کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اعتراض اصناف به كارت زرد مجلس به طيب‌نيا

کدخبر:۱۴۴۸۶چهارشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۲:۵۳۲۸۳۵ بازدید

مجلس نبايد برای مصوبه مالياتی كه خود صادر كرده دولت را به چالش بكشد و ...

كارت زرد به وزير اقتصاد منصفانه نبود. علی فاضلی در‌حالي اين جمله را در جمع همكاران و ميهمانان دولتی خود عنوان كرد كه پيش از اين اعتراضاتي از سوي وي و همكارانش نسبت به شيوه محاسبه ماليات اصناف مطرح شده بود. به گزارش «اعتماد»، اتاق اصناف در حالي در سومين روز هفته ميزبان ميهماناني از دولت بود كه روز پيش از آن ماليات آنها جنجال‌هايي را در مجلس برپا كرده بود.

سوالي كه يكي از نمايندگان مجلس در صحن علني مطرح كرد و به اعلام سومين كارت زرد وزير اقتصاد منجر شد درخصوص ماليات اصناف بود و اعتراضاتي در اين خصوص. با اين حال علي فاضلي، رييس اتاق اصناف از آنچه در مجلس رخ داده بود انتقاد كرد و آن را برخوردي سياسي با مساله‌اي اقتصادي خواند. رييس اتاق اصناف در حالي كه متهم رديف اول بحران مالياتي اصناف را مجلس و نه دولت مي‌دانست، گفت: ما از اين برخورد با وزير اقتصاد راضي نيستيم همان‌طور كه از نسبت به شيوه محاسبه ماليات‌ها نيز رضايت نداريم. وي در حالي مجلس را به باد انتقاد گرفت كه ميهمان ويژه‌اش از مجلس، يعني شهباز حسن‌پور هنوز در نشست حضور نيافته بود.

فاضلي با تاكيد بر اينكه همكارانش از نحوه پرداخت ماليات راضي نيستند، گفت: ما از نحوه دريافت ماليات راضي نيستيم اما اينكه نمايندگان مجلس وزير اقتصاد را به‌خاطر مصوبه‌اي كه خود تصويب كرده‌اند، به چالش بكشند به صلاح كشور و شرايط موجود نمي‌دانيم. وي گفت: بايد موضوع ريشه‌يابي شود و راه‌حل منطقي و عملياتي تدارك ديده شود. شما مصوبه افزايش ۲۷‌درصدي ماليات را در بودجه كشور تصويب كرديد، اين موارد و اصلاح آن بايد قبل از تصويب در مجلس رعايت مي‌شد.

سوال از وزير اقتصاد بي‌انصافي بود

فاضلي در حالي سوال مجلس از وزير اقتصاد را بي‌انصافي خواند كه جمع كثيري از نمايندگان اصناف براي نشان دادن اعتراضات نسبت به ماليات‌هاي تعيين‌شده در جلسه حضور يافته بودند. رييس اتاق اصناف در حالي كه تاختن به اصناف را ظلم به اين گروه مي‌دانست، ادامه داد: مشكلات فراواني در بخش ماليات‌ها وجود دارد و دست دولت از بسياري از اين حوزه‌ها كوتاه است اما در تريبون‌هاي عمومي به ما مي‌تازند. وي در توضيح اين مطلب افزود: دست دولت از ٢٥ ميليارد دلار قاچاق كوتاه است. بررسي‌ها نشان مي‌دهد سالانه ١٨ ميليارد دلار به صورت قاچاق به ايران وارد مي‌شود و سالي هفت ميليارد دلار به صورت غير‌قانوني از ايران صادر مي‌شود. وي تاكيد كرد: در حالي‌ به ما بابت ماليات انتقاد مي‌كنند كه در سال‌هاي اخير ماليات بخش اصناف ٤٨ درصد رشد داشته است. بايد با افرادي كه دروغ مي‌گويند برخورد شود.

رييس اتاق اصناف ايران با بيان اينكه مجلس بايد دريافت ماليات اصناف را به‌گونه‌اي ديگر تصويب مي‌كرد، ادامه داد: در اقتصاد سراسر ركود فعلي، نبايد افزايش ماليات لحاظ مي‌شد اگر قرار است بنگاه‌هاي كوچك را باور كرد يقينا بايد تسهيلات براي آنها فراهم كرد. در نتيجه من از مجلس گله‌مندم چون بايد بحث ماليات را به شكل ديگري مي‌ديد. در اقتصادي كه سراپاي آن درگير ركود است، افزايش ماليات به هيچ‌وجه معني نمي‌دهد. فاضلي وضعيت نظام مالي و پولي كشور را بغرنج ارزيابي كرد و افزود: دل آقا هم از دست نظام پولي كشور خون است. در هفته قبل رييس كل بانك مركزي خود به مشكلات بانكي و پولي اعتراف كرد و اعلام داشت كه نظام مالي و پولي كشور داراي مشكلات فراوان است. در سيستم پولي و مالي ما موسسات غيرمجاز نيز در حال فعاليت هستند كه شامل دريافت ماليات نيستند و فرار مالياتي. بسياري از كارخانه‌هاي كشور در حال ورشكسته شدن هستند به‌طوري كه دولت در سال ١٣۹۱ به يكي از اين كارخانه‌هاي بزرگ هزار ميليارد تومان تزريق كرد تا ورشكسته نشود، آيا آنها نيز به شما ماليات مي‌پردازند؟ آيا اين انصاف است كه تمام فشار را بر بنگاه‌هاي هويدا و آشكار كه در كوچه و خيابان هستند متوجه كنيد؟ متاسفانه همه ما از وضعيت سيستم پولي و بانكي كشور ناراضي هستيم و بايد اين سيستم اصلاح شود.


مردم را به بازي نمي‌گيرند

رييس اتاق اصناف ايران با تاكيد بر اينكه كار مردم بايد به خودشان سپرده شود، گفت: متاسفانه لوايحي كه از سوي دولت به مجلس ارايه مي‌شود، لوايح مردم‌محور نيست و نهاد مردمي در آن نقشي ندارند و به عنوان مثال در بخش ماليات امور سازمان امور مالياتي به عنوان محور اصلي خوراك را تعيين مي‌كند و به مجلس ارايه مي‌دهد. قرار بود دولت الكترونيك تقويت شود كه متاسفانه هنوز اين كار انجام نشده و امروز تقاضاي من به عمل رساندن شعارهاست. فاضلي با اشاره به اقدامات موثر دولت در اقتصاد گفت: دولت تدبير و اميد توانست در اين مدت نرخ تورم را كاهش دهد و ثبات را به بازار برگرداند در حالي كه در گذشته دولت شيطنتي انجام مي‌داد و به هر عنوان به بازار تنش وارد مي‌كرد و تنش در بازار را به گردن بازاريان مي‌انداخت. در طول دولت يازدهم رشد اقتصادي ما بسيار خوب بود اما در محيط كسب‌و كار رونقي ايجاد نشد كه بايد به آن توجه شود. دو سال از عمر دولت گذشته و مي‌توان گفت دولت در وقت ظهر قرار دارد.


ما هم مخالف بوديم

در ادامه اين نشست، مجتبي خسروتاج، قائم مقام وزير صنعت نيز با تاكيد بر اينكه موافق افزايش دريافت ماليات از اصناف نيستم، گفت: با توجه به تغيير شرايط تجارت و روند رو به رشد تجارت مجازي بايد اصناف خود را با اين تغييرات هم‌راستا كنند تا دچار مشكل نشوند. وي گفت: براي سر و سامان دادن نظام صنفي بسيار كار داريم و در اين راستا هيات عالي را با اعضا تشكيل خواهيم داد كه در آن در رابطه با بهداشت و موضوعات سلامتي و در ارتباط با مسائل شهري و شهرداري صحبت خواهد شد. وي با اشاره به انتقاد اصناف از دريافت ماليات گفت: با رييس سازمان امور مالياتي صحبت كرده‌ايم و من هم موافق افزايش دريافت ماليات از اصناف نيستم كه در اين موضوع بايد تجديدنظر شود.

وي با اشاره به تغيير در شرايط خريد و فروش و تجارت گفت: نظام تجاري در آستانه يك تحول است كه مطمئنا واحدهاي صنفي را تحت تاثير قرار خواهد داد. خسروتاج گفت: بايد با روش تضمين محصول كه اگر كالايي مشكلي داشت آن را پس گرفت در يك فضاي رقابتي شرايط فروش بهتر را فراهم كرد. با توجه به رشد تجارت و خريد‌و فروش مجازي بايد اصناف خود را با اين تغيير هماهنگ كنند تا بتوانند در بازارها حضور پايداري داشته باشند.
 

هر كاري كنيم باز هم اصناف راضي نمي‌شوند

در اين جلسه شهباز حسن‌پور، نماينده مجلس نيز وقتي پشت تريبون قرار گرفت با كنايه‌هايش نشان داد از صحبت‌هاي فاضلي قبل از ورودش آگاهي دارد. وي تلويحا از اعتراض فاضلي و برخي همكارانش از برخورد مجلس با وزير اقتصاد گله كرد و گفت: نمي‌دانم چرا هرگاه ما يا دولت به اتاق اصناف مي‌آييم بدهكار مي‌شويم. وي در ادامه باز هم به شكل غيرمستقيم به اعتراضات اصناف كشور واكنش نشان داد و گفت: يكشنبه تمام خانه ملت يكجا در اختيار كسبه بود و يكي از وزراي خوب به خاطر شما كارت زرد دريافت كرد. دليل دادن اين كارت زرد به وزير اقتصاد تذكرات متعدد شما نسبت به ماليات بود كه مجلس هم در همين راستا با تمام وجود مشكلات شما را با وزير درميان گذاشت. وي گفت: البته به نظر من دولت هم آمادگي دارد تا با اصناف تعامل كافي داشته باشد.

سخنراني حسن‌پور در حالي انجام شد كه صداي اعتراض اعضاي حاضر در جلسه بلند بود و سبب قطع يا تغيير محور سخنراني حاضران شد. حسن‌پور در پاسخ به انتقاد اصناف مبني بر اينكه لوايح و قوانين بدون دخالت مردم تصويب مي‌شوند، گفت: حالا كه براي حمايت از شما به وزير اقتصاد هم تذكر داديم باز راضي نمي‌شويد و در حالي كه تلاش مي‌كرد با لحن طنزگونه جمله‌اش را به پايان ببرد، گفت: انگار مي‌خواهيد دولت و مجلس يكجا به شما واگذار شوند.

حتي لحن شوخ وي مانع‌ از پاسخگويي فاضلي نشد و او معترض گفت: همه‌چيز كه در اختيار شماست، نان را گرفتي و به من گرسنه مي‌گوييد كه نان نخواه؟ شما يك مورد را نشان بدهيد كه بنگاه‌هاي ما از صندوق ضمانت صادرات استفاده كرده باشد. ما شغل ايجاد مي‌كنيم اما حق نداريم از ضعف‌ها صحبت كنيم؟ زماني‌كه شعار تبديل به شعور شود، مشكلات ما حل خواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بهلول حكيم: 1394/5/2109:06:57،
94
34
آقايون داداشيا...
طرف كارت قرمزم بگيره؛ خودروي صفر نميخريم
گفته باشم..
داداشا: 1394/5/2109:25:37،
35
30
اخه چه ربطی داره
11: 1394/5/2109:33:18،
56
20
یه سری از اصناق اسپانسر نمایندگان مجلس هستند و در هنگام انتخابات حسابی سنگ تمام میزارن براشون و نمایندگان هم با امتیازاتی که بهشون میدن و اینطور مسائل جبران میکنن
مهران: 1394/5/2110:05:44،
23
69
حیف از اون اسم
نخر فعلا شش ماه دیگه میری گرونترشو میخری
ملعون: 1394/5/2110:43:50،
17
22
عملکرد ضعیف بانک مرکزی در برخورد با انحلال میزان و پرداخت مطالبات سپرده گذاران هم در این استیضاح نقش داشته است
رضا: 1394/5/2111:13:41،
31
18
اینا هر کاری میکنن فقط میخوان جیب دولت پر بشه.....
مسخرس تو کشوری که هیچی نداره و مردم در عذابن و حقوقا و درآمدها کفاف ده روز را هم نمیده مالیات بخوان بگیرن اونم انقدر بالا.......
حق: 1394/5/2112:22:21،
35
20
خدا شاهده به اصناف دارن ظلم میکنند هم نماینده ها و هم دولت این سایت ایرانجیبم هم پر شده از کارمندای دولت که همه به مشکلات اصناف نظر منفی میدن !!!!!!!
S&G: 1394/5/2118:20:41،
30
20
فرق وزیر اقتصاد دولت قبل رو با وزیر حال مقایسه میکنم از خنده روده بر میشم...
میدونید که کی رو میگم؟؟؟همونی که موقع استیضاحش گفته بود با کیف برزنتی از روستا اومدم و اگر استیضاحم کنید با همون کیف برزنتی هم برمیگردم روستامون :)
یه سری نماینده مجلس که از موفقیت های این دولت زورشون اومده هر کاری میکنن تا یه اخلالی در روند کاری دولت ایجاد کنن...آخه شماها میفهمید که اقتصاد چیه یا دکتر طیب نیا که دکترای اقتصاد داره و تا الان هم به نظرم با دست خالی عالی کار کرده...
یه زمانی بود که کشور دستش باز بود 800 میلیارد دلار بودجه ارزی داشت اون موقع یه وزیر اقتصاد بی خاصیت گذاشتن گند زد به اقتصاد مملکت صدای هیچ کدومتون در نیومد اما الان واسه این وزیر کارت زرد بیرون میکشید...جمع کنید بابا که هر چی میکشیم از این مجلس و نماینده های بی سواد و قانون های مزخرف تر از خودشونه...

علی: 1394/5/2120:53:07،
20
10
ایران جیب یک بار شد بگین کدام سازمانها و کارمندای دولت بیشترین تخلف را دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ایرانی: 1394/5/2612:16:44،
11
13
ربط داره جونم ربط داره

باید همیشه مدام تکرار و یادآوری کنیم که: خودروی صفر نمیخریم تا به نتیجه مطلوب قیمت و کیفیت برسیم.

نمی خریم . این رو مدام تکرار کنید.
سعید: 1394/5/2109:12:32،
87
29
مالیات من رو از هشتصد هزار تومان به پنج میلیون تومان رسوندن بعد رفتم اعتراض کردم برگشتن میگن نمیتونی بدی ببند..به همین راحتی خب خرج اجاره خانه و تحصیل بچه ها رو از کجا بدم...یعنی بریم دزدی
ناشناس: 1394/5/2110:40:16،
33
35
با سلام
لطفا درآمدت را هم بيان كن تا به مردم اطلاع رساني كامل كرده باشي و ما هم در راي دادن به نظرت تصميم درست بگيريم .
از: 1394/5/2110:42:31،
19
46
از فرارهای مالیاتیت هم بگو عزیز دل
سعید: 1394/5/2111:09:25،
40
21
فکر نکنم برای ی شهرستان اونم با شغل خرده فروشی کالای خانگی مبلغ منصفانه ای باشه برادر..در ضمن کافر همه رو ب کیش خود پندارد.معلومه از مردم نیستی که بفهمی چه خبره
حسام: 1394/5/2109:14:49،
33
34
مجلسی ها می دونن ملت ما یک سری بی سواد هستن که فرق قانونگذار و مجری قانون رو نمیدونن برای همین از هر ابزار و از هر فرصتی استفاده می کنن برای گول زدن مردم. خودشون قانون تصویب می کنن دولت که میشه مجری قانون باید تنبیه بشه. تو همین سایت ایرانجیب یه سری ها که ادعاشون گوش فلک رو کر کرده بعد از کارت زردی که مجلس به طیب نیا داد اومدن گفتن دمشون گرم حقش بود فلان بود اقتصاد اینجوری شده اونجوری شده. لیاقت میخواد داشتن همچین وزیر با سواد و دانشمندی
amiran: 1394/5/2109:59:25،
30
26
وزیر با دانشی هست. میدونه داره چیکار میکنه. ولی این صحیح نیست که مردم و بی سواد خطاب کنی.
مردم ما ظلم دیدن ؛ واسه همین تا یه مسولیو سوال و جوابش میکنن جو زده و خوشحال میشن. ولی نمیدونن که مسایل سیاسی پشتشه ؛ نه دادرسی مردم یا اصناف. به این هم توجه داشته باشید که به انتخابات مجلس نزدیکیم!!!
amiran: 1394/5/2110:37:55،
27
16
این مالیات رفتنای بی انصافانه تقصیر این اقا نیست. سیاست و قانونیه که گذاشتن ایشونم اجرا میکنه. چون مجریه قانونه. ولی از کل بازار و اصناف بپرسید . مالیاتارو وحشتناک بردن بالا. خیلیا بستن. کاسبیا هم راکد. کلا گفتن کسری تونو از مردم بگیرید.
کف دست مو نداره !!! همه ببندن یه یه ماهی خیالشون راحت شه.
ناگفته ها: 1394/5/2109:36:30،
69
17
هرچه میکشیم از گور این بذرپاش و رسایی هست
یدالله: 1394/5/2110:02:16،
51
19
سلام
از مغازه بسته مالیات میخواهند فیش برق بردیم دادیم که کار کرد برق صفر بوده ممیز اصلا کوش نمی کنه باید به کی بگوییم. تا حرف می زنی میگوید برو مشاور بگیر
یدالله: 1394/5/2110:05:54،
35
22
سلام
از مغازه بسته مالیات میخواهند فیش برق صفر کارکرد بردیم قبول نمیکنند . ممیز اصلا جواب نمی دهد میگه اگر قوانین را نمی دانی برو مشاور بگیر مغازه بسته چه نیازی به مشاور داره من را راهنمایی کنید
علی: 1394/5/2111:22:42،
21
31
خدا کنه طیب نیا بره بلکه از این رکود خارج بشیم
مرتضی: 1394/5/2111:30:41،
19
15
چرا نظر منو سانسور کردید به نفعتون نیست؟
پارت: 1394/5/2113:37:14،
24
21
مگه درامد یه مغازه دار چقدره اونم تو شهرستان 10هزار نفری تا انصاف محترم بخواد سالی 130هزار تومان حق عضویت بگیر اداره مالیات 300 هزار..شهرداری 200 هزار..تعزیرات حکومتی 100 هزار جریمه..کرایه مغازه .اب.برق.تلفن هم بذاریم روش اونم با این بازار تعطیل ..خدایش حقش بود کارا بگیره
محمد: 1394/5/2116:24:52،
21
19
اینا فقط دست بگیر دارن خدمات صفر
سدید: 1394/5/2116:50:51،
21
18
این آقای وزیر با رو از قانون فرا تر گذاشته یعنی مجلس گفته 27 % مالیات اضافه کن . این آقا 270 % برده بالا .کجای دنیا یک شبه مالیات رو 5 برابر میکنند.اگه نظر تون ورشکستگی بخش خصوصی اعلان کنید تا ما هم بریم دنبال شغل دولتی یا سرمایه رو نقد کنیم بذاریم تو بانک
دلسوز: 1394/5/2120:19:42،
16
15
کشور یونان ورشکسته شد برای خروج از بهران 10 درصد مالیات اضافه شد اما کشور ما قدرت منطقه شد رشد اقتصادیش + ته ورشکسته هم نشده مالیاتش 300 درصد اضافه شده دوستان نظر بدید
امیر حسین: 1394/5/2514:10:06،
17
22
با سلام
در سال نود بابت اضافه پرداختی مالیات مبلغ شش ملیون تومان از دارایی طلبکار شدم سال نود ویک برایم دوازده ملیون تومان مالیات حساب کردن گفتم خوب اضافه پرداختی سال قبل را نمیخواهید پس بدید بگید چرا ما لیات
مرا دوبرابر حساب کردید گفتند خوب اعتراض بنویس اعتراض نوشتم یکسال مرا بردند اوردن یک ملیون کسر کردن گفتند شد یازده ملیون گفتم جهنم شش ملیون طلبکارم پنج ملیون میدم گفتند خیر چون از پارسال یازده ملیون بدهکار
شدی باید سه ملیون و چهارصد هزار تومان هم جریمه بدی یعنی دو نیم ملیون هم ازقبل از اعتراض هم بیشتر گفتم بابا منکه شش ملیون از شما طلبکار بوده ام به حساب خود شما هم میشود بدهی من پنج ملیو ن با جه نرخ رباخواری محاسبه میکنید گفتند قانون همینه حرف زیاد هم نزن
حا لاشما بگویید کاسب میتواند توی این مملکت منصف باشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار