کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

آمریکا متعهد به فروش هواپیما و خرید پسته و فرش از ایران شد

کدخبر:۱۴۰۷۸سه شنبه، ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۳:۳۷۵۶۰۶ بازدید

معاون وزیر امور خارجه گفت: با اجراشدن توافق‌، تحریم‌های تجاری، اقتصادی، مالی و بانکی لغو می‌شود و آمریکا متعهد شده که در زمینه فروش و اجاره ...

معاون وزیر امور خارجه گفت: با اجراشدن توافق‌، تحریم‌های تجاری، اقتصادی، مالی و بانکی لغو می‌شود و آمریکا متعهد شده که در زمینه فروش و اجاره هواپیما با ایران همکاری و امکان فروش پسته و فرش ایران را به این کشور فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، «محسن جلالپور» رئیس اتاق ایران در نشست پسا تحریم که با هدف بررسی لایه‌های مختلف توافق اخیر ایران و 1+5 و رفع برخی ابهامات در زمینه تجارت خارجی برگزار شد، عنوان کرد: امروز شرایط برای فعالیت اقتصادی فراهم شده و شاهد به وجود آمدن فضای تعاملی بین ایران و سایر کشورها هستیم. بدین ترتیب آنچه امروز برای بخش خصوصی از اهمیت بالایی برخوردار است، ایجاد زمینه های لازم برای فعالیت اقتصادی، رفع مشکلات ناشی از دیوان سالاری و تحریم های داخلی است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی در پی آن است که با بهبود وضعیت و ایجاد شرایط مساعد بتواند حداکثر بهره برداری را از فضای به وجود آمده ببرد. برای این منظور باید ابزار لازم در بدنه دولت و حاکمیت ایجاد شود.

جلال پور با تأکید بر اینکه زمان برای جبران گذشته و قرار گرفتن در مسیر توسعه اقتصادی کوتاه است، تصریح کرد: اگر در ماه های ابتدایی پس از توافقات هسته ای، کار خود را شروع کنیم و برای رشد و توسعه اقتصادی کشور برنامه ارائه دهیم، می توانیم مدعی شویم که کار جدی انجام داده ایم وگرنه فرصت‌های به وجود آمده خیلی زود از دست می‌روند.


کشورها فعالیت های هسته ای ایران را به رسمیت می شناسند

در ادامه «مجید تخت روانچی» عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای و معاون وزیر امور خارجه کشور برگزاری این جلسه را فرصتی برای آشنایی دولت با نظرات اعضای پارلمان بخش خصوصی دانست و تشریح کرد: فعالان اقتصادی در دوران اعمال تحریم‌های غیرقانونی و غیرحقوقی آسیب‌های جدی را متحمل شدند و حال امیدواریم با رفع این تحریم‌ها شرایط برای کار اقتصادی سالم فراهم شود.

وی یادآورشد: اگر می‌گوییم تحریم‌ها، اقتصاد را تحت تأثیر قرار داده است به معنای وابستگی صرف اقتصاد کشور به تجارت خارجی نیست اما هیچکس نمی‌تواند اهمیت آن را در اقتصاد انکار کند.

این عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح روند آغاز تحریم‌ها پرداخت و گفت: بحرانی که در آن بودیم با آغاز شدن بحث هسته‌ای در کشور در اوایل دهه گذشته، شروع شد. به تدریج کشورهای مختلف سعی کردند از این موضوع یک بحران بسازند؛ در حالیکه این موضوع را می‌توانست به راحتی حل کرد برخی از کشورها آن را به یک گره کور و پیچیده تبدیل کردند که خوشبختانه با تلاش مسؤولان توانستیم آن را بگشاییم.

تخت روانچی ادامه داد: بعد از انتخابات ریاست جمهوری، حل و فصل برنامه هسته‌ای به عنوان یکی از اولویت‌های دولت جدید مطرح شد. از ابتدای مذاکرات هسته‌ای چارچوبی تعیین شد تا بتوان براساس آن جلو برویم؛ برای مثال تصمیم گرفتیم به هیچ عنوان برنامه جاری کشور در بحث هسته‌ای متوقف نشود و یا هیچ یک از سایت‌های فعال تعطیل نگردند که خوشبختانه توانستیم براساس همین چارچوب‌ها با کشورهای عضو 1+5 به توافق برسیم.

وی با اشاره به زمان آغاز مذاکرات دولت یازدهم با کشورهای 1+5 عنوان کرد: در آن زمان، جو بسیار ناخوشایندی در بین کشورها نسبت به ایران وجود داشت و دولت یازدهم مجبور بود در چنین شرایطی زمینه را برای رسیدن به توافقی خوب ایجاد کند. خوشبختانه امروز به جایی رسیدیم که کشورها فعالیت‌های هسته‌ای ایران را به رسمیت می‌شناسند؛ در این رابطه مواضع ایران هیچ تغییر نکرد اما شورای امنیت را مجبور به تغییر رویکرد خود ساخت که این دستاوردی مهم به شمار می‌آید.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در رابطه با بندهای مورد توافق توضیح داد: براساس تفاهمات صورت گرفته بعد از گذشت 8 سال ایران می‌تواند پس از ساخت سانتریفیوژ اقدام به تجاری سازی آن کند، همانطور که همگی می‌دانیم صنعت هسته‌ای در مدت زمان کوتاه به نتیجه نمی‌رسد بلکه نیازمند مدت زمان طولانی و انجام اقدامات زیرساختی متعددی است.

براساس اظهارات تخت روانچی آخریت قطعنامه مصوب در واقع نقشه راهی است که بعد از ده سال پرونده آن در شورای امنیت بسته می‌شود. در این قطعنامه کلیه قطعنامه‌های فصل هفتمی لازم‌الاجرا باطل می‌گردد که این برای نخستین بار در دنیا اتفاق می‌افتد.

وی تأکید کرد :از زمانی که توافق‌نامه اجرایی شود تحریم‌های تجاری، اقتصادی، مالی و بانکی لغو می‌گردد. همچنین آمریکا متعهد شده است که در زمینه فروش و اجاره هواپیما با ایران همکاری کند و امکان فروش پسته و فرش ایران در این کشور فراهم شود.

معاون وزیر امور خارجه همچنین اعلام کرد: براساس توافقات صورت گرفته و مقررات موجود تا اجرایی شدن تفاهم‌نامه نهایی 4 تا 6 ماه زمان لازم است.

در ادامه «سیروس ناصری» عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای با تأکید بر این نکته که توافق حاصل شده از نظر ماهیت و شکل در 2 قرن گذشته ایران و در تاریخ مدرن جهان بی نظیر است، تشریح کرد: دولت یازدهم در قدم اول به دنبال آن بود که سطح مذاکرات را بالا ببرد و در عین حال چارچوب‌های تعریف شده حفظ شود و در نهایت شاهد حذف تحریم‌ها باشیم.

وی ادامه داد: تحریم‌های هسته‌ای در ادامه بهانه‌ای شد که برخی کشورها ایران را در سایر بخش‌ها نیز تحریم کنند که در حال حاضر با به نتیجه رسیدن مذاکرات برای حذف تحریم‌های هسته‌ای این نگرانی‌ها وجود داشت که همچنان تحریم‌های مربوط به سایر بخش‌ها باقی بمانند و یا در بخش‌های خرد و کوچک، توافقات صورت گرفته اعمال نگردد برای همین سعی شد که در حین مذاکرات تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز این مشکلات دیده شود.

ناصری افزود: این توافق نشان می‌دهد که همه دنیا می‌توانند با ایران از طریق دیپلماسی و گفتگو به نتایج ماندنی و مطلوب دست پیدا کنند.

براساس اظهارات وی برای بهتر شدن شرایط اقتصادی بعد از رفع تحریم‌ها همه چیز به اراده و تلاش مسؤولان کشور بستگی دارد.

«رحیمیان« از اعضای تیم مذاکره کننده در ادامه به موضوعات فنی مربوط به توافق‌نامه اشاره و تشریح کرد: در مورد موضوعات فنی تعابیر، سوءتفاهم و تفاسیر مختلفی وجود دارد که با نهایی شدن توافق‌نامه همه آن‌ها برطرف خواهد شد.

وی با بیان این نکته بخش خصوصی در دوران تحریم هزینه‌های بالایی را پرداخت کرد، گفت: طولانی شدن مذاکرات برای 2 سال به این دلیل بود که بتوانیم به دستاوردهای خوبی در مذاکرات برسیم که خوشبختانه در عمل صنعت هسته‌ای کشور را حفظ کردیم که این اهمیت بسیار بالایی دارد.

پس از لغو تحریم ها مسئولان و بخش خصوصی موظف به توسعه اقتصاد ایران هستند

مشکور، از دیگر اعضای شرکت کنندگان در این نشست در ادامه به جزئیات مطرح شده در متن توافق‌نامه اشاره کرد و گفت: حوزه بانکی، پیام رسان بانکی (سوئیفت)، خدمات مالی از جمله انتشار اوراق قرضه و اعتبارات صادراتی، تحریم‌های نفتی، پتروشیمی، تجارت طلا و جواهر، کشتیرانی و کشتی‌سازی، خدمات جانبی، افتتاح شعبات بانک‌های خارجی و بسیاری از موارد دیگر، بحث‌هایی بودند که در این توافق‌نامه مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

طبق گفته‌های وی توافق صورت گرفته از چند جهت دارای اهمیت است. اول اینکه تأکیدی بر این نکته است که از این پس کشورهای مختلف می‌توانند با ایران همکاری داشته باشند چراکه موفق به تهیه متنی ماندگار و منطقی شدیم و دوم اینکه شاهد ایجاد بازاری برای رقابت برابر ایران با سایر کشورها خواهیم بود.

این مقام مسؤول یادآور شد: توافق صورت گرفته تنها مشکلات قانونی را برطرف کرده است و بقیه کار بر عهده مسؤولان کشور و بخش خصوصی است تا کشور را در مسیر توسعه قرار دهند.

در ادامه هر یک از فعالان اقتصادی به بیان سؤالات و دیدگاه‌های خود درخصوص توافق صورت گرفته پرداختند. به اعتقاد آن‌ها دوران تحریم دوران سختی بود که خوشبختانه پشت سر گذاشته شد اما نباید فراموش کنیم که با توافقات صورت گرفته دوران سخت‌تری پیش رو داریم که با رفع تحریم‌های داخلی می‌توانیم آن‌ها را نیز پشت سر بگذاریم. همچنین وجود مرجعی واحد برای اطلاع رسانی درخصوص جزئیات توافق‌نامه یکی دیگر از موضوعاتی بود که از سوی فعالان اقتصادی موردتوجه قرار گرفت چرا که اظهارات متناقض درخصوص موضوع به این مهمی امکان برنامه ریزی را سلب می کند.

گفتنی است براساس اظهارات اعضای تیم مذاکره کننده تا زمان تصویب توافق‌نامه از سوی مجلس شورای اسلامی و کنگره آمریکا که تقریباً 2 تا 3 ماه به طول می‌انجامد، ایران فرصت دارد که نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در اختیار کشورهای عضو 1+5 قرار دهد تا در صورت امکان، اعمال گردند و در نهایت پنج تا شش ماه آینده با آغاز لغو تحریم ها، توافقنامه اجرایی می شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حمید: 1394/5/619:08:03،
181
34
حالا امریکا قرار باشد بما هواپیما بفروشد ولی ما که پولی برای خریدش نداریم . همه پولها تقسیم شد از اون بالایی تا اون پایینی و خلاص . همینکه هواپیماهای امریکایی از روی اسمان ایران هم رد بشوند یک دلخوشی برای مردم ما هست . آباد باش ای ایران آزاد باش ای ایران از ما مسیولین خود دلشاد باش ای ایران
رضا: 1394/5/619:14:06،
89
51
اما فکر کنم بهترین و مرغوبترین پسته جهان تو خود کالیفرنیا تولید میشه!
بهترین زعفران هم مال والنسیا اسپانیاست!
فرش هم که فقط تابلو فرشش طرفدار داره!!
میتونید سرچ کنید!
mahyar: 1394/5/619:15:44،
37
177
چقدر بدبخت شدیم که با پرواز هواپیماهای آمریکا روی آسمان ایران هم باعث دلخوشیمون میشه.
شما از همان دسته شادی ندیده هستین که واسه باخت والیبال هم شادی میکنید.
خلایق را هرچه لایق
شاهد: 1394/5/619:16:08،
71
27
150 میلیارد دلار بلاک شده آزاد شده دیگه!
اولویت اول با درب منازل هست!
اگه زیاد اومد ایشالا هواپیما هم واسمون میخرن !!!
مسئولین: 1394/5/619:18:13،
28
81
مسئولین!!!!!!!!

چند کلاس سواد داری؟
چه عجب: 1394/5/619:30:33،
36
26
من یه فرش فروشی داشتم تو نیویورک، چهارده ساله که تبديلش کردم به رستوران زنجیره ای.
دیگه هم حاضر نیستم برگردم به شغل قبلی!!!!!
یهو دوباره قطع میشود!
مازیار: 1394/5/619:47:50،
37
25
ای کاش متعهد به فروش خودرو و تکنولوژی روز صنعتی هم میشد
پاسخ به رضا: 1394/5/621:01:24،
45
37
دوست عزيز اطلاعات شما غلط هست
زعفرون والنسيا از ايران و از طريق امارات به اسپانيا ميره
و پسته كاليفورنيا به هيچ عنوان طعم پسته ايران را نداره
براي همين اروپا فقط از ايران پسته ميخره
علیلی: 1394/5/700:50:38،
38
23
اوه چه زرنگ!به این معامله برد برد نمیگن.امریکا چرا باید هواپیما بده و پسته و فرش بخره؟؟؟؟!!! اگه راست میگه باید بویینگ بده و محصولات سایپا و ایران خودرو بخره :-)
....: 1394/5/708:01:23،
28
23
بزرگترین تولید کننده پسته جهان میاد از ما بخرد؟؟؟؟اونهم با تعهد؟؟؟یعنی گفته تعهد می دهم جای پول هواپیما، پسته و فرش بخرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جل الخالق!!!!!!!!!!!!!!!!!
امیدوارم واقعی: 1394/5/619:09:22،
57
29
نمیدونم چرا هر کاری میکنم نمیتونم جلو خنده خودم رو بگیرم !!!
پسته کالیفرنیا: 1394/5/619:22:46،
45
35
احتمالا نمیدونن آمریکا پستش تو جهان الان مشتری بیشتر داره و از ایرانی ارزونتره بعد بیاد پسته ایرانو بخره ؟ نهایت سعیشو میکنه پسته ایرانی دست صادر کننده باد کنه !!!
حامد: 1394/5/620:35:30،
31
34
هر چی پسته اس میدن مفت میره بعدش پسته میشه کیلو ۲۰۰ هزار تومن. بعد میگن تدبیریدیم. یعنی در اصل ریدیم.
داوود: 1394/5/619:11:25،
35
24
منظور از خرید هواپیما همان هواپیماهای فرسوده Air Asia هست که دیگه از رده خارج شده ؟!!!!
شما فعلا فکر همین فوکر 100 های قراضتون باشید!
دیگه برای این ابوطیاره های جدید پارکینگ نداریم !!!
خسرو: 1394/5/620:06:32،
44
29
شما یه جیپ و شورلت آمریکایی بیار حداقل بعدا هم هواپیما میاری! چقدر امروز و فردا میکنی از دروغ خسته شدم
امير: 1394/5/620:46:59،
28
19
تو اين خشكسالي پسته کجا بود. این پسته ها که مثل چوب هست؟؟؟؟؟؟؟
ahmad: 1394/5/620:49:54،
24
19
زود هواپیماهارو بخرن من سی پنج سال میخوام یک مسافرت باهواپیما برم جرآت
Mani: 1394/5/620:55:34،
28
26
به نظر من باید محصولاته سایپا و ایران خودرو صادر کنیم امریکا
فربد: 1394/5/621:11:33،
28
38
كامنت ها رو آدم ميخونه.. نا اميد ميشه. چقدر ملت منفي گرا و حرف الكي زنو بدبيني شديم. كاري به اصل موضوع ندارم. ولي اگر دوستان به حرفايي كه ميزنن اعتقاد قلبي دارن؛ و اينقدر مطمئن هستن همه چي منفي پيش ميره، پس چرا اعتراض نميكنن و فقط ميان اينجا موج منفي ميدن!! دوستان حرف باد هواست. اگرم محض خالي نبودن عريضه ميان يه حرفي ميزنن كه بدونن موج منفيش روي ساير خواننده هاي سايت هم اثر ميزاره. پس اين دسته افراد لطف نموده و با يه خداحافظي بقيه رو خوشحال كنن.
ب: 1394/5/709:02:15،
19
23
خب همه مث شما جوگیر و ساده نیستند!
ملت آگاه هستند!
عقل و شعور دارند!
شما لازم نکرده واسه مردم کسب تکلیف کنی!
ناصر: 1394/5/711:54:06،
18
21
فرید اونقدر دروغ و حرف نادرست شنیدن که دیگه هیچ حرفیو باور نمیکنن.یه زمانی میگفتن ال 90 با قیمت 5000 یورو عرضه میشه یه زمانی گفتن در خودرو خودکفا شدیم فرانسه قطعه نفرستاد کارخونه ها خوابیدن! یه زمانی گفتن تحریم به ضرر آمریکاست و نفت 200 دلار میشه! افزایش آزادیهای مردم، افزایش ارزش پول ملی، افزایش شغل و رونق! افزایش ارزش پاسپورت ایران! و... هم اخیرا گفته شد ولی هیچ چی نشد!
ب ب : 1394/5/715:10:51،
22
21
خيلي ببخشيدا آقاي ب ! آگاهي و عقل شعوري كه فرمودين چه فايده اي داره؟ آها يعني صرف اينكه بدونيم فلان جا داره اتفاق نادرستي ميوفته و هيچ كاري نكنيم و فقط بدونيم كه اتفاقه رخ داده؛ يعني ما خيلي با عقل و شعور و آگاه هستيم. چه جالب معلوماتم زياد شد.
شنگول: 1394/5/1022:15:56،
16
20
موج منفی بیشتر حال می ده
ما هم که منفی می نویسیم یک مشت آدم های روان پریش هستیم که برای عقده گشایی کامنت میزاریم وگرنه منفی نوشتن ما اصلا ربطی به واقیعت های موجود مثل گرونی و بیکاری و ..... نداره !!!!!!
مجتبی: 1394/5/621:22:26،
26
23
حالا کی ابر قدرته,اونا که هواپیما میسازن میدن به ما,یا ما که از درخت پسته میچینیم میدیم بهشون :-D
مجتبی: 1394/5/621:23:52،
23
20
حالا کی ابر قدرته,اونا که هواپیما میسازن میدن به ما,یا ما که از درخت پسته میچینیم میدیم بهشون :-D
امير: 1394/5/621:25:48،
35
19
منم از خدامه كه يه هواپيماي امريكايي از بالاي سرم رد بشه ، يه چيز امريكايي اصل رو از نزديك ببينم ، در يه كامارو يا كاديلاك امريكايي رو تو اين مملكت دوب و داغون باز كنم ، مگه ما چقدر جوونيم مگه چند بار عمر ميكنيم چي ميشد اونور دنيا به دنيا ميومديم و معني زندگي رو ميفهميديم ؟
حمید: 1394/5/622:52:07،
22
24
ما که پول نداریم هواپبما بخریم عوضش عروسک باربی میخریم
ناشناس: 1394/5/623:44:04،
26
23
خب خدا رو شکر پسته میخرن هواپیما میدن.راستی برا خرید یک هواپیما چندتا پسته باید داد؟
کود وارد میکنیم،سم وارد میکنیم،ماشین آلات کشاورزی وارد میکنیم،دلمون خوشه هندونه صادر می کنیم
حسن: 1394/5/701:19:51،
23
23
یه جوری تیتر زده من ناراحتم! انگار دارم خودمو میندازم به آمریکاییا! مثل شرط ضمن عقد میمونه! از یه طرف بهشون فحش میدیم و میخوایم تو این دنیا نباشن از طرف دیگه چنان خودمونو به دمشون گره میزنیم که اگه یه روز بلایی سرشون بیاد!! وای زبونم لال اونوقت چیکار کنیم؟ میشیم مثل بیوه های هندی! که سر جنازه شوهراشون خودکشی میکنن!
سپهر: 1394/5/704:58:26،
23
26
ما که 12 سال صبر کردیم 5ماه دیگه هم روش!
ولی گفته باشم اگه نذارین دلار ارزون بشه و قدرت خرید مردم بره بالا اونوقت این توافق یه پنی ارزش نداره.
تحریم واقعی گرونیه دلاره و عاملش هم بانک مرکزی.
پاسخ به آقا رضا گل: 1394/5/711:11:33،
22
26
سلام ، من پسته کالیفرنیا رو خوردم ، به هیچ عنوان طعم پسته ایران رو نداره،
مشهورترین افراد تو *بورلی هیلز* لس آنجلس فقط پیگیر فرش و قالی ایران هستن ،
من لس آنجلس أانشجو بودم.
ilia: 1394/6/318:39:49،
13
17
آمریکا برای نشان دادن حسن نیت گفته با اینکه من خودم پسته دارم ولی مال شما رو هم میخرم با مال خودم به دیگران غالب می کنم و هواپیما هم بهتون میدم تا باهاش مستقیم بیان آمریکا تفریح کنید. مثل زمان شاه براتون وفور نعمت بشه تو ایران تا بفهمید دوستی و سازش با امریکا چقدر خوبه.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار