کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

موج توافق هسته‌ای به بازار دوبی رسید

کدخبر:۱۴۱۶۶یکشنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۷:۱۶۳۱۴۵ بازدید

عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات : با برداشته شدن تحریم‌ها تجارت دو کشور از حالت یکطرفه خارج می شود در زمان تحریم‌ها امارات جای شرکای ...
موج توافق هسته‌ای به بازار دوبی رسید

عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات : با برداشته شدن تحریم‌ها تجارت دو کشور از حالت یکطرفه خارج می شود در زمان تحریم‌ها امارات جای شرکای اروپایی را گرفت و میزان صادرات خود را به ایران بیش از 11 میلیارد دلاررساند اکثر دارندگان ملک در دوبی متوجه شدند بعداز تحریم‌ها دولت امارات به آنها اقامت نداده است لذا موج جدیدی از فروش ملک در دوبی آغاز شده است .

زمانی بود که مردم برای رسیدن به دوبی از یکدیگر سبقت می‌گرفتند و برخی‌ها هم برای تحقق آمال و آرزوهای خود خرید ملک در دوبی را هدف‌گذاری کردند. بخش اعظم این اتفاق‌ها از تبلیغاتی بود که 24 ساعته از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شد. در آگهی‌ها عنوان می‌شد به ازای خرید ملک یا حتی خرید مشارکتی متقاضیان می‌توانند مجوز اقامت بگیرند. اما این گفته‌ها تنها در حد یک حرف باقی ماند، چرا که اکثر خریداران ملک نتوانستند اقامت بگیرند. حال که اکثر دارندگان ملک در دوبی متوجه شدند بعداز تحریم‌ها دولت امارات به آنها اقامت نداده است موج جدیدی از فروش ملک در دوبی آغاز شده است. املاکی که با هدف اقامت خریداری شده بود اکنون با «نه» دولت امارات به اقامت به فروش گذاشته شده است.

در زمان اوج تحریم‌ها امارات توانست جای شرکای اروپایی ایران را بگیرد. زمانی‌که تحریم‌ها به اوج خود رسید امارات سومین شریک تجاری ایران در زمینه صادرات شد. براساس آمار رسمی گمرک ایران میزان صادرات کالا به امارات در سال 92 بالغ بر 6/3 میلیارد دلار و حجم واردات از این کشور 7/11 میلیارد دلار بوده است که نشان دهنده تجارت خارجی 3/15 میلیارد دلاری میان دو کشور است.در سال 93 نیز بالغ بر 9/3 میلیارد دلار کالا به این کشور صادر شده است و در مقابل 1/12 میلیارد دلار کالا وارد شده و براین اساس مجموع مبادلات تجاری دو کشور به 16 میلیارد دلار رسیده است. البته در این سال‌ها همواره تراز تجاری میان ایران و امارات به نفع امارات بوده است.

برپایه این آمارها در 4 ماهه نخست سال‌جاری میزان صادرات کالاهای ایرانی به این شیخ نشین 6/1 میلیارد دلار و واردات کالا از این کشور 3 میلیارد دلار بوده است.

به عقیده محافل بازرگانی در دوبی، مبادلات تجاری میان ایران و امارات بر محور صادرات مجدد کالا به بازارهای منطقه متمرکز شده و با لغو تحریم‌ها، فرآیند مبادلات تجاری غیرنفتی میان دو کشور افزایش خواهد یافت. اما تجار ایرانی چنین استدلالی را قبول ندارند و معتقدند به‌واسطه ورود مستقیم کالاها به ایران از حجم مبادلات تجاری دو کشور کاسته خواهد شد.

کاهش حجم تجارت ایران با امارات

غلامرضا اکبری‌زاده عضو هیأت مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات در گفت‌وگو با <ایران> در تأیید اینکه با برداشته شدن تحریم‌ها میزان تجارت دو کشور ایران و امارات کاهش خواهد یافت گفت: با واردات مستقیم کالا به کشورمان دیگر امارات جایگاه دوم یا سوم شراکت را ندارد و به مرور زمان نقش امارات در روابط دو جانبه کمرنگ می‌شود. همان‌طور که دولتمردان در حال برنامه‌ریزی هستند قرار است شرکای اروپایی در صدر فهرست همکاری‌ها قرار گیرند.

وی با بیان اینکه ما از ظرفیت بنادر دوبی استفاده خواهیم کرد افزود: در زمان تحریم خیلی از کالاها به امارات می‌آمد و از آنجا به ایران ری‌اکسپورت (صادرات مجدد)می‌شد، با حذف تحریم‌ها نیز می‌توان از پتانسیل بنادر این منطقه استفاده کرد. وی با بیان اینکه امارات مرکز تجارت مجدد برای ما محسوب می‌شود تصریح کرد: پس از لغو تحریم‌ها، حجم تجارت ایران با این کشور کاهش پیدا می‌کند و هزینه‌های اضافی به علت صادرات و واردات کالاها به صورت مستقیم حذف می‌شود و در نهایت کالاها با قیمت مناسب تر به دست مصرف‌کننده می‌رسد. عضو هیأت مدیره اتاق مشترک ایران و امارات همچنین به خرید ملک در دوبی اشاره کرد و افزود: درست است که در زمان تحریم، کالاها از دوبی به ایران می‌آمد که این امر برای تجار هزینه بر بود اما در عین حال دولت این کشور به برخی از وعده‌های خود عمل نکرد. حوزه مسکن یکی از بخش‌هایی است که خیلی از خریداران را درگیر خود کرد.

وی افزود: بعد از لغو تحریم‌ها این احتمال وجود دارد که مشکل اقامت برخی خریداران ملک حل شود اما در مقطع فعلی خریداران مسکن با بدقولی دولت امارات روبه‌رو شده‌اند.

مسعود دانشمند رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات هم با تأیید اینکه پس از لغو تحریم‌ها میزان مبادلات تجاری بین ایران و امارات کاهش خواهد یافت، گفت: به دلیل تحریم برای حمل بسیاری از کالاها از کشور‌های واسطه مثل امارات این کار صورت می‌گرفت و کالاها برای خروج از کشور ابتدا به امارات برده و از آنجا به بازار کشور‌های هدف ارسال می‌شد و برای واردات بسیاری از کالاها نیز همین روند صورت می‌گیرد و کالاها بعد از ورود به امارات به ایران منتقل می‌شود. اما با شرایط جدید دیگر چنین رویه‌ای را شاهد نخواهیم بود.

وی افزود: درست است که میزان مبادلات تجاری ایران با امارات کاهش پیدا می‌کند اما این کشور در فهرست5 کشور نخست در مبادلات تجاری ایران باقی خواهد ماند، چرا که ما می‌توانیم از ظرفیت بندری این منطقه استفاده کنیم.

خرید ملک اقامت ندارد

موضوع دیگری که دانشمند به آن پرداخت پشت‌ پرده موج جدید ملک فروشی در دوبی بود. وی گفت: امارات با خرید ملک، اقامت به خریدار نمی‌دهد و ایرانی‌ها باید مراقب قراردادهای یکطرفه اماراتی‌ها باشند. در گذشته، امارات با خرید ملک، اقامت هم به خریدار ارائه می‌کرد اما اکنون این طور نیست و مردم باید مراقب باشند. وی افزود: بیشتر قراردادهای فروش ملک که در دوبی به مشتریان داده می‌شود، قراردادهایی یکطرفه است و مردم عموماً بدون توجه به مفاد حقوقی، آنها را امضا می‌کنند؛ بنابراین ممکن است به دردسر هم بیفتند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات افزود: در این میان، توصیه ما به مردم این است که برای خرید هر گونه ملک در امارات، به اتاق بازرگانی مراجعه کنند، چراکه تبلیغات همیشه هست و هیچ فردی هم نمی‌گوید که ملکش مشکل دارد. همین کار را کاسبان ساخت و ساز در ترکیه، بلغارستان و رومانی هم انجام می‌دهند و مردم هم نباید به سادگی، تبلیغات پرجاذبه این کاسبان را باور کنند.

وی تصریح کرد: به دلیل ناآشنایی ایرانی‌ها با قواعد حقوقی بین‌المللی، متأسفانه در شرایط خرید مواردی نوشته می‌شود که براساس آن، گاهی قراردادها به صورت یکطرفه و کاملاً یکباره فسخ می‌شود و معمولاً اگر دو قسط بموقع پرداخت نشود، قرارداد باطل و همه پول‌هایی که پرداخت شده است، از بین می‌رود.

وی اظهار داشت: بسیاری از ایرانی‌ها، ملک را تنها روی کاغذ خریداری کرده‌اند و یک نقشه رایانه‌ای سه‌بعدی را دیده و قرارداد را منعقد کرده‌اند در حالی که هنوز آنچه به آنها به عنوان ملک فروخته شده یا پیش‌فروش شده است، به عینیت نرسیده و تنها یک زمین است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

پیله ور: 1394/5/1108:10:13،
36
13
البته ارقام فوق مربوط به واردات از مبادی رسمی می باشد و این در حالی است که حجم واردات غیر رسمی(قاچاق) از دبی، صدها و یا شاید هزاران برابر حجم واردات رسمی می باشدکه از طریق خلیج فارس به عراق و سپس کردستان عراق و در نهایت از طریق راه قاچاق و با قاطر به مرزهای بانه و مریوان و . . .می رسد و در سراسر کشور پخش می گردد
ارمان: 1394/5/1114:25:34،
15
15
نه پیله ور قاچاقی که از مریوان و بانه میاد 10درصد قاچاقیه که از راه کانتینر و توسط یه سری وارد میشه داش
حسین: 1394/5/1108:32:30،
24
10
از دولت تدبیر و امید خواهش داریم یک بار منطقی تعرفه واردات . میزان کالای وارد شده از گمرک و میزان واقعی کالای موجود در بازار و میزان گمرکی دریافتی را نگاه و بررسی نزدیک بکند. نتیجه این که حداکثر 30% گمرکی پداخت میشود . خوب بهتر است این تعرفه ها را پایین بیارند تا دیگر قاچاق به صرفه نباشد.
یاهو: 1394/5/1108:36:01،
19
10
چقدر ما ایرانی ها بخاطر عدم اطلاع سرمایه هایمان برای خرید ملک در دوبی و ترکیه هدر دادیم ؟!
تا کی باید تاوان جهل و نادانی را داد این هایی که ملک خریدند و حتی نمی دانستند چه قراردادی را امضا می کنند دهاتی بی سواد نبودند بلکه حداقل تحصیلاتی را داشتند !!
علیرضا: 1394/5/1108:52:08،
30
10
ما فقط صدای امواج توافق هسته ای رو می شنویم حالا کی این موج بهمون برخورد کنه و از مزایای اون بهره مند بشیم, امیدوارم عمرمون کفاف بده
Z: 1394/5/1113:01:12،
14
11
شاید این امواج، سونامی شد و ما را خانه خراب کرد.
آن وقت چه؟؟؟؟!!!!
کاربلد: 1394/5/1109:00:59،
19
25
متاسفم برای هم وطنانی که سرمايه اين کشور را در کشورهای عربی سرمایه گذاری می کنند چه خوب است انسان اصالت داشته و به کشور خودش خدمت کند نه به .......
hossein: 1394/5/1112:19:16،
18
11
لطفادردبی خونه نخرید درسال 2008 از شرکت تنمیات (سازنده معروف درامارات) قراربوده 2011آماده بشه .هنوزآماده نشده پولمون روهم خوردند.
تازه خونه سنداولیه هم داره ولی دولت امارات حمایتشون میکنه وحق رو به اونا میده
سمیه: 1394/5/1112:30:29،
13
10
متاسفانه ایران با مدیریت ضعیفی که چند سال اخیر از خود نشان داد همه چیز رو به ضرر مردم خودش تغییر داد اگر گمرک به تعرفه های آنچنانی اجازه ورود کالا به کشور رو می داد مردم از طریق قاچاق با قانون دست و پاگیر مبارزه نمی کردن و بازار بهتر می شد.خیلی ها توی این گیر و دار گرفتار قانون شدن و به خاک سیاه نشستن. حال کشور عقب مونده ای مثل امارات واسه ایرانی ناز می کنه. تا این حد ایران و ایرانی زیر سوال رفت.
نیما: 1394/5/1201:47:54،
15
13
هرچی می کشیم از بی انصافی گمرک خودمون می کشیم!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
در هنگام عبور از دست‌انداز، پدال ترمز را نگه ندارید
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما