کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

آتليه‌ها برنده ، زوج‌های جوان بازنده !

کدخبر:۱۴۵۹۶یکشنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۹:۰۸۶۱۷۵ بازدید

چند روزی بود كه خبر داشتم يك زوج جوان فقط به خاطر گرفتن چند ميليون تومان وام ازدواج كه مي‌خواستند صرف هزينه‌های برگزاری جشن عروسی‌شان ...

پولي كه كمتر از 10 ميليون تومان بود و براي گرفتن وامش هزار و يك سند، وثيقه و ضامن برده و معرفي كرده بودند. در بين همه مشغله‌هاي ذهني‌ام يك لحظه از فكر مشكل زوج جوان غافل نمي‌شدم و در همين اوضاع و احوال بود كه شنيدن هزينه‌هاي عروسي زوجي ديگر از فاميل به شدت شوكه‌ام كرد.

يكي از دوستان تعريف مي‌كرد كه براي مراسم شب عروسي‌شان حدود 100 نفر ميهمان دعوت كرده بودند كه براي تمام هزينه‌هاي هتل همان يك شب 50 ميليون تومان پرداخته بودند و اين تنها يك قلم هزينه بود چون بعد متوجه شديم فيلمبرداري و عكاسي عروسي همين زوج جوان براي‌‌شان حدود 10 ميليون تومان آب خورده است! گفتنش آسان است اما واقعاً جمع كردن چنين پولي سخت است؛ 60 ميليون تومان هزينه يك شب جشن و فيلمبرداري و عكاسي؟! چه كسي دلش مي‌آيد اينطور هزينه كند در حالي كه در طرف ديگر شهر هستند جوان‌هايي كه در انتظار 10 ميليون تومان وام ازدواج هستند؟

رسيدن به پاسخ اين كنجكاوي‌ها و سؤالات هيچ راهي ندارد مگر اينكه مثل هميشه خودم دست به كار پيدا كردن صحت و سقم ماجرا شوم.

‌ ‌ ‌
7 ميليون تومان براي يك عكاسي ساده

از همه تحقيقات و بررسي‌هايم اينطور متوجه مي‌شوم كه پاتوق آتليه‌هايي با سبك و سياق خاص فيلمبرداري، عكاسي و لوكيشن‌هاي متفاوت خيابان جردن، بلوار آفريقا، آجودانيه و فرمانيه است؛ در اين چهار‌نقطه راحت مي‌شود تعداد زيادي آتليه را پيدا كرد كه هزينه يك پكيج ساده‌شان آن هم فقط براي شب عروسي تنها 7 ميليون تومان است. البته ناگفته نماند پكيج‌هاي 4 يا 5 ميليون توماني هم وجود دارد اما آنقدر اضافه بر سازمان به شما خدمات تحميل مي‌كنند كه در نهايت براي شما فيلمبرداري و عكاسي ساده شب عروسي 7 ميليون تومان بيشتر آب مي‌خورد.


3w0pza0iejwb99gfnrhe.jpg

فيلم عروسي به شيوه مستند سينمايي

اولين آتليه‌اي كه سراغش را مي‌گيرم «س» است. «س» به روايت تبليغات يكي از مهم‌ترين آتليه‌هايي است كه برايتان فيلم مستند سينمايي مي‌سازد اما حالا اين مستند سينمايي يعني چه؟ از آقايي كه پاسخگوست صادقانه مي‌پرسم «ببخشيد آقا منظورتون از فيلم مستند سينمايي چيه؟» با اعتماد به نفس صدايي صاف مي‌كند و مي‌گويد: ما اينجا كاملاً حرفه‌اي و سينمايي كار مي‌كنيم. شما زمان مي‌گذاريد و داستان آشنايي‌تان، نامزدي، عقد و حتي روزهاي قبل از عروسي را هرطور كه خودتان دوست داريد كلي يا جزئي براي سناريونويس ما تعريف مي‌كنيد. او وظيفه دارد براساس داستان شما يك سناريوي جذاب و مستند بنويسد كه ما هم براساس همين سناريو فيلم مستند سينمايي‌مان را مي‌سازيم.

چه جالب! سناريونويسي كه نمي‌شناسيم‌اش به همين راحتي محرم ناگفته‌هاي عروس و داماد مي‌شود. نا‌گفته‌هايي كه به قول دكتر قبيطي روانشناس با افزايش ازدواج‌هاي اينترنتي و خياباني اين روزها زوج‌هاي جوان ناگفته‌هاي مخفي‌كاري بسياري به والدين‌شان دارند؛ حالا مي‌آيند و همه ماجرا را براي سناريو‌نويس ‌تعريف مي‌كنند.

از همه ويژگي‌هاي آتليه اول جالب‌تر قيمت پكيج آن است. «اگر شما يك پكيج ساده بخواهيد كه فقط فيلمبرداري و عكاسي شب عروسي در آن باشد البته كارگردان وظيفه ژست دادن موقع فيلمبرداري و عكاسي‌تان را برعهده بگيرد حدود 17 ميليون تومان هزينه مي‌برد. شما اگر دوست داشته باشيد مي‌توانيد هلي‌شات و نمايشگاه عكس شب عروسي را هم به اين پكيج اضافه كنيد كه طبيعي است كمي هزينه‌تان افزايش پيدا مي‌كند».

الان بهترين فرصت است كه تا جايي كه مي‌توانم جواب سؤال‌هايم را در همين تماس تلفني بگيرم «ببخشيد گفتيد هلي‌شات؟ براي عروسي؟!». آقاي پشت خط كه انگار از توجه من خوشش آمده بود با هيجان ادامه داد: «بله ما براي فضاي آتليه، باغ، تالار و حتي آخر شب امكان تصويربرداري از هوا را هم داريم كه مي‌توانيد اين را هم جزو سفارش‌هاي پكيج‌تان قرار دهيد. تقريباً با 20 ميليون تومان مي‌توانيد فقط براي شب عروسي‌تان يك پكيج خوب سفارش دهيد.»

از تعجب شاخ درآوردم؛ 20 ميليون تومان آن هم فقط براي پكيج فيلمبرداري و عكاسي شب عروسي؟! كسي كه مي‌خواهد فقط براي فيلمبرداري و عكاسي يك شب آنقدر هزينه كند چقدر براي مراسم جشن يا خانه و ماشين هزينه كرده است؟


لوكيشن داخلي يا خارجي؟

دومين آتليه از اسم و شعبه‌هايش معلوم است كه قيمت‌هايش سر به فلك مي‌كشد. «ر» آتليه‌اي است كه از همين ابتدا تكليف شما را مشخص كرده است چون وقتي تماس مي‌گيريد متوجه مي‌شويد كه اين آتليه يك شعبه و لوكيشن اختصاصي در سوئد دارد كه استفاده از آن را هم به مشتريانش توصيه مي‌كند.

جالب اينجاست كه اگر شما براي سفارش يك پكيج ساده تماس بگيريد مدير آتليه رفتن به يك لوكيشن متفاوت براي عكاسي اسپورت و فرماليته را توصيه مي‌كند و مي‌گويد: «شما فقط كافي است با همسرتان تصميم بگيريد از كدام فضا و محيط خوش‌تان مي‌آيد. اگر محيط جنگل را دوست داشته باشيد و نخواهيد هزينه زيادي كنيد ما اكيپ را به يكي از لوكيشن‌هاي شمال كشور مي‌بريم. البته هستند زوج‌هاي جواني كه طبيعت بكر كوير و شنزارها را بيشتر دوست دارند يا برعكس عروس و دامادهايي كه ترجيح مي‌دهند براي عكاسي فرماليته يا اسپورت به مناطق جنوبي مثل كيش بروند. ما اين امكان را داريم كه در هر جاي كشور كه شما بخواهيد لوكيشن پيدا كنيم، اين وسط تنها مي‌ماند هزينه اقامت گروه و هزينه‌هاي چند روز كار خارج از تهران كه به قيمت پكيج شما اضافه مي‌شود.»

مي‌پرسم «اگر بخوايم عكاسي فرماليته‌مون در خارج از كشور انجام بشه كجا رو پيشنهاد مي‌ديد؟»

مدير در جوابم مي‌گويد: «ما در سوئد شعبه ديگري داريم كه مي‌توانيد آنجا را براي لوكيشن انتخاب كنيد البته ما تجربه كار در استانبول، آنتاليا و مالزي را هم داريم. اصلاً مهم نيست شما بگوييد كجا ما گروه را آماده مي‌كنيم هزينه‌هاي اقامت سه روزه گروه پنج نفره ما در هتل كشور ميزبان و هزينه رفت و برگشت را به پكيج اضافه و برنامه‌ريزي را شروع مي‌كنيم.»

در اين بازار هزينه‌هاي لوكيشن‌هاي خارجي آتليه ديگري كه متعلق به «هـ – الف» است لوكيشن‌هاي مصر، بيروت و ژوهانسبورگ را پيشنهاد مي‌دهد، با اين تفاوت كه مي‌پذيرد از طريق يكي از آژانس‌هاي مسافرتي دوستانش كارهاي بليت، هتل، اقامت و كرايه لوكيشن‌ را هم انجام دهد و هزينه‌اش را با 13 درصد حق آتليه به قيمت نهايي پكيج اضافه كند.


پول دوربين را از شما مي‌گيريم

سومين آتليه متعلق به يك بانوي عكاس است كه همه شهرتش را به خاطر عكاس مد بودن كسب كرده است. «ي» آتليه حرفه‌اي است كه متعلق به «ف – الف» عكاس عرصه مد خارج از كشور و كاناداست.

وقتي دليل بالابودن قيمت پكيج پايه‌اي اين آتليه را مي‌پرسم خيلي راحت در جوابم مي‌گويند «شما نبايد كار ما رو با ساير آتليه‌ها قياس كني! شما وقتي آتليه ما رو انتخاب كردي بايد بدوني كه ما از دوربين عكاسي، فضا و كيفيت آلبوم گرفته تا عكاس‌هامون همه كساني هستند كه به راحتي هر پروژه‌اي قبول نمي‌كنن. استفاده از يك تيم حرفه‌اي و كاربلد طبيعي است كه هزينه زيادي را بطلبد. علاوه بر اين ما امكاناتي براي شب عروسي و عكاسي فرماليته داريم كه در كمتر آتليه‌اي ديده مي‌شود، ما اين توان را داريم كه بيش از 100 عكس شما را روي تخت شاسي‌هاي بزرگ نصب كنيم و در فاصله بين در سالن يا باغ تا رسيدن به محل استقرار نصب كنيم تا همه ميهمانان از ديدن نمايشگاه عكس شما لذت ببرند.»

پكيج «ي» هم چيزي كم از «ر» ندارد چون در اين آتليه هم قيمت پكيج حدود 16 ميليون تومان است اما با احتساب هزينه‌هاي اضافي شب عروسي، عكاسي فرماليته و اسپورت قيمت تقريبي پكيج به 23 ميليون تومان مي‌رسد.


بازي‌اي كه در آن آژانس‌ها هم نفع مي‌برند

مگر مي‌شود يك سر آتليه‌هاي عكاسي عروسي و نامزدي به لوكيشن‌هاي خارجي برسد و در طرف ديگر ماجرا پاي آژانس‌هاي مسافرتي در ميان نباشد؟ امكان ندارد. وقتي شما مشتري يك آتليه خاص مي‌شوي و مي‌خواهي از امكانات آتليه در لوكيشن خارجي كشوري ديگر استفاده كني طبيعي است كه از مراحل طبيعي كار اطلاع نداشته باشي. اينكه با چه قيمتي و در چه زماني بليت بگيري، هتل رزرو كني، اعضاي گروه را با هم هماهنگ كني و... اين وسط آتليه‌داران واسطه‌اي مي‌شوند براي رونق گرفتن كاسبي آژانس‌هاي مسافرتي.

آژانس‌ها هم كه مي‌بينند دل عروس و داماد به رفتن يك لوكيشن خارجي و گرفتن عكس‌هاي آنچناني خوش شده تا مي‌توانند از آب گل‌آلود ماهي مي‌گيرند.

يكي از همين آتليه‌ها آژانس مسافرتي را براي تخمين هزينه‌ها معرفي كرد كه بعداً متوجه شدم در همان ساختمان تجاري اما در طبقه ديگري است! لطف همسايه شامل همسايه‌اش شده است!.

متصدي كه امور مربوط به كشور تركيه را برعهده دارد بعد از كلي حساب و كتاب مي‌گويد: «هزينه بليت رفت و برگشت هر نفر به تركيه در فصل كم هزينه‌ها 3 ميليون تومان مي‌شود. كه اگر گروه فيلمبرداري و عكاسي بخواهند همراهي‌تان كنند معمولاً بايد 21 ميليون تومان پول بليت بدهيد. قيمت‌ها در مورد كشور مالزي هم حدود همين مقدار است اما اگر بخواهيد لوكيشن‌تان را در مصر، بيروت و ژوهانسبورگ انتخاب كنيد بايد تقريباً 3 ميليون و 500 هزار تومان فقط هزينه بليت رفت و برگشت را كنار بگذاريد كه براي 5 نفر اعضاي گروه و دو نفر عروس و داماد تقريباً مي‌شود 25 ميليون تومان.»

اين تنها بخشي از هزينه‌هاست چون شما بايد هزينه اقامت در هتل، هزينه لوكيشن و ساير هزينه‌هاي اضافي را هم حساب كنيد و به قيمت پكيج پايه‌اي كه معمولاً 16 ميليون تومان بود اضافه كنيد.

خلاصه كلام اينكه سر و ته قيمت اين آتليه‌ها را با همه مخلفاتش كه جمع كني مي‌رسي به فاكتورهاي صد ميليوني كه فقط صرف عكس، ژست، فيلم و لوكيشن مي‌شوند. پولي كه مي‌رود، برگشتي ندارد و تنها از آن چند عكس و فيلم باقي مي‌ماند كه بعد از گذشت چند سال عادي و تكراري مي‌شوند. در حالي كه اين روزها هستند زوج‌هاي جواني كه حتي با 5 ميليون تومان مي‌توانند جشن ازدواج‌شان را با همه هزينه‌هايش برگزار كنند و سر و سامان بگيرند.

* جوان آنلاین

بلیط هواپیمادیدگاه ها

زهرا: 1394/5/2512:00:20،
31
320
اگه خدا بخواد نوبت رسیده ایران جیب به صنف ما گیر بده !!!!!!!!!!!!!!!!!
رضا: 1394/5/2512:11:54،
245
19
صنف شما خدا نشناس ها که اکثرا هم خانوم ها بیشتر گیر میدن باید باشه پوست داماد و خانواده داماد رو می کنه اگه پوست کم اومد نوبت به فامیلهای داماد هم میرسه . خدا ازتون نگذره
درخواب: 1394/5/2512:17:03،
144
17
ایرانجیب عزیز حمایتت می کنیم
:) :)
حسین: 1394/5/2512:26:04،
221
18
مقصر صنف شما نیست. مقصر اون ملتی هستن که با حماقتشون اجازه سواستفاده رو به امثال شما می ده. به شخصه به یکی از این آتلیه ها رفته بودم واسه عروسیم بساطی درست کرده بودن واسه تلکه کردن مردم. مثلا عکاسی با لباس کاراته که عروس در حال اجرای فن روی داماده، عکس در فضا و از اینجور مسخره بازی ها. جالبه یه عده جوگیر با هزینه های بالا بعد 6 ماه تو راهروهای دادگاه درحال دعوا و تف انداختن تو صورت هم هستن!
آرش: 1394/5/2512:34:17،
120
20
خوب راست میگه...،کارتون فقط تیغ زدنه،کارتون هم به درد خودتون میخوره،من خودم چند وقط پیش خارج از کشور رفتم آتلیه عکس گرفتم اینقدر این عکس رو قشنگ کار کردن که از دیدنش سیر نمیشم،اونوقت شما...
13460: 1394/5/2512:38:37،
109
13
ده همین کارا باعث شده دیگه جوانها ازدواج نکنند
رضا تهرانی: 1394/5/2512:42:42،
115
16
صنف شما با اینایی که سر قبرا زار میزنن با اونایی که دنبال پلاک ماشینا می دون واسه طرح ترافیک با اونایی با اونایی که تو ترافیک همیشگی یه نقطه از اتوبان سی دی می فروشن با اونایی که جوجه وکیلن دم بیمارستان نشستن یکی بمیره به فک و فامیلاش بگن از دکتر شکایت کن با اونایی که ماشین تصادفی میخرن با اونایی که منتظرن یکی یه جا گیر کنه پولشو بچاپن صنف نیس... از بی عرضگیتون که هیچی نشدید...شد صنف.
ازادی بیان: 1394/5/2512:47:26،
58
12
بابا دمتون گرم من بعد از گذشت دو سال از تاریخ عقدم و تقریبا 4ماه از تاریخ عروسیم گذشته هنوز از بی پولی نرفتم دو تومن پول اتلیه و البوم عکسمو بدم شما اونجا لوکیشن خارجی تو مصر یا فیلم بردار میری خدایا شکر به درگاهت
پاسخ به رضا تهرانی: 1394/5/2513:33:48،
51
11
رضا تهرانی کاش میشد ۱۰۰۰ تا مثبت بهت بدم گل گفتی داداش
بخی جانان: 1394/5/2513:41:21،
70
21
برای مراسم عروسی رفتم یه آتلیه،یه کلیپ هایی بهم نشون داد که خودم از خجالت داشتم آب می شدم،گفتم ازینا اجازه گرفتی که کلیپاشونو برای تبلیغ نشون من میدی،عکاسه گفت خودشون اجازه دادن
خواستم بگم که همه چی عوض شده،فقط اونایی که منفی میدن بفهمن که روشن فکری با بی غیرتی زمین تا آسمون فرق داره
جدیداً همه نامحرماً اما عکاسو فیلمبردارو مزون لباس عروسو هزار کوفتو زهرمار دیگه محرم
بخدا آخروزمان که میگن همینه!
رضا سی اچ: 1394/5/2517:06:24،
29
13
این پول ها خوردن داره واقعا؟!!! همین شماها هستید که باعث میشید یه جوون، ازدواج واسش تبدیل به رویای محال بشه و در عوض به هزار جور راه خلاف و بدبختی و افسردگی و بد خلقی با پدر و مادر و اعتیاد گرفتار بشه! خدا ازتون نگذره و حرومتون باشه این پولایی که میگیرید!
مرگ مغزی: 1394/5/2520:34:38،
34
17
نه یه سوال ذهنم رو مشغول کرده واقعا نمیشه اون پول رو خود عروس و داماد خرج کنن حالش رو ببرن به خدا میشه باهاش کلی حال کرد به جای اینکه 2 نفر بیان بخورن بعد بگن میوه ها بد بود آجیل خوب نبود داداش من به جاش میتونی بری هرجای دنیا یه هفته راحت زندگی کنی
سارا : 1394/5/2520:57:01،
24
13
مقصر آتلیه ها نیستن مقصر کسانی هستن که اینقدر پول به این مسخره بازیها میدن.

ایران جیب میدونم از کلمه بدی استفاده کردم ولی لطفا تایید کنید چون کلمه مودبانه تر از این پیدا نکردم که منظورمو برسونه!
اخرتتتتت: 1394/5/2521:10:19،
26
17
برو امو من با دو میلیون عروسیم تموم شد 4 میلیون فرداش کادو گیرم اومد!!!!!!!!!!!!!!
پيام: 1394/5/2600:34:33،
23
14
من خودم با هزينه هاي بي دليل موافق نيستم ولي نويسنده اين مقاله هم فرد كوته بيني بوده كه بيشتر ميخواد با اعداد و ارقام احساسات مردم رو تحريك كنه و همه رو بي دليل به جون هم بندازه. طبق آمار رسمي هزينه سفر تفريحي ايراني ها به خارج تو هر سال ١٨ ميليارد دلاره يعني حدود ٦٠ هزار ميليارد تومن كه باهاش ميشه بيش از ١ ميليون عروسي ٦٠ ميليون توماني برگزار كرد. پولي كه همش از كشور خارج ميشه و يك ريالش هم دوباره به چرخه اقتصاد بر نميگرده. آتليه براي كار عروسي از ٢٠٠ هزار تومن تا چند ده ميليون تومن هست مثل همه مشاغل ديگه. كارشون رو عرضه مي كنن هم سعي ميكنن كالا يا خدماتشون رو به مردم بفروشن كسي بخواد ميخره نخواد هم نميخره. احتياج به اينقدر بزرگ نمايي و كاشتن نفرت هم نيست. از منظر اقتصاد كلان كسي كه بخواد كالا يا خدمات لوكسي بخره ميخره. پس بهتره از ايراني بخره تا ببره پولشو بده خارجي اون كارو براش بكنه.
حسن: 1394/5/2512:14:09،
77
18
ربطی به آتلیه و تالار نداره. عروس و داماد و خانواده ها خودشون باید به این وضع پایان بدن. در غیر اینصورت خود کرده را تدبیر نیست و گلگی از گرانی هم بی مورده.
مسعوددددددددد: 1394/5/2512:15:21،
67
19
به خدا سال 92 ازدواج کردیم ....بیشتر از 10 جا قیمت گرفتیم ....از جمله اتلیه های خیلی گرون قیمت ...مثلا فیلمبرداری با 3 دوربین 6 تومن !!!عکاسی یه البوم کامل 4 میلیون !!!!!!!
اخرش یه اتلیه رفتیم که زن و شوهر با هم کار میکردن و خیلی هم حرفه ای و خوش برخورد بودن ....سر و تهش رو با 4 تومن هم اوردیم ....
عالی عالی ...هم عکس هم فیلم .
دوستان پول بیخودی خرج این مسایل نکنید بعد از 2 سال مهمون که هیچ ...خودمون هم دیگه 6 ماه فیلم عروسی رو نگاه نکردیم .....
با 6تومن مابه تفاوتش پارسال یه مسافرت مالزی رفتیم که شد یه خاطره ردیف ردیف ....ماندگار شد ها.
سامان: 1394/5/2512:16:46،
91
11
زندگی که با این ادا و اصولا شروع بشه با یک سری ادا و اصول دیگه به راحتی تموم میشه !
محمدرضا ابن امرالله: 1394/5/2518:26:32،
25
18
دمت گرم حرف حساب زدی سامان جون من خودم با 20م ت پارسال عروسی کردم وبسیار هم سنگ تموم گذاشتم ولی ساده برگزارشدوهم خودم هم خانمم راضی تازه اینکه میگم ساده 10م ت اون را میخوام بگم از شاباش دراوردم
مهرداد: 1394/5/2512:19:15،
65
14
اگر ادم پول مفت گیرش بیاد اونم هزار میلیارد هزار میلیارد شک نکن ازاین خرجاهم میشه.اینا کیا هستن همون اقازاده ها و کاسبان تحریم که کلی پول مفت به جیب زدن
ش: 1394/5/2512:30:04،
46
19
حتما افرادی بودن که از این سرویسها و پکیجها استفاده کردن دیگه؟!
آخه چه لطفی داره وقتی هموطنت دنبال 1میلیون تومن داره دوندگی میکنه یا سه شیفت کار کنه، آدم این خرجها رو بکنه
عیبی نداره همیشه تازه بدوران رسیده ها بودن و هستن و خواهند بود
محمد: 1394/5/2512:31:58،
44
16
واقعا با نامردی تمام از عروس و داماد پول میگیرن بدون هیچ نوع نظارتی . عروس و داماد های آینده این نوع عکس و فیلم و مستند سازی را مثل خرید ماشین تحریم کنید بعد از مدتی آدم میفهمه چه کلاهی سرش گذاشتن
مهگل: 1394/5/2512:52:22،
37
17
آتلیه ها و آرایشگاه ها واقعا انصاف ندارن. خوشابحال ما که عروسی نگرفتیم . وگرنه فعلا باید قسط میدادیم. هزینه ها بالا و درآمد پایین برای قشری چون من. اما هزینه ها کم و درآمد خیلی بالا برای صنف عکاسان و آرایشگران.
يك پزشك: 1394/5/2512:55:20،
29
38
بازم بگين پزشكاي مملكت دارن پول مردم رو ميخورن!!!!
محمدرضاابن امرالله: 1394/5/2518:42:26،
24
17
دکی جون ناراحت نباش بذاراوناهم حالشوببرند عرضه دارندکارمیکنند پول درمیارن اصل اقتصاد همینه به هرطریق کار کن پول دربیار بشرطی که کلاه نذاری سرمردم حالا یارو داره دوست داره خرج کنه نمیشه به کسی که خدمات میده بی احترامی کنی طرف عقل داره تااونجاییکه داره ازدواج میکنه پس عقلش میکشه چی چی رو داره هزینه میکند اگر پول میده حال کنه واز مراسم عروسی اش لذت ببره چرا شماجوش میزنی شما هم میتونی خدمات پزشکی بدی عوضش پول بگیری نوش جونت گوشت بشه به جونت
نسیم: 1394/5/2512:55:48،
26
28
خوب هرکی داره از این خدمات متناسب با سلیقه اش استفاده میکنه.زوری که نیست.داشته باشی این پولا پول نیست...اختیارش با خودشونه
هم وطن : 1394/5/2513:02:06،
65
17
اون دختری که حاظره شوهرش همچین هزینه های هنگفتی رو تقبل کنه برای یک شب که زن نیست ، بدرد لای جرز میخوره ،،، آدم چقد کم عقل باشه ۶۰ میلیون برای یک شب که چی مثلا ؟؟؟ فقط این پول میره تو جیب یه سری آدم کلاش که بعد مراسما فقط به ریشتون میخندن،،، هه
حقگو: 1394/5/2513:11:08،
36
27
مردم اگر عرضه داشتند،پول زور به این صنفها که از عروسی و عزای مردم کلاه گشادی سرشون میگذاشتن نمیدادند وبجای راه اندازی کمپینهای مسخره و بی نتیجه مثل تحریم فرقونای وطنی،کمپین عدم مراجعه به آتلیه و یا کمپین تحریم خرید طلا را راه مینداختن
پاسخ به حقگو: 1394/5/2513:42:51،
36
21
مردم عرضه دارن خوبشم دارن تحریم فرغون به جاش این مساله هم به جاش. دلیلی نداره شما مسائل رو با هم قاطی بکنی مگر اینکه یه جورایی ذینفع باشی.
حقگو: 1394/5/2514:08:33،
26
21
مردم اگه عرضه داشتند از بعد توافق جلوی رشد دلار را از 3150 که حالا شده 3350 میگرفتن
اگر عرضه داشتند،کمپین تحریم خرید بنزین و نان و...راه مینداختن،نکنه باورت شده پشت کمپین تجریم فرقونسازا مردم عادی هستند؟؟؟اگر مردم هستند چرا برای بنزین که از 100 شد 700 عرضه تحریم نداشتند!!!
موافق حق گو: 1394/5/2711:04:59،
15
13
عالی گفتی کاملا باهات موافقم هرکی باهات مخالفه خودش بردس برده این.....
ناصر: 1394/5/2513:14:01،
36
18
اين پولها فقط زمان احمدئ نژاد پدا مئ شد ممه را لولو برد
مجرد بی درد: 1394/5/2513:18:56،
46
15
از این جمله "فقط همین یک شبه متنفرم "چقدر آدم باید خر و نادان باشه که برای ی شب ی عمر درگیر قسط و بدهی به این و اون باشه دختر و خانواده ای که خوشبختی توی این چیزها میبینند صد بهتر که بشینه خونه آقاش و مجردی با رویاهاش حال کنه
رضا: 1394/5/2513:19:30،
41
16
این به اصطلاح صنف های مرتبط با مراسم عروسی متاسفانه اکثرشون دزدای محترمی هستن که فقط مترصد تیغ زدن جوونها واسه یه شب که قراره بهترین شب زندگیشون باشه نشستن بدون توجه به اینکه این هزینه های بالایی که به خونواده ها و زوجهای جوان در ابتدای زندگیشون تحمیل میکنن چه استرسی به اونها وارد میکنه و چه عواقبی داره. جالب اینجاست که در مواردی قبل از اینکه آلبوم کذایی عروسی آماده بشه طرفین از هم طلاق گرفتن! به نظرم پسرها و دخترهای جوان خودشون باید عاقل باشن و پولی رو که با زحمت پس انداز شده و میتونه پشتوانه آینده شون باشه آسون تو جیب گشاد این صنف نه چندان محترم نریزن. مهم نیست مردم چه قضاوتی راجع به مراسم بکنن مهم اینه که زوجین مصلحت خودشونو فدای بحثای خاله زنکی اطرافیان نکنن. ایرانجیب عزیز لطفا منتشر کن.
راوین: 1394/5/2513:52:38،
21
47
دوستان عزیز مگر ادم چند بار ازدواج میکنه؟خیلیا میخان یه خاطره ماندگار تا اخر عمرشونو جاودانه کنن این که اشکالی نداره حالا با این گزارش به کار ما لطمه ای نمیخوره چون مشتریان خاص خودمونو داریم
محمدرضا ابن امرالله: 1394/5/2518:32:58،
19
14
اینو منم قبول دارم درسته ماکه نداریم خرج عطینا کنیم ولی هستند کسایی که دارند ودوست دارن هرطورخرج کنن نوش جونشون اون 1رای مثبت رو من زدم ضمن اینکه با اسراف مخالفم ولی خوب طرف داره دوست داره هرکاری بکنه نوش جونش
عباس: 1394/5/2521:04:26،
19
19
راست میگه خدا بهش داده که اینجوری حیف و میل کنه.
خدا به اون فقیر که به نون شبش محتاجه یه روزی نمیده شکمشو سیر کنه ولی به اینا ایقدر میده که بترکن.
خدایا تو چقدر عادلی!!!!
داماد: 1394/5/2514:08:32،
41
13
مگه من ک این خرجارو نکردم نشد برادرم ااز سال ازدواجش ى بارم فیلم عروسیشو ندیده خرج الکیه همین
رسول: 1394/5/2514:51:32،
42
14
آقا جون اول خواستگاری به دختره بگو من همچنین پول هایی ندارم قبول کرد که کرد نکرد اینقدر بمونه تا موهاش مثل دندوناش سفید بشه همچین دختری دو سال بعد تو دادگاه منتظر مهریست
وحيد يوسفي: 1394/5/2515:49:18،
25
23
بياييد من آتليه سراغ دارم دوست خودمه.
توي نارمك.
بهترين فيلمها رو ميگيره با بهترين كيفيت.
ميكس ميكنه. ترانه ميذاره روي فيلم و هنرهاي تصويري و كلي چيز ديگه. با يك و نيم براتون اين كارا رو ميكنه.
تازه يه فيلم هم درست ميكنه مخصوص آقايان و يه فيلم هم درست ميكنه مخصوص خانومها.
مثلا وقتي آقايان به منزل شما اومدند فيلم آقايان رو ميذاريد. و در كنار آقايان، خانومها هم ميتونند فيلم رو مشاهده كنند.
غلام: 1394/5/2518:11:03،
24
11
ادرسشو بده دوست من
محمدرضاابن امرالله : 1394/5/2518:28:24،
27
13
خوشم اومد دمت گرم اصلش همینه وحیدجون
مهردادج: 1394/5/2520:43:09،
20
23
من خودم آتيله عكاسي دارم ولي انصافاً اين جورپولارونميگيريم بخدايه شب يك ميليون بدون عكس
گلستان ا: 1394/5/2601:57:35،
18
14
طرفای ما 400تومان بیشتر نمیشه چه خبره اونجا واقعا باید به عقلکسی که اینهمه پول میده شک کرد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار