کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

كاهش 40 درصدی قيمت واحدهای لوكس

کدخبر:۱۴۰۴۵دوشنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۱:۴۳۴۷۷۵ بازدید

واحدهای مسكونی لوكس و سوپرلوكس مشتری خاص خود را دارند و ركود بازار مسكن اثری برخريد و فروش آنها نداشته است. اين جمله اظهارنظر ...

واحدهای مسكونی لوكس و سوپرلوكس مشتری خاص خود را دارند و ركود بازار مسكن اثری برخريد و فروش آنها نداشته است. اين جمله اظهارنظر يكی از فعالان حوزه خريد‌وفروش واحدهاي لوكس و سوپرلوكس در تهران است كه به گفته او از اواخر سال 92 تا اوايل 94، 25 واحد لوكس تبليغ شده در يكي از سايت‌هاي مسكن را به فروش رسانده است.

به گزارش تعادل، اگر چه بازار مسكن از بهار سال 92 با ثباتي نسبي همراه و ركود بر آن حاكم بوده است، اما فعالان خريدوفروش آپارتمان‌هاي لوكس و سوپرلوكس معتقدند كه اين ركود چندان بر اين بخش تاثيرگذار نبوده و مسيري متفاوت از ديگر بخش‌هاي مسكن را طي مي‌كند از سوي ديگر كارشناسان اذعان دارند كه ركود خريدوفروش مسكن اثرات منفي خود را بر بازار واحدهاي لوكس و سوپرلوكس گذاشته است و سازندگان اين آپارتمان‌ها گاه براي ترغيب مشتري، مجبور به كاهش 40درصدي در قيمت واحد خود مي‌شوند.  پيام نوروزي از فعالان خريدوفروش آپارتمان لوكس و سوپرلوكس در اين زمينه به «تعادل» گفت: درحال حاضر آپارتمان‌هاي لوكس بسياري درحال ساخت هستند كه تجربه نشان داده است فروش آنها به علت داشتن مشتريان دست به نقد كارسختي نخواهد بود.

نوروزي ادامه داد: امتيازات و امكانات آپارتمان‌هاي لوكس و سوپرلوكس شامل سيستم هوشمند مديريت ساختمان، استخر، روف گاردن، سينما، جيم بيليارد، سالن اجتماعات و... است و براي هر واحد آپارتمان، حداقل 3 واحد پاركينگ درنظرگرفته مي‌شود.  وي اظهار كرد: به عنوان نمونه در واحدهاي فروخته شده اخير از طبقه ششم به بعد يك سوئيت مجزا نيز براي هر واحد درنظرگرفته شده است و در پنت‌هاوس نيز يك سوئيت براي پرستار و يك سوئيت براي كارگر خانه وجود دارد.

به گفته اين فروشنده واحدهاي لوكس و سوپرلوكس، بازار اين‌گونه آپارتمان‌ها به دليل داشتن مشتريان خاص توانسته به خوبي در ركود مسكن به حيات خود ادامه دهد و فروش نسبتا خوبي را دريكي دوسال اخير تجربه كند.

نوروزي معتقد است كه سود حاصل از ساخت‌وساز واحدهاي لوكس و سوپرلوكس بيش از واحدهاي معمولي است و به همين علت همواره استقبال سازندگان از اين حوزه خوب بوده است.


mp8zex3izws9kfei5wn.jpg

 اغلب خانه‌هاي خالي لوكس هستند

جدا از مشتريان خاص واحدهاي لوكس و سوپرلوكس، آيا سازندگان اين واحدها نيز تنها دراين حوزه فعاليت مي‌كنند يا در ساخت‌وساز واحدهاي معمولي نيز مشاركت دارند؟ اعضاي انجمن انبوه‌سازان تهران كه فعاليت گسترده‌يي در ساخت‌وساز واحدهاي مسكوني دارند در ساخت واحدهاي لوكس نيز همكاري دارند. به گفته حسن محتشم، رييس اين انجمن، اغلب سازندگان واحدهاي لوكس و سوپرلوكس تنها در اين حوزه مشغول به فعاليت هستند و در ديگر بخش‌ها ورود پيدا نمي‌كنند.

محتشم در گفت‌وگویی با اشاره به فعاليت انبوه‌سازان در ساخت‌وساز واحدهاي لوكس و سوپرلوكس گفت: اعضاي انجمن در ساخت‌وساز واحدهاي ‌ارزان‌قيمت، مسكن مهر، واحدهاي لوكس و... مشاركت دارند و فعاليت آنها تنها به بخش خاصي محدود نمي‌شود.

محتشم اظهار كرد: ركود حاكم بر بازار مسكن به همه بخش‌هاي اين حوزه سرايت كرده و با توجه به كاهش قدرت خريد مردم، شاهد كاهش ميزان معاملات اين واحدها نيزبوده‌ايم.

وي ادامه داد: براساس آمار منتشرشده ازسوي مراجع رسمي حدود 300هزار واحد مسكوني در تهران خالي است كه اغلب اين واحدها، ‌واحدهاي لوكس و سوپرلوكس و مربوط به مناطق شمالي شهر است.  به گفته رييس انجمن انبوه‌سازان علت ادامه ساخت‌وساز واحدهاي لوكس در تهران با وجود ركود حاكم بر اين بازار، پتانسيل پايتخت براي جذب سرمايه‌گذاران دراين بخش است، ضمن اينكه ركود مسكن سرانجام به پايان مي‌رسد و شرايط اقتصادي بهبود مي‌يابد و بازار خريدوفروش واحدهاي لوكس و سوپرلوكس نيز رونق مي‌گيرد.

وي درادامه با انتقاد ازعملكرد شهرداري در فروش تراكم گفت: اين اقدام شهرداري موجب شده كه هجوم سازندگان براي ساخت‌وساز واحدهاي فرسوده و حتي تخريب واحدهاي تقريبا نوساز و افزايش تعداد طبقات سيرصعودي بگيرد. نايب‌رييس كانون صنفي انبوه‌سازان كشور افزود: دراين ميان سود حاصل از ساخت‌وساز واحدهاي لوكس و سوپرلوكس بيش از واحدهاي معمولي است و رغبت سازندگان دراين زمينه بيشتراست، به عبارت ديگر ارزش افزوده حاصل از ساخت‌وساز واحدهاي لوكس نسبت به سرمايه‌گذاري دراين زمينه بيشتراست.


pz1t73zxldto1naf3n8i.jpg

 تخفيف 40 درصدی قيمت براي جذب مشتری

نگاهي به قيمت‌هاي مندرج در آگهي‌هاي فروش واحدهاي لوكس درتهران نشانگر آن است كه بازه قيمت هرمترمربع از حدود 8ميليون شروع شده و گاهي به 47ميليون تومان نيز مي‌رسد. به گفته رييس اتحاديه مشاوران املاك تهران فروش برخي از اين واحدهاي گران‌قيمت، زمانبر است ضمن اينكه سازندگان گاهي براي فروش واحدهاي خود مجبور به كاهش چندين درصدي قيمت مي‌شوند.

رييس اتحاديه مشاوران املاك تهران با اشاره به ركود 2ساله بازار مسكن به «تعادل» گفت: تجميع واحدهاي لوكس و سوپرلوكس بيشتر در مناطق 1، 2، 3 و 4 تهران است و در ساير شهرها نيز ساخت‌وساز اين واحدها به مناطق شمالي شهر محدود مي‌شود.  حسام عقبايي افزود: اگرچه خريداران واحدهاي لوكس و سوپرلوكس خاص هستند اما ركود حاكم بر بازار مسكن تاثير خود را بر اين بازار داشته است، در سال 92 و 93 شاهد بيشترين كاهش در قيمت واحدهاي مسكوني بوده‌ايم كه واحدهاي لوكس نيز دراين زمره قرارداشتند و گاهي برخي از سازندگان اين واحدها مجبور به كاهش 40درصدي قيمت واحدهاي خود شده‌اند.

وي ادامه داد: سود اصلي سازندگان واحدهاي لوكس مربوط به امكانات مورد استفاده آنهاست، سود حاصل از ساخت‌وساز واحدهاي لوكس و سوپرلوكس نسبت به واحدهاي معمولي حدود 30 تا 50درصد بيشتر است و به علت داشتن مشتري خاص، اغلب اين واحدها به فروش مي‌رسند.

رييس اتحاديه مشاوران املاك تهران رونق خريدوفروش واحدهاي لوكس را وابسته به بازار مسكن دانست وگفت: تا زماني كه اقتصاد كلان كشور و به تبع آن بازار مسكن رونق نگيرد، نمي‌توان انتظار بهبود خريدوفروش واحدهاي لوكس را داشت.

وي ادامه داد: به علت وجود امكانات ويژه در واحدهاي لوكس و سوپرلوكس اجاره اين واحدها توجيه اقتصادي ندارد براي همين صاحبان اين واحدها ترجيح مي‌دهند كه خانه‌هايشان خالي بماند تا اجاره داده شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

فرجام: 1394/5/523:11:16،
104
55
دوستاني كه دست اندر كار مسكن هستند چه سازنده و چه دلالهاي عزيز
همچنان در پي القاي اين هستند كه خانه ارزان نشده ولي اگر يكم تحقيق
در بازار بفرمايين به راحتي كاهش ارزش خانه مشهود هست و اين شرايط
ادامه خواهد داشت بخصوص در خانه هاي لوكس چرا كه سازنده محترم
بايد سرمايه بيشتري را براي گرانتر فروختن بايد حفظ كند كه اين امر باعث
ميشه پروژه جديدي رو شروع نكنن و همچنان منتظر باشن براي گران فروختن
كه با توجه به شرايط بازار امكان افزايش ملك به هيچ عنوان وجود نداره
آمنا: 1394/5/523:35:15،
39
39
ملک اگه بخواد ارزون بشه همچی ارزون باید بشه! معنی نداره ارزونی 1 قلم تو 1000 قلم! مسلما مالک نمیاد خونه ای که 500 خریده رو 400 بفروشه! میزاره خالی بمونه یا میده اجاره
mahyar: 1394/5/523:40:07،
34
28
باید ب نویسنده این مقاله شک کرد که که آیا واقعا دیپلم داره یا مدرکش از این دکترای افتخاریه که میدن.مرد حسابی 50بار نوشتی واحدهای لوکس و سوپر لوکس ی ی کلاس پنجم دبستان هم بخواد ی انشا بنویسه این همه چندتا کلمه رو تکرار نمیکنه.
واقعا ک.از ماست ک در...
آتیلا: 1394/5/523:46:17،
37
25
اتفاقا وضع لوکسها بدتر هم هست چون اونیکه میتونه ده بیست میلیاردواسه آپارتمان خرج کنه میتونه تو خود آلمان هم بهترین واحد لوکس رو بگیره. چرا اصلا جای دوری بریم تو همین ترکیه میتونه لوکسترینها رو تو بهترین منطقه توریستی بخره. مگه خر مغزش رو گاز گرفته بیاد تو ایران با این وضعش، از آب و هواش گرفته تا امنیتش که حتی به آب و غذا خوردنش هم کار دارن چندین میلیارد خرج کنه این یعنی اینکه کسی که پول نداره که نمیتونه این واحدها رو بخره اونی هم که پول داره میتونه یه کشور بهتر خونه بهتر بگیره . پس فعلا باید منتظر مشتری بشینن
خونه دار: 1394/5/600:01:08،
31
51
وقتی صاحب ملک به قیمت ارزون نفروشه پس ارزون نمیشه
منکه خونمو حتی متری 50 کمتر نمیدم ،میذارم مستاجر توش باشه تا وقتی به فروش برسه
ایران: 1394/5/600:02:46،
24
43
خونمو گرون خریدم الان ارزونتر بدم؟؟
خونه اگه گرون نشه،ارزون نمیشه
ناشناس: 1394/5/608:43:56،
42
22
ظاهرا مردم ما اصلا نمیدونن اقتصاد چیه خب برادر من ارزون میفروشی ارزون میخری چرا ضرر خواب پولتون رو حساب نمی کنید؟
آفرودر حرفه ای: 1394/5/609:43:40،
26
22
دم ایران گرم دلبندم! مگه نصف بیشتر ایران دلاراشونو گرون خریدن ارزون نفروختن تو کف خب اینم بفروشن ما شکارچی ها هم یه نونی بخوریم البته زمستون امسال الان هنوز به کف نخوردیم!
من: 1394/5/610:57:18،
22
24
خطاب به دوستان :
ملک ظرف 10 ساله گذشته رشدهای قیمتی ای رو تجربه کرد که هیچ ربطی به کالاهای دیگه نداشت و صرفا نتیجه جوسازی بود و بس. پس حالا دور از ذهن نیست که ارزون بشه, که اونم فقط بخاطر قدرت خرید مردمه. وگرنه اگه مردم پول داشتن با این قیمت ها خونه بخرن الان دوباره داشت صعود می کرد قیمت ها.
دوما واحد های لوکس کلا یه بازار جداگانه دارند که هیچ ربطی به بازار خونه های معمولی نداره. مثل این میمونه که بگید فروش پراید و پژو کم شده, بخاطر همین هم بازار مازاراتی و پورشه خوابیده !
دلیل اینکه بازار این واحد ها کساد شده اینه که راه یکشبه مولتی میلیاردر شدن توی این 2 سال اخیر بسته شده, و آدم های پولدار جدید ساخته نشدند که بیان این واحد هارو بخرن. اونهایی هم که قبلا پولدار بودند, قبلا خونه هاشون رو خریده بودند و دیگه مشتری این واحد ها نیستند.
ناصر: 1394/5/523:18:05،
117
42
پنت هاوسهایی با نصف قیمت و چندبرابر امکانات در استانبول و دبی با بهترین اب و هوا و دور از شلوغی و در خارج شهر انها بایک دهم قیمت میدن. تهران نهایتش تفریحش دور دوره!اونم پلیس گیر نده.پس این پولا برای تهران نمی ارزه!
تبسم: 1394/5/601:02:06،
27
16
ناصر جان مسئله پز دادنه ,نه امکانات رفاهی
امیر: 1394/5/606:52:48،
29
49
تا حالا تو چندتا از پنت هاوس های زعفرانبه و الهیه رفتی?????
تا حالا واحد لوکس از نزدیک دیدی?????
برج چناران پارک رو از نزدیک دیدی??????
من نمیدونم چرا مردم ایران اینجورین?? به خودشون اجازه میدن راجع به هرچیزی که تاحالا از نزدیک و درست و حسابی ندیدنش نظر عالمانه میدن
عليرضا: 1394/5/607:00:22،
28
25
من كشته و مرده بهترين آب و هوا تو دبي شدم .
رويا: 1394/5/608:28:30،
74
29
آقاي امير محترم...
پنت هاوس و برج چناران هرچقدر هم لوكس ساخته شده باشند يه "آپارتمان" هستند...با زندگي شريكي در يه زمين...تو مشاعات آدماي غريبه ميبيني...سر ماه بايد بياي شارژتو تقديم كني...اختيار هيچ تغييري در نما و مشاعات رو نداري...تو حياطش كه بياي و بخواي نفس بكشي اگه بشه اين اسمو براش گذاشت صدتا چشم نگاهت ميكنه...
من فقط اينو ميدونم كه پولدارهاي پشت به پشت خانوادشونو تو آپارتمان ولو لوكس نميبرن...اگر هم بخوان ساختمان چند طبقه بزنن واحدهاشو افراز و سند ساختماني رو به سند آپارتماني تبديل نميكنن...حداكثرش اونا رو اجاره ميدن.
ملت تو محلات ويلايي نشين مثل شهرك‌غرب كه هر واحدش 1000 متره ميگن ايران ارزش سرمايه‌گذاري براي آرامش و رفاه نداره...اونوقت شما تعريف چندتا آپارتمان ميكني!؟
پاسخ به امير: 1394/5/608:54:56،
40
25
دوست عزيز و بزرگوار نظر دادن ارتباطي به ديدن نداره
بحث موضوعي هست و اتفاقاتي كه در بازار ملموس هست
براي همه
شما حتما در مورد بيماري مثلا سرما خوردگي نظر دادين
به دوستانتون ايا شما علتشو خودتون ديدين؟
يا از جمع اوري اطلاعات از ديگران و ملموس بودن موضوعي نظر دادين
و ميدين خواهشا مسايل را با هم قاطي نكنيم
پاسخ به امير 1: 1394/5/609:12:10،
29
31
امير آقا اين واحدهاي لوكس كه شما شيفتش شدي كه ملكيت نداره...خدا نكنه زلزله‌اي بياد و اين ساختمانها كه همه نزديك گسله خراب بشه...اونوقت ساكنين هر واحد سر اينكه كجاي اين زمين مال واحدشونه تا چادر بزنن كارشون به دادگاه ميكشه...
مردم ما چقدر بدبخت شدن كه دلشون به آپارتمان لوكس خوشه
من: 1394/5/615:26:02،
26
20
پاسخ به امير
آقاي امير فكر كنم يا دلال ملكي يا يه ملكي خريدي كه رو دستت باد كرده ولي بدون كه ديگه مردم فهميدن كه آپارتمان و ملك جاي خوبي واسه خوابوندن سرمايه نيست...اونم سرمايه هاي ميلياردي
با يد بگم ملكت رو دستت باد خواهد كرد تا مجبور شي نصف قيمت آبش كني...
همینه: 1394/5/523:38:53،
31
18
جامعه بی طبقه توحیدی ؟
جالبه: 1394/5/523:57:25،
31
22
آخر ما نفهمیدیم چی شد! اگه این بخش از ساختمان ها دچار رکود نیست و اغلب به فروش می رسند پس چجوری در ادامه از تخفیف 40% و خالی بودن اکثر این واحدها گفتن؟!
رضا: 1394/5/600:13:11،
18
22
این خونه ها بعلت داشتن مبالغ بالا همه کسی نمیتونن سمتش برن ولی خونه های حدود400و500چون جز حداقل قیمتهاست اکثرمردم بسمتشون میرن و چون مشتریش همیشه هست پس ارزونی براش تقریبا بی معناست چون حداقل قیمت برا خرید خونه هست.
مسعود: 1394/5/600:15:32،
27
21
بالاخره ما نفهمیدم که این واحدهای لوکس بالاخره مشتری داره یا نداره؟ فکر کنم کل متن بالا رو یکی از همین بساز بفروش های بی سواد نوشته باشه.
امین: 1394/5/600:51:18،
27
25
آپارتمان روز به روز داره ارزون تر میشه من تو املاک کار میکنم اتوبان باکری بهار
آرمان: 1394/5/609:07:28،
20
27
25 میلیون دارم
میتونم بخرم؟
سید رضا : 1394/5/601:08:14،
28
25
خرید و فروش املاک در ایران فقط زمانی رونق خواهد گرفت که ارزش پول ملی در مقابل ارزهای خارجی پائین بیاید . که انهم برای حفظ ارزش سرمایه است .
جدیدا هم مردم یاد گرفته اند که همان خرید ارز بصرفه تر است چون قدرت نقدشونگی بالائی نسبت به بقیه دارد .
جلال: 1394/5/601:17:37،
21
24
من امروز رفتم قیمت بگیرم برای معاوضه آپارتمان با ویلایی...اگر پول نقد داشته باشید راحت با 10 درصد پایین تر از نرخ منطقه میفروشن...و از قبل از عید تا الان قیمت مسکن تکون نخورده و حتی پایین تر هم اومده.
البته من قیمت شهر مشهد محله های کوهسنگی و ناصرخسرو و ابوذر غفاری رو گرفتم
Steve: 1394/5/602:59:36،
22
24
واقعا جالبه که هیچ وقت امار حداقل نزدیک در خزانه کشور معلوم نیست . با پول اون دلارهابه به اصطلاح بلوکه شده میشه تمام مردم و خانوادها خونه دار بشن . این همه جوونای بیکار دارای شغل بشن و ازدواج کنن و در صد امارهای طلاق به خاطر بیکاری از بین برند . خیلی از بیمارهایی که به دلیل نداشتن پول دارو و درمانشون موندن بتونن هزینهاشو پرداخت کنن . و ....!!!
ارش: 1394/5/608:09:16،
25
33
ایران جیب خبرت شایعه است هیچکس ملکشو 40 درصد زیر قیمت نمیدد مگه مال دزدیه!!!!!!!!!!
آرش: 1394/5/610:16:02،
23
18
متأسفانه محلات لوکس نشین و گران قیمت تهران مثل زعفرانیه، الهیه، محمودیه و ... همگی بر روی گسل شمال تهران - North Tehran Fault - قرار گرفته اند. این گسل یکی از جدی ترین خطراتی است که به صورت بالقوه، توان تخریب کل تهران را به قدرت حدود 7 تا 7.5 ریشتر دارد. بر اساس بررسی داده هایی که از زلزله 1971 سانفرانسیسکو بدست آمده، نشان می دهد که عدم رعایت فاصله حدود 3 کیلومتری از گسل، حتا اگر با مقاومترین مصالح ساخته شده باشد، تخریب به هنگام زلزله در آن گسل، صد در صد است. زمانی شمال تهران، به معنای واقعی اعیان نشین بود و خانه های ویلایی با متراژ بالا با جمعیت کم در آن وجود داشتند. متأسفانه فرهنگ ارزان نشینی یا همان آپارتمان نشینی، شمال تهران را نیز خراب کرده است.
محمد: 1394/5/610:19:19،
36
25
من فقط از دوستانی که نظر به ارزونی مسکن دارن چند تا سئوال دارم ازشون....لطفا خواهشا جواب سئوالات من و بدین؟؟
1. با افزایش 350% تعرفه و جرایم شهرداری در فروردین 94 کدوم سازنده ای راضی به فروش آپارتمان با 40% تخفیفه؟
2.با افزایش 40% حامل های انرژی تمامی هزینه های ساختمان سازی رو تحت تاثیر جدی قرار میده که این مسئله چنان بدیهی است که نیاز به اثبات نداره.پس چه طور منتظر ارزونی مسکن باشیم؟
3.من 3 ماه که می خوام خونه بخرم وبه طور عملی در بازار هستم اون چیزی که من میبینم اینه که اگه خونه پارکینگ و سند شش دنگ با مصالح نسبتا خوب داشته باشه اصلا ارزون نیست بلکه سازنده در نحوه دریافت به هیچ عنوان با مشتری راه نمیاد
هومن: 1394/5/614:48:48،
27
27
دوست عزیز ملک چنان سود بالایی داشته ظرف این 7 - 8 سال گذشته که از بقال تا دکتر به فکر این افتادن که یه زمین پیدا کنن و 5 واحد توش بسازن.
حالا اتفاقی که در حال حاضر افتاده اینه که از " حاشیه سود " بساز و بفروشی کم شده, و نتیجه این شده که خیلی از اونهایی که به طور موردی توی ساخت و ساز کار می کردند و اصلا زمینه تحصیلی و شغل اصلیشون ربطی به مسکن نداشت, دارن از اینکار می رن بیرون. و ارزون شدن ملک هم کاملا مشهوده, نه به صورتی که فکر کنید پارسال 4 میلیون بود الان شده 3 میلیون. به صورت اینکه پارسال 4 میلیون قیمتش بود, الان هم همون 3.9 تا 4 تومن. یعنی 14 درصد تورم ارزون شده.
در ضمن حامل های انرژی ربط زیادی با ساخت و ساز ندارند, چون دخالت جدی در طی فرایند ساختش ندارند. مگه کوره القایی ذوب آلمینیوم توی ساختمون استفاده می کنند که ربط مستقیم به بالا رفتن قیمت برق و گاز داشته باشه ؟؟؟
محمد: 1394/5/618:18:59،
18
15
جناب هومن عزیز امیدوارم مسکن ارزون شه ولی من خودم در بازار جز گرانی چیزی نمیبینم
وحيد يوسفي: 1394/5/614:53:18،
17
23

به قول مهران مديري توي فيلم مرد هزار چهره
اون كت شلوار 5 ميليوني رو دسته دومش هم هست؟
گفتم اگه هست 3 و نيم بدم باهاش يه ماشين بخرم
الان هم من ميگم: اين خونه ها دست دومش هم هست.
اگه هست حداقل بفروشم باهاش يه 60 متري بخرم توي نظام آباد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما