه عملکردی دارند؟ و... اما در مقابل، شرکت مخابرات ایران، زیر انواع فشارها فقط با ایثار مدیران و کارکنانش طی سال‌های بعد از خصوصی‌سازی نه‌تنها حدود 20 هزار میلیارد تومان به دولت پرداخت کرده است، بلکه حدود 10 میلیون تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت واگذار و بیش از 50 هزار کارمند و 2000 پیمانکار را مدیریت هزینه کرده است.

در این اطلاعیه‌ درباره مطالبه دولت از این شرکت آمده است: طلب شرکت زیرساخت از مخابرات به ادعای مدیران آن شرکت، 350 میلیارد تومان بوده است که از ابتدای سال تاکنون حدود 100 میلیارد تومان آن پرداخت‌شده است که در کمال ناباوری، وزیر محترم مبلغ آن را 400 میلیارد تومان اعلام می‌کند اما این بدهی هر مبلغی که باشد، به دنبال پرداخت آن هستیم و البته باید دولتی‌ها طلب مخابرات را بپردازند. هرچند که برنامه برای پرداخت آن در جلسات و تعامل با زیرساخت ادامه دارد. شرکت توسعه اعتماد مبین در 30 خرداد آگهی فروش این شرکت را منتشر کرد و در تاریخ تعیین‌شده هیچ خریداری پیدا نشد. لیکن یک هفته بعد، شرکتی برای تبلیغات و البته با هماهنگی وزارت ارتباطات اعلام کرد که خریدار شرکت مخابرات ایران است.

خوب است مردم بدانند شرکت مدعی خرید مخابرات، حتی برای دیدن اسناد مراجعه نکرد و نمی‌دانست قرار است چه چیزی فروخته شود اما حالا وزیر محترم اعلام می‌کند که خریدار وجود داشته است. این بخش از مصاحبه وزیر محترم، تاییدی است بر هماهنگی بین شرکت مدعی خرید مخابرات و وزارت ارتباطات که قبلا توسط شرکت مخابرات اعلام‌شده بود. ارزیابی اپراتورها، کار پسندیده‌ای است و شرکت مخابرات ایران از این اقدام سازمان تنظیم مقررات حمایت می‌کند اما انتظار دارد، اولاً مرجع ارزیابی مشخص و ثانیاً دقت لازم و اعلام به‌موقع نتایج به افکار عمومی مدنظر باشد و جای تأسف است که اطلاع‌رسانی همراه اول از کسب رتبه اول، مورد انتقاد قرار می‌گیرد درحالی‌که سایر شرکت‌ها از این فرصت برای تبلیغات استفاده می‌کنند و هیچ واکنشی به رفتار آنان داده نمی‌شود. براساس بررسی انجام شده، شرکت مخابرات ایران به هیچ عنوان چک 100 میلیاردی نزد سازمان تنظیم مقررات نداشته که برگشت خورده باشد.

لذا ضمن تکذیب این ادعای آقای دکتر عمیدیان به اطلاع می‌رساند تاکنون همه چک‌های این شرکت وصول شده است. اما  شرکت مخابرات ایران 182 میلیارد تومان چک امانی تحویل به سازمان تنظیم مقررات در سال 93 داشته که مقرر بوده در جلسات کارشناسی بررسی و برای یک فقره آن روند قضایی برای تعیین تکلیف انجام پذیرد که متاسفانه بر خلاف توافقات و تحویل آن به رسم امانت، نسبت به ارسال به بانک و برگشت آن در چند ماه قبل اقدام و برای وصول آن از طریق ساز و کارهای وزارت اقتصاد و دارایی عمل کرده‌اند که این موضوع به هیچ عنوان موردپذیرش نبوده و شرکت مخابرات پرداخت آن را مطالبه من غیر حق تلقی کرده و با ادله کافی اقدامات مربوط را انجام خواهد داد. شرکت مخابرات در پایان اعلام کرده است: شرکت مخابرات ایران درخواست تعامل و همکاری با وزارت ارتباطات دارد اما متأسفانه فعلا تحریم است و اجازه هرگونه توسعه از این شرکت سلب شده است. از این‌رو انتظار داریم به خاطر مردم، مشترکان، پیمانکاران و جلوگیری از توقف توسعه ICT هرچه سریع‌تر تحریم‌ها برداشته شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ارش: 1394/5/2907:59:04،
73
14
مدیریت هزینه با تعرفه های سال 82 و هزینهوهای سال 94 هنر نیس شما سال 82 خیلی تیغ میزدین ملت و اگه ایرانسل و رایتل نبودن شما هم مثل خودورسازها خون مردم و تو شیشه میکردین سادمه سال 80 هزینه مکالمه تلفن همراه با امروز یگی بود ببینید انموقع چقده گرون فروشی میکردین دست وزیر ارتباطات درد نکنه اگه مقدون به صرفه نیس جمعش کنین تا یه شرکت دیگه بیاد این کارو کنه
Df: 1394/5/2909:28:31،
9
45
مگه مخابرات زير مجموعه وزارت ارتباطات نيست
اختلاف ميبايست بين سازمان هاي مسقل پيش بياد
علی: 1394/5/2910:01:10،
52
8
دزدی مخابرات و همراه اول از مردم دست کمی از دزدی خودروسازان نداره.
لذت بخش تر از این نیست که ببینی ظالمی، خودش ریشه خودش رو با تبر بزنه...
AAA: 1394/5/2910:33:27،
51
8
دم وزارت ارتباطات گرم. بايد واگذاري تركمنچايي شرکت مخابرات لغو بشه. مفت مفت خريدند و بردند حالا شاخ شده اند....
---: 1394/5/2913:27:16،
12
6
من ميخواستم + بزنم دستم خورد - شد شرمنده، خيلى خوب گفتى!!
آتیلا: 1394/5/2913:46:22،
18
6
آقای مخابرات تو که خوبی ،کلا همتون خوبید هم دولت هم شما. پس لطف کنید اون یه میلیونی که سال 80 بابت ودیعه سیم کارت گرفتی و معادل 10 تا سکه تمام بود رو پس بدین.
علیرضا: 1394/5/2908:17:47،
30
7
تحریم داخلی؟
مگه داریم؟ مگه میشه؟
هلو: 1394/5/2908:31:12،
66
14
برادران محترم..... اگر ضرر ده بود و هست چرا خریدیدش؟ چرا نگهش داشتید؟

ضرر ده است یا تحت مدیریت شما ضرر ده شده؟
میثم: 1394/5/2909:03:10،
15
70
انصافا من که از اینترنت مخابرات راضی هستم . قیمتش خوبه و سرعتش هم عالی . تا 10 مگ هم بی چک و چونه به همه میده . اگه مخابرات اینترنت رو با این قیمت ( گیگابایتی 3500 تومن ) ارائه نمیکرد عمرا شرکت های خصوصی تعرفه های خودشون رو ارزون نمیکردن . شرکت های خصوصی به خاطر رقابت با مخابرات مجبور به کاهش تعرفه شدند . همش صدقه سر مخابرات بود . امیدوارم که وزارت ارتباطات دست از سر مخابرات برداره .
حامد: 1394/5/2908:43:47،
35
10
هر بچه ای میدونه هیچکس همچین قدرتی نداره. احتمالن بهانه برای گرونی. البته این شبکه های اجتماعی هم بد کار و کاسبیشونو بهم ریخته
masoud: 1394/5/2908:52:50،
23
13
حالا یکبار یه وزیر اومده با گرونی مخالفت کرده همه دارن علیهش جبهه میگیرن....

خیلی ببخشید ایرانجیب اما هیچوقت ازت انتظار نداشتم که همچین اخبار فرمایشی رو منتشر کنی
سید: 1394/5/2912:27:47،
13
6
به نظر شما این مشکوک نیست که یک وزیر از گرانی ایراد میگیره؟!
مخابراتی: 1394/5/2910:16:32،
13
14
ای کاش شرکت مخابرات هم مثل یک بنگاه خصوصی خصوصی اداره میشد. یا ای کاش مخابرات هم یک بنگاه دولتی دولتی بود. الان شتر مرغیم!
دولت محترم فقط علاقه دارد تعرفه های دولتی را بالا ببرد، برق، آب، گاز و نان و بنزین و… تازه همین /اقای وزیر هی میفرمایند دولت با افزایش هزینه ها مخالف هست. این بنگاه که دولتی نیست! باید حقوق کارگر بالا رود و همه هزینه های افزایشی را تحمل کنیم. ولی افزایش تعرفه ؟ نداشته باشیم.
به نظر شما شرکتی با آن همه محبوبیت فقط چون از بدنه دولت جدا شد نبایستی بُرد کند؟! مگر زمان فروش با آن همه حاشیه اینها را ندیده بودید؟ پس چه شد شعار بُرد دو طرفه؟ شما که میدانستید چه خواهد شد.

بله. مخابرات که به ظاهر خصوصی است در حال نابودی است. چون با وام و سود غیرعملیاتی دوران می گذراند، ولی بایستی قسط و حقوق را بدهد.
torab: 1394/5/2910:54:33،
19
10
چرا کسی از گرانی برق وگاز نمیگه مخابرات چون سهامی شده دولت میخاد کاری کنه که ورشگسته بشه تا پولی گیر سهامدارها نیاد این وسط هم سهام داران جزء که مردم باشند زرر میکنند
به خدا اگه به فکر مردم هستید جلو گرانی برق و گاز را بگیرید چون بدون مخابرات میشه زندگی کرد ولی بدون برق و گاز نه
سید: 1394/5/2911:02:24،
16
8
واقعا این دولت درباره مردم چی فکر میکنه اگه راست میگید جلو گرون شدن برق و گاز و نان را بگیرید یه چیزه دیگه مردم را میسوزونه شما چیز دیگه را فوت میکنید به خدا مردم میفهمند
George Carlin: 1394/5/2912:27:28،
18
7
مفت مفت مخابرات رو با رانت و قدرت خریدن سازمانی که ده ها سال از جیب مردم و پول بیت المال براش هزینه شده بود الان هم مثل خر تو گل گیر کردن نمیدونن چگار کنن نوش جونتون بخورین چاق شین
متي: 1394/5/2914:44:41،
10
6
مخابرات بايد بابت پولي كه از ابتدا راه اندازي موبايل تا چند سال پيش از مردم بابت خط ثابت گرفته جوابگو باشد و اصل ان پول و سودش را به مردم برگرداند.واسلام
بنده بدبخت خدا: 1394/5/2919:03:17،
13
7
الان یک ساله مخابرات یه کار کرده که فقط از خودشون اینترنت بگیریم و رفتیم اونجا هم با تهدید و بی احترامی رفتار کردن و میگن با از مخابرات باید بگیرید یا هیچ.

امیدوارم تدا ازشون نگذره ما که نمیگذریم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار