کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دامپينگ سعودی كارخانجات روغن داخلی را تعطيل كرد

کدخبر:۱۴۶۵۸سه شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۲:۳۶۶۷۶۰ بازدید

یک سرمايه گذار خارجی روغن نباتی از روز شنبه قيمت فروش خودرا كاهش داد تا بتواند ضمن كنار زدن رقبای خود، در كوتاه‌مدت بازار را دردست ...

یک سرمايه گذار خارجی روغن نباتی از روز شنبه قيمت فروش خودرا كاهش داد تا بتواند ضمن كنار زدن رقبای خود، در كوتاه‌مدت بازار را دردست بگيرد، با اين اقدام كه هرازچندگاهي اتفاق مي‌افتد، قطعاً شاهد تعطيلي اجباري بيش از ١٠ كارخانه خواهيم بود كه نتيجه آن بيكاري كارگران است و بس. 

اخبار رسيده از بازار حاكي از آن است كه از روز شنبه برخي برندهاي معروف روغن نباتي از جمله لادن و مارگارين، حلب‌هاي 17 كيلويي روغن را 10 هزار تومان زير قيمت به بهاي 55‌هزار تومان به عمده‌فروشان مي‌فروشند، اين در حالي است كه روغن با قيمت ارزان به دست مصرف‌كننده نمي‌رسد و فقط عمده فروشان و دلالان منتفع مي‌شوند. درحال حاضر 81 درصد سهام صنايع غذايي بهشهر (روغن نباتي لادن) متعلق به هلدينگ صافولاي عربستان است. بقا در صنايع، خصوصاً توليد روغن نباتي نياز به سرمايه بسيار بالا دارد كه صافولاي عربستان اين مشكل را در ايران با خريد سهام لادن و تزريق سرمايه‌هاي بي‌حد خود براي اين برند برطرف كرده و به مرور ليدر بازار روغن نباتي شده است. 

در نظر داشته باشيم مالكيت بيش از ٤٩ درصد سهام شركت ايراني توسط شركت‌هاي خارجي خلاف قانون تجارت است. حال اين مالكيت بالاي صافولا، آن هم در يك كالاي اساسي كشور باعث شده نبض بازار روغن نباتي به دست لادن و عمده شريك عربستاني باشد. قيمت گذاري و ميزان توزيع، درصدهاي تخفيف به خريدار محصول توسط ليدر بازار تعريف مي‌شود. 

 درچنين شرايطي، لادن با كاهش قيمت شديد (زير قيمت مصوب سازمان حمايت ) و البته با كمك سرمايه عربستان و در زماني محدود باعث مي‌شود توليد كنندگان كوچك داخلي براي فروش محصول خود با مشكل جدي روبه‌رو باشند. به گفته فعالان بازار، اگر اين دامپينگ بيش از يك هفته ادامه داشته باشد قطعاً شاهد تعطيلي اجباري بيش از ١٠ كارخانه خواهيم بود. 

در اين خصوص مدير عامل يك كارخانه كوچك روغن نباتي با تأييد خبر فوق در گفت و گو با «جوان» افزود: گروه صنعتي بهشهر كه توليد‌كننده روغن لادن است و سرمايه گذار خارجي دارد و به منابع مالي خارجي وصل است، مواد اوليه رابا قيمت مناسب تأمين مي‌كند و قيمت تمام شده آن نيز پايين است و هر از چند گاهي قيمت عمده خود را كاهش مي‌دهد تا ضمن رقابت سهم بيشتري از بازار را دراختيار بگيرد. 

 قنبري مدير عامل روغن هنگامه از تعطيلي 10 كارخانه كوچك از ابتداي هفته خبر داده و گفت: اين شركت از يك ماه گذشته تصميم داشت قيمت خودرا كاهش دهد اما با خواهش و تمناي برخي كارخانجات دست نگه داشت، كه متأسفانه از روز شنبه دامپينگ را در بازار روغن‌هاي 17‌كيلويي آغاز كرده است. وي تصريح كرد: وقتي كارخانجات برند 10 هزار تومان قيمت عمده‌فروشي را كاهش مي‌دهند، كارخانجاتي كه در رتبه‌‌هاي دوم، سوم و... قرار دارند، مجبورند قيمت‌هاي خود را 12، 14‌هزارتومان و... كاهش دهند تا بتوانند در قفسه فروش عمده فروشان قرار گيرند و در چنين شرايطي، ديگر توليد و فروش صرفه اقتصادي ندارد.

وي با انتقاد از عدم نظارت سازمان حمايت بر بازار تأكيد كرد: در حال حاضر 10 تا 15 كارخانه كوچك به مرز تعطيلي كشيده شده‌اند وبيش از هزار كارگر نيز بيكار شده‌اند، از اين رو قرار است طي روزهاي آتي به مجلس مراجعه كرده و از نمايندگان مجلس براي رفع مشكلاتمان و مقابله با سرمايه گذاران خارجي كمك بگيريم. 
 
  تنظيم 2 فاكتور فروش 

قنبري همچنين افزود: البته در يك ماه گذشته نيز اين برند ها، كالاهاي خود را با دوفاكتور به فروش رساندند، به اين صورت كه كالا را با قيمت 65 هزار تومان تنظيم كردند اما 5 هزار تومان از پول را در هر حلب روغن به عمده فروش بازگرداندند. وي افزود: البته اين كاهش قيمت مقطعي است و پس از گرفتن بازار و پر شدن قفسه‌هاي عمده فروشان از اين برند‌هاي معروف، به دلايل مختلف دوباره قيمت‌ها گران مي‌شود و در اين ميان كارخانجات كوچك از چرخه توليد خارج مي‌شوند. به گفته وي، راه حل رفع مشكل توليد كنندگان صنعت روغن ، جلوگيري از دامپينگ برخي كارخانجات، تجديد نظر در نرخ سود بانكي و آماده‌سازي زير‌ساخت‌ها به منظور صادرات به كشورهاي همسايه به ويژه عراق است. وي معتقد است صادرات روغن نباتي در شرايط فعلي به عراق مقرون به صرفه است، اما از آنجا كه سرمايه گذار گروه صنعتي بهشهر در تركيه، انواع روغن را به اين كشور صادر مي‌كند، از اين رو اين گروه صنعتي با صادرات روغن مخالفت مي‌كند و آن را اقتصادي نمي‌داند. 

   
بي‌اطلاعي مدير عامل لادن از ارزاني قيمت‌ها 

به رغم كاهش قيمت عمده روغن نباتي از روز شنبه، مدير عامل گروه صنعتي بهشهر از اين خبر اظهار بي‌اطلاعي كرد و در گفت و گو با «جوان» افزود: هيچ بخشنامه‌اي در اين خصوص نداشتيم، شايد شركت پخش تصميم گرفته تخفيفاتي را به مشتريان خود بدهد. حميد رضا رضايي در پاسخ به اين سؤال كه آيا كاهش قيمت‌ها در شرايط ركود توليد كنندگان را متضرر نمي‌كند، گفت: در تابستان بازار روغن رونق ندارد، از اين رو برخي كارخانجات براي حفظ سهم بازار خود، مجبورند تخفيفاتي قائل شوند، البته در حال حاضر شرايط بازار تغيير كرده و رقابتي شده است. وي گفت: در شرايط تحريم كه مواد اوليه به سختي تأمين مي‌شد كارخانجات خرد از دور خارج شده بودند، اما اكنون با بهبود شرايط و تأمين مواد اوليه اين توليد كنندگان به چرخه توليد بازگشتند، به طوري كه در حال حاضر تعداد كارخانجات از 26 به 50 كارخانه رسيده و طبيعي است، آنهايي كه قادر به رقابت نيستند از دور خارج شوند. 
  
 صادرات اقتصادي نيست 

رضايي همچنين صادرات روغن نباتي را اقتصادي ندانست و گفت: با توجه به اينكه تكليف توليد‌كنندگان با تصميمات دولت در خصوص آزادسازي صادرات مشخص نيست، از اين رو توليدكنندگان نمي‌توانند برنامه‌ريزي براي صادرات داشته باشند.

   سازمان حمايت تعطيل شود! 

همچنين نادر قاضي‌پور، عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس، طي نامه‌اي از هيئت رئيسه مجلس خواست تا نسبت به دامپينگ روغن نباتي لادن در بازار به وزراي جهاد كشاورزي، صنعت و تجارت و تعاون و كار و امور اجتماعي تذكراتي داده شود. در اين نامه آمده است: روغن نباتي لادن به پشتوانه سرمايه‌گذار خارجي خود، سهم بيش از 40 درصدي بازار را از آن خود كرده و با دامپينگ موجب شده كارخانجات كوچك توان رقابت نداشته باشند. همچنين كميسيون صنايع و معادن مجلس پيشنهاد كرده است كه سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليد‌كنندگان تعطيل شود تا حداقل مصرف‌كنندگان تكليف خود را با گران‌فروشان بازار بدانند.

* جوان آنلاین

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ناشناس: 1394/5/2710:54:43،
110
12
پس این وسط نقش سازمان حمایت از مصرف کننده چی میشه؟ چرا بازرسین این سازمان نمیرن فاکتورهای عمده فروشان رو چک کنند و قیمت برای مصرف کننده را هم بیارن پایین؟
ناشناس: 1394/5/2711:19:51،
197
13
"گروه صنعتي بهشهر كه توليد‌كننده روغن لادن است و سرمايه گذار خارجي دارد و به منابع مالي خارجي وصل است، مواد اوليه رابا قيمت مناسب تأمين مي‌كند و قيمت تمام شده آن نيز پايين است" خوب الان اين يعني بده؟؟!!!!! اين كه دقيقا اصولي و خوبه
افشین: 1394/5/2711:33:26،
165
8
خدا کنه یکی هم پیدا بشه سهام یک خودرو ساز رو بخره شاید قیمت رو اون ...... بیاره پایین
علی: 1394/5/2711:33:39،
128
10
چرا تا یه محصولی ارزون میشه دولتمردان بجای افزایش قدرت رقابت و ارائه راهکارهای کم هزینه تر باید ناراحت بشن؟!!!
من نمیفهمم پس معنای رقابت چیه؟!!!!
فرزاد: 1394/5/2712:09:11،
93
9
شما پاراگراف آخر رو با دقت بخونید و دربارش فکر کنید . تمام داستان روشن میشه .
1 - چن تا نماینده به ارزون فروشی یک کمپانی گیر میدن
2 - در عین حال نسبت به گران فروشی اعتراض میکنن
!!!!!!!
اصلا هم پای منافع شخصی و گروهی در میون نیست !
غ: 1394/5/2712:37:42،
40
9
هر خبری که می خونی درباره دزدی و دلال بازیه هم تولید کننده ناراضیه هم مصرف کننده
الوند: 1394/5/2712:59:28،
68
10
من که از امروز حتما از روغن های این شرکت مورد نظر استفاده می کنم
همه رو هم تشویق به خریدن این روغن می کنم
قیمت جهانی اومده پایین بقیه تولیدکننده های کوچیک هم باید قیمت هاشونو بیارن پایین
چرا رفتن لابی کردن برای قیمت بالاتر
مملکت صاحب نداره؟
فاروق: 1394/5/2713:16:33،
53
10
خیلی هم خوبه
شرکتهای قدیمی با تکنولوژی 100 سال پیش باید هم تعطیل بشن
بازار رقابتی یعنی همین قیمت مناسب کیفیت بالا
خیلی هم خوب کاری میکنه قیمت رو آورده پایین
پ ن پ مثله خودرو خوبه که انحصاری باشه تا میتونن آقایون با هر قیمتی بفروشن به ملت و سود کلان ببرن.
مصطفی : 1394/5/2716:26:10،
14
10
عزیزم سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده، یعنی یکی باید یکی به نعل بزنه و یکی به میخ،آخه مگه میشه، مگه داریم، کجای دنیا اینجوریه،یک سازمان همزمان هم از تولید کننده حمایت کنه هم ازمصرف کننده،اینها همه دکان دستگاه هایی است که دولت و مجلس برای دهان پرکنی راه انداختن، در کل همش کشکه
خسته زخمی: 1394/5/2717:10:04،
27
11
باز گلی به جمال عربا
مجید: 1394/5/2720:53:37،
16
8
مردم ما بدلیل تبلیغات سیاسی عرب ستیز شدند. باور کنید من به عنوان یک دانشجو و با دید باز به عربستان سعودی سفر کردم و چیزی جز احترام به خودم، رونق اقتصادی، تمیزی و بهداشت بی نظیر، خودروهای روز آمریکایی و ایمن، سوخت ارزان و برکت درتمام لحظه های زندگی ندیدم. حالا تا ابد بشینیم و به این کشور توهین کنیم.
راستگو: 1394/5/2710:59:25،
140
12
قیمت جهانی روغن به شدت کاهش یافته و دامپینگی در کار نیست این رقابت است که به مذاق تولید گنندگان گرانفروش داخلی خوش نمی اید وبرای چپاول مردم بی کاری گارگران را پیش می کشند
ناشناس: 1395/1/3108:24:53،
8
13
دامپینگ شکر خورد
Mani: 1394/5/2711:00:09،
88
10
وقتی پای منافع باشه دیگه عربستانو امریکاو ''''' نمیشناسه'''''هارتو پورتا فقط برای مردمه
پوريا: 1394/5/2711:05:35،
112
10
شركت ها با ارزان فروشي بايد با هم رقابت كنند.اين شركت خلاف نكرده داره ارزون ميفروشه!بقيه هم ارزون بفروشند.
چون شريك عربستانيه صداتون داره در مياد؟
اگه سرمايه گذار شركت مظلوم فلسطين اشغالي بود الان سكوت كرده بوديد.
ايران جيب ، اخبار اين روزنامه هاي جهت دار رو پخش نكن.
جوان آنلاين !!!؟؟؟
amiran: 1394/5/2711:10:04،
97
8
اقا اینجا یه خورده شلوغ بود درست نشد بخونم
منظورش چی بوده؟ یه خارجی امده روغن ارزونتر تولید کرده ؛ ارزونم فروخته. بقیه شاکی شدن.؟؟!!!
یعنی رقابت نباید باشه. خودشون تو خودشون هماهنگ شده قیمت گذاری کنن؟؟!!
حسن: 1394/5/2713:12:42،
40
10
سرمایه گذار خارجی ارز وارد مملکت کرده، در بخش تولید کالای اساسی هم داره کار میکنه، کارگر ایرانی هم که داره توش کار میکنه،ارزونم که داره میده،به شما هم که داره مالیات میده، چه تونه؟ واقعا چی میخواین؟ بگین! خجالت نکشین!
احمد: 1394/5/2711:21:02،
74
8
اين همه ميگيم جذب سرمايه خارجي كرديم حالا جذب شده رقابت ايجاد شده ميگن بده ما بدبخت شديم كارخانه تعطيل شد.
لياقت ما همان شركت سايپا و ايران خودرو
اکبرم: 1394/5/2711:22:02،
74
9
*مواد اوليه رابا قيمت مناسب تأمين مي‌كند و قيمت تمام شده آن نيز پايين است* هنر همینه
Kamran.qamgosar: 1394/5/2711:25:52،
28
9
توی فضای رقابت رشد و شکوفایی اقتصادی حاصل میشه که هم تولید کننده بواسطه قیمت منصفانه توامان با کیفیت استاندارد با فروش بیشتر و هم مصرف کننده با خرید اقتصادی به صرفه از این معامله منتفع میشن.خب این وسط ضعیفترها که قدرت به روز آوری فن آوری و رقابت رو ندارن حذف میشن.کاش این موضوع تو صنعت خودروی ما نیز اتفاق می افتاد که پدیده بسیار مبارکی هست.سومدیریت مدیران ایرانی نباید از جیب مردم جهان سومی با درامد پایین هموطنهای عزیزم جبران شود.ممنون.
امير: 1394/5/2711:39:47،
31
7
باز خدا شكر مشكل بي كاريها معلوم شد يه بنده خدا اومده يه كاري راه انداخته. داره كار ميكنه ٤ تا هم حقوق ميده. وقتي با سرمايه گذاری خارجی مشکل دارید خوب چرا میاین تبلیغ میکنید اول فرهنگ سرمایه گذاری خارجی بعدا تبلیغ
خسته: 1394/5/2711:44:52،
34
8
متاسفانه در ایران با ارزانی مبارزه می کنند و حتی اجازه شنیدن خبر ارزانی به مردم نمیدهند !!!!؟؟
وحید: 1394/5/2712:00:01،
32
8
صدرصد روغن لادن بهتر از روغنهای تولید داخل با خرید از این شرکت اونا یاری کنید.حتما از آشغالهای چینی در تولید استفاده نمیکنه برای همین آقایون ناراحتن که روغن سالم دست مردم میرسه
امير: 1394/5/2712:27:59،
27
9
اينا يه پولی تو چین دارن همه شرکتها باید کمک بکنن که این پول برگرده به ایران حالا کاری ندارن مواد سرطان زا باشه مواد ی باشه که مشکلهای اساسی دارن و یا ماشین های اشغال اصلا هم حساب نمیکنن مردم سرطان میگیرن دوباره ارز باید خارج کنن دارو بیارن یا این ماشینا باز باید ارز خارج بشه واسه این ماشینهای اشغال لوازم یدکی وارد بشه و با این الایندگی ماشینها باز باید دارو وارد کنن ویا با این واردات همه کارخونه ها بی کار میشن فقط فکر این هستند که نفت چین ببره جای پولش اینا جنس بیارن حالا این شرکت همکاری نمیکنه جنس از چین وارد نمیکنه اینا هم کیسه دوخته بودن واسه روغن حساب کتاباشون ریخته به هم
سغید: 1394/5/2712:00:28،
25
6
خوبه که ما مانند تمام کشورهای دیگر به دنبال سرمایه گذار خارجی باشیم پس نگیم عربستان بگیم سرمایه گذار انشاله بقیه کیفیت را ببرن بالا یا صنایغ کوچک باهم ادغام شون تا برن کنار
حمیرا: 1394/5/2712:07:33،
32
8
درهای مملکت را بستید میگید خودمون هرچی دلمون خواست بیاریم به هر قیمت که دلمون خواست بفروشیم فلان مردم !!!!!!!
کاشکی این عربه همه روغنها را مفتی بدهد به مردم !!
تورک اوغلی: 1394/5/2712:10:51،
37
17
دم ترکها و عربها گرم که تا حدی تونستن بازار رو از دست و انحصار دلواپسان جیب در بیارن
سید: 1394/5/2712:35:48،
33
9
چرا لادن میتونه قیمت را پایین بیاره و بقیه نمی تونن اگر لادن میتونه پس بقیه هم میتونن البته بهتره سازمان حمایت تعطیل بشه و موفتخورهای داخل اون هم برند کار کنند و از پشت میز نشینی و روزنامه خونی بیان بیرون و مثل بقیه مردم بابت نون کار کنند ، تا بازار مثل همین فقره خودش قیمت ها را پایین بیاره آقایون مجلسی که حالا از پایین اومدن قیمتها ناراحتن فردا که دربهای مملکت باز شد و رقبای قدر خارجی وارد بازار شدند بازهم می خوان چیکار کنند پس بهتره آقایون توی مجلس به جای راه رفتن توی راهروها و روز شب کردن برن قانون حمایت از تولید را اصلاح کنن تا بانک ها بهتر بتونن از تولید کننده هامون حمایت کنه دیگه دوران قیمت های دستوری داره به سر می آد . انشاءالله
من: 1394/5/2718:00:59،
14
10
عزیزم خبری از باز شدن در های مملکت نیست.
ارگان های گردن کلفتی از انحصاری بودن بازار سود می برن و به هیچ وجه هم حاضر نیستند دست از انحصارشون بردارند. کسی هم نمی تونه حریفشون بشه.
پس بیخودی خودت رو اذیت نکن. یا با شرایط کنار بیا, یا کارهات رو جفت و جور کن و برو یه کشور دیگه.
اصغر: 1394/5/2713:18:37،
30
10
دم لادن گرم
هرچند ادم بدش میاد ازین سعودیا ولی اینجا کاملا بنفع ملت داره تموم میشه.
اقا کارخونه های کوچیک ضرر میکنن به درک که ضرر میکنن! اونام بهینه و با فناوری روز تولید کنن تا سود دهی شون خوب بشه.
اصل مصرف کننده س
ازاد: 1394/5/2713:27:04،
27
11
اقا کدام ده کارخانه ؟خوب یک کم ازان شده مگه بد است سود تمام این کارخانجات بالای پنجاه درصده اقا حقوق مصرف کننده کجاست رقابت کجاست کارکر بیکار میشه ؟ خودرو ساز هم از این هربه استفاده میکنه تا کی ما باید چوب یک عده رانت خوار که مثل زالو بجان این ملت افتاده بخوریم منافع مردم پس جی کشک ؟
داوود: 1394/5/2713:33:14،
18
11
حالا یکیم ارزون میفروشه محکوم میشه
شهروند ایرانی: 1394/5/2713:34:58،
23
25
چشم مون روشن ، برادران وهابی هم در ایران اونهم در شمال ایران و در صنایع روغن سرمایه گذاری کردند. توی این کشور اتفاقات جالبی می افته منتظر باشید بقیه اشو ببینیم . شاید دور از چشم همه صهییونیست ها هم یه گوشه ایی سرمایه گذاری کرده اند اینها هم احتمالا" در نوشابه ها دست دارند شاید هم در ... !!!!
تو را به خدا با مردم رو راست باشید (اگر خدا را قبول دارید)
حقگو: 1394/5/2713:51:56،
25
13
چرا به دلالهایی مثل فامبلا و اویلا و محسن و...که میان روغنهای برندهای اصل دیگه مثل نرگس شیراز و ناز اصفهان و...را با برند خودشون پر میکنند و کلی پول بابت همین دلالی مسخره به جیب میزنند و هیچ اشتغالی هم ایجاد نمیکنند گیر نمیدهین؟؟حالا فقط بخاطر یک سری مسائل چشمتون به سعودیها خورده؟؟؟اونزمان نمیدونستین که اینها صعودی هستن یا سعودی؟؟؟
: 1394/5/2713:51:58،
22
9
آفرین واقعا آفرین به اشخاصی که این نظرات را داده اند

متاسفانه در کشورما خیلی از به اصطلاح تولید کننده ها (در واقع وارد کننده ها ودلالهای رانت خوار ) عادت به سودهای هنگفت کردن و توقع دارند که همیشه بدون زحمت سودهای دها وشاید صدها درصدی انها بدون رقیب باشد.
کمال: 1394/5/2714:24:19،
12
37
رفقای عزیز : آیا می دونید سرمایه گزار عربستانی یکی از سرکردگان بزرگ وهابیته که چند بازار بزرگ در مدینه داره به نامهای القمه ، الزهره و..... وجالبتر این که این سرمایه گذار عربستانی یکی از حمایت کنندگان بزرگ تسلیحاتی داعش هستش . یعنی برین روغن بخرین برای خرید سلاح داعش ، خود دانید . فقط به ارزون بودن فکر نکنید به این که آن جوانی که توسط داعش سر بریده می شه یه گوشه ای از گناهش هم به من وتو می رسه !!!!!!!!!!!!!
منطقی: 1394/5/2716:39:00،
23
10
اگه عربستانی بده چرا این همه سال وهرسال ده هاهزارنفرو میفرستید اونجا ارز خرج کنند وجنس چینی بخرند وآخرش هم یه عده شون رو آزار واذیت بکنند خب جوابت چیه احساس عذاب وجدان نمیکنید؟
behnam: 1394/5/2715:01:55،
12
25
سلام
بنظر من ورود سرمایه گذار خارجی با گرفتن بیش از 20%سهام برای مردم و مملکت خطرناکه
چون که اگه به همین روش پیش برن میشیم مستعمره سرمایه گذار
بنده خدا: 1394/5/2715:06:09،
17
11
درسته ما با دولت عربستان مشكل داريم و از اونها متنفريم ولي با مردم اونها كه مشكل نداريم اين سرمايه گذاره هم شخصي هستش با پول و دارايي شخصي خودش. حالا آمريكايي باشه عربستاني باشه. فقط از راه حلال پول دراره و كلاه برداري نكنه مهم اينه .
پاسخ به بنده خدا: 1394/5/2809:29:29،
11
9
بنده خدا...

من شیعه، طبق دستورات قرآنی با هیچکدوم از ادیان الهی مشکل ندارم... دلواپسان عزیز با همه مشکل دارن!

ما از عربستان متنفر نیستیم... بلکه حکومتی ها متنفرند، چون توان رقابت با اونا رو ندارن... چون میترسن بعضی دروغها رو نتونن تا ابد از مردم مخفی کنن!!!
احسان: 1394/5/2715:20:39،
10
24
این ارزون شدن نیست این خودش آخر خطر ارزونی منطقی روی حساب و کتاب خوبه ولی شکست رقیب به پشتوانه سرمایه قوی مطمن باشید 10 برابر اونو بعد از شکست از این ملت میگیره ملت خرید روغن ارزونو تحریم کنید
وحيد يوسفي: 1394/5/2715:49:49،
16
11
بالاخره سياستهايي كه توليد كنندگان بزرگ دارند و ليدر هم دارند باعث ميشه كه بازار رو به دست بگيرند اينجا خوش به حال كاركنان اين شركت ميشه. هميشه سود ميكنند و متضرر نميشند.
اينجاست كه ميگند دنياي امروز ديگه كار يدي معنا نداره و فقط با فكر و ايده مثبت و خلاق ميشه در گود رقابت باقي موند و از قافله عقب نموند و رقبا رو پشت سر گذاشت.
كارهاي يدي مثل كارگري و آرايشگري و ... هيچ آينده اي نداره.
شما اگه بريد بازار لامپ هم بفروشيد در كوتاه مدت سودتون چند برابر ميشه.
مسعود: 1394/5/2716:56:23،
13
23
مرگ بر سعودی
قدیر: 1394/5/2717:09:23،
16
8
ای خدا دردمون رو به کی بگیم به ارزون فروشی هم گیر میدن اگه راست میگن رقابت کنن
هرجا به نفع ملت بدبخت باشه صداشون درمیاد کیفیت عالی قیمت خوب چرانخریم ازاین به بعدبیشترهم می خریم
هیچکث: 1394/5/2718:30:57،
16
9
همین شرکت هم نبود مشغول آب کردن دنبه بودیم
saman: 1394/5/2720:22:10،
10
9
مرحبا بر مامون
متین: 1394/5/2801:58:19،
12
15
واقعا بعضی ازما هموطنها بدبختیم ارزان کرده نوش جون مردم چسبیدیم به سیاست ووهابیگری کی طرزفکرماعوض خواهد شدپارسال زمستان پسرم رابرده بودم دکتربعدازمعاینه گفت وضع مالیت چطوره گفتم برای چی میپرسی گفت میخوام انتی بیوتیک خارجی بنویسم اگرتوانش راداری بنویسم گفتم بنویس ازداروخانه رفتم چهل تومان به قیمت ازادگرفتم همون دارو دوسال قبلش یادمه ده هزارتومان بودازامارات متحده عربی امده بودواصلش امریکایی بود به این هموطن بیدرد که چسبیده به وهابیگری وداعش میخوام بگم روغن راارزان کرده به نفع طبقه کارگره توبه جای ماشعارنده

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار