کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نارضایتی مردم از بازگشت پژو به ایران

کدخبر:۱۴۲۹۹چهارشنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۷:۴۴۷۹۶۴ بازدید

شرکت خودروسازی پژو در حالی برای تولید دوباره محصولاتش به ایران بازگشته که برآیند نظرات مردم از مخالفت آنها با حضور دوباره این شرکت ...

شرکت خودروسازی پژو در حالی برای تولید دوباره محصولاتش به ایران بازگشته که برآیند نظرات مردم از مخالفت آنها با حضور دوباره این شرکت فرانسوی در کشورمان حکایت دارد.

خروج یک‌شبه پژو از ایران و خسارت 3.2 تریلیون تومانی که از این محل به کشورمان وارد شد، تصویر سیاهی را از این شرکت اروپایی در ذهن مردم ایران ایجاد کرده است. تصویری که باعث شده تا در اکثر اظهارنظرها و نظرسنجی‌ها رأی جامعه به بازگشت پژو به ایران منفی باشد.

 

به گزارش فارس، نمونه این مسئله در نظرسنجی که اخیراً توسط یک برنامه اقتصادی در صدا و سیما صورت گرفت، مشاهده شد.در این نظرسنجی این پرسش مطرح شد که اگر خودروسازان ایرانی بخواهند همکار خارجی انتخاب کنند، به نظر شما برای مذاکره و عقد قرارداد، خودروسازان کدام کشور در اولویت قرار دارند؟ و برای پاسخ نیز گزینه‌های 1- آلمان 2- چین 3- ژاپن 4- کره و 5- فرانسه تعیین شد.

در پایان این نظرسنجی مشخص شد 64 درصد از شرکت کنندگان، خودروسازان آلمانی را به عنوان اولویت خودروسازان ایرانی برای عقد قرارداد انتخاب کردند. همچنین 16.85 درصد از شرکت کنندگان ژاپن، 6.31 درصد کره جنوبی و 7.14 درصد فرانسه را انتخاب کردند.

پایین ترین میزان رأی شرکت کنندگان ایرانی در این نظر سنجی هم به خودروهای چین رسید و  5.69 درصد از شرکت کنندگان به چین رأی دادند.

به این ترتیب جامعه آماری هدف در این نظرسنجی، روی خوشی به بازگشت پژو به ایران نشان ندادند و کشورهای دیگر را برای جایگزینی فرانسوی‌ها ترجیح دادند.

آنچه در این میان با اهمیت است، لزوم توجه خودروسازان ایرانی به نظر و سلیقه مصرف‌کنندگان خودروهای داخلی است. زیرا در همه جای دنیا تکریم مشتریان و تولید محصولی مطابق با سلیقه و خواست آنها لازمه تقویت و تداوم حضور تولیدکننده در آن کشور است. هرچند انحصار بازار خودرو ایران باعث شده تا خودروسازان طی سال‌های گذشته هر محصولی که خودشان می‌پسندیدند را به بازار عرضه کنند و خریداران حق انتخاب زیادی را در این بازار نداشتند.

این در شرایطی است که هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو با سخنانی دو پهلو، از بازگشت پژو به ایران خبر داد و گفت: کار با پژو تمام شده و قرارداد مشارکت با این خودروساز فرانسوی آماده امضا است.


* خط و نشان‌های صوری برای پژو

وی اما برای کاهش هجمه‌ها علیه این توافق نهایی شده، سعی کرد خط و نشانی برای پژویی‌ها بکشد و از پیگیری موضوع جبران خسارت ایجاد شده از محل خروج پژو از ایران سخن بگوید. خط و نشانی که مدیرعامل ایران خودرو تازه بعد از نهایی شدن همکاری با پژو به یاد آن افتاده و با این وجود هنوز مشخص نیست که این خسارت به چه صورت جبران خواهد شد و آیا اصلاً جبران می شود یا خیر؟

یکه زارع گفته بود: برای جبران خسارت واردشده از محل خروج پژو از ایران با این شرکت صحبت خواهیم کرد، ممکن است این خسارت به‌صورت عدد و رقم محاسبه شود و ما آن را از پژو مطالبه کنیم و یا اینکه باید در همکاری ما با پژو در آینده جبران شود.

وی تأکید کرده بود: اگر خسارت به‌صورت رقمی محاسبه شود به‌ صورت ارزی پرداخت خواهد شد و در این زمینه بحث حقوق بین‌الملل نیز مطرح است.

به قول معروف ایران خودرویی‌ها با دست پس می‌زنند و با پا پیش می‌کشند، و گرنه سخن گفتن از تعیین خسارت بعد از نهایی شدن مذاکرات چه معنی‌ای می‌تواند داشته باشد؟

* روی دیوار پژو یادگاری ننویسید

در این میان، واکنش مردم به صحبت‌های مدیر عامل ایران خودرو جالب و قابل توجه است که نمونه آنها را می‌توان در پیام‌هایی که زیر اخبار منتشر شده از سخنان یکه‌زارع مشاهد کرد.

یکی از کاربران  در این مورد نوشته است: این آقا اینقدر اسم خودروسازهای جهانی رو میاره فکر می‌کنه مردم خوابند، شما شریک اول اخرتون پژویه، البته شریک که نه چون اگه پژو هم بخواهد در ایران سرمایه گذاری کند شما برای منفعت خودتون هم که شده نمی گذارید!

یکی دیگر از کاربران معتقد است: ایران خودرو همیشه دنبال خودروسازها بی‌کیفیت که حتی بین 10 خودرو ساز برتر هم نیستند، میره و منت کشی می‌کنه. (منظورم رنو و پژو هست)فولکس واگن، تویوتا، نیسان و هیوندا خیلی شرف دارند به رنو و پژوی خیانتکار.
 

 


یکی دیگر از کاربران نیز خطاب به یکه زارع می‌گوید: آقای محترم، فرانسوی ها حقوق مردم ایران را رعایت نکردند، شما چطور که خودی هستید؟

یکی دیگر از کاربران نیز در مورد همکاری دوباره ایران خودرو با پژو گفته است: باور نکردنی هست که حتی در بهترین وضعیت بدترین تصمیم را می‌گیرند، یعنی صداقت برخی مدیران باید ارزیابی جدی شود چرا عجله برای عقد قراردادی را دارند که اگر از طرف ایران لغو شود ایران را متضمن خسارات میلیاردی میکند؟

یکی دیگر از کاربران نیز با طرح این سوال که مسئولان ایران خودرو یعنی هنوز در حال بررسی خسارتها هستید؟ می‌گوید: لطفاً پس از اتمام بررسی ها وارد فاز مذاکرات شوید، چون با این حساب کتاب شما ممکن است حریف دوباره کلاهی روی کلاه قبلی سرتان بگذارد و تا بیایید این یکی را بررسی کنید، حساب صنعت خودروی کشور با کرام الکاتبین است.

یکی دیگر از خوانندگان اخبار می‌گوید: آقایان ایران خودرو! پژو دیواری نیست که فکر کنید می‌شود رویش یادگاری نوشت.

محمد یکی دیگر از خوانندگان اخبار نیز معتقد است: توافق با شرکت پژو به هر بهانه‌ای اشتباهی بزرگ و مردود است.


* دست رد آمریکایی‌ها به سینه پژو

یکی دیگر از کاربران نیز که خود را دانشجوی دکترا در امریکا معرفی می‌کند، می‌گوید: اینجا اکثر خودروهای خارجی مربوط به دو کشور کره و ژاپن است. از تویوتا که خیلی طرفدار داره تا هیوندایی و هوندا. این خودروها هم مصرف پایین دارند و هم طول عمر زیاد. ازتون خواهش میکنم به جای مذاکره صرفا با پژو که من حتی یک دونه از خودروهاش رو اینجا ندیدم با اون شرکت های خوب خودروسازی دیگر هم وارد مذاکره بشوید.

یکی دیگر از کاربران نیز در این مورد می‌گوید: اگر قرار باشه در صنعت خودرو با اروپایی‌ها کار کنیم، فرانسوی ها و انگلیسی ها امتحان خود را بد پس داده اند، اما آلمانیها خوب بوده اند. ایتالیا هم از فرانسه بهتر با ما رفتار کرده اگر قرار بر ارتباط خودرویی هست با آلمان و ایتالیا باشد بهتر است.
یکی دیگر از مراجعه‌کنندگان فارس نیز گفته است: آخه مگه خودروساز تو اروپا کمه که گیر کردیم رو پژو.....این همه خودروساز آئودی.بی ام دبلیو . بنز و ..

یکی دیگر از کاربران نیز که خود را از پرسنل ایران خودرو معرفی کرده، می گوید: از این فرانسوی ها پدر سوخته تر باز خودشون هستند و جز کلاه گذاشتن سر ایران هیچ سودی برای ایران ندارند . متأسفانه بعضی از این مسئولان ما سنتی وابسته به فرانسه هستند و باج می دهند و نمی دانیم کی شر این افراد از سر ایران کم می‌شود.
 

 


حسن نیز به عنوان یکی از کاربران می‌گوید: شرکت پژو بیش از 25 سال است که در ایران فعالیت می‌کند. محصولات این شرکت در اروپا طرفدار ندارد و حتی در کشور چین هم نسبت به سایر رقبا از محبوبیت کمتری برخوردار است. این شرکت تاکنون نتوانسته حتی یک محصول به آمریکا صادر کند و تنها به واسطه حمایت های دولت فرانسه توانسته در بعضی از کشورهای تحت سلطه فروش داشته باشد که در ایران نیز به واسطه حمایت های ویژه مقامات سیاسی فرانسه از پژو در سال‌های پس از جنگ تحمیلی توانست در تولید(مونتاژ) و فروش داشته باشد.

پژو علی‌رغم فروش بیش از 20 میلیارد دلار طی سال‌های گذشته، حتی یک دلار هم در صنعت خودرو ایران این شرکت سرمایه‌گذاری نکرده است.

ترک پژو و قطع دست این استعمارگران پیر از صنعت کشور نعمتی است که باید خدا را شکر کنیم. حال چه اتفاقی افتاده است که مجدداً در دام این نامردها گرفتار شده ایم.

به هر حال آنچه از نظر مردم و کارشناسان صنعت خودرو مورد تأکید است، بازنگری تجربیات گذشته و درس گرفتن از همکاری خودروسازان ایرانی با شرکت‌های خارجی است تا دوباره در دام بدقولی‌ها و بدعهدی آنها گرفتار نشویم و زیان تصمیمات نادرست خودروسازان ایرانی باز هم نصیب مصرف‌کنندگان بازار انحصاری خودرو نشود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حسین: 1394/5/1415:27:52،
152
412
پژو یکی از خودرو سازان معتبر در جهان است احساساتی نشویم میتوانیم علاوه بر فرانسه با خودروسازان کشورهای دیگه هم مشارکت کنیم تا فضایی رقابتی ایجاد شود . خساراتی که به خودروسازان ناشی از تحریم وارد شد مقصرش فرانسه نبود دلیل آن 8 سال حمله دزدان سر گردنه به مملکت بود متاسفانه حافظه تاریخی نداریم .
بازاری: 1394/5/1415:43:52،
308
63
نه عزیزم


پژو برند مطرحی نیست توی تمامی قسمت های تاپ گیر جرمی کلارکسون از پژو بعنوان اشغال

ماشین پیرمردی

و بد فرمون

بی کیفیت

اسم میبره حالا شما دانشت از جرمی کلارکسون بیشتر


ضمنا خودرو سازها چوب بی لیاقتی خودشون رو میخورند

اون موقغ که تحریم نبودند چقدر کارخانه جدید و پلت فرم جدید زدن هیچی

اگر زور پلیس نبود تا الان پوسته پیکان وانت هم عوض نمی شد بشه اریسان خخخخخخخخخخخخخخ
مرم: 1394/5/1415:53:10،
315
33
فقط ادامه تحریم6 ماه اینطور ادامه بدیم


خودرو تمام اقساط ماهانه فروخته میشه


پژو اشغال ترین برند جهانیه
لعنت به پژو : 1394/5/1416:15:14،
178
16
فقط المان- ژاپن
بهلول حكيم: 1394/5/1416:39:02،
102
21
پاسخ به حسين: حسين جان داستان پژو داستان حسين كرد شبستري هست.. پژو يه شاهي نميارزه و فرانسوي هاي زالو صفت فقط آشغالاشون رو به ايران خودروي خاكبرسر ميدن
غلام: 1394/5/1416:48:27،
30
17
چینی!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چی !!!! شما که همه چی رو تحریف میکنید نظرات مردم هم روش چوب نفهمی گذشتگان را باید نسل ما بخورند بزنید ما را که حق با شماست
هلو: 1394/5/1417:53:01،
70
15
مردم ایران تو جو زدگی بی نظیر هستن ...

هر خودرو سازی باید بیاد تو ایران سرمایه گذاری کنه. از جنرال موتور آمریکا گرفته تا توتو هند تا رقابت بین اینا به وجود بیاد و قیمت مناسب و کیفیت بالا تولید شه

با این شرایطی که اینا کار میکنن که هر خودروسازی که بخواد تو ایران سرمایه گذاری کنه باید حتما از طریق دو شرکت سایپا یا ایران خودرو باشه و نتونه خودش مستقل فعالیت کنه یعنی انحصار. اینجوری با مرسدس بنز آلمان هم قرارداد ببندن باز اوصاع همینه ...

بیخودی جو زده نشید
برجام فرجام تلخ!: 1394/5/1419:00:08،
51
47
"8 سال حمله دزدان سر گردنه"!؟!؟
شما که حافظه خوبی داری یادته قبل از توافق برجام همین رئیس جمهور عزیزتون اومد تو تلویزیون گفت صدها میلیارد دلار پول بلوکه شده داریم!؟!؟
این صدها میلیارد دلار الان چرا رسیده به 3 میلیارد دلار؟؟؟
بقیش کجا هاپولی شد؟؟؟
ورود هیئت های تجاری اروپا وانعقاد قرارداد چه معنی داره در صورتی که هنوز تحریمی بصورت رسمی لغو نشده؟؟؟
آیا همه اینها تصوور و تفکر یک رئیس جمهور جهان سومی نیست؟!؟!؟
رنو گفته فعلا ال90 قدیمی رو تولید کن و 2-3 هزار تا کپچر بفروش تا برادریت رو ثابت کنی!!!
متاسفم برای مردمی که حاضر نیستن تلاش کنن تا خودمون باشیم!
منتقد: 1394/5/1419:12:35،
48
18
اگر سیاسیت خودرو سازها اینه، خوب مردم هم نیازی نمی بینند که خودرویی بخرند که از آشغالهای چینی هم، بی کیفیت تر باشه. ضمن اینکه اکثر مردم الان خودرو دارند لذا برای ترقیب آنها باید خودرهایی تولید شود که مصرف کننده را وسوسه کند تا بخرد. خوشبختانه با این سیاسیت دو خودرو ساز تا سال آینده حتما نابود خواهند شد.
علی: 1394/5/1422:09:50،
24
19
هرچی باشه از رنوی آشغال بهتره که نه قیافه داره ن اصالت و با قیمته 70 به بالا هر روز یه آشغالش وارد ایران میشه.اون زمان که پژو 405و زد و مقام میاورد تو اروپا رنو داشت اب میریخت تو رادیات رون 5ه جوش اوردش
صدای ملت: 1394/5/1422:45:58،
26
17
پژو آشغاله
تو رو خدا مديران ارشد صنايع و ايرانخودرو بازم زير ميزی قبول نکنيد و مجوز ورود به پژو بدين!!!!
به خداوندی خدا مديون ما مردم شديد بيشتر از اين نشيد.
گاگول: 1394/5/1423:10:47،
28
29
پژو بهترین ماشینه تو ایران با ضعف در مونتاژ اسمش بد شده
رضا: 1394/5/1501:16:47،
29
18
مرده پژو از چینی بهتره
تقصیر پژو چیه ایران با همه دنیا درافتاد اونا هم تحریم کردن
اگه راست میگین به کسایی که به خاطر تحریم از ایران نفت نخریدند الان هم نفت نفروشید
کامبیز: 1394/5/1501:20:53،
24
14
باید از واقعیتها فرار نکنیم شاید اشانتیم خوبی آقایون اشغل ساز گرفته باشند وپول ما به ماشینهای آلمانی نمیرسه چون به دلار حدااقل دو برابر ماشینهای کره است به نظر من بهترین ماشین پر فروشترین هست چون عامه مردم میتونن بخرن واین تو برندهای هیوندایی وکیا وهوندا تو سرتاسر دنیاست ودلیلشم اینه به سلیقه مشتری احترام میزارن و مدلهای زیادی دارن البته اگه هیوندای باشه که بهتره چون ماشینهای سدان شاسی بلند انواع دیزل کامیون واتوبوس انواع ماشین الات راهسازی ومعدنی هم تولید داره البته به شرط سرمایه گذاری نه فقط واردات
علی: 1394/5/1503:42:11،
25
13
پاسخ به بهلول جکیم:
خاک به سر را خوب اومدی ولی یادت باشه ایرانخودرو همین آشغالها را به ملت می اندازه.
کیا: 1394/5/1508:52:15،
19
15
همه چی دست خود ما ملت است تا کی میخایم آشغال سوار شیم،تا کی باید این همه کشته بدیم ، تا کی باید فقط و فقط جیب ایران خودرو و سایپا رو پر کنیم
به جه قیمتی،جرا ما به خودمون رحم نمیکنیم، واقعاٌ بیایم برای خودمون ارزش قائل بشیم، پس کی باید با هم یکی بشیم و با تحریم کردن، ارزش و اعتبار خودمون را بالا ببریم و خودروسازها رو مجبور کنیم تا بفهمند باید بهترین ها رو تولید کنند
ReZa: 1394/5/1509:00:41،
22
11
برید تحقیق کنید تا ببینید مدیرای پژو چطوری سیبیل مدیران ایران خودرو و آقازاده ها و خونوادهاشونو تو فرانسه پر می کنه تا بفهمین چرا آقایون انقدر به پژو علاقه دارن.
محمود: 1394/5/1415:31:36،
158
30
ما تو جنگ جهانی دوم با آلمان و ایتالیا و ژاپن بودیم و با فرانسه و .. دشمن بودیم حالا چه معنی داره اد چسبیدین به فرانسه که از هر لحاظ ضرر میکنیم خواهشا برید با همون 3 کشور دوباره همکاری کنید.اگه نه مردم خیال میکنن خبریه ها ، خود دانید.
ds: 1394/5/1416:51:19،
35
30
محمود خان معلومه درس تاریخ ضعیف بودی
ایران در هر دو جنگ جهانی بیطرف بود
سامان: 1394/5/1503:10:34،
20
24
چیزای جدید میشنویم یعنی ما طرفدار هیتلر بودبم؟
حمید : 1394/5/1510:46:54،
22
12
تو این کشور خرابشده مگه مردم آدم حساب میشه که اینطوری تیتر زدی ؟ زنده باد آلمان ایتالیا آمریکا
AMir: 1394/5/2722:10:48،
18
15
خوشکله ایران تو این جنگا می خواست طرف آلمان باشه انگلیس اومد تحدید کرد تموم خدمشو از ایران بیرون میبره ایرانم بی طرفیشو اعلام کرد در ضمن اگه ما طرف هیتلر بودیم تا حالا کشور صد قسمت شده بود
يحيي: 1394/5/1415:31:52،
100
31
ديدي گفتم از ميون اون همه شركت كه گفتن (فلكس واگن، جي ام، و ...) بازم همون پژو ميمونه!
m-power: 1394/5/1415:32:09،
124
30
تو این کشور همیشه به نظر اقلیت اهمیت میدن نه اکثریت.
Mad.gi: 1394/5/1415:32:38،
100
15
مردم از خودرو ساز داخلي ناراضي هستند، كه ٢٠سال يه مشت اشغال تحويل مردم ميدن، حال پژو مارو سال ٩٠ تحريم كرد ولي يه سوال ، بعد از ٢٠ سال ما نتونستيم ماشين كه بيش از ٢٠ سال توليد ميكرديمو بسازييم و اگرم توافقي بين خدرو ساز ايراني و پژو صورت بگيره باز مديرانه من اشغال ترين مدل هارو با دزدي از ابشناش تحويل مدرم ميدن ، مشكل پژو يا رنو نيست
من: 1394/5/1415:35:39،
139
27
پژو و خودروساز داخلی فقط تحریم
ضد پژو: 1394/5/1415:46:36،
83
24
مگه،، حرف یا نظر مردم ارزشی داره که از مردم نظر میخوان ؟
اینها فرانسه پرست هستن
amiran: 1394/5/1415:48:31،
83
27
خودرو چینی هم تحریم.
رضا: 1394/5/1417:55:57،
39
22
بیشین بینیم بابا
تحریم
کدوم تحریم؟
ملت پول ندارند ماشین بخرند
اگه تحریم کن بودیم که الان وضعیتمون این نبود
والا...
راننده : 1394/5/1415:41:41،
77
31
ماشین فقط هوندا بدرد ایران میخوره مدل های مختلف هم داره , من سویک داشتم پنج سال گارانتی داشت یا 100000کیلومتر در کانادا اصلا خراب نشد تسمه تیمش رو 130000 کیلومتر عوض کردم یک بار تو گارانتیش واتر پمپ اب میداد مجانی تعویض شد
امین: 1394/5/1417:25:05،
33
30
اتفاقا من هم سمند داشتن دقیقا همین شرایطو داشت! مرد حسابی کیفیت خودرو یک چیزی هست سیاست های خودروساز یک چیز دیگر! ایرانخودرو سالها با سیستم های پژو کار کرده و همین الان با هزینه بسیار پایینی می تونه خودروهای روز اون رو تولید کنه! بنابراین اشتباه محض است اگر بخواهد با خودرو ساز دیگری وارد مشارکت شود.
نظر ایرانخودرو اینه که پژو 301 و 2008 که موتور tu5 دارند و پلت فرمشان با 206 یکسان یا نزدیک هست رو تولید کنه و این کار را می کند. پس دوستان خیلی هیجان زده نشودید. حتما الان یکسری فکر می کنند قرار بنز کلاس A, B, C و ... با قیمت پراید، سمند و پارس تو ایران ساخته بشه و تحویل مردم بشه! نه عزیز من از این خبرا نیست! هرکی خیال می کنه مملکت منتظره با نظر اون خودرو بسازه! واقعا عجب آدم هایی هستیم. اینقد تو هرچیزی نظر دادیم باورمون شده نظرمون مهمه!
بهلول حكيم: 1394/5/1420:41:15،
32
15
پاسخ به امين: اشتباه محض است اينه كه ذو باره از يه سولاخ گزيده بشيم؛ اشتباه محض اينه كه اجازه بديم فرانسوي هاي خونآشام دوباره با مسئولين بي كفايت ايرانخودرو گاوبندي كنن و دوباره آشغال با قطعات چيني با قيمت هاي 5 برابري و بي كيفيت توليد كنند.. اشتباه محض افكار مسموم بعضياست!! با آپشن هاي مسخره ي شيشه بالابر برقي و چراق جلو و چراغ مه شكن عقب خخخخخخ آبششششنووووووووو
سامان خان: 1394/5/1415:42:08،
42
95
این همه خون دادیم مستعمره کشورای غربی نباشیم که شدیم
امیر: 1394/5/1420:56:07،
51
15
تازه تو فرودگاه جده یه چیز دیگه هم دادین
علی: 1394/5/1503:47:03،
24
15
امیر خودتو لو دادی.
محمد علی: 1394/5/1415:45:18،
65
24
پژو یا هر خودرو ساز دیگه؛ میرن آشغالترین ، قدیمی ترین و شکست خورده ترین مدل اون برند رو میارن و مونتاژ میکنن . مجددا شاهد احیای یکی دیگر از طرح های سوخته خودرو سازهای جهان در ایران خودرو باشید!
بى نام: 1394/5/1415:45:21،
47
55
رنو بهتر از پژوى اشغال ساز هست
بهلول حكيم: 1394/5/1416:50:44،
45
12
در پاسخ به بي نام: سگ زرد برادر شغاله شك نكن
Euro: 1394/5/1415:46:35،
90
79
مشکل مردم ما اینکه تو عمرشون پژو سوار نشدن یه مشت لگن ایرانی شده بزک شده شتر گاوپلنگ سر هم بندی شده سوار شدن فکر کردن اینا یعنی پژو!!

اتفاقا پژوی اصل فرانسوی خیلی هم ماشین خوبیه و کافیه درباره 308 و 208 و 508 و RCZ یه تحقیقی بکنید بیینید که تو کلاس خودشون خیلی هم ماشینهای خوبی هستند.

آشغالای ایران خودرو رو قاطی پژو نکنید! هیچ ربطی به هم ندارند اگه واقعا پژوی واقعی با همون کیفیت بیاد تو ایران شک نکنید نه تنها از کره ای ها بهتره بلکه خیلی راحت می تونه با ژاپنی ها رقابت کنه. میگید نه؟ یه نگاه به تستهای نشریات خارجی بکنید ببینید جایگاه پژو کجاس!

دنا و رانا و سمند و پارس و ... هیچ ربطی به فرانسه ندارن و یه مشت آشغال بی هویت هستند.
مک: 1394/5/1417:22:34،
43
18
من خودم تو منطقه ازاد اروند هستم و همهی مایشن های که از پژو گفتی سوار شدم جتی rcz همشون مالی نیستند تایر تویوتا ارزش داره به هزارتا پژو
ف: 1394/5/1418:50:28،
31
17
داداش اینایی که گفتی تو هیچ مقایسه ای بهترینه کلاس خودشون نیستن ما که داریم میریم دنباله شرکت خارجی چرا سراغ بهترین ها نریم؟
منتقد: 1394/5/1419:16:27،
28
21
عزیرم سرت رو کردی تو برف فکر می کنی همه چیز خوبه. من هند که رفتم با اینکه همه جور خودرویی آنجا دیده می شود ولی باور کنید حتی یک دانه پژو ندیدم و از مردم که می پرسیدیم با تعجب می گفتند که همچین برندی هم وجود داره. پژو مثل سمند فقط تو فرانسه خریدار داره
کیانوش: 1394/5/1415:51:12،
76
24
به خدا پژو واقعا ماشین بدیه.تمام کسانی که پژو داشتن و دارن می دونن من چی می گم .هیچ جای دنیا هم یه برند خوب و مطمین محسوب نمیشه.توی کشورهای عربی اگه یه پژو پیدا کردید هرچی خواستید بگید.واقعا افتضاح هست.
منطقي بودن بد نيست: 1394/5/1501:27:25،
27
18
دوستان يه ذره منطقي بودن بد نيستا.پژو با ما بد كرد قبول(كه نكرد اوني كه با ما بد كرده سياست گذاري غلط و بدون فكره)و البته ضررش داد ولي دليل نميشه خودرو سازي فرانسرويا رو زير سوال ببرين ادم منطقي ميره تحقيق ميكنه بعد حرف ميزنه از اين مسخره تر وجود نداره كه يه سريا ميگن پژو و رنو هيچ جاي دنيا حتي هند نميشناسن سوادتون پايينه بگين براتون سرچ كنن متوجه بشين تاحالا همين اشغال سازايي كه ميگين پژو و رنو و سيتروئن تا حالا چند بار خودرو سال اروپا شدن.همين رويايي بودن ماست كه الان هنوز پله اوليم.بنز و بي ام و ميان تو ايران توليد انبوه كنن با ٣٠-٤٠ تومن بدن دست ما؟اول فكر كنين بعد تحقيق كنين بعد نظر بدين.
ن: 1394/5/1416:03:02،
47
21
همه مشکلات مردم حل شده ، حالا چسبیدن به رفع مشکل خودرو. بابا ملت بیکارن. نون شب ندارن بخورن ، حالا هی بگید این خودرو ساز بهتر یا اون یکی.
غضنفر: 1394/5/1416:03:12،
92
26
مردم از برگشت پزو به ایران ناراضی نیستند از دست دو شرکت خودروساز داخلی ناراضی هستند با تولید خودروهای تکراری وازرده خارج
تا کی باید خودروهای از رده خارج فرانسوی درکشور همانند ارابه مرگ تولید ومردم را به کشتن بده

راست میگید خودروهای جدید فرانسوی با تکنولوژی روزرا وارد بازار ایران کنید
خسته شدیم از بس تو خیابان قیافه پزو 405وپارس و...رو دیدیم
بهلول حكيم: 1394/5/1416:52:51،
27
19
پاسخ به غضنفر: غضنفر جون حرفت حقه ولي در مجموع پژو و رنو يه شاهي نميارزه...
علی: 1394/5/1416:19:42،
29
14
مردم دارن بهت میگن برو با آلمان و ژاپن و ایتالیا قرارداد همکاری امضا کن بگو چشم, مگه بازار خودرو ارث باباته که باز ورداشتی رفتی سراغ پژو؟!؟! خجالت هم نمیکشه
سیاوش: 1394/5/1416:21:50،
33
15
ما که از خودروهای خوب امریکایی و آلمانی و ژاپنی قبل از انقلاب و سالهای اولیه بعد انقلاب استفاده کردیم اصلا نباید سراغ خودروهای چینی باشیم حتی اگه چین کلی هم پیشرفت کرده باشه.
الان اولویت با خودروسازان آلمان،ژاپن و ایتالیا و حتی امریکا است. آلمان احتمالش کمتره که بیاد و شراکت کنه ولی میشه به ژاپن و ایتالیا امیدوار بود که خودروسازان این دو کشور از پژو فرانسه بهتر هستند.من شخصا ژاپن رو انتخاب منطقی تری می بینم.صنعت خودروسازی کره بیشتر هیجان تولید و مدلسازی طرحهای فضایی داره و اصلا قابل مقایسه با ژاپن نیست.
علی: 1394/5/1416:40:55،
27
13
سر جدتون بیخیال فرانسه و انگلیس بشین.
بابا بیاین با خودرو آلمان و کره و ژاپن رقابت ایجاد کنین. آخه قحطیه؟
اونایی که میگن پژو معتبره لطف کنن در کلاسای مختلف رتبه پژو رو در بین خودروهای هم رده خودش تو دنیا اعلام کنن. بعید میدونم جزء 50 تای اولم باشه. در صورتیکه خودروهای کره که قدمت کمتری دارن بین رتبه های 5 تا 15 هم کلاسای خودشون تو دنیا هستن.
پژو میزنین که هم چند برابر ماشینو به مردم بندازین هم اینکه قطعاتشو با قیمت چند ده برابر قیمت جهانی و به صورت زودهنگام و مرتب در پاچه مردم فرو کنین.
اگه میخواستین رقابت ایجاد کنین 22 سال پژو 405 تولید نمیکردین. لااقل یه فرانسوی دیگه در کنارش واسه رقابت تولید میکردین.
بعید میدونم افکار شما بعد از تحریم متحول شده باشه. لغو تحریم ارتباطی به فکر آدما نداره.
عباس: 1394/5/1416:51:09،
26
14
مدیران ایران خودرو و سایپا لطفا به نظرات ملت اهمیت بدهید چون همین ملت بزرگترین پشتوانه شما هستند و خودروهای خوب ازخودروسازهای معروف دنیا مثل تویوتا ، مزدا نیسان هوندا ، فولکس و غیره وارد کنید و مونتاژ کنید که همه کارگران زحمتکش بیکار نباشند هم ملت دعا گو باشند و حمایتتان کنند و همه امار مرگ و میر ، آلودگی هوا ، نقص عضو ها کاهش پیدا کند مگه ما ملت ایران چیمون از بقیه کمتره ! دوما خودروهای از رده خارجو سریع از تولید خارج کنیم و محصولات خوب مثل تویوتا یاریس یا سایر برندهای کم مصرف و خوب که عامه ملت بتونن استفاده کنند . نه اینکه میخواهیم تازه پژو 405 یا محصولات مشابه رو تا 20 سال دیگه تولید کنیم .!!!
sam: 1394/5/1416:59:33،
25
18
با سلام
مشکل ما پژو و رنو و ...نیستند. مشکل ما برخی مدیران خودروسازی و یک سری قطعه سازان وابسته به آنها هستند که منافع شان در تولید خودروهای از رده خارجی همچون 405 و پارس و....هست.خدمت دوستان عرض کنم که همین پژو 405 را کشور آفریقایی زیمبابوه تنها 15 سال (1997-2002) مونتاژ می کرد.ببینید مدیران ما چقدر آدم های .....هستند که تا به امروز که سال 2015 میلادی هست این ماشین را تولید می کنند.همین حالا پژو مدل های جدیدش را در چین،برزیل،اسپانیا و....تولید می کند،پس مشکل از پژو نیست مشکل از جایی دیگر است.
amir: 1394/5/1417:05:47،
22
15
،مهم اینه،که در قراداد با پژو منفعت یک عده اقلیت تامین میشه،در اینطور مواردی کیفیت ، نظر کارشناس و مردم اصلا اهمیتی نداره،مهم اون عده خاص هستند.وگرنه الان دیگه همه میدونم چه سازنده هایی حرف اول رو میزنن.
شهریار: 1394/5/1417:05:53،
25
14
من هم خسته شدم ....داغونم ...نمیدونم چه جوری میشه پولدار شد...شما میدونید؟ مشکل همه مون بی پولی است.
...: 1394/5/1508:42:28،
22
18
چون روی بی پولي تمرکز داری. باید روی پول تمرکز کنی.

کتابای موفقیتو بخون.
فیلم راز را ببین.
هرروز بخاطر داشته هات شکرگذاری کن.
برای همه دعا کن . از کسی کینه نداشته باش.
و....
من همینجوری موفق شدم.
وحید@@@@: 1394/5/1417:06:15،
23
12
خودرو ایرانی اصلا نخرید.تازه تاثیر تحریمها طی 3 ماه آینده مشخص خواهد شد.

خرید خودرو صفر ایرانی و چینی =ضرر
داریوش: 1394/5/1417:13:24،
24
16
EURO
ایرانیها رو نمیشناسی یا 8 ساله که میشناسی؟!!!!
ایرانیها ماشینها و مدلهای زیادی سوار شدن و میشناسن شاید کمبود سن شما باعث تفاهم و نظرات شما شده
بازنشته : 1394/5/1417:18:41،
25
21
ای بابا اینها حتما باید کلی منفعت گیر خودشون بیاد تا بزارن مردم این چند سالی که زنده هستن لذت روندن یک ماشین به روز رو ببرن, از حالا هم شعار اقتصاد مقاومتی. رو میدن
حسینی: 1394/5/1417:23:23،
22
24
این فرانسوی ها رو باید تنبیه کرد.چندین و چند سال هست که یک مشت خودروهای آشغال رو بهمون دادند که تولید کنیم تازه ناز و عشوه هم دارند.به نظر من آلمانی ها از همه نظر شرکای تجاری خوبی هستند و هیچگاه از کیفیت کارهاشون کم نمیگذارن!
امید: 1394/5/1417:25:07،
34
20
مردم عزیز بخدا پژو و شرکتای فرانسوی ن رتبه بین المللی دارن ن کارنامه درخشان یا حتی خوب برای ما این فرانسویا کثیف ترین دولتی هستن ک تا به حال دیدم اول تو هشت سال جنگ همه جوره مردم ما رو داغون کردن خون الوده فرستادن تحریم هارو سفت تر از بقیه کشورهای اروپایی گرفتن وقتی همین پژو ک یه سری سنگشو به سینه میزنن رفت کلی کارگر بدبخت اخراج شدن و ضربه سختی خوردیم اخه چندبار از یه سوراخ باید گزیده شد بخدا ژاپن بهترینه کیفیت در کنار زیبایی بسه پژو بسه فرانسه
راه تو را میخواند....: 1394/5/1420:33:04،
25
13
دوست عزیز،پژو هر کاری که نکرده باشه همین که دست یه مشت دروغگوی مدعی خودروساز شدن و تولید خودروی ملی رو رو کرد خیلی خوب شد!
احسان: 1394/5/1417:31:15،
22
12
گذشته از همه این حرفها الان موقع خوبی برای تنوعه فکر می کنم پژو دیگه جذابیتی نداره حتی اگه بهترین مدل رو بیارن(که نمیارن)گزینه های بسیار جذاب تری می تونه بیاد که حداقل مشتری رو وسوسه و تحریک کنه برای خریدش نه پژوی کسل کننده و خشک
صاحب ماشین : 1394/5/1417:32:34،
22
22
پارس elxدارم شاسی های صندلی برقیش اصلا گیر نماید ,حداقل لوازم یکی اصلی وارد کنند
هادی: 1394/5/1417:41:49،
26
15
امیدوارم شرکت های خودرو ساز تصمیمی بگیرند تا برای اولین بار بعد از سه دهه تنها به فکر پر کردن جیب خود و دزدی از جیب مردم نباشند و تنها و تنها یکم به سلیقه و خواسته افکار عمومی توجه کنند.


اگر خواسته زیادی هست که هیچ بازم به تصمیمات اشتباه و خیانت در حق مردم ادامه دهید
داریوش : 1394/5/1417:54:36،
22
14
دوستان گل ما باید تو دهن لگن سازها و پژو بزنیم


با تحریم کردن محصولات از رده خارج شدشون.
mr: 1394/5/1418:18:52،
24
16
فقط ماشین ژاپنی به درد ایران می خوره کیفیت بالا و مصرف کم و قیمت مناسب
خصوصا هوندا که خودرو بسیار عالی دس سطح جهان هست و همیشه جزو 5 برند برتر کیفیت و رضایتمندی مشتری در امریکا و دنیا هست اگه اگه مدیران پورسانتی ایران حساب و کتاب دیگه ای با فرانسوی ها نداشته باشند باید بروند سراغ ژاپنی ها که تو بیشتر کشورها تولید دارند و همه راضی هستند
علی: 1394/5/1418:24:58،
30
18
مرگ بر پژو ++++++
درود بر خودروی آلمانی _______
پوریا: 1394/5/1418:26:35،
22
16
دو سال پیش محصول اقتصادی و ایمن پژو 2008 در اروپا پرفروش ترین
خودرو شد حالا اگر ما سیاست نداریم از خودروهای روز و به صرفه انها استفاده کنیم چرا از از این شرکت گله و شکایت کنیم.
مجتبی: 1394/5/1418:56:08،
22
14
آقایان شاید بتوانند با زور وقدرت چیزی را از مردم بگیرند ولی هیچ قدرتی نمی تواند چیزی را به زور به دست مردم بدهد اگه مردم اراده نخريدن محصولات پژو بکنند حتی آخرین مدلش هیچ قدرتی نمی تواند به زور چیزی به دست مردم بدهد مطمنا به سرنوشت حال حاضر خودرو چینی گرفتار میشود
میلاد: 1394/5/1419:07:05،
25
20
ما از پژو ناراضی هستیم چون خودروهای 30 سال پیش اون ها رو هنوز سوار میشیم. پژو خودروهای لوکس و به روز هم داره که ما رنگشون رو هم ندیدیم.
ما باید از مسئولین ناراضی باشیم که سودشون در تحمیل کردن این خودروها به مردم هست. چون نمیخوان بابت تغییرات توی خط تولید و آوردن فناوری های جدید هزینه ای متقبل بشن .
peugeot: 1394/5/1420:30:55،
22
14
پژو کلا برند مطرحی تو صنعت خودرو نیست،نه که ایرانخودرو خیلی بالاست ولی حالا که از سراسر دنیا دست دوستی بسمتمون دراز شده گزینه های بهتری در دسترس است.
سرباز: 1394/5/1419:17:38،
27
17
آغا 1 مدل پژو تو کل تاریخ وارد امریکا شد اونم 405 بود در سال 1987 البته با کمک طراح مطرح ایتالیایی که شما محبت کردید و اوردیدو مونتاژ کردید ،دمتونم گرم هرچند وظیفه ای بود بر دوش مدیران خدوم مملکت که باید عملی میشد..بعد از اون هیچ برگ زرینی در دفتر این خودرو ساز نبوده شما (ایرانخودرو )هم زحمت بکشید این دفترو ورق بزنید اگه بعد از اون سال برگ برنده ای دیدید،ما هم دیدیم.پس لطف کنید به این ملت همیشه در صحنه شر مرسانید که ما را به خیر شما امید نیست.
ویران: 1394/5/1420:28:45،
24
11
به ویران خودرو نگو "خودروساز"که توهین به خودروسازان واقعیه!اینا نهایتا یه مونتاژکار رده چندمین!
کامران: 1394/5/1419:17:40،
30
15
دوستان مقصر فقط مدیران خودرویی خودمونن نه پژو...البته اونقد سطح توقع ما ایرانی ها رو پایین اوردن که به همین پژو هم راضی هستیم ولی به شرطی که به کیفیت و دارای امکانات همون پژوی توی خود فرانسه باشه.نه اینکه فقط اسم پژو را بیارن تو ایران
خربزه: 1394/5/1419:23:04،
21
24
خوشم میاد فقط شعار میدین یه کمی حرکت نمیدین به خودمون به عمل کردنه نه حرف زدن فعلا همین فرانسه و پژو نبود ما باید سوار گاری و پیکان میشدیم همینم از سرمون زیادیه عزیزان ایرانیا از قدیم همین بودن نمک میخورن نمکدون میشکونن ...
پز.....: 1394/5/1420:27:15،
20
15
احسنت!ایرانی هیچ هنری نداشته و نداره اما حکایتش حکایت جیب خالی و پز عالیه،آخرشم میشه آنچه در این هشت سال اخیر بر ما گذشت.
الهام: 1394/5/1419:46:05،
23
23
منکه کاملا راضیم ، اگه ماشینای خوبش رو به قیمت جهانی (علیرغم مونتاژ ضعیف ویران خودرو) بدند اتفاقا کاملا استقبال می کنم.
ملت: 1394/5/1420:25:44،
25
12
نظر مردم!!!!!!!!!سالهاست چنین واژه ای بگوش ما غریبه شده است...........
جهان: 1394/5/1420:26:55،
24
16
ایرانخودرو حتی حاضر نیس آرم های پژو رو که تولید کرده کنار بذاره..چه برسه خط تولیدشنو جمع کنه!!!!
محمود: 1394/5/1420:54:25،
21
13
آقا از این قیافه ماشین های تکراری پژو خسته شدیم بابا
عباس: 1394/5/1421:16:34،
18
13
باعث تاسف که ایران خودرو و سایپا به خاطر منافع کوتاه مدت و عدم استقرار مدیریت دارای دانش و حداقل انصاف حاضرند هر نوع خودرو با پایینترین کیفیت را با چند برابر قیمت به مردم بفروشند و با کمال تاسف مردم ایران به خودرو به عنوان سرمایه گذاری و خرید و فروش دست دوم با سرعت نگاه می کنند که این کار را برای سوء استفاده آنها راحت می کند به همین دلایل هر دو مثلا خودرو ساز به دنبال شرکتهای ورشکسته وحتی محصولات با فروش پایین تر در آن شرکتها میروند تا سود بیشتر ببرند و امنیت و جان مردم هم که بی ارزش ترین مطلب است از ماست که بر ماست.
م: 1394/5/1421:50:17،
26
11
مردم کار با پژو و غیر پژو ندارن .... مهم قیمت چرا همچیرو میندازین گردن مردم ... یه چی بشه میندازن گردن ما ... اقا پژو بیاد با قیمت کم ... نه که ایران پژو رو به عراق 5 یا 8 میلیون میده ... عراقم با اینکه کشوره پوکیده ای هست میگه اینا ایمنی ندارن واسه ما اشغالن. هه
هادی: 1394/5/1423:24:24،
25
19
واقعیت اینه که ما با ده شرکت کار نمیکردیم که همه موندن فقط پژو رفت وحالا بگیم چنین وچنان.
فقط با شرکت پژو کار میکردیم که نتیجه سیاستهای دولت گذشته وتحریمهای چاق شونده پژو مجبور شد ورفت.
کار عاقلانه اینه با توجه اجین شدن پژو در تار وپود صنعت خودروی ما واقتصادی بودن همکاری با پژو این رابطه برقار باشد.حالا شرکتهای دیگر هم حضور داشته باشند.
سعی کنیم واقع بین باشیم ودر هر صورت ببینیم نفع صنعت خودرو در چه تصمیمی بهتره......
رولزرویس: 1394/5/1423:44:41،
25
15
سلام به همگی،متشکرم از انتقاداتتون و نظرهاتون با هر شرکتی قرارداد میبندندفرقی نمیکنه فقط باید شرکتی باشه که بروز باشه استانداردهای روز جهان را رعایت کنه و ۵۰درصد داخل ایران سرمایه گذاری کنه که نتونن دوباره کلاه سرمون بزارن
احمد : 1394/5/1500:31:40،
20
11
بابا اخه چرا باید دوباره با پژو همکاری کنند اخه !!!!!!
مسئولان ایران خودرو با ما هستن یا با فرانسوی ها
اخه چرا ما نباید با بنز و بی ام و همکاری کنیم
و بچسبیم به این اشغالای فرانسوی
جای شرم داره بخدا
حمید: 1394/5/1501:07:42،
22
13
مقصر اصلی
خودروسازان فرانسه ++++++++++
ایران خودرو و سایپا---------------------
حمید: 1394/5/1501:21:07،
20
13
مگه نظر ما اهمیت هم داره؟
محمدعلی : 1394/5/1508:04:49،
18
18
جواب بدی و پر روی رو باید داد. یاتونه چقده مردم رو اذیت میکردن
من به نوبه خودم پراید مدل 87 دارم الان افتاده تو خرج اما همین رو سوار میشم تا ورشکستگی دو لگن ساز.
دوستان با اندکی همت و تحمل، کارشون تمومه.
ممنونم از لطفتون.
اشکوری: 1394/5/1508:22:04،
18
12
تو رو خدا نشان بدهید ما ایرانیها هم بلدیم از خودروسازان مطالبه داشته باشیم
فقط شش ماه خودرو نخرید
کاربلد: 1394/5/1508:55:07،
19
12
با شرکتی قرارداد همکاری ببندند که سرمایه گذاری مشترک با ایران داشته باشد. نه فقط جنسهاشون رو تو ایران بفروشند. سرمایه گذاری مشترک یعنی ایجاد اشتغال بیشتر
اعتراض: 1394/5/1508:57:32،
19
15
آقا پیشنهاد میکنم همه یک سر به سایت ایران خودرو برند و یک ایمیل به مدیرعامل ایران خودرو برای اعتراض به چنین کاری بزنند
انتقام جو: 1394/5/1511:42:31،
26
12
فکر کردید مثل آقای ظریف طرف مذاکره خود روسازان خارجیست.آقایان موجود فکر جیب خود هستند نه احقاق حقوق حقه مردم.حق خودشان برسد بقیه هیچ.ضمنا به یاد داشته باشیم هر کشوری که برای ایران تولید داشته باشد کیفیتی به مراتب پایین تر را ارائه میدهد چون اخلاق مدیران خود رویی کشور ما را فهمیده اند، حتی آلمان و ....منظوری ندارماااااا!!!!!
mahdi: 1394/5/1515:15:20،
18
13
فقط حودروهای آمریکایی.
قیمت کم=امکانات بالا
سجاد خاکساری: 1394/5/1516:12:32،
25
12
مردم تو رو خدا یک بارم که شده مردانه پای این قضیه وایستین و این خودرو آشغال پژو فرانسه رو سوار نشین.......آخه ما چیمون از عربا کمتره که اونا بنز و بی ام و و.....سوار شن اونوقت منو تو بد بخت آشغال سوار شیم......ایشالا اتحاد تا پیروزی.......یا علی
el: 1394/5/1611:20:52،
22
17
بی شرفی مدیران مملکتی که فقط به منافع شخصی خود میاندیشند نه جمعی...یکی از دلایل عقب ماندگی مملکت ...اگر می خواهیم جلوی قربانی شدن ملت را از آلودگی و تصدفات بگیریم از همین ابتدای امر گروهایی برای کارشناسی و با قدرت اجرایی باید مسائل را مدیریت کنند ..این صنعت برای پیشرفت آینده ی ایران بسیار مهمه..از همین ابتدا درست باید پایهگذاری شود

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار