کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مسير پيش رو در رابطه با آمريکا هموار نيست

کدخبر:۱۴۳۶۷شنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۵:۳۱۲۵۳۷ بازدید

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به توافق هسته اي و کار بزرگ تيم مذاکره کننده، دولت و حمايت هاي رهبري ، گفت: مي توان از مخالفان ...

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به توافق هسته اي و کار بزرگ تيم مذاکره کننده، دولت و حمايت هاي رهبري ، گفت: مي توان از مخالفان اين توافق فهميد که کار مهمي براي احقاق حق مردم ايران و جلوگيري از تداوم ظلم آنان در تحريم هاي بين المللي انجام شد.

به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت ا... هاشمي رفسنجاني که در مراسم گردهمايي سراسري حزب کارگزاران سازندگي ايران اسلامي در حسينيه جماران سخن مي گفت عصبانيت اسرائيل، لابي صهيونيسم و استکباريون از توافق هسته اي را نشانه اهميت کار دانست و گفت: ايران هميشه مي گفت که براساس فتواي رهبري، ساخت بمب هسته اي را حرام مي داند و الان همان قدرت هايي که به خاطر کمترين کار هسته اي جلسات بين المللي مي گرفتند و قطعنامه مي دادند، به عضويت ايران در باشگاه هسته اي رسميت بخشيدند.

هاشمي در بخش ديگري از سخنانش با تشريح چرايي و چگونگي تشکيل حزب کارگزاران سازندگي، به جلسه جامعه روحانيت مبارز اشاره کرد و گفت: در جلسات روحانيت مبارز قبول کردند که 5 نفر از نيروهاي خارج از جمع آنها باشند که تصويب شد، بعدها آقاي ناطق نوري خبر داد که اعضاي گروه هاي همسوي جامعه مي گويند ما خودمان رأي داريم و چرا بايد رأي خود را به ديگران بدهيم. رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد : وقتي به نتيجه نرسيديم، قرار شد با رهبري در ميان بگذاريم که ايشان گفتند چرا مي خواهيد دست ديگران را ببنديد و آنها هم نامزد معرفي کنند که در اين صورت با رقابت انتخابات واقعي تر و صندوق هاي راي پر مي شود. وي با يادآوري شروط رهبري براي ورود و عدم ورود وزرا در ليست کارگزاران، گفت: وقتي کارگزاران شروط را شنيدند، پيش من آمدند و گفتند اگر رهبري راضي نيستند، ادامه ندهيم که من با رهبري تلفني صحبت کردم و ايشان از زاويه پر کردن صندوق ها گفتند که معاونان و شهردار تهران مي توانند براي نامزدها ليست بدهند. با مجموعه اين سخنان، حزب کارگزاران با اقدام آقاي ناطق و رهبري تأسيس گرديد و از همان زمان هم مرا پدر معنوي اين حزب مي دانند و هم تبليغات منفي عليه اين حزب شروع شد که هنوز ادامه دارد.

همچنين آيت ا... هاشمي رفسنجاني در گفت وگو با نشريه اينترنتي «المانيتور» به سوالاتي در خصوص توافق ايران و 1+5 در خصوص جمع‌بندي مذاکرات هسته اي و رابطه ايران با آمريکا و کشورهاي عربي پاسخ داد. وي در خصوص «توافق هسته اي اخير در وين و دورنماي همکاري سياسي آينده بين ايران و آمريکا» گفت: طبيعي است که مسير پيش روي ايران و آمريکا به همواري اين مسير در خصوص ساير کشورهاي غربي نيست اما به نظر مي رسد که آمريکايي ها به نوعي مي خواهند از گذشته دور شوند و اين بايد در عمل ثابت شود ؛ در خصوص موضوع هسته اي ، آمريکايي ها تا کنون خوب عمل کرده اند و برخي از سياست هاي مثبت آمريکا براي حل موضوع هسته اي ممکن است تا کنون موثر بوده باشد و اگر اين (سياست ها) ادامه يابد و به نتايج مثبت منجر شود. وي در خصوص آينده روابط ايران با عربستان و منطقه پس از توافق هسته اي ، گفت: ما به طور ذاتي هيچ مساله اي با عربستان يا ساير کشورهاي عربي نداريم زيرا آنها کشورهاي اسلامي هستند و ما طبق قانون اساسي کشور همکاري با آنها را از اولويت هاي خود مي دانيم البته حوادث اخير در منطقه از جمله رويدادهاي سوريه، عراق، يمن و بحرين از جمله مسائلي است که فاصله اي ايجاد کرده است اما اگر دولت ايران و همتايان آن تصميم به همکاري بگيرند ، مسائل دشوار نخواهند بود و همانند گذشته خواهند بود.


منتقدان توافق هسته اي اشتباه مي کنند

وي همچنين در پاسخ به سوال خبرنگار المانيتور در خصوص انتقادها در داخل ايران از توافق هسته اي گفت: به گمان من افرادي که در ايران با توافق مخالفت مي کنند در اشتباه هستند. هيچ عقب نشيني در کار نيست؛ ما موضع خود را حفظ کرديم و تمام نيازهاي زيرساختي هسته اي ما حفظ شده است. به علاوه تحقيق و توسعه ما با جديت دنبال خواهد شد که اين امر براي ما بسيار مهم است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بر باد رفته: 1394/5/1709:33:52،
41
59
از آقازاده چه خبر؟؟؟؟
علی: 1394/5/1710:55:20،
54
16
آقا زاده ها در حال خالی کردن جیب مردم هستن
علی جون: 1394/5/1711:02:02،
48
9
اون عده مخالف منافعشون به خطر افتاده
وقتی اقایون هزاران تن گوشت و گندم و ... جنس بنجل چینی وارد کردن و دامداری و کشاورزی و صنعت این مملکت رو به زمین زدن معلومه که نگران وضع اینده خودشونن نه مردم
دلواپسن!!
م: 1394/5/1711:03:52،
38
7
آقازاده ها با سرمایه ای که از جنگ (که فکر میکنند ارثیه پدراشان است ) مانده مثل لودر وگریدر وغیره براحتی جاده را ناهموار میکنند تا آب گل آلود بماند وآنها بتازند وپورشه وامثالهم سوارشوند. بالخره هر ظلمی پایانی دارد.
منصور: 1394/5/1713:21:17،
27
23
این آقا که الان دایه مهربانتر از مادر شده و خودش رو به مردم چسبونده عامل بسیاری از بدبختیهای این کشوره. قبل از اینکه تحت تاثیر احساسات بخوای منفی بدی به این حقیقت توجه بکن که زمانی که خود این آقا تمام قدرت اقتصادی مملکت رو در دست داشت بیشترین ظلم و تبفیض رو در حق مردم کرد و مملکت رو به نام خونواده خودش کرد. 17 میلیون نفر در سال 84 به خاطر نفرت از این آقا به احمدی نژاد رای دادن و اون بلاها سرشون اومد. ولی از یه حقیقت قافل بود اون هم اینکه دنیا صاحب داره و ظلم هیچ وقت پایدار نمیمونه.
کشکول طلایی: 1394/5/1709:41:35،
52
8
آمریکا جهت حفظ سلطه و منافع سعی میکندبا تمام کشورها رابطه داشته باشد:حتی کوبا و ایران .. اما این آقازاده ها جهت چاپیدن مردم کشورش فاصله با کشورهای صنعتی را دور میکندتا راحتتر و بهتربه غارت و اختلاس اموال ملت و کشور بپردازد.
شاهین: 1394/5/1709:43:05،
61
8
اقا به فراخور رمان شرایط عوض میشه
اونی زرنگ هست که از دشمن دوست بسازه و قدرتمند بشه توی دنیا نه با مگ مگ کردن مثل اردک فقط باعث ترد شدن و تحریم شدن از جامعه بین المللی قرار بده کشور رو
من امیدوارم روزی روابط با کشورهایی مثل امریکا و انگلیس و فرانسه و کانادا و استرالیا که الان بسیار سرد و بد هست خوب بشه
درضمن ما میتونیم بجای دشمنی با اسراییل ار روش دیپلماسی و گفتگو مشکل این کشور با فلسطین رو حل کنیم و دو کشور مستقل ایجاد کنیم و ثبات رو به منطقه برگردونیم
به این میگن منافع جمعی که برای همه مفید هست
در ضمن اینجوری کشور رو از چنگ و بحران و تحریم هم دور میکنیم
زنده باد عاشقان ایران و ملت
بیطرف : 1394/5/1710:12:47،
18
28
اقا چرا بچه بچه حرف میزنی .......
علی: 1394/5/1710:17:42،
44
19
با تدبیر شما سردار سیاست هموار خواهد شد
یا هو: 1394/5/1710:28:28،
44
9
منتقدان توافق اشتباه نمی کنند چون منافعشان در ادامه تحریم است !
حسین: 1394/5/1710:38:39،
30
25
موضع و خط آقای هاشمی نامشخص و مبهم است ایشان بنظر میرسد قدرت طلبی هستند که میترسند از مسیر پیش رویی که فکر میکنند عبور کنند . بنظر میاید دوران سیاسیش خاتمه یافته است . بهتر است این آخر عمری استراحت و به گذشته خود فکر کنند . وجدان تنها محکمه ای است که احتیاج به قاضی ندارد .
احمدی: 1394/5/1714:36:08،
13
35
حضرت آیت الله رفسنجانی سلام علیکم:
بخاطر اینکه دشمن امروز از بعضی عملکردها سوؤ استفاده می کند برای رضای خدا و شادی روح شهدا و امام شهدا یک بار دیگر مثل گذشته آمریکا و اسرائیل را از خودتان مؤیوس کنید.به عنوان خانواده دو شهید خیلی دلتنگم از اینکه راه شما از راه شهدا و امام شهدا خدای ناخواسته جدا بشود بعضی نشانه ها ما را دلسرد و نگران می کند.بخدا خیلی حیف است رفسنجانی دهه شصت و هفتاد خیلی حیف است. در هر صورت100 سال بعد هیچ یک از ما و شما نیستیم و 1000 سال بعد همچنان عمار و یاسر و مقداد و سلمان و ابوذر و مالک اشتر چنان ستاره ای بر گرد وجود علی(ع) نامشان در آسمان تشیع می درخشد.حضرت آیت الله رفسنجانی بخدا قسم شما بزرگ و حیف هستید.مالک اشتر باشید و عمار بمانید .شایسته شما بالاتر است.
amiran: 1394/5/1717:00:08،
27
11
آقای احمدی به همون شهیدات قسم اگه اونا زنده بودن نمیذاشتن شما و امثال شما؛ تو این مملکت ذره ای مسولیت داشته باشید.
یکی توبه کرده نمیخواد آدم دهه 60 و 70 باشه ؛ شما از راه بدرش نکن.
خواهشا نام مقدس علی (ع) و مالک اشتر و با سیاسیون اجین نکنید.
داود: 1394/5/1715:30:07،
23
14
حیف که مجمعی برای تشخیص مصلحت ملت نداریم.
رضا: 1394/5/1715:40:33،
22
12
خداوکیلی دوتاکشور دیگر هم مثل ایران ثروتمند داشته باشیم این آقازاده ها سیرنمیشوند!!!!!!!!! این همه منابع . نفت . گاز .سنگ آهن. مس . کرومیت. زغالسنگ و.... ... پولشان کجا هزینه میشود......؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!
شنگول: 1394/5/2221:23:53،
9
8
حالا به همه این حرفا دلار چند می شه؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار