کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کم‌اظهاری مالیاتی پزشکان و دندان‌پزشکان + جدول

کدخبر:۱۴۵۹۴یکشنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶:۳۵۴۰۵۸ بازدید

مطابق بند (ب) ماده 96 قانون مالیات مستقیم، پزشکان و دندان‌پزشکان دارای مطب از جمله اشخاص حقیقی تعریف شده‌اند که همه ساله باید ...

مطابق بند (ب) ماده 96 قانون مالیات مستقیم، پزشکان و دندان‌پزشکان دارای مطب از جمله اشخاص حقیقی تعریف شده‌اند که همه ساله باید درصدی از درآمد خود را به‌عنوان مالیات به دولت بپردازند.در چهار سال گذشته سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی به توافق مشترکی در مورد تعیین مالیات اصناف پزشکی دست یافتند که براساس آن قرار بود این مشاغل در طبقات مختلف براساس تفاهم انجام شده با سازمان امور مالیاتی اظهارنامه خود را تکمیل کنند.

به گزارش شرق، پس از سه سال، سازمان نظام پزشکی طی نامه‌ای به وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به عدم پایبندی سازمان امور مالیاتی، به مفاد توافق‌نامه و چندبرابرشدن مالیات برخی اقشار پزشکی اعتراض کرد. در نهایت شکایت یک پزشک درباره خوداظهاری درآمد مشمول مالیات منجر به ابطال این توافق‌نامه از سوی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری شد. سازمان نظام پزشکی اعتقاد دارد خدمات ارائه‌شده توسط این دو صنف در مطب‌ها هیچ سنخیتی با معاملات بنگاه‌های اقتصادی ندارد و ازاین‌رو باید تفکیکی بین مشاغل گروه پزشکی و سایر مشاغل قائل شد؛ در حالی که مسئولان سازمان امور مالیاتی معتقدند مالیات اظهارشده این صنوف بسیار کمتر از رقم واقعی است. 


روند مالیات پزشکان

براساس اطلاعات منتشرشده توسط سازمان امور مالیاتی کشور، سرانه مالیات اظهارشده توسط صنف پزشکان از چهار میلیون و ٩٥٨ هزار ریال در سال ١٣٨٨ به ١١ میلیون و ٩٣٦ هزار ریال در سال ١٣٩١ افزایش یافته است. این رقم به‌طور متوسط در دوره مذکور برابر با هفت میلیون و ٧٣٢ هزار ریال بوده که هرچند رقم مناسبی در مقایسه با سایر اصناف به‌شمار می‌آید اما به نظر کارشناسان مالیاتی، برای این صنف رقم نسبتا پایینی است.  نکته قابل‌توجه آن است که سرانه مالیات تشخیص‌داده‌شده پزشکان توسط مأموران مالیاتی در تمامی سال‌های مذکور بیش از سه برابر مالیات اظهارشده توسط خود پزشکان بوده است. این رقم به‌طور متوسط معادل ٢٤ میلیون و ٨٣٠ هزار ریال است که بیش از ١٣ میلیون ریال با مالیات اظهارشده تفاوت دارد. اگرچه این اختلاف فاحش می‌تواند کم اظهاری مالیات در این صنف را به خوبی نشان دهد اما بخشی از این اختلاف به این دلیل است که شاغلان این صنف از طرف ادارات مالیاتی، مشمول تشخیص علی‌الرأس شده‌اند.  سرانه مالیات قطعی‌شده پزشکان در همین دوره به‌طور متوسط ٢٠ میلیون و ٨١٧ هزار ریال بوده که ٢٧,٧ درصد طی دوره ٩١-١٣٨٨ افزایش نشان می‌دهد. این در حالی است که متوسط رشد سرانه مالیات قطعی کل اصناف طی سال‌های ٩١-١٣٨٨ برابر با ١٢.٢ درصد بوده است. 

روند مالیات دندان‌پزشکان

براساس اطلاعات منتشرشده توسط سازمان امور مالیاتی کشور، سرانه مالیات اظهارشده صنف دندان پزشکان از سه میلیون و ١٨١ هزار ریال در سال ١٣٨٨ به ٨٨ میلیون و ٦٦ هزار ریال در سال ١٣٩١ افزایش یافته است. این رقم به‌طور متوسط در دوره مذکور برابر با پنج میلیون و ٣٩٥ هزار ریال بوده که هرچند مانند پزشکان رقم مناسبی در مقایسه با سایر اصناف به شمار می‌آید اما به نظر کارشناسان مالیاتی برای این صنف نسبتا پایین است. سرانه مالیات تشخیص‌داده‌شده دندان‌پزشکان توسط مأموران مالیاتی در تمامی سال‌های مذکور بیش از سه برابر مالیات ابرازشده توسط پزشکان بوده است. این رقم به‌طور متوسط ١٧ میلیون و ٤٢٠ هزار ریال است که بیش از ١٢ میلیون ریال با مالیات اظهارشده دندان‌پزشکان تفاوت دارد. سرانه مالیات قطعی‌شده دندان‌پزشکان در دوره ٩١-١٣٨٨ به‌طور متوسط ١٣ میلیون و ٣٧٣ هزار ریال بوده که ٣٧,٤ درصد طی این دوره افزایش داشته است. 

لزوم برقراری عدالت مالیاتی

طی چندسال اخیر صنوف مختلف پزشکی با چالش‌های فراوانی در زمینه تعیین تکلیف مالیات مواجه بوده‌اند. حجم انبوه پرونده‌های مالیاتی شاغلان صنوف پزشکی مفتوحه در هیأت‌های حل اختلاف و کثرت اعتراضات مکتوب ایشان در سازمان نظام‌پزشکی بخشی از این چالش‌هاست. مسئولان مالیاتی معتقدند اختلاف سه‌‌برابری بین مالیات ابرازی پزشکان و دندان‌پزشکان و مالیات تشخیصی توسط مأموران مالیاتی، می‌تواند کم‌اظهاری مالیات در این دو صنف را به‌خوبی نشان دهد. این رقم درخصوص مالیات اظهارشده و قطعی به دوونیم برابر می‌رسد که تأیید دیگری بر این مدعاست. به نظر می‌رسد فارغ از هرگونه قضاوتی، تشکیل کمیسیون‌های مشترک بین کارشناسان و مسئولان سازمان نظام پزشکی و سازمان مالیاتی کشور می‌تواند برای رفع نارضایتی‌ها راه‌گشا باشد. نگرانی از برقراری عدالت مالیاتی و کاهش تبعیض مالیاتی همواره در بین سیاست‌گذاران مالیاتی وجود دارد اما نبود قانون مشخص و ابزارهای لازم شناسایی گروه‌های پردرآمد، چالش اصلی نظام مالیاتی کشور است که امید می‌رود با انجام اصلاحات موردنظر در سال‌های آتی این مشکل برطرف شود. 

0s42003sdnqw0mmlxbop.jpg

89tpy9f07jq2i35t4uy.jpg

* سعیده شفیعی- پژوهشگر اقتصادی

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بردیا: 1394/5/2511:40:14،
87
18
چه کسانی باعث شدن که همه دروغگو بشوند؟؟
دکتر میم: 1394/5/2512:03:47،
74
112
به نظر بنده خیلی از مردم ما لیاقت دلسوزی و برخورد متعهدانه پزشکای خوب این مرز و بوم رو ندارن
هر چی بیشتر به بیمار بها میدی و دلسوزانه تر برخورد میکنی نتیجه بدتری تو برخورد بیمار و همراهانش میگیری
منصفانه قبول کنیم مردم آنچنان با فرهنگ و سالمی نداریم...سواد و تحصیلات که دیگه پیشکششون
با تشکر
جواب دكتر ميم: 1394/5/2513:25:28،
68
49
به نظر من با اين همه ادعاي صنف پزشكان كه گوش فلك رو كر كرده و واسه همه چي منم منم ميكنن و خودشون رو متمايز ميدونن واقعا جاي تاسف داره كه وقتي به ماليات رسيدن ميرسه از همه قشرها دروغگوتر هستند!!!! تازه اين ميزان مالياتم از پزشكان استخدام رسمي و شاغل در سيستم دولتي كسب شده!!! لازم ميدونم بگم كه تو همه كشورهاي دنيا كم اظهاري مالياتي عين دزدي و بلكه خيلي بدتر از اونه!!! حالا چرا وقتي پزشكان وطن همچين كاري ميكنن، جاي افتخار ميشه رو اصلا درك نميكنم!!!!
متین: 1394/5/2513:42:13،
55
27
متاسفانه جنگی که خواسته یا ناخواسته رسانه ها و.... راه انداخته ان نتجه خوبی ندارد:
بدبین شدن مردم به پزشکان
میخواهند ذهن مردم را به سمت و سوی دیگر ببرن و راحت از اختلاس های میلیاردی مردم زحمتکش چشم پوشی میکنند
reza: 1394/5/2523:19:24،
25
19
متاسفانه لحن صحبت دوستانی که به حمایت از قشر زحمتکش پزشک کامنت میزارن اصلا صحیح نیست و دقیقا انگار دارن تو چاله میدون صحبت می کنن.... دوست عزیزی که می فرماید بچه های مهندسی دارن با غرور مسافر کشی می کنن .مطمئن باشید اگه روزی وزارت علوم کشور اجازه رشد قارچ گونه دانشگاه های پزشکی رو مانند رشته های مهندسی بده و تمام کار های درمانی مملکت رو به پیمانکارای خارجی واگذار کنند به عبارتی خدمات درمانی وارد کنند.اون موقع پزشکان عزیز ما هم باید مسافرکشی کنند.اگه وزارت راه و وزارت صنعت و معدن و وزارت اموزش و پرورش و .... مثل وزارت بهداشت و اموزش پزشکی از مهندسان مملکت و سایر اقشار حمایت می کردن الان وضع معیشت ما این طور نبود که فخر بفروشیم و همدیگرو برای داشته هامون تحقیر کنیم....
رادمهر : 1394/5/2523:45:07،
27
18
آقای دکتر میم
من فقط و فقط برای این متاسفم که روز تولد ابن سینا دانشمند بزرگ مرد و وارسته ایرانی رو که بدون هیچ چشم داشتی مریضهاشو مداوا میکرد کردند روز پزشک
amir-jam: 1394/5/2512:05:51،
81
47
والا فکر کنم پدر بزرگ من که حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی می گیره در سال بیشتر از اینا مالیات میده
آقایون با درامد ماهیانه 15 تا 60 میلیون تومن در ماه حدود 120000 تومن مالیات میدن
اینجاست که میگن "ایران بهشت پزشکان است"

با درود
ایرانی: 1394/5/2515:11:50،
39
44
درسته پزشک نامرد زیاد داریم ولی شغل پدر شما چیه که یه پزشک که تمام دوران تحصیلیشو بکوب درس خونده و بعدش دوازده سال دانشگاه رفته و بعضا حتی بیشتر و خیلی هاشون به خاطر تعهدشون هرروز دارن شش صبح بیدار میشن باید بیشتر از شما و خانوادتون مالیات بدن و کمتر درامد بگیرن؟!؟
محض اطلاع همین چند وقت پیش همین سایت درامد میانگین جراح های امریکایی رو صد و چهل هزار دلار در ماه زده بود...
زحمت کشیدن برای این شغل باشرف و خوب از نظر مالی،ده برابر هممون هم زحمت کشیدن! همه رو با اون سری اقلیتی که نامردی میکنن و فقط به فکر پول اند قاتی نکنیم!
رضا: 1394/5/2515:53:09،
46
43
ده برابر هممون زحمت کشیدن؟!؟؟! زحمتایی که من و هم رشته ای هام کشیدیم که تموم پزشک جماعت با فوق فوق تخصصشم هم تموم عمرش به خواب هم نمیبینه.
یه دوتا درس گلاب پاس کردین بعدش هم رفتید تو در و دهات ول گشتین روی جون مردم محروم و ساده روستا آزمایش کردین و تجربه پیدا کردین. حالا عوض دست بوسی ارباب رجوع و اظهار ارادت به مردمی که خرجتون رو میکشن با بی ادبی و گستاخی برخورد میکنین.
ایرانی: 1394/5/2600:53:19،
17
19
راست میگی همین فردا برو مطب ضعیف ترین پزشک تهران،بگو بیا با هم یه بار دیگه سوالات کنکور رو حل کنیم بعد بیا نتیجه اش رو بگو!همون درس ها مشترک،مثلا اگه شما ریاضی هستی زیست رو نمیدی...
فقط خواهشا بیا نتیجه اش رو بگو که بفهمی دکتر ها برای اینکه دکتر بشن چهار پنج سال قبل از کنکور و دوازده سال بعدش رو مجبورن بکوب و به سختی بخونن!
الکی که نیست بالاترین درامد شغل های ثابت جهانه!البته به جز موارد استثنایی،مثلا نیاید حقوق اوبامارو بگید !
میانگین درامد ماهیانه یه جراح امریکایی صد و چهل هزار دلاره با ایران مقایسه کنی میبینی ایرانی ها دارن کمتر هم حقوق میگیرن!
شما یک دهم اونا هم زحمت نکشیدی!
o: 1394/5/2512:10:01،
52
44
سیر شدنی نیستند
صادق: 1394/5/2512:10:14،
64
24
لطفا داروخانه ها را زیر نظر داشته باشین اداره محترم دارایی...این داروخانه ها مثل زالو...افتادن به جان مردم....
یک پزشک: 1394/5/2512:25:20،
66
37
سلام.همه مردم میدانن که دیگر کمتر کسی پیدا میشود که دفترچه درمانی نداشته باشد.ولی این قضییه را شاید کمتر کسی بداند که به هر برگه بیمه ای که پزشک از دفترچه بیمار جدا میکند اداره بیمه مبلغی را به پزشک پس از چندین ماه (حداقل 6 ماه) پرداخت میکند.این مبلغ پس از کسر مالیات و بعضا حذف بی دلیل بعضی از برگه ها ی بیمه اورده پزشک انجام میشود.پس می بینید که تقریبا از کلیه بیماران ویزیت شده اداره بیمه چندین سال جلوتر مالیاتش را دریافت میکند.حالا پزشک باید طلبکار باشد یا اداره مالیاتی؟از مردم فهیم خواهشمندم خودتان قضاوت کنید.
دلخون: 1394/5/2512:38:31،
30
11
هر کس به اندازه که از امکانات و شرایط و بسترهای فراهم شده برای کسب و کارشان استفاده میکنند باید مالیات بپردازند. و این مالیات هم هدایت شود تا در جهت افزایش سطح رفاه و امکانات زندگی راحت تر و بهبود وضعیت جامعه استفاده گردد.
Amir: 1394/5/2516:04:03،
30
31
میدونستید آی کیو دانشجویان رشته های مهندسی خیلی بالاتر از رشته های پزشکی هست
بچه های پزشکی صرفا چند تا کتاب حفظ میکنند و طراح و تحلیل گر خوبی نیستن به خاطر همینه که ظریب اشتباهات پزشکی در کشور ما خیلی بالاست من به شخصه خودم حاضرم خود درمانی کنم ولی حاضر نیستم برم پیش یه دکتر عمومی بیسواد که ادم به کشتن میده
رضا: 1394/5/2512:49:27،
47
50
اکثر دانشجویان وقتی وارد رشته مهندسی می شوند پس از فارغ التحصیلی بواسطه دروس سنگین باد غرورشان خالی می شود. چون درمیابند که در برابر درخت تنومند علم عددی نیستند.
متاسفانه در رشته های مبتنی بر تجربه مانند پزشکی به دلیل عدم وجود دروس چالش برانگیز و ریاضی محور، فارغ التحصیلان پزشکی فرصت از بین بردن غرور کاذب و مضحک خود را ندارند. لذا این فارغ التحصیلان معمولا "پزشکان دیپلمه" ای بیش نخواهند بود.
شاید به همین دلیل هست که در بسیاری کشورها ازجمله آمریکا، دانشجویان قبل از شروع رشته پزشکی حداقل می بایست مقطع کارشناسی را در یک رشته پزشکی بگذرانند. در ایران نیز می بایست این قانون برقرار شود.
امیر: 1394/5/2513:38:18،
40
41
شمایی که هیچی از رشته ی پزشکی و سختی های کار تو جیطه ی پزشکی و شب نخوابیدن ها و درگیری با مریضها و فشار در س ها و شختی کار ها ی یه پزشک تو این مملکت نمیدونی لطفا الکی اظهار نظر نکن. همون |مریکایی که شما مثال میزنی توی دوران مد اسکول یه دونه کشیکم نمیده و کشیکاش تو قالب دوران رزیذنتی تعریف میشه کشیکا سبکتر مریضها فهیم تر و همکاری سایر کادر درمانی با پزشک به مراتب بهتر از اینجاس.ویزیت هر پزشک عمومی تو کشور استرالیا 55 دلار برای 20 دقیقه مشاوره با مریضه. هر کشیک 12 ساعته ی متخصص طب اورژانس تو یه جایی مثل آمریکا 1800 دلار معادل 5میلیون و400 هزارتومن پس هی الکی تو بوق و کرنا نکنین که پزشکا خوردن و بردن و ابران بهشت پزشکان اگرم روزی بوده دیگه تموم شده اگر قبول ندارین یه سرچ کوچیک بکنین ببینین که حجم مهاجرت پزشکای ایرانی تو 10 سال اخیر چندین برابر شده.
دانشجوی پزشکی: 1394/5/2514:22:26،
36
43
مثلا مهندس رضا، راست میگی حق با تو هست
شماها غروری ندارین اصلا و خیلی خاکی هستین.واسه همینم هست که اکثرتون بعد از فارغ التحصیلی میرین مسافرکشی یا فلافل فروشی یا تو آژانس کار میکنید.خخخخ
ایرانی: 1394/5/2515:19:05،
34
34
مردی بیا یه پزشک ضعیف از نظر خودت رو بشون کتار خودت،با هم کنکور بدید ببینم بعدش اون غرور کاذبی که میگی چیه!!
کسانی که تمام دوران تحصیلیشونو بکوب درس میخونن و بعد هم دوازده سال دانشگاه و کلی سختی و صبح ها زود بیدار شدن و جون مردم رو نجات دادن به نظرت دچار غرور کاذب میشن یا مهندس هایی که میدونستن نمیتونن رتبه خوب برای قبولی پزشکی بیارن و رفتن مدارک بلا استفاده و اغوا شده توی جامعه مثل عمران و مکانیک و اینا میگیرن و در نهایت هم شغلی پیدا نمیکنن و میرن موبایل فروشی میزنن!
اگه منظورت از غرور اینه که کی بیشتر زحمت کشیده،مطمعن باش کفه ترازو سمت پزشک ها سنگین میشه چون اونا نه تنها دانشگاه بلکه قبل از کنکور از همه بیشتر زحمت میکشن! معروفه که میگن اگه یه ریاضی باید روزی یک ساعت بخونه تجربی ها باید چهاربرابر بخونن،حالا خودت زحمت پزشک هارو حساب کن...
جواب به امیر: 1394/5/2515:43:29،
32
20
در خصوص استرالیا فرمودید 20 دقیقه برای مشاوره با مریض
بنده می توانم 100 مورد از پزشکهایی مثال بزنم که 3 دقیقه ای مریض رو دیده و نسخه هم داده و 7 مریض را در 20 دقیقه می بینند بعد از هر نفر هم 30هزار تومان با دفترچه می گیرند ضربدر 7 کنید می شود 210 هزار تومان یا 70 دلار ضمنا 70 دلار هم از بیمه می گیرند که به عبارتی حدود 3 برابر استرالیا درمیاید ... پزشک هایی در کرج و تهران هستند که به روایت بیمارستان و همکاران محترمشان روزانه بیش از 400 ویزیت دارند ....
بعد می گویید ایران بهشت پزشکان نیست ...
از آمار افراد پردرآمد ایران استخراج می شود که بیش از 2000 پزشک با درامد سالیانه بیش از 4 میلیارد تومان داریم .... مقایسه کنید با آمریکا...
داداش خودم دندان پزشکه ماهی 80 میلیون در امد داره ...
رضا: 1394/5/2516:16:34،
27
23
اتفاقا بنده کنکور داده ام و رتبه کشوری ام هم در زمان خودم دو رقمی بوده. به هر حال برخورد زشت و زننده اکثر قریب به اتفاق پزشکان دیپلمه ریشه در موارد زیر دارد.
1-عدم وجود دروس فکری در دوران تحصیل جهت ارتقاء ذهنی و فکری پزشکان تجربی
2-محیط فاقد کنترل و فارغ از ارزیابی های قضایی برای پزشکان که محیط رویایی را برای کسب فراهم میاورد. گواه این مسئله آمار نزدیک به صفر خروج پزشکان از مملکت می باشد. اندک پزشکان مهاجر نه بواسطه دانش پزشکی بلکه به دلیل سرمایه فراوانی که در ایران بدست آورده اند به سایر کشورها رفته اند که اصولا در آنجا نیز فاقد مجوز جهت طبابت می باشند.
3-اشتغال بسیاری از پزشکان تحصیل کرده ایرانی در سوپرمارکت ها و کافی شاپ های خارج از کشور به دلیل پایین بودن سطح سواد و عدم کسب پروانه اشتغال.
رضا: 1394/5/2516:16:47،
29
20
4-خودانگیزی و دهن بین بودن اکثر پزشکان بطوری که چیزی را ابتدا مطرح میکنند و با تایید بدون فکر سایر همکارنشان خود نیز به این باور میرسند که حرفشان عین حقیقیت است. مثال: آمار بالای مهاجرت پزشکان (که نزدیک صفر مطلق است)-رتبه های برتر کنکور (در تجربی شاید ولی بطور کل دانشجویان قوی تا سالهای اخیر در رشته ریاضی در می خواندند)- دروس سخت تر در دانشگاه (که در برابر رشته های مهندسی مانند برق، مکانیک و کامپیوتر چیزی شبیه جوک می ماند)- سختی کار (قابل قبول است ولی سخت ترین شغل قطعا نیست)- میتینگ های علیه برنامه حاشیه (که در برابر سیل خروشان مردم وادار به سکوت شدند)، قتل پزشک اردبیلی و شیرازی (ابتدا اعتراض و بعد خیط شدند!)
واقع بین: 1394/5/2516:35:16،
16
14
عزیزم هر رشته ای از اقتصاد تا هنر دروس چالش برانگیز خودشو داره که طرف ادامه میده چون رشتشو دوست داره حالا شما زیر درسا گاوووتون زاییده سنگینه چالش برانگیز نیست دادا دیگه بحث استعداد و هوشه جامعه مشاغل دیگه هم میخواد وقت خودتو تلف نکن.آره قربونش
مهرداد: 1394/5/2520:40:47،
17
22
شما که اینقدر نابغه هستی پزشک میشدی،شاید یه پزشک خوب تو کشور میداشتیم. از حرفات مشخصه نه تنها حسادت چشمهات رو بسته،کوچکترین آگاهی از علم طب نداری. کل حضور شما در دانشگاه به اندازه یک سال حضور من در بیمارستان نمیشه. دور من پر از مهندسه از پدرم که پنجاه سال قبل از پلی تکنیک فوق لیسانس مکانیک گرفت تا برادرم که دو سال قبل لیسانس عمران، همشون از نزدیک زحمات من رو دیدن و نظرشان صد در صد عکس شماست.لطفا ساکت شو
مهرداد: 1394/5/2520:44:27،
20
19
آقای رضا یه سر به بیمارستان روزبه بزن، قطعا بستری و درمان میشی
مهرداد: 1394/5/2522:29:05،
22
22
جناب رضا، شما قطعا مهندس یا دورقمی کنکور نیستی! چون کلامت در حد بچه دبستانی ها نپخته و بچه گانست. بد نیست سرت به کار خودت باشه و در چیزی که کوچکترین سوادی نداری نظر ندی. آمار و استدلال های خنده دارت هم جای دیگه نگو، چون بهت میخندن. باشه ما دیپلمه، شما ولی دبستان رو بگذرون بعد بیا اینجا.
رضا: 1394/5/2522:30:39،
19
15
قابل توجه جوان محترم مهرداد مودب و با فرهنگ!
تا جایی که بنده اطلاع دارم اولین دوره فوق لیسانس مکانیک در دانشگاه پلی تکنیک در سال 1369 بوده است. لذا پدر جنابعالی نمی توانست 50 سال پیش!!! با مدرک فوق لیسانس از آنجا فارغ التحصیل شود.
لذا شما ناخواسته، بند 4 صحبت هایم را در خصوص خودانگیزی و دهن بین بودن پزشکان بدون استفاده از مطالعه و منطق را اثبات نمودید.
گواه اینجانب نیز در خصوص صحبت هایم تعداد بیشمار پزشکان و متخصصان پزشکی و دوستانم در دانشگاههای دولتی علوم پزشکی می باشند که متاسفانه بسیاری از اساتید دانشگاههای علوم پزشکی نیز اذعان به فقر فرهنگی و مادی گرایی دانشجویان جوان های پزشکی سالهای اخیر چون شما دارند.
مهرداد: 1394/5/2600:10:24،
12
15
جناب رضا،من عرض کردم حرفات نپخته هست و ادعای آگاهی در. همه مسایل که شما دارید با افتادگی! شما سنخیتی ندارد. جهت اطلاع شما مدرک پدرم موجوده، اون زمان چهار ساله فوق میدادن و البته با هشت ساعت کلاس روزانه و شش روز هفته، نه الان که هفته ای بیست ساعت کلاس هم ندارید! ضمنا بنده چندساله جراحی و با افتخار میگم به چند هزار انسان خدمت کردم و جون دهها نفر رو نجات دادم بدون توقع و با تعرفه های ناچیز دولتی.یکم از عرش پایین بیایید تا ببینیم شما چه گلی به سر جامعه زدید.
ایرانی به رضا: 1394/5/2600:59:42،
12
15
ببین چند تا حرفت برام جالب بود:
اولا لازم نیست بگی من دو رقمی و فلان مدرک بیاری،توی این جور جاها که نمیشه مستقیم صحبت کرد و اکانت کسی رو پیدا کرد هرکسی هرچیزی که دوست داره میگه،پس بهتره منطقی حرف بزنیم،نه با مدرک های بی سند!
گفتی پزشک ها در کشور های خارجی کجا اند؟!؟کافی شاپ؟مطمعنی؟اخه چندین بار همین تی وی خودمون جایزه بهترین پزشک های دنیا رو نشون میداد که به ایرانی ها دادن!همونایی که توی ایران درس خوندن!
دوما اونایی که درسشون قویتره میرن ریاضی؟!؟اونوقت یه سوال چرا همیشه متقاضی تجربی بیشتره و میانگین مطالعه و معدل بالاتر؟
ببین من خودم هم پزشک نیستم ولی هرچی بگی اونا ده برابر هممون زحمت میکشن!
مهرداد: 1394/5/2601:01:55،
13
17
بنده 16 سال قبل دکترام رو گرفتم. جوونم؟ ممنون. آخه برادر من چرا اینقدر فکر میکنی همه چیز رو میدونی! ضمنا من تو این سالها مثل دوستان شما مردم رو به شکل اسکناس ندیدم. جهت اطلاع شما بزرگترین لذت من لبخند بیمار حین ترخیصه که صدها بار دیدم،چیزی که تصورش برای شما محاله. روزی رو خدا میرسونه آدم باید کار خودش رو بکنه. مشکل امثال شما،رضا، اینه که فکر میکنید همه چیز رو میدونید و جز خودتون! همه پولدوست و نابلدن.نه جانم مطمئن باش بیش از تو به مردم خدمت کردم و هرگز دید مادی و خودبینانه ای مثل شما نداشتم
واقع بین: 1394/5/2513:01:39،
32
20
حالا طرف برج میسازه زیر آبی میره دلالی میکنه میلیادی ببخشید صدها میلیاردی میره رو مگه مالیات میگیرید>آفرین ادامه بدید همینجوری چهارتا پزشکم که دل به کار میدن دیگه ندن! طرف سرمایش علمشه نه ماشینو مغازه آخه احمق ها میذاره میره اونور دیگه وضع داخل ازین بدتر میشه.شرایط کارشون که روستا و ده کوره شده.پولای بیمارستانو کشیکاشون که بدبختا همش مطالبست و ندادن از حقوق هر کدومم 10 درصد کم میکنین بعد بیمه 7درصد کم میکنه حقوق 10 تومنی 6.5 بدست میرسه از مامور بیمه و خونه بهذ=داشت و شبکه میخورن.اینا با جونشون مریض بی قرار همراه عصبانی مناطقی که شما یک ساعت نمیری شب بخوابی زندگی میکنن بعنوان طرح و مزایای اندک بعدشم مراکز اصلا اجازه کار ندارن جز خواص.خودتو سیاه کنین.چهارتا پزشک خوبم داریم میرن اونور شما میمونید و این سهمیه ای ها و مرگ و میر و بدبختی.
دندانپزشك: 1394/5/2513:09:58،
31
22
تا جايي كه من دارم كار ميكنم الان حدود ٨ ماه بيمه هيچ پولي پرداخت نكرده علاوه بر مالياتي كه بيمه از پولي كه چندين ماه يكبار پرداخت ميكنه كسر ميكنه و مبالغي كه معلوم نيست به چه عنواني كسر ميكنه ، خود ارگاني كه كار ميكنم هم ماليات كسر ميكنه
حالا انصافا به جز كارمندا و امثال ماها كدوم صنف اينقد شفاف مالياتش رو ميده؟ بنگاه دارا، دلالان ارز، تاجران ....
قثظش: 1394/5/2514:02:38،
23
30
مالیات زیر میزی هاتونو کدوم ارگان کم میکنه؟؟
سيدرضا: 1394/5/2513:46:01،
21
24
با عرض سلام
پرداخت صحيح ماليات حق الناس است. حالا جامعه پزشكي خود قضاوت كند. والبته اداره ماليات پيگيري مطالبات مردم
متوسط درآمد سالانه يك كارمندسال 91 = 14 ميليون تومان ميزان ماليات سالانه كارمند = يك ميليون(طبق قانون حدود 10درصد)
متوسط درآمد سالانه يك پزشك سال 91 = 50 ميليون تومان هرچند اطلاعات دقيقي از ميزان درآمد پزشكان در دسترس نيست كه اين امر بايد روشن شود. حسن غفوري فرد وزير و نماينده سابق مجلس اذعان داشته كه «مدير يكي از بيمارستان ها خودش به من گفت كه من فقط ۴۵ ميليون تومان كارانه مي گيرم». دکتر ايرج خسرونيا رئيس جامعه پزشكان متخصص داخلي ايران نيز بيشترين كارانه ها را مربوط به جراحان قلب و مغز و اعصاب دانست كه مي تواند ماهانه تا ۷۰ ميليون تومان هم برسد. .ماخذ :سايت شفاف 29فروردين 94)
سرانه ماليات سالانه سالا 91 = يك ميليون وصد هزارتومان (طبق آمار فوق)
محمد: 1394/5/2515:44:41،
24
26
متاسفانه اینا از پزشکی فقط بریدن دست و سر مردم رو یاد گرفتند ...
یک مشت راهزن بی دین و ایمان هستند ... البته استثنا هم وجود دارد .. اما اینها از همه طلبکارند ...
ياسر: 1394/5/2513:54:53،
26
33
پاسخ به دكتر ميم:
همون شما با اين طرز صحبت كردنت باسواد و با فرهنگ هستي بسه.
ننجون: 1394/5/2608:54:23،
23
14
راس میگی!
کاش همه مث تو با کلاس و جذاب بودن.واقعا خوش به حالت!
Morteza : 1394/5/2514:00:22،
31
12
دوستان اينا دارن به نوبت ما رو بجون هم ميندازن يادتونه اوايل ميگفتن ماليات بر ارزش افزوده خوبه كارمندا ماليات ميدن چرا طلا فروشا نميدن!؟ اطلاعات غلط بهمون دادن اصلاً ماليات بر ارزش افزوده رو ما مردم بايد بديم نه اصناف خودمون زديم تو روزيمون همه اقشار دارن ماليات ميدن يكي كمتر يكي دقيق تر ولي اين پولا كجا هزينه ميشه!؟! اصلاً تو كشور اسلامي كه خمس و ذكات و فطريه و صدقه و... ميديم ماليات معنا نداره با اين همه ثروت خدادادي...
به جاي اينكه بهم توهين كنيد يه سر بريد دبي ببينيد دولت داره برا شهرونداش چيكا ميكنه هر كسي كفيل چند خارجي ميشه از در امد خالص خارجي ها درصد ميگيرن از بيت المال حقوق ميگيرن...
تحصیل کرده از همه جا رونده: 1394/5/2514:29:54،
23
15
اداره دارایی خوب همه را به جان هم انداخته .مردم به جای آنکه یه فکر اساسی بکنن به همدیگه توهین میکنن و یکدیگر را مورد باز جویی قرار میدن .بابا مشکل چیز دیگه است .
وحيد يوسفي: 1394/5/2515:43:45،
22
26
بايد تا ميتونند از پزشكان و دندانپزشكان ماليات اخذ كنند.
اين بندگان خدا فقط به خاطر پول دارند كار ميكنند و اصلا هيچ خدمتي به عام نميكنند.
تشخصيهاي غلط، عدم مشاوره در مورد درمان بيماري، و دووندن بيمار و گرفتن پول بي جهت از بيمار و در آخر تشخيص ام اس و سرطان در مورد يك آدم سالم كه هيچيش نيست.
بايد اين افراد تا ميتونند مشمول جرايم مالياتي بشند تا حساب كار دستشون بياد كه نبايد الكي از مردم پول گرفت.
علی: 1394/5/2516:11:18،
24
12
پزشک خوب انسان است و پزشک بد ،بد کلا در هر صنفی خوب و بد است . گاه پزشکی بیمار را عین تراول میبیند گاه پزشکی بیمار را انسان چون برادر خواهر وپدر ....خویش . تواضع و فروتنی احترام به هم نوع.....صفات خوب انسانی هستند که اگر در وجود کسی نباشد با اصل وجودی خود فاصله گرفته. پزشکان زحمات بسیار برای رسیدن به جایگاهشان کشیده اند و صد الیته مشاغل و ....زحمت...اما پزشک که با جان وروان بیمار سر کار دارد امید است با دخول در حوزه اقتصادی و... سلامت بیمار و صداقت و انسان دوستی خویش را به خطر نیندازد چه اینکه اگر تمایل به تجارت دارد بهتر نیست پزشکی را رها کند .قضاوت با .........
مهرداد: 1394/5/2600:29:19،
11
13
احسنت
مجید: 1394/5/2518:13:34،
13
18
دررابطه با داروخانه ها.باید بگم که گذشت اون زمانی که داروخانه ها وداروخانه داری سودی داشت شما دریک براورد ساده هزینه های کارگران وهزینه اجاره محل رودر نظر بگیرید بعلاوه سرمایه ای که گیر اینکارهست رو درنظربگیرید وازهمه مهمتر تعدد زیاد داروخانه ها .چیزی تهش نمی مونه من خودم درگیرش هستم اگر بخاطر کارگرام نبود درشو می بستم وپولمو به کاردیگه ای می زدم
منطقی : 1394/5/2521:02:03،
15
14
داروخانه یک جعبه قرص از شرکت میگیره... یک جعبه افر یا جایزه میگیره....اینجا ایران است
حمید: 1394/5/2521:58:42،
24
25
سلام دوستان
منم یه دندونپزشک با در آمد ماهی 50 ملیون هستم تا یاد دارم درس میخوندم و بعدم به شکل ظاقت فرسایی کار اکثر خوشیهایی که هم سن وسالام داشتن رو از دست دادم ولی الان کم خودو نمیذارم اتفاقا کمترین حد تعرفه رو هم دارم میگیرم وصبح تا ظهر تو بهداری کار میکنم و هیچ وقت وجدان کاریم رو از یاد نمیبرم عاشق بیمارامم وفکر میکنم اونا هم منو دوست دارن
حقیقتش هیچ احساس گناهی هم نمیکنم از درآمد بالام حالا اگر بدهی به دوستان معترض دارم بگن بیحساب شیم......
دکتر علی: 1394/5/2607:39:42،
26
15
جناب دکتر حمید خان عزیز
درآمد جنابعالی بنا به ادعای خودتان بیش از 10 برابر بنده است که با درجه ph.d و به عنوان عضو هیات علمی با سابقه 15 سال کار و تدریس در دانشگاه، هفت روز هفته را کار میکنم و اتفاقا دروس پایه علوم پزشکی را در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی را به امثال شما (در زمان دانشجوییتان) درس می دهم. بنابراین خیلی ادعای درس خواندن و کار کردن را نداشته باشید که از این بابت نصف زمانی را که بنده و امثال بنده که حکم استادی شما را داریم درس نخوانده اید. ضمنا شما فقط یکبار در کنکور شرکت کرده اید در صورتی که یک ph.d در داخل کشور 3 بار کنکور داده است که از این حیث قابل قیاس نیست.
متاسفانه در کشور ما مافیای شدید پزشکی وجود دارد و همه چیز در اختیار آنهاست و به هیج عنوان هم پاسخگو نیستند. شاهد این امر وجود یک وزارت خانه کامل و حامی آنهاست. نه عدالتی در درآمدهاست و نه ....

محمد: 1394/5/2613:52:57،
23
17
قربون یه آدم درست درمون که لااقل اینجا راست میگه ...
ماهی 50 تومن درامد واسه یه شغل عام المنفعه ...
خداییش دکتر روحانی هم ماهی 50 تومن در میاره؟؟؟؟ نماینده های مجلس چی؟؟؟؟؟
این مشکل از شما نیست از تعرفه های بیخود نظام پزشکی و دندان پزشکیه که مردم رو از درمان فراری میده ... خیلیها نمی تونند هزینه های درمانی رو پرداخت کنند ...
وطن: 1394/5/2522:49:36،
17
13
پزشکان هم مثل همه اصناف دو دسته هستند یا شریف و منصف و با سواد که هیچ
یا بی وجدان و بی انصاف و حقه باز و پولدوست که در این صورت گفته میشه طرف پزشک نیست، بازاریه، بازاری!
برید به حال بازاری های مملکتتون رسیدگی کنید که مالیات و ده برابر مالیاتشون رو روی جنس می کشن...
و به اون اصناف که کلا معاف از مالیات هستند و درآمدشون از کل درآمد ناخالص ملی بیشتره
من اسم نمیارم تشریف ببرید قوانین مالیاتی کشور رو بخونید
پول نفت: 1394/5/2600:47:09،
23
10
یه حرفایی میزنن بعضی ها ادم اعصابش خرد میشه

از تفریحت زدی نشستی درس خوندی؟الان داری نتیجشو میبینی؟

همه دنبال تفریح بودن فقط تو درس خوندی نه؟ هزار جور مشکل دیگه چی؟

میخواستم فقط این کنکور و این سهمیه های مسخره و من دراووردی نبود ببینم اونوقت میتونستی یا نه

کلا خوشبحالتونه یه توجیهی هم بکنید واس خودتون
Amir-Jam: 1394/5/2608:35:59،
16
12
اون آقایی که احتمالا دکتر تشریف دارن و گفته مبلغ ویزیت تو استرالیا 55 دلار برای 20 دقیقیه مشاوره است باید بگم تو ایران و حداقل تو این شهر اراک که بنده هستم و کلاحدود نصف مردم شهر درگیر یه بیماریی هستن دیدم که بعضی پزشکای عزیز!!! چند تا چندتا مریضو همزمان ویزیت می کنند و برا هر مریض در حد چند دقیقه زورکی وقت میزارن . تو استرالیا اگه این کارو بکنن اونوقت نظام پزشکی اونجا ....
در پاسخ دکتر علی : 1394/5/2614:44:35،
15
24
دوست من دکتر علی در نظر داشته باشید :
1-شما حدود چهار سال بیش از من درس خوندی و 15 سال سابقه کار رو منم حدودا دارم از سال اول که درامدم این نبوده دو بار کنکور دادم تا قبول شدم یک کنکور علوم پایه هم داخل دوره دکترا یه امتحان تخصص هم یکسال صبح تاشب نشستم خوندم که بیایم مثل شما ده سال درس بخونیم که رشته مورد علاقمو نیووردم پس کمتر شما زحمت نکشیدم
2- اگر ملاک ارزش زحمت ادمه که شغل و کار شما ارزشش کم از من نداره ولی اگر بخواید ملاک رو پول بگذارید اینجا دیگه قیاس مع الفارغه چرا که ذات کار پزشک مثل شما سیستم حقوق بگیر نیست بلکه خاصیت بیزنسی داره و به نبوغ بیزنسی اون هم ربط داره همکارای هم دوره ای دارم که راست شما هم درامد نداره از طرفی هم یک بنگاه املاک بی سواد ولی با استعداد صدتای من و شما رو تو جیبش میذاره یه وقت منظور که این خاصیت دنیای کاره ....
دکتر علی: 1394/5/2616:59:00،
21
15
در پاسخ شما بایستی به این نکته توجه کنید که بالاترین درجه آکادمیک در کل دنیا (نه فقط کشور ما) ph.d است و در کشورهای دیگر تخصص پزشکی معادل فوق لیسانس ارزشیابی میگردد، اما در کشور ما همه چیز برعکس است و فقط به پزشک اهمیت داده می شود ولا غیر بنابراین حتی اگر تخصص هم قبول می شدید هرگز بالاترین درجه علمی را ندارید. ضمنا هستند افراد پزشکی که اتفاقا حقوق بگیر هم هستندو در همین دانشگاه نسبت به سایرین دارای حقوقهای آنچنانی هستند، اینها را ما از نزدیک میبینیم و این تبعیض هاست که درد آور است. بنابراین اینجا مقایسه بی سواد و سواد دار نیست بلکه اتفاقا پزشک و غیر پزشک است.
دکتر علی: 1394/5/2617:07:00،
19
14
ضمنا 4 سال بیشتر، خودش یک عمر زحمت و کار و تلاش است و کار هر کسی نیست. بنده اصلا قصد بی ارزش کردن زحمات پزشکان عزیز را ندارم ولی حرف من اینستکه در کشور ما فقط و فقط پزشکان (از هر نظر) حمایت میشوند و لاغیر.
از طرفی لطفا ارزش کار خود را در حد یک بیزنس من پایین نیاورید، این تفکر خطرناک است و با حرفه پزشکی و قسمی که خوردید منافات دارد.
وطن: 1394/5/2719:16:14،
12
13
دوست عزیز، علی استاد دانشگاه phd که به امثال ما درس میدین، اون درسا که شما به دادین فقط دو سال و نیم اول کار ما بود!!!بعد از اون ما پنج سال و نیم دیگه درس خوندیم، کشیک دادیم، توهین و متلک اساتیدی نظیر شما و بیمار و پرستار و همراه بیمار و دربون و نگهبان بیمارستان رو تحمل کردیم تا تازه به نقطه صفر رسیدیم و در این مدت ده ها امتحان دادیم: تئوری و عملی!! و بعد رفتیم طرح در ده کوره هایی از این مملکت که شما اسمش رو هم راحت نمی تونی تلفظ کنی بعد از دو سال سر و کله زدن با خون و ادرار و عرق و تهدید و توهین، تازه برگشتیم و برای تخصص خوندیم و قبول شدیم و چهار سال دیگه درس و کشیک و همون داستان ها که بازگو کردنش سخته و خوندن شرح مفصلش برای آدمای عجول سخت تر! بعد از این سیزده سال و قبولی در امتحان تئوری و عملی تخصص دوباره میری طرح خارج از مرکز و از اینجا به بعد "اگر" اجازه مطب داشته باشی درآمد داری!!
وطن: 1394/5/2719:31:04،
16
15
من از دکتر علی تعجب می کنم که با این که در دانشکده پزشکی و دندان پزشکی تدریس می کنند مطلع نیستند از حجم مطالبی که یک پزشک مطالعه می کنه. استاد عزیز اون دو سال و نیم اول تازه روزهای خوش و خرم و استراحت یک پزشکه که فقط باید درس بخونه! در بقیه اون سیزده سال و تا آخر عمر باید درس بخونه و کشیک بده و بر اساس اون همه معلومات ساعت دو نصفه شب تصمیم های سخت و ترسناک بگیره! خیلی فرق داره با اساتید بزرگوار انگل شناسی و ویروس شناسی و میکروبیولوژی و آناتومی و حشره شناسی و بهداشت و آمار و جمعیت شناسی و فیزیولوژی و غیره که از روی جزوه زیر باد کولر مطلب به دانشجو دیکته می کنند. شما گویا فکر می کنی واحد خودتون رو که درس دادی از فرداش فیش حقوق ماهی پنجاه میلیون میاد در خونه ما! ما حداقل تا یازده سال بعد از پاس کردن واحد شما حقوقی نمی گیریم استاد گرامی... و بعد هم درآمد نود درصد پزشکان اونی نیست که خیال شده
دکتر علی: 1394/5/2808:18:52،
26
14
این تفکر شما بسیار خطرناک است که اتفاقا تصور دارید که تنها شما درس خوانده اید ولاغیر. اتفاقا بیشر شما درس تئوری خوانده اید تا کسانی که برای انجام پایان نامه صبح تا شب بایستی مداوم در آزمایشگاه کار کنند تا بلکه به جواب مورد نظر برسند و با چه مشقاتی که در حوصله این بحث نمی گنجد بتوانند حاصل دسترنج خود را بصورت یک مقاله ISI در ژورنالهای معتبر بین المللی چاپ کنند. آیا اصلا مقاله ISI را می شناسید؟؟؟؟
بنابراین تنها درس نخوانده اید و زجر نکشیده اید، هر رشته ای تا مقاطع بالا دارای زحمت و مشکلات خاص خود می باشد که تا زمانی که خودت درگیر نباشی متوجه آن نخواهید شد، اما بحث اینست که پس از این همه سختی به چه نتیجهای خواهید رسید؟ در مورد شما که نیاز به گفتن نیست ولی بقیه چی؟چه گناهی کرده اند که بایستی قربانی این سیستم ناعادلانه در کشور ما شوند؟؟؟؟؟
دکتر علی: 1394/5/2808:28:06،
18
16
ضمنا ادعای مطالعه مداوم را دارید. سوال بنده اینستکه پزشکی که تا ساعت 2نیمه شب مشغول تجارت در مطب و ویزیت دهها و برخی اوقات صدها نفر در یک روز می باشد، چه زمانی فرصت مطالعه دارد؟؟؟؟؟؟
البته منظور بنده همه پزشکان نیستند ولی خیلی از همکاران هیات علمی و پزشک را سراغ دارم که بخاطر پول و تجارت دانشگاه وعلم را رها کرده اند. شما اصلا ببینید چند درصد از پزشکان ما در مراکز تحقیقاتی به عنوان پژوهشگر مشغولند؟
نیازی نیست که بنده این مسائل را عنوان کنم. همه شاهد این قضایا هستند و این همه نارضایتی که وجود دارد پس بخاطر چیست؟؟؟؟
متاسفانه کار از ریشه خراب است...خدا به دادمان برسد
وطن: 1394/5/2810:47:17،
10
19
متاسفانه اطلاع گویا ندارید که پایان نامه پزشکی عمومی و تخصص اگر در مجلات با imapact factor بالا و دارای ISI پذیرش نشود، نمی توان فارغ التحصیل شد! من از روال تحصیل و کار شما اطلاع دارم چون هم علوم پایه خوانده ام، هم آزمایشگاه رفته ام، هم مقاله منتشر کرده ام ولی شما اگر phd , و استاد دانشگاه باشید خیلی عجیب است که از معضلات بالین اطلاع ندارید و اینطور مغرضانه و با دل پر از پزشکان حرف می زنید. اگر کار از ریشه خراب است یکی از ریشه هایش شما هستید که علامه علوم پایه هستید ولی اکثرا (نه همه) نه علم تولید کرده اید نه به زبان انگلیسی تسلط دارید نه آمار حیاتی و متدولوژی تحقیق را آنطور که باید می دانید. ولی شما جلوی چشم نیستید. محض اطلاع مبارک یک scientist تاپ و basic researcher در رشته های شما درامریکا هم ثلث و ربع درآمد یک جراح قلب یا نوروسرجن را در آمریکا ندارد و قابل قیاس نیست!
وطن: 1394/5/2811:02:37،
11
18
پزشک حق ندارد به یک فوتبالیست بیست و پنج ساله زیر دیپلم یا پورن استار با درآمد چند ده میلیون دلاری حسادت کند یا آن را بی عدالتی بداند. شما که نه عدد سالهای تحصیلت، نه حجم کتبی که خوانده ای، نه تجربه میدانی و عملی و پای کارَت نه رنج و مشقت کارت، (و سر و کله زدن با انسان دوپا و نه موش آزمایشگاهی)با پزشک قابل مقایسه نیست، آیا مضحک نیست درآمدت را با پزشک مقایسه کنی?!!! از درآمد مولتی میلیاردی معلمان کنکور با تحصیلات لیسانس خبر داری؟ در تمام دنیا آنکه عاشق علم محض است علوم پایه می خواند و پولش را با این و آن مقایسه نمی کند. آنچه از ریشه خراب است، این است که عاشق کارت نیستی. شما که عصر و شب در مطب نیستی تحقیق کن، مبانی اقتصاد بخوان و علت تفاوت درآمد ها در جوامع بشری را دریاب. درآمد یک پزشک متخصص در استرالیا پانصد هزار دلار است و یک محقق هشتاد هزار دلار و یک خواننده چند ده میلیون. خدا به داد رس
دکتر علی: 1394/5/2813:04:43،
16
10
جناب به اصطلاح پزشک
حد خود را بدانید و به کسی که حکم استادی شما را دارد توهین نکنید.
ضمنا محض اطلاع حضرتعالی بنده به مدت 6 سال در استرالیا زندگی و تحصیل کرده و حداقل بیش از جنابعالی که ادعای سواد و زبان را دارید به انگلیسی مسلط هستم و بیش از 80 مقاله ISI با IF دارم و در حال حاضر هم دانشیار یکی از بهترین دانشگاههای ایران هستم. ضمنا دوره pst-doc یا همان فوق دکترا را هم در انگلستان گذرانده ام، بنابراین شما حق ندارید وصله نادانی و بی سوادی را به بنده بچسبانید.
در ضمن بنده هم در ایران و هم در حداقل 5-6 کشور معروف دنیا از نزدیک وضعیت آموزشی و پزشکی را دیده ام و در حال حاضر هم از طرف سازمان جهانی بهداشت مسئولیتی در این خصوص در مورد کشورهای خاورمیانه دارم.بنابراین شما به لحاظ علمی و تجربه خودتان را با بنده قیاس نکنید.
دکتر علی: 1394/5/2813:14:38،
20
13
بنده و هر شخص دیگری که در این مملکت کار و زندگی می کند بخوبی از مشکلاتی که ذکر کردید اطلاع داریم ولی بحث ما اصلا این نبود.
بنده نه از پزشکان دل پری دارم و نه قصد بی احترامی و نادیده گرفتن زحمات ایشان را دارم.اصلا خطاب من به شخص شما نبود بلکه به سیستمی است که که مافیایی شده و به یک قشر خاص طوری میدان داده که درآمدهای نجومی داشته باشند (مثل برخی از پزشکان) ولی همین سیستم به افراد دیگری که اتفاقا بیش از پزشکان زحمت کشیده و تقریبا بار اصلی سیستم درمانی را به یدک میکشند، نگاهی متفاوت دارد. منظور پرستاران هستند. لطفا یک طرفه به قاضی نروید و ببینید مطالبات آنها چیست و چه می گویند. آیا انصاف است که درآمد یک پزشک گاها به 500 برابر (طبق آمار دولتی) یک پرستار برسد؟؟؟؟
آیا در همه جای دنیا وضعیت به همین شکل است؟؟؟؟؟
دکتر علی: 1394/5/2813:24:28،
23
11
جناب وطن
ظاهرا شما نسبت به اساتید علوم پایه تان دل پری دارید و خلاف واقع صحبت می کنید.
شما بدانید که اگر علوم پایه تقویت شود، علوم دیگر از جمله پزشکی نیز پیشرفت می کنند. متاسفانه شما و امثال شما دارای غرور کاذب شده اید و فقط خودتان را می بینید، در صورتیکه واقعیت چیز دیگری است. انشالله خدا قسمتتان کند و یک سری به کشورهای پیشرفته بزنید و از نزدیک ببینید که جایگاهتان چیست. محض اطلاعتان اکثر پزشکانی که از ایران مهاجرت می کنند، در مشاغل دیگر مشغول شده اند و اگر خیلی زرنگ بود ه اند به عنوان پرستار در جایی کار یافته اند. میدانید چرا؟؟؟؟؟
چون هرگز پزشک بودن مزیت شغلی برای کسی در آن جوامع ایجاد نمی کند. پس وای به حال ما..............................
دکتر علی: 1394/5/2813:35:03،
14
13
ضمنا هیچوقت پایان نامه هایتان را حتی با یک کارشناس ارشد علوم پایه و حتی مهندسی مقایسه نکنید. بنده هم استاد راهنما و هم مشاور و داور بسیاری از پایان نامه ها در مقاطع مختلف و رشته های پزشکی و پیراپزشکی بوده ام. بنابراین کیفیت کار های ارائه شده را بهتر از شما دیده و بررسی کرده ام. شمایی که ادعای مقاله ISI با IF برای فارغ التحصیل شدن دارید، بایستی بدانید که متاسفانه همین حالا در برخی از دانشگاههای علوم پزشکی معتبر ما برای پزشکان و دندانپزشکان عمومی، پایان نامه های مروری ارائه می گردد و اتفاقا بسیار هم مرسوم و متداول است.البته هستند اندک دانشگاههایی که وضعیتی متفاوت دارند ولی تعدادشان کم است. در پایان دوست عزیز بجای متهم کردن بنده و امثال بنده به بی اطلاعی، بی سوادی، خصومت، کم کاری و.... کمی فکر کنید و انصاف داشته باشید.
وطن: 1394/5/2811:32:57،
10
22
از دیگر ریشه های خراب برای شما عرض کنم: وقتی داروی ایرانی از بی کیفیت ترین مواد اولیه جهان تهیه می شود و همه عوارض نوشته شده در کتاب را دارد ولی ماده موثره و اثرات مفید را ندارد و خانم دکتر همکار عمومی من در فلان روستا سفکسیم تجویز می کند و با یک دوز بیمار اسهال خونی می گیرد یا با لوزارتان ایرانی از آسم به حال مرگ می افتد یا با سفتریاکسون تزریقی با ماده حامل ناسازگار و بی کیفیت دچار شوک می شود و پزشک تا حد مرگ کتک می خورد همه اش از بیسوادی نیست. وقتی سرانه پزشک و پرستار به بیمار کافی نیست وقتی 8 سال است بخاطر تحریم تجهیزات پزشکی روز وارد نکرده ایم؟ خبر داری پزشکان ایرانی از بس که در ایران بهشان خوش می گذرد و پول در می آورند بعد از هفت سال عمومی دسته دسته می گذارند و می روند و آنجا که می رسند نه بیسوادند نه بی اعصاب...در طبابت برعکس آزمایشگاه هیچوقت 2*2 مساوی چهار نمیشود...
وطن: 1394/5/2811:48:32،
16
23
از فساد شرکت های داروسازی خبرداری که ایندرال تولید دو سال پیش را با تاریخ مصرف سال 95 و 96 ذخیره کرده اند تا سال برسد و توزیع کنند؟ وقتی کاتتر آنژیوگرافی یکبار مصرف به دلیل نبود تجهیزات، ده بار استریل و دوباره استفاده می شود و از زور پوسیدگی در رگ بیمار می شکند پزشک گناهکار نیست. وقتی کارپرداز و مسوول فاسد تهیه تجهیزات بیمارستان با رشوه ارزانترین نخ بخیه یا mesh ترمیم فتق را سفارش می دهد تقصیر جراح نیست. وقتی توی کپسول اکسیژن بیمارستان همه گازی هست جز اکسیژن پرستار و پزشک مقصر نیستند. وقتی کیتهای آزمایشگاهی بی کیفیت و غیر استاندارد و غیر قابل استفاده برای دموگرافی و جمعیت و نژاد ایرانی داریم هیچ وقت 2*2 چهار در نمی آید و همه اینها به پای پزشک نوشته می شود. پس خیلی خوشحال باش که شب با ترس و دلهره نمی خوابی. اگر خیلی شریف هستید آن قسمت از خرابی ریشه ها که دست شماست را اصلاح کنید. قضاوت نکنید
وطن: 1394/5/2812:03:25،
10
14
بخاطر علاقه و احترامم به علوم پایه حیفم آمد یک استاد phd علوم مرتبط پزشکی تا این حد در بد بینی و کینه و سوء تفاهم نسبت به پزشکان باشد با دیگران کاری ندارم. جالب که همه اساتید ما در علوم پایه به مشکلات بی پایان طب واقف بودند و جلوتر به ما هشدار دادند و موضع شما خیلی عجیب است. همان دعای معروف پزشکان را برای شما می کنم : اگر ازدواج نکردید خدا کند همسر شما پزشک باشد اگر بچه دارید خدا کند فرزند شما پزشک شود که شما هم ازین مواهب حظّی ببرید.
شنیدن کی بود مانند دیدن
حسین: 1394/7/1719:14:14،
11
12
مطمئنم هر رشته ای سختی های خودشو داره ولی از قدیم گفتن اونی که بیشتر از همه داره ،گرسنه تر از همست یا بصورت دقیق بگم حریص تره ، حالا میخواد دکتر باشه یا مهندس .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار