کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کاهش نرخ سود بانکی، اتفاق ناگزیر

کدخبر:۱۴۵۷۶شنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۱:۵۷۵۲۳۵ بازدید

با نزدیک شدن به موعد سه ماهه مصوبه شورای پول و اعتبار درباره نرخ سود بانکی، بار دیگر موضوع تغییر نرخ سود مورد توجه محافل اقتصادی قرار ...
کاهش نرخ سود بانکی، اتفاق ناگزیر

با نزدیک شدن به موعد سه ماهه مصوبه شورای پول و اعتبار درباره نرخ سود بانکی، بار دیگر موضوع تغییر نرخ سود مورد توجه محافل اقتصادی قرار گرفته است. براساس مصوبه شورای پول و اعتبار قرار است نرخ سود بانکی هر سه ماه یکبار مورد بازبینی قرار گیرد و نسبت به شرایط جدید اقتصادی درباره کاهش یا عدم کاهش آن تصمیم‌گیری شود. روز گذشته خانه ملت گفت‌وگوی کوتاهی را با رییس کل بانک مرکزی منتشر کرد که براساس آن احتمال بازبینی در نرخ سود بانکی به‌طور تلویحی مطرح شده است. ولی‌الله سیف در این گفت‌وگو با بیان اینکه اقدامات لازم برای تغییر نرخ سود بانکی انجام شده است، عنوان کرد: باید هرچند وقت یکبار گزارشی در شورای پول و اعتبار مطرح کرده و بعد در رابطه با تغییر نرخ تصمیم‌گیری کنیم. 

رییس کل بانک مرکزی با تاکید براینکه الزاما قرار نیست که کاهش نرخ سود داشته باشیم، افزود: بحث این است که به‌صورت متناوب گزارش بازار، نرخ تورم، روند و شرایط موجود توسط شورای پول و اعتبار بررسی شود و متناسب با آن درصورت لزوم تصمیم جدیدی گرفته شود که کاهش نرخ سود را هم شامل می‌شود. این اظهارات سیف در حالی است که بانک‌ها با مشکل شدید منابع روبه‌رو هستند و کاهش فوری و چشمگیر نرخ سود بانکی می‌تواند به محدودیت منابع بانک‌ها با گریز سپرده‌گذاران دامن بزند. سیف در این باره با بیان اینکه نظام بانکی به دلیل محدودیت منابع در پرداخت تسهیلات و وام ناگزیر از توجه به اولویت‌ها است، ادامه داد: اگر وزارتخانه‌های تخصصی صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی اولویت‌های خود را در دریافت تسهیلات تعیین کنند، نظام بانکی با آزادی عمل بیشتری توان فعالیت دارد.

وی با تاکید براینکه در رابطه با مطالبات معوق بانکی به دو صورت برخورد می‌کنیم، گفت: اگر واحد تولیدی بوده، با فرصت جدید بانکی تولیدش استمرار پیدا کند و برنامه زمانی مشخص برای تسویه مطالبات در آینده ارائه دهد، بانک می‌تواند با آن همراهی کند. رییس کل بانک مرکزی درباره برخورد دوم با مطالبات معوق بانکی، تصریح کرد: در مورد مابقی بدهکاران طبیعتا بانک‌ها باید به دنبال وصول منابع و مطالبات بروندتا بتوانند تسهیلات جدید به مشتریان پرداخت کنند و چرخ اقتصاد را مورد حمایت قرار دهند.


کمبود منابع بانک مانع مهمی است

دکتر محمد کهن‌دژ، کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با "روزنامه فرصت امروز" در این باره گفت: نرخ بالای سود بانکی یکی از چالش‌های مهم اقتصاد کشور است. اظهارات مردان اقتصادی دولت نشان می‌دهد که آنها ضرورت کاهش نرخ سود بانکی را برای باز شدن گره‌های بخش تولید درک کرده‌اند و تمایل دارند این اتفاق بیفتد اما موانع چندی در برابر این تمایل آنها وجود دارد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین عوامل سد راه کاهش ملموس نرخ سود بانکی، موضوع کمبود منابع بانک‌ها است. بانک‌ها به دلیل شرایط رکود اقتصادی و تحریمی و سوء‌مدیریت‌های صورت گرفته با حجم قابل توجهی از مطالبات معوق روبه‌رو هستند. البته این وضعیت مربوط به همه بانک‌های کشور نیست و برخی بانک‌ها که تعداد آنها خیلی کم است عملکرد مناسبی در این رابطه داشته‌اند اما بیشتر بانک‌های بزرگ با این معضل دست و پنجه نرم می‌کنند. این کارشناس اقتصادی تاکید کرد: با توجه به این عامل به نظر نمی‌رسد شورای پول و اعتبار بتواند مانور زیادی را روی کاهش نرخ سود بانکی بدهد. کاهش نرخ سود بانکی موجب گریز سپرده‌ها از بانک‌ها می‌شود که این موضوع خود عاملی است در تشدید کمبود منابع بانک‌ها.

شورای پول و اعتبار ناگزیر است

فرشاد قربانی، کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با "روزنامه فرصت امروز" در این باره گفت: افزایش نرخ تورم به 40‌درصد در دولت پیشین تبعاتی را به دنبال داشت که یکی از مهم‌ترین این تبعات افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی بود. این افزایش که گاهی توسط موسسات غیر‌مجاز به رقم‌های خیره‌کننده‌ای می‌رسید موجب شد تا نقدینگی از بازارهای مولد به بازارهای حساب‌های بانکی مهاجرت کند و رکودی فراگیر در اقتصاد کشور رقم بخورد.

این کارشناس تاکید کرد: اما با کاهش نرخ تورم به 14‌درصد، ضرورت کاهش نرخ سود سپرده بانکی احساس می‌شد. در ماه‌های گذشته هیاهوی زیادی در مورد کاهش نرخ سود بانکی به راه افتاد و اما مصوبه شورای پول و اعتبار برابر انتظار محافل اقتصادی بود و این نرخ، بسیار محافظه‌کارانه کاهش پیدا کرد. وی افزود: در حال حاضر هنوز هم می‌توان استدلال کرد که نرخ سود با تورم 14درصدی تناسب ندارد و به‌خصوص تولید‌کنندگان نمی‌توانند در چنین وضعیتی به مقابله با رکود حاکم بر بخش تولید بروند.

این کارشناس اقتصادی در برابر این پرسش که آیا بانک مرکزی قادر خواهد بود تا با توجه به منابع بانک‌ها نرخ سود سپرده بانکی را کاهش دهد، گفت: شرایط با سه ماه پیش که مصوبه شورای پول و اعتبار به تصویب رسید، متفاوت است. ایران و غرب به مصالحاتی رسیده‌اند و تحریم‌ها در حال لغو شدن هستند. بانک مرکزی هم در حال کسب دارایی‌های بلوکه شده خارجی است که پیش از این ریال آن را برای دولت خرج کرده بود و این دارایی‌ها به خزانه بانک مرکزی افزوده می‌شود. بنابراین بانک مرکزی این توان را دارد که از بانک‌ها حمایت بیشتری بکند و نسبت به تجهیز منابع آنها قدرت مانور بیشتری می‌یابد. از طرف دیگر بانک مرکزی می‌تواند با توجه به شرایط جدید کاهش نرخ سپرده قانونی را در دستور کار قرار دهد و از این طریق تبعات کاهش نرخ سود سپرده را در بخش منابع بانکی کنترل کند.

وی تاکید کرد: اداره اقتصاد کشور با وضعیت رکود فعلی به بن‌بست فراگیری منجر می‌شود بنابراین دیر یا زود شورای پول و اعتبار مجبور خواهد بود که نقدینگی را راهی بخش مولد اقتصادی کند و تکانی به این وضعیت رکودی بدهد. البته همچنان که تاکید کردم ممکن است در این دور از نشست شورای پول و اعتبار اتفاق خاصی نیفتد و شورا ترجیح بدهد تا قطعی شدن نتایج توافق هسته‌ای همچنان نرخ سود بانکی را در همین اندازه نگاه بدارد اما در نیمه دوم سال شورا چاره‌ای جز کاهش نرخ سود بانکی ندارد و این اتفاق حتما رخ خواهد داد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

اشکان: 1394/5/2420:01:42،
152
29
آره تو که راست میگی تورم 14 درصده.بیا سودا رو کمش کن باز.اصلا سالی 20 درصد هم میدیم که اجازه دادین پولمون رو بذاریم بانکاتون.نخواستیم.هر روز یه استرس هر سال افت ارزش پولمون.
فربد: 1394/5/2421:11:17،
54
26
تورم ماهانه .. سود بانكي ساليانه. خدايا شكرت
ناشناس: 1394/5/2421:39:16،
44
79
کاهش سود بانکی موجب برگشتن پول به بازار وتولید و رونق میگردد

سود بانکی باد صفر شود و نرخ تهسیلات بالارود تا وام گیرنده واقعا تلاش کند که تولید و نو آوری و درنهایت به رونق برسد.
سپرده گذارسابق: 1394/5/2423:09:22،
34
33
چون دراینده نزدیک قراره ارز تک نرخی بشه می خوام تمام سپرده ام را ارز بخرم
علامه: 1394/5/2423:18:35،
25
24
این آقایون بیرون آوردن پولها از بانک رو به خاطر مصرف مطرح می کنند. یعنی امیدشان این است که این پولها برای خرید کالا و خدمات هزینه بشود.
چون در صورتی که بخواهند می توانند سرمایه گذاری های انجام شده در بانکها را به سمت وامهای مناسب به بخش صنعت و تولید سوق بدهند یعنی مردم پولشان را در بانکها سرمایه گذاری کنند و بانک ها هم با سود مناسب و شرایط راحت به صنعتگران و تولید کنندگان وام بدهند تا چرخ صنعت بچرخد.
حاج رضا: 1394/5/2423:25:13،
41
25
سود تسهيلات رو كم كنيد، كسب و كار رونق ميگيرد.
13460: 1394/5/2423:42:08،
40
26
نرخ سود رو ببرین بالا ولی نرخ درصد وام ها رو بیارین پایین
کيارش: 1394/5/2500:26:28،
42
24
با سلام خدمت دوستان
تو رو خدا فقط دنبال گرفتن وام از بانک رسالت نريد چون که من رفتم و خونم رو تا ته مکيدن!
من کلاه سرم رفت و با تبليغ سود 2 درصد و قرض الحسنه داخل چاه افتادم!!
بهم گفتن اگر پول داخل حساب داشته باشی و 5 ماه نگهداری کنى يه برابرش با اقساط 12 ماهه ميدن.
ولی اينجور نشد بعد از گذشت 8 ماه يک سوم سپرده رو بهم دادن جالب اينجاست که برای ضمانت 17 ميليون 3 تا ضامن کارمند با چک حقوق ازم خواستن!
جور نشد منم گفتم بهم سود سپرده رو بدين گفت فقط اصل سپرده!!!
منم لجم دراومد و با هزار بدبختی سه تا کارمند چک دار پيدا کردم و مراحلش رو تمام کردم حالا فرمايش ميکنن تا 15 روز ديگه اعتبار بهمون ميدن پرداختش ميکنيم!!!!!!
خلاصه از من به شما نصيحت سمت بانک رسالت نرين.
ضرر ميکنىد.
توفان: 1394/5/2505:38:02،
51
23
قدرت خرید مردم رو افزایش بدین،شغل ایجاد کنید،دلال رو حذف کنید،سود بانکی رو کم کنید.
تولید کننده قدیم: 1394/5/2510:05:16،
30
23
آنهایی که به نظر آقای ناشناس با دید منفی نگاه میکنند باید بدانند که اخر پرداخت این سودها در کشوری که تولید در رکود کامل است و هیچ حمایتی نمیشود :

نابودی و فقط نابودی و فقط نابودی است

فقط یک لحظه فکر کنید، وقتی همه مردم از مبلغ کم تا مبالغ چند میلیاردی پول تو بانک گذاشتند برای سود و درامد بدون تولید بانک این سود ها از کجا میدهد.
پول بدون پشتوانه تولید میدانید یعنی چه
یک روز خواهد رسید که دهها شایی هزارها برابر این سودها ارزش پولتان کم شود.

شرایت بانکها مثل بمب ساعتی است که هرچه زود تر باید بامهارت بسیار زیاد خنثی شود اگر نه .....

علی: 1394/5/2515:14:04،
22
21
میخوان به زور پولهای مردم رو بکشونن بیرون تا ریخته بشه تو جیب خودروسازان لگنی کشور و بساز بندازان کله گنده.
unknown : 1394/5/2420:05:56،
119
30
آره . راست میگی . سود شما تو جیب مردمه
شما سودو کم کن مردم هم پولشونو میکشن بیرون . اونوقت باید مثل لگن سازا التماس کنی پول بذارن تو بانکتون . انشالله شما هم مثل لگن سازا به خاک سیاه میشینین . به امید اون روز
amiran: 1394/5/2502:34:41،
40
27
پولو در هر جا سرمايه گذارى کنى, در نهايت بر ميگرده تو بانک. کسى تو بالشت پول نگه نميداره. فقط بدبختى اينه که خود بانکها دلالند , دلالاى بزرگيند. سود بايد کم بشه تا افراد پولشنو هدفمند سرمايه گذارى براى توليد کنند. دولت از بانکها نا اميده. دل به بخش خصوصى بسته. البته اگه مافيا بزارن.
وحيد يوسفي: 1394/5/2420:19:19،
95
43
كاهش نرخ سود بانكي انگيزه مردم رو براي سپرده گذاري توي بانكها كاهش ميده و سرمايه ها ميره به بخشهاي غيرمولد اقتصاد كه اثرات تورمي شديدي ميتونه به جا بذاره.
پس نبايد اين اتفاق صورت بگيره. بلكه با افزايش نرخ سود بانكي انگيزه مردم در سپرده گذاري زياد ميشه و باعث ميشه كه انگيزه سفته بازي از بين بره.
پس بايد نرخ سود بانكي بيشتر از اين بشه.
بانكها بايد از شركت داري بياند بيرون و سرمايه هاي مردم بره به بخش مولد اقتصاد و چرخهاي توليدي و صنتعتي كشور بچرخه و اشتغال ايجاد بشه.
بانكها مثل ناخداي كشتي هستند كه دارند كشتي اقتصاد رو هدايت ميكنند و تحريمها و نابسامانيهاي اقتصادي و ضعف مديريتي مثل طوفانها هستند و بانكها بايد مقابله كنند.
مش رجب: 1394/5/2423:55:50،
44
25
اخه تحلیلای متناقض چیه عزیزه من خودتون فهمیدید چی گفتید؟نرخ سود بانکی بالا باشه یعنی وام با بهره بالاتر و تولیدو صنعت تعطیل .سوده بالا باعث میشه کسی به فکر تولید پر دردسر و کم سودتر نباشه و در اخر تو بازار و تولید راکد بانک ها از کجا سود تامین کنند به سپرده گزارا بدن جز واردات برنجو اهنو میوه و یدک ماشینو دلالی مسکنو خودرو و ارزو امثالش...همین بانکا باعث شدن دلار بشه 4 تومنو مسکن 3 برابر بشه و صنایع فولادو شالیکارو باغدارو تولید کننده بخاک سیاه بشیننو اوضاع مملکت بشه این .
amiran: 1394/5/2502:09:24،
35
24
بانکها هيچ سکان دار اقتصاد نيستن , بلکه خودشون دلالاى بزرگيند.
سود بايد بياد پايين تا اين رکود و تنبلى از بين بره. با هر کى صحبت ميکنى تا يه کارى و شروع کنه ميگه برو بابا بانک داره سود ميده. کل مملکت شد سود خورى. دل مردمم خوشه بانک داره خرجيشونو ميده. ولى متاسفانه هر روز پولسون کوچيکتر ميشه.
میثم: 1394/5/2507:27:00،
38
22
فکر میکنی بانکهااز کجا میارن سود میدن!؟ اونا پولهارو میزارن رو ساختو ساز و ملک حالا اگه این رویه رکود پیش بره فکر میکنی چی میشه ؟ معلومه ورشکستگی ... اونا سودتونا از سود وام یا خرید فروش نفت یا دلالی نمیدن خیالت راحت . ورشکستگیشون نزدیکه...
mehdi: 1394/5/2420:29:12،
93
30
هر کاری کنین مردم ماشین های آشغالتونو نمیخرن
بیخود سود بانکی رو بهانه نکنین
واقعیت : 1394/5/2420:44:06،
58
32
دوستان توجه کنید ...
با روندی که اینها دست گرفتن آخرش فکر کنم سود که به مردم دیگه ندن و بابت پولی هم که تو بانک داریم ازمون کرایه بگیرن ... رهن ..کرایه ... ماهیانه رهن و کرایه یا اجاره بابت پول گذاشتن باید مالیات هم بدیم
من: 1394/5/2420:44:14،
64
29
وقتی تورم در حد 20 درصد در سال هست, باید نرخ سود هم در همین حدود بمونه.
دولت به جای اقتصاد دستوری ( که خودش مدام تکرار می کنه نتیجه ای نداره ) باید وضعیت کسب و کار رو بهبود بده که مردم ترغیب به سرمایه گذاری در بخش تولید بشن.
محمد: 1394/5/2420:53:48،
74
30
یعنی دلیلی خنده دارتر و احمقانه تر از این وجود نداره؟ کاهش سود برای سرمایه گذاری در تولید!!!
اگه واقعا مردید بانکها رو مجبور کنید با پولی که مردم سپرده گذاری کردن در صنعت و تولید سرمایه گذاری کنن! چرا همیشه فشار باید رو مردم باشه
شاهین: 1394/5/2420:56:00،
62
35
بانک ها هم در شرایط بسیار بدی هستند

هزینه های سرسام اور و فساد مدیران بالا دستی و کاهش سود باعث شده بانک نتونه تسهیلات پرداخت کنه

فشار جدید بانک ها هم بصورت غیر عادلانه بر گردن پرسنل شعب گذاشته شده که باید جذب منابع کنند
الان همه چی درهم بر هم هست
جهت اطلاع: 1394/5/2421:35:12،
33
24
بانکها هم انگار تنشون میخواره برای تحریم شدن. من که پایم.
سورنا: 1394/5/2421:37:21،
28
26
حالايه نيمچه جاهم واسه سرمايه گذاري هست،بزنين خرابش كنين ...
siya: 1394/5/2421:52:33،
29
26
با این وضع دلار باید 24 درصدش کنن بدجوری فشار رو ملته تا انشالا توافق نتیجشو ببینیم اونموقع 10 درصد کنن
محسن: 1394/5/2422:02:17،
29
24
من یکی که میخوام فردا پولمو بردارم والا هر روز یه سازه جدید میزنن این آدم خوارا
حسین: 1394/5/2422:04:57،
27
29
سرمایه همیشه میره بطرف جایی که سود باشه. دولت باید با مشارکت در طرحهایی مانند استخراج نفت و گاز و پرداخت سود بالا مردم رو تشویق کنه که در اونجا سرمایه گزاری کنند.
حمید: 1394/5/2422:12:43،
32
32
مبلغ 360 میلیون من تنها در بانک گذاشته ام کافیه سود را درصدی دوباره کم کنند ایکی ثانیه از بانک در میارم .
amiran: 1394/5/2509:32:37،
29
30
اوووف نکن این کارو بانکا ورشکست میشن.
بعد کجا میزاری پولتو . تو متکا. ؟؟ آخرش پولت میاد تو بانک. الان جرات داری ارز بخری انبارکنی؟؟!!!
پسر خوب پولتو بردار بورو یه کاریو شروع کن.
حمید: 1394/5/2422:23:13،
28
24
نه کشوری کشاورزی ونه صنعتی هستیم فقط میخوان با ساخت وساز به اقتصاد رونق بدن ولی اون هم باعث تورم و گرانی مسکن میشه
آریا: 1394/5/2423:51:16،
32
21
چطور این آقایان به اصطلاح کارشناس نمیدانند که در صورت کاهش بیش از این نرخ سود بانکی سرمایه ها به سوی دلالی ارز و طلا و سپس مسکن خواهد رفت و نتیجه آن ورشکستگی بانکها و تورم شدید خواهد بود. این تجربه یکبار در زمان احمدی نژاد انجام شد و وقتی متوجه آثار مخرب آن شدند که دیگر کار از کار گذشته بود ...

در ضمن ما نمیخوایم پولی که بابتش زحمت کشیدیم رو ریسک کنیم و ببریم به سمت تولیدی که همیشه بوسیله کالاهای چینی تهدید میشه و سودی نداره .
رضا: 1394/5/2500:14:44،
26
26
اینا چرت میگن.وقتی پولا بیادبیرون به سمت دلار و طلاو..کشیده میشه و سیاه بازی شروع میشه ازاونطرف بانکها گدا مبشن.
پس کلا اینا چرت میگند
امیر: 1394/5/2500:33:20،
34
24
یه جوری در مورد تولید صحبت میکنن انگار همه درآمدهای چند صد میلیاردی دارن،من که کل پس اندازم در سال خودمو بکشم ۲۰ میلیون تومانه اونم با کلی اضافه کار،چجوری این پول رو ببرم در بخش تولید!؟ مگه بانک قرار نیست اینکارو بکنه!؟
حسن احمدی: 1394/5/2507:11:27،
35
35
سود22درصدباتورم14درصدی همخوانی نداردوخودتورم زاست
حسن: 1394/5/2508:49:46،
33
28
به شرطی که تورم 14 درصد باشه. شما تو ایرانی؟!!!
reza111: 1394/5/2507:21:44،
38
28
بیایید پولهای اندک خود را به جای بانک در خانه نگهداری کنیم

تحریم سپرده گذاری در بانکها را شروع کنیم تا بیایند ارزش پولی را که در دوره تورم 200درصدی از جیب ما به جیب بانکها رفت به ما برگردانند
حسن: 1394/5/2508:49:11،
35
27
خوبی؟!
صغری: 1394/5/2507:56:16،
34
31
زمان احمدی نژاد سود بانکی را کم نکردن که چرخ تولید راه بیفته ؟!
دوباره همون اشتباه رو میخوان بکنن آیا؟
خاشاک: 1394/5/2507:58:55،
42
25
من 20 ملیون دارم منتظرم نرخ سود کاهش پیدا کنه برم یه کارخونه بخرم فقط چه کارخونه ای؟ نمیدونم
خخخخخخخخ
یاهو: 1394/5/2508:29:46،
28
21
چون ایران فاقد یک نظام اقتصادی پایدار است بازی با نرخ بهره
برای رونق تولید اثری ندارد . تا زمانی که اقتصاد دولتی و رانتی است گشایشی در امور نخواهیم داشت .
قاچاقچی: 1394/5/2508:33:02،
30
39
دوستان باور کنید عامل بدبختی مردم سود بانکی بالاست... هیچ جای دنیا سود بانکی بیشتر از 4 درصد نیست ولی تو ایران سود بانکی وحشتناکه... یه وام میگیری با سود 22 درصد آخر کار میبینی 50درصد دراومده... وقتی سود بیاد پایین کارو کسب بهتر میشه... و راحتترین راه پول درآوردن سرمایه گذاری تو بانکه و اینو هم بگم که ما ایرونی ها همگی راحت طلبیم.
حسن: 1394/5/2508:48:42،
22
30
دوستان نگران نباشید. دولت 2 تا انتخابات مهم پیش رو داره. اول مجلس و بعد ریاست جمهوری. مطمئناً تا بعد از انتخلبات ریاست جمهوری، دولت خودزنی نمیکنه. یعنی سود بانکی فعلاً تغییر نمیکنه. بعد از انتخابات که رای آوردن شروع میکنن به انجان کارایی که دلشون میخواد.
یک ایرانی: 1394/5/2509:20:37،
25
26
بعضیا از رو عادت یاد گرفتن فقط اعتراض کنن.
کم کردن سود بانکی به هیچ وجه بد نیست الان مشکلتون چیه با این ؟؟؟
واضح بگین مشکلتون با کاهش سود بانکی چیه؟؟
همه میگن پولمون رو گذاشتیم تو بانک ارزشش کم شده و ضرر کردیم ، خوب نذار تو بانک پولتو!!
یه عده هم دوست دارن ریسک نکنن هم سود زیاد ببرن هم تلاش نکنن بشینن تو خونه پولشونم بانک سودشم انقدر زیاد باشه که هم تورم رو ساپرت کنه هم مخارجشون رو !!!
جعفر: 1394/5/2509:28:34،
19
23
اول باید تولید ایمن سازی بشود یعنی جنسی که درایران استاندارد وخوب تولید میشود همان کالا را وارد نکنیم که ان تولید کننده ورشکسته بشود خلاصه از تولید وتولید کننده باید مثل یک بچه حمایت وتشویخ شوند تا بزرگ وبزرگتر بشود .ودولت انوقت می تواند سود بانکی پایین بیاورد وگرنه سود پایین بیاد تورم بالای 50 درصد خواهیم داشت جراکه راحتترین پرسود ترین شغل درایران دلالی است نه جواز می خواهد نه کارگر مخواهد نه مالیا ت دارد .
محمد: 1394/5/2510:00:11،
23
20
وقتی که وامهای پرداختی درصدشون بالاست چطور میخوان درصد سود رو بیارن پائین اگر هم میخواهند درصد رو پائین بیارن باید بعد از این به وامها وسپرده ها تعلق بگیره نه به قبلیها که هم بهره بانکی بالا بود و هم سود سپرده من وام گرفتم با 28 درصد بهره 10 ساله خوب اگر سود سپرده پائین بیاد باید بهره وام مارو هم باید پائین بیارند
علی : 1394/5/2510:29:13،
21
16
جناب ناشناس ..
برگشت پول به کدام تولید ؟؟ تواید پراید وانت یا پژو وانت ؟ تولید کولر آبی ؟ تولید موبایل جی ال ایکس ؟ جهان سوم و رونق تولید !! مگه داریم مگه میشه مگه امکان داره؟؟؟؟
تولید کننده قدیم: 1394/5/2511:18:55،
21
25
دوست عزیز من یک تولید کننده قطعات فلزی بودم
تمام مشتری هایمان به اعتراف خودشان بجای سرمایه گذاری در تولید و سفارش خرید از ما سرمایه های هنگفت خود را برای سود بی دردسر در بانکها گذاشته اند
در نتیجه ما به همراه حدود 30 کارگر بیکار شدیم.
چند روز پیش یکی از همان کارگر ها میگفت خیلی ها از فشار بی پولی ممکن است به فکر دزدی بیافتند و التماس میکرد هر طور که ممکن است دوباره استخدام شود.

جامعه ای را تصور کنید که سرمایه دارها به درامد بدون تلاش و ریسک و کارگران آن جامعه به درامد غیر قانونی عادت کنند.
باید از امنیت خدا حافظی کرد.
فرهاد: 1394/5/2510:52:07،
27
24
در مورد کمبود منابع بانکی و احتمال خروج پولهای مردم در صورت کاهش نرخ سود سپرده ها:
لازم است یادآوری شود که به بیش از 80 درصد پولهای مردم که در بانکها هستند ( حسابهای جاری، قرض الحسنه ) هیچ گونه سودی تعلق نمی گیرد! پس اگر هم قرار باشد سپرده های مردم از بانکها خارج شود فقط 20 درصد پولهای مردم از بانکها خارج خواهند شد
همچنین ببینید بانکهای اروپایی چگونه عمل می کنند در بعضی از این کشورها از تسهیلاتی که به مردم می دهند سود چندانی گرفته نمی شود ولی از سپرده های بانکی سود گرفته می شود و به حساب بانک واریز می شود بابت نگهداری و حفاظت از پول آنها
توفان: 1394/5/2511:40:55،
22
22
توجه کنید
1- سود بانکی باید کمی کمتر از تورم باشد تا انگیزه برای تولید و کار باشد
2-سود بانکی باید برای سرمایه گذاری با مقادیر مختلف فرق کند
مثلا تا میزان کمتر از 100 میلیون 20درصد
بین 100-500 16 درصد
بین 500 تا 1000 12 درصد
از 1000 تا 5000 دوباره 20 درصد
از 5000 به بالا فقط 5 ساله 22 درصد

با این کار نقدینگی "هدایت" میشود
بانک ها هم امکان وام دادن به حرکتهای بزرگ خواهند داشت
سرمایه های کم از تورم مصون می مانند و سرمایه های متوسط که توان ایجاد کار و نه تورم را دارند به جامعه می آیند
البته باید بتوان پولهای بنام هر شخص را در کل کشور ردیابی و سرمایه گذاری را در بانکها توسط هر فرد را از طریق کد ملی رصد کرد.
کيوان: 1394/5/2512:23:30،
21
19
من يک جوان مجردم ... به نظرتون من خونمو بفروشم پولشو بزارم سود 24 درصد بگيرم کار اشتباهيه ... البته برای يک سال ؟؟؟
از رشد قيمت خونه بيشتره؟
محمد : 1394/6/715:17:42،
22
30
هر کاری دلتان می خواهد بکنید -- سریالهای اقتصادی

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما