کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ارزش افزوده، استارت تعطيلی كارخانجات سنگ‌بری را زد

کدخبر:۱۴۱۷۱یکشنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۸:۰۲۲۱۷۸ بازدید

ماجرای اعتراض كارخانجات سنگ و اعتراض به نحوه اخذ ماليات بر ارزش افزوده توسط سازمان مالياتی كشور مجددا بر سر زبان‌ها افتاده و وارد فاز ...

ماجرای اعتراض كارخانجات سنگ و اعتراض به نحوه اخذ ماليات بر ارزش افزوده توسط سازمان مالياتی كشور مجددا بر سر زبان‌ها افتاده و وارد فاز جديدی شده است. سال گذشته ارديبهشت ماه بود كه واحدهاي سنگ‌بري در اعتراض به نحوه محاسبه و اخذ ماليات بر ارزش افزوده تفاهمنامه‌اي را با اين سازمان امضا كردند تا اين دعوا خاتمه يافته و كارخانجات سنگ‌بري به تعطيلي خود پايان دهند. اما گويا با نو شدن سال دوباره سازمان امور مالياتي روال سابق خود را در پيش گرفته و همان مشكلات قبل دوباره پيش روي كارخانجات سنگ‌بري ايجاد شده است؛ روالي كه با اعتراض دو هزار واحد كارخانجات سنگ‌بري اصفهان و تعطيلي آنها در هفته پاياني تير ماه نشان داد اين‌بار سنگ‌برها قصد ندارند با امضاي تفاهمنامه‌اي موقت دوباره به شرايط سال گذشته خود باز گردند.

23 تيرماه بود كه كارخانجات سنگ‌بري اصفهان در اعتراض به ماليات بر ارزش افزوده، واحدهاي خود را تعطيل كردند. آنها به سازمان مالياتي مهلت دادند كه تا اواسط مرداد ماه اين مشكل را برطرف كند، در غير اين صورت از همكاران‌شان در شهرستان ري هم خواهد خواست كه به آنها بپيوندند.

در همين زمينه مسوول كميته معدن اتاق بازرگاني اصفهان به مشكلات ناشي از وضع ماليات بر ارزش افزوده در اين بخش اشاره كرده و گفته بود: ماليات بر ارزش افزوده در درازمدت بسياري از كارگاه‌هاي سنگ‌بري را به تعطيلي مي‌كشاند.

عباس تاج‌بخش با اشاره به استفاده از ماشين‌آلات و تجهيزات معدني ساخت چين در كشور گفته بود: «به دليل كيفيت پايين اين ماشين‌آلات، بيشتر معادن استان با مشكلاتي روبه‌رو هستند. دو هزار واحد سنگ‌بري با توليد سالانه 60 ميليون متر مربع سنگ در استان اصفهان فعاليت دارند و اين در حالي است كه كل توليد سنگ كشور در سال ١٢٠ ميليون متر مربع است.»حال بعد از گذشت نزديك به 20 روز و پس از عدم تغيير در شرايط اخذ ماليات بر ارزش افزوده توسط سازمان امور مالياتي و اعلام تعطيلي چندين واحد كارخانه سنگ‌بري در استان اصفهان، تعدادي كارخانه‌هاي سنگ‌بري ري نيز اعلام كرده‌اند كه به زودي كارخانجات خود را تعطيل خواهند كرد. تعطيلي كه به نظر مي‌رسد بعد از تعطيلي واحدهاي سنگ‌بري شهرستان ري و آغاز موج تعطيلي جديد در واحدهاي سنگ‌بري جديد در كشور و البته تغييرات قيمتي در اين بازار را كليد خواهند زد.

رضا احمدي، رييس انجمن كارفرمايان سنگ استان اصفهان در رابطه با شرايط پيش آمده مي‌گويد: «مسوولان دولتي و سازمان امور مالياتي كشور هيچ توجهي به ركود و حل مشكلات صنعت سنگ ندارند، مسوولان سازمان مالياتي كشور و استان به گونه‌اي با اين صنعت سنگ برخورد مي‌كنند كه تنها به حل مشكلات حوزه فعاليت خود نگاه مي‌كنند و هيچ توجهي به درخواست توليدكنندگان سنگ ندارند.»وي در عين حال در خصوص مشكلات پيش آمده به روالي كه در طي يك سال گذشته روي داده است اشاره مي‌كند و با بيان اينكه در يك سال گذشته بعضي از مسوولان دارايي مشكلات عديده‌اي براي توليد‌كنندگان سنگ ايجاد كرده‌اند، مي‌افزايد: «امروز قانون و روش دريافت ارزش‌افزوده سنگ به يك معضل جدي و حاد براي توليدكنندگان سنگ تبديل شده است.

توليدكنندگان سنگ در توافقنامه كتبي خود را ملزم به اجراي تعهدات براي حل مشكلات ماليات افزوده كردند اما با رعايت نشدن آن توافق امروز تعداد زيادي از كارخانجات سنگ با مشكلات متعدد از جمله عدم فروش و انباشته شدن محصولات توليد روبه‌رو شده‌اند و محصولات‌شان خريداري نمي‌شود.»احمدي با تاكيد بر انتقال مشكلات به مقامات مربوطه مي‌گويد: «نمايندگان و توليدكنندگان سنگ در جلسات مشترك بارها اعلام كرده‌اند كه توانايي پرداخت مبالغ ارزش‌افزوده را ندارند و با توجه به مشكلات موجود قانون ماليات بر ارزش‌افزوده در صنعت سنگ قابل اجرا نيست. اين در حالي است كه وزير اقتصاد پيش از اين اعلام كرده بود در صورت پرداخت ۹ درصد ماليات بر ارزش‌افزوده توليدكنندگان صنعت سنگ از پرداخت ماليات مستقيم معاف مي‌شوند، متاسفانه با وجود توافقنامه كه بين طرفين امضا شد و تعداد زيادي از توليدكنندگان ماليات ارزش‌افزوده خود را ۱۴ درصد پرداخت كردند، سازمان دارايي استان از توليدكنندگان رسما درخواست پرداخت مستقيم را كرده است.»

تعطيلي به صلاح هيچ‌كس نيست

با تمام مشكلاتي كه صاحبان صنعت سنگ در اصفهان و استان‌هاي مختلف كشور با آن روبه‌رو هستند، نماينده مردم اصفهان در مجلس ابراز اميدواري مي‌كند تا مشكلات اين واحدها در سريع‌ترين زمان ممكن مرتفع شوند. حميدرضا فولادگر مي‌گويد: بدون‌شك تعطيلي كارخانجات سنگ استان اصفهان به صلاح هيچ‌كس نيست زيرا سبب بيكاري و ايجاد مشكلات بسياري مي‌شود و تلاش مي‌كنيم كه از اين مساله جلوگيري كنيم. او پيرامون تعطيلي صنايع سنگ اصفهان و مطرح شدن بحث تعطيلي واحدهاي سنگ‌بري به دليل بالا بودن هزينه ماليات بر ارزش افزوده، تاكيد مي‌كند: در اين زمينه جلسات زيادي داشتيم و پيگيري‌هاي متعددي با وزراي اقتصادي قبلي و فعلي‏ و رييس سازمان مالياتي كشور انجام شده است؛ درباره بحث ماليات بر ارزش افزوده در كميسيون صنايع و معادن و كميسيون اقتصادي به خصوص با آقاي صرامي كه در كميسيون اقتصادي هستند در خميني شهر جلساتي داشتيم و همين‌طور نشست‌هايي با رييس سازمان مالياتي برگزار شده است.

نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي اضافه مي‌كند: به هر حال اين ماليات شامل واحدهاي سنگ‌بري هم مي‌شود اما آنها در نحوه اجراي قانون بحث‌هايي دارند؛ خواسته آنها اين است كه بايد روي نحوه محاسبه ماليات بر درآمدشان تجديد نظري انجام شود و آنها خواستار اين هستند كه ابتدا تسويه حساب ماليات درآمدي آنها انجام شده سپس وارد سيستم ماليات بر ارزش افزوده شوند. البته ما تمام تلاش‌مان را براي جلوگيري از تعطيلي اين واحدها در روزهاي آتي ادامه مي‌دهيم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مجيد: 1394/5/1109:24:35،
39
31
سنگبرها چن سال پيش خوب پولي زدن به جيب چون ماليات سوري ميدادن ام حالا كه بايد بدونن تموم شد اون سالها كه بي قانوني بود
علی: 1394/5/1109:49:30،
43
14
آقا مجید اگر هم پول زدن به جیب زحمت کشیدن
مالیات وقتی خوبه که بدونه کجا خرج میشه نه مثل الان
۶۶۶۶: 1394/5/1109:55:14،
46
13
مالیات بر ارزش افزوده در ایران برابری میکنه ====مالیات پول. زور. وده اخرم در یک روز میفهمی یکی خوردش رفته کاندا
ss: 1394/5/1110:09:03،
37
8
متاسفانه بعد از گذشت 3 سال از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده که از کشورهای غربی تقلید شده مردم هنوز نمیدونن که این مالیات رو خودشون باید بدن نه فروشنده
مالیات بر ارزش افزوده یک قانون مالیاتی مغایر با قوانین اسلامی است که از مصرف کننده دریافت می شود
رابین هود: 1394/5/1112:27:34،
25
7
مملکت ما چقدر شبیه کارتون رابین هود شده داروغه ناتینگهام و مالیاتهاش پرنس جان و سکه هاش و البته هیس مار معروفش !
حسین: 1394/5/1113:47:08،
18
13
من سه سال پیش تولیدی را تعطیل کردم یکی از دلایل من همین بالا گرفتن بحث مالیات ارزش افزوده بود بحثهای شدیدی با پدر خانم داشتم که حتی منجر به بروز کدورت چند ماهه شد .
امروزه همه خانواده فهمیدند که من سه سال پیش چی رو پیش بینی کردم و تشکر میکنند .
با این قانون بی در پیکر مالیاتی مخصوصا ارزش افزوده عنقریب فاتحه تولید در ایران خوانده میشود . اسیاب به نوبت .
ظریفی میگفت : اگر به مگس بالهای پروانه را بدهید نه مگس زیبا میشود نه پرواز پروانه را یاد میگیرد متوجه هستید که چی میگم .
مهرداد: 1394/5/1109:25:58،
31
18
بله. با این مالیاتایی که بریدن بایدم تعطیل بشه. ولی از اتحادشون خوشم اومد همه تعطیل کردن و مطمئنا دارایی پسشون بر نمیاد. اگه کشتارگاهها هم اتحاد داشتن و چند روز مرغ نمیومد تو بازار این مالیاتهای میلیاردی که بریدن یخورده کم میشد.
یک کاسب: 1394/5/1109:34:13،
52
7
خوب حق دارن دیگه... چه خبره مملکتی که روی نفت و گاز خوابیده 9درصد مالیات از تولیدی و کاسب میگیرن..
تازه بعضی موارد بالاتر هم میگیرن...
کمر فروشنده و مصرف کننده خم شده... مگه چقدر سود داریم

خدایا به دادمون برس از اینهمه فشار و حرف زور
فضول: 1394/5/1114:01:31،
18
13
از ماست که بر ماست .
تو صف رای گیری انتخابات مجلس میبینمتون . خوش باشید .
مجى جون: 1394/5/1109:34:27،
44
11
ديروز رفتم نمايندگى ايران خودرو اتوماتيك استارت ماشينم عوض كردم قيمت قطعه ٤٨٠٠٠ تومن بادستمزد و مابقي لوازم شده ١١٤٠٠٠توى فاكتور نوشته به اضافه ٩٪ ماليات ميشه ١٢٣٠٠٠
خب ماليات چرا ازمن كه ماشينم خراب شده ميگيرين از اون نمايندگى گردن كلفت بگير كه قطعه رو خريده سي تومن شايدكمتر به من انداخته ٤٨ تومن اونه كه داره سود ميكنه
والا يه چى شنيدن كشورهاى ديگه ماليات ميگيرن ماهم بگيريم

از پاى بست...
مهدی: 1394/5/1112:25:14،
14
8
رفتیم با زن و بچه غذا بخوریم ، فاکتورمون شد 60 هزار تومان آخرشم زده بود 9% مالیات بر ارزش افزوده !!!!!!!!!!!!!! خونم خواب رفت !
یکی طلا فروشها و دیگری هم بعضی از اغذیه فروشی ها بد سواستفاده می کنند .
بدر: 1394/5/1109:44:18،
33
14
تو شهـرك صنعتى ما اكثر واحدهـاى توليدى تعطيل شدن و بعضيهـاشون بخاطر مشكلات مالياتى بسته شدن از مديران دلسوز خواهـش ميكنم تو اين شرايط سخت تيشه به ريشه توليد نزنن
ریزبین: 1394/5/1114:11:54،
21
13
خواهش . وازه غریبی است برای قدرت و قلم مالیاتی.
علی: 1394/5/1109:54:09،
12
22
برای صنف نمایشکاهدارا هم برای 4 سال هفت میلیون تومان مالیات ارزش افزوده بریدن.ما حساب کردیم باید تو این 4 سال 10000 تا ماشین فروخته باشیم تا تونسته باشیم این مبلغ رو پرداخت کنیم.
رامین: 1394/5/1111:10:56،
16
8
هر نمایشگاه دار رو هر ماشین از 1 میلیون تا 5 میلیون گیرش میاد (دست دوم) حق قولنامه هم میگیرن به نظرم خیلی کم ازشون گرفتن .
ناصر: 1394/5/1110:08:55،
12
31
مالیات برارزش افزوده را که مصرف کننده نهایی میده، چه ربطی به سنگ بری ها داره؟؟؟ سنگ فروشان، مالیات برارزش اقزوده را در زمان فروش سنگ به مشتریان، از مشتری اخذ و به دارائی میدن. حالا یک درصد یا 9 درصد . اگه بابت خرید تخته سنگ ( مواد اولیه ) و سایر ابزار هم ، سنگ برها مالیات برارزش افزوده پرداخت کنند، بعنوان اعتبار مالیاتی ، از مایاتی که از مشتریان گرفتن و باید به دارائی بدن، کسر میشه . خوب ، حالا چرا به این بهانه نباید مالیات بر درآمد بدن؟؟؟ به این میگن سوء استفاده و تبعیض قائل شدن . دارائی سال قبل هم اشتباه کرده مالیات نگرفته و همین رفتارها باعث ایجاد تبعیض و ناعدالتی میشه.
پاسخ به ناصر: 1394/5/1110:32:30،
23
12
از مرحله پرتی داداش. کارمند دارایی هستی؟
ناشناس: 1394/5/1112:18:57،
20
8
خواهشا سر ذر نمیاری نظر نده،اولا که اینقدر بازار راکده که کسی سنگ نمیخره،سنگ هم چون چکی هست سالانه کلی حساب سوخته داره که نمیشه از دولت مالیاتشو پس گرفت،بعدشم اقایون میگند غیر از مالیات بر در امد که هر سال میدید(اونم با قانون خودشون که هر قله بر سالی 27 میلیون بدون توجه به نوع سنگی که می بره)باید 9%از هر فروش رو هم بدبد به ما.
حالا عمده خرید سنگ و کی میکنه؟سنگ فروش،100 ملیون سنگ میخره با چک یک ساله و دو ساله،هزینه حمل،کرایه،اجاره مکان،کارگر برا بار گیری و تخلیه با ریخت و ریزش 9 ملیون هم باید بدی دارایی.اگر حتی 20%هم استفاده داشته باشه با این حسابا و این که یک سنگبری دست کم 1ملیارد ارزششه چی میمونه برا سنگ بر و سنگ فروش؟
پس بهتره تعطیل کنه کارخونه رو بفروشه بره بذاره بانک خونش بخوابه.دولتم بیاد جواب کارگرا و کارهایی که بیکار میشندوبده
...: 1394/5/1112:33:37،
13
7
چی فکر میکنی !! آخرش این 9 درصد را آخر فاکتور از من و شمای مصرف کننده بدبخت میگیرند
سنگبر ثروتمند و زحمتکش: 1394/5/1111:12:39،
21
11
سنگ بر آقا نمیتونه مالیات رو بندازه به مشتری. چون مشتری نمیخره میره از چندتا مفت فروش میخره
حسینقلیخان: 1394/5/1113:56:40،
9
14
دقیقا . الان به من پیشنهادهای فروش یکی تا دوساله میشه تا دلت بخواد سنگ انبار شده و دپو شده فروش نرفته است .
اما بلاخره همین سنگها را شما کارخانه دار ثروتنمد و زحمتکش به انها واگذار کردید مگه غیر از اینه .
تولید مصالح ساختمانی فعلا سه برابر مصرف است درایران که مسبب ان یکی رکود در ساخت و ساز است و دوم اینکه صادرات نمیشود یعنی ارزش صادرات ندارد چرا چون قیمت سوخت جهانی یک سوم شده است و اقتصاد تورمی ایران مزیت رقابت پذیری خود را از دست داده است .
بهنام: 1394/5/1111:38:04،
23
7
متاسفانه اینجوری که اطلاع پیدا کردیم دولت از این بندگان خدا 9درصد از فروش را میخواد نه 9درصد از سودشون وسود اونها 20درصد از فروش و 9 درصد باید تقدیم کنند و برای همین براشون زوره در حالی که فروششون چکی و اعتباریه
متین: 1394/5/1112:01:09،
24
13
خوب کلا مالیاتی که چند ساله روال کردن 9% از فروش هست که مبلغ خیلی زیادی میشه. کی گفته 9% از سوده؟!!!
مهدی: 1394/5/1112:31:43،
11
11
بازار طلا و اتحادیه و فروشندگان طلا بزرگترین خیانت را به مصرف کنندگان و خریداران و مشتریان خود کردند .
چند سال قبل موردی مشابه این جریان هم اکنون کارخانجات سنگ بزای طلافروشان اتفاق افتاد ، آنها هم اعتصاب و اعتراض کردند اما نهایتا پس از چند نشست و جلسه توافق کردند این مالیات را روی فاکتور هاشون بنویسند و از خریدار بوبخت بگیرند !!
محمد: 1394/5/1113:14:17،
14
11
جناب متین خان!
مالیات بر «ارزش افزوده»
اصل جنس که چیزی بهش افزوده نشده. وقتی روش کاری کردی و قیمت ور کشیدی بالا باید برای همون قسمت مالیات بدی. حرف طلا فروش ها هم همین بود. حرف همه همینه. منتها ....
اصفهان : 1394/5/1112:48:59،
14
13
با سلان قانون درست اما فقط میز فهیم ما در اصفهان به تمام اقشار جامعه و تولید فشار میاورند واقعا باید به این آقایان اصفهان آموزش داد که ارزش افزوده را یکبار وصول کنند نه چندین بار آقایان ممیز (امینی نصر نریمانی صدر)و شما اصفهان را به نابودی و بیکاری و باعث فقر اعتیاد و دزدی و فحشاء میکشید امید وارم اول نصیب خودتان شود
حسینقلیخان: 1394/5/1113:49:42،
13
9
میگم دادا رو بریونی و پولکی هم ارزش افزوده کشیدن یا نه . خخخخخخ
علی: 1394/5/1113:18:50،
19
6
مالیات بر ارزش افزوده قرار بود نهایتا 8 درصد بشه که الان 9 درصد است،از طرفی کشورهای پیشرفه که ارزش افزوده میگیرند دیگه خمس و زکات و ...ندارند و کلی خدمات ارائه میدن.
امیر: 1394/5/1117:02:49،
19
12
جالبه.!! دولت حاضر نیست سر سوزنی از مالیات صرف نظر کند بلکه
انرا افزایش هم می دهد.حالا این پولها کجا خرج می شود مردم که
چیزی در بهبهود اشتغال و رفاه اجتماعی مشاهده نمی کنند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما