کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قول پنهان به پژو ناجوانمرد !

کدخبر:۱۴۱۲۸پنجشنبه، ۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۰:۰۳۱۱۰۶۰ بازدید

در حالی كه رئيس ايران‌خودرو با سخنان تندی خودرو‌سازی پژو را خطاب قرار داده و عليلو نماينده مجلس شورای اسلامي از ارجاع پرونده پژو و رنو به ...

در حالی كه رئيس ايران‌خودرو با سخنان تندی خودرو‌سازی پژو را خطاب قرار داده و عليلو نماينده مجلس شورای اسلامي از ارجاع پرونده پژو و رنو به محاكم قضايي گفته اما خبرهاي خارجي حكايت از تصويب نهايي دو خودرو از شركت پژو براي ورود به بازار ايران دارد و گويا مسئولان ايراني ابراز تمايلشان را نسبت به دو مدل 2008 و 301 پژو اعلام كرده‌اند. 

به عبارت ديگر اظهارنظرهاي اخير دست‌اندركاران مرتبط با صنعت خودرو بيشتر جنگ زرگري را القا مي‌كند كه در خفا كارها تمام شده است و تنها گذشت چند ماه مشخص خواهد كرد اين روش با چه هدفي اتخاذ شده است. هرچند روز گذشته در آخرين لحظات تنظيم گزارش خبر از اما و اگرهاي طرف ايراني براي شركت پژو روي خط‌رسان‌ها رفت. 

وزير خارجه فرانسه قرار بود تنها نشست‌هاي سياسي برگزار كند و حتي در ليست برنامه اعلام از وزارت امور خارجه نيز ديدار با شخصيت‌هاي سياسي اعلام نشده بود اما ناگهان بعدازظهر روز گذشته ديداري با وزير نفت تدارك ديده شد! 

فابيوس در اين باره تصريح كرده است: سفر من با هدف سياسي انجام مي‌شود، البته نتايج تجاري و اقتصادي را هم دربر خواهد داشت و اين خيلي مطلوب است براي توسعه روابط خوب تجاري و اقتصادي، پس اين يك سفر سياسي است كه به‌دنبال آن سفرهاي اقتصادي را هم در پي خواهد داشت. وي افزوده است: براي ماه سپتامبر(شهريور) يك هيئت بسيار مهم اقتصادي از شركت‌هاي مختلف به ايران سفر خواهند كرد، من و رئيس‌جمهور با هم خواستار آن هستيم كه همه چيز با گفت‌وگوهاي سياسي آغاز شود. بنابراين گزارش رسانه‌هاي ايراني آمدن فابيوس را تلاشي براي بازگشت پژو به بازار ايران مي‌دانند. 

   
پژو! پاسخگوي ناجوانمردي‌ات باش 

اما تقريباً ساعاتي قبل از ورود اين مقام فرانسوي هاشم يكه‌زارع، مديرعامل ايران‌خودرو گفته بود: «پژو بايد پاسخگوي ناجوانمردي‌اش باشد و امضاي قرارداد جديد قطعي نيست.»

اين پيغامي متفاوت با آنچه در نشست‌هاي يك سال اخيرش در داخل و خارج بود. 

مديرعامل ايران خودرو با اعلام اينكه شركت فرانسوي پژو پس از اعمال تحريم‌هاي ناجوانمردانه بازار ايران را ترك كرد و امروز بايد پاسخگوي اين ناجوانمردي باشد، گفته بود: پژو در حال حاضر هم نبايد مطمئن باشد قراردادش با ايران خودرو امضا شود! 

 هاشم يكه‌زارع در خصوص چگونگي قرارداد جديد اين شركت با شركت پژو كه ضررهاي زيادي به آنها وارد كرده بود، اظهار داشت: به‌محض ورود فابيوس وزير امور خارجه فرانسه جلسه‌اي در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار مي‌شود كه بنده هم در آن جلسه حضور خواهم داشت اما تا جايي كه بنده اطلاع دارم هيچ مقام خودرويي همراه با وزير امور خارجه به ايران نخواهد آمد. وي با اعلام اينكه حدوداً 22 درصد از كل محصولات پژو در بازار ايران به فروش مي‌رسد، تصريح كرد: بازار ايران يك بازار جذاب براي هر شركتي و از جمله پژو است اما آنها پس از اعمال تحريم‌هاي بين‌المللي ناجوانمردانه بازار ايران را ترك كردند. 

يكه‌زارع اضافه كرد: در طول يك سال گذشته مذاكرات خوبي را با پژو انجام داده‌ايم كه اميدوارم با حفظ حقوق خود به نتايج مناسبي براي توسعه همكاري‌ها دست پيدا كنيم، البته در حال حاضر تا حدودي مذاكرات انجام شده و قرار است يك شركت توليدي در ايران با سهام 50 - 50  ايران خودرو و پژو تأسيس شود و به توليد محصولات مشترك و صادرات 30 درصد اقدام كند. 

مديرعامل ايران خودرو ابراز كرد: پژو بايد نسبت به رفتار گذشته خود پاسخگو باشد به‌نحوي كه ما به‌راحتي رفتار ناجوانمردانه آنها را فراموش نمي‌كنيم. در حال حاضر هم نبايد مطمئن باشد قراردادش با ايران خودرو امضا خواهد شد. به‌اعتقاد من اگر اين قرارداد امضا شود، پژو ديگر شريك اول ايران‌خودرو نخواهد بود. وي با اشاره به آسيب‌هاي خروج شركت پژو بر بازار خودروي ايران، اظهار داشت: هنوز به مرحله دريافت غرامت از شركت پژو نرسيده‌ايم و بايد با كار كارشناسي عدد و ارقام خسارت وارده اين شركت مشخص و به‌صورت ارزي دريافت شود. به‌محض جمع‌بندي عدد غرامت آن را اعلام خواهيم كرد. 

 
جرم محرز پژو 

اما در مقابل اين سخنان احتياط‌آميز از يك سو نمايندگان پژو در گفت‌وگو با منابع غربي از قراردادهايي خبري مي‌دهند كه آقاي يكه‌زارع در فرانسه پاي آنها را امضا كرده و مدل‌هايي كه قرار است در ايران جاده‌ها را تسخير كند نيز مورد پسند كارشناسان داخلي قرار گرفته و از سوي ديگر به گفته نماينده مجلس جرم شركت‌هاي رنو و پژو محرز است و بايد پرونده قضايي آنها به دادگاه برود. 

رئيس هيئت تحقيق و تفحص خودروسازان در گفت‌وگو با تسنيم با بيان اينكه فرانسه ذاتاً بدذات است، گفت: در حالي كه جرم رنو و پژوي فرانسه قطعي شده و پرونده آنها به محاكم قضايي ارسال شده است، مي‌شنويم كه مديران خودروسازي در حال مهيا كردن ميز مذاكره با آنها هستند. 

علي عليلو با اشاره به اينكه رفتار ناعادلانه كشور فرانسه با جمهوري اسلامي ايران فقط منحصر به مسائل سياسي نمي‌شود، اظهار داشت: بايد توجه كنيم كه دولت فرانسه در طول تاريخ و حتي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي و در دوره قاجار نقش جدي در تحميل قرارداد تركمانچاي به كشور داشته است. رئيس هيئت تحقيق و تفحص از صنعت خودروسازي كشور در ادامه با بيان اينكه شركت پژو در زمان تشديد تحريم‌هاي بين‌المللي به‌رغم تعهدات بسيار ايران را ترك كرد اما رنو ماند و كلاهبرداري‌هاي زيادي را در كشور انجام داد، افزود: من اعتقاد دارم بدذاتي ماهيت رفتارهاي فرانسه است و بايد اين نكته را در تعاملات خود با اين كشور مدنظر قرار دهيم. 

عليلو به مذاكرات برخي مسئولان و مديران با شركت پژو اشاره كرد و گفت: تجربه ثابت كرده فرانسه در ايفاي تعهدات خود موفق نبوده است، حال چرا برخي از مسئولان بدون توجه به اين موضوع سعي در گسترش همكاري‌هاي خود با اين شركت دارند، مگر نه اينكه شائبه منافع شخصي در اين ميان مطرح مي‌شود. وي به سفر چند روز گذشته يك هيئت 60 نفره به كشور فرانسه براي توسعه همكاري‌ها اشاره كرد و گفت: چرا كسي بر اين مذاكرات نظارت نمي‌كند؟ نبايد هر فرد و مسئولي بنا به صلاحديد خود با كشورهايي كه آسيب‌هاي جدي به ما وارد كرده‌اند وارد مذاكره شود. 

عليلو تصريح كرد: نمايندگان مجلس در قالب طرح تحقيق و تفحص تخلفات دو شركت رنو و پژو را محرز شناخته و آن را به مجامع قضايي ارسال كردند اما برخلاف آنكه بايد براساس قانون سه ماه بعد از ارسال اين نامه رسيدگي قضايي اين موضوع انجام شود، هنوز با گذشت يك سال تخلف اين دو شركت در دادگاه بررسي نشده است. 

عليلو اضافه كرد: در حال حاضر دولت هيچ برنامه‌اي براي پساتحريم اعلام نكرده است كه اين موضوع بايد در اسرع وقت در دستور كار دولت قرار گرفته و آن را اعلام كند. 

 
 دو مدل پژو در راه ايران

منابع خبري اعلام كرده‌اند ديدارهاي مختلف طي يك سال اخير منجر به نهايي شدن مشخصات دو محصول پژو در ايران شده است اما گويا طرف فرانسوي همچنان اصرار به بستن قراردادي دارد كه هر موقع دلش خواست يك‌طرفه آن را ملغي كند. گفته مي‌شود پژو ۲۰۰۸ و پژو ۳۰۱ به عنوان دو محصول جديد شركت پژو در ايران توليد خواهند شد و برآورد اوليه قيمت آنها نيز با كسر بسياري از قطعات و آپشن‌ها، بالاي 60 ميليون خواهد بود. 

پژو 2008 يك خودروي شاسي‌بلند است كه حدود سه سال پيش به بازارهاي دنيا عرضه شده و قرار است اين خودرو با سرمايه‌گذاري مشترك پژو و ايران خودرو در شركت ايران خودرو توليد شود كه براي اين كار نياز به ايجاد خط مونتاژ جديد در شركت ايران خودرو است. پژو 301 نيز به عنوان يكي ديگر از محصولات جديد شركت پژو در ايران توليد خواهد شد كه اين خودرو حدود دو سال است در بازار چين عرضه مي‌شود. اين محصول با مشاركت شركت پژو و دانگ‌فنگ چين در اين كشور توليد و عرضه مي‌شود.در حال حاضر پژو 2008 در بازارهاي جهاني حدود 18 هزار دلار و پژو 301 حدود 15 هزار دلار عرضه مي‌شود. طبق برآوردها قيمت پژو 301 در ايران بالاي 60 ميليون تومان و قيمت پژو 2008 نيز بالاي 90 ميليون تومان خواهد بود. 

در همين ارتباط سايت مشرق نيز نوشت: با توجه به افت فاحش صنعت خودروسازي فرانسه در سال‌هاي اخير، شايد بهتر باشد ايران به جاي اطمينان مجدد به شركت‌هاي بدسابقه پژو و رنو، اقدام به مذاكره با شركت‌هاي بزرگ خودروسازي در ژاپن، كره‌جنوبي، ايتاليا و حتي آلمان كند. 

اين سايت خبري آورده است: هرچند از كوته‌نگري ديرينه مديريت صنعت خودروسازي كشور نبايد غافل شد كه در مدت طولاني همكاري با پژو، خودروسازي ايران را به خط مونتاژ محصولات پژو تبديل كرده و كمتر به فكر بومي‌سازي قطعات بودند، اما در مجموع اقدام پژو نامي جز خيانت نداشت. 

لازم به ذكر است به گزارش فوربس، برترين خودروسازان جهان در سال 2014 به ترتيب شامل، تويوتاي ژاپن، فولكس واگن آلمان، مرسدس بنز آلمان، فورد امريكا، بي‌ام و آلمان، جنرال موتورز امريكا، ‌هونداي ژاپن، هيونداي كره، نيسان ژاپن و شركت سايك چين بوده‌اند. به گزارش تلگراف، نام خودرو‌سازي پژو حتي در ميان 20 برند برتر خودروسازي جهان نيز به چشم نمي‌خورد. همچنين بايد گفت: شركت پژو در طول 23 سال حضورش در ايران نه تنها راه را براي خودكفايي در توليد قطعات و محصولاتش در ايران بست بلكه با خروج يك شبه كارشناسانش از ايران، زيان حداقل 800 ميليون يورويي و به عبارتي 2/3 تريليون توماني را نصيب كشورمان كرد. 
 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بهلول حكيم: 1394/5/818:28:08،
336
28
از يه سولاخ چند بار گزيده بشيم؟
ما همه چيو ميگيم قبل اينكه بميريم لال. صنعت خودروسازي ايران بن بسته تا تهش
فرانسوي هاي زالو صفت كه كارنامه ي عملكرد افتضاحي دارند رو با اردنگي بندازيد بيرون. فقط و فقط با آلمان يا ژاپن يا حتي ايتاليا قرارداد ببندين وسلام
محمد از اصفهان: 1394/5/818:51:00،
101
27
ایران کندرو تو تحریمی.
پژو توهم تحریمی.
فقط خودروی المانی و امریکایی.
لولو: 1394/5/819:16:51،
48
17
اره راست میگی.چقدر بدبختیم که چنین مسئولانی داریم که زود نارو زدن هارو یادشون میره وسریع جوگیر میشن وذوق زده !!همه بیچارگی ما از چنین مسئولانی است.
۶۶۶: 1394/5/819:21:44،
30
14
دست بالای دست زیاد الان ما در مقابل ایران خودرو حرفمون هیچ حرف ایران خودرو برای کشور مبل فرانسه ام هیچ نتیجه به صور م که شده باید ایران از فرانسه ماشین وارد کن میفهمید یاد کورشش بخیر افسوس......
رضا ****: 1394/5/819:37:59،
39
17
ایرانخودرو ۲ تریلیون ضرر نکرده که حالا مدعی خسارت شده بلکه ده برابرش با قیمت بالای خودرو که به مردم فروخته پولش رو گرفته وحالا اگه خسارت هم از پژو بگیره هرگز به مردم نخواهد داد مثل دکل نفتی مثل پولهای بلوکه شده و غیره ........ پژو اگه بخواد بیاد در کشور ایران خودرو تولید کنه ،ایرانخودرو که سهله هیچ یک از دولت مررررردای ما هرگز نمیتونن جلوش رو بگیرن و این امکان هم تا ۹۹ درصد داره که دوباره در ایران خودرو تولید بکنه و از خسارت هم خبری نیست و اگه ایران اعلام بکنه که ما خسارت گرفتیم و بعد اجازه تولید به پژو دادیم هرگز باور نکنید که دروغی بیش نیست
پژو و دولت فرانسه خواهد آمد وخودرو تولید خواهد کرد و هیچ کس هم نمیتونه جلوش رو بگیره جز ملت ایران که با تحریم خوروی پژو و رنو نخرن..
اگه فرانسه خیانت کار است چرا دوباره باهاش مذاکره میکنید ؟ نکنه نرمش قرمانانه است
مردم دنبال بهتری نباشید
بهلول 2: 1394/5/819:41:48،
53
13
همیشه پای یک آقا زاده در میان است
مهران: 1394/5/820:04:52،
21
12
تا کی باید منتظر باشییم کشورهای دیگر دایه عزیزتر از مادر باشن برای ما
اول روسیه بعد فرانسه و حالا چین تنها به چشم استفاده به ما نگاه میکنند.
اگر میخوایم تحولی رخ بده باید از داخل خودمون شروع کنیم
رضا: 1394/5/820:54:23،
30
17
به همین خیال باشین اینا به خاطر مردم هیچ کاری نمیکنن ولی به خاطر خودشون هرکاری میکنن
پزو: 1394/5/821:35:42،
21
25
اگر پژو پارس صفر بشه بیست تومن، من یه دونه میخرم.
دیگه بادا باد!!
چه میشه کرد.
صثفص: 1394/5/821:48:51،
19
25
خیلی ممنون انقدر برای رفاه مردم نگرانید!
برآورد اوليه قيمت آنها نيز با كسر بسياري از قطعات و آپشن‌ها، بالاي 60 ميليون خواهد بود.
در حال حاضر پژو 2008 در بازارهاي جهاني حدود 18 هزار دلار و پژو 301 حدود 15 هزار دلار عرضه مي‌شود. طبق برآوردها قيمت پژو 301 در ايران بالاي 60 ميليون تومان و قيمت پژو 2008 نيز بالاي 90 ميليون تومان خواهد بود.
اریا: 1394/5/821:56:59،
39
13
نامرد خودشمایید و اون چینی های حلبی که با سه برابر قیمت میندازین ب ملت
امروز یکی از اشناهامون با تیبا تصادف کرد و از ده جا آسیب دید مرگ مغزی و ستون فقرات و دل و روده و.... هیچیش سالم نبود و فوت کرد بیچاره با 30 سال سن.
بجای کری خوندن برای پژو و رنو این اشغالاتونو جمع کنید بی وجدان ها
445: 1394/5/822:34:48،
44
22
با دلار 3000تومان همینیه که هست
مسعود : 1394/5/823:52:44،
92
17
کاری نداره.به همون روشی ک با تحریم ایرانخودرو و سایپا تا پای ورشکستگی رسیدن حالا این پژو و رنو ک میارن هم تحریم کنیم.میگین نمیشه؟ والا میشه..
احمد: 1394/5/900:34:11،
24
17
بابا جون مردم منتظرن قیمت بیاد پایین که نخریدن ربطی به تحریم نداره
ماشین: 1394/5/901:50:32،
16
21
بازم بگین چین از دنیا عقبه رتبشو نگاه کنین
مهران: 1394/5/901:52:34،
23
21
از اول هم معلوم بود غیرت ندارن پژو رو از ایران بندازن بیرون . ایران لگن غیرتش کجا بود .
مریم: 1394/5/906:26:18،
22
16
کشور داره با همین جنگای زرگری اداره میشه ؛مردم فقط بازیچه هستن!
peyman: 1394/5/910:17:03،
29
15
ای بنده خداهای ساده اونها گفتند شما هم باور کردی کجا پژو ایرانو تحریم کرده اگه تحریم بود این همه پژو از کجا تولید میشه این جنگ زرگریشون هم واسه اینه که مردم نگن قرارداد بستین پس چرا ارزون نمیشه آقا جان هیچ کس مارو تحریم نکرده بلکه فقط اون بالایی ها ملتو تحریم کردن چون ما لیاقت یک روز آرومو نداریم.
alizadeh: 1394/5/912:02:22،
22
15
بقول یکی از دوستان قرارداد با پژو و رنو یعنی خیانت به مردم ایران
کریم: 1394/5/818:28:50،
179
19
دستشون درد نکنه... خیلی زحمت کشیدن
بالای 90 میلیون؟؟؟
خودرو تو رنج بالای 90 میلیون مشکلی نداشتیما آقای ایرانخودرو
برای زیر 30 میلیون چی داری اونوقت؟
رضا: 1394/5/901:21:23،
20
25
درست میگه کریم.اونایی که منفی دادن فازشون چیه؟؟؟
با این قیمت بیاد که چی بشه؟باید یه فکر اساسی بکنن
یعنی یه روز میشه خودرو با قیمت حداقل نزدیک به قیمت واقعی بخریم.
یه روزی میرسه +++++++++
عمرا -------------
Amir: 1394/5/911:59:02،
17
13
قبلا گفت دیگه خودروی ارزان قیمت an3 !
نیما: 1394/5/818:34:09،
245
24
مبلغ رشوه چقدر بوده؟
سعید: 1394/5/819:12:49،
38
19
دقیقا !!!
چند سال دیگه مثل قضیه نفت توتال گند اینم در میاد!
عرفان: 1394/5/818:36:17،
112
27
اول که میگفتن تحریمیمو این حرفا هر روز ماشینو گرون تر کردن...!
حالا که تموم شده تحریم واسه اینکه خودرو رو ارزون نکنن پژو شده دشمنو این حرفا...
کار ناجوانمردانه اینکه شما ماشین با کیفیت آشغال میدین دست مردم با قیمت گروون که هرکی باهاش تصادف کنه فاتحش خوندس :)
وگرنه همون پژو پارسی که 18 تومان به عراقی ها میدین به ما بدین ما راضییم
حميد: 1394/5/818:37:01،
153
19
بابا ايران خودروووووو بابا جوانمررررررد.
اين دوتا لگن ساز روي هرچي نامرده كم كردن، جواب نامردي خودتون رو كي ميدين به اين ملت!!؟؟؟
نادر: 1394/5/818:37:36،
70
21
در این مدت کوتاه خودرو سازان اونم فقط ایران خودرو 2/30 تریلیون تومان ضرر دیدند ! یعنی قبلنا اینقدر سود می دیدند باز ميگفتند داریم ضرر میکنیم و هنوز هم میگند قیمتها بالا خواهد رفت ! نه پایین !!!!!
محمود: 1394/5/818:39:28،
52
77
البته پژو خیلی هم مقصر نیست چون پس از تحریم، همه شرکتهای دیگر هم مجبور به ترک ایران شدند
salee: 1394/5/818:43:05،
94
16
اقایون خودرو ساز بیصلاحیت بالاخره باید ی پول قلمبه در بیارن از بغل این خودروسازای نامرد فرانسوی دیگه.
445: 1394/5/822:49:53،
28
20
با دلار 3000تومان ارزانترین خودرو شرکتهای دیگه کمتراز 10000دلار
نیست که با60 درصد حداقل موارد دیگر زیر 70 میلیون تمام نمی شود
تازه با ضعیف ترین موتور و حداقل امکانات بطور مثال متسوبیشی میراژ
ویا کیا ریو ویا تویوتا یاریس بیاید واقع بین باشیم با این پولها بهتر از این
خودروها نمی توانیم داشته باشیم مگر قیمت دلار کاهش پیدا کند
بهلول حكيم: 1394/5/818:46:15،
109
19
با وجود اعمال شيطاني پژو و رنو بايد ديد كه چه دليلي وجود دارد كه باز؛ مسئولين ما ميخواهند با اين دشمنان قسم خورده همكاري كنند آيا پژو به مسئولين ما رشوه داده كه باز ميخوان آشغال توليد كنند؟ دست هاي پشت پرده بايد آناليز بشه.... بابا از فرانسه بكشيد بيرون با آلمان و ژاپن ببندين
mahyar: 1394/5/820:02:00،
29
17
فهمش کار افراد معمولی نیست.

فقط اینو میتونم بگم.ایران بعد جنگ جهانی دوم تقسیم شده بین متجاوزین.
سیدمیثم: 1394/5/823:06:34،
37
16
لایک
بی کلاه: 1394/5/901:39:51،
25
14
هر کی پورسانت بیشتر بده مونتاژ میکنم. تو برند های درست و حسابی که از این خبرها نیست.زهی خیال باطل!
مهمان: 1394/5/818:48:29،
31
14
جالبه اختلاف دو خودرو اونور ٣٠٠٠ دلاره اينور ٣٠ميليون!!!!!
من: 1394/5/818:54:14،
31
14
شما اگه عرضه ندارید ماشین تولید کنید, چه کاریه که می رید مذاکره می کنید ؟؟؟
آخه پژوی چینی 90 میلیون ؟؟ باز صد رحمت به ام.جی.
والا با این قیمت ها من ترجیح میدم S5 سوار بشم, سوار پژو نشم.
رشوه: 1394/5/819:13:33،
26
16
آقا سوال نداره که


رشوه گرفتن همین
بهلول حكيم: 1394/5/819:15:11،
28
14
حدود 53 سال از تاريخ ايران خودرو و .. ميگذره با انحصار مطلق و ظالمانه و همايت هاي بي دريغ و سرگردنه اي دولت و قيمت هاي 5 برابري و بي كيفيتي خودروهاشون و... اگه ميخواستن پيشرفت كنن تو اين نيم قرن يه چيزي ميشدن ولي تا 53000 سال ديگه هم چيزي نميشن و فقط آشغال درست ميكنن!! پس تا ابد نميخريم تا بشكنيم كاسه كوزه رو
مجید جان: 1394/5/819:17:53،
29
21
وقتی پدر خانواده فوت میکنه بر سر ارث و میراث برادر و خواهر به هم رحم نمیکنن و هر کدوم با سیاست طلب بیشتری دارن اون وقت این مسوولین ما ساده لوحانه و مثل بچه ها اظهار میکنن و میگن چرا پژو رفت و ما ضرر کردیم،فکر کردین مصویه های تحریمی شورای امنیت با کسی شوخی داشت، بزرگترین بانکهای انگلیسی واسه دور زدن قوانین لو رفتن و جریمه سنگین شدن. بهتره بجای این قمپوز در کردنها بفکر اصلاح صنعت خودروسازی از ریشه باشین
میلاد: 1394/5/819:19:58،
18
19
آقایون نمیتونن قید سود سرشار و رشوه ای ک از فرانسه میگیرنو بزنن!
ناشناس: 1394/5/819:40:46،
23
19
ملت ساده چی فکر میکردین؟ فکرمیکردین از شر پژو پارس و 206 405 خلاص میشین؟
بازم خدا پدر چینی ها رو بیامرزه که روز به روز دارن کیفیت و بالا میبرن و قیمت و پایین میارن.
تازه 301 و 2008 هم از چین میان از کمپانی دانگ فنگ که شریک پژو هست تو چین. برین همون پارس و رانا رو بخرین مقوا بزارین زیر ماشین تا روغنش کف پارکینگ و سیاه نکنه منم میرم جیلی میگیرم که آشغاله و اخه با دنده اتوماتیک 70 تومن
سبز: 1394/5/819:45:53،
17
14
معلوم نیست مسولان به چی فکر میکنند. آقایان محترم خودرو در حد 20 میلیون تومان تولید کنید نه 50 نه 60 نه .........................از این توافق هم دردی دوا نمیشه.
صدای ملت: 1394/5/819:58:22،
18
15
توروخداول کنیداین نامردهارواینهاعمرابه شما ضرروزیان بدن خودتون گفتید206 صندوقدارروباضرربه دیگرکشورهاصادرمیکردبدتاپزوازتون راضی باشه شماهااقایون ایران هودروفقط بازیچه بودیدواسه فرانسوی هاشایدم این وسط کارهایی شده که تن به این خفت دادید مثل ویلاتومارسی فرانسه یا...یکم مرددباشیدشریک مطمن آلمان بعدایتالیابعدازاون هم زاپن توروخدبه خودتون بیابید دیگه رانت خواری بسه آه ملت شماراگرفتارمیکنه
محمد: 1394/5/820:05:30،
17
12
خداييش مشخصات فنی ماشین رو بخونيد.میبینید که چه کلاه گشاديست.گیربکس 206 اتوماتیک!!!!2008 به این گندگی موتور 2000. 117 اسب بخار.!!!!@
امید: 1394/5/820:10:41،
24
21
پژو سلاحش رشوه دادنه کاری که از اخلاق حرفه ای آلمانی ها و ژاپنی ها بر نمی آد،ناجوانمرد اون خائنی هست که ازش رشوه گرفته برای ما مهم رشوه گیرنده هست نه رشوه دهنده ی خارجی پس به جای اینکه پژو رو مقصر بدونیم ببینیم خیانت داخلی از کجا انجام شده .
امید: 1394/5/820:10:56،
17
14
پژو سلاحش رشوه دادنه کاری که از اخلاق حرفه ای آلمانی ها و ژاپنی ها بر نمی آد،ناجوانمرد اون خائنی هست که ازش رشوه گرفته برای ما مهم رشوه گیرنده هست نه رشوه دهنده ی خارجی پس به جای اینکه پژو رو مقصر بدونیم ببینیم خیانت داخلی از کجا انجام شده .
شاهین: 1394/5/820:23:28،
16
18
سوناتا 2014 ++++++++

جنسیس کوپه 2011 _ _ _ _ _ _
پرهامک: 1394/5/820:23:40،
22
25
چرا نیمه ی پر لیوان را نمی بینید؟
1. پژو اولین شرکتی بود که بعد از انقلاب تکنولوژی روز خودش را در اختیار ایران قرار داد تا 405 و بعدها 206 در ایران تولید بشه. هر کدام هم چند تا فرزند دارند، مثل پرشیا و سمند و SD و رانا.
2. وقتی ایران دنبال خرید یک پلت فرم برای جانشینی پیکان و بعدها پراید بود، فقط رنو به مناقصه ی ایران جواب داد و ال 90 را به ایران معرفی کرد.
3. دنیای تجارت حب و بغض نداره! هر کس میتونه خودروی به روز و با کیفیت، ایمن و با قیمت مناسب برای مردم فراهم کنه، بیاد با خودروسازان ما همکاری کنه. حالا اروپایی، آسیایی، امریکایی یا حتی چینی. مردم هم حق انتخاب داشته باشند.
امیرداغدارحجازی: 1394/5/1114:34:56،
15
14
ازت معلومه که خییییییلی خوش بحالته
كيوان: 1394/5/820:51:34،
19
21
دوستان خودتون ناراحت نكنيد ادم ضعيف هر اتفاقي بيافته ميره زير اب ادم قوي هر اتفاقي بيافته به نفعش ميشه پس ايراد از فرانسه يا كشوراي ديگه نيست ايراد از ضعف ماست ،برو قوي باش كه در نظام طبيعت ضعيف پايمال ميگردد
رضا: 1394/5/821:01:38،
18
17
اینجا ایران است!!
احمدی: 1394/5/821:02:17،
20
18
15هزار دلار که میشه 50تومن اگه شما بخواین بسازین ما که نباید حقوق کارکنانتون بدیم یعنی 10تومن سود
هالو: 1394/5/821:08:53،
15
14
فولکس واگن، جی ام، بنز، فورد و ...
و آخرش دوباره پژو و رنو و ماشینهای آشغالشون در بازار ایران. دیگه عادت کردیم
رسول : 1394/5/821:47:59،
26
16
خیلی جالبه تو بازار بین‌المللی 18000 دلاره که میشه 54 میلیون ولی در ایران با حذف بسیاری از آپشنها در میاد بالای 90 میلیون
احتمالا بدلیل اینکه درآمد متوسط هر ایران دوبرابر بقیه کشورهاست
مجتبی: 1394/5/822:01:49،
19
14
هر چند گفتار منو نمی زارید ولی در یک کلام خجالت
مجتبی: 1394/5/822:03:53،
16
16
هرچند مطالب منو نمی زارین ولی من حرفم را میزنم در یک کلام خجالت خجالت
امیر: 1394/5/822:17:32،
21
17
اینها منتظرند تا مردم ماشینهایی که در انبارها رو دستشون باد کرده رو بخرن بعد از اون قرار داد ها رو یکی یکی رو میکنند
مطلع: 1394/5/822:56:53،
48
19
دوستان با تبليغات محلي حتي در بين آشنايان اين فرهنگ رو بين مردم جا بندازيد كه از ايران خودرو خريد نكنند مخصوصا اگه دوباره با فرانسوي ها قرارداد بست . الان حتي ارزش اينو داره تو ذهن خودتون جا بندازيد يه محصول ديگه جايگزين محصولات ايران خودرو كنيد . هر چي كه شد . اگه ايراني هستي اين خبر رو پخش كنيد تا بيشتر به شعورمون توهين نشه . ديگه بسه بي حرمتي ...
میراحمد: 1394/5/823:01:04،
45
18
چرا همه دولتها اصرار بر انحصاري نگهداشتن صنعت خودروسازی ایران دارند مگر فرق خودرو با سایر کالا ها چیست شما را بخدا از همین چینها حداقل یاد بگیرید واینقدر به مردم ظلم نکنید بسپارید به سرمایهگذاری بخش خصوصی
احمدرضا: 1394/5/823:08:57،
40
16
جالبه که پژو در رده بندی خودروسازان معتبر در سال 2014 از شرکت سایک موتور چین هم پایینتر قرار گرفته.
پژو 301 و 2008 خودروهای خوبی هستند ولی طبق این خبر قراره تازه بعد از کاهش کلی از آپشنها قیمتشون به بالای 60 و 90 میلیون برسه. یعنی خودروهایی که طبق قیمت جهانی به ترتیب حدود 50 و 60 میلیون قیمت دارند بعد از کاهش آپشن هنوز هم از قیمت جهانی بالاتر باید بخریم. ضمن اینکه قراره از همون موتور پژو 206 روی این دو خودرو استفاده بشه یعنی حتی توی موتور هم این دو خودور چیز جدیدی به همراه ندارند.
سیدمیثم: 1394/5/823:14:22،
48
14
اگه واقعا بخوان احقاق حق بشه امروز ما باید پژو و رنو رو تحریم کنیم.
ای کاش وزیر صنعت هم مثل وزیر امور خارجه یا وزیر بهداشت بود
این کار یه همت و مردانگی میخواد که امیدوارم پیدا بشه و خودروسازای فرانسوی رو دست خالی برگردونه
...
..
.
آخ اگه بشه
هادی: 1394/5/823:33:46،
42
16
دوره بعدی این دولت رای میخواد دیگه!!!
رضاااااااااا: 1394/5/823:51:44،
60
18
بابا كجاي كارين مسولين شركت دزد ايران خودرو دلشون براي پاريس تنگ شده كي به فكر مصرف كننده هستن خدايا ما رو از دست هرچي دزد بيت المال خلاص كن
aa: 1394/5/900:06:17،
39
13
با دست پس میزنن با پا پیش میکشن....ویران خودرو اگه دو محصول 301 و 2008 و وارد نکنه باید کک بپرونه
ناصر: 1394/5/901:18:57،
25
18
با 16000 هیوندای النترا و فورد فیستا و هوندا سیویک و تویوتا کرولا و خیلی ماشینهای بهتری میشه خرید.پژو 301 مال دانگ فنگه چین و بسیار ماشین داغونیه درحد پارس. حداقل پژو میارن مدل خوبش 208 و 308 رو نمیارن هم قیمتش و هم امکاناتش اروپاییه!
آرش: 1394/5/901:29:17،
21
12
وافعن پرداخت 60 و 90 میلبون تومن پول بی زبان به دو خودروی یکی تمامن چینی به نام 301 و دیگری نیمه چینی به نام 2008 اما با موتورهای یکسان و قدیمی و ضعیف به نام TU5 ظلم فاحش هست. یعنی مثلن من همین 206 قدیمی خودم رو که موتور TU5 اصل (غیرچینی) روش هست رو بدم بره، بعد 60 - 50 میلیون روش بذارم!! همون موتور ولی با کیفیت نازل چینی / هندی بخرم!! اگر همچین کاری کردم یا دیوانه ام یا هیپونتیزمم کردن.
ahmad: 1394/5/901:38:06،
24
19
دوستان
آشغال چینی یا ++++
آشغال ایرانخودرو -------
کدوم؟
هوتن: 1394/5/912:57:14،
18
20
حداقل آشغال ایران خودرو لوازمش پیدا میشه مجبور نیستی برای یه فیلتر روغن یا بنزین یه هفته معطل بشی !
حمید: 1394/5/903:36:13،
20
15
قسم میخورم شرکت پژو رشوه کلانی به اقایون خودرو ساز داده و به یگانگی خداوند قسم که همون اوایل که اعلام شد ایران خودرو شرکت پژو را برای ورود به ایران برای تولید قبول نکرده گفتم شامورتی بازیه و اخرش قبول می کنند . حالا ببینید درست بود یا نه . رشوه و اختلاس پدر اینها را و اینها پدر مردم را در اورده اند .
مهمان: 1394/5/905:44:06،
21
16
حالم از کلمه فرانسه بهم میخوره
جهان: 1394/5/908:14:39،
18
22
آخه شما فقط ظاهرو میبینید.. عزیزان..اون طرفه آب کسی حتی جواب تلفن ایرانیارو نمیده..! واسه همین مججججبورن با پژو و رنو کنار بیان......
mohammad: 1394/5/909:47:42،
23
14
بقول یکی از دوستان قرارداد با پژو و رنو یعنی خیانت به مردم ایران

reza: 1394/5/911:20:23،
21
16
شرکت پژو مقصر نیست کشورهای دیگه دنبال منافعشون هستند مثل مردم تماام دنیا بدبختی کشور ما این است که نیروی انسانی کارآمدش را مفت راهی کشورهای دیگه می کند که آقای فابیوس می گه ایرانیهای که در کشور ما هستند باعث افتخارند بدبختی مسئولان خائن کشور هستند که هزاران قرارداد ترکمانچای را هر سال امضاء می کنند و بعنوان افتخار ازش یاد می کنند اگر در کشور اینهمه خائن نداشتیم اینهمه نیروی انسانی مفت به خدمت کشور های دیگه در نمی آمدند اینهمه قرارداد پنهانی امضا نمی شد مدیرعامل ایران خودرو کجای این هرم است که تصمیم بگیرد قرارداد ببندد یا نبندد دنبال عروسک نباشید عروسک گردان را دریابید
اسماعيل: 1394/5/911:26:44،
30
19
بزرگترين خدمت خودرو سازان ايران به اين مردم بيچاره تعطيلي كامل توليد است يك خودرو ساز نتواند در 50 سال يك موتور براي خود توليد كند بهتره ماشين از خارج وارد شود يك موتور قديم برروي 10 نوع ماشين مي زارند به مدت حداقل 30 سال واقعا" لياقت در مديران ماست رو كه نيست و اين از بي كفايتي مسئولان كشور است سال قبل در توليد وانت پيكان در بعضي مواقع بخاطر نبود قطعه مشكل داشتند .
محمد: 1394/5/911:47:14،
27
12
بابا خارجیا مشکلی ندارن دزد همین نزدیکیاس
محمد: 1394/5/914:37:24،
19
17
نمیگم مردم تحریم کنن. تحریم از محروم کردن میاد. از اینکه خودمونو از چیزایی که می تونیم داشته باشیم محروم کنیم یا محروم کنن.
ولی اگر این محروم کردن برای به دست آوردن چیزای بهتر باشه شاید با ارزش باشه.
تحریم برای بهبود کیفیت با قیمت مناسب تر می تونه مفید باشه.
برای محصولات با کیفیتی که مردم رو کنار خیابون نذاره یا دنبال یه قطعه این ور و اونور نکشونه.

اگر صدای هدفدار مردم با گفتن نه به شرایط استثماری صنعت خودرو داخلی به گوش انحصار طلبای داخلی برسه خوبه .
اگر صدای هدفدار مردم با گفتن نه به خودرو سازای خارجی که هر وقت میبینن اینجا مردم نیاز دارن با کله میان و هر وقت خواستن خدماتشون رو قطع می کنن به گوش صنایع خارجی برسه خوبه.

ما مردم حق داریم. حقمون که خوب زندگی کنیم. چیزای خوب داشته باشیم.
محمد: 1394/5/916:03:31،
19
18
این مسئولان گاری ساز رو جون به جونشون بکنند ، خیانت کارند !
ملک : 1394/5/921:22:07،
13
12
تو مملکت ما چیز عجیب وجود نداره چون عجیبترین خبرها دیگه عادی شدن.
محمد: 1394/5/1001:41:48،
14
16
سلام حاجي جون ، رئيس ويران خودرو شدن چطوره ؟ حقوق و مزايا خوبه ؟ يادش بخير وقتي ميلياردي خون مردم و تو شيشه كردين واسه ي روفقاي فرانسوي همون نامردا جوانهاي ايران و بيكار كردن .... حالا كم به همه ي ما ظلم كردين ؟!؟! ميدونم هر چي بگيم گوش شنوا نيست اما نوش جان رشوه رو بزن تا صبح دولتت بدمد
ممد: 1394/5/1010:05:10،
11
12
تا دلار نیاد پایین این بدبختیها رو ملت دارن باید بشه هزار که قشر متوسط و ضیف یه نفسی بکشن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار