کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شرط ورود کارجویان به بازار کار

کدخبر:۱۴۲۶۰سه شنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷:۴۰۱۸۲۷ بازدید

یک مقام مسئول در وزارت کار از تدوین سند برنامه تحول مهارت فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: از شروط ورود کارجویان به بازار کار، کسب ...

یک مقام مسئول در وزارت کار از تدوین سند برنامه تحول مهارت فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: از شروط ورود کارجویان به بازار کار، کسب مهارت‌های لازم در شغل و پیشه است.

به گزارش فارس، پوراندخت نيرومند با تاکید بر تبدیل آموزش های فنی و حرفه ای به گفتمان دولت و ملت از تدوین سند برنامه تحول مهارت فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: با توجه به شرایط به وجود آمده جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه ای در یاری رساندن به نیروی کار جهت همراهی و هماهنگی با وضعیت کنونی، بسیار مهم است و در حقیقت همه افراد کشور به شرطی می توانند در بازار کار رقابت کنند که از مهارت های لازم در شغل و پیشه خود برخوردار و به تکنولوژی روز دنيا مسلط باشند.

این مقام مسئول در وزارت کار اظهاداشت: با توجه به اينكه امروزه اشتغال دانش آموختگان به دغدغه ملي تبديل شده و در كشور ما كه رويكرد عدالت اجتماعي را  دنبال مي كند، تلاش مي شود آموزش هاي فني و حرفه اي به گفتمان دولت و ملت تبديل شود و در همین راستا برنامه هاي سند تحول مهارت سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور تدوین شده است.

وي با اشاره به طرح های مصوب شده در شوراي عالي اشتغال افزود: در راستاي اشتغال‌زايي جوانان و دانش آموختگان طرح توانمندسازي دانشجويان و دانش آموختگان كشور با رویکرد رفع نیاز بازارکار به نیروی متخصص و ماهر توسط آموزش فنی و حرفه‌ای تدوین شده که در صورت تصویب مصوبه و حمایت های لازم، به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور بر لزوم توجه به آموزش روستائیان، سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه نشینی شهرها تاکید کرد و یادآور شد: این طرح با هدف جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرهای کوچک و بزرگ اجرا می‌شود.

نیرومند تصریح کرد: براي حفظ و نگهداشت روستاها كه در توسعه پايدار نقش اساسي دارند باید در سیاست ها و برنامه ها اقدامات جامعي تدوین و اجرایی شود که توانمند سازي روستائيان، عشایر و مناطق محروم و مرزي كشور از این جمله است.

وی در خصوص از بین بردن بیکاری در کشور بیان داشت: یکی از اقداماتی که باید در کوتاه مدت انجام شود توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط مشاغل خُرد و اشتغال خانگی است. این استراتژی از جمله اصلی ترین استراتژی وزیر، تعاون کار و رفاه است و مهارت آموزی دست اندرکاران کسب و کارهای کوچک در اولویت کار این سازمان قرار دارد.

این مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به  طرح فاطر  افزود: طرح فاطر در راستاي تحقق برنامه های سال جاری سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور مبتنی بر سند تحول آموزش های فنی و حرفه ای و سند مهارت و فناوری اين سازمان در حوزه زنان و خانواده، به منظور ایجاد زمینه توانمندسازی مهارتی فرزندان کارکنان در حرفه ها و شایستگی های آموزشی مختلف تدوين شده و درصورت اجراي اين طرح فرزندان ماهري تربیت می شوند که از هوش فنی و و حرکت بالاتر برخوردار خواهد بود.

این مقام مسئول در وزارت کار افزود: به منظور ایجاد زمینه توانمندسازی مهارتی زنان در حرفه ها و شایستگی های آموزشی مختلف با استفاده از ظرفیت آموزشی مراکز آموزش فني و حرفه اي برادران  طرح انفال تدوين شده است.

وی تصريح كرد: افزایش گستره دوره های آموزشی حوزه های صنعت برای خواهران و در نتیجه ایجاد زمینه های جدید کارآفرینی برای خواهران، استفاده بهینه از ظرفیت‌های آموزشی موجود مراکز و کمک به اقتصاد خانواده از طریق امکان ایجاد زمینه اشتغال برای خواهران از اهداف اجراي طرح ملي آموزشي انفال است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

آرش: 1394/5/1313:08:44،
51
8
شرط ورود به بازار کاری:
1:پارتی
2:پارتی
3:پارتی
4:سماجت
5:شانس و حوصله صاحب کار
6:موارد دیگر
7:تحصیلات و مهارت
بيکار: 1394/5/1313:15:20،
38
6
شرط ورود به بازار کار در ايران فقط فقط فقط معرف
پارتى نه معرف
علی: 1394/5/1313:16:18،
26
7
این هم برنامه ای برای گرفتن پول از بیکاران به نام شهریه است بابا آدم بیکار پول شهریه نداره که باید وبال باباش یا فامیلش بشه بعدشم بیکارتر !
حمید: 1394/5/1313:18:51،
19
8
اول باید کاری باشه که بخوای ورود پیدا کنی که الان به لطف تدبیر اقایان همه جا داره تعطیل میشه جای دوری نمیخواد بری همین خبر تعطیلی سنگبری ها و کارخا نجات سیمان که مربوط به 24 ساعت قبله در همین سایت
ali: 1394/5/1313:46:31،
15
7
شرایط >
آشنا یا پارتی و معرف یا کاسب با جواز کسب و شانس و پذیرفتن تمامی شرایطی که از طرف کار فرما عنوان میشودو 3ماه کار بدون حقوق جهت آشنایی با کار و ...... و در آخر مهارت صبر وحوصله زیاد!
وحيد يوسفي: 1394/5/1313:52:44،
19
6
حتي اگه مهارتهاي لازم رو هم كسب كنيد تا پارتي نداشته باشيد هيچ شانسي براي ورود به بازار كار نخواهيد داشت. عزيزان من. اين مسئله را جدي بگيريد.
اتقوالله
مهدی: 1394/5/1314:00:58،
18
9
سلام
بنده هم سابقه کار دولتی دارم.مدرک دانشگاه دولتیم دارم.مدارک فنی و حرفه ای و ندارک بین المللی هم دارم ولی بدلیل فقدان بند پ بیکارم وزندگیم رو هواست. مورتون بشه.امی خوایین شماره بدم ومدارکمو بفرستم باورتون بشه
مهدی: 1394/5/1314:20:39،
10
23
تن سالم داشته باش همچیز داری.
دنیا پول و ثروت داشته باشی سالم نباشی بی فایدست.
من چند چیزو که خودم دیدم میگم دکتر متخصص دیدم ماهی دویست میلیون در میاره پسندم نشد همش سرکار و تو بیمارستان.
تاجر دیدم صبح زود گوشی بدست تا شب که بچشم باید همش دم دره مدرسه انتظارشو بکشه.
خلاصه پول کمتر زندگی بهتر .
علم کمتر مسئولیت کمتر.
وحيد يوسفي: 1394/5/1314:40:48،
15
8
بي پولي از نظر رواني بيشتر آدمو اذيت ميكنه.
از نظر رواني.
به خاطر اينكه انسان يه سري هزينه ها داره و يه سري اهداف كه همه اينا با پول ميسره.
محمدرضا: 1394/5/1320:56:09،
12
7
پس تو برو تو جنگل زندگی کن پایه اینترنت چیکار می کنی؟
فرزاد: 1394/5/1314:55:00،
18
7
فك كنم دوست عزيز ما زياد از وضعيت حال حاضر جامعه مطلع نيستن . بي پولي فحشا مياره ، بي پولي دزدي ، قاچاق مواد مخدر ، قتل ، تجاوز و هزار كثافت كاري ديگه به دنبال مياره . وقتي پول نباشه فقر مياد و منتهي ميشه به فحشا .
حسینعلی: 1394/5/1315:09:00،
20
9
بیااستان گلستان بهت بگم سر کار رفتن چطوری است .فقط رابطه نه زابطه و قانون . استاندار فک و فامیل و دوست و رفیق همه سر یک سفره جمع شده میخورند و به ریش همه میخندند.بنده سه تا مهندس بیکار دارم ایران ما بی صاحب است .درست بشو هم نیست تا بوده همین بوده
تخریبچی: 1394/5/1316:58:19،
12
7
گر نیابی فرصتی در روزگار
از لیاقت بر نیاید هیچ کار
خسرو: 1394/5/1317:11:25،
15
8
مگر صنعت و تکنولوژی ما به روزه! که باید دانش و فنمون به روز باشه! اول صنعتی بشین بعد نخبه ها رو استخدام کنید.
جوان پیر ایرانی: 1394/5/1321:23:19،
12
7
زمانی به ما می گفتند به جوانان تحصیلکرده نیاز داریم اما الان می گویند به عمله و بنا و چوپان نیاز داریم چه کسی تاوان ای اشتباهات را می دهد اگر از قبل می گفتند ما هم شغل عملگی و بنایی و یا چوپانی و... را انتخاب می کردیم و سازهای سال وقت خودمان را هدر نمی دادیم و سختی درس خواندن را نمی کشیدیم.
نادر: 1394/5/1408:14:01،
12
9
جوانان بشينيد براي خودتان با وايبر و000 سرگرم بشيد كار براي چيزتان است تا بچه هاي ديگران ماندند0

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار