کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بازگشت به دوران پول نقد!

کدخبر:۱۴۶۸۵چهارشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۶:۴۷۶۱۴۶ بازدید

فعالان اقتصادی امسال شاهد بودند که ماموران مالیات نسبت به گذشته فعالیت بیشتری داشته‌اند و تا توانسته‌اند میزان مالیات را افزایش ...

فعالان اقتصادی امسال شاهد بودند که ماموران مالیات نسبت به گذشته فعالیت بیشتری داشته‌اند و تا توانسته‌اند میزان مالیات را افزایش داده‌اند.

موضوع فرار مالیاتی فعالان اقتصادی چیز تازه‌ای نیست و دولت‌ها همواره در پی حل این مشکل بوده‌اند. خیلی از فعالان درشت اقتصادی که از رانت و تسهیلات ویژه‌ای هم بهره می‌برده‌اند سالیان سال است که از پرداخت مالیات فرار کرده‌اند و این مشکل تا امروز ادامه داشته است. در چنین شرایطی است که وزارت اقتصاد طرح‌های متنوعی برای تشویق فعالان اقتصادی به پرداخت مالیات و برخورد با فراری‌های مالیاتی داشته است اما امروز شاهد یک پدیده جدید هستیم و آن اینکه به جای فعالان درشت اقتصادی که مالیات نمی‌دهند، فعالان خرد اقتصادی قربانی سیاست‌های مبارزه با فرار مالیاتی شده‌اند. بسیاری از تولیدکنندگان خرد و خرده‌فروشان شاهد هستند که دولت مردم را زیر فشار مالیات قرار داده است. حساب کسانی که سال‌های ‌سال از پرداخت مالیات فرار  و با اظهارنامه مالیاتی دروغ درآمد خود را به صورت غیرواقعی بیان کرده‌اند از این مساله جداست چراکه نه‌تنها باید آنها تحت‌فشار قرار گیرند بلکه باید برخورد قانونی نیز با آنها صورت گیرد اما امسال دولت ‌تر و خشک را با هم سوزانده است و بسیاری از فعالان اقتصادی با درآمدهای معمولی باید مالیات سنگین بپردازند. این در حالی است که کشور حدود 2 سال است در رکود شدید به سر می‌برد و طبق آمارهای رسمی درآمدها تغییر چندانی نکرده است.

دولت برای افزایش درآمد مالیاتی به جای پرداختن به واحدهای بزرگ و فعالان پرنفوذ، اهرم فشار به فعالان اقتصادی متوسط و خرد را بیشتر کرده تا جایی که خرده‌فروشان نیز از نوازش‌های مالیاتی دولت در امان نبوده‌اند. به عنوان مثال مدتی است که بسیاری از خرده‌فروشان کارتخوان‌های خود را جمع‌آوری کرده‌اند و فقط در مواقع خیلی ضروری از آن استفاده می‌کنند چراکه اعتقاد دارند اداره مالیات با سرکشی به حساب آنها میزان مالیات را تعیین می‌کند در حالی که با این روش درصد خطای محاسبه مالیاتی زیاد می‌شود. در بسیاری از موارد حساب خرده‌فروشان و فعالان اقتصادی مشترک است و سایر درآمدها و واریزی‌های پولی امکان دارد در یک حساب جمع شود اما بنا به گفته خرده‌فروشان، مالیاتی‌ها بدون توجه به این مساله درآمد آنها را محاسبه و مالیات سنگینی را برای‌شان تعیین می‌کنند. همین وضعیت برای بنگاه‌های کوچک و متوسط تولیدی وجود دارد و دادوستد با پول نقد در حال جایگزین‌شدن با کارتخوان‌هاست. این مساله، موضوع کارمزد کارتخوان‌ها را زنده می‌کند و می‌توان حتی نتیجه گرفت که دولت قصد دارد به جای دریافت کارمزد کارتخوان‌ها میزان مالیات‌ها را افزایش دهد.

 نارضایتی اکثر اصناف و تولید‌کننده‌ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده موجب نارضایتی اکثر اصناف و تولید‌کننده‌ها شده است، ادامه داد: در شرایط حال حاضر و با توجه به چندگانگی‌های موجود در قانون مالیات بر ارزش افزوده و فشارهایی که وارد می‌شود، رضایتی از اجرای این قانون وجود ندارد و می‌توان گفت وجود قانون فوق به ضرر اقتصاد کشور است. ابراهیم نکو با بیان اینکه هدف یک قانون باید جلب رضایت مردم و دولت باشد، ادامه داد: اینکه مردم و برخی اصناف ناراضی باشند و تنها سازمان مشخصی سود ببرد قبول کردنی نیست. نماینده مردم رباط‌کریم با بیان اینکه در حال حاضر این قانون چندین‌بار اجرا می‌شود، گفت: از بحث مواد اولیه تا بحث تولید و رسیدن به مصرف‌کننده این قانون اجرا و سبب افزایش قیمت‌ها می‌شود. نکو با بیان اینکه اکثر اصناف و تولید‌کننده‌ها از این قانون متضرر می‌شوند و سبب می‌شود ضرر بیشتر نثار مصرف‌کننده شود، ادامه می‌دهد: این قانون یا خوب اجرا نشده یا در مجموع قانون خوبی نبوده است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید بازنگری درباره این قانون داشته باشیم، ادامه می‌دهد: هدف قانون باید رشد اقتصاد برای افزون شدن تولید باشد نه آنکه منافع عده خاصی تامین شود.  وی تاکید می‌کند: در مجموع با این قانون مردم ضرر می‌کنند و یک قانون باید موجب رضایت آحاد مردم و دولت در حوزه‌های مختلف باشد. نکو با اشاره به اینکه با اجرای این قانون امکان تعطیلی برخی اصناف وجود دارد، تصریح می‌کند: با این اوضاع در بحث تولید با مشکل روبه‌رو شده و اقتصاد ضربه می‌بیند. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است: اگر قانونی موجب ضرر و زیان است باید جایگزینی برای آن پیدا کرد.

خیلی از مغازه‌ها کارتخوان را جمع کرده‌اند

ماجرای اخذ مالیات ارزش افزوده از کارتخوان‌ها که اواخر تابستان سال گذشته بحث داغ هر محفلی بود، در همان چند هفته اول با واکنش تند مغازه‌داران روبه‌رو شد تا دولت با منتفی کردن چنین تصمیمی برای چند ماه از التهاب آن بکاهد اما گویا دولت برای دریافت مالیات از اصناف راه دیگری برگزیده تا از طریق همین دستگاه‌های کارتخوان با چراغ خاموش، اخذ مالیات از اصناف را پی بگیرد.

عضو هیات رئیسه اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران درگفت‌وگو با «وطن امروز» درباره جمع‌آوری دستگاه‌های کارتخوان از مغازه‌ها توسط اصناف و فروشنده‌ها به موجب جلوگیری از سرکشی دولت بویژه سازمان امور مالیاتی به حساب آنها گفت: اکنون خیلی از صنوف و فروشندگان مغازه‌ها یا فروشگاه‌ها حتی مراکز خدماتی سطح شهر اقدام به جمع‌آوری دستگاه‌های کارتخوان خود کرده و به ازای فروش کالا یا ارائه خدمات به جای استفاده از کارت‌های بانکی پول نقد دریافت می‌کنند. قاسمعلی حسنی با بیان اینکه با چرخی در داخل شهر متوجه خواهید شد که بسیاری از مغازه‌ها که از فروش بالایی در طول شبانه‌روز برخوردارند دیگر چون گذشته  از دستگاه‌های کارتخوان اسنفاده نمی‌کنند، افزود: بیم سرکشی دستگاه‌های دولتی به حساب  اصناف برای پرداخت مالیات سنگین به دولت باعث شده اصناف و مغازه‌هایی که قبلا دارای چندین دستگاه کارتخوان بودند اکنون یا همه آنها را جمع‌آوری کنند یا حداقل به یک دستگاه تقلیل دهند. وی اضافه کرد: البته استفاده نکردن از دستگاه‌های کارتخوان اکنون بیشتر برای کسبه و صنوفی است که سر کار آنها با فروش نقدی است در حالی که در اتحادیه بنکداران دادوستد‌ها بیشتر با چک انجام می‌شود، چرا که فعالان این صنف عمده‌فروش مواد غذایی هستند.  این عضو هیات رئیسه اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران اضافه کرد: اگر چه در فعالیت‌های اقتصادی طبق قانون باید مالیات به دولت پرداخت شود اما پرداخت مالیات سنگین و افزایش غیرمنطقی در شرایط سخت رکودی فعلی باعث شده مشکلاتی از این حیث برای فروشندگان و حتی خریداران به وجود آید. حسنی بیان داشت: به نظر می‌رسد دولت بویژه سازمان امور مالیاتی کشور باید با برنامه‌ریزی اصولی و با همدلی و همکاری  نسبت به تعیین مالیات و دریافت آن تمام جوانب را در نظر گیرند تا مانع بروز چنین مشکلاتی شوند.

زیان صنوف با جمع‌آوری کارتخوان‌ها

رئیس اتاق اصناف ایران نیز در پاسخ به این سوال «وطن امروز» که آیا جمع‌آوری دستگاه‌های کارتخوان در مغازه‌ها به موجب ترس اصناف از پرداخت سنگین مالیات به دولت  واقعیت دارد یا خیر، گفت: من از این موضوع بی‌خبرم و بعید می‌دانم فروشنده‌ها اقدام به جمع‌آوری کارتخوان‌های خود کنند، چرا که این قضیه ربطی به مالیات ندارد و آنها در صورت جمع‌آوری کارتخوان‌ها ضرر می‌کنند. علی فاضلی افزود: البته فروشندگان براساس فروش صندوق‌های فروش اظهارنامه‌هایی به سازمان مالیاتی  ارائه می‌کردند که مشکلاتی داشت و آن هم حل و فصل شد. فاضلی با بیان اینکه ما با سازمان امور مالیاتی در اخذ مالیات منطقی مشکل خاصی نداریم چرا که آنها باید برحسب قانون عمل کنند، افزود: آنچه بین ما و سازمان امور مالیاتی مورد اشکال است این بوده که براساس توافق مالیاتی و اتاق اصناف این بحث است که افزایش مالیات در شرایط  سخت رکود اقتصادی قابل قبول و منطقی نیست و باید نسبت به این موضوع بسیار مهم و حساس تدبیر شود، چرا که اگر قرار باشد بنگاهی با پرداخت سنگین مالیات  آسیب ببیند، بحث اشتغال و رونق اقتصادی زیر سوال می‌رود.
 
اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار قرار گرفته است، تاکید کرد: بنا داریم اصلاح قانون را سریع‌تر نهایی کرده و اجرای قانون قبلی را تمدید نکنیم. به گزارش مهر، ارسلان فتحی‌پور در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی در جمع خبرنگاران گفت: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده همزمان با بررسی و اصلاح در کمیسیون اقتصادی دولت، در کمیسیون اقتصادی مجلس نیز آغاز شده است و بنا داریم پایه اصلاح قانون را براساس پیش‌نویس مدنظر دولت نگارش کرده و طرح ارائه دهیم. بر این اساس جلساتی با بخش خصوصی و تمام دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط برگزار شده است. وی افزود: امید می‌رود دولت هر چه سریع‌تر بعد از 3 هفته تعطیلات مجلس، لایحه را ارائه کند و بنا داریم در بخش صنوف و تولید ملی، مشکلات کار را برطرف کنیم. بر این اساس، نصب صندوق فروشگاهی در اصناف بشدت در دستور کار قرار گرفته است و بنا داریم این اقدام را که ضمانت اجرایی قانونی دارد، تسریع کنیم. وی تصریح کرد: با تصویب این اصلاحیه، شفافیت درباره مالیات بر ارزش افزوده بیشتر خواهد شد. وی با بیان اینکه امیدواریم  قانون مالیات بر ارزش افزوده به بودجه سال ۹۵ برسد و بتوانیم آن را اجرایی کنیم، افزود: بنا نداریم اجرای قانون قبلی ر ا تمدید کنیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حسین: 1394/5/2807:16:50،
202
51
ما که کله پزی داریم و خیلی در آمدش خوبه
چنتا از مهندسای بیکار تو فامیلمونم اومدن ور دست بابام کار میکنن
از پرز دارن کله بگیر تا سرویس به مشتری
در آمد متوسط ماهیانمون حدود 20 ملیون تومنه
خدارو شکر راضی هستیم
زیاد به تحصیلات دانشگاهی تو این مملکت فکر نکنید
کار یاد بگیرید و کاسبی کنید
دکتر: 1394/5/2808:34:41،
68
120
پزشک ها فقط روزی بیست میلیون پول ادامس میدن اگه خرج مخارج پول کار گر کارمند هاتون رو حساب کنی تهش دو میلیونم برات نمیمونه اما ما هیچ سرمایه ای نمیخوایم تمام دنیا هم برامون کار هست مشکل از مهندسات بوده که بی سواد بودن عزیز
مهندس: 1394/5/2808:45:02،
75
26
فکر میکنید کنکور همه رو قبول میکنه همه شون دیگه باسواد هستن ؟نه همون تعدادی که زمان قدیم میگرفت همون تعداد موفق اند بقیه عمرشون رو تلف میکنند.
حسینقلیخان: 1394/5/2808:55:11،
102
45
بهر حال همش که پول نیست بابای شما در زندگی چیزی بیشتر از پاک کردن کله گوسفند رو درک نخواهد کرد اما کسی که سواد دارد تا عرش الهی سیر سفر خواهد کرد .
این از نداشتن متولی اقتصادی درست در کشور است که بیسوادان ایران بسیار ثروتمند تر از باسودان و قشر تحصیلکرده ان است که صد البته ارزشمندهای انها مهاجرت کرده و با بهترین حقوق در امریکا و اروپا بکار مشغول میشوند .
به شخصه کسی را میشناسم با مدرک دکترای سیالات در ایران کاری به او نمیدادند 5 سالی است به امریکا رفته phd رو داره تمام میکنه استاد دانشگاه هم هست به تازگی هم در بخشی از سازمان ناسا استخدام شده که فقط حقوق سازمان ناسای او ماهی 12 هزار دلار است . همه لیسانسیه ها که کله پز نمشوند کاکو .
قثظش: 1394/5/2808:59:58،
66
20
تاسفانه الان جوری شده که به برکت دانشگاه ازاد و علمی کاربردی هر کسی یکی دو تا لیسانس تو جیبش هس
همه هم دوس دارن پشت میز بشینن
هیچ کس به خودش زحمت نمیده یه حرفه یاد بگیره تا هم اقتصاد پیشرفت کنه و هم خودش بیکار نمونه
پاسخ به حسینقلیخان: 1394/5/2809:22:36،
30
32
تکلیفت را روشن کن.
دنبال سیر و سلوک به سوی خالقت هستی
یا درآمد و جاه دنیا؟
mahyar: 1394/5/2810:01:30،
30
70
آقا من خودم مغازه دارم خیلی از مهندسا هر روزه میان واسه کار تو مغازم ولی راشون نمیدم چون فقط 4تا کتاب بدرد نخورو یاد گرفتند و تجربه ندارند .
لازمه بگم من 26سالمه.


اصلا بهترین مهندسا که ادعای مهندسی دارن بهترین تولیدشون پراید وانت بود دیگه وای به حال بقیه.
حسن: 1394/5/2810:03:39،
48
20
وقتی وضعیت مالیات تو ایران رو میبینم یاد کارتون رابین هود (پرنس جان و کدخدا) میوفتم
موافقم: 1394/5/2810:52:31،
55
14
ما يه پسر عمو دارم برق شريف خونده بود الان تو المانه بهش خونه دادن ماشين دادن كار و شغل خوب دادان اما يه پسر عمه ام داشتن پدر مادرش انقدر از سر چشم هم چشمي زدن تو سرش كه برق بخونه اخرم هم به زور معلم گرفتن كلاس خصوصي پايان نامه دادن بيرون يه ليسانس برق گرفت الانم بي كاره داره خيابون متر ميكنه به نظر من هر كي اي كيو شو نداره بره همون كله گوسفند بپزه وقت خودشو حرام نكنه
پدرام: 1394/5/2811:11:00،
41
20
آقای حسین شغل خوبه . کاسبی خوبه .پول خوبه من خوددم شاغلم ولی ..... درس خوندن یه چیز دیگی .مدرک داشتن و تحصیلات وآگاهی یه چیز دیگس ... و در کنار این آگاهی و مدرک و تحصیلات خوب هرشغلی خوبه ... فردا نیان مسخره کنن بگن بیسواد؟؟؟!!!!! حالا میلیاردم باشی بازم بیسوادی
مهندس كامپيوتر: 1394/5/2811:29:33،
43
24
يه چرتي گفت بابا باور نكنين معلومه نسيت به با سواد ها احساس حقارت داره كه اين حرف رو زده كجا كله پزي درامد داره بوي گند هم ميگيري
حسینقلیخان: 1394/5/2812:12:00،
29
17
در جواب پاسخ به حسینقلیخان.
کجای کامنت من نشان از سیر و سلوک داست یا جاه و مقام .
اگر درست خوانده باشی و درک کرده باشی که نکردی من به مذمت کامنتی پرداختم که سواد را با درامد طاق زده بود و بنحوی حل مشکل بیکاری باسوادان جامعه را به کله پزی باباش ربط داده بود که اینطوریها هم نیست و بنظر من ایشون دارای احساس حقارت در برابر سواد است.
مشکل کشور ما اینه که رابطه به جای ظابطه کار میکنه و هیچکس سر جای خود در مشاغل جاری کشور حضور ندارد .
بجای شمع کافوری چراغ نفت میسوزد.
: 1394/5/2816:21:45،
31
18
امید وارم کامنت کله پز را یکی از معدود ادمهای باانصاف و مسئولین فرهنگی یا دانشگاهی یا حوزوی بخواند وببیند که چه بر سر این مملکت امده که دعوت به بی سوادی افتخار شده .
معدود نخبه های کشور هم که مهاجرت کردند .
یه کارمند: 1394/5/2807:56:31،
87
44
چرااصناف نباید مالیات بدن
من به عنوان یه کارمند دارم سالی یه میلیون مالیات میدم انوقت میوه فروشی محلمون با ده برابر درآمد من امسال 400 تومن مالیات داده این چه وضعیه
من هم اعتراض دارم
مهران: 1394/5/2808:36:59،
44
60
کلا بازاری جماعت درآمد خوب داره ولی میخواد دو قرون مالیات بده زورش میاد

درود بر روحانی که مالیات کارمند و کارگر رو به نصف رسوند و مالیات رو از کاسبها با درآمد بالا مطالبه میکنه
مهدی: 1394/5/2808:47:29،
59
30
پاداش های گاه و بیگاه مال شما ... 2-3 ساعت کار روزانه مال شما ... پاداش آخر خدمت مال شما ... بیمه رایگان مال شما ... حقوق بازنشستگی مال شما و خیلی چیزهای دیگه...
صحبت مالیات که میشه فقط شغل آزاد که نه امنیت شغلی داره و نه مزایای کارمندی که نمونه های کوچک آن در بالا ذکر شد با هر روز 13 -14 ساعت کار ... باید بپردازند
احسان: 1394/5/2808:51:09،
45
23
اقای کارمند اگر از مغازه دار مالیات بگیرن در واقع از شما مالیلت گرفتن!!!
دوست دارید به جای سالی 1 میلیون، 2 میلیون مالیت بدی؟؟؟مغازه دار که خودش مالیت نمیده خریدار باید مالیات بده.
توحید : 1394/5/2808:56:57،
62
23
اگر فکر می کنی بازار آزاد درآمدش خوبه همین امروز استعفا بده و برو میوه فروشی بزن و به قول خودت ده برابر سود کن
میوه فروش محله اینا: 1394/5/2809:10:54،
37
15
آهان اگر به شما ظلمی رفت باید به همه هم اون ظلم بشه تا جیگر شما خنک بشه . عجب قیاسی فرمودید . خب شما هم به جای راحت طلبی و نان مفت خوردن با بازدهی مفید روزی ۲۰ دقیقه کاری تشریف می بردید میوه فروشی باز می کردید تا هم دآمدتان بیشتر باشد هم کمتر مالیات پرداخت کنید
تخریبچی: 1394/5/2809:56:10،
25
22
توحید دادا گل گفتی
میخوامت.....
جکی: 1394/5/2811:01:49،
31
19
وقتی میخواستی استخدام ی با پای برهنه وجیب خالی دوهزار پارتی و....حالا هم دیر نشده بیا کاسب شو ببینم میتونی نصف حقوقت رو دراری
آگاه: 1394/5/2812:05:53،
25
23
آقای کارمند
کارمندا خودشن مالیات خورن
این سفسطه بازیا رو در نیارید
مگر حقوق کارمندا از مالیات داده نمیشه
فکر میکنید مردم گوسفندن
amir: 1394/5/2808:24:58،
31
35
داريم بر ميگرديم به دوران رابين هود وپادشاه ظالم كه ماليات سنگين ميگرفت از مردم.ازين بازاريهاي چاپلوس گر وپاچه خوار حقشونه ماليات بدن وقتي يه جنس واحدي اين مغازه با مغازه بعدي قيمتش خدا تومن فرقشه حقشونه ماليات بدن...الان هركي هرچي بگه...
محسن : 1394/5/2808:28:21،
42
49
من و خانمم هردو کارمندیم خوشبختانه در دو ارگانی که کار می کنیم حقوق خوب می گیریم دریافتی من ماهی 5 میلیون تومان و خانمم هم ماهی نزدیک 5 میلیون تومان است
ماه گذشته هر دو رو هم 832 هزار تومان تو یکماه مالیات دادیم
در سال چیزی نزدیک 10 میلیون تومان مالیات می دهیم اون وقت یک طلا فروش یا شغل ازاد که درامد چند برابر ما داره زورش میده ماهی 500 تومن مالیات بده
ناشناس: 1394/5/2811:31:27،
49
24
وای از دست شما کارمندا.بابا کاسب با سرمایه خودش ریسک میکنه،یک ماه هست یک ماه نیست،اجاره،استهلاک،پروانه،عوارض کسب و پیشه،چک برگشتی،رکود،نوسانات بازار،حساب سوخته
شما میری سر کار میفهمی سر ماه اینقدر داری شبم راحت میخوابی غصه چک فرداتو نداری،میدونید تو همین رکود فعلی من کاسب ماشینمو فروختم چک پاس میکنم،حتی نتونستم یک سال بیمه برا خودم رد کنم؟!!
ضمنا همون حقوقی که شما میگیرید از مالیاتی که از ما میگیرند پس اینقدر قدر ناشناس نباشید
محسن: 1394/5/2815:23:16،
16
25
جناب ناشناس

میان عاشق و معشوق رمزیست
چه داند انکه اشتر می چراند !!
ali: 1394/5/2808:28:49،
33
35
شما پول از دولت میگیری بدون زحمت یک میلیونش رو به خودشون پس میدی .از شما فقط روی کاغذه و کاغذ بازی و فیلم .از کارمندان فقط اسمش مالیاته در واقع یک فیلم برای حلا کردن پولهای حروم
محسن : 1394/5/2809:21:00،
47
25
دوست گرامی اصلا اینجور نیست که کار من راحت باشه من روزانه 12 ساعت کار می کنم و متوسط 500 تا 700 نفر مراجعه کننده دارم شما فقط 500 تا جواب سلام بده بعد در مورد بدون زحمت بودنش قضاوت کن

خانم من نیز با فوق لیسانس در سالن تشریح پزشکی قانونی کار می کنه که شما که یک مرد تشریف داری حتی 10 دقیقه نمی تونی اونجا دوام بیاوری (از بوی جسد و دارو )

بی انصاف بودن و بی وجدان بودن تو ذات ما ایرانی ها هست و هر چی به روزمان بیاد حقمونه
سیمین : 1394/5/2810:06:37،
26
16
ماشاء الله به خانمت
من که اگه دنیا را هم به هم بدن حاضر نیستم تو چنین جایی کار کنم
محسن : 1394/5/2810:18:46،
35
25
سیمین خانم
حق با شما است همسر من زمانیکه عصر به خانه میاد با اینکه در سالن تشریح لباس مخصوص می پوشه و بعدش دوش میگیره کماکان دست و بدنش بوی دارو و فرمالین میده
همانطورکه گفتم متاسفانه ما ایرانی ها همین هستیم که باید باشیم
حقمون از زندگی همینه و بیشتر نیست و تنها این دوستمون ali نیست که اینطور فکر میکنه و به خودش به سرعت اجازه قضاوت و داوری میده
ما ایرانی ها سراسر زندگی و افکارمون سرشار از عقده و حقارت و حسادته
این چیزهایی هم که می بینی مثل اتحاد و" تحریم خودرو "و ...همه بیخود و نمایشیه و فقط یه احمق میتونه باور کنه
ناشناس: 1394/5/2813:27:21،
22
12
ماشالله به شما که جرات میکنی با همچین کسی زندگی کنی،اگه فکر میکنی کاسبی بهتره بگو استعفا بده بره بازار ازاد
محسن: 1394/5/2816:43:40،
18
21
جناب ناشناس

میان عاشق و معشوق رمزی است
چه داند انکه اشتر می چراند !!!!!
رسول : 1394/5/2808:34:47،
29
30
من هفته ای 54 ساعت در شیفت کارخانه فولاد دارم کار میکنم و با دریافتی 2 میلیونی حدوداً 230 هزار تومن مالیات کسر میکنن آنوقت بسیاری از اصناف تو فامیلمون را میشناسم که برای مالیات سالی 1 میلیون تومن دارند فریاد وا مصیبتا سر میدن
قشر حقوق بگیر کجا میتونه اعتراض کنه؟
دوشواری!: 1394/5/2808:34:53،
46
15
پدر این ملت را در بیاورید
این ملت راضی تر میشود

فرمان اول
آريا: 1394/5/2808:53:34،
41
32
ما حقوق بگيرا هم اعتراض داريم . بيشترين ماليات رو در حال حاضر كارمندا و كارگرا پرداخت ميكنند
تخریبچی: 1394/5/2810:24:03،
19
13
آمار دستت نیستا
آمار کارمندا را بده
کارگران عزیز را
و آمار کسبه را
بعد مستند حرف بزن
کارمند و گارگر را هم با هم مقایسه نکن لطفا"
کارگر و کسبه نون مفت نمیخورن که حرف مفت بزنن مثل بعضی ها
قبض های آب و برق و تلفن ملکای تجاری را ببین چقدر آبنمان و عوارض بهشون میبندن
هزینه و مشکلات تمدید جواز کسب و ...... را هم در نظر بگیر

شهرداری هم که بابا به دارایی گفته زکی بیاببین چه قبضهای پسماند و نوسازی صادر میکنه واسه مغازه ها
حساب کردیم میبینم اگه یه کاسب مستاجر نباشه نصفه در آمدشو باید بزار واسه پول آب و برق و عوارض و تمدید جواز و پسماند و مالیات
اگه هم مستاجر باشی که دیگه الفاتحه
میشی تخم سرخ کن مردم (جریان ملا نصرالدین)
....
شکممون سیره از سر دلمون حرف نزنیم
به همون باد گلو ختمش کنیم
کسی نمیگه من و تو لالیم
خیلیا نون خالی سق میزنن و آبرو دارند و بروز نمیدن
گلستان: 1394/5/2808:55:32،
47
27
پارسال 7 میلیون مالیان دادم امسال کردن 25
موندم چیکار کنم با اوضاع بازار
از یه ور دارایی.اماکن و ...
نمیزارن تو مغازه نفس بکشی دم به دقیقه میان مزاهم کاسبی میشن از یه ور هم مشتری دیگه نیست
تخریبچی: 1394/5/2810:40:59،
20
19
کاسبی امروزه از داخل خودمونو کشته
از بیرون مشتری ها و کارمندای عزیزو
کاسبی امروزه نقل حکایت ملا نصر الدینو پیدا کرده
تخم سرخ کن مردم و دولت
ملا تخم مرغ را میخرید 1 قرون
سرخش میکرد با یه تیکه نان میداد ملت همون 1 قرون که جا بیفته
فکر کن آخرش چی شد؟! کل سرمایش ته کشید
علی: 1394/5/2809:01:42،
33
24
کارمندجان
ناراضی هستی جاتابایکی ازهمان اصناف یاتحصیل کرده های بیکارعوض کن مالیات نداره
علی کریمی: 1394/5/2809:51:03،
24
20
بیا من حاضرم عوض کنم
بازاریه در رکود: 1394/5/2809:28:42،
29
21
آقایون و خانومای کارمند تو بازار اومدن جربزه میخواد استرس دار ه
نشستین اونجا مطمئنی ماه به ماه حقوقت تو حسابته . من نفروشم باید اجاره بدم تو میدی؟مالیات اگه اصولی باشه خوبه . نه اینکه بی حساب کتاب بالا پایین شه
خدا بخش : 1394/5/2809:32:52،
33
21
دركشورهائ ديگر مردم خمس مالشان را نمئ دهند ما كه خمس مئ دهيم ديگر ماليات چرا

هیچکث : 1394/5/2810:53:35،
16
25
چه ربطی داره مومن؟
حاجی فیروز: 1394/5/2809:38:18،
32
23
من که از اول به این دولت تدبیر و ناامید شک داشتم و در انتخابات شرکت نکردم...................... همش وعده سرخرمن میدن و شعار پشت شعار یه ذره عمل نمیکنن و جلویه فساد در کشور رو نمیگیرن......چندر غاز به مردم میدن اونوقت مالیات هم میخوان بگیرن.............................ما رکورد زدیم!
مسعود: 1394/5/2809:45:43،
27
25
همه با هم پیش به سوی کله پزی !!
پيادو: 1394/5/2810:18:04،
26
20
اقا تمام دنيا ماليات برارزش افزوده يكبار گرفته ميشه اونم از مصرف كننده نهايي درايران اين ماليات رو تا پنج برابر هم گرفتند عمده ترين مشكل قانون ارزش افزوده اينه
Mahdi: 1394/5/2811:07:40،
18
22
من کارگر ماهی100000تومن از حقوق که هنوز به دستم نرسیده مالیات میدم بعد یه مغازه دار ماهی بالای5میلیون درآمد زورش میادمالیات بده
محمدازکاشمر: 1394/5/2812:15:55،
27
12
راهکارهای سرکیسه کردن مردم روخوب بلدند چرا موقع یارانه دادن مرکتان فرا میرسه
حسین. شیرازی: 1394/5/2812:27:57،
31
20
آقا چرا دعوا میکنید
تو این مملکت هیچکس نباید مالیات بده،نه کاسب نه کارمند.
بابا درآمد کشور عالیه....
قشر آسيب پذير: 1394/5/2901:32:49،
25
21
همه حق داريد ، دولت داره نقدينگي كه اين ٨ سال رفت تو بازار رو جمع ميكنه ، البته من نميدونم اين مغازه داراي خرد چه گناهي دارن ! در ضمن من كارمند دارم سالي ٢ ميليون ماليات ميدم داداش بنده با شغل آزاد ماهي ٥ تومن درآمد سالي ١ ميليون ماليات ! اينجا قلدر مآبي حرف اول ميزنه ، آقايون بنده كارمند از روزاول با ماهي ١٥٠ تومن شروع كردم الان بعد ١٠ سال دارم ١١٠٠ ميگيرم پس مغلطه نكنيد ، ممنون

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار