کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مالک این چند میلیارد دلار آزادشده ایران کیست؟

کدخبر:۱۴۰۹۳چهارشنبه، ۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۰:۴۹۳۳۰۹ بازدید

این روزها تولید بیش از هر زمان دیگری، دغدغه روزهای آینده را دارد. دغدغه‌هایی که جنس آن این بار دیگر متفاوت از نقدینگی و تامین مالی برای بنگاه‌هایی ...

این روزها تولید بیش از هر زمان دیگری، دغدغه روزهای آینده را دارد. دغدغه‌هایی که جنس آن این بار دیگر متفاوت از نقدینگی و تامین مالی برای بنگاه‌هایی است که سال‌ها با تحریم، رکود اقتصادی و سایر موارد سر و کله می‌زدند.

 این روزها تولید ایران نگران روزهای سخت پیش رو و پس از ورود رقبای تازه نفس خارجی است که نه مشکل مالی دارند و نه مسائل مرتبط با نبود تکنولوژی روز دنیا. این روزها تولید کشور، متاثر از فضایی ابهام آمیز است که رفت و آمد سرمایه گذاران و هیات های خارجی برایشان رقم زده است. تولید ملی ایران، دغدغه روزهایی را دارد که اقتصاد ایران شکوفا شود.

فصل جدید اقتصاد ایران

اکنون دیگر بیش از دو هفته است که از توافق جامع هسته‌ای میان ایران و کشورهای 1+5 می گذرد. باز هم سیل ورود هیات های خارجی جاری شده و همین امر، دغدغه های این روزهای تولید را دو چندان کرده است. برخی نگران از روزهایی هستند که دوباره، درب کشور به روی کالاهای خارجی باز شود و برخی دیگر، نگران روزهایی هستند که رقبای تازه نفس خارجی شان وارد بازار می شوند.

روی دیگر سکه را هم البته برخی تولیدکنندگانی تشکیل می دهند که حتی در سال‌های گذشته، علیرغم مشکلات تحریم و مسائل پیش روی کشور مبنی بر رکود اقتصادی و مشکلات سیاستگذاری، باز هم از تکاپو باز نمانده اند و تلاش دارند تا زمینه ساز تحولی جدید با باز شدن فضای نوین پیش روی اقتصاد ایران باشند.

همه و همه دست به دست هم داده اند تا اقتصادی متفاوت را برای ایران رقم بزنند. در این میان برخی می گویند که توافق هسته ای، یک تیغ دو لبه است و فارغ از همه این دلمشغولی ها، این تولیدکنندگان هستند که چگونه از فرصت این توافق و شرایط جدید اقتصاد ایران می خواهند استفاده کنند اما آنچه که هست، تنها یک موضوع است و آن اینکه تولید ملی می خواهد باز هم منزوی شود یا اینکه راه تعالی را پیش گیرد و بالاخره جراحی را روی خود انجام داده و به سیل تولیدکنندگان کالاهای با کیفیتی بپیوندند که جایی در اقتصاد جهانی دارند.

دولت قفل تولید را هم با کلیدش باز می‌کند؟

در این میان، تولیدکنندگان بارها و بارها اعلام کرده اند که توافقات هسته ای و برداشته شدن تحریم ها، تنها 30 درصد مشکلاتشان را حل و فصل می کند و مابقی کلیدی است که باید با تدبیر دولت، قفل هایی که این سالها بر پای تولید بسته شده است را باز کند. تولیدی که البته بخشی از آن، با نادیده گرفتن قفل ها، زمینه را برای جهانی شدن خود فراهم کردند.

اما شاید آنچه که بیش از هر زمان دیگری بخش تولید کشور و البته کارشناسان و اقتصاددانان را متاثر کرده، تجربه ای است که ایران در سال‌های قبل از ورود کالاهای خارجی داشته است؛ زمان‌هایی که دلارهای بلوکه شده و ارزهای خارجی در بازار ایران وارد شده اند و همین امر سیل عظیم کالاهای خارجی را در بازار ایران افزایش داده است. سیل سرمایه هایی که اگرچه قرار بود حامی تولید باشد اما اکنون مخربش شده است و بازاری را هدف گرفته که دوران نقاهت پس از تحریم را می گذراند.

نکته مهم اینکه همزمان با نگرانی هایی که تولیدکنندگان داخلی دارند، اروپا نیز در یک رکود بین المللی قرار دارد. سرمایه گذار و تولیدکننده اروپایی و آمریکایی با ظرفیت خالی در پی بازاری برای محصولات خود هستند، زیرا با تحریم‌های ایران و افزایش هزینه‌های آنها، محصولاتشان بازاری نداشته است، بنابراین آنها نیز با مشکلات متعدد اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند. از این رو، برای بقای خود به دنبال بازارهای جدید هستند.

توصیه‌های آل اسحاق به دولتمردان

یحیی آل‌اسحاق در این رابطه می گوید: شرکت‌های اروپایی که در رکود هستند، به دنبال توسعه خود و استفاده از بازارهای دیگر هستند و از این رو می توان گفت هر دو طرف ایرانی و همسایگان ایران و طرف غربی، عطش وار در پی فرصتی برای استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر هستند که سدی به نام تحریم بین هر دو قرار گرفته بود ولی حالا با برداشته شدن تحریم می توان اینگونه متصور شد که اگر این سد برداشته شود و تمهیدات لازم برای بعد از آن اندیشیده نشود، آب پشت سد می تواند به صورت سیل وار ویرانی‌هایی را از خود باقی بگذارد.

وی می افزاید: در مقابل، اگر این عطش هدایت شده باشد موجب سرسبزی و برکت خواهد شد. این امر مصداق عینی خود را در وضعیت اقتصادی کشور خواهد یافت.

به گفته آل اسحاق، در حال حاضر در کشور کالاها با 30 درصد قیمت بالاتر، هزینه های پولی، بانکی، نقل و انتقال و کالایی که نسبت به مشابه خارجی کیفیت پایین تری دارد، در انبارها جا خشک کرده و به دنبال مشتری است، همچنین اگر پتانسیل بازار داخلی را در نظر نگیریم، منابعی که به صورت ارز در دست خارجی ها است و قرار است به ایران بازگردانده شود، موجب طمع سرمایه‌گذاران خارجی خواهد شد.


مالک ارزهای آزادشده کیست

وی اظهار داشت: واقعیت این است که اکنون بالای 130 میلیارد دلار، امکان نقدینگی در کشور وجود دارد که فعلا دعوا سر این مسئله است که مالک آن چه کسی است. یک عده می گویند متعلق به دولت است اما درست آن این است که این اموال از آن جمهوری اسلامی ایران است؛ یک قسمت مربوط به بانک مرکزی، شرکت نفت و صندوق توسعه ملی است؛ بنابراین اروپایی‌ها به همه منابع و پتانسل های ایران چشم دوخته اند، چه موقعیتی بهتر از کشوری که هم پول نقد دارد و هم نیروی کار متخصص ارزان.کشوری که به لحاظ زیر ساختی بهترین موقعیت را در منطقه دارا است، فرصت طلایی برای هجمه کردن و وارد شدن به این بازار بزرگ است.


رفتار تجاری بر رفتار تولید غلبه می‌کند؟

آل اسحاق معتقد است: برای حضور در ایران هم اکنون بین اروپا و آمریکا و کشورهای اروپایی رقابتی آغاز شده است. حال اگر قرار باشد کالاهایی با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر وارد بازار ایران شود، اولین ضربه بر تولید کشور وارد می شود، زیرا در این حالت رفتار تجاری بر رفتار تولیدی اولویت گرفته است.

وی ادامه داد: در بدو ورود خارجی ها اولین اولویت خود را فروش جنس خود می دانند تا اینکه بخواهند برای فعالیتهای بلند مدت و تولید در ایران برنامه ریزی کنند؛ پس در ابتدا مایلند موجودی خود را به فروش برسانند لذا دنبال تجارت خواهند رفت در صورتی که نیاز ما بخش تولید است.


دولت در دو راهی قرار گرفت

در این میان، عده ای از کارشناسان نیز معتقدند که مسئولان دولتی و نظام حاکمیتی در این حالت مسئول هدایت این نیاز به سمت تولید است نه تجارت و بنابراین، باید به گونه ای برنامه ریزی شود که امکانات موجود، شرایط زمان و فضا به سمت یک بار مصرف شدن نرود.

البته باید این فضا و فرصت به سمت اهداف بلند مدت حرکت کند. بی تردید مردم منتظر ارزانی کالا و وفورکالاهای مرغوب هستند و برای اینکه محصولاتی با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر وارد شود، به دولت فشار می آورند. از آن سو، واحدهای تولیدی هم برای تامین مواد اولیه و قطعات به دولت فشار می آورند.

خود دولت به دلیل شرایطی که دارد و نیازی که به پول دارد با توجه به بدهکاری به بانک مرکزی و بدهکاری به پیمانکارها و کسری بودجه منتظر آزاد شدن منابع ارزی است تا ازطریق انها مشکلات خود را رفع کند؛ بنابراین دولت به دنبال رفع مشکل کوتاه مدت خود است که این مشکلی بزرگ است.

 

خسران بزرگی بر اقتصاد

وزارت خانه‌ها و سازمان‌ها نیز به دنبال همین مسئله هستند و ممکن است از این سفره برای مشکل‌گشایی کوتاه مدت خود استفاده کنند؛ بنابراین اگر این روحیه بر کشور غالب شود بی شک تمام منابع و فرصت ها صرف امور کوتاه مدت ما می شود که خسران بزرگی بر اقتصاد کشور محسوب می شود .

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران نیز در این رابطه می گوید: برای اینکه به چنین بلایی گرفتار نشویم و اقتصاد کشور بیش از پیش صدمه نبیند، باید از فرصت طلایی به دست آمده نهایت استفاده را ببریم و با تنظیم همه امور، در خدمت تولید کالای ایرانی و ارتقای کیفیت آن قرار بگیریم؛ وگرنه هجمه عظیم کالاهای خارجی موجب رکودی بیشتر خواهد شد.

وی می افزاید: اکنون بررسی کارخانجات و صحبت اعضای انجمن‌های تولیدی، خبر از این می دهد که کارخانه‌ها مملو از محصولات تولید شده ای است که بازاری ندارد. در شرایط رکودی، محصول 30 تا 40 درصد گران با کیفیت پایین‌تر در انبارها مانده است و اگر این دوران کنترل نشود می توان گفت تاکنون در جنگ بانک و ارز بوده ایم و از این پس در جنگ کالا خواهیم بود.
 

کالای ایران مغلوب می‌شود؟

به گفته خوانساری، در جنگ بین کالاها کسی که مغلوب می شود، بی تردید کالای داخلی است و با جرات می‌توان گفت در صورت عدم نظارت و هدایت صحیح سرمایه ها و بازار بر عکس انتظاری که می رود، ضربه اقتصادی و شوک بزرگی پس از تحریم ها به اقتصاد کشور وارد می شود و ممکن است واحدهای تولیدی و صنعتی زیادی را به سمت مشکلات جدی سوق دهد، بنابراین برای برون رفت از چنین مشکلاتی نظام مدیریتی کشور، چه در بخش دولتی و حاکمیت و چه در بخش مردمی، باید خود را برای شرایط پس از مذاکره آماده کنند، زیرا بین شرایط بعد و قبل از مذاکره تفاوت بسیاری وجود دارد.

به گفته خوانساری، لازم است دولت بسترهای لازم را برای جذب سرمایه گذاری، هدایت بخش تولید، تنظیم استانداردها، بالا بردن سطح استانداردها باشد و هم پای دولت مردم و تولیدکنندگان داخلی نیز با رصد کردن وضعیت رقابت بین خود و دیگر کشورها به کیفیت بیشتر اندیشیده تا امکان همکاری مشترک را بررسی کنند تا با آورده‌های خود و آورده های رقبای خارجی در یک فضای تعاملی مشترک از پتانسیل‌های هر دو طرق استفاده نمایند.

به هرحال توجه به این نکته ضروری است که دولت می خواهد مشکل اصلی تولید را حل و فصل کند. اکنون رکود حاکم بر تولید، یکی از جان‌سخت‌ترین معضلات اقتصادی کشور را ایجاد کرده است، بنابراین چنانچه ریشه‌های مشکلات شناسایی شوند و عزم جدی برای مقابله با آنها وجود داشته باشد، بسیاری از مشکلات فرا روی تولید قابل‌ درمان یا دستکم قابل ‌تخفیف است اما در مجموع دولت نباید تولید را در شرایط فعلی نادیده بگیرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

۶۶۶: 1394/5/709:44:15،
76
6
صد در صد ملت همیش۸ه در صحنه نیستن
جناب خان: 1394/5/709:52:47،
91
5
آدم زیاد هست تو ایران که این پول ها رو هاپولی کنه !! نگران نباش
....: 1394/5/710:04:26،
84
6
مالک واقعیش ملت ایرانن اما اونهایی که صاحبش خواهند شد مطمئنا عوام ملت نخواهد بود.سهمیه من حرامشان باد
علی: 1394/5/711:32:17،
34
9
فقط یک سوال داشتم فقط جایی مثل اینجا میتونم مطرح کنم..آیا دولت تدبیر و امید خجالت نکشید اومده کوردستان مرغداری افتتاح کنه؟انهم وقتی بالاترین رای رو از این استان کسب کرده!؟
مهرداد: 1394/5/712:44:07،
40
9
مردم مظلوم غزه فلسطین لبنان عراق
سرکاری: 1394/5/713:48:52،
28
6
بابا بیخیال، مثل اینکه بگین دلالان پژو را به 36 ملیون رساندند!!!!

وگرنه ایران خودرو می کند 10 تومن!!!!!
خوب سر کار گذاشته ما را.
دلالان پراید را کردند 20 تومن.
دلالان بلیط دوبي ماهان را کردند یه ملیون.
دلالان ارزانترین خودروهای کره‌ای را کردند 180 تومن..
.........
بابا عجب مثل اینکه مملکت دست دلالان است.
شاید ما اصولا انتظار بیهوده از دولت گرامی داریم!
شاید اصلا کلید در دست دلالان است.
جمشید بسمل....... دلار رو کنترل می کند.
يوسف نعوذبالله اتومبیل را کنترل می کند.
یعقوب الحمدلله ............کنترل می کند
حمید استغفرالله............ را کنترل می کند..........اووووو الی آخر.
موسی صدر: 1394/5/714:28:46،
24
4
ملت مظلوم فلسطین ،لبنان،عراق ،یمن و.... صاحبان اصلی هستن ما که نیاز نداریم
علی: 1394/5/709:46:48،
47
8
خب مردم دیگه البته اگه آقازاده ها یک درصدش را خرج کنن
مرگ بر اسرائیل: 1394/5/712:39:58،
21
6
این افا زاده ها که می گین مگه اقاهاشون خودشون چشه که بدن به
بچه هاشون بعد دوباره با التماس ازشون بگیرن
حمید: 1394/5/809:03:51،
16
14
یه روز از این مملکت خرابشده فرار میکنم
سعید: 1394/5/709:49:40،
45
4
فعلا دعوا سر این مسئله است که مالک آن چه کسی است. یک عده می گویند متعلق به دولت است اما درست آن این است که این اموال از آن جمهوری اسلامی ایران است.
.
.
.
.
.
.
بنده دیگه عرضی ندارم.
جناب خان: 1394/5/709:51:33،
34
5
نگران اون نباش نفر زیاتد هست که بکشش بالا هیچ نگرانی به خودت راه نده !!!! همون طور که درآمد نفتی ایران با اون عظمت 700 میلیارد دلاری هاپولی شد ! این دلار های بلوکه شده که پولی نیست !!!!
خدا: 1394/5/709:52:04،
35
5
خب معلومه دیگه بابک زنجانی4!!!!!!!!!!!!
نوید: 1394/5/709:52:14،
27
5
در حقیقت من و باقی قشر کارمند و کارگر آسیب پذیر!!
:'(
اما در واقعیت م.ه - ب.ز - .....
MAJ: 1394/5/709:56:17،
9
12
درود بر دیپلماسی...................
آرش: 1394/5/709:57:00،
42
5
مالک این چند میلیارد دلار آزادشده ایران کیست؟
1- آقازاده های محترم
2- مدیران دولتی
3- معاونین گزینه 2
4- تجار جنس وارد کننده از چین
5- ...
.
.
.
n- اگر ته اش چیزی موند احیانن مردم.
J: 1394/5/709:57:07،
29
5
وااای خدای من یه جور میگن سر دو راهی گیر کردن که انگار میخوان چکار کنن...بعد یه جوری میگن 130میلیارد دلار که انگار تا حالا این قدر پول ندیدن بابا این پول درامد نفت و گاز یک هفته کشور هست...اینم مثل پولای قبل چکار کردین خوب؟؟؟من راهنمایی میکنمتون نصفشون رو بزنین تو گوشش...نصفشم واسه اینکه خدا قهرش نگیره بدین به سوریه و فلسطین و یمن والااااا...مردم بدبختم کشششششک چون عادت کردیم دیگه خیلی سخت نمی گیریم....آخرشم همین میشه اگه نشد....
ایرانی: 1394/5/710:17:31،
38
6
لبنان و فلسطین و سوریه و یمن و ونزوئلا و ... یادت رفت
زنبور: 1394/5/709:58:27،
63
5
من یک یمنی هستم.من یک لبنانی هستم.من یک عراقی هستم.من یک سوری هستم.من یک آفریقایی هستم.
من یک ایرانی نیستم.سهم من روغن پالم و اکسید گوگرد و آب آلوده و برنج هندی و شیشه و کراکه.
شهرام بهرام: 1394/5/710:01:26،
23
6
خداییش مطلب خوبی بود آورین ایران جیب
hamed: 1394/5/710:05:30،
22
5
داغ دلمونو تازه نکن چی بگیم؟ چی فکر میکردیم چی شد؟ خودکرده راتدبیر نیست...
نیما: 1394/5/710:06:56،
24
4
جیب آقازاده ها با این پولا م پر نمیشه(جیباشونو بزرگ دوختند)
دوست: 1394/5/710:15:24،
15
6
اگر منظور شما خودروسازی است خواهش می کنم سهام دار خارجی را بیاورید که هم می تواند صادر کند و هم می تواند قطعه سازی را ارتقا دهد همانند GM FW ّو رنو و غیره و قرارداد صادرات بالای 40 درصد منعقد کنید والا آش همان ....
به چه زبانی بگوییم مدیران فعلی فقط دنبال منافع شخصی ( بدون بازدهی ) برای خود ، نزدیکان و پیمانکارانشان هستند و ... خواه جز باند اطلاحات باشد و یا اصول گرایی . بروید مدیران ارشد خودروسازی ( ایران خودرو و سایپا ) را نگاه کنید و سو استفاده های شخصی و جناحی آنها . پس ایران فقط نیازمند سرمایه گذاری خارجی و بالا بردن ارتقاء صنابع مادر و در بخش خودروسازی توسعه ساخت قطعه . لطفا روی سایپا و ایران خودرو سرمایه گزاری نکنید و اونها را وصل کنید به غولهای دنیا شاید مدیران مفت خور که هیچ ارزش افزوده ندارند پالایش شوند و مردم شریف ایران شاهد شاخص هایی باشند مه در شان آنهاست
هیچکث: 1394/5/710:23:09،
27
5
ملت مظلوم منطقه
سید: 1394/5/710:43:47،
21
8
دراصل باید به زاغه نشینها برسه ولی بیچاره آقازاده ها گناه دارن آدم دلش براشون کباب میشه
حق گو: 1394/5/711:49:54،
22
7
این پول وپولهای دیگه مال آقا واقازادههای دزد کلاه بردار وسوریه و یمن و فلسطین وتروریستها هست بس
pp: 1394/5/712:17:08،
13
6
بنظر می رسد، ایران جیب تنها به مطالب دلخواه اجازه افزودن دیدگاه می دهد در حالیکه باید درباره گزارشی که تحت عنوان اهانت هست نیز این افزودن دیدگاه را لحاظ می کردید.
برای یک سایت که بازدیدکننده زیاد و علاقمند دارد کار صحیحی نیست.
نادر: 1394/5/712:24:01،
14
9
اين ديگر سوال كردن دارد ، مالك پول آنهايي هستند كه جزء ليست اسم آنها هست و قبلا" تقسيم بندي شده كه چه كسي چقدر ببرد ، مشخص است مردم بدبخت عادي كه نيستند0
نادر: 1394/5/712:37:30،
15
5
اين پولها ودلارها مشخص است مال كي است ، آنهايي كه قبل از توافق هسته اي اسمشان داخل ليست است براي تقسيم پول به مردم بدبخت چه ربطي دارد كه هر دقيقه اين سخنان را علم ميكنيد مانند بچه اي كه ماشين اسباب بازي دارد وهر دقيقه جلو بچه هاي ديگر ميرود وآنها را قصه ودق ميدهد بس كنيد ببريد واسمش را هم نياوريد فقط خدا كنه همديگر را سر تقسيم پول از بين ببريد 0
حمید: 1394/5/712:43:52،
17
6
مالک ان بابک ها هستند ودیگر هیچ
ايراني: 1394/5/714:22:53،
10
5
برادران قاجاقجي را از قلم انداخته ايد؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
14: 1394/5/713:16:11،
16
12
مالک این دلارهای بلوکه شده اقایان ... و برادران مظلوم و مسلمان ... می باشند این توافق بر انها مبارک!
يك دلسوز: 1394/5/713:35:14،
7
5
اروپایی‌ها به همه منابع و پتانسل های ایران چشم دوخته اند، چه موقعیتی بهتر از کشوری که هم پول نقد دارد و هم نیروی کار متخصص ارزان.

اين نيروي كار متخصص ارزان رو خوب اومدي
خودتونم ميدونيد داريد حق نيروهاي متخصص و كارگر ها رو ميخوريد و حقوق كمي بهشون ميديد
والا همه چيمون شده فوب منطقه و قيمت جهاني الا حقوقامون!!!
حمید: 1394/5/714:01:45،
12
5
ایرانجیب عجب سوالی پرسیدیا.ولی شیطون خودتم جوابشو میدونی.همه از اینپول میخورن بجز ملت ایران.البته بجز آقایان.
علی: 1394/5/715:52:43،
14
5
مالکینش همون آقایون اشخاص حقیقی هستن که در توافق حساب هاشون از بلوکه شدن خارج شد ، البته مالک که لفظ درستی نیست نمی شه پول مردم رو برد به حساب شخصی بعد بش بگن مالک !!!
نیما: 1394/5/804:16:34،
16
14
تمام گرفتاری و دل مشغولیه دولت شده اینکه یه وقت نذاره دلار ارزون شه و به طبعش نرخ کالاها کم شه و قدرت خرید مردم بره بالاتر! چون اگه این اتفاق بیوفته دیگه کسی آتو آشغالهای ساخت بنجل سازان و تولیدکنندگان بی لیاقت و منفعت طلب رو نمی خره! تا کی می خواین به زور با بالا کشیدن گمرک و گرون نگه داشتن دلار مردم رو مجبور کنید جنس بی کیفیت و گرون داخلی بخرن؟! خوبه خودتون هم اعتراف می کنید که نه تنها کیفیت کالاهای ایرانی از خارجی به مراتب کم تره بلکه 30 تا 40 درصد هم گرونتره!شما دلتون واسه تولید نمی سوزه دلتون واسه سود سرسامآوری که با ساخت این بنجلجات گیرتون می اد می سوزه.
فرزاد: 1394/5/811:19:27،
16
16
اصطلاحا به افرادی که از هر نمدی می خواهند کلاهی برای خودشون بدوزند می گویند هم از اخور می خوره هم از توبره که متاسفانه این کار در سطح سیاستهای اقتصادی کلان کشور زیاد به چشم می خورد به بهانه حمایت از تولید کننده داخلی عوارض گمرکی رو افزایش می دهند و از طرفی هم مالیاتهای چند لایه بر روی کالاهای داخلی اعمال می کنند بدون اینکه به کیفیت توجه کنند چون اگر کیفیت کالای داخلی رو ببرن بالا خریدار رغبتی برای خرید کالای خارجی نخواهد داشت بنابراین در امدهای گمرکی پایین می اد پس پایین نگه داشتن کیفیت بهترین سیاست برای درامد بیشتر می باشد وگرنه تولید جنس باکیفیت همچین کار مشکلی هم نیست از قدیم گفتند خواستن توانستن است پس می تونیم اگر بخواهیم
کارگر مستاجر : 1394/5/2815:10:31،
11
21
صددرصد اختلاص کنندگان همیشه در صحنه که هیچ وقت تمومی ندارند حالا هم معلوم نیست کجا دارند چاله این به ضاهر بیت المال را هم میکنند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار